pro Hi ra Tweede Blad. hieuws uit fïeusden. Nieuws uit Kaatsheuvel Ingezonden Stukken. Provinciaal Nieuws No. 88, Woensdag 24 Oct. '23 Waalwijk, 23 October 1923. Jaarmarkt te Waalwijk op Donderdag 25 October 1923. Abonnementsconcerten te Waalwijk. Wij verwijzen met nadruk naar achterstaande advertentie betreffende Abonnementsconcerten te Waalwijk. Er zijn reeds verschillende inschrijvingen ingekomen, maar nog velen hebben dit vermoedelijk wat laten liggen. Het wordt nu dringend tijd ze in te zenden waar zulks voor Zaterdag 27 October moet geschieden. Het comité kan dan beoordeelen of er voldoende belang stelling is, wat toch wel van eene plaats en omgeving als de onze mag verwacht worden. Wij zouden haast durven zeggen dat wij aan onzen naam verplicht zijn te zorgen, dat deze abonnements-concer- ten door kunnen gaan. Wij met onze roemruchte liedertafel, met onze prima gemengde Zangver- eeniging, die ons „jahreszeiten" „Schöpfung" enz, voorzet, met ons Strijk-orkest. met onze harmonie, met onze muziekschool wij hebben toch zeker op- dit gebied een naam op te houden, waar het geldt een pogen te ondersteunen om ons op het terrein der vocale en muzikale kunst in te leiden in nog hooger regionen en ons nog meer te doen of •te leeren genieten wat van deze kunst den mensch biedt, Daarom zullen de vele muziekliefhebbers van Waalwijk, van de Langstraat, verdere overwegingen misschien van zich af moeten zetten en deze poging krachtig steunen. Wij kunnen hiera n nog toevoegen, dat het Comité met de Hollandsche Concertdirectie in onderhandeling is over een aan te brengen wijziging in de data der concerten, aangezien deze alle op Zaterdag vallen, welke dag het Comité minder geschiet voorkomt. De diploma's zullen tijdig ter be schikking van de aanvragers worden gesteld tegen betaling van f6.— per stuk. Bijkomende rechten worden op de concert data voldaan. De gelegen heid tot reserveeren van vaste plaatsen voor de geheele serie fO.lO per plaats zal zoo spoedig mogelijk worden opengesteld. Wij willen nogmaals de belang stelling. vragen voor de uitvoeringen die het Munchener-Passiespel-Gezel- schap Woensdag en Donderdag in de zaal van de R. K. Werkliedenvereeni- ging geeft. Opgevoerd wordt zooals bekend is: „De Zeven Smarten van Maria", een stuk dat wat spel en uit beelding betreft, door de Beieren bij zonder wordt gegeven, zoodat de re censies daaromtrent een en al lof zijn. Voor onze plaats en streek zeker een motief deze bijzondere kunstuiting te gaan bijwonen. L.l. Zondag maakten de cursisten van de Rijksgroepen voor de Lichaam, oefening een uitstapje naar het Pa tronaatsgebouw in Drunen. Even na negen uur in den morgen vertrokken ze van het gemeentelijk gymnastiek lokaal onder het lustig geroffel van „den Dekker." In hun helderwitte pakjes zagen de jongens er keurig uit. Met veerkrachtigen stap en juist in den pas ging het voorwaarts. Juist in 1 uur werd de tocht afgelegd. In het Patronaatsgebouw werden zij door den Eerw. broeder Paulus harte lijk ontvangen. Dank zij de mildheid van den Voorzitter onzer gemeentelijke Commissie voor de Lich. Opvoeding werden zij daar gelaafd met limonade of bier. Ze vermaakten zich verder met biljarten, dammen, kaarten, koekjes eten, gingen buiten wat springen of turnen in de zaal. De vreugde steeg ten top. toen ze een paar toertjes in den draaimolen mochten maken. Omstreeks middag werd de terug tocht aanvaard. Even opgewekt als ze waren uitgetogen, werd de thuis- marsch