I Een donderend hoera steeg van uit de duizenden keelen, na deze pakkende officieele opening. Van hier werd nu gereden naar het oud-raadhuis van voormalig Baard wijk, alwaar Zijn Hoogheid werd ont vangen door alle leden van de ver schillende buurtschappen. Nadat de voorzitter der buurtcom- missie, de heerj Ketelaars, den Hertog het welkom ha$ toegeroepen, sprak deze vanaf de trappen van het gebouw dezelfde rede uit als hierboven ver meld. De Eere-Voorzitter, de heer van Heijst Jr., sprak den Hertog daarop ais volgt toe: Het behoeft niet te worden gezegc dat deze rede van den sympathieken heer }os van Heyst Jr. een overweldi gend applaus ontlokte Vervolgens werd op de raadszaal de eerewijn geschonken. De Hertog zoo wel als de edellieden bleven gaar ne een wijle in de Kruisstraat, die op algemeen verlangen wei spoedig in Min Loeffstraat zal worden herdoopt Eerst laat kon naar oud-Besoijen worden gereden Nadat ook daar de eerewijn was geschonken sprak de Hertog de saam- gestroomde menigte op dezelfde wijze toe. De heer van Dommelen, Voorzitter van de buurtcommissie van voormalig Besoijen, dankte den Hertog in de volgende bewoordingen Intusschen waren op de Markt door de Liedertafel Oefening en Vermaak door de Gemengde Zangvereeniging Vooruitgang zij ons Doel en door de iedertafel Tot bloei der Toonkunst op de mooi versierde kiosk matinée's gegeven. Vooral het groote werk van den ZeerEerw. heer Jud Sprangers ge toonzet door den grooten Componist diehard Hol, nu voor 25 jaar geleden aan dentoenmaligen Directeur, den heer Fr de Cortie opgedragen, werd met groote aandacht en eerbiedig stilzwij gen door de vele aanwezigen aanhoord. 3e uitvoering van dit schitterende koorwerk was dan ook subliem, maakte een overweldigenden indruk, Ook de overige gezongen nummers voldeden zeer goed en gaven een be wijs dat voor deze gelegenheid op de mede te werken tot het welslagen van het feest. In de café's op en om de Markt enz waar aardige versieringen waren aangebracht, heerschte een gezellige drukte. 't Was overal één gejubel. Tegen half vijf verzamelde zich een groote menigte om de Kiosk op de Markt, want de groote feestcantate van J. R van der Glas zou door ongeveer 300 zangeressen en zangers worden uitgevoerd onder leiding van den heer Jac. Sars. Machtig en mooi klonk deze feest cantate over het Marktveld en werd met de grootste aandacht door de duizenden gevolgd Voor de zooveelste maal bleek weer dat de leiding in dergelijke zaken bij den heer Jac. Sars in goede handen is, hem past een woord van hartelijken dank en hulde voor zijn initiatief en de doorzetting daarvan, ondanks groote moeilijkheden. Ook het accompagnement was boven allen roem. Trouwens, van den heer Joh. Verhoeven zijn we niet anders gewoon. Hij is daarenboven steeds de welwillendheid in persoon. De Ibachvleugel was voor deze ge legenheid geheel belangeloos afgestaan door de firma Hermans Co., Hint hamerstraat te 's Bosch. Kort daarna werd op de Markt door de Harmonie van de R. K. Werklie- denvereeniging een concert gegeven dat in alle opzichten heeft voldaan. Deze Harmonie, die steeds zoo be langeloos en spontaan nationale feésten opluistert, heeft andermaal bewezen dat door trouw en ijverigrepelitiebezoek men het weldra ver in de kunst brengt. In de Kruisstraat gaf de Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" en de Kon. Harmonie „Euphonia" mooi ge slaagden concerten. Te 6'l2 uur des middags werd de