Ph in nil Nieuws uit fteusden. Tweede Blad. Provinciaal Nieuws No 76 Woensdag 12 Sept. '23 Waalwijk, 12 September 1923. De uitslag van de op Maandag gehouden aanbesteding van het bou wen van 6 arbeiderswoningen voor rekening van het woningbedrijf, was als volgt I. A. van Alphen, Oosterhout f 17470 C. P. v d. Ploeg, G'berg f 17500 Trio, Elshout f19640 A. van Hulten-Krol, Waalwijk f 18524 C. B. Timmermans, Sprang, f 18990 L. I. H. Heerkens, K'heuvel f 20000 W. van Heesch, Waalwijk f 17815 A. M. Lucas, Moerdijk f 15500 Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. Zooals blijkt uit achterstaande advertentie zal zich 1 October a.s. alhier vestigen als tandarts, de heer H. Minke, in het pand Mr. van Coothstr. No. 49, hoek Burgemeester van der Klokkenlaan, (vroeger bewoond door den heer Piek.) Wij wenschen den heer Minke veel succes toe en voorzien dit ook beslist waar wij overtuigd zijn dat de vesti ging van een tandarts, die steeds te consulteeren is, voor plaats en streek van zeer groot belang geacht kan worden. Wegens het verkoopen van on deugdelijke melk (toevoeging van water) zijn door het kantongerecht alhier veroordeeld Gebr. H. en A. de R. tot f5 of 5 d., C. de L. f5 of 5 d., J. v. H. 2 x f 10 of 2 x 10 d., H P. f30 of 15 d. Het aantal leerlingen van de Hoogere Handelsschool alhier bedraagt 89 (48 uit Waalwijk en 41 uit de Buitengemeenten). De eerste klas telt 26 leerlingen, de 2e 14, de 3e 16, de 4e 21 en de 5e 12. Maandagavond werd de Stations straat even in rep en roer gebracht door een scheld- en vechtpartijtje van twee nichten, daarbij geassisteerd door hun respectieve verloofden. Er werden klappen uitgedeeld en de zaak is in handen der Politie. Dezer dagen werd door de Kon Ned. Politiehonden-vereen, te Wem- hout een keuring gehouden voor het behalen van het certificaat als politie hond. De agent M. Didden behaalde met „Max" 't certificaat. De eenige die dien dag het certificaat verdiende. De Rijksveldwachter J. Pulles Loon- op-Zand met „Max" kreeg 't voorloopig certificaat. De gemeenteveldwachter W. v. d. Pol Drongelen met „Breston" 't voor loopig certificaat Allen zijn leden der Eerste Loonopzandsche Politiehonden- dresseerclub, voorzitter P. Letschert, Inspecteur v. Politie alhier. NIEUWKUIJK. Op Maandag 17 Sept. a.s. zal door de boerenleenbank alhier haar jaarl^ksche algemeene ver gadering worden gehouden In het café van den heer Merkx, des avonds half acht. De leden worden dringend ver zocht deze vergadering te komen bij wonen. Met het plakken der boonen Is men alhier in vollen gang. Had men in het eerst gedacht dat dit gewas algeheel zoo mistakken, door mede werking van het weer zijn de boonen denlaatsten tijd erg bekomen. Niettegen staande er geen uitvoer is, kunnen de prijzen ook hoog genoemd worden. Men besteedt tot op beden nog tot 35 cent de Kg. Op Zondag 16 September zal in belde H. Missen door een Eerw. Pater van de abdij Heeswijk eene collecte worden gehouden tot bijdraging der reis naar de missie in West-Iodlë. In de gisteren gehouden vergade ring van den R.K. Jongen Boerenstand alhier werd besloten het inleggeld der bijkomende nieuwe leden vast te stellen op f 2.50. Nog besloot men binnenkort een gezameniyk uitstapje te maken. VLIJMEN. Reeds door velen werd in ons dorp gedacht dat de Koninginne- feesten