Gemeenteraad. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Marktberichten. Burgerlijken Stand Nieuws uit Kaatsheuvel Sport. 433e STAATSLOTERIJ Kaatsheuvel, 12 Sept. '23. SPRANG-CAPELLE. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Woensdag 5 Sep tember des middags 3 uur. Voorzitter Edetachtb. heer Meijer. Ongeveer kwart over drie uur opent de Voorzitter de vergaderingafwezig zijn de heeren C. Michael en j. Rijken, terwijl er een vacature is ontstaan door het overlijden van den heer M. Rijken. Voorzitter. Stellig zult u allen wel met weemoed hebben vernomen dat onzen raad een onzer verdienstelijkste leden is ontvallen De heer M. Rijken is gestorven en nu gevoel ik mij ver plicht een kort woord hier aan hem te wijden. De heer M, Rijken was voorheen zeer vele jaren lid van den raad van Capelle, waarvan lange jaren wethou der en heeft gedurende al dien tijd veel voor de belangen van de gemeente gedaan. Bij de vereeniging van de gemeenten is hij weer in den raad gebracht en ook gedurende dien korten tijd heeft hij veel verdiensten gehad. Hij ruste in vrede, De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. AAN DE ORDE 1. Ingekomen stukken a. Schrijven van Ged. Staten, hou dende de goedkeuring van het raads besluit tot het aangaan van een geld- leening noodig voor het bouwen van een raadhuis met veldwachterswóning en idem tot verkoop van een perceel grond aan de N. V. Oerlemans Zn. Een schrijven van de burgemeester van 's Bosch houdende de aanbieding van de balans van de Keuringsdienst van Waren voor het keuringsgebied 's Bosch, wordt voor de leden ter visie nedergelegd. Een schrijven van Ged Staten, hou dende de mededeeling dat het cijfer van het door het Rijk uit te keeren bedrag f 1.42 per inwoner bedraagt, zoodat van het Rijk een bedrag is te vorderen van f 8310,36 wordt voor kennisgeving aangenomen. Schrijven van Ged. Staten houdende het verzoek de verordening betreffende de heffing van schoolgelden te willen wijzigen Ged. Staten wijzen er op dat de aanslag is te regelen naar het be lastbaar inkomen en daar is reeds een kinderaftrek van. De heer van den Willigenburg merkt op dat bij de oude wet werd aange- slaan naar het zuivere inkomen. Toen kon wel een kinderaftrek worden ge nomen. Nu naar het belastbaar inko men wordt gerekend heeft men vanzelf al een kinderaftrek. Zou het precies worden uitgerekend dan zou de be lastingbetaler er wel een klein voordeel mee hebben. De wet echter schrijft het zoo voor. Schrijven van den heer v. d Berg, secretaris der gemeente Sprang-Capelle, houdende het verzoek om over den Hoogevaart een brug te mogen leggen Wordt besloten daarvoor toestemming te verleenen. Schrijven van den Inspecteur van het Lager Onderwijs, houdende de mededeeling dat hij zich niet kan vereenigen met het raadsbesluit om de christelijke en openbare school in een gebouw onder te brengen. Voorzitter. De inspecteur is hier geweest en die had tegen het genomen raadsbesluit om verschillende reden bezwaar om beide inrichtingen onder te brengen in een gebouw. Burg. en Weth hebben naar aanleiding van deze mededeeling zich in verbinding gesteld met het schoolbestuur ten einde nader overleg te plegen Ik stel voor dit schrijven zoolang aan te houden. Daartoe wordt besloten. Middelkoop. Wanneer is dit schrijven ingekomen. Voorzitter. 28 Juli. Van den Willigenburg Er zijn al verschillende uitspraken van de Kroon die dergelijke besluiten vernietigd hebben. Het geld is hier bijzaak. Onderwijs, dat is het voornaamste. 