Koninkl. Harmonie Euphonia van Kaatsheuvel door al de leden van het comité, alsmede een groote menigte, aan de grens der voorm. gemeente Baardwijk afgehaald en werd na een kort welkomstwoord een muzikale wandeling gemaakte, route Hoekeinde— Kruisstraat—Hoogeind (alwaar inen de Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" afhaalde) waarna men gezamenlijk naar de schitterend versierde kiosk mar cheerde. Begrijpelijkerwijze bracht deze muzikale wandeling een drom menschen op de been en toen dan ook het concert door de Liedertafel werd ingezet, stond een enorme menigte om de kiosk ge schaard. Over het concert zullen wij niet in bijzonderheden tredende liedertafel vergastte ons op een prachtig programma, terwijl de Kon Harmonie Euphonia haar schitterende reputatie ook hier bevestigd heeft Het was in een woord een genot volle avond en er heerschte een uit gelaten feeststemming onder het publiek welke haar hoogtepunt bereikte, toen na afloop van het concert de fakkel optocht aanving, waarin men iedereen, jong en oud, zag meetrekken. Alles liep in de beste orde en harmonie van stapel en alien hadden genoten als nog nooit te voren. In de St. Antonius-parochie was door de goede zorgen der buurtcommissie voor de kleinen een kinderoptocht ge organiseerd. Er trokken honderden kleinen met lampions en versierde en verlichte wagentjes en 't was een zeer lief gezicht in den avond door de mooi versierde en verlichte straat. Antonius toch had veel werk gemaakt van straat versiering en verlichting De muzikale wandeling altijd een groote attractie voor de jeugd, schaarde duizenden op de Markt bijeen. Alles achter de harmonie en toen de klok acht uur sloeg zette de stoet zich in beweging Een onafzienbare menschen- menigte bewoog zich voort op het Hoekeinde aan. Het was een gehos en gejubel zooals ouden van dagen zich niet herinneren zullen. De echte liefhebbers van muziek en de meer kalmen van aard bleven op de Markt wachten om zich een goede ilaats te verzekeren bij de kiosk, die thans prijkte in een schitterende zee van licht, omgeven door zuilen ge kroond met bloemen en omslingerd met guirlandes van groen en rangen, "miners, „Apollo", nog weer pas ge auwerd in de hoogste en eere-afdeeiing zou tot slot van dezen dag een concert geven. Wij moeten erkennen zelden zulk een mooie muziek te lubben ge hoord en dank zij het tactisch optreden van de politie die de joelende en hossende menigte zooveel mogelijk op een afstand wist te houden kon men ten volle van het concert pro fiteered De duizenden en duizenden opgeko menen hebben genoten van dit werke- ijk muzikaal festijn. Het was in één woord schitterend. Velen hebben het verlangen uitge sproken „Apollo" a.s winter eens in een zaal te kunnen hooren. Met dit zoo uitstekend geslaagd concert waren de feestelijkheden ge ëindigd. Het publiek, zoo groot als men misschien nog nooit tevoren zag. bleef nog tot lang na middernacht ge zellig in de onderscheidene café's bijeen. Er was een reuzenstemming alom Maandag was de groote dag. Het traditioneele mooie weer bij .Waalwijksche feesten, heeft Waalwijk ditmaal maar leelijk laten steken. Zondag heeft het zich goed gehouden, maar Maandag was het oorzaak dat iet laatste deel van 't programma let terlijk in 't water viel en luchtballon en vuurwerk niet de lucht in konden. De optocht, de schitterende histori sche, de mooiste die Waalwijk misschien ooit zag, trok ondanks het slechte weer uit. Wel ging door