Vervolg Provinciaal Nieuws. Agenturen. Notaris A. Schaap Gemengd Nieuws. Gemeenteraad Correspondentie. Advertentien. Vrijdag a.s. DEKKLEEDEN, f 9100.- SPRANG. 1.1. Zondag speelde SVV 1 te Tilburg een comp.-wedstrijd voor den BVB Iteaen „Den Heuvel" aldaar. Wegens het regenachtig weer werd de wedstrijd gestaakt. De stand was 1—0 voor Heuvel. Deze wedstrijd wordt nogmaals ^SVv'ü won van KSW Kaatsheuvel met 5-0. Op 't laatst van de volgende maand zal voor de. Kamer van Koop handel voor de Langstraat eene ver kiezing plaats hebbenwegens periodieke aftreding van de heeren B. Timmer- mansVerschure te Waalwijk, M. v. Beurden te Kaatsheuvel P. van Don- sen te Raamsdonksveer, F. v. d. Reijt te Made en A. Smits te Dongen, allen leden van het grootbedrijf en van M. Beerens te Waalwijk, J. Bergmans te Drunen, H. van Iersel te Waspik, J, de Lange te Kaatsheuvel en B. Roza te Wijk, leden van het kleinbedrijf. Tot leden van het stembureau zijn benoemd de heeren M Beerens, A. v. Liempt te -Waalwijk en M. van Beurden te Kaatsheuvel. Tot plaatsvervangende leden zijn benoemd de heeren J van Nunen, J. H. van Mier!o en J van Nispen. Tot Voorzitter van het stembureau is aangewezen de Jjeer B. Timmer- mans-Verschure en tot plaatsver vangend Voorzitter de heer G. M. van Loon. Door de politie alhier is aange houden de 15 jarige V., die zich schul dig had gemaakt aan diefstal. Hij was 's avonds den gang in geslopen waar de meisjes die den kookcursus volgen, haar mantels neerhangen en had uit een dier mantels een portemonnaie met geld gehaald. —Het Bossche Sixtijnsche Kapel Comité brengt §ter kennis, dat ofschoon reeds zeer veel gereserveerde plaatsbewijzen genomen zijn en, naar den afgestreepten platte grond te oordeelen, een aanzien lijke schaar van geloovigen het Hoog koor b.v. tot in de hoeken zal vullen, nog een getal prachtige plaatsen over zijn, zoowel in de zijbeuken als vooral onder den giorieuzen koepel en in het machtige middenschip. Hier zijn niet slechts uitstekende acoustische punten om den zang en het orgel tejbeluiste- ren, maar men kan er ook op de lederbekleede stoelen en in de ruime banken met de grootste^rust^en aan dacht de uitstelling van het Allerhei ligste en de liturgische handelingen der H. Mis volgen. Niemand behoeft te meenen, dat een gereserveerde plaats in den door hem gedachten prijs en op den voor hem gewenschten dag niet meer te bekomen zou zijn. De ruimte van het ontzaglijke gebouw stelt het Comité in staat aan alle aanvragen te voldoen. Het spreekt echter van zelf, hoe eerder men zijn gereserveerde stoel of bank aanvraagt, hoe beter men kan geplaatst worden. De prijzen zijn lager dan b.v. in Den Haag, waar de Sixtijnsche zang nochtans in een niet zoo geeigend ge bouw als eene oude gothische kathe draal is, ten gehoore wordt gebracht. In de 's Hertogenbossche St. Jan moet de prachtige liturgische zang der Ita lianen het best tot zijn recht komen. DRUNEN. Door de tooneelclub, onderafd. van de Mariavereeniging, gevestigd op het Meisjespatronaat alhier, is in studie genomen het drama „Schuld en Boete". Alhier worden pogingen in het werk gesteld om van de twee bestaande postduivenvereen. één vereeniging te maken. De melkprijs is alhier met 2 ct. verhoogd en gebracht van 12 op 14 cent per Liter. Zaterdag 20 Oct. werd op de jachtterreinen in deze gemeente van den Graaf d'Oultremont, te Brussel, een klopjacht gehouden. Tal van genoodigden waren aanwezig o.a. de heer burgemeester, Dr. van Seters en nog verschillende buitenlui. Er werden ruim 60 hazen geschoten en veel ander wild en gevogelte door de wet toe gelaten. ELSHOUT. De R.K. Tooneelvereeni- ging, gevestigd in het Jongenspatronaat alhier, welke verleden jaar met zooveel succes is opgetreden, heeft thans in studie genomen het tooneelstuk „Pastor Bonus", drama in 3 bedrijven van den tegenwoordig zeer gezochten schrijver Henri 't Sas, De regie is aan goede handen toevertrouwd. In December is men voornemens het stuk op te voeren. