Buitenland. Binnenland. Sport. Er zit veel waars in en 't heeft daarom meer waarde voor den strijd dien wij strijden, dan b.v. argumenten die een hooggeplaatst ambtenaar uit Waalwijk gebruikte, toen hij met groot gebaar zijn abonnement opzegde van „de Haagsche Post". De H.P. redactie nl. had iets durven schrijven dat met zijn idees niet overeenkwam en inplaats van te trachten die redactie met argu menten tot andere gedachten te bren gen of voor zijne idee's te winnen, schrijft hij een met naam en kwaliteit onderteekend stukje in dat blad, met als eenig argument, dat hijhet abonnement op de H P opzegt Ik geloof dat hij daarmee aan onze zaak en den goeden naam van de ambtena ren in Waalwijk niet veel goeds heeft gedaan Ik dank U intuschen voor de opname, EEN AMBTENAAR. Het bedoelde stukje luidt als volgt: De laag-conjunctuur. Het Rijks-overheidspersoneel is heftig „verontwaardigd over het voor nemen van den oud-petroleumrnagnaat, minister Colijn om de salarissen enkele procenten naar beneden te drukken. En zij die in dienst van provincie en gemeente zijn, en feitelijk nog al leen maar wolkjes aan de lucht zien, schreeuwen van den weeromstuit hulp en brand mede. Waanzin Even groote waanzin als de Vlootwet! Ik zeg maar, waar is al die drukte voor noodig. Koop je tegen woordig niet bijna eens zooveel voor 'n gulden als 'n paar maanden gele den En al zijn de melk en de eieren nu wat duurder geworden, de briketten, blijkens de laatste nota van mijn kolen handelaar 30 pCt. hooger, de kolen zelf met eenige tientalen gestegen. Al worden aanstonds de koffie, de thee, de tabak en nog enkele andere dage- lijksche verbruiksartikelen wat hooger in prijs, wat beteekent dat allemaal Zouden ze dan willen, dat als de sa larissen omlaag gaan ook de prijzen daalden Nog al geen onredelijke eisch Niks er van. En dus ben ik voor nog meer salaris-verlaging. Hoe meer hoe liever als we maar gezond blijven, Ik snap eigenlijk niet, dat ze de salarissen niet heelemaal afschaf fen En dan klagen ze nog die amb tenaren Op d'r lui falie moesten we hebben. Ze hebben nu al zoo lang mede aangezeten aan „het gastmaal des levens" licht dat ze nu weer onder de tafel duikelen Leve de laag-conjunctuur Peregrinus. De geachte inzender weet zeker nog niet dat het nog voor velen een gewild argument of liever dreigement is „abonnement opzeggen" of in „zaken treffen". Dat weten wij bij ondervinding Maar dan is st beste te doen, zooals de redactie van de H.P. en wij steeds doen „zich er niets van aantrekken en z'n eigen gang gaan. Red. Mijnheer de Redacteur. Met belangstelling las ik het stuk van den heer X over de Vakschool te Drunen Hoewel ik zijne bewering „het handvak is uit den tijd het heeft afgedaan niet gaarne zou onderschrijven, wil ik daarop niet verder ingaan. Wel meen ik te mogen en te moeten ont raden, om het machinale onderwijs aan die school in te voeren Het geven van goed onderwijs in het Machinale schoenbedrijf eischt een volledige inrichting met de nieuwste machines en daarnaast zijn prima krachten nocdig, om dit onderwijs te geven. Dit alles kost ontzaggelijk veel geld en is niet noodig, omdat in Waal wijk een Rijksschool voor Leerlooiers en Schoenmakers bestaat, waaraan kosten noch moeiten gespaard zijn en die geheel volgens de nieuwste eischen der techniek is ingericht. lederen belanghebbende wordt zoo wel schriftelijk al mondeling alle ge wenschte inlichtingen verschaft, pro gramma's worden op