Nieuws uit Kaatsheuvel gemeente het best zal geschieden, meent het Provincsaal sub-comite ge heel aan Uw inzicht te moeten over laten, daar zulks veelal van locale om standigheden afhankelijk is. Zal in de eene gemeente b.v. het oprichten van een plaatselijk comité voor het slagen der collecte alle aanbeveling verdienen, in een andere gemeente zal het doel op eene andere wijze kunnen worden bereikt. Het sub-comité ontveinst zich niet, dat het houden eener collecte, in dezen tijd van malaise en werkloosheid, waar onder ook deze provincie ten zeerste gebukt gaat, moeilijkheden met zich brengen zal en zijn invloed op den uitslag daarvan zal doen gelden. Ook is het hem voldoende bekend, dat, ondanks velen zich in het doen van uitgaven moeten beperken, toch nog zeer veel van de algemeene lief dadigheid wordt gevraagd. Maar dat alles heeft het sub-comtté niet kunnen en mogen weerhouden, door Uw tus- schenkomst van de ingezetenen Uwer gemeente een bescheiden liefdegave te vragen, welke gift, gezien de groote afmetingen, die de ramp in Japan heeft aangenomen inderdaad als een goed werk behoort te worden aangemerkt. Terecht wijst het Centraal Comité er op, dat Nederland in deze een zeer bijzondere taak te vervullen heeft, om dat het hier geldt hulpverleening aan een natie, wier vriendschap reeds da teert uit het jaar 1600. Meer dan twee eeuwen lang, terwijl |apan voor andere naties gesloten was, hadden de Nederlanders hun vestiging in dit land en waren zij in moeilijken tijden de vraagbaak, waar het betrof Westersche aangelegenheden Nu nog, nu Japan een machtige mogendheid is mag het feit. dat men Nederlander is, in Japan als de beste introductie gelden, en men voelt bij die gelegen heden dat wederzijdsche vriendschap van eeuwen bestaat en wordt gewaar deerd Het sub-comité vertrouwt dan ook nu, op de bekende offervaardig heid der Brabantsche bevolking waar van deze reeds zoo vaak en onder allerlei vorm blijk gaf, wanneer het betrof het lenigen van den nood harer medemenschen en het durft de hoop uitspreken, dat de Brabantsche ge meenten, ook thans niet bij die der andere provinciën zullen achterblijven en bereid zullen worden bevonden hun deel bij te dragen. Het zal door mij op zeer hoogen prijs worden gesteld, van U te mogen vernemen, dat op Uwe medewerking voor het houden en het slagen dezer collectie kan worden gerekend, terwijl ik mij eventueel voor het geven van nadere inlichtingen gaarne bereid ver klaar. Voor zooveel noodig deel ik U be reids mede, dat de opbrengst der col lecte aan mij kan worden gezonden. De Burgemeester van 's Hertogenbosch. F. J VAN LANSCHOT. NIEUWKU1K. De z, g pastinaken waarvan men in den handel de laatste jaren niets meer heeft gehoord worden thans alhier wederom opgekocht Men besteedt tot f 25 per 1000 K.G. De postduivenvereeniglng G.V.V. is voornemens op 8 en 9 December e.k een groote nationale postduiven- tentoonstelling te houden. Verschillende prachtige prijzen zullen hiervoor be schikbaar worden gesteld. De prijs der vette kalveren is alhier den laatsten tijd aanmerkelijk gestegen. Thans besteedt men tot 55 cent per pond levend gewicht. Het R. K. Zangkoor besloot op Zondag 4 Nov. a.s. de te geven uit voering der Sixtijnsche Capel te 's Bosch bij te wonen. Door de graven d'Oultremont uit Brussel zal deze week alhier de jaar- lijksche groote drijfjacht worden ge houden EETHEN. Gisterenmiddag hield de raad dezer gemeente eene openbare vergadering waarin de bekende Gen derensche Schoolkwestie voor de derde maal ter sprake is gebracht. Thans was van Ged. Staten een schrijven ingekomen waarin voor de laatste maal werd aangedrongen om de school op te heffen en indien de raad daartoe niet wenscht te besluiten zij dan van hun recht gebruik zullen maken. Burg. en Weth. stelden voor aan het verlangen van Ged Staten te vol doen en dan tusschen Eethen en Gen- deren een nieuwe school te bouwen. In de schooi van Eethen zou dan de