het gemis der zon veel van de schittering der harnassen, harnachementen en costuums verloren, maar toch maakte het geheel een schitterende indruk. Het comité heeft de duizenden en duizenden uit de ge- heele Langstraat die het ellendige weer trotseerden, hierdoor wel aan zich verplicht, de teleurstelling zou anders zeer groot zijn geweest. Maar vervolgen wij het program. Ondanks de slechte vooruitzichten ging de volijverige commissie voor de Volksspelen met haar werkzaam heden voort want tusschen de buien door zou het programma wel afgewerkt kunnen worden. En dit bleek niet ver keerd gezien te zijn, want al viel er eens een klein buitje, men zette de zaak maar door Honderden en honderden waren op-Nooit zag Waalwijk, de Langstraat getogen naar het W. S. C terrein om misschien de provincie een beter ge! daar met belangstelling de vlugheid costumeerde, een meer historiegetrouwe of handigheid der kleinen gade te optocht 't Was één pracht van cos- slaan Leuke momenten waren er en tuums, van juiste groepeering van 't dikwijls moest men het dan ook uit- begin tot't einde, van de herauten af tol gieren van de pret als men de jongens de apotheose, en meisjes elkaar zag bekampen. Moesten we een groep noemen, dan De uitslag is als volgtzouden we alles moeten vermelden, j Hardioopev. een uitzondering mogen we maken voor de groep van hertog Jan van Brabant, 3 Adr. Pol; 4 Marie Kuysten; 5 Frits Ver-1 die met den hertog aan 't hoofd (den; heer A. H, van Schijndel Jr.) zoo schit- terend voor den dag kwam en vooral door z'n medewerking aan de officieele opening zooveel cachet aan 't feest gaf. Aan Hannibal speciaal lof! De wagen van de Staalmeesters, de Muiderkring, Elf provinciën en ook hel voertuig uit de groep van voormalig Baardwijk, ze waren schitterend van idee, van opvatting, van historie-ge-1 trouwe nabootsing, maar ook niet 't minst van aankleeding, drapeering en uitbeelding. Lof hiervoor aan de buurtcommissies, lof aan de deelnemers, lof niet minder aan 't comité van den optocht, de heeren B. Timmermans-Verschure, Jan Tieten, H. van Tussenbroek, H. Pul lens en Jos Verwiel, die daarvoor heel wat moeite hebben gedaan, speciaal j de laatste, die eigenlijk de geestelijke vader was van het geheele samenstel, maar ook de daadwerkelijke adviseur en uitvoerder Hij heeft hiermee schitterend werk gedaan. Ook de regeling was uitstekend, alles ging ordelijk, regelmatig en kalm, on danks het ontzettende weer, dat de menschen uit de verre omgeving niet weerhield naar Waalwijk te stroomen, al ware bij gunstig weer het bezoek nog grooter geweest, omdat men weet hier naast jolijt ook iets moois en goeds te kunnen genieten. Het publiek, elk vreemdeling, uit stad en land. was dan ook zeer enthousiaust over deze prestatie van Waalwijk. Na afloop voerde de harmonie der 1 Jongens-Congregatie uit Drunen eenige uitstekend geslaagde nummers uit op de kiosk, die zeer in den smack vielen. Des avonds was er ook wederom concert in voormalig Baardwijk, deze j maal door de Harmonie der Jongens congregatie te Drunen terwijl wederom r\ a i t. j i Èiedertafel hare medewerking ver- Ondertusschen had de keuring plaats leende. Hoewel het weer erbarmelijk i van de mooiste vlieger. slecht was, was het er den geheelen Het was voor de commissie een avond verbazend druk en was de zware taak want er waren tal van feeststemming zoo mogelijk nog groeter mooie en kunstige bij. Vliegmachines, dan 's avonds te voren. Ook