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). Zaterdagavond hield de afd. Sprang van het Ned. Werkl. Verbond »Patri- mouium* eea vergadering. Bij afwezig heid van den Voorzitter opende de 2e Voorzitter de vergadering op de ge bruikelijke wijze, waarna de secretaris de notulen der vorige vergadering leest. Een voorstel om toe te treden tot den Chr, Besturenbond te Capeile wordt met algemeeno stemmen ver worpen. oora gegeven aan dhr. J. Fringe, tot het inleiden van zijn onderwerp >Het G?zag*. Ia zijn InLidlng tot het onderwerp merkt spr. op, dat waar wij onze oogen heeaweaden, niet zien handhaving van het gezag, maar eea uitbuiten van een verderfeltjken democratlschen geest, bi) schier all e volken. De ooi zaak hiervan Is dat het gezag wordt gezocht bij den mensch Enn ciet-erkenoen van een souvereiniteit Gods over het geschapene Is het fundament waarop de revolutie hare muren bouwt. Spr. staat vervo»- gens stil bij de volgeede punten le. Waar de souvereiolteit berust, 2e. In weik opzicht er bij den mensch van gezag kan worden gesproken en 3e. Het*karakter van het gezag der overheid, in hst bijzonder 1b oes Va- detland. Spr. zegt dat op de vraag, waar het Gezag be?usf, voor ons anti-rev. gauw eea antwoord is gegeven. Het Woord Gods leert ons dat God, de Schepper van hemel en aarde, alles regeert en bestiert naar Z^n Goddelijken wil. Hij alleen kan met Zijn schepsel does wat hem behaagt. Dat is ailees een absolute souvereitsPeP. Om over iets volkomes souvereln te zijn, moet men er zelf de schepper van wezen. Bij den mensch kan er alleen gesproken worden van afgeleid gezag. Dit gezag vindt zijn g osd in de schepping- Maar dan is er ook op alle terrein gezag waar te nemen. Ook in wetenschap en kunst. Op het gebied van denken bestaat er een onzichtbare machr, die de vorming van elk oordeel bchecrscht. Men noemt dat op filosofisch gebied »de macht der logica*. Doch het overheidsgezag heeft zijn eigenaardige zijde. Het oveibelds- gezag is ingesteld om der zonden wille. Of dit nu monarchaal is of repu- bliekelnsch, het Is beide wettig. Het kan zijn dat God dat gezag in handen geeft van één persoon, maar het kan ook dat een geheel geslacht dat gezag volgens grondwettelijke bepalingen, in erfopvolging wordt opgedragen. Wij Nederlanders genieten het voor recht dit laatste te bezitten. Het stam huis dsr O asje», een geslach*, dat met mtsiieke banden aan ons volk is verbonden, dat rekening houdt met de sou ;ei einlteit Gods, personen van wie algemeen kan gezegd worden, dat zij met den potentaat der potentaten een vast verbond hebben gemaakt. Perso nen, dat leert de geschi-decis, die ia de beoauwste oogenblikken hua volk aan hus God opdragen. Spreker eindigt met een citaat van Dr. Ritter, weliswaar een vrijzinnig man, maar die om zijn karaktereigen schappen moet worden hooggeacht en gewaardeerd, (d'l heeft ons zijn beoor deeling over de vlootwet weer getoond, met woorden waarmede wij antl-rev., volkomen overeenstemmen) Is aan- staasde de gruwel der verwoesting f Wij weten het niet. Maar dat eene is ons bekend, dat geen macht of geweld het besef van verwantschap met den Eeuwige zal kunnen scheuren uit het menscheahart. Onder de wisseling der uitwendige dingen, heeft hij in zichzelf een >ocbewegelijk koninkrijk*. Op dit onderwerp volgde een brcede discussie. Te ruim 10 uur werd deze vergade ring op gebruikelijke wijze gesloten. Dinsdagavond hield de afd.Sprang van den Ned. Chr. Fabr. en Transp. arbeidersbond een openbare vergade ring, waarin als spreker optrad de heer Stapelkamp, voorzitter van genoemden bond, dis in welgekozen woorden den huldigen toestand in de schoenindustrie schilderde. Besloten