lohan Hamers, Profiteert nu TOTJLE OPHING. J. E. van n J.CLEKAN Weck ünnaalcglazcn, 5teriHsecrtoest«Uen. Thermometers. Hingen, enz. I. C. Mortier. Correspondentie. Reclame. Advertentiën. prima Bieren BEZOEKT tijdens de Feestdagen het mooi versierde Prima Consumptie. SPORT. Johan Hamers. Wegens verbouwing Waalwijk. Optreden van de bekende legenheid is gegeven. Met de meeste hoogachting, De Directeur der Gemeentelijke Licht- en Waterleiding bedrijven, JAC. PLEVIER Met genoegen kunnen wij mede- deelen dat nu reeds de inschrijving zoo groot is dat men gerust kan zeg gen de muziekschool komt er De werkzaamheden welke deze school noodwendig medebrengen, vorderen goed, zoodat er alle kans bestaat dat op 1 Sept. met de lessen kan worden aangevangen Die nog van plan zijn zich op te geven raden wij dit spoedig te doen, daar er beslist geen meer worden aangenomen, als de cursus begonnen is. Zooals uit een advertentie blijkt, heeft de heer A van Eijck zijn be kende Sigarenwinkel overgebracht in het door hem nieuw gebouwde pand in de Stationstraat De ruime winkel, voorzien van een groote verscheidenheid sigaren en si garetten, voldoet aan alle gestelde eischen en doet, zoowel den architect, den heer Snijers te Raamsdonksveer, als den heer J. Koolen v. d. Mee, aan nemer alhier, alle eer aan. Wij wenschen den heer van Eijck een voortdurend goed debiet in zijn nieuwe zaak die een aanwinst voor de Stationstraat mag worden genoemd. De bekende Tabak- en Snuif fabriek van de firma A. v. d. Lee Zn. bestond dezer dagen 130 jaar. Ter gelegenheid van dit voor haar zoo heugelijk feit heeft de firma een nieuw soort tabak in den handel gebracht, onder den naam van Baai-Tabak. Wij waren in de gelegenheid eens een pijp te stoppen en moeten bekennen dat we zelden een geuriger en lekkerder pijp tabak hebben gerookt. De tabak brandt gelijkmatig op en is aangenaam op de tong. Bovendien is de bereiding zoo geperfectionneerd, dat alle stof aan de tabak is ontnomen. In de ruime fabriek, waarin zich tal van de nieuwste machines bevinden, is ook een afdeeling gemaakt voor de vervaardiging van sigaren. Het ligt in het voornemen van de jeugdige, met ijver bezielde firmanten om dezen tak van nijverheid hier op te voeren, wat ze hoopt te bereiken door uitsluitend prima waar aan billijken prijs te leveren. Wij twijfelen er niet aan of de firmanten zullen evenals ze dat met hun tabakskerverij hebben weten te berei ken daarin volkomen slagen, wat wij hen van harte toewenschen. L.I. Woensdag herdacht Thijs de Leeuw het heugelijk feit dat hij 40 jaar geleden als koetsier in dienst trad bij Dr. van Gils Sr. en onafgebroken gedurende dien tijd als zoodanig dienst deed bij Dr. van Gils Jr. en Dr. H Langemeijer. Dr. Langemeijer, ten wiens huize de jubilaris het feest vierde, had de vlag ontplooid, zoo ook de naaste buren. Van zijn tegenwoordigen zoowel als van zijn oud patroon ontving de jubi laris prachtige blijken van belang stelling, maar ook van vele andere Waalwijkers, die Thijs van den Dokter al zoovele jaren kennen en zoo goed lijden mogen, ontving hij tal van felicitaties en geschenken. Het was voor hem een werkelijk genoegelijke dag, waarop hij met vreugde mag terugzien. Ook wij bieden hem gaarne onze gelukwenschen en hopen dat hij nog vele jaren zijn functie met ambitie moge waarnemen. Op het