ondernomen. Kwart na eenen waren ze weer in hun nestje Ze hadden geboft met 't weer, 't waaide wel, maar 't bleef gelukkig droog. Tot onzen spijt moeten we nog melden, dat een dik dozijn den tocht niet meemaakte. Wat bewoog hen daartoe? Is dit nog een restant van mobilisatie-laksheid schaffing der materialen, voor een een werkelijk keurige inrichting, gaarne het geld voteerde, deze zaak eens ern stig onder de oogen zou zien, daarin voorgelicht door de pas benoemde ijverige commissie. Want werkelijk al is het tijd van bezuiniging, we meenen dat die enkele honderden guldens, die gedurende die paar jaren zouden moeten worden gevoteerd, buitengewoon goed zouden zijh besteed. De waarde der cursussen voor onze jeugd, de prima leiding daarvan, zijn dit o. i. dubbel waard. De Bossche Courant meldt, dat de deskundigen, door de rechtbank benoemd in verband met de aan de Hanzebank te Hertogenbosch ver leende voorloopige surseance van be taling, aan de rechtbank een verlenging van drie maanden van den voor het uitbrengen van hun rapport bepaalden termijn hebben aangevraagd. Onzerzijds hierbij nog een woordje. We hadden 1.1. Zondag het genoegen de jongelui te zien uitrukken. We dachten toen onwillekeurig aan het bericht dat we in ons blad van 1.1. Woensdag opnamen, nl. dat de minister ook al uit o.i. slechtbegrepen bezuini ging, de eerste drie jaren deze cursus sen gaat stopzetten. We overwogen toen even hoe jammer het zou zijn dat deze cursussen, die zoo'n uitstekende en gezonde ont spanning, zoo'n noodzakelijke oefening schenken voor 't lichaam maar niet minder voor den geest, die van zoo'n groot belang zijn bij het vervullen van militieplicht, zouden moeten verdwijnen omdat het rijk eiken steun gaat ont houden. Maar we hoopten meteen dat onze gemeenteraad die voor de aan- ELSHOUT Dinsdagavond 16 Oct. zou alhier in het gebouw der R. K. bijzondere jongensschool op plechtige wijze geopend worden een landbouw- cursus, te geven door den sedert kort gediplomeerden landbouwleeraar, deo heer A. Wlllems, hoofd der R.K. bijz- Jongensschool alhier. Als genoodigden waren aanwezig de heeren Burgemeester van Oudheusden en Drunen, de heer rijkslandbouwleeraar en de weleerw. heer kapelaan. Daar er zich slechts negee jongelui hadden aangemeld om den cursus te volgen, kon deze niet doorgaan. Er zal getracht worden dit getal te ver meerderen teneinde den cursus te doen slagen. Het is werkelijk een bedroevend verschijnsel dat er zoo weinig ambitie bestaat voor dezen cursus, die toch zoo nuttig en leerzaam is voor den boeren stand. Zou er misschien niet genoeg zame bekendheid voor dien cursus ge maakt zijn. Weiswaar heeft men het herhaaldelijk in de kerk bekend ge maakt, doch niet door middel der pers wat in den hedendaagschen tijd van vooruitgang toch zoo gewenscht is en meestal met succes bekroond wordt. Dinsdagavond had in het café van deo heer H. van Hoorn alhier, ten overstaan van notaris Canters te Drunen een verpachting plaats van diverse perceelen bouwland. Er waren veel gegadigden aanwezig, doch slechts twee perceelen werden gegund, terwijl op de overige te weinig werd geboden, zoo dat deze opgehouden werden. Wel een bewijs dat tegenwoordig door de boeren niet meer zulke booge prijzen worden besteed. Donderdagmorgen bemachtigde de jachtopziener B. de Man alhier, met de klem een pracht-exemplaar van een otter, waarop reeds lang geloerd was, plaats, Toen de sneltrein van half vier richting Lage-Zwaluwe den eersten onbewaaktea