Secretarie ondergebracht kunnen wor den. i.; Na lange discussies werd met 6 tegen 1 stem het voorstel van Burg. en Weth. verworpen, zoodat de open bare school te Genderen blijft. In een volgend nummer uitvoerig verslag. MADE. Ter veemarkt waren aange voerd 119 stuks hoornvee en 37 biggen. Er werd besteed voor vet vee fQ 95— f 1.10 per K.G. Kalfkoeien f 350—f 425 Muntigen f 190—f 250. Kalfvaarzen f225—f330, Hokkelingen f 80—f 140, Biggen f 17—f24. Voor het geven van vervolg onderwijs zijn benoemd de heeren N. de Vries en J. Simons. Volgende week vangen de lessen aan. DUSSEN. Het aanleggen van Electrisch licht in de Ned Herv. Kerk te Almkerk is opgedragen aan A. van de Wiel alhier. Met ingang van Vrijdag j.l. zijn de loonen aan de papierfabriek „De Maasmond" wederom verlaagd. Waren er eenige weken geleden nogal veel werkeloozen, thans kunnen de boeren geen aardappel- of bieten rooiers krijgen. Door de vele regens der laatste dagen zijn alle greppels als het ware veranderd in slooten en de boezems staan allen blank, zoodat er nogal vee verschaard moest worden. Naar wij vernemen zal er binnen kort eene uitvoering worden gegeven door de fanfare -„Wilhelmina" alsook door de R.K. Tooneelvereeniging. Uitvoerig verslag vergadering Burgerwacht te Dussen in 't volgend nummer. LOON OP ZAND. De heer B. Dan- kers heeft zijn ontslag genomen als voorzitter en bestuurslid van den R. K. Werkliedenbond en tevens als be stuurslid van de vakvereeniging voor schoenmakers. Het gilde „Crispijn" vierde Zater dag zijn jaarfeest. Des morgens werd een H. Mis voor de overledenen op gedragen en in den namiddag en avond was het feest ook in den dienst van Terpsichore in het lokaal van den kastelein Th. Schoenmakers. HAARSTEEG. Drankweer Hadden we 'n 14 dagen geleden een gecom bineerde vergadering van de Maria- vereeniging en den Meisjesbond ter gelegenheid van het feest van O. L. Vr. ter Slaven en toonden onze leden zich ijverige propagandisten in het verkoopen van de Sobriëtasbloempjes, Zondag had 'n feestvergadering plaats van den Meisjesbond. Ja, dat blijft toch wel het meest spannende, want weken van te voren wordt het bespro ken „wanneer is het loteren"? Als andere jaren wist mej. Van Wa genberg-v Bokhoven door hare getrou wen bijgestaan, een heele tentoonstel- linb te organiseeren van beelden, kruisjes, votieflampjes, naaidoozen, scharen, kleerborstels, bloemvaasjes, kandelaartjes, portemonnaies, enz enz. Met een toepasselijk woord weet zij ook het hoofddoel van den matigheids- bond niet uit het oog te doen verlie zen, en bracht zij dank aan deneerw. heer kapelaan voor zijn liturgische onderrichting op de maandelijksche vergaderingen, die in een wederwoord hoopte, dat de leden ook altijd zoo present zouden zijn als nu Van de 76 waren er 72 leden aanwezig, terwijl die vier of wel op pensionaat of wel wegens buiten-dorps bezoek afwezig waren. Dat de loterij onder veel animo geschiedde en allen met de beste voor nemens bezield naar huis gingen, be hoeft nauwelijks gezegd. Hsgzn. ELSHOUT Zaterdag was eindelijk de dag aangebroken, dat in deze plaats het feest zou gevierd worden ter gelegenheid van het Jubileum van de troonsbestijging van onze geeer- biedigde Koningin. Niettegenstaande de tegenwerking van zekere zijde, doch die later met hangende pootjes toch hare medewerking verleende is dit feest gezien de korte voorbereiding, schitterend geslaagd. Met de geringe middelen waarover het comité te be schikken had, doch dank zij de vrij willige bijdragen der ingezetenen en de welwillendheid van den EdelAchtb. heer Burgemeester en den ijver en voortvarendheid van den Voorzitter en leden van het comité kan men zonder overdrijving zeggen, dat dit feest ge zien de feestvieringen in den omtrek uitstekend is geslaagd. 