achterwege zouden blijven, deels uit bezuiniging, deels uit wei gering der aangevraagde subsidie uit de gemeentekas aan de Carnavalclub „Vlijmensch Belang". Doch laatstleden Dinsdag maakte de omroeper per bel bekend, dat de Wolputsche Carnaval club op eigen kosten een feestje zou organiseeren op het marktplein op den 6 Sept. Dit zou zijn voor de jeugd en voor de ouderen. En er is goed gefeest. Door de harmonie „Concor dia", die dit feest ook bijwoonde, werden verschillende mooie stukken ten gehoore gebracht. D»or de heeren timmerlieden Ant. en Adr. van Oijen waren alle werk zaamheden prachtig voltooid en komt deze heeren hier ook wel een pluimpje toe. De schutsboom, reeds lang schier verlaten, stond temidden der feeste lingen met in top „Leve de Koningin" in fraai timmerwerk aangebracht waar boven uit, de nationale driekleur met wimpels en kwasten. Uit de omliggende gemeenten waren ook velen ter plaatse. Door 226 deel nemers werd gebruik gemaakt van deze gelegenheid. Het dient hier gezegd, deze was voor eenieder opengesteld en was kosteloos, ook werden geen entrée- gelden geind, dus in den tijd van bezuiniging iets wat men noemt. Aan den voorzitter der club, den heer P. van Oijen, brengen wij ook allen onzen dank, die op dit idee was gekomen om eenieder gratis van plezier te dienen. Ook allen brengen wij onzen dank, die dit feest op eenige manier hebben gesteund en zal ook door ieder oprechte Vlijmenaar lang in herinnering blijven De prijswinners van de Volksspelen waren als volgt Mastklimmen. Leeftijd 16—19 jaar Joh. Heesbeen le prijs met extra prijs van den Burgemeester, P. van Buul 2, P. Wilhart 3, M. Parijs 4. - I Verrassingsprijzen Mastklimmen. le prijs H. Stupers, 2e pr. P. Bie- zemans, 3e pr. C. van Rijn, 4e pr. M. Parijs, 5e pr. Lamb. Parijs. Sprietloopen. le prijs Alex, 2e pr. Joh. Pijnen- borgh, 3e pr. Willem van Buul, 4e pr. Mar. Kleijssen. Zakkenloopen. le prijs Herm. v. d. Dungen, 2e pr. Lamb Parijs, 3e pr. P. van Buul, 4e pr. Walt. van de Ven. Zakkenloopen. Leeftijd 7—15 jaar. le prijs Adr. v. d, Pol, 2e pr. E, v. Wordragen, 3e pr. A. van Veggel, 4e pr. J. Verhagen. Ballen kruien, le prijs H. v. Engelen, 2e pr. F. Braat, 3e pr. W. v. d. Vorst, 4e pr. P. Kivits. Hardloopen met hindernissen, le prijs Adr. v. d. Pol, 2e pr. J. Luijben, 3e pr. H, v. Beurden, 4e pr I M. Meesters. Na afloop der feesten op het Markt plein hield de harmonie een rondgang door het dorp en werd door honderden gevolgd. Tot middernacht hield de drukte aan. Geen wanklank werd ge hoord Alles liep in beste condities a en hiermee was het Koninginnefees geëindigd. CAPELLE. Blijkens iügekomes me- dedeeliug van den directeur vau den keuringsdienst van waren te 's Bosch werd de landbouwer J. van U. te Sprang 'veroordeeld tot een boete van f 15 of 15 dagen hechtenis wegens het verkoopen van melk van ondeug delijke samenstelling. In de jJ. Zaterdag gehouden openbare zitting van het centraal stem bureau voor de verkiezing van leden van den raad werd de heer A. M. Verheijden benoemd als raadslid ter vervulling der vacature, ontstaan door het overlijden van den heer M. J. Rijken. Gedurende de maand Augustus werd in de R^kspostspaarbank op het hulppostkantoor alhier ingelegd f 2356,44, terugbetaald f 6403,35. Het aantal inlagen bedroeg 44, dat der