overweg naderde» bevond zich juist op dat oogenbltk daarop een voerman met paard en kar. Dank z^ de oplettendheid van den machinist, wist deze de trein tijdig tot stilstand te brengen en hierdoor het ongeluk te voorkomen. Een waarschuwing voor velen aan dezen overweg bij het pas- reeren oplettend te zijn. Na een kortstondige ziekte over leed Maandagmorgen In het gasthuis der Eerw. Broeders St. Johannes de Deo te 's Bosch de heer A. H- van Melis, sinds September 1919 lid der gemeenteraad alhier. Vanwege de Hanze-vereenlging zal dit jaar wederom eene cursus worden gegeven in het boekhouden. Degenen die hieraan wenschen deel te nemen kunnen zich daarvoor dezer dagen opgeven bij den heer Prinsen te Vlijmen. Zaterdagavond omstreeks 6 uur onts'ond brand In de schuur van P. van Ravenstein (Hoeven) alhier. In een minimum tijds stond de schuur in lichte laaien en was aan het behouden van het woonhuis, welk vlak voor de schuur stond, ook geen denken, zoodat ook dit geheel ia de vlammen opging. Dank zij de gunstige weersgesteldheid en het spoedig optreden der brandweer van Haarsteeg en Nleuwkuik, bleven de aangrenzende woningen gespaard. Uit het verbrande huls en schuur van genoemden van Ravestein werd, behalve het vee, waarvan nog) enkele varkens verbrandden, totaal niets gered. Boven dien is het pand met inboedel, naar we met zekerheid vernemen, slechts zeer laag verzekerd. Oorzaak van den brand onbekend. Nog liepen bij dezen brand enkele personen zulke ernstige brandwonden op dat zij onder genees kundige behandeling moesten worden gesteld. WASPIK, Bij gebrek aan de noodlge belangstelling is de voetbalvereniging Brabantia* ontbonden. Door de tooneelvereeölging »Entre-nous« is in studie genomen het drama: »De Koning der Vergeetholec*. Bij voldoende deelneming zal in de R. K. Jongensschool dezen winter gelegenheid worden gegeven tot het ontvangen van vervolgonderwijs.^ Op de Maandag gehouden najaars- markt wa-en ruim 150 stuks vee aan gevoerd. Bij levendigen handel, voorai in kalfvaarzen en koeien, werden faooge prijzen besteed. Voor vaarzen werd f 350, voor koeien f400 tot f 500 be steed, Varkens werden verkocht voor f 16, loopva'kens voor f24 per stuk. Ook de kramers maakten goede zaken. Da bietenoogst Is voor velen een tegenvaller. De opbrengst blijft verre beneden het middelmatige en wordt gemiddeld geraamd op 20 000 K.G per H.A. Zondag hield het »W. G. K.c in de harmoniezaal een algemeene ver gadering onder leiding van den vice- president, den heer G. Akkermans. Na een woord van welkom, inzoeder heid tot den WelEerw. heer Van Riel werden de notulen gelezen, welke on veranderd werden vastgesteld. Vervolgens we d het regiement her zien» waarin een paar door het bestuur voorgestelde wijzigingen werden goed gekeurd. Hierna had de verkiezing plaats van een nieuw bestuurslid, noodzakelijk geworden door het vertrek van den heer G. Vermeulen. Op de lijst van aanbeveling waren geplaatst de heeren A. Maas en W. van der Rijken. Uit gebracht werden 115 stemmen, waarvan 5 blanco. De heer Maas verkreeg 9:> stemmen, Van der Rijken 13, Ant Brokx Jze. 4 stemmen, zoodat gekozen werd verklaard de heer A. Maas, hoofd der R. K. Jongensschool. Na enkele mededeelingen omtrent door het bestuur genomen besluiten dankte de voorzitter voor de trouwe de school. Naar ons medegedeeld werd hoopt het benoemde Hoofd der Chr. School, dhr. Tichelaar, met 1 December a.s. in functie te treden- MEEUWEN. Tot tijdelijk onder wijzer aan