's Morgens reeds om 6 uur had de reveille plaats door tromgeroffel en bazuingeschal, uitgevoerd door een twaalftal voorstanders van het feest, gezeten opeen echte Noordbrabandsche kar. Half 9 uur werd de optocht op gesteld voor het R.K. Patronaat om eene aubade te brengen voor het ge meentehuis aan den EdelAchtb. Heer Burgemeester als vertegenwoordiger van H.M. de Koningin, die ons land ge durende hare regeering met zooveel beleid en tact heeft weten te regeeren en aan wie wij daarvoor zooveel dank verschuldigd zijn. De stoet was volgens het reeds medegedeelde programma samengesteld, echter werd zij vooraf gegaan door een lOOtal vroolijke burger jongedames getooid met oranje mutsen en nationale kleuren die een aange namer indruk maakten dan eenige ernstige boerenjongedames met een oranje strikje in het haar, die den stoet sloten. Jammer, dat hier wederom overeenstemming ontbrak. Het eerelid van het comité de HoogEerw. Heer Kapelaan liep naast den jeudigen Voor zitter van het comité. Op het gemeente huis werd door den Voorzitter van het comité een korte kernachtige en wel gemeende toepasselijke redevoering gerieht tot den EdelAchtb Heer Burge meester, die in welsprekende doch op zeer gemoedelijke toon uitgesproken deze rede beantwoordde. Daarop volgde de eerewijn, waarbij de Besturen der deelnemende vereenigingen tegenwoor dig waren. Daarop verschenen op het bordes van het gemeentehuis de heer Burgemeester, Mevrouw diens gade, de heer Kapelaan, als eerelid van het comité, de raadsleden en de voorzitter met de leden van het comité. Alsnu brachten de schoolkinderen aan hen eene ovatie en zongen eenige vader- landsche liederen, die door de samen gestroomde menigte blootshoofds wer den aangehoord. Vervolgens werden ruim 200 postduiven opgelaten, het geen een verrassend effect te weeg bracht. Daarop defileerden de Harmo nie en de deelnemende vereenigingen. Treffend was het oogenblik en mag wel hier afzonderlijk vermeld worden, toen het 84 jarig oudste lid van de handboogschutterij „Victoria" de heer Matthijs van Laarhoven, uiting gaf van zijn feestvreugde in een spontaan ge ïmproviseerd dansje, ook de geestige kwinkslagen van den goedmoedigen en opgeruimden grijsaad verhoogden de algemeene feestelijke stemming, een bizonder woord van lof en dank komt hem hiervoor bepaald toe. Eindelijk trok de stoet, waarbij zich bij het comité ook naderhand de gemeente raad had gevoegd, het geheele dorp door. Hierna hadden de kinderfeesten plaats. De jongens op het feestterrein bij „het welbekende Kapelleke", de meisjes op het voorplein van de school der Eerw Zusters. De kinderen ver maakten zich uitstekend en het was een plezier om hen te zien kampen naar de prijzen. Het ging er recht gezellig naar toe en de gelukkige winners en winsters waren opgetogen en recht in hun nopjes met de mooie prijzen, welke hij of zij behaald hadden. Om een uur hadden de volksspelen op het gemelden feestterrein plaats in tegenwoordigheid van veie toeschou wers en hadden een zeer rustig en gunstig verloop. Er werd deelgenomen amn de navolgende spelen en de prijzen werden behaald, als volgt Stoelendans voor Dames. Ie prijs de dames L. v. Huiten en Toiria Kempenaars, 2e dames C Klerks Ld. en M. de Man, 3e Dames D. v. d. Wiel en A. Pelders. Ringrijden per fiets door dames le prijs Mej A. de Hart Ad. 2e Mej. Ada. van Logten en 3e Mej. A Vugts. Sprietloopen le Mej. W Melis, 2e Mej. A Stevens. Hardioopen met hindernissen voor Meisjes le J. H.Jozen, 2e Joh. Melis 3e An. Brok. Blokjes rapen voor Meisjes le Gr Krol, 2e Joh. Jozen, 3e Jannij Muskens. Hardioopen voor jongens. 1 W. Zets, 2 G. Vrijhoeven, 3 Jos de Hart. Verspringen. 1 A. Moonen, 2 L. van Sluisveld. Hoogspringen. 1 M. Verdijk, 2 W. van Balen. Zakloopen. 1 W. Melens, 2 jac Brok. Ringrijden te paard. 1 J. Vugts, 2 A. v d Wiel. Hardrijden te paard. 