aanvrage gaarne gratis toegezonden. Om in de onmiddelijke nabijheid dezer school, die in alle behoeften kan voorzien, een nieuwe op te rich ten die hetzelfde onderwijs zou geven, zou dan ook een onverantwoordelijke dwaasheid en geldverspilling zijn. de. Directeur der Rijksschool voor Leerlooiers en Schoenmakers te Waalwijk, VAN DER WAERDEN De Vakschool voor Schoenmakers te Drunen Mijnheer de Redacteur, Alhoewel wij slechts bij hooge uit zondering ingaan op ongeteekende in gezonden stukken, meenen wij voor het epistel over bovengenoemd onder werp een uitzondering te moeten maken, omdat wij daarin, met een souvereine minachting en een air alsof het een reeds lang uitgemaakte zaak gold, hooren spreken over een kwestie die het bestaansrecht van ons vak geldt. In de kwestie van het beheer dezer school, waarover feitelijk het stuk han delt, zullen wij ons niet mengen. Alleen willen wij even de aandacht vestigen op het hieronder geciteerde gedeelte. „En dat alles om het ouderwetsche „vak nog k Leren aan enkele on- „noozeie kindertjes, die later spijt „zullen hebben in hun jeugd niets „beters te hebben geleerd. „Wat toch is momenteel de hand- „schoenmakerij Dat men trachte „het machinale te verbeteren en op „te voeren, daar zal men heel wat „meer nut mee doen dan die jongens „te maken tot pikbroeken, die dag „in dag uit van vroeg tot laat zitten „te kloppen." Uit deze uitlatingen van den schrij ver blijkt maar al te duidelijk de onverantwoordelijke oppervlakkigheid waarmede hij een dergelijk gewichtig onderwerp behandelt. Wij zouden mijnheer X wel eens enkele vragen willen stellen. Vindt U het zoo'n idealen toestand dat onze tegenwoordige jeugd, zoodra zij de school verlaat, naar de fabriek gaat en daar de eerste drie jaren door brengt met boodschappen loopen, zwart maken, ringen of dergelijk minder waardig werk Meent U nu werkelijk, dat een schoolvrije jongen, wanneer hij de eerste drie jaren besteedt om de grond slagen van het vak te leeren, daardoor zijn tijd verbeuzelt Wij zijn dar. zoo vrij op dit punt ernstig met U van meening te ver schillen Kan mijnheer X ook denken dat onze tegenwoordige machinale schoen industrie, die hij wanneer hij 50 jaren telt vanaf haar ontstaan in deze streek kan hebben gevolgd, het peil zou hebben bereikt waarop zij thans staat, wanneer zij niet had kun nen beschikken over arbeiders die zoo onnoozel waren geweest in hun jeugd het handwerk te leeren? Is er de schrijver ookgerustop.dat, wanneer wij den weg blijven volgen, die thans algemeen gevolgd wordt en waardoor het handwerksvak in deze streek binnen een kwarteeuw totaal zal zijn uitgestorven, dit geen nadeeli- gen invloed zal uitoefenen op het peil der machinale industrie Of wat meer aannemelijk is heeft hij soms op deze vragen nimmer ernstig ingedacht Maar dan ontzeggen wij hem het recht om het aanleeren van een eeuwen oud vak, dat tot op den dag van heden het fundament en de grondslag heeft gevormd, waarop de machinale schoen industrie is opgebouwd en nog berust, op een dergelijke manier in het be lachelijke te trekken. Wij betreuren het dat in een geheele streek, die er zulk belang bij heeft, de Vakschool in Drunen de eenige gele genheid biedt, waar men nog in het oude vak kan worden opgeleid. En wanneer onze jeugd nimmer méér zijn tijd verbeuzelde dan door het aan leeren van zijn vak op deze school, dan zou het er in onze tegenwoordige maatschappij vrij wat gunstiger uitzien. Heeft mijnheer