deze vogels, ballons, mannen en vrouwen, harmonie heeft hier een zeer goeden officieren e.a metzeer groote deelname, indruk achter gelaten Aan liet slot Na de keuring trokken de deelnemers van het concert1 werd o.a nog enen aan den vliegerwedstrijd in optocht J liet woord gevoerd door den eere naar den Zomerdijk, alwaar de vliegers voorzitter de WelEd. Heer van Heijst zouden worden opgelaten. Snel gingen waarin hij nog even den schitterenden er vele de lucht in. Een arend, prachtig optocht van den middag memoreerde nagebootst, bewees dat hij als vogel en nog een kleine geschiedkundige be- f het best kon vliegen want als een peil schouwing gaf. uit den boog schoot hij omhoog. Naar aanleiding van den praalwagen 1 Een groote menigte, die zoo nu en De Nederlandsche Maagd met „de elf dan wanneer God PJuvius wat al te provinciën" die ons aller trouw aan kwistig was, vlug een onderkomen het landsgezag symboliseerde, wijdde moest zoeken, woonde toch dezen spr. nog een waardeerend woord aan interessanten wedstrijd bij. het adres van den Commissaris onzer Ook op het W. S. C, terrein bleef provincie Baron Van Voorst tot Voorst, het lang druk en door de deelname Ook werd mededeeling gedaan vaii werd het laat eer het geheele program ma was afgewerkt Den heeren H. Wiesman, A. Princen N v. d. Hammen, Fr. Smolders en het telegram dat van H. M. de Ko ningin was ontvangen hetgeen een stormachtig applaus uitlokte Tegen 7 uur stroomde een onaf- H. Pulles mag een woord van lof niet zienbare menigte de Mr van Cooth- onthouden worden, want het kost heel straat in, want een groote pymnasti- wat moeite en tijd om alles zoo voor sche Luchtballonvaart zou worden ge- elkaar te krijgen en te doen slagen, houden. Uren trotseerde men den voorf1.als de deelname zoo ontzettend aldaar neerplassende» regen om dit hier nog nooit geziene schouwspel te kunnen aanschouwen. Eindelijk, daar ging de ballon een weinig de hoogte in, de gasvulling was gereed, Miss Irma hield zich ge! reed om haar gevaarlijk werk te vol- brengen. Edoch, de regen bleek hier een leelijke spaak in het wiel te hebben gestoken. De ballon was door den aanhoudenden regen van uren en uren te zwaar geworden en bleek Miss Irma niet te kunnen metienemen. Een geweldige tegenvaller niet alleen voor de tienduizenden die daar uren hadden staan wachten en misschien uren ver door dit weer waren komen loopen, maar vooral ook voor het Hoofd-Comité dat alle moeiten groot is. De uitslag was gedaan heeft om dit attractie-nummer Intusschen was het tijd geworden op het programma te krijgen. Dagen voor de samenstelling van den Grooten van telegrafeeren voor passen enz., Historischen Optocht. zorgen voor tijdige aankomst, vulling Het werd al triestiger, het plastte enz. en dan deze groote teleurstelling maar steeds door en toch wat rnoest Het publiek begreep dan ook vol- f er gebeuren, de duizenden en duizen- komen dat hier niemand eenige schuld den wachtten, de verschillende praal- trof. Tegen een dergelijk weer is nu wagens en groepen kwamen aan, de eenmaal niet te vechten, een al mooier dan de ander. Er zou De avond werd nu gevuld met een getrokken worden en tot 't laatst bleef concert door de harmonie „De Vol de goede stemming onder de deelne- harding" uit Drunen. Onder leiding mers, ondanks het weer. En de optocht van den heer van Huiten werd, alhoewel zelf Al werd hij niet beschenen door men des middags een zwaren tocht een gouden zon, die alles zooveel in den regen had moeten maken, liet kleuriger en fleuriger hactde gemaakt programma op verdienstelijke wijze toch was hij in een woord schitterend, uitgevoerd. Het talrijke publiek was De costuums der firma Helsloot te zeer voldaan, wat wel bleek uit het Amsterdam, de grimeering, 't. kapwerk, luide applaus na ieder nummer. 