terugbetalingen 35. Er werden 85 telegrammen behandeld, terwijl 254 telefoongesprekken gevoerd werden. De alhier gehouden collecte voor een schoolfeestje ter herdenking van het 25-jarig regeerlngs-jubileutn onzer Koningin heeft ruim f 500 opgebracht. Een woord van dank aan de milde gevers is hier zeker niet misplaatst. Mej. J. C. van der Haart alhier heeft haar benoeming tot onderwijzeres aan de O. L. school aan den Loon- schendijk aangenomen en haar betrek king reeds aanvaard. In deze gemeente heeft een ver zoek gecirculeerd, gericht aaa de Kroon waarin verzocht wordt het besluit van Ged. Staten dezer provincie, waarbij werd goedgekeurd het besluit van den raad der gemeente SprangCapelle, tot het beschikbaar stellen van gelden voor den bouw van een nieuw raadhuis in de voormalige gemeente Vrijhoeve- Capelle, niet goed te keuren. A.s. Vrijdag zal met de kinderen der belde O. L. Scholen te dezer plaatse het regeeringsjubileum van H. M. de Koningin feestelijk herdacht worden.Des morgens zulten de kinderen in optocht door de gemeente trekken, waarna een tractatie In de school volgt. Na den middag zullen op een weiland, daartoe welwillend beschikbaar gesteld door den heer W. B. Rijken, kinder spelen gehouden worden. -— Naar men ons mededeelt neemt het aantal verzekerden bi) de vrijwilli ge ouderdomsverzekering in deze om geving gestadig toe. Voor een niet gering deel is dit te danken aan de ijverige bemoeiingen van den betrokken agent. In deze gemeente circuleert een lijst, waaropbandteekeningen verzameld worden van personen, die bij de re geering aandringen op de verwerping van de ingediende vlootwet. WASPIK. Ter herdenking van het zilveren regeerings-jabiieum van H.M. de Koningin werden de kinderen der Chr. School flink onthaald op chocola, krentebrood en verdere versnaperingen. Dat de jeugd zich een en ander wei liet smaken, is te begrijpen. De familie Gijsman-Langerwerf ontving telegrafisch bericht dat hun broer, de ZeerEerw. Misslonnaris A. Langerwerf, behouden in z^n missie gebied Nieuw-Zeeland was aangekomen. Bij de heden gehouden aanbe steding van een huis, door den archi tect den heer A. de Bruijn alhier, voor rekening van zijn principaal, werd in geschreven als volgt J. Bax, Raamsdonksveer f 3144 A. Roovers, Waspik f 3124 Gebr. Boom, Waspik f 2990 G. van Dongen, Raamsdonk i 2940 C. Roovers, Waspik f 2800 C. Savelkouls, Waspik f 2780 P. de Graauw, Waspik f 2690 H. van Dongen, Raamsdonksveer f 2680 Het werk werd aan den laagsten in schrijver gegund. Door het bestuar van den N. C. Boerenbond afd. Waspik, is aan het ministerie van landbouw subsidie aan gevraagd, om tot de oprichting te kuncen overgaan van een cursus land' bouw, boekhouden en een cursus voor paardenkennis. Met de afgeloopen kermis bracht de belasting op de publieke vermake lijkheden in deze gemeente ruim f 300 op- Voor de tweede maal zijn door de afd. Waspik van den N.C.B. twee waggons slakkenmeel besteld. Wel een bewijs dat de boeren hier met hun tijd meegaan en van kunstmest een veel vuldig gebruik wordt gemaakt. Op de kleigronden heeft men hier veel last van muizen. Tal van galen worden geboord, waardoor deze schadelijke knagertjes bij honderden worden gevangen. RAAMSDONKSVEER. Tot Predi kant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier werd