üFëMvah ntl zie* Derde Blad. Provinciaal Nieuws Numm. 89. Zaterdag 27 Oct. '23 j WAALWIjK, 26 Oct. 1923. Z. D. H. Mgr. Diepen heeft be noemd tot kapelaan te Rosmalen, de weleerw. heer Willem van Mierop, alhier en tot adviseur van den R. K. Grafiischen Bond, den weleerw. heer L. Bijnen. Door B. en W. is afwijzend be schikt op 't verzoek van „Waalwijks Belang" om op den hoek Mr. v. Cooth- straat-Grootestraat een flinke electri sche lantaarn te plaatsen. Zijn we goed ingelicht, dan zal er vermoedelijk wel een gaslantaarn ko men van sterkere capaciteit. Wij vestigen gaarne de aandacht van belanghebbenden op achterstaande advertentie waarbij de nieuw benoemde leeraar aan de teekenschool, de inge nieur Bouman, mededeelt dat hij van plan is in onze gemeente cursussen te geven, in beton, constructie, mecha nica enz. De bedoeling is eiken avond een uur les te geven, waarvan een half uur uitleg en een half uur dictaat, zoodat men daarvan blijvend voordeel heeft, wijl men de dictaten steeds kan raadplegen. Begonnen zal worden met de meest eenvoudige zaken en iedereen kan deelnemen, ook volwassenen, terwij de lessen zoo billijk mogelijk zullen worden gesteld naar gelang de deel name. Wanneer het gemeentebestuur daar toe verlof verleent, zullen deze cur sussen op de teekenschool gegeven worden van half negen tot half tien. Wij behoeven niet te zeggen dat wij deze zaak van zeer groot belang achten voor onze plaats en streek en wij dus jongelui en vaklieden dringend aanbevelen zich spoedig aan te geven. Het bestuur van „Waalwijks Belang" besloot in zijne vergadering van gisterenavond het initiatief te ne men om te trachten een „Zwemvereeni- ging" op te richten die pogingen in 't werk zal stellen om te komen tot een goede en goed-ingerichte zwemgelegen- heid in onze gemeente. Ook werd besproken het in 't leven roepen van een verfraaiïngs-commissie en te onderzoeken de mogelijkheid van 't houden van een festival den vol genden zomer. Aan de Kanarie-tentoonstelling en Zangwedstrijd werd een kléine subsidie toegekend. A.s. Zondag zal de R. K. Werk liedenvereniging haar jaarfeest vieren. Des morgens in een speciale H. Mis, algemeene Communie der leden. Des avonds ten 6 uur feestvergadering, opgeluisterd door harmonie en tooneel- vereeniging. Er is wederom een belangrijk pro gramma opgesteld der ontwikkelings avonden in den winter 19231924 die gratis toegankelijk zijn voor leden en donateurs der vereeniging en voor iedereen tegen betaling van 25 cent. Zooveel mogelijk worden deze avonden opgeluisterd door vocale of instrumen tale muziek. Het programma luidt als volgt: Donderdag 8 Nov. Opening: „lezing over de Roomsche liturgie voor het volk verklaard" door L. Bijnen, Adviseur. Met zang van .Eerw. Broeders en een jongenskoor. Donderdag 22 Nov. „De zalige Theresia van het Kind Jezus" (met lichtbeelden) door L. Bijnen, Adviseur. Donderdag 29 Nov „Dante" door Ant. van Delft, Kapelaan, Geldrop Donderdag 13 Dec. „Evangelie schoonheid" door L. Bijnen, Adviseur. Donderdag 10 Jan. „Lourdes" (met lichtbeelden) door J. Bijnen, Kapelaan, Den Bosch. Donderdag 24 ,Jan. „Reisje door België" (met lichtbeelden) door L. Bijnen, Adviseur. Donderdag 7 Febr. „Herwonnen Levenskracht" film met explicatie van een ambtenaar-propagandist Utrecht. Donderdag 21 Febr. „Rome" (met lichtbeelden) door den Zeereerw. heer