2. Voorstel van Burg. en Weth. tot instelling van Commissiën als bedoeld bij artikel 54, lid 2 der Gemeentewet en vaststelling van verordeningen rege lende den werkkring dier Commissiën. (Art. 55 der Gemeentewet). De Voorzitter merkt op dat door de rapporteur van de Commissie belast met het onderzoek van de begrooting op de wenschelijkheid hiervan reeds is gewezen. Ook in het Dag. Bestuur is over de wenschelijkheid hiervan meermalen gesproken. Dergelijke Com missies zijn bevorderlijk bij besprekin gen over het «en of ander werk. Wel moet de raad beslissen en bespreken, doch in de Commissie kan een en ander beter onder de oogen worden gezien en besproken. Burg. en Weth. stellen voor een commissie van toezicht op de be drijven en een van toezicht op de openbare wegen, werken, gebouwen wateren en inrichtingen te benoemen. Met algemeene stemmen kunnen de leden zich hiermede vereenigen. 3. Benoeming van commissiën van bijstand. a Commissie van toezicht op de bedrijven. Worden gekozen de heeren Middel koop, Oerlemans en Zwart. b Commissie van toezicht op de openbare wegen, werken, gebouwen, wateren en inrichtingen. Worden benoemd de heeren B. Verhoeven J. Michaels en H. Kerst. 4. Vaststelling van verordeningen regelende de heffing en invordering van plaatselijke inkomstenbelasting voor de gemeente Sprang-Capelle. Wordt besloten voor noodzakelijk levensonderhoud f600 af te trekken voor hoofden van gezinnen en voor niet-hoofden van gezinnen f 400. Voorts zal voor ieder kind f75 worden afge trokken alsook voor zielsgebrekkigen. De verordening is progressief en loopt tot 25'/2 pCt. toe. De heer van den Willigenburg wijst er op dat het vermenigingsvuldigings- cijfer lager is dan in de vroegere gemeenten. Oerlemans. Hoeveel is nu het minste bedrag. Voorzitter f 1.50. Vroeger was dat hier 50 cent. Met algemeene stemmen wordt de verordening vastgesteld. 5. Vaststelling van het vermenigings- vuldigingscijfer voor de plaatselijke inkomstenbelasting voor het belasting jaar 1923|24. De Voorziiter stelt voor dit cijfer te stellen op 2. Dat baseert op de uitkomst 1922|23. In Capelle is inge komen f 28.844, in Sprang f 6200 en in Vrijhoeve-Capelie f3100, in totaal dus f21 700. Thans is rekening geliou den dat het belastbaar inkomen met 25 pCt is verminderd De heer Middelkoop merkt op dat het inkomen van personen die dit van hun vermogen moeten krijgen, heel wat meer is gedaald dan 25 pCt. Hoe veel personen zullen er niet zijn die niets trekken van sommige aandeelen. De heer van Willigenburg meent dat een kwart minder van de inkom sten een heele sprong is. Alle leden zijn van meening dat het door Burg. en Weth. voorgestelde cijfer het beste is, waartoe dan ook wordt besloten. 6. Vaststelling eener verordening regelende de heffing en de invordering van keurloonen in de gemeente Sprang- Capelle(uitvoering vleeschkeuringswet) De Voorzitter merkt op dat deze verordening thans nogeens door den raad moet worden vastgesteld. Het bedrijf is 15 Juni in werking gesteld. Toen is in deze gemeente ontvangen aan keurloonen f 136, in Juli 217 en in Augustus f 220. Dit zijn flinke bedragen en daarom mag ver wacht worden dat een volgend jaar de keurloonen aanmerkelijk lager zul len worden gesteld. 