X aanmerkingen op het beheer der school, dat hij hierover gerust zijn belangen zegt, wanneer dit kan strekken tot bloei van het vakon derwijs Maar hij trachte niet met een min achtend gebaar het bestaansrecht te betwisten. Daarvoor meenen wij minstens beter gedocumenteerde bewijzen en onder- teekening met, zijn vollen naam te mogen eischen. U, mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsruimte, f. C. L. v. D. QELD. Waalwijk, 22 October. Een Rijnlandsche republiek te Aken. Rood-wit-groen gaat nooit verlo o-o ren, Rood-wit-groen gaat bovenal ziedaar de bedoeling der strijdlustige liederen, waaronder Zondagnacht de separatisten uit Aken opgerukt zijn naar Duren, Qladbach, Duisburg, en waarschijnlijk zelfs naar Bonn, Een opmarsch is slechts mogelijk, wanneer men een steunpunt heeftvoor dat steunpunt hebben de brouwer A. Dec, kers en de dokter Guthardt gezorgd- door gistermorgen vroeg tusschen drie en vier uur Aken te „veroveren" voor de separatisten, en er de Rijnlandsche republiek uit te roepen. Met 500 inge wijde en toegewijde volgelingen heb ben zij 'm dat gelapt, en te hunner eere dient gezegd te worden, dat zij het hebben weten klaar te spelen zon der bloed te vergietenwie weet, ligt daarin een les voor alle revolutionnaire zielenmen combineere de goed moedigheid van een bierbrouwer met de vaste hand van een chirurg en een omwenteling is haar succes zeker. Zooals te doen gebruikelijk, hebben de Akensche separatisten van Deckers en Guthardt zich in een ommezien meester gemaakt van de voornaamste openbare gebouwen, zoodat de post en telegrafie, de politie en de regee- ringsinstituten niet meer te bereiken zijn voor de Pruisen. De politie ver roerde geen vin, en de Belgische bezet tingsautoriteiten hebben de mannen van den bierbrouwer hun gang laten gaan. Toen de gebouwen om vier uur 's morgens veroverd waren, wel toen moest er natuurlijk ook een proclama tie worden uitgevaardigd „Betoogin gen zullen niet worden geduld, plunderingen zullen met geweld den kop worden ingedrukt; de levensmiddelen toevoer zal worden verzekerd en bin nenkort is er arbeid in overvloed. Leve de Rijnsch-Westfaalsche republiek leve het Rood-wit groen En oogenblikkelijk zetten de sepa ratisten zich aan het werk, om even eens zonder bloedvergieten, andere steden te gaan veroveren. Hoopt men, dat de Franschen en Belgen de bewe ging zullen steunen, en dat er dan een kansje komt om behandeld te worden als Elzassers en Lotharingers Hoe het ook zij de separatisten zuilen er zich op kunnen beroemen het ontbindings proces van Duitschland te hebben ingezetdat hebben zij den Beieren, Saksers en Thüringers afgesnoept. Iets is er vreemd aan de omwente ling van den bierbrouwer en den dok ter wij missen de namen van de voor mannen der separatistenbeweging-tot- nu-toe. Wij hooren niets van Sineets, Dorten en van Matthes. Dus eindelijk tochdat is de uit roep van menigeen, die de afscheidings beweging gevolgd heeft en men herin nert zich dat door den oorlog vele Rijnlanders, die gemoedelijker van aard waren dan de militairistische Pruisen, er genoeg van kregen zich nog langer de wet te laten stellen door Berlijn. Men kende Frankrijks begeerte naar den Rijn, en men voorzag oorlog na oorlog om dien Rijn, bovendien was men niet zoo stram en zoo snauwerig als te Berlijn de gewoonte ismen is langs den Rijn verbeterd en vermengd met Franschen, Belgen en Hollanders en was er indertijd niet eris een Rijk geweest