1 L Klijn 2 C de Jong. Fietsrijden 1 P. Klerks Lzn., 2 A van Sluisveld, 3 A. vdWielCzn. Hardioopen met hindernis 1 Melis, 2 Kees Klijn, 3 W. de Hart. Half 7 had de prijsuitdeeling van voorschreven volksspelen plaats, waar na de heer Hus, als voorzitter van het comité, nog eenige woorden tot het publiek sprak, waarbij hij dank brengt aan B. en W en gemeenteraad, aan de vereenigingen die aan den optocht hadden deelgenomee en allen diemeege- werkt hadden tot het tot stand komen en welslagen van dit feest, dat niet tegenstaande de ondervonden tegen werking toch uitstekend was geslaagd en hij hoopte dat het einde ook zoo zou moge zijn. Deze hoop is werkelijk ook verwezenlijk geworden. Daarna volgde de fakkeloptocht en deze slaagde uitstekend. Hij was zeer geanimeerd niet alleen voor de inge zetenen dezer gemeente doch ook voor de toeschouwers en belangstellenden uit den omtrek Vele dorpsschoonen met hunne vrienden uit Drunen, Haarsteeg Nieuw kuik, Heusden enz gaven in groote getalen blijk van sympathie in dit feest. Na afloop van den optocht had er een groot concert plaats, dat door de toegestroomde menigte met genot werd aangehoord en de leden der Harmonie met hun bekenden Directeur mochten meermalen daarvoor door applaus den dank van het publiek ontvangen De feestviering is in de beste orde afgeloopen, geen enkele wanklank is er gehoord of vernomen, alles liep van een leien dakje af en aan feest vreugde en jolig gehos was geen gebrek en bij gebrek aan dansen was het hossen algemeen en daaraan nam zoowel oud als jong aan deel en om ruim 12 uur middernacht genoot ons dorp wederom zijn zalige en kalme rust. Dit verslag mag echter niet geëin digd worden dan na een woord van hulde en lof gebracht te hebben aan allen die medegewerkt hebben tot het welslagen van dit feest en vooral aan den Edelachtb. Heer Burgemeester, aan den nog jeugdigen doch energieken en voortvarenden voorzitter van het comité, de heer Hus, de leden van het comité en aan de kasteleins die hunne café's eenvoudig doch smaakvol versierd hadden, doch waarvan aan den heer J. Klerks, kastelein van de gekroondehoed een bijzonderpluimpje toekomt, evenals de heeren kasteleins Frits Rooijmans, Henri van Hoorn en A v. d. Braak. Ook moet hier nog vermeld worden de prachtige verlichting van het Ge meentehuis en het rijkversierde R. K. Patronaatsgebouw met toepasselijke schilden en het smaakvol met schilden versierde gevel van het St. Norbertus- gesticht, mitsgaders de smaakvolle versiering aan de hoofddeur van het huis van den brievengaarder, den heer A. v d. Wiel en van welke versiering den achtergrond bestond uit bloeiende erica's van de heide, welke door prachtige dahlia's en kleurrijke veer- asters opgeluisterd was, terwijl in het bovenlicht dier deur eene toapasselijke electrische verlichte transparant wes aangebracht, en benevens de schitte rende toepasselijke versierde en ver lichte winkeletalage van den heer Mart Kleijn, Mr. Smid en mecanicien, Heusdenschenweg alhier. WASPIK. De prijs der ondermelk is hier vastgesteld op 5 cent per L terwijl die der gewone volle melk met 1 cent per L is verhoogd en gebracht op 13 cent per L. Begin December zal op verzoek van het bestuur der boterfabriek in de harmoniezaal door de Friesche zuivel- export een film worden vertoond. De heer Struijf, zuivelconsulent te Breda, zal hierbij uitleg geven. Heden Woensdag 17 October zal de Jonge Boerenstand een feestverga dering houden in de Harmoniezaal, waarbij den nieuwen adviseur, den Weleerw. heer Van Riel, kapelaan al hier, het welkom zal worden toege roepen. Door het vertrek van den Duit schen priester, die hier bij den Zeer- Eerw. heer pastoor een gastvrij tehuis had, zullen in het vervolg des Zondags weer slechts twee H. Missen worden gedaan en wel om 7 en om 10 uur. Kaatsheuvel, 17 Oct. 1923. Zondagmorgen ten half twaalf had in de zaal van Eupbonia eene vergadering plaats om te komen tot oprichting van eene vereeniging Kaats heuvels Belang. Eerst ongeveer kwart over twaalf was de opkomst van dien aard, dat kon worden begonnen. De heer Tuerltngs, voorzitter yan het comi voor de viering van de Jubileum feesten, opende de Vergadering en riep allen een hartelijk