A. van Erp, pastoor „St. Clemens". Donderdag 13 Maart. „De kerkelijke begrafenis" door L. Bijnen, Adviseur. Donderdag 27 Maart. „Tarcisius" (met lichtbeelden) en zang van een dameskoor door J. van Berkel, Kapelaan „St. Clemens". De eerste Loon-op-Zandsche Politiehondenclub zal a s. Zondag op het terrein der voetbalclub T. S. C. te Oosterhout, een groote demonstratie geven van oefeningen aan de practijk van het dagelijksche leven ontleend. Het belooft een zeer belangwekkende demonstratie te worden, waarvoor groote belangstelling verwacht mag worden. Het Miiochener Passiespel-Gezel schap heeft met de opvoering van »De Zeven Smarten van M-aria» hier ter plaatse de schitterende reputatie die het gezelschap voorafging, op onvol prezen wijze weten te bevestigen. Wat dit »dilletanten »-gezelschap ons heeft doen genieten, welk een machtige bekoring er van het kunstig en gevoel vol spel uitgaat, daarvan zal niemand zich een denkbeeld kunnen vormen zoo hij niet zelf deze uitvoering heeft bijgewoond. De uitbeelding, vooral van da hoofdfiguren, is zoo correct, zoo natuurgetrouw, als men zich maar voor stellen kan. Eigenlijk mogen we hier niemand op den voorgrond schuiven, iedere figuur toch vond eene vertolking zoo schitterend, dat eece volgorde bezwaarlijk te geven is. En tocb ééa ul zondering moeten we maken n). voor de vertolkster van «Maria». Ja, dat was werkelijk de figuu' zooals wij ons een moeder Gods voorstellen. Nooit zagen wij haar schooner uit- ol afgebeeld. En wat een diepvoelend, ontroerend spel! Wat een verhevenheid straalde u t geheel haar wezeo, waa'door ze het publiek den gebeelen avond als het ware met eerbiedige bewondering aan haar wist te boeier. Doch nogeens, we mogen geen enkele der ac eurs ach-erstellen. Allen zonder uitzondering gaven een hoog staand spel te bewondefes-, dat in geen enkel opzicht aan «di'-letactecdeed denken. Maar laat ons thans ia het kort de opvoering ie volgorde bespreken: Als het gordijn voor de ee'ste maal opgaat zien wij oas verplaatst ouder do gewelven van het tempelgebouw, waar de g'ijze Simeon smacht van verlangen tiaar de aanschouwing van den Zoon G >ds Is hem sie' voorspeld dat hij den Vedosser nog zd mogen aanschouwen hij sterfi Wat een ootroerend machtig verlangen weet deze acteur door zijn spel uit te beelden. Als dan de profetes Hannah tot hem komt en bives igt dat de komst van den Zaligmaker nabij Is, dan groeit nog zijne vurige verzuch ting naar Zijne komst en s»ijgt steeds meer de bewondering van het io ademlooze spanning luisterend publiek, dat door zulk een inze*1, zulk een gevoelvol spel ah het ware veib'uftis. En dan als in verschijning komt, begeleid van haren bruidegom Jozef, Maria met haar kind in het tempel gebouw. Wat een verheven ernst en waardigheid spreekt uit geheel baar wezen. Hoe staat op haar gelaat de kommernis te lezen die baar bange voorgevoelens omtrent de toekomst van haar en haar kind haar bezotgen en die de H. Jozef door zijn opwek kende woorden niet bij machte is te verdrijven. Dan komt het ind'ukwek- kende oogecbllk dat de grijze Simeon het voorspelde in vervulling ziet gaan en hij het Kind in zijne armen nemen mag, welk tafereel op de aanwezigen een diepen indruk maakt. Men leeft met dit spel mee, men beseft de gelukkige aaedoenlag van Simeon, maar eveneens voelt men ook de smartelijke