van de Noordzee tot aan de Alpen, een bloeiend rijk aan den Rijn zooiets kon toch weer eris geprobeerd worden. Maar de kans van een burgeroorlog lag er ook in de afscheiding, en dat die kans geriskeerd is, valt den af- scheiders nimmer te vergeven. Het in en tegen zichzelf verdeelde Duitsche volk, het volk der vele ruziën, de stam men, kunstmatig bijeengehouden in dagen van succes, heeft aangevangen uiteen te vallen in het Westen, het Zuiden en het Zuidoosten, heeft dus aangevangen af te vallen van de grootste eenheid, den Pruisischen staat. Alle binnenlandsche strijd in Duitsch land is dus terug te brengen als een strijd tegen het machtigste en onsym pathieke familielidPruisen. Want wat in Beieren zich voltrekt, is geen ander proces. Daar is gisteren niets meer of min der gebeurd, dan dat Von Lossow, die ontslagen werd door Berlijn, door München opnieuw benoemd is en wel tot landscommandant. Van de twee dictatoren is eenheid gemaakt en aan Berlijn is een handschoen toegeworpen, zoo brutaal, dat slechts een heftige strijd te verwachten is Generaal Von Seeckt, de rijksopperbevelhebber van de rijksweer is woedendproclamatie na proclamatie récht hij tot zijn troe pen. en hij bedreigt München met d hevigste gevolgen, als het toestaatj dat Beierens nieuwe landscomman dant en ex-generaal van de rijksweer zich een eed van trouw verzekert van de rijksweertroepen, die in Beieren liggen. De regeeringen van Hessen en Wur- temberg zijn samengekomen om te be raadslagen, wat zij moeten doen, in geval Beieren nog lastiger wordt, en als het gevaar voor een burgeroorlog niet meer af te wenden is. In Saksen gaat het hard tegen hard tusschen de communistisch-socialis- tische regeering van dr. Zeigner en den militairen commissaris Von Müller. Ook daar dus een burgeroorlog op het randje. Volgens de „Tag" zouden er in Berlijnsche arbeiderskringen plannen bestaan tot het uitroepen van een al- gemeene staking, en gezien den drei genden hongersnood, is de kans op welslagen van zulk een onderneming niet gering. Om het gevaar te vermijden heeft de regeering gisteren een aantal nood verordeningen genomen. De eenheids- koers van de deviezen is weer inge steld. Ook werden in afwachting van goudobligaties en rentemark z.g op goud gebaseerde tusschenbiljetten uit gegeven. Wijders is het den eigenaars van levensmiddelen verboden hun zaken te sluiten voor het gewone uur De separatisten-leider Matthes heeft de Rijnland-commissie in kennis gesteld van de vorming eener voor- loopige regeering, welke onmiddelijk met de bezettingsautoriteiten onder handelingen zal aanknoopen. Te Aken heeft de politie thans definitief stelling genomen tegen de separatisten en gepoogd, de openbare gebouwen terug te nemen en er de vlaggen van te verwijderen. In verband met deze tegenactie hebben te Aken bloedige onlusten plaats. Bij de verkiezingen voor de nationale vergadering in Oostenrijk werden gekozen 78 christelijk-socialen, 65 sociaal-democraten, 11 groot-Duit- schers, 4 agrariërs. De resultaten van 6 mandaten zijn nog niet bekend. Bondskanselier Seipel en de chr sociale leden der regeering werden allen herkozen. Ook de bekende lei ders der socialisten werden herkozen. waartoe men op grond van bezuiniging is overgegaan, treft een verbinding in den hoofdverkeersweg tusschen twee provinciën. Adressanten verzoeken daarom de zomerdienstregeling ook in den winter bij wijze van proef te bestendigen. De Kamer van Koophandel heeft