werd over te gaan tot teekening van het Collectief Contract voor de schoenindustrie. Tot bestuurslid van den Ch*. Volks bond voor bovengenoemde afdeelseg werd gekozen de heer C. Klootwijk. I Naar wij vernemen hoopt binnen enkele weken voot de Ger. Zendings- vereenlging alhier op te treden, Ds. L. Netelenbos, missionaris-predikant, thans tijdelijk in ons land vertoevende. Uitvoerig verslag vergadering van den raad dezer gemeente volgend nummer. VRIJHOEVE-CAPELLEHet hoofd der O.L school alhier, de heer M. A. J. de Bruin, ontving Zaterdag de be noeming als hoofd der le O.L. school te Leerdam, welke benoenPng hij heeft aangenomen en waarmee wij hem van harte geiukwensches. Daar we den heer de Biuija in de enkele jaren dat hij hier werkzaam was, hebben leeren keanen ais eea buitengewoon onder wijzer, zal zijn gemis met I Jaauari a.s. zeker sterk gevoeld worden. CAPELLE De landbouwer v. d. W. alhier had vorige week het ongeluk I dat hij een zijner beste melkkoeien, die een dag of viertien geleden gekalfd had, moest opruimen Voor genoemden landbouwer een heele schadepost. Naar men ons mededeelt bestaan bij enkele jongelui airier ernstige plannen tot oprichting eener tooneel- vereeniging. Nu het rooien der aardappelen zoo goed als afgeloopen is, is de suikerbietenoogst in vollen gang. Over 't algemeen is de opbrengst niet zoo groot als andere jaren. Vorige week werden de eerste op de losplaats aan de haven ter verscheping aangevoerd. MADE. Ter veemarkt waren aange voerd 83 stuks hoornvee, 37 biggen. Er werd besteed voorVetvee f 1 05 a i i .io per ivaiiKueien i tot f504.—, Muntigen f195.- a f 240.- Kalfvaarzen f 250.— tot f 325,Hok- kelingen f 110.a f 135, Biggen f 14 f 20. Handel vlug met veel verkoop. De heer Kenniphaas, Hoofd der school te Drimmelen, zal dezen winter te Made landbouwlessen geven. Zondag hield onze harmonie „St. Cecilia" eene muzikale wandeling door de gemeente, voor de jeugd eene wel kome gelegenheid om mee te hossen. Het Hoofd der Openb. School alhier, de heer F. P. Kools, zal a.s. Zaterdag op 27 October zijn ambt neerleggen Hij zal ook deze gemeente verlaten om zich te vestigen in zijne geboorteplaats Bergen op-Zoom Meester Kools heeft ruim 37 jaar zijn beste krachten aan het onderwijs der Madesche jeugd gegeven en lief en leed met ons gedeeld. Geen wonder dat zeer velen hem noode zien heen gaan en zijn vertrek voelen als een verlies. Hij heeft echter de rust ver diend en wij hopen, dat hij daarvan vele jaren in gezondheid moge genieten. A.s. Zaterdagmorgen om elf uur zal eenieder in een der schoollokalen van den Heer Kools afscheid kunnen nemen. Ongetwijfeld zullen velen gaarne ge bruik maken van deze gelegenheid om van hunne gevoelens ten opzichte van den scheidende, blijk te geven. GEERTRUIDENBERG.Een dezer dagen werd ons zoo rustig stadje, opgeschrikt door een helsch kabaal, waartusschen af en toe duidelijk het gerinkel van vallende glasscherven zich deed hooren. Wat was het geval. Zekere L. G., bijgenaamd „Landru èn om z'n uiterlijk, èn om z n liefde voor ,,das ewig Weibliche", was on geveer 'n maand geleden met eens anders vrouw, die hij als huishoudster in dienst had genomen, naar St. Oe- denrode vertrokken In laatstgenoemde plaats had men hem echter weldra in de gaten. Hoe het zij, een feit was het, dat hij zich wederom te Geertruidenberg trachtte te nestelen met deze huishoudster. Weldra ging het gerucht door het dorp dat „Landru" terug was. Dit scheen den buurtbewoners te veel. Reeds vroeg in den avond trok een groote menigte naar zijn woning^ en bracht hem een ovatie met ketelmuziek. Landru vertoonde zich en de eerste steen vloog door de ruiten en weldra volgden de steenen in vlug tempo en grootte op. Geen ruit bleef heel en toen daar niets meer aan te vernielen was kwamen gordijnen aan de beurt. De bewoner