gevoelens der moeder Gods, als zij de voorspelling vac S meon i verneemt«Een zwaard van smarten zal Uw hart doo boren», welke beproe ving zij evenwel in volkomen onder werping aan Gods H. Wil aanvaard. Het "eerste van de zeven bedreven is dan beëlsdlgd, de uitvoering is pas enkele minu en oud, doch het publiek is reeds in vervoering, geïmponeerd als het Is door de zeldzame vertolking van dit ook litterarlsch zoo hoog staand stuk, waarvan zooveel wijding uitgaat. Het tweede bedrijf brengt ons ia de omgeving van Bethlehem. Jozef, door een engel in kennis gesteld met het voornemen vaa Herodes om het klad te dooden en aangespoord om te vluchten, deelt dit aan Maria mede. Esn nieuwe beproeving voor het moedei hart, nu zij om haar Goddelijk klad in veiligheid te brengen, deze moeltevolle vlucht naar een vreemd land moet ondernemen Zij zal haar kind aan de handen zijner vervolgers ontrukken, wetend dat Het later een veel verschrikkelijker dood wacht. Het meest aangrijpend in dit bedrijf is wel het spel eener jonge vrouw uit Bethle hem, als zij met den moed der wanhoop haar kind verdedigt tegen de soldaten van Herodes, die het haar echter ont rukken en dooden, lschend om de greozelooze vertwijfeling der jonge moeder. Ia het derde bedrijf wordt de droef heid van Maria geschilderd om het verlies van haar kind dat zij reeds gedurende 3 dagen met Joztf overal gezocht heeft, We moeten hier wederom haar sublieme voordracht bswonderen hoeveel ongerustheid en angst, alsmede groote vermoeienis is op haar gelaat le lezen. Een niet minder heerlijke vertolking gaf Jozef ons te genieten een beeld van de teederste bezorgdheid voor gade en kiod. Verder de Schrift geleerde, een tti trch, hoogach ig type, met nie: het minste medegevoel voor het ongeruste ouderpaar. De 12-jarige Jezus, welke figuur door zekeren Fr. Alevle, een jongen uit onze gemeente, werd voorgesteld, voldeed heel goed. Gedurende de pauze, welke na dit bedrijf volgde, werd een collecte ge houden welke geheel ten bate komt der noodlijdende Dultsche p iesters. In het vierde bedrijf, hetwelk ons de Intocht van Jezus in Jerusalem vooi- stelt, maken wij weer kennis met ver schillende nieuwe personen el. de Romeinsche hoofdman, Johanne?, Judas, een paar landtoopers en ten slotte de Christus-figuur, welker correcte uitbeel ding waarlijk onverbeterlijk was. De Romeinsche hoofdman, een ridderlijke figuur, die zijn plicht als dienaar des keizers kende, doch onder wiens schitte rende uitrusting een hart klopte ont vankelijk voor edeler gevoelens. Johannes, de lieveling van Jezus en zijne moeder, een zeer imponeerende verschijning, van wiens keurig spel een groote bekoricg uitging. Judas fypeereod een slachtoffer van 'e menschen laags'e ha'tstochie», een lage schmk, wiens boosheid u t zijn geheels wezen spreekt De vertolking hiervan was daa ook boven allen lof verheven. De beide landloopers keKSchets en zoo juist den aard van het volk dat Jezus zoo lulde toeju'chte, dat meende dat Ch'istus hen kwam bevtijdea vas hst Romeinsche juk eti niet begfee dat Zijn Rijk 'let van deze wereld was. Dan de Ctuis'us fi'uu wat een groote waardigheid lag er ia geheel zijn optreden besloten, hoe sprak uit al zijne handelingen, zijne woo'den. ja uit zijn oogopslag die oneindige liefde. En terwijl we genieën van het sublieme spel dezer personen, stijgt