welkom toe. Hij zei overtuigd te zijn dat zoowel dag en uur slecht zije gekozen, doch tenge volge van velerlei omstandigheden kan dat nu niet anders. Hij durft echter vertrouwen dat men heden sal slagen. Alvorens het doel van deze bijeen komst te gaas bespreken, gevoelt hij zich gedrongen een woord van da»k rot de aanwez'gen te richten voor de algemeene medewerking die hij heeft gehad bij de organisatie van de feeste lijkheden. Dat de feesten zoo goed zijn geslaagd, Is niet het werk van het comité, doch kcrnt doordat het volk eensgezind, spontaan en enthousiast samenwerkte voor een doel. Op de allereerste plaat3 dankt hij den Edel achtbare® heer Burgemeester en den gemeenteraad voor de toegekende subsidie, dank brengt hij ook aan de hsrmonfëo, aas de winkeliers, kortom aan allen die tot het welslagen van dit feest hebben medegewerkt Aan het tweede gedeelte van de agenda komende, oprichting vereeni ging Kaatsheuvels Belaag, zegt spr. dat la gesprekken en door artikelen in de courant op de wenschelijkheid daarvan al menigmaal is aangedrongen, 't Bleef telkens bij die uiting der ge dachten in engen kring. Niemand dan juist ds courant bracht het Idee verder dan de huiskamer of 't kleine vrienden- kringetje. Nauwelijks was het feestcomKé echter samengesteld, of het werd aangaande deze zaak geïnterpelleerd en daardoor kwam toen deze zaak meermalen ter sprake. Wanneer, aldus spr., nu het hoofd comité deze zaak thaas hier Inleidt, wil dit niet zeggec, dat het comlé in ziln geheel als zoodanig, of ook maar ééo enk-1 bestuurslid uit dit comité afzonderlijk en vooral mijn persoon wecsch zouden hebben om ic de te slchten nieuwe vefeenlgiog zitting te nemen, Hij wil dit gaarne verklaren omdat het geheeie comité niets Hever ziet dan dat uit een gehesle vrije stemming juist die menschen de zaak op zich kunnen nemen, die men het meest geschikt acht. Wat is nu een vereeniging Kaats heuvels Belang. Wanneer we iu dezen even bij onze buurlui op onderzoek gaan, krijgt men hiervan 't zuiverste begiip. Tilburg heeft zijn Tilburg Vooruit. Den Bosch roemt op Bosch Belang. Waalwijk mag met recht groot gaan op Waaiwijks Belang. Spreker gaat dan na wat in de ver schillende statuten staat vermeld. Wat Tilburg Vooruit ic de afgeloo pen jat en deed is te veel om op te noemen. Enkele grepen zijn 't orga niseeren van optochien bij de jullana- dagec, het organiseren van tentooc- steiliogee 1908, 1913, het verbeteren •'an verkeersbeiangen. Nu weer is men «Verkz am aan de verwezenlijking van een au'obus door de stad. Vooral voor stadsschoen en monumenten wasTilburg Vooruit werkzaam. Van etalagewedstrij den en winkelweken behoeft niet eens te worden gesproken. Bosch Belang beoogt meer het vreemdelingenverkeer te bevorderen, eveneens leiding te nemen bij even- tueele huldigingen en feesten, Bosch Belang gaf een stadsglds uit, zij sub sidieert vereenigingen die werkzaam zijn aan het belang van de stad enz. Wat Waaiwijks Belang presteerde weten velen wellicht beter dan tk, zegt spr. De óverige secretaris van Waaiwijks Belang, de heer Jan Ttelen, zond me enkele gegevens om 't een en ander e releveeren. Spr. geeft aan wat In de statuten in art. 2 van Waaiwijks Belang staat en vraagt of aan dit doel, gedurende de 16 jaren van het bestaan, is beant woord. Door zijn bemoeiingen is heel wat tot stand gebracht. Wat W.B. voor Waalwijk heeft gedaan, is veeiLand bouwtentoonstelling 1910, organiseeren vaa verschillende teesielijkb den, be vordering van markten, verbetering van treinenloop, verbetering van telefoon verbinding, verkrijging van biievea- busscu op verschillende plaatsen, uit- noodigiogen van menseden die zich Willen komen vestigen, organiseeren van leerzame avonden en cursussen, 't Trachten te verkrijgen van een oud heidkundige kamer, bet uitgeven van Gids vanWaalwijk en Omgeving, haven- vei betering, aanleg booten, bevordering van sport, het steunen van diverse wedstrijden door