't was in een woord buitengewoon Ook het vuurwerk kon door om- Limburg, <lat wijna hierover gehouden rijp beraad en overleg, aan al onze geliefde onderdanen van Walewijc, wegens de op rechte liefde en genegenheid, die wij jegens hen koesteren, hebben toegestaan en uit drukkelijk schenken en toestaan bij dezen zoowel wat ons zeiven betreft als al onze opvolgers, alle vrijheid of te wel vrijdom die wij en al onze voorgangers gemeend heb ben te moeten toestaan aan onze stedelin gen van Leuven en 's-Hertogenboschver langende wij, dat al onze onderdanen van Walewijc, zoowel tegenwoordige als toe komstige, ten allen tijde onverkort zich zul len verheugen in en genieten van dezelfde vrijheid of te wel vrijdom in onze stad Wale wijc, als onze onderdanen of te wel stede lingen van Leuven en 's-Hertogenbosch in de steden Leuven en 's-Hertogenbosch tot nog toe hebben genoten en genieten. Bovendien willen wij, dat alle schuldigen en boosdoeners binnen de stad en vrijheid van Walewijc, wie hij is of wie zij zijn naar het oordeel onzer schepenen van Wale wijc zullen worden berecht, dat zij zelf de straf over hunne vergrijpen en misdaden zullen vaststellen en regelen, zooals dit naar het oordeel van de schepenen van Walewijc te voren zal zijn vastgesteld. En opdat deze beloften alle en ieder afzonderlijk ten eeuwi gen dagen geldig en onveranderd zullen blijven, en door ons en al onze opvolgers en erfgenamen ongeschonden zullen worden gehandhaafd, hebben wij aan deze onze on derdanen van Walewijc dezen brief ge schonken, bekrachtigd met den waarborg van ons zegel. Gegeven dinsdag na het feest der geluk zalige Lucia In het jaar onzes Heeren Duf zend drie honderd en drie. (Hoera's). Hulde aan Hertog Jan II van Brabant Uwe stede, heer Hertog, werd door Her togin- Johanna van Brabant in 1364 ultge geven aan Willem van Brederode. Diens zoon Jan bewoonde met zijne moeder het kasteel, dat eertijds aan het Hoekeinde stond. Daarna ging W. over aan verschillende geslachten en thans wordt als Heer der Heerlijkheid genoemd het geslacht van De May de Wagner. Dit Is de korte geschiedenis van Uwe stede. Wat nu betreft de door U geschonken privilegiën kan ik mededeelen, dat de Waal wtjkscke jaarmarkten, korenbeurs en bier brouwerijen eertijds zeer bekend waren. De jaarmarkten namen zelfs zulk een hoogen vlucht, dat in 1545 keizer Karei V ten be hoeve daarvan door Waalwijk een keiweg liet leggen. Thans nog worden de jaarmarkten druk bezocht doch met de tijden is ook het ka rakter veranderd. De leerlooierijen en de schoenmakerijen die van 1750 dagteekenen hebben zich meer en meer ontwikkeld en geven Uwe stede groote bekendheid. Gij hebt goed gezien, heer Hertog, de tij den zijn op het oogenblik niet gunstig, doch ik ben ervan overtuigd, dat dit naarstige volk zich daardoor niet zal laten neerslaan. Ik dank U, Mijnheer den Hertog, voor Uwe gelukwenschen. Ja, laten wij feest vieren. Met liefde en dankbaarheid geden ken wij het zilveren regeeringsjubileum van onze geliefde Koningin. Ook deze liooge Vrouwe heeft groote moeilijkheden mede gemaakt, doch Zij heeft ons vaderland weten