instemming met dit adres betuigd, Op de vraag van den heer Braat betreffende het tijdstip van inwerking treding der nieuwe Jachtwet, luidt het antwoord van den heer Ruys de Beerenbrouck, Minister van Binnen landsche Zaken en Landbouw. Ten einde de voorschriften ter uit voering van de Jachtwet 1923 te kunnen doen ontwerpen, is het advies gevraagd van verschillende organisaties op het gebied van den land- en tuin bouw en van de jacht en ten aanzien van enkele speciale punten ook van andere deskundige vereenigingen. Zoo dra deze adviezen zullen zijn inge komen en de uitvoeringsvoorschriften zullen zijn vastgesteld, zal de datum van inwerkingtreding der wet worden bepaald. Naar alle waarschijnlijkheid zal deze inwerkingtreding in het begin van het volgende jaar kunnen worden gesteld. Naar den parlementairen redacteur van Het Volk ter oore is gekomen heeft de Raad van State over het wetsontwerp, verband houdende met de intrekking van Art. 40 van het bezoldigingsbesluit, een afwijzend vies uitgebracht. Transporten van het Ned. R K Huisvestingscomité. 26 October vertrek naar Duitschland (Rijn- en Roergebied). 6 November aankomst v. Breslau en Berlijn. 16 November vertrek naar Duitsch land (Rijn- en Roergebied). I December aankomst van Weenen en München. 10 December vertrek naar Weenen en München. II December aankomst van Boeda pest. 13 December vertrek naar Boedapest. Terugkeerende kinderen moeten uit- terlijk 8 dagen voor vertrek van het transport worden opgegeven. Met deze transporten bestaat gele genheid liefdesgaven mede te geven, mits deze 5 dagen vóór vertrek van het transport in het Centraal Magazijn, Zuid Willemsvaart 257, 's-Bosch, aan wezig zijn. slecht ingezet en Kan, wanneer zij zoo werkt, de resteerende wedstrijden gerust te gemoet zien. H.E C.2 speelde in Oss en moest, niettegenstaande zij reeds een 2—0 voorsprong hadden, toch nog met 5 —3 verliezen. Burg. en Weth. van Dordrecht hebben den Minister van Waterstaat een adres gezonden tegen de inkrim ping der dienstregeling van het veer Willemsdorp—Moerdijk. In plaats van om het uur zal met ingang van 1 Nov. om de 2 uur overgevaren worden. Deze belemmering van het verkeer, Voetbalsport. WAALWIJK. H E.C. heeft het met haar eersten j competitiewedstrijd al heel onfortuinlijk getroffen. Met de rust was de stand 4_0 voor H.E.Cmaar even na de rust kwam er een geweldige stortbui opzetten, waardoor het spel gestaakt moest worden en de scheidsrechter na de bui het veld afkeurde. Zoo zag H E.C. een bijkans zekere overwinning voor haar neus ontglippen. Over het verloop van den wedstrijd het volgende H E.C. wint den toss en speelt eerst i wedstrijd Het is voor Leonidas Zondag 1:1. een succes geweest om met 'n com binatie van 7 spelers uit't eerste elftal en 4 uit 't tweede, van het bekende D.F.C.' Drunen te winnen. De stand met rust was 3—0 in het voordeel van Leonidas, wat wel eenigs- zins in verband stond met den vrij sterken wind. Na de rust waren de rollen omgekeerd en het is aan den puiken Leonidas-keeper te danken, dat Leonidas met 3—2 gewonnen heeft. Juliana I ontving Zondag voor competitie 1ste klas B.V.B. de sterke Longa-reserves uit Tilburg. Van beide zijden werd zeer goed gespeeld. Stand met rust 1--1 gelijk. Even na rust krijgt Juliana een py- naliy te nemen, welke wordt naast- geschoten. Dan moet wegens den regen de wedstrijd gestaakt worden en zal Longa deze dus komen overspelen. t. s. o. w. s. C. 1—2. met den sterken wind in de rug. De eerste aanval is voor de gasten welke gestuit wordt door de backs. De bal verhuist nu naar de Mevo-helft, waar, dank zij den wind, op enkele door braken na, de verdere wedstrijd wordt gespeeld. H.E.C. speelt goed, maar heeft geen geluk, verschillende schoten kan de keeper slechts op het nippertje redden, dikwijls ten koste van corners. Maar ook Mevo werkt hard en het is vooral de rechtsback die steeds tracht het spel te verplaatsen. Enkele aan vallen worden dan ook wel op het H.E.C.