terrein van de Woning bouwvereeniging „Besoijen" hoek Be soijensche Steeg, had Donderdagmid dag de aangekondigde demonstratie van de S.I.C L.I. Snelblusschers plaats Eerst werd een uit kisten gebouwd huisje met 5 liter benzine overgoten en in brand gestoken. Zooals licht te begrijpen onstond een felle brand, welke echter in een seconde met slechts een aparaat werd gebluscht. Daarna werd een ton teer, in een kuil met teer staande en met planken omringd met benzine overgoten en in brand gestoken Ook hier werden de hoog oplaaiende vlammen in een minimum van tijd met slechts een aparaat gedoofd. Was er wat meer belangstelling ge weest, dan had de demonstratie als volkomen geslaagd beschouwd kunnen worden, want het bleek dat de S IC L,I. aparaten bij alle soort branden zeer dienstig zijn Het apparaat is buitengewoon een voudig en kan daarom door een kind worden bediend. Behalve de apparaten die gedemon streerd werden fabriceert de S.l C LI. ook speciale apparaten om op auto's te worden medegenomen Naar wij vernemen heeft de firma vooral met deze apparaten veel succes De heer A Faro heeft om meer uitbreiding aan zijn zaken te kunnen geven, zijn rijwielzaak overgeplaatst naar de Grootestraat 207 en 208 tegen over het voormalige Raadhuis van Besoijen. Voor een groote flinke spiegelruit staan de mooie stalen rossen van de meest bekende fabrikaten uitgestald. Ook de rijwiel herstelplaats is zoo ingericht, dat alle reparaties aanstonds door vakkundige handen geschieden, want de heer Faro heeft zich tot devies gesteld, zelf alles zooveel mogelijk doen en niets aan jongens overlaten De Groote straat heeft door deze vestiging eene mooie verfraaiing ondergaan Veel succes zij hem gewenscht. Dinsdagavond kwam de com missie van georganiseerd overleg voor de eerste maal bijeen ter bespreking van het bezuinigingsrapport. De voorzitter, de EdelAchtb. heer burgemeester heette alle welkom en sprak de hoop uit dat deze commissie met vrucht voor de gemeente zal werk zaam zijn. Wordt, wat door de bezuinigings commissie in overweging wordt ge geven, door den raad aangenomen, dan zullen voor de ambtenaren minder goede arbeidsvoorwaarden ontstaan, wat de ambtenaren ten zeerste betreuren omdat de loonstandaard hier, ver geleken met plaatsen van dezelfde grootte, zeer laag is. Na breedvoerige discussie werd be sloten den raad van een en ander op de hoogte te stellen. Woensdagavond gaf het Koninkl. Muziekgezelschap Euphonia uit Kaats heuvel, directeur de heer A. Stravers, in de groote zaal van de R.K. Werk- liedenvereeniging alhier een groot concert dat vrij goed was bezocht en in alle opzichten is geslaagd. Geopend met Marche des Artistes van J. B. Minne, bleek dat Euphonia nog mede aan de spits staat van de muziekkorpsen uit de provincie Het corps, een prachtbezetting. bracht de zwaarste nummers op onbe rispelijke wijze ten gehoore Vooral Faust (La Nuit de Valpurgis) van Ch Gounod en Les Anges Rebelles van J Pillevestre voldeden bijzonder en wer den langdurig toegejucht De heeren Adr Zwaans en M. Klijn hebben zich doen kennen als werkelijke artisten. De heer Nic. van Gorcum bracht Euphonia een woord van dank. wijl ze direct bereid was gevonden om hier een concert te komen geven. Hij sprak den wensch uit dat haar mooie muziek de vele sluimerende liefhebbers van harmoniemuziek hier