7. Voorstel van Burg. en Weth. tot opheffing van het vervolgonderwijs en het verleenen van eervol ontslag aan de onderwijzers bij dat onderwijs werkzaam. Voorzitter. De kosten van het ver volgonderwijs moeten thans uitsluitend door de gemeente worden betaald Bovendien worden de cursussen slecht bezocht en zou daaraan, indien men er mee zou doorgaan, f 1000 moeten worden betaald. Wordt de cursus aan de openbare school gegeven, dan kun nen de bijzondere scholen daarom ook nog komen vragen, zoodat de kosten enorm zullen worden. Wordt met algemeene stemmen be sloten de cursus op te heffen en in verband daarmede ontslag te verleenen aan de heeren Colet en Nieuwenhuijzen en mej. van Dongen, alsmede aan den heer Benjaminse en mej. Maizerel. 8. Goedkeuring der rekening van het Burgerlijk Armbestuur der voormalige gemeente Sprang. De ontvangsten hebben bedragen f 4842,61 '/a, de uitgaven f 3399,16, zoodat de rekening sluit met een batig saldo van f 1243,05'/2. De commissie van onderzoek heeft geen aanmerkingen 9. Goedkeuring der rekening Bur gerlijk Armbestuur der voormalige ge meente Capelle over 1922 De ontvangsten hebben bedragen f 13651.08'/ï, de uitgaven f 10437.48, zoodat de rekening sluit met een goed slot van f 3213.60'/2 De heer Kerst vraagt of de moge lijkheid niet bestaat dat door het Arm bestuur de afnemers om de drie maanden, inplaats van om het jaar worden betaald. Voorzitter. Daarop hebben wij ook reeds aangedrongen. Kerst Voor de kleine middenstan ders is dat lange crediet geven een groot bezwaar. Bovendien begrijp ik niet waarom het noodig is. Voorzitter. De administrateur heeft toegezegd voortaan zoo mogelijk om de drie maanden te zullen betalen. Verhoeven. Dat lange crediet geven is voor het armbestuur ook nadeelig, want de prijzen worden er naar bere kend. Middelkoop. Het is vroeger zoo erg geweest dat er gewoon in die briefjes handel werd gedreven. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangende sluit de Voorzitter de vergadering. Voetbalsport. WAALWIJK. RWB - HEC is vooral voor de rust een goeden wedstrijd geweest. Na de Ranja is RWB blijkbaar uitgespeeld. HEC is grootendeels in de meerder heid, doch niet productief Einde komt met 0—0, wat wei een juiste uitslag is, daar beide partijen door slecht schieten veel kansen verknoeiden. Het RWBlerrein heeft nu een royaler aanzien gekregen, doch is op het bij getrokken gedeelte nog wat los WSC zal a s, Zondag 16 dezer op haar terrein aan den Parallelweg het populaire Tilburgsche VOLT op bezoek krijgen, de nieuwe tweede klassers Het is voor het eerst dat zij deze Tilburgsche vereeniging hier zal ontmoeten. J1 Zondag speelde WSC te Leerdam tegen het bekende LSV en wist zij deze vereeniging een 2—0 nederlaag toe te brengen, zich zoodoende schit terend rehabiliteerend tegenover de 5—0 nederlaag op eigen terrein van enkele weken terug. Om van LSV te winnen is reeds eene enorme prestatie en zeer zeker op eigen terrein. Een en ander zegt derhalve voldoende, dat er door W.S. C in Leerdam uitstekend gespeeld moet zijnzelden zagen wij zulk een mooi verband in haar elftal, waartegen LSV ditmaal niet opgewassen was. Wij zijn daarom zeer benieuwd hoe W.S C. zich a.s. Zondag tegen VOLT houden zal. SPRANG. Jl. Zaterdagmiddag werd de eerste roade gespeeld der seriewedsirijden uitgeschreven door de voetbalvereenl- glag SV.V. alhier. De uitslag der ge speelde wedstrijden Is sis volgt Internos Sprang8.V.V. II Kaats heuvel 30. Sparta Vrijb.Capelle-SV.V. II Sprang 1-0. In de fiaale spelen dus a.s. Zaterdag InternosSV.V. De prijzen zijn le prijs beker. 