-doel ondernomen, maar verder als de backs brengen zij het niet. Als er circa een halfuur gespeeld is, krijgt H.E.C. weer eens een corner te nemen. De rechtsbuiten plaatst mooi voor doel, de bal belandt bij den vrij- staanden linksbuiten, die geen fout maakt en den bal buiten het bereik van den keeper in het net schiet. HE.C. leidt 1-0. H E.C. is nu niet meer te houden en aangemoedigd door hare supporters belegeren zij het Mevo-doel en nog geen 4 minuten later jaagt de rechtsbinnen nummer 2 in de touwen. Mevo ver dedigt al wat zij kan, maar zij zijn tegen de goed combineerende H.E.C.- voorhoede niet opgewassen. Als de rechtshalf den bal eens prachtig vrij maakt, plaatst dezen hem naar de rechts binnen, die met een mooi schot den voorsprong vergroot. 3 —0. Het is de H.E C.'ers echter nog niet genoeg, want nog voor de rust scoort de linksbinnen voor de vierde maal. Even daarna is het rust. H.E.C. heeft een prachtige voor sprong, maar beseft dat het nog niet gewonnen is, daar zij nu den sterken wind tegen krijgen. Een halve minuut na de hervatting komt een stortbui, waardoor het spel gestaakt en de wedstrijd afgelast werd. Het is voor H.E.C. natuurlijk een grooten strop, daar de geheele wed strijd nu allerwaarschijnlijkst opnieuw gespeeld moet worden. H.E C. was goed op dreef en speelde een mooie partij voetbal, maar ook Mevo is een mooie faire ploeg. Het was jammer dat het weer zoo tegen werkte, anders was het een prachtige wedstrijd geworden. H.E.C. heeft zoo doende haar eersten wedstrijd in den Overgang wel onfortuinlijk maar niet R.W.B. Ondanks het zeer slechte weer, was er nog tamelijke belangstel ling, terwijl het terrein zeer slecht was, doch men besloot toch maar te spelen. Wilhelmina 2 speelt eerst met den wind in den rug en is eenigen tijd in de meerderheid, doch de R W.B.-achter hoede en doelman zijn goed op dreef. Wat Wilhelmina ook probeert, tot doelpunten komt het niet. Onze midden linie verplaatst thans het spel en on danks dat RW.B. tegen den wind in speelt, wordt er uitstekend gespeeld. De voorhoede, goed gesteund, speelt den bal zeer juist, steeds over den grond. Onze linksbuiten werkt zich vrij, zet accuraat voor, waarop de rechtsbuiten met een werkelijk schitte rend schot R.W.B. de leiding geeft. Het gejuich is nog niet van de lucht, of Wilhelmina heeft al afgetrapt, doch R.W.B. blijft in de meerderheid en is steeds voor het Wilhelmina-doel. Plotseling worden we vergast op een stortbui, waarna de wedstrijd wordt afgelast met den stand 1—0 voor R.W.B. De wedstrijd zal wel geheel moeten worden overgespeeld, wat voor R.W.B. zeer jammer is. R.W B. had een invaller voor den linksbuiten, doch deze zal slechts weinig wedstrijden medespelen. Het W.S.C.