zou hebben wakker geschud en ook hier eenmaal een even flinke harmonie het publiek van het schoone dat een harmonie kan geven, kan profiteeren. Aanstaanden Zondag des nam. 2 uur hoopt Ds Meijers uit 's Grevel- duin-Capeile te voorm Besoijen in de Bedienings des Woords voor te gaan. De jacht op hazen en fazanten wordt geopend op 29 September en gesloten op 31 December d.a.v. die op korhoenders en patrijzen op 8 September en gesloten op 31 Decem ber en die op houtsnippen op 29 September en gesloten op 29 Februari. Woensdag 17 October, des mid dags ten 4 uur, zal alhier worden gehouden een keuring van het type tuigpaard. Dit is de eenigste keuring van het type tuigpaard die wordt gehouden, in de andere daarvoor aangewezen plaatsen zullen keuringen worden ge houden van het type trekpaard. De voorschriften voor aardappelen, tomaten en eierplanten in België zullen daar 15 Augustus in werking treden. Vanaf dien datum zullen bijzondere verklaringen, af te geven door den burgemeester in wiens gemeente de vruchten zijn geteeld, bij het te ver zenden goed moeten worden gevoegd. In de gehouden vergadering van het hoofdbestuur van den Ned. R K Bond van Schoenfabrikanten is de kwestie van de feestdagen ter sprake gebracht. Gaconstateerd werd dat er op het oogenblik drie soorten van feestdagen zijn en wel I. Verplichte feestdagen 's Heeren Hemelvaart, le Kerstdag, Maria Hemel vaart, Allerheiligen. II. Niet verplichte feestdagen: Nieuw jaarsdag, Drie Koningen. H. Joseph, Sacramentsdag, Petrus en Paulus, Maria Onbevlekt Ontvangenis. III. Vervallen algemeene feestdagen 2e Paaschdag, 2e Pinksterdag, 2e Kerstdag. Ten aanzien van deze aangelegen heid is het bestaande collectief arbeids contract niet meer in overeenstemming met de praktijk. In het contract worden nu als ver plichte feestdagen aangemerkt feest dagen die niet meer verplicht zijn, terwijl omgekeerd bij de contractueel niet-verplichte er zijn die thans ver plicht zijn geworden. Besloten wordt om te bevorderen, dat het contract zoo wordt gewijzigd, dat met den nieuwen toestand wordt rekening gehouden. Het desbetreffende artikel van het contract zal dan luiden Op Zondagen wordt niet gewerkt. iOok niet op verplichte feestdagen. Verplichte feestdagen op welke het loon wordt doorbetaald zijn 's Heeren Hemelvaart, Maria Hemel vaartsdag, Allerheiligen en le Kerstdag Ten aanzien van de vraag of van wege onzen Bond een algemeen besluit moet worden genomen omtrent het al of niet werken op de onverplichte feestdagen en op de afgeschafte feest dagen werd besloten zulks aan het inzicht der leden over te laten, Evenwel wordt algemeen het bezwaar aangemerkt, dat bij niet werken de verloren daguren wel door overwerken kunnen worden ingehaald, maar dat dan moet gewerkt worden in de over uren zonder de assistentie der jongens tot 16 jaar en meisjes tot 17 jaar. Dit is voor de fabrieken eene groote moeilijkheid. Besloten werd om hierop de aan dacht te vestigen van Mgr. Diepen met het verzoek of het mogelijk op den weg kan liggen van het Doorluchtig Episcopaat om mede te werken dat hieromtrent zoodanige wettelijke voor ziening wordt verkregen, dat voor deze inhaling van feestdagen door over werken ook aan de jeugdige personen Ifjlaartoe mogelijkheid wordt geopend. DRUNüN. Op ZoRdsfi- 9 Sspc. s.s. vai de vereeolgSBg St. Hssmae-Jozri, ter gelegcabeld vaa haar 12'/a*jarig bestaaa een Gymnastiek- en Athlattek- feesfc geses, op het gunstig gelegeo sa voor d!e gelegenheid smaakvol le •rerslerea terrein vaa de bekende Vca?