beroepen de ZeerEerw. Heer Ds. Leenmacs van Bodeeraven. RAAMSDONKSVEER. De jubileum feesten zullen gehouden worden Woens dag en Donderdag a.s. Hoewel ge meend werd dat deze feesten wel eenigs- zins kalm zouden gevierd worden in verband met de j.l. gehouden en grootsch opgezette feesten der harmo nie, zullen ze toch nog een grooter omvang aannemen dan aanvankelijk de plannen waren. Honderden kinderen en talrijke volwassenen hebben zich voor de spelen opgegeven. Zoo goed als alle wijken hebben buurtcommissies gevormd en elke avond kan men de drukke werkzaamheden zien langs alle straten. Ieder werkt mee om toch zeker te zorgen dat hun wijk niet achter staat. Aan de feesten zijn behalve iet gewone programma nog verbonden de etalagewedstrijd en de Floralia. -liervoor zijn enkele maanden geleden jlantjes uitgereikt aan de school- cinderen. Een buste van Hare Majesteit zal daarmee worden versierd en prijzen zullen voor de best gekweekte plantjes worden uitgereikt. Het programma luidt als volgt 7 uur. Opening met saluutschoten. 8 uur. Reveille door de harmonie „De Eendracht". 9 uur. „Wilhelmus" door de zang vereenigingen St. Cecilia en Christelijke Zangvereenigingen. Aubade door 800 schoolkinderen met begeleiding van de ïarmonie De Eendracht. Uitvoering der Christelijke Zangvereeniging. idem zangvereeniging St. Cecilia. 10 uur. Bloemencorso. Optocht. 12 uur. Uitdeeling jubileumherinne neringen door het comité. Aan de onvermogende kinderen zullen vlaggetjes en lampions worden verstrekt door het comité. 2 uur. Volks- en kinderspelen. 6 uur. Korfbalwedstrijd 7.30 Fakkeloptocht. 9.30 Concert door de K. E. har- monie „De Eendracht". Donderdag 10 uur Optocht. 1.30 Ballonwedslrijd. Om 2 uur Concours Hippique, 4 uur ringsteken, 7 uur Muzikale wandeling Crescendo Nieuwendijk, 8 uur Gondel vaart in de haven. GEERTRUIDENBERG. Tot burge meester van Geertruidenberg is als opvolger van den heer mr. Alard be noemd de heer J. L. F. M Biarchi. De heer Bianchi is 13 October 1891 te Rotterdam geboren en heeft aldaar met goed succes de H. B. S, met vijf-jarigen cursus doorloopen. Daarna behaalde hij het diploma aan de Hooge Landbouwschool te Wageningen. Hij vertrok daarop naar Neder- landsche Indlë, waar hij binnenkorten tijd benoemd werd tot administrateur op de Suikerfabriek Kentjong op Java Inmiddels huwde hij in Indië, doch zijn echtgenoote bleek niet bestand tegen het Indisch klimaat, reden waarom hij zijn financieel sterke positie vaarwel moest zeggen en naar Neder land terugkeerde, waar hij zich aan de Baronielaan te Ginneken vestigde. Hij wenschte zich in de gemeente administratie te gaan bekwamen, en volgde daarvoor een schriftelijken cursus in de gemeente-administratie aan het instituut Laurillard te 's Gra- venhage, en om zich practisch te be kwamen werd hij volontair ter gemeente secretarie te Princenhage. waar hij door zijn werklust en werkkracht een schitterend voorbeeld gaf. Kalm en bezadigd is hij in zijn omgang en hij bezit in ruime mate tact om met een ieder om te gaan. In Geertruidenberg zal hij ongetwijfeld tot groote voldoe ning van eenieder werkzaam zijn. ALMKERK. Door B. en W. dezer gemeente Is tot waarnemend-Burge meester benoemd de heer A. de Jong Czn. (A.