2e prijs lauwerkrans. Duivensport. Automobilisme. Op het circuit van Monza werd gis teren de automobielenwedstrijd om den Groeten Prijs van Europa verreden. Er waren 14 deelnemers, bet traject be droeg 800 K M. Winnaar werd de Italiaan Salamo met een tijd van 5 uur 27 min. 32 sec. Zfla gemiddelde snel heid was 146.6 K.M. Het record van het vorig jaar was 139 KM. 835 M. Tweede was de Italiaan Nazzaro in 5 uur 23 min. 2 sec., derde Murpby In 3 uur 32 min. 1 sec.4. Minoia (Italië), 5. Hoeraer (Duitschland), 6. Martin de Alzagal (Amerika), Deze zes reden resp. de merken l. Fiat, 2. Fiat, 3. Miller, 4. Benz, 5. Benz, 6. Miller. Te Middelburg had een 17-jarige jongen de onvoorzichtigheid een slag op een kogeltje te geven, dat afging en een 18-jarigen jongen in zijn oog trof, waaruit hij nu het licht geheel kwijt is. In de bakkerij der firma A. Slegt aan de Nieuwe Haven te Gouda is tijdens de werkzaamheden een ontzet- tenden knal waargenomen, die de ge- heele omgeving deed dreunen gevolgd door hevig gekraak en het vallen van steenen. Achter in de bakkerij waar twee heete luchtovens zijn opgesteld, werd een zijmuur van circa 50 vierk. M. weggeslagen, tengevolge waarvan de daarboven gelegen opslagplaats instorte zonder iemand ernstig letsel te veroorzaken. Een begin van brand, werd door het personeel onmiddelijk afdoende ge- biuscht. Om verder gevaar te voorko men werden de vuren uit de ovens leeggehaald. In de tuintjes van de bewoners der omgeving waren schuttingen omverge worpen, een schuurtje en kippenhok ken tegen den grondgeslagen en alles bezaaid met brokken steen. Vele ruiten zijn gesprongen in de omgeving. De gebruikte kolen zijn door de politie in beslag genomen. Vermoed wordt, dat de ontploffing is veroorzaakt door een toevoer van gas in de ovenkanalen dat zich op die manier een uitweg heeft gebaand. De schade wordt door verzekering gedekt. („Hbd.") Een schoenmaker te Venlo, die wat te diep in het glaasje had gekeken, zou door een agent worden gearres teerd. Dit ging echter zoo gemakkelijk niet. De man ontrukte den agent zijn sabel en wilde hem er mede in den buik steken. Eerst nadat 4 soldaten den agent hulp kwamen bieden slaagde men er in het gevaarlijke heerschap te boeien Voordat men hem naar het bureau kon overbrengen moesten nog 5 ander personen een handje helpen. Bij het oversteken van de tram rails is de 83-jarige weduwe A van Rooij te Eindhoven onder een nade rende tram geraakt Met een schedel breuk en 2 gebroken beenen is de ongelukkige opgenomen Haar toestand is zorgwekkend De marechausseé Mol te Zeven bergen, die zich deze week bij ongeluk met een browning in den buik trof, Is aan de bekomen verwonding overleden. Er Ioopen hardnekkige geruchten dat spoedig onderhandelingen tusschen Frankrijk, België, en Duitschland zullen beginnen en dat het lijdelijk verzet zai ophouden Dit zou in verband met de rede van Streeseman ook niet onwaar schijnlijk zijn. Griekenland en Italië zullen zich aan de uitspraak van den gezantenraad onderwerpen. Het antwoord van den Volkenbond, die ten deze een buiten gewoon treurig figuur maakt, aan Griekenland komt vrijwel met de eischen van Mussolini overeen. Hedenmiddag werd bij 't pas- seeren van een wagen, een fiets door een motorrijder in elkaar gereden. Het voorwiel der fiets was geheel vernield en ook de motor bekwam stukken De firma N. van Dongen Zn. bloemisten alhier, verzond hedenmor gen per vliegpost een zending prachtige gesneden dahlia's naar Engeland. Eierveiling Amsterdam. Amsterdam, 10 Sept. 1923. Kipeieren Hoogste prijs f 9.20. Middel prijs f8.