-terrein werd... afgekeurd? RW.B3 verloor van W.S.C3 met 3—2. Zondag 28 October moet R.W B. naar de Roodborstjes. De reis gaat per auto, supporters welke zich een plaats willen verzekeren in de volgauto, wor den verzocht zich aanstonds op te geven bij den secretaris van R W.B. KAATSHEUVEL. Tegen aller verwachting wist W. S. O. jl. Zondag te Oosterliout eene verdiende 21 overwinning te behalen op het sterke T.S.C., welke uitslag niet groote voldoening door hare aanhangers vernomen werd. Geen ad- I wonder, daar menigeen in de gedachte ver- I keerd zal hebben; dat W.S.O. te Oosterhout i het hard te verantwoorden zou krijgen en wellicht de eerste nederlaag te slikken zou krijgen, vooral nu genoemde vereeniglng i reeds de Roodborstjes op eigen terrein wist te kloppen en Wilhelmina na veel geluk een gelijk spel tegen haar kon forceeren. De zwartliemden waren van een en ander echter ten volle overtuigd en hebben hunne talrijke supporters dan ook niet teleurge steld. Vooral voor de rust, tegen den straf fen wind inspelend, vertoonde W. S. O. een zeer enthousiast spel, waartegen Oosterhout i niet opgewassen bleek. Dat in deze periode niet gedoelpunt werd, was hoofdzakelijk j aan 't zeer onfortuinlijk schieten te wijten, j terwijl bovendien de Oosterhoutsche doel- verdediger op meer dan gelukkige wijze zijn heiligdom wist schoon te houden. Vermel ding in deze periode verdient nog, dat drie corners, alle door den rechtsbuiten even keurig voor doel geplaatst, door den W. S. C.-aanvoerder rakelings langs den paal gekopt werden. Ook in de tweede speelhelft bleef W.S.C., niettegenstaande de sterke wind totaal afgenomen had? steeds in de meerderheid, hetwelk al spoedig door haren middenvoor, na stevig doorzetten, in een prachtig doel punt werd uitgedrukt. Kort daarop wist W.S.C. uit een algemeen opbrengen haren voorsprong te vergrooten door haren actie ven linksbinnen, die daarmede zijne gemiste opgelegde kans van voor de rust wist te herstellen. Ondanks den achterstand liet T.S.C. géén oogenblik den moed zakken en bleef even eens enthousiast doorwerken. Hare aanval len stuitten echter alle op het hechte back- stel der zwartliemden afvooral de rechts back speelde een schitterende partij, was absoluut niet te passeeren en een wanhopig struikelblok voor de T.S.C.-foorlioede. Toch kwam Oosterliout op zeer fortuinlijke wijze aan een tegenpunt, wanneer bij een ver schot de bal vanwege het zeer ongelijke terrein zoodanig van richting veranderde, dat deze, inplaats, van achter te loopen, zooals door van Dranen stellig verwacht werd, in het doel terecht kwam. In de res teerende minuten zette T.S.O. er nog alles op om gelq k te maken, doch kreeg hiertoe absoluut géén kans. W.S.O. kan op een zeer goed gespeelden terugzien en deed het ons een genoegen, wederom een zeer fairen en joviaal gspeelden wedstrijd aanschouwd te hebben. K. S. W. QUICK. IC. S. W. I. maakte Zonclag een begin met het seizoen. Quick uit Waalwijk was de eerste club, die in den N V. B. zou bekainpt worden. Beide clubs wareu volledig. Tien over twee floot de scheidsrechter opstellen. De Quick-aanvoerder bood aan de Wilhel- mina-groep als laatste hulde voor 't in de B. V. B. behaalde kampioenschap een bou quet aan, het zich voor een eer rekenende den aanvoerder der club te zijn, die K. S. W. I als eerste in den N. V. B. mocht be strijden. Hij wenschte K. S. W. I. veel suc ces in de nieuwe afdeeling. De aanvoerder van KS.W. dankte voor de aardige attentie, waarna het spel begon, dat door ruim 400 toeschouwers werd gevolgd, waaronder veel Quick-supporters. De strijd ging met gelijke

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 6