-R.) In de j.l. Woensdagavond gehou den bid- en dankstond in de Ned. Herv. Kerk ter gelegenheid van het 25-jarig Regeerlngs-Jubileum van H. M. de Ko ningin, werd f60 gecollecteerd voor de noodlijdende Saksische predikanten gezinnen. Dezer dagen had de timmerman J. S. alhier, terwijl bij in zijn werkplaats aan 't werk was met een motorzaag machine, het ongeluk een slag van een stuk hout te krijgen, met 't gevolg dat htj ernstig werd gewond. De genees- heeren achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Gorinchem noodzakelijk. Bij den heer de G. alhier staat thans nog een perenboom voor de tweede maal in bloei. In verband met 't 25-jarig Re- geeriegs Jubileum van H. M. de Ko ningin, vierden j.l. Donderdag de kin deren van de Chr. School te Nieuwen dijk (gem. Almketk) feest. Onder lel- d'ag van hunne onderwijzers werd des morgens en des middags een wande ling door de gemeente gemaakt en des avonds gaf het fanfarecorps Cre- sendo een concert op 't terrein van den heer J. den Dekker. LOONOPZAND, 10 Sept. Loonop- zand heeft ter herdenking van de 25- jarige regeering van H.M. de Koningin op zoo'a grootsche wijze, zoo geest driftig, zoo algemeen eendrachtig op 8 en 9 Sept, jl. feestgevierd als nog niet in de annalen van onze plaats was te boekstaven. Het weer een voorname factor, werkte meeeen echt Oraeje- zonnetje bestraalde ons dorpje. Alles was Oranje en voor O.anje, Neeslandsch driekleur wapperde van elk huls, geen enkele buurt of ze was óf met prachtge eerebogeu óf met groen, guirlandes, bloemen en lampions allermooist ver sierd, zelfs schier \oor leder huls was 'n versiering de eene al mooier dan de andereja 's eenvoudigste huisje even als het kasteel en de villa's prijkten in feestdos. Om het parkje met de kiosk was een mooie electrische Installatie aangebracht evenals aan èerebogen en vele huizen, terwijl eene prachtige kroon boven het kruispunt bi) den ingang van het dorp hing. De verlichting's avonds was dan ook feëerlek; 't was een schouwspel in Loonopzand nog >nle dagewesen*, bewonderd ook door de honderden vreemdelingen, die deeldec in onze feestvreugde, bet overtrof de stoutste verwachtingen. Deze beschou wing zal niet weersproken worden. Het programma der feesten op 8 Sept. luidde7 uurRéveille, 8 uur Feestelijk klokkengelui, 9 uurPlech tige H. Mis, 10 uur: B^eenkomst der verschillennde vereenigingen in hare lokalen, 11 uurOptocht, 4 uar volks spelen, 9 uurL'chtstoet. Een en ander liep goed van stapel. Nog iets naders omtreat den optocht, die, In één wooid gezegd, schitterend was en dien van vele grootere plaatsen In de schaduw stelde, wat menig vreem deling getuigde. Hij bestond uit 1. Gardes d'honneur één in ridder gewaad voorop, 2. De Nederiandsche vlag geëscorteerd door een afdeeling van den Landstorm, 3. Gilde »St. Am- broslus*, 4. Praalwagen van de land bouwers op het Kraanven*, 5. Har monie »Sophla's vereeoiglog*, 6. Ds Schooljongens, 7. Beeltenis van H.M. de Koningin, gedragen door Btuidjes, 8. Gilde »CrispiJo* met praalwagen, 9. Doelen »Salm Salm* met praalwa gen, 10. De Voetbalclub, 11. Groep van jongens en meisjes met versierde rijwielen, 12. De iMarla-vereeniging* met praalwagen, waarop de Hollandsche Maagd en voorstelling der Elf provin- cieëo, 13. Gilde »St. Hubcrtüs*, 14. De lledertafel »Echo der Duinen* met praalwagen, 15. De dansclub »0. V.