—. Laagste prijs f5.50. Eendeieren f - Aanvoer 150.000 stuks. Handel matig. 4e Klasse. Trekking van 10 Sept. f 1500 No. 19583 f 1000 8759 f 400 M 4126 f 100 1333 4828 8491 14818 20873 WASPIK. Over de maand Augustus. Geboren Cornells Nlcolaas tv HM J IJpelaar en G de Rooij Laureatius en Hendrlkus zoons van L Ramstljn en E Langermans Theodora dv W van 't Geloof en A Llgthart Antonle zv G Verschuren en H Timmers Jo hanna Elisabeth Maria dv L J J van Irsel en A M Coesmans, Adriana Cor- nelie Maria dv J van Turnhout en C Smits Antocius Johannes zv J Donks en M Kools. GetrouwdJacobus C v d Berg 32 j en Eva Zijlmans 31 j. Overleden Antonla Catbarlna HooiJ- maijers, echtgn v G Roksnoer 42 j. Abonneert V op en Adverteert in „DE ECHO VAN HET ZUIDEN", het meeat gelezen blad in de Lang atraat en Omgeving. vervulling bij de uitgeversfirma Voerman. In den avond brachten de Heusdensche Harmonie en de Fanfare uit Wijk, waaraan h« verbonden is hem bovendien eene sere nade. Naar men ons mededeelt had de Feest commissie voor het Eegeeringsjubileum nog een klein batig saldo, welk bedrag tér hand gesteld is aan het bestuur der Oranjever- eeniging. Op den scherpschutterswedstrijd te Kaatsheuvel behaalde onze vereeniging „St. Blasius" den 4den korpsprijs benevens een viertal personeele prijzen. In de Dinsdagavond gehouden gecom bineerde vergadering van het feestcomité met het bestaande huldigingscomité is het comité voor de a.s. feestviering definitief vastgesteld. Het huldigingscomité blijft als zoodanig bestaan, terwijl daarnaast een uit voerend comité optreedt dat de leiding der feestelijkheden in handen heeft. Eerevoor zitter der beide comité's is de heer M. A. van Beurden. Het uitvoerendcomité is verder samenge steld als volgt: Voorzitter J. Teurlings, secretarissen Mr. J. van Besouw en M. van Nieuwstadt; Penningmeester W. Swagema- kersLeden Jos. de Lange, A. Vloemans, .1. Lombarts, A. de Bruin en W. Damen. Een pers- en reclamecommissie is samengesteld uit de heeren ,T. Tuerlings, W. Swagema- kers, W. Damen, Jac. v. d. Assem en M. van Nieuwstadt De Commissie voor versie ring en verlichting bestaat uit de heeren J. Tuerlings, Jos de Lange en H. van den Heu vel. Voor de etalage-week met wedstrijd zijn reeds verschillende inschrijvingen binnen, zoodat ook dit deel van 't programma iets mooi's belooft te worden. Dagelijks komen nog opgaven binnen voor deelname aan den historischallegorischen optocht. De com missie heeft voor Donderdag-avond een groote vergadering uitgeschreven in Café- Rest. Alph. Snoeren, waarop de optocht de finitief zal worden vastgesteld. Na dien dag zullen geen veranderingen meer kunnen worden aangebracht, zulks vooral ook met het oog op den uit te geven feestgids. In de vergadering van Dinsdagavond is nogmaals positief vastgelegd, dat in den grooten op tocht na den middag geen zoogenaamde brnidjeswagens zullen worden toegelaten. Waar voor den middag een kinderaubade gehouden wordt, met kinderoptocht, waar aan alle kinderen mogen deelnemen is het om redenen van verschillenden aard niet wenschelijk ook in den hist.