het geven van me dailles. Combinatie aankoop van Onze Roesielbetg en zoo gaat spreker voort met het opnoemen van tal van zaken die in Waalwijk mede door W. B, zyn tot stand gebracht. Kan er op dat *elfde gebied ook in onze gemeente niets gebeuren Zijn de onderwijstoestanden hier zoo schitterend dat er niets aan ie verbete ren valt Alleen heelt mee nog een landbouw wlntercursus, anders is ailes weg, Mulo weg, herhallngsouderwijs weg, teeken cursus weg, niets is er meer waar de jongens zich verder kuanen omwikke len. Is er verder in Kaatsheuvel niet hard te werken voor betere verbinding met de omgeving. Is men in dit opzicht zoo verwend. Voor eenige jaren gele den had men nog een K v. K welke werkeiijk veel voor de gemeente heeft gedaan, doch ook deze is er niet meer. E? is geen enkel plaatselijk lichaam meer dat actie voert. De afd. Kaats heuvel van deu R.K. Bond van scboeu- fabrikan en omvat te welotg menschen De andere bonden eveneens. Alleen een Kaatsheuvels Belang kan allen omvatten en kan daarom met meer succes voor allen werken. Is het geen schande dat Harmoniën die op andere plaatsen bij het geven van conceiten met onderscheiding worden behandeld, hier op een paar planken en tonnen moeten gaan zitten. Heeft het U allee niet geërgerd dat bij de vele en groote successen die de keurkorpsen hier weten te behalen, alleen, een zustervereniging en een voetbalclub ter begroeting aanwe zig is. Zijn wij dan alles niet trotsch op zulk successen, die oss andere be nijden, moeten wij hier maar zonder flinke zaogvereeniging blijven. Moeten wij maar blijven dulden dat bij alles wat er gebeurt, Waalwijk ons voor is. Zitten daar alleen menschen van initia tief en blijven wij steeds bij de pak ken neerzitten f Zeker, we moeten niet denken dat, als we een Kaatsheuvels Belang heb ben, we een ideale toestand knjgen. Er is veel te verbeteren, maar niet ailcs zal verbetead kunnen worden door een K. B. Wel veel, zeer veel. Dat men toch bedenke dat er niets gebeurt als wij niet werken willen, ook niet als we morgen weer begin nen met af te breken en te critiseeren. Willen we het doel bereiken, dan moet over veel worden heengestapt, dan moeten persoonlijke antlpathlën op zij worden gezet, êéa moet men zijn om iets te bereiken. De eenheid heeft ons Jubileumfeest zoo heerlijk doen slagen De eenheid en alleen de een heid kan ook een K. B. doen bloeien. Wanneer geheel onze burgerij er jaarlijks f 1 of f 1.50 voor over heefr, kan terstond actie worden gevoerd om 't een es ander te verkrijgen. We moeten ons niet laten ontmoe digen en zeggen 't Wordt toch niets. Met pessimisme is nog noole iets be reikt. We moeten met den wil voorop om iets te doen aanvatten en dan zullen we succes hebben. Ligt onze plaats voor het verkeer niet zoo gunstig als Waaiwtik, kunnen we bog niet bogen op zoovele instel lingen als onze nabuu-, we kunnen toch beginnen met iets te dueo. Een étalage-week kan hier minstens ééamaal in 't jaar evengoed slagen als met de Jubileumfeesten. Met een kleine vergoeding bij inschrijving kan een jury van deskundigen van buiten de zaak beoordeeles. Er kan en er moet hier nog zeer veel wo den gedaan voor de welvaart van de gemeente, veel moet worden gedaan om bet vreemdelingenverkeer te beyorderen. Zeg nu niet dat hier geen vreemdelingen komen. Ktjk dan maar eens wanneer een onzer haimo- nlën maar eens een concert op de Markt geeft. Veel moet hier nog worden gedaan om den achterstand in te halen. Daarom ieder zijn schouders gezet onder het werk. Dat niemand zich onttrekt aan dat werk. Een luid applaus bewees dat de aan wezigen het met den spreker eens warun. De Voorzitter geeft in overweging om tot stemming over te gaan van een commissie van vijf personen, die belast zullen zijn met de voorloopige werkzaamheden. Hij wijst er op dat het niet noodig is uitsluitend personen te nemen bier aanwezig. De stemming

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 6