- baLefeeaigiDg D. F. C. alhier. Verschnleede zuster verseaigiegen rullen turn dit luisterrijk feest deei- t-tne!?, oa.! S Nó'bertus, Viifmee K I.y. Ksa'shtuvelTufsluss Daagse; P ias Heanr'k, Vugfct; Kunst es Kracht, Ba*rdwsik en vermoedelijk de Jnnge- l!Bgsve?ee«iging, B eda, teiwljl csog vaa andere Gytnaa3riek- ea Avhietiek- gezelschappen, dcclseme wordt vsï- wacht. Osder de fees'elijkhsdeo is ook een optocht met vaaen e® bactsren oad^r begeleidiag van muz'ekcorpsee be grepen, terwijl de verschillende oefe- sïiogee, waarvan eenlge zeer aantrekke lijk ets zeer ie dea smaak det toe schouwers zuil so vsliea op hst terrein sullen wo?d;n afgewisseld ea opge luisterd mes muziek vau de fanfare. WASPIK. Bij genoegzame deelneming bestaat er voor de Waspiksche pelgrims op 2 en 4 Sept gelegenheid om met de processie van Kaatsheuvel naar Kevelaar te gaan Voor een talrijk publiek gaf de Waspiksche Harmonie gisteravond een schitterend concert voor Heeren leden en hunne dames in de zaal der ver- eeniging inplaats van in den tuin. Door het ongunstige weer kon van een tuinconcert niets komen. De loting voor de Nationale Militie zal in deze gemeente plaats hebben op 3 September a.s. in de oude school des voormiddags om half negen. RAAMSDONKSVEER. Meldden we een poosje geleden de vorming van een Comité tot leniging van den nood der Saksische predikanten, thans kunnen we het resultaat van zijn werk mededeelen. In G'berg werd f211,05 bijeengebracht, op 't Dorp f 59,85 en op 't Veer f 260,15. Welk een prachtig succes. Een woord van dank aan de dames en jonge meisjes, die haar diensten zoo belange loos hebben bewezenook aan de milde gevers en geefsters Mogen deze bedragen hen, die niets gaven zonder daartoe evenwel geen geldende reden te hebben, aansporen nog grooter of kleiner bedrag aan het Comité ter hand te stellen. Dinsdagavond trad in de Ned. Herv. Kerk op 't Veer op de beroepen Predikant Ds. Plantinga uit Elburg. ZEerw. bepaalde zijn gehoor bij het schriftwoord, opgeteekend in Rom 724. Na afioop van den dienst kwamen verschillende met ZEerw. kennis maken. Zondag hoopt D.V. de ZeerEerw. Heer Ds. Wolthers van Sprang des namiddags op 't Dorp op te treden, terwijl er des morgens op 't Dorp geen dienst zal zijn. Onze vroegere dorpsgenoot de Heer A. J. van der Waals slaagde te 's Gravenhage voor de akte Duitsch L.O In aansluiting op de vorige berichten publiceeren wij onderstaande elftallen, welke elkaar op Zondag a s ten half drie ure precies, zullen ont moeten j N O A D H v Tilburg L Beerens, H Matthijsen, L Leeschouwers, Kommers. E Rutten, Gielens, Hermans, Jongbloets, Kom mers Sr, Bolsuis BVB -Elftal Volders, Lugters, Spijkers,. (Goirle) (Kaatsheuvel) (Oranje-Wit) de Blank, Kuipers, (Tiel) (Tricht) v Nunen, Roovers, Verhoeven, (Goirle) (T.S.C) IGeenhovia] Appels, Haeppe, [Prins Mauritz] [Philips] v Amelsfoort, [Oisterwijk] W. de Graaff, Hill-Meeuwen. U kunt in ons blad gerust deze zaak in een Ingezonden Stuk bespreken, maar zao niet Wilt U 't wijzigen dan zeer zeker, nu is 't te grof. Een supporter van Excelsior. 