-alleg. optocht massakinderen mee te voeren. Voorstellin gen als sprookjeswagens, kabouterwagens, kinderhulde e.a. kunnen, mits goedgekeurd door 't Comité worden toegelaten. Het Comité ontving van de Paters der H. Familie alhier de toezegging, dat geheel het studentenkoor bij de te geven zanguit voering onder leiding van den heer L. van Cromvoirt zal meewerken. Zondag is oir plechtige wijze het nieu- do orgel van de Par. kerk van den Berkdijk in bezit genomen. Zooals we weten is het een geschenk den beminden herder geof freerd b\j gelegenheid van zijn zilveren Priestërjuhilé door de geachte familie van Enschot. We hadden ons niet kunnen voor stellen dat in zoo korten tijd reeds na de aanbieding het orgel reeds zou gebruikt kunnen worden. De firma B. Speitli uit Rietberg in Westfalen heeft er alle eer van niet alleen wat betreft de vlugge daarstel- ling, doch ook wat het orgel zelf betreft. Het is gebouwd volgens het Kegelladen- systeem heeft 15 sprekende stemmen, die over 2 klavieren en vrij pedaal zoo verdeeld zijn dat het le manuaal 7 registershet 2e manuaal 5 registers en 't pedaal 3 regis ters tellen. Het le manuaal n.l.Bourdon 16 vt. Praestant 8 vt,Gamba 8 vt.Fluit 8 vt. Octaaf 4 vt.Mixtuur 25/3 vt.Trompet 8 vt,Het 2e manuaalViool Praestant 8 vt. Solieionaal 8 vt.Vox Coelestis 8 vt.Ge dekt 8 vt,Fluit 4 ,vt. Het vrij pedaal: Subbas 16 vt.Violonbas 16 vt. en Octaaf bas 8 vt. Bovendien zijn aanwezig 5 koppe lingen n.l. supperoctaaf koppel II man.I man; Suboctaaf koppeling II man. lm. Pedaal koppelring II man. Pedaal kop pelring I man. en Klavier koppelring II -I mandrie drukknoppen voor vaste combinatie's, één voor vrije combinaties en één voor automatische pedaalomschakeling. Verderéén trede v. registerzwelling en één voor jalouzie-zweller. Bjj de na den middag gehouden orgelbespeling had men gelegen heid de majestueuze klankwerking van het volle orgel alsook de karakteristieke into natie van de verschillende stemmen te be wonderen. Door de hoogst bekwame organistende Eerw. Frater Eduardus en den heer .Tos. Simons beiden uit Tilburg werd nog bijzon der geroemd de uiterst prompte aanspraak van het orgel een eisch, die bij vele nieuwe orgels van den tegenwoordigen tijd nog niet vervuld is. Dat we van genoemde heeren een concert te hooren kregen dat genoemd mag worden zal iedereen begrijpen. Met 't Allegretto, march Pontificale van M. J. van 't Krujjs werd geopend. Achter eenvolgens genoten we van Marcia Festiva van GollerAdoration, grand Clioeur a la Handel van Alex Guillmontinleiding en paraphrase over Victimae Paschali van Elb. Fransen, Invocation van A. Guilmont en Foccate van Th. Dubois. Ter afwisseling zong het zangkoor van de Eerw. Paters der H. Familie ouder lei ding van den ZeerEerw. Pater Glaudemans ons een paar Gregoriaansche nummers en gaf de heer N. van Rooij, Dir. van 't zang koor der parochiekerk St. Jan Baptist het prachtig Panis Angelicas v. Caesar Frank. In de kerk zagen we onder de vele toe hoorders, behalve de familie van Enschot, verschillende reguliere en seculiere geeste lijken en andere bekende musici en muziek liefhebbers. We mogen de parochie Berk dijk gelukwenschen met het prachtig kunst stuk (lat hun tempel rijker is geworden. Ook de firma B. Speith komt een woord van lof toe voor het werk hier verricht. - Zondag hield de Kon. Erk. Schietver- eeniging St. Jan Baptist, bondsconcours. Alle vereenigingen tot den kring behoo- rende namen deel. De uitslag was: KorpsprUzen1 Juliana, Dongen; 2 St. Jan Baptist, Kaatsheuvel; 