zocht langs een achterdeur de vlocht en eerst nadat een versterkte politiemacht was aangerukt, om Let woedende publiek in toom te houden, kwam aan de vernielzucht een einde. Het was omstreeks middernacht dat Landru zijn voornaamste hebben en houden op een vrachtauto laadde om met zijn pas verworven buit een nieuw heenkomen te zoeken. HAARSTEEG, Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag 19 October des n.m. ten 5 uur. Voorzitter Edelachtb. heer Van Bok hoven. Ongeveer kwart over vijf uur opent de Voorzitter de vergaderingaanwezig zijn alle leden. Alvorens met de behandeling van de agenda over te gaan vraagt de Voor zitter of Van Hemert bereid is de eed af te leggen. Na bevestigend daarop te hebben geantwoord legt de heer Van Hemert de bij de wet voorgeschreven eeden af. Daarna worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onveran derd goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. Het procesverbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger en bij den administrateur van het G E. B. wordt voor kennisgeving aangenomen. Terugvraag van te veel betaald school geld. Besloten wordt aan de heeren Prinsen, Th. Vugts en J v. d. Wiel het teveel betaalde schoolgeld terug te betalen. In verband hiermede vraagt de heer Van Hemert of daarom ook mondeling kan worden gevraagd De Voorzitter acht het voor alles ge- wenscht dat zulks schriftelijk gebeurt. De heer Van Hemert stelt deze vraag omdat het geval hem zelf betreft. Een jongen van hem heeft ruim twee maan den in het ziekenhuis gelegen en nu wil hij hier zien uitgemaakt of ook j daarvoor vrijstelling van schoolgeld voor wordt verleend. 1 De heeren Dobbelman, Van Vrede en van der Heijden, meenen dat daar alles voor is te zeggen. De heer Winkel is daar niet tegen maar dan zou hij gaarne zien dat iedereen zulks kreeg. De Voorzitter zegt dat iedereen dat ook kan krijgen mits daarom wordt gevraagd. Er dient enkel een besluit te worden genomen hoe men in deze wenscht gehandeld te zien. De heer Van Engelen wil wel de maanden dat men ziek is geweest van het schoolgeld aftrekken maar niet de vacantie-maand, De Voorzitter zou ook een grens willen zien bepaald van minstens een maand, want wordt het een week of twee, dan wordt het bedrag dat terug gegeven zou moeten worden zoo ge ring dat het bijna niet is uit te rekenen. Wordt besloten dat bij korter dan een maand verzuim geen schoolgeld wordt terug gegeven en ook niet wan neer het schoolverzuim tijdens de va- cantiemaand plaats heeft. Schrijven van den heer H. Fooi, hoofd der openbare school te Hedik- huijzen, houdende het verzoek om in Heusden te mogen wonen. De heer Winkel is daar niet tegen doch zou dan gaarne zien dat er in de instructie wordt bepaald dat hij een bepaalden tijd, b.v. een half uur, voor het aangaan van de school, aanwezig moet zijn. Liever zou hij zien dat hij bij de school kon wonen, doch hij kan er zich bij neerleggen als een der gelijke bepaling in de instructie wordt opgenomen. De Voorzitter zegt dat dit goed in de instructie kan worden opgenomen. Bezwaar om dan aan het verzoek te voldoen bestaat er dan weinig meer. De heer Van Hemert wijst er op dat het nu direct geen eldorado is om in Hedikhuijzen te moeten wonen. Vooral nu niet, nu er geen geschikte is oud en daarbij zeer vochtig. Nu men in den heer Fooi een goed hoofd der school heeft, zou hij zeker aan het verzoek willen voldoen, want gaat men er niet op in, dan zal het gevolg zijn dat hij naar een andere plaats zal gaan solliciteeren en dan zit men te Hedikhuijzen, waar men niet zoo gemakkelijk een andere krijgt, weer zonder. De Voorzitter kan zich met het voorstel van den heer Winkel wel vereenigen. Er moet voor het aangaan der school wat toezicht zijn. De heer Van Vrede is het daar ook mee eens maar acht een half uur veel te lang. Wordt