de openbare lagere school alhier Is, wegens verleend ziekenverlof van 6 weken aan de onderwijzeres Mej. de G., aangesteld de heer de Witt uit Gorinchem. Ons gemeenteplantsoen is ten offer gevallen aan het moderne verkeer, de autobusdienst Alad. De N.V. heeft het plein van de gemeente gekocht voor het bouwen van een groote auto-garage met toebehooren, plaats biedend aan een 8-tal autobussen. Alle boomen zijn reeds geveld, zoodat binnenkort met dea bouw een aanvang kan worden gemaakt. ALMKERK. De collecte voor het Zenuwlijdersgesticht te Zeist, gehouden in de Ned. Herv. Herk alhier, bracht f 41.5873 op. Naar wij vernemen zal °de ver- ïuring van zitplaatsen in de Gsref. Kerk te Nieuwendijk (Gem. Almkerk) plaats hebben op Zaterdag 27 Oct. a.s. Dezer dagen zijn des nachts bij een paar ingezetenen alhier 14 kippen ontvreemd Van de daders tot op heden geen spoor. Tot Notabel bij de Herv. Gem. alhier werd gekozen dhr. A, Snoek Tz. in de dwarswlel tegenover de Koppel- opkomst en hoopte, dat in de maand wiel aan den Zeedijk. Het dier leefde Januari, wanneer de jaarvergadering oog en werd door een schot van den jachtopziener gedood. De vlschdief woog circa 15 kilo. NIEUWKUIJK. Door Ged. Staten van Noord-Brabant is de rekening 1922 dezer gemeente vastgesteld in ontvangst opf 36.287 07 en In uitgaaf opf31.051.22, alzoo met een batig slot van f 5325.85. De Reinsche spekboonen, welke voor den oorlog alhier in groote hoe veelheden werden geteeld in hoofdzaak voor export naar Duitschtand, doch de laatste jaren door valutamoeilijkheden voor dit land onmogelijk was dit pro duct te importeeren en de boeren hierdoor genoodzaakt waren bet te laten rijpen, worden thans opgekocht voor den prijs van f20 tot f25 per 1000 K.G. In zijn laatst gehouden vergade ring werd door den R. K. Jongen boerenstand de alhier nieuw benoem de kapelaan, de weleerw. beer Th. van den Heuvel, als adviseur gtïa- stalleerd. Voor de voor-oefening, ter ver- openlijk en met volharding tegen de kerk krijging van verkorten diensttijd, hebben zich alhier niet minder dan 12 jongelin gen aangemeld. De«e jongelui zijn allen goedgekeurd en zullen de oefenigen dan ook door den instructeur sergeant van Steensel alhier binnen korten tijd een aanvang nemen. Sinds de opheffing der afsluit- boomen aan den overweg alhier had deze week bijna het eerste ongeluk Tot leden van het hoofdbestuur der harmonie werden gekozen de heeren Dr. Auer, A. J. van der Kolk en M. van Diggelen, tot dat der wer kende leden de heeren Chr. Wijnstekers en Joh. Reas, terwijl de penningmees ter. Adr. Bax, die 12'/2 jaar die functie vervulde, benoemd werd tot eere-lid. De sprei, verloot ten bate van het Diaconessehuis, is gevallen op no. 60. Onder Oud-Heusden ving de jacht opziener de Man een otter, wegende 20 pond. De heer G. van Dijk slaagde te 's Hage voor het vak-examen in den 3ostdienst, waardoor hij bevorderd wordt tot kantoorbediende le klas. Zondagavond gaf de Fanfare der H. Familie haar le winter-concert, af gewisseld door een viertal komische nummers Voldeden de laatste in ieder opzicht, het eerste niet minder. Neemt men daarbij in aanmerking, dat de vereeniging in het voorjaar pas werd gereconstrueerd na een rustperiode van jaren, dan komt den heer W. van Hei voort te Nieuwkuijk een woord van lof toe voor zijn degelijke leiding en den leden evenzoo voor hun ijverige studie. Voor de leden der Congregatie werd onder leiding van den Eerw. Pa ter Capucijn Damasis een triduum ge