te behoeden voor groote onheilen. Wij zullen haar troon schragen. Wij zullen haar om ringen met liefde en toegenegenheid en bid den den Vorst der Vorsten, dat Hij Haar moge zegenen en behoeden tot in lengte van dagen. Leve de Koningin (Hoera's). Reeds was ons uit de schriften voorspeld, dat wanneer in Nederland de schitterendste ster van het uitspansel, „Og Srrvus met rpnetities met iivet- wtq crpQfiiHeei-H nm meer gelijktijdig met de Zon aan de Ooster- Verder is hoogelijk te prijzen de goede harmonie, die hier heeft; geheerscht in de voorbereiding tot dit uitnemende volksfeest. Rijk en arm heeft hierin naar vermogen bijgedragen. Mogen de bloemen allerwege met milde hand gestrooid, het zinnebeeld zijn onzer eenheid en moge deze nimmer worden ge stoord. Dan vooral zal Waalwijk met zijn groot zielental ook gaarne over ons „Oosterlin gen" zijn beschermende handen uitstrekken Ik acht hot mij nog ten plicht, U Hoog WelGeboron Heer Hertog Jan van Brabant oprecht te danken voor de waardige wijze waarop U dit koninklijk Feestgetij hebt in geluid en voor de hartelijke en sympathieke woorden daarbij geuit Ingezetenen dezer gemeente viert dan lus tig feest Moge de goede God nog tal van jaren onze geliefde Vorstin en geheel Haar Huis spa ren tot Heil van Nederland en zijne hewo ners Leve Koningin Wilhelmina Het Oranje-Comité heeft nog gemeend door het volgend telegram aan zijn natio nale gevoelens uiting te moeten geven „Het Oranje-Comité te Baardwijk ter luisterrijke herdenking van Uw Koninklijk Jubileum, gevoelt zich gedrongen, onder be vestiging zijner onwankelbare trouw aan het Huis van Oranje-Nassau, Uwe Majesteit hulde en dank te brengen voor de onschat bare weldaad van Uwe voor Staat en Volk- bij uitstek zegenrijke regeering". TJwe Hoogheid Uit naam van allen hier zeg ik U dank voor Uwe schoone on welgemeende wen- schen. Het was steeds ons -streven de stede rechten ons vóór ruim zes eeuwen door U verleend, waardig te toon-en, en wat wij hiermede bereikten, is u bekend. Wij zullen met dezelfde energie blijven doorwerken en trachten door gehoorzaam heid aan de Wet en trouw aan ons Vorsten huis eeue nog hoogere jjlaats te mogen in nemen in het maatschappelijk leven Het feest, thans plechtig door U geopend, hopen wij te vieren op eene wijze, Waalwijk waardig. Daardoor willen wij, Hax-e trouwe onderdanen, onze liefde toonen voor onze edele Landsvrouwe. Moge het Haar gegeven zijn onder Gods' bescherming nog vele jaren te rëgeeren op dezelfde uitnemende wijze, als de afgeloo pen vijf en twintig jaren. Dit is -de wensch van hier geheel het volk. Lang leve onze geëerbiedigde Koningin kimme zou verschijnen, Waalwijk zou staan in het teeken van groote feestelijkheden. Het deed ons waarlijk genoegen hiervan thans officieel van- U Hoogwelgeboren Heer Hertog Jan van Brabant de bevestiging te mogen vernemen. We herdenken nu toch, dat het 25 jaren geleden is, dat Hare Majesteit onze geiiefde Koningin Wilhelmina den Staat der Neder landen bestuurt. Dat dit een feit van de hoogste beteekenis is, wordt door ieder rechtgeaard Waalwe ker ten volle gewaardeerd. De schitterende bloemen en festoenen de welluidende melodieën, zij immers vormen de tolken onzer dankbaarheid en innige ver knochtheid aan het Huis van Oranje-Nas sau, niet het minst aan Haar, die steeds in ieder opzicht met Haar Volk medeleefde. Wij beseffen allen, dat de bestuurstaak van Hare Majesteit Koningin Wilhelmina in deze 25-jarige