besloten in de instructie eene bepaling te brengen dat het hoofd een half uur voor het aangaan der school aanwezig moet zijn. Met algemeene stemmen wordt daarna besloten den heer Fooi ver gunning te verkenen om in Heusden te gaan wonen. Wijziging op de verordening van de keurloonen. De Voorzitter zegt dat dit voortaan zal zijn voor een rund of kalf f 5, voor een varken f 3,en voor een schaap of geit f 1, - Wordt bij noodslachting een dier afgekeurd, dan is men geen keurloon verschuldigd. Van Engelen, Ik heb die vergade ring meegemaakt en toen heb ik ge wezen op het groot verschil dat be staat in de heffing van keurloonen .tusschen de kring Heusden en die van Vught. Van den Brand. Het was ook veel te erg. Aan de overzijde van de straat i behoefde men maar f4 te betalen en aan deze zijde f 10. Dat leek nergens op. De heer van Engelen zegt nog op andere zaken te hebben aangedrongen, doch deze waren te ingrijpend. Met algemeene stemmen wordt hierna besloten deze wijziging in de verorde ning op de keurloonen aan te brengen. Hary. Dussea. Wij achtten het onderwerp in deze omstandigheden niet geschikt voor dichterlijke ontboezemin gen in ons blad. RED. Dames en »Heeren die alsnog zich wenschen aan te sluiten bij een reeds gevormde Club kunnen zich aanmelden op des avonds van 7—8 uur in Hotel „De Twee Kolom men". A. LANDMETER. 31470 Dansinstr. Verwerstr. 73, 's-BOSCH. Goede 2e hands zwart gesmeerde i vooraf opnieuw nagezien en gesmeerd, 6 x 3 M. f20.-, 6x4 M. f24.-, 6 x 5 M. f 30.- Dorsch- Zaadkleeden, 5 x 4M. f 10.50, 6 x 5 M f 12,50, 8 X 6 M. f 20. Bij niet aanstaan geld terug. C. C. SLOT, Rotterdam Dekkleedenfabriek 31483 BIERSTRAAT 3 5 ZAKENMAN, goed bekend in de Schoenindustrie zoekt de vertegenwoor diging van binnen- en buitenlandsche huizen. Ook overleer en zoolleer. Groote ruimte voor magazijn aanwezig. Borg kunnende stellen 25 mille. Ook genegen met dit kapitaal zelf werkzaam te zijn als deelge noot in soliede zaak. 31478 Brieven onder No. der adver tentie aan 't Bureau van dit Blad. te WAALWIJK, maakt bekend dat het Woonhuis annex Schoenfabriek, Erf en Tuin, met den geheelen iabrieksinven- taris, van den Heer H H. de KORT te Waalwijk zijn ingezet en verhoogd tot TOESLAG op Dinsdag 6 November 1923, des avonds om 7 uur bij J. FRANSEN te Waalwijk. 31484 Dagelijks kan worden verhoogd. „Aalwijk dau weer Kaatsheuvel iets in de inpprderheid. Over het algemeen werd er weinig nww sPel geleverd. Rust ging in met L welke stand ook na de thee niet ver eerde. Ben kwartier na rust joeg een malsclie regenbul de'partijen uit elkaar. De strijd werd niet meer hervat. jarige jongen achter in aanbouw zijnde hui zen in de Witte de Withstraat te Amster. dam in aanraking gekomen met een elec- trischei! draad, waardoor hij onmiddellijk werd gedood. Na een danspartij in een café te Steen- wijk kregen eeuige personen van Steenwjjk, Onna en Havelterberg bij het naar huis gaan lioogloopende ruzie. Op den Meppeler- weg, nabij de Oosterpoort, werd liet een vechtpartij. Messen werden getrokken, revol verschoten gelost. Met een mes werd de 28- jarige gehuwde schipper H. Drenth uit Steenwjjk, zeer ernstig verwond. Hij kreeg twee lange, diepe sneden over het hoofd, drie steken in rug en zijde en een snede over de hand. De Steenwijker politie heeft drie personen, twee van Onna en een van Havel terberg, als vermoedelijke daders gearres teerd en gevankelijk naar Zwolle overge bracht. De heer E. Scharenberg, uit Den Haag', wilde gisteren op den Bentheimer Straat weg bij Öldenzaal uitwijken voor een auto wegens het slippen van de wielen kwam hij in volle vaart tegen een boom terecht. In hewusteloozen toestand is hij naar het zie kenhuis te Öldenzaal gebracht. Hij had een hersenschudding en verschillende verwon dingen aan hoofd, armen en beenen gekre gen. Zijn toestand