houden, welke bijeenkomsten ook voor de parochianen toegankelijk waren en door hen druk werden bezocht. Woensdagavond geeft de gemeng de Zangvereeniging „Crescendo" in 't Wapen van Amsterdam haar eerste winteruitvoering, waarbij tevens wordt opgevoerd „Het generaalsvrouwtje", blijspel van Henri 'tSas. Wederom wacht ons dus een gezellige avond. wordt gehouden, de leden even trouw zouden opkomen, waarna hij deze goed bezochte vergadering sloot met den gebruikelijken chrlstelijken groet. RAAMSDONK. Bij A. P. Is door kwaadwilligen het drinkwater in dec regenbak onbruikbaar gemaakt door Inwerping van petroleum en facaliën De politie heeft de zaak in onderzoe en speurt ijverig naar de laffe daders Op de scheepswerf van R had de magazijnmeester D, van D, het ongeluk over een ijzeren balk te struikelen, waarbij hij zijn been brak RAAMSDONKSVEER. Het kindje van de B. kreeg een slag van een paard. Aangezien het ventje dicht bij het paard stond kwam de slag niet ten volle aan. Toch moest het, naar wij vernamen, het bed houden. Door de melkslijters werd de prijs der melk veihoogd en gebracht op 13 cent per Liter. Tot Secretaris van de Kerkvoogdij werd gekozen dhr. A. Redert, in de vacature ontstaan door het overlijden van dhr. A. J. Lankhuijzen. Door Notabelen en Keikvoogden werd tot iid van het Schoolbestuur gekozen dhr. J. P. v. Doogen-Torman. Waar dhr. v. Dongen-Torman in eet vtoegere zittingsperiode blijk heeft gegeven dat de school hem lief was, dat hij de belangen van het onderwijs werkelijk behartigde, kan het niet anders of zijn verkiezing is een aanwinst voor Kaatsheuvel, 23 Oct. 1923. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Geachte heer Redacteur. Bijgaand sarcastisch stukje vond ik 11. Zaterdag in „de Tilburgsche Post" In de gisteravond gehouden bestuurs vergadering van liet Wit-Gele-Kruis werd gekozen tot secretaris, het nieuwe bestuurs lid de heer Jan de Graaff Gzn. A.s. Zaterdagmiddag zal de jaarlijk- sche collecte worden gehouden ten behoeve van de afdeeling Waalwijk en omstreken van 't Roode Kruis. We hebben reeds meer malen het buitengewoon mooie doel dezer stichting (o.m. het. steunen van Groene en Wit-Gele-Kruis) uiteengezet, zoodat wij ons hiervan ontslagen achten. Allen bevelen wij deze collecte dringend aan. De harmonie is wederom zoo bereidwillig de collectanten of collectrices op hun tocht door de gemeente te vergezellen. Onder zeer groote belangstelling heeft Maandagavond de plechtige opening, inzege ning en intronisatie van het nieuwe Patro naatsgebouw in de St. Qlemensparocjhie plaats gehad. Niettegenstaande het bar slechte weer was de groote zaal geheel ge vuld. Onder de aanwezigen merkten we o.m. op de beide heeren Wethouders (de burgemeester had om gezondheidsredenen bericht van verhindering gezonden), het raadslid de heer ,Tac. Oomens, de gemeente secretaris en verschillende andere vooraan staande personen uit onze gemeente. De zaal was zeer smaakvol met bloemen en planten versierd en maakte grootèn in druk op eiken bezoeker. Zij is dan ook voorzeker een der mooiste en flinkste con certzalen uit onze gemeente geworden. Zij biedt zitplaats aan ruim 300 bezoekers, ter wijl het groote t.ooneel zeer smaakvol en doeltreffend is ingericht. Een woord van hulde past hier voorzeker aan den ijverigen directeur van het patronaat den WelEerw. Heer van Berkel, alsmede aan den heer C. Mol, schilder alhier, die de beschildering en decoraties in deze zaal heeft aangebracht en alle