3 Juliana, Vlij men.; 4 St. Blasius, Heusden; 5 St. Joris, Nieuwkujjk6 St. Crispin, Besoijen. Van de personeele prijzen wisten de leden van St. Jan te bemachtigen: W. Molen schot 8e pr.P. van Boxtel 12e pr.S. Pep ping 13e pr.; A. Elshout 17e pr.; J. van Berkel 19e pr.H. Jacobs 23e pr.D. Kops 25e pr.P. van Dun 33 pr. Er heerschte een aangename stemming op den Horst en het mooie weer deed vele nieuwsgierigen een wandeling maken om de schuters eens bezig te zien. Vrijdag 7 Sept. behaalde de heer Did- den, lid van de 1ste Loon-op-Zandsche Po litiehondenclub met zjjn hond 't certificaat Politiehond te Wernhout. De heeren Pulles en v. d. Pol behaalden een voorloopig certi ficaat. Zondag werd op het Wiihelmina-ter- rein een vriendschappelijke match gespeeld tusschen K. S. W. I en Tilburgia. De har monie Apollo luisterde dezen wedstrijd met muziek op. Vóór den wedstrijd bood de heer P. Schraauwers namens de Kon. Harmonie een bloemstuk aan om K. S. W. te huldigen voor het behaalde kampioenschap van den B. V. B. Het bestuur van K. S. W. dankte voor de geboden attentie, de hoop uitspre kende dat de goede verhouding tusschen de beide vereenigingen steeds moge blijven voortduren. Het spel dat zich daarop ont wikkelde kenmerkte zich van den aanvang af door een overwegende overmacht van K. S. W. Tilburgia had zoowat niets in te brengen al speelden de jongens beslist geen onverdienstelijke partij. Met 60 drukten de onzen hun meerderheid uit. In de vergadering van het Dag. Be stuur der gemeente zijn benoemd als Voor zitter der Gascommissie de heer M. A. van Beurdenals voorzitter der werkeloosheids- commissie de heer Jan de Wijs; als voor zitter der wegencommissie de heer .T. L. van Besouw. BESOIJEN. Zondag 19 Aug. werd een wedvlucht met jonge duiven gehouden van uit Hall, België, afstand 120 K M. De duiven werden om 9 uur 45 min gelost bij N.W. Wind en de prijzen behaald door J. Verhagen le en He, J. Treffers 2e, 3e, 8s en 9e, J. v. d, Heijden, 4» an 5e J. Couwenbergh 6e, A. Bakkers 7e en 10e, Chr. Passier 12e. Aankomst eerste duif om 11,33,58; laatste prijs- dulf om 11,38,42. 26 Aug. werd een wedvlucht gehou den van Solgnies, afstaad circa 140 K,M. Ds duiven werden aldaar gelost ;m 8.30 uur en de prijzen behaald door A. Bakkers le, 6ee ea 13e, R J. Schoe- mans 2e, Chr. P«ssier 3e, 8e en 12e. Th. de Ronde 4e en lie, J. Treffers 5e, 10e ea 14e, J„ v, d. Heijden 7e. j Alessle 9e. Aankomst der eerste duif om 9,57,32 sn der iaatste prijsduif om 10,22,41. Eerste overduif om 10,22,52 van Jac. Pullens. SPRANG. Jl. Zaterdag hield de Pustdulvenver- eeniglog »De Zwaluw* alhier een wed vlucht met jonge en oude duiven van uit Schaarbeek (België). De uitslag is als volgt Aankomst le duif 2,24,20, laatste duif 2,4,0. !e, 2e ea 4e prijs A, Spuijhoek, 3e prijs W. M. GenuP, 5e en 6e prijs A. Zeist. Eerste overculf N. Saïjders. NIEUWKUIJK. Bij het gehouden nationaal en derby concours der postduivenvereen. »De Hoop* te 's-Bosch werden door de dulveallefhebbers alhier niet minder las 8 prijzen behaald. Wel een bewijs dat de liefhebbers ook over goede duiven beschikken. De prijzen werden behaald als volgt Derby concours A. Brok 7 en 39, Samuels 19 en 72, M. Elshout 20, C. Coolen 65, Merkx 69. Nationaal con cours Brok 8, Inzendingen derby-concours 221 dui ven, nationaal 182. Voor onze dulven- üefbebbers een waar succes.

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 6