't Zelfde als hierboven. Red. Abonneert U op en Adverteert in „DE ECHO VAN HET ZUIDEN", het meest gelezen blad in de La/ng straat en Omgeving. RUGPIJN WAARSCHUWT. Iedere hardnekkige pijn in het smal le gedeelte van den rug waarschuwt u om acht te slaan op uw nieren. Zwa re, slepende rugpijn en scherpe steken bij bukken of plotseling keeren, wijzen opgezwollen, ontstoken nieren; pijn lijke, overwerkte en vermoeide nieren. De taak der nieren is om het urine zuur uit het bloed te filtreeren. Kou vatting, koorts, overwerking en bui tensporigheden overspannen de nie ren en veroorzaken ontsteking. Zulk een in den aanvang lichte ontsteking leidt bij verwaarloozing mettertijd tot niergruis, waterzucht, rheumatiek of een chronische nierkwaal. Let op uw nieren, zoodra de rug pijn begint te doen. Zie toe of de urine afwijkingen vertoont, te schaarsch of te veelvuldig geloosd wordt, brandend, pijnlijk en vol bezinksel is, een abnor male kleur heeft enz. Let ook op hoofd pijn, aanvallen van duizeligheid, een voortdurend vermoeid gevoel en ze nuwachtigheid. Als uw nieren verzwakt zijn, gebruik dan Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het geneesmiddel, dat ruim 50 jaren lang zwakke nieren heeft genezen en over de geheele wereld wordt aanbe volen. Verkrijgbaar in apotheken en dro gistzaken k -f 1.75 per doos. 30646 30 Voor het Jubileumnum mer van „De Echo van het Zuiden", dat alle abonné's gratis ontvangen en natuurlijk blijvende waarde bezit, kunnen deze week nog advertenties worden opgegeven De Administratie. De Directie derNoordbrabantsch Beiersch Bierbrouwerij „De Gekroonde Bel" te Oosterhout BRENGT TER KENNIS aan zijne geachte cliëntèle van Kaatsheuvel en Omstreken, dat vanaf heden door de Directie ais Agent Is aangesteld Berkdijk-Kaatsheuvel. Verkrijgbaar bij genoemden jOHAN HAMERS alle soorten op fust en flesch voor particulieren en café aan uiterst concurreerende prijzen. Aanbevelend, 3112 Berkdijk KAATSHEUVEL van de MOET ALLES WEG. 20 Stadsgezichten voor 10 ct. Flesch inkt van 15 voor 10 ct. Doosjes punaises, inhoudende 144 stuks, voor 3 ct. Fleschjes Eau de Cologne van 90 voor 30 ct. Kerkboeken van het H. Hart van Jezus, 600 bidz. dik, van f3,50 voor 60 ct. Kerkboeken van den H. Anto- nius van f 3,50 voor 80 cent. Doosjes pennen 10 ct. Gummi van 15 ct. voor 2 ct. 100 vellen prima postpapier, klein formaat voor 30 ct. 100 veilen groot formaat voor 40 ct. Enveloppen, 30 cent per 100 stuks. i» v./h. Fa. WED. TIELEN, WAALWIJK. 31098 KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR. Havenstraat 5 nabij 't Station) 's-Hertogenbosch. Adviezen en bijstand met be- trekkmg tot processen, straf zaken, faillissementen, nalaten schappen, boedelscheiding, voog dij, curateele, echtscheiding, ar beidscontract enz. Behandeling van alle voorko mende Rechtszaken, zoowél bfj Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuldvorderingen, regeling zaken van debiteuren met hunne schuldeisehers, maken van contracten, requesten enz. Degelijke en prompte afwerking. Billijke conditiën. N.B. Bij niet inkomen der schuldvorderingen in der minne, worden geen kosten in rekening gebracht. 2290 Groote voorraad. 30893 Ijzerhandel. VOOR ZANG EN PIANO 5 cent of 40 cent DE LUXE UITGAVE. Mag in geen enkel huisgezin ontbreken. 31048 i)1 DE TWEE KOLOMMEN Beiersche Wilzvögel kapeL

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 10