* met praalwagen, 16. Harmonie »Con- cordia*, 17. De schoolmeisjes, 18. De handboogscbutterij rLoonopzaads Doe len* met praalwagen, 19. De dansclub iWtlhelmlua* met praalwagen, 20. De Duivenclub met praalwagen, 21. Gardes d'honneurterwijl de verschillende comlté's in rijtuigen en auto tusschen de groepen meereden. Vóór de pastorie werd door den ZEw. heer Pastoor aan de comlté's in hnnne rijtuigen en ook aan >Cecilla*, zoodra ze voorkwamen, de eerewijn aangeboden en de schoolkinderen zon gen in den voortuin opgesteld, een feestlied en werden onthaald op frnlt en kwast. Van 4—7 uur hadden op een ter rein van het kasteel volksspelen plaats, opgeluisterd door de harmonie »Con- cordia* en bijgewoond door een drom van menschen, ook uit de omgeving. Ondertnsschen brachten de sSophia's vereenlging* en de >Echo der Dninen* op verzoek eeoe ovatie op het kasteel van de HoogWelgeboren familie Ver- heijen. De Ilchtstoet vergezeld door de belde harmoniëen bracht de joelende menigte in nog meer geo9tdriP. Heel den avond was het volkultgt- laten dartel, ja oud eu jong, en eerst laat keerde het huiswaarts. Op den 2eu dag, Zondag gaf de lledertafel te 12'/» uur een keurige uit voering op de kiosk en van 8—10'/i uur kon men genieten van een con cert, bij afwisseling werden door de beide harmonieën prachtige nummers ten gehoore gebracht. Van 4—7 uur werden kinderspelen gegeven, aantrekkelijk vooral voor de ouders, 't was een gewoel en gejoel onder die kleinen, een lust voor de oogen. De >Sophia'svereeniging* speel de op het terrein mealg lustignummer. Honderden en honderden toeschouwers waren aanwezig. Heel den namiddag en avond werd Loonopzand bezocht door stroomen vreemdelingen, die getuigen waren van de uit het hart gewelde vereering van H.M. onze geliefde Koningin door het Looasche volk. Heerlijk zijn de beide dagen der feestviering voorbijgegaan en lang zul len ze in aangename herinnering blijven. Een warm woord van dank en hulde mag wel gebracht worden aan de ver schillende comite's, vooral aan het hoofdcomité met zijn sub-comités voor de vele moeiten en opofferingen, die ze zich getroost hebben om zoo'n feest te organiseeren, het is schitterend ge slaagd. Ook een woord van lof voor de burgerij ia het algemeen en voor vele personen in het bijzonder voor hunne medewerking tot het welslagen van het Jubelfeest. Leve het stamhuis van Oranje- Nassau-Meckeleaburg am. a. TILBURG. Dinsdag 1.1. werd de nieuwe raad geinstalleerd, die bestaat uit 33 leden, waarvan 20 R.K. Staats partij, 9 R.K Volkspartij, 3 soc.-dem. en 1 Vrijz. Dem. Daarna kwam aan de orde de ver kiezing der wethouders Alvorens tot deze verkiezing werd overgegaan, deed de tweede voorzitter der R. K. raadsfractie het voorstel om uit een oogpunt van bezuiniging voor de komende periode slechts drie in plaats van vier wethouders te benoemen. De R. K. Volkspartij sprak haar af keuring over dit voorstel uit en pro testeerde tegen de houding der R. K. Raadsfractie, die aan de nieuwe partij geen wethouderszetel wenschte af te staan en geen besprekingen met haar wilde voeren. De volkspartij beloofde de middelen te zullen aanwenden die haar ten dienste staan om haar rechten te eerbiedigen en haar stem te doen hooren en stelde onverbloemd de handteering van het wapen der ob structie in het vooruitzicht. Zij deelde bereids