eer van zijn werk heeft. Te circa half acht werd de bijeenkomst door den Z.Eerw. Heer pastoor van Erp geopend, die in een korte toespraak de aan wezigen welkom heette, de beteekenis van de plechtigheid van dezen avond schetste en zijn broeder den Z.Eerw. pater van Erp, die de feestrede zou houden, voorstelde Door het mannen- en jongenskoor werd hierna het. zesstemmige ..Geloofd zij Jezus Christus" gezongen alsmede het driestem mige „Sacri Solemnis", die een keurige ver tolking vonden en zeer veel applaus uitlok ten. Hierna had de kerkelijke inzegening plaats door den Z.Eerw. heer van Erp, waaronder door het Zangkoor het „Asper ges Me" werd gezongen. Het gemengd koor bracht hierna de „Sanetus" uit de Missa Dominicalis van Mitterer op Onberispelijke wijze ten gehoore. Door den Z.Eerw. heer pastoor werd als dan de plechtigheid der intronisatie ver richt, waarna hij eene toespraak hield waar in hij de parochie gelukwenschte met het bezit van zulk een prachtig patronaatsge bouw. Hij wees de ouders vooral op hun plicht de geestelijkheid te helpen met de opvoeding der jeugdzjj moeten hunne jon gens trouw naar het patronaat sturen. Dit is er niet zoo zeer om de jongens Zondags middags ontspanning te bezorgeh of hun van de straat te houden, doch hier moet meer opvoedende kracht van uitgaan. De jongens moeten er leeren matigheid, spaarzaamheid en gehoorzaamheid, ze moeten hier mede worden gevormd tot degelijke mannen voor kerk en maatschappij. Spr. dankte ten slotte liet gemeentebestuur voor de betoonde mede werking door dit gebouw op zoo'n billijke conditie beschikbaar te stellen, alsmede de heer Oomens die dit initiatief in den ge meenteraad zoo ijverig heeft voorgestaan Door alle aanwezigen werd hierna het intronlsatielied „Koningshuidje" gezongen waarna de Z.Eerw. pater van Erp 't podium beklom tot het houden zijner feestpredica- tiè. De gewijde sperker begon zijn mooi op gebouwde rede met te schetsen hoe aller- wege de aandacht werd gevraagd voor alle mogelijke actie zoowel op geestelijk als op maatschappelijk gebied. Hij gewaagde met genoegen van de missieactie die men aller wegen kon opmerken, maar nog te weinig besefte men hoeveel missiearbeid in eigen land te verrichten is. Men bewondert en met recht die priesters en kloosterlingen die bloedverwanten en vaderland vaarwel zeggen om in vreemde landen hun ontzaglijk moeilijken missiearbeid te verrichten, maar men diende meer te heseffen dat ieder in zijn eigen kring apostel zijn kan. Van onze vijanden, die toch ook zonder schaamte, van een patronaat. Spr. wenscht de ouders geluk met het bezit van dit schoone gebouw. Evenals de Z.Ew. heer pastoor riep ook hij de medewerking der ouders in om het werk waarvoor de directeur van het patronaat en zijn helpers zich zooveel opoffering ge troostten, ook rijke vruchten te doen afwer pen. Een langdurig applaus beloonde den spr. voor zijn prachtige feestrede. Het zangkoor gaf hierna nog te hooren ,Bede" van Heinze en „Sterrennacht" van Storch waarmede 't een goede keuze bleek -te hebben gedaan en wat door de zangers onder leiding van den heer .T. de Kort keu rig gezongen werd. De directeur van het patronaat hierna 't woord nemende, zeide aan hetgeen door de vorige sprekers was -gezegd, weinig meer te kunnen toevoegen. Hij wenschte alles alleen dik te onderstrepen. Onder luiden bijval van het publiek deelde hij mede dat de in strumenten der op te richten harmonie deze week nog zouden aankomen en zich reeds een 