periode vooral in de bange oorlogsjaren en niet minder in deze zorg volle tijden is geweest eene buitenge woon zware. Dat zij zich hiervan zoo uitnemend heeft gekweten, dankt zij voorzeker allereerst aan de groote gaven van geest en hart, die deze Groote Vrouwe sieren en hiernevens aan de eminente mannen, die haar daarbij als raadslieden der kroon hebben terzijde ge staan.. Met rechtmatigen trotsch mogen wjj in dit verband wijzen op Mr. Dr. J. A. Loeff, die onder het Ministerie Dr. Kuyper als Minister van Justitie een sieraad was der Kroon, een staatsman van internationale vermaardheid. Ik breng dan ook van deze plaats gaarne hulde aan het lid van den Raad, den Heer J. Oomens, die steeds zoo ijverig voor onze belangen opkomt voor zyn kranig initiatief om een onzer straten in Mr. Loeff straat te herdoopen. Mr. Loeff, helaas te vroeg ontslapen, is zulk een daad van piëteit als Groot-Waal- wtjker ten volle waardig. ■if 1 Louw Snaphaan2 Renier van Loon hagen6 Leo van Zon 7 Theo Henkelman 8 Joh. van Tilburg; 9 Louw Trimbaeh 10 Walthera Beekmans. Ruiterwedloop. 1 H. Eekels; 2 D. Blok; 3 H. Dankaart; 4 Chr. Aarts5 D. van der Hammen6 E. van Hooft: 7 .Tos. Proveniers; 8 A. Kuy ten; 9 J. de Leyer; 10 Frans Bruurmijn 11 Jae. van Delft; 12 P. Mayers. Steenenrapen. I Ed. Schoenmans; 2 Henri Hoffmans; 3 Dingemnn Pol4 Arie van der Hammen 5 Frans Dalleu6 Louis van BerkelV Jac van de Ven8 André Leytens9 Wlm van Spaandonk; 10 Jan Hensen; 11 Leendert van Driel. Tmmenkruien. 1 P. Strijkers; 2 H. van de Ven3 H. van Delft; 4 C. van Dalen; 5 P. van der Ham men G E. van der Hammen. Driebeen wedloop. 1 Piet van Loon en Cór van do Ven2 Hendrik Blok en Gerard Verhagen; 3 Jan Vrinten en Cor van Oostrum4 Lamj^ Kol steren en Dorus Henkelman; 5 .Tos Schil ders en .Tos van der Griendt; 0 Ger. de Jong en Jos. van Houten. Blaastrappen. 1 Frans van Eeten; 2 Jansje Gilling; Cornells van Weert4 Nic. van Dongen 5 Nic. Blok; 6 .Tac van der Aa. Eierwedloop. Betje van Heijst; Koosje Blok; Aaltje Treffers; .Trientje Treffers; A. Eijkens; C Hombergen; .To. Leijtens; A Knippels; M. van de Ven: A. Slaats; C. Nouwens-; R. v der Pennen; Cor van Loon: M. van Delft Anna Trots: H. van Zon; M. van Zeist; N. Snaphaan; J. v. d. Heijden'; Jac. Mahieu A. erhoevenL. de LeverR. Stevens A. Aelens; B. van Tilburg; D. Kuysten C. SoyersG. van Houten; M. van'Stok kum; J. Treffers; A. Timmermans; Cor. van de Ven; M. Bossers.To. van Ham; Marie KolsterenF. Dekkers; Mien Kolste ren; Klaar Henkelman; J. van Heijst: Jo van der LeeC. de PefferC. van der Bruggen: ,T. Treffers; A. Bakkeren. Hmderniswedloop. 1 H. van Bin del2 II. Pullens; 3 Th. van Dongen; 4 van Hilst; 5 IJzermans. Sprietlóopen. 1 Pijnenburg^; 2 van den Hoven; 3 Op horst; 4 Pullens; 5 .Tanson6 Eekels. p. Scho- 3 G. Qrooiste vlieger. 1 Joh, Mulders; 2 J. Verhoeven; van der Hammen4 P. Mulders. Symbolische vlieger. 1 C. van Huiten; 2 P. de Louw; 3 maker; 4 II. van de Ven. Mooiste vlieger. 1 A: de Brouwer2 A. van de Ven van Huiten; 4. A. Korthout. Hoogstslaande vlieger. 1 G. Sehoemans2 C. Vugts; 3 K. Mieris. Verst staande vlieger. 1 A. Mombers; 2 H. van Delft; 3 van dei- Linden; 4 C. van Castricum. Laatste beoordeelinig. H. Klaassen; J. van KuykH. van Ewijk H. van Herwijnen; G. Wagemakers; C. de Jong; Dekkers; van Hoof; A. van Beijnen H. van Wees; P. de Ruijter; C. van Veld hoven; den Teullng; .Hombergen; Alessie. 4

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 2