mede, als haar geen wethou derszetel werd gegeven, ook geen deel te zullen uitmaken van de raadscom missies. Na dit weinig verheffends belovende voorspel kwam het voorstel der R.K. Raadsfractie om het aantal wethouders te bepalen op drie, in stemming en het werd aangenomen met de negen stemmen der Volkspartijers tegen. Het bleek bij de stemming, dat de heer C. Ackermans, die in den vorigen raad den wethouderszetel voor finan cien bezette, de zaal had verlaten. Waar de heer Ackermans niet als wethouder herkozen was, waaromtrent blijkens den uitslag der stemming door de R.K Raadsfractie overleg was gepleegd, wijdde de voorzitter een warm woprd van hulde aan het werk door wethouder Ackermans gedurende vele jaren in het belang der gemeente verricht, daarbij de verzekeringgevende steeds een aangename herinnering te zullen bewaren aan dezen zorgvollen en nauwgezetten beheerder der schat kist. Bij de hierop volgende benoeming der raadscommissies verklaarden de gekozen leden der R. K. Volkspartij zich niet bereid hun taak te aanvaarden, hetgeen een aantal herstemmingen noodig maakte. MADE. Ten Postkantore werd gedurende de maand Augustus bij de Rijkspostspaar bank ingelegd 15673.05 en terugbetaald 8909.24. Gedurende de maand' Augustus werd ten postkantore bij den postcheque- en giro dienst gestort 65996.50 en uitbetaald han cheques 25829.22. De heer G. Ligthart alhier slaagde Zaterdag voor de hoofdacte. v Vrijdagavond brak in liet huis be woond door M. Wagemakers alhier brand uit in een aangebouwde schuur. Alles werd een prooi der vlammen. Slechts het paard werd gered. Verzekering dekt de schade. Zaterdag werd te Drimmelen liet jubi leumfeest gevierd, waarbij de harmonieën St. Cecilia van Made en Apollo van Geer truidenberg hare medewerking verleenden. Den geheelen dag tot laat in den nacht heersc'hte een gezellige drukte en zat er eene opgewekte stemming in. Drimmelen kan trotscli zijn op zijn goed geslaagd jubi leumfeest. Het bouwen van een woonhuis met schuur voor den heer Jac. van Dongen is bij onderhandsche aanbesteding gegund aan Gebr. C. en J. van der Steen. De leverantie en de werkzaamheden van het ijzerwerk voor 110 te Arnhem te bouwen woningen zijn opgedragen aan den heer Adr. van den Elshout, smid, alhier. Haasden, 12 Sep*. 1923. De heer H. J. Stassen, tot voor enkele weken hier woonachtig, is benoemd tot on derwijzer aan de Openb. school te Loon- schendijk, (Loon op Zand). Onze oudste wethouder, de Heer G. van Everdingen, is aangewezen tot loco burgemeester. De Heer A. Scholten vond na afloop der feesten een fiets; ze is terug te beko men bij den veldwachter van der Wiel. In het raadsverslag bad de gem. reke ning over 1922 een batig slot van 5387.90; dit schijnt verkeerd genoemd en moet zijn 6917.81. -De Heer Jac. Deurlop is benoemd tot I ambtenaar ter secretarie te Genderen. Bij den onderlingen wedstrijd van de Scherpschuttersvëreeniging „St. Blasius'', zijn de prijzen in de volgorde behaald: 1 F. van Diem; 2 H. van Diem; 3 A. van den Oever; 4 B. Baaijens; 5 Jac. Knijpers; 6 P. van den Oever7 A. de Leeuw8 A. v. Bladel9 W. Boeren; 10 J. van Ooqen. Onder talrijke bewijzen van belang stelling vierde de Heer J. H. Roza, procu ratiehouder, Zaterdag zijn 25-jarige dienst-

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 5