18 tal jongens als lid hadden opgegeven zoodat dus spoedig met de repetitie zou kunnen worden begonnen. Begrijpelijker wijze Werd dit door de aanwezigen met vreugde vernomen. De heer Klijberg, wethouder, nam hierna nog even het woord om namens 't gemeente bestuur zijne groote voldoening uit te druk ken over de keurige inrichting van dit patronaatsgebouw. Hij noemde het patro naat ook een prachtig middel voor een degelijke opvoeding van de jongens, een dergelijke stichting kan niet anders dan met groote ingenomenheid door 't gemeente-be stuur worden begroet. Toen dan ook door den heer Oomens in den raad ter tafel werd gebracht om dit oude schoolgebouw, waarin de meeste oud-Baardwijkers hun onderwijs hadden genoten en waaraan dus zooveel herinneringen voor hen waren verbonden, een dergelijke bestemming te geven, heeft dat aanstonds onze sympathie gevonden. Spreker sprak namens het Gemeente bestuur de beste wenschen uit voor het nieuwe patronaat. Nadat' door allen gezamenlijk staande Roomsche Blijdschap was gezongen en door het. gemengde-koor driemaal den Christe- lijken Groet was gezongen, was deze plech tigheid ten einde. - Jfr Jam A a I Arlan *ti«n frnn nr van Christus durven, uitkomen, moeten wij leeren om eveneens vrijmoedig en openlijk overal voor ons heilig geloof uit te komen. Evenals onze vijanden het devies huldigen: wie liet kind heeft, heeft de toekomst, zoo moeten ook wij ons bijzonder toeleggen om de jeugd op te voeden tot degelijke leden van kerk en maatschappij. Een prachtig hulpmiddel daartoe was de oprichting van Hfusden, 23 Oct. 1923. Ito Singel- Maatschappij geeft binnen 14 dagen in de zaal van den heer Joh. Smit- Hesselmans alhier een driedaagselie demon stratie met de nieuwste speciaal machines op gebied van schoenindustrie. Naar we vernemen zal de geheele stand van de Jaar beurs volledig overgeplaatst worden en alle machines met electrische kracht gedreven- worden. De heer A. .1. Maat, kantoorbediende op het postkantoor alhier slaagde 20 dezer te 's Hage coor het vakexamen in den post dienst. Op de groote Internationale Tentoon stelling op bakkerij gebied te Arnhem (I'toba) werd de firma W. Heijs en Zn. al hier voor de inzending Kitty" waterbrood wedstrijd I een diploma toegekend. Voor de betrekking van onderwijzeres aan de o. 1. school in „de Moer", vacature mej. L. Hille, heeft zich slechts één sollici tante aangemeld. De heer A. Reijnen heeft in het pand waarin tot heden de rijwiel, en motorhan del van den heer H. Koevoets gevestigd was een rijwielzaak geopend. De heldere winkel met groote lage vitrine leent zich uitmun tend voor deze zaak. We wenschen den heer Reijnen, die immer het vertrouwen van het publiek weet te winnen, succes in zijn nieuwe affaire. De It. K. Vakbeweging alhier houdt Woensdagavond een groote vergadering ter bespreking werkverschaffing en steunrege ling. Zoo de vergadering voldoende bezocht is zal tevens de bestuursverkiezing plaats hebben. Zaterdagmiddag woonde we op de schietbaan een oefening bij van de Vrij. willige Landstorm uit Loon-op-Zand, die onder leiding van le Luit. van den Heuvel bezig waren met het schieten op de baan met de kleine mitrailleur model 1920, een zeer handelbare machine, niet grooter dan een gewoon geweer, dat een schietsnelheid heeft van 500 patronen per minuut. Ver schillende jongens bleken in een paar lessen reeds goede schutters geworden met dit moderne schietwapen.

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 5