is ernstig. Zondagmorgen is het te Laag.Keppel in een bosch aan den ouden Zutphenschen- weg tot een ontmoeting gekomen tusschen drie stroopers en drie jachtopzieners. Toen de jachtopzieners de stroopers wilden arres teeren, volgde lievig verzetde messen wer den getrokken en de jachtopzieners bedreigd. Herhaalde sommatie om het verzet op te geven, mocht niet baten, en toen een stroo- per met het geopend mes kwam aanzetten om zijn inmiddels gearresteerden broer te ontzetten, loste een der jachtopzieners een schot op hem, waardoor hij doodeljjk werd getroffen. Onmiddelijk werd geneeskundige nulp gehaald, maar na twee uur trad de dood in. De kogel was juist onder het hart het lichaam binnengedrongen. De getroffene gaf op te zijn Jolian Jan sen. Hij is uit Emmerik afkomstig, gehuwd en vader van drie kinderen. Het lijk is in beslag genomen en het par ket te Arnhem gewaarschuwd. De beide andere stroopers zijn aangehou den. Zondagnacht is te Eindhoven brand uitgebroken in de sigarenfabriek van de fa W Smulders Co. Toen de brandweer ter plaatse verscheen, stond het gebouw reeds in lichte laaie. Zo snel had het vuur zich uitgebreid, dat weldra eenige muren begon nen te wankelen. De commandant der brandweer, de heer Camille van der Harten, waarschuwde daar voor, doch niet zoodra heeft hij de woorden „pas op, want de muur staat zwak uitge sproken, of een groot stuk van den voor gevel stortte naar beneden. De commandant en eenige manschappen, die er onder ston den, zochten een goed heenkomen, doch wer den belemmerd door een schutting. Dien tengevolge werd de commandant onder de puinhoopen bedolven en toen men hem er onder vandaan haalde, heeft hij slechts en kele oogenblikken nog geleefdhij had een schedelbreuk bekomen, terwijl zijn beenen op verschillende plaatsen waren gebroken. De brandweer man, Joh. van Hout, 27 jaar, gehuwd, bekwam ernstige brand won den aan de beenen en heeft een paar ribben gebroken. Hij is terstond naar het_ zieken huis overgebrachtzijn toestand is zorg wekkend, doch niet levensgevaarlijk. De brandmeester H. Janssen, gemeente- opzichter, bekwam een niet ernstige verwon ding aan het hoofd en brandwonden aan de beenen. De overige brandgasten, alsmede eenige politieagenten liepen lichte verwondingen opverschillenden hunner zijn wonder boven wonder den dood ontsnapt. Het lijk van den brandweercommandant den heer van der Harten, die een vrouw en 2 kinderen nalaat, is naar het ziekenhuis overgebracht. Omtrent de oorzaak tast men eigenlijk in het.duister. De brand is vermoedelijk ont staan op de drooglcamer, waar een kachel brandde en hoogstwaarschijnlijk is daar een partij sigaren (vermoedelijk door opzwel ling) tegen de kachel gevallen. De aangerichte schade wordt op 50.000 geschat. Verbrand zijn circa 200.000 siga ren en 35 pakken tabak, terwijl 't fabrieks. gebouw totaal is vernield. Het stoffelijk overschot van den heer C. van der Harten, die bij de blusschirfg van den brand in de sigarenfabriek der gebr. S.' te Eindhoven, om het leven kwam, zal 1 morgen officieel van gemeentewege worden ter aarde hesteld. B. en W. zullen bij de begrafenis aanwezig zijn. Tal van telegram men van deelneming zijn ingekomen uit brandweerkringen. De toestand van het tweede slachtoffer, den heer van Hout, is steeds vooruitgaande. Te Roosendaal werd Vrijdagavond, louter uit baldadigheid, in een voorbij rijdende auto een flesch geworpen, met het gevolg, Jlat de heer die de auto bestuurde, aan een oog.gewond werd. Het was de bur gemeester van Brouwershaven. Hij moest het stuur loslaten, en de wagen zwaaide over den weg. Een juist passeerende chauffeur sprong op de auto over en bracht ze tot stilstaan. Men vreest, dat de verwonde burgemees ter het oog zal moeten missen. (Wordt vervolgd). Danscuim

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 7