steeds nog onze bewondering voor het heerlijke spel van Maria, die ons haar groote smart doet medevoelen cu zij van Christus vijanden de bedreigingen hoort en zij zich bewust wordt van het naderend groote lijden vaa haar zoon. Het vijfde bedrijf biedt'ons weer enkele tafereelen welke eene diepe ontroering verwekken. Jezus, bekend met het aanstaaeds smartelijke lijden, wil afscheid nemen van ziine geliefde moeder. Het is dit afscheid wat hem nog zooveel te meer doet lijden en hem zijn Verlossingswerk baast onuit voerbaar doet schijnen. Aan de hevigste benauwdheid ten prooi werpt hij z ch ter aarde en smeekt tot driemaal toe «Vader, indien het mogelijk is, laat dan dezen kelk van mij voorbijgaan». Een roerend laatste afscheid van Zijne moeder besluit dit vijfde bedrijf. Dan komt het zesde en voorzeker ook het meest aaogrilpende toonee!. De aanblik van zoo gruwelijke folte ringen van haar zoon is voor de arme moeder te veel geweestzij is bewuste loos in een tent van den Romeinschan hoofdman gedragen, teneinde haar den gruwzamen aanblik van de kruisiging te besparen. Bijgekomen belet haar het tentdoek haar zoon aan het k'uis te zien doch zij hoort Zijne kruis woorden- Met geweld verwijdert zij het voorhang en staat dan met Joannes onder het kruis van haar stervenden zooü. Dof klinken nog zijne woorden «Vrouw, ziedaar Uw zoon». «Zoon, ziedaar Uw moeder» en dan S «Het is volbracht», zoo hoort men nog en het hoofd des Zaligmakers bnlgt voorover. Wij zullen uiet trachten de emotie te beschrijven welke door dit laatste j tooneel wordt teweeg gebracht, 't Is niet mogelijk te zeggen wiens spel het meest bewondering a'dwiegt. In het 7e en laatste bedrijf zien wij I de Moeder der Smarten in stomme smartelijke beschouwing van het ont zielde lichaam van haar Zoon dat op haar schoot rust. Zij is niet te bewegen het kostbaar pand af te geven, hoe hare vrienden ook reden. Toch moet met de begraving worden gespoed, want de vijanden naderen. Het lijk wo'dt haar ontnomen, de geweldige Vrouwe verheft zich uit Haar doffe berusting, ea terwijl iedereen vreest, dat het hart van deze heldinee breken zal, dat zij zal ineens o ten, beft zij een godlovend «Magnificat* aan." Als daa het gordijn valt, breekt er een stormachtig applaus los, wat niet ophoudt, voordat de Marla-vertolkster zich nog eens heeft vertoond, om deze verdiende ovatie in ontvangst te nemen. De Mücehener spelers hebben ons waarlijk iets te genieten gegeven als hier nog nooit vertoond is en hebben de enorme belangstelling die zij hier mochten ondervinden dan ook ten volle verdiend. Wij hopen het gezelschap spoedig weer hier te zien, om naar is toege zegd ook de Passiespelen ie komen opvoeren. Wij twijfelen er niet aan of ze zullen overal een enorm succes hebben, wit den Sympathieke sprlers, mede ook om het schoone doe), de leniging van den nood der Duitsche ptlesters, van harte wordt tosgewecscht. Voor de te houden Tentoonstelling en Bazaar ten bate van het Groene Kruis te Waalwijk zal dezer dagen bij de Waalwijksche Stoomdrukkerij An- toon Tielen een boekje verschijnen, dat den bezoekers als gids zal kunnen dienen. Het zal op ruime schaal gratis verspreid worden. Mocht iemand er bij abuis geen ontvangen, dan wende men zich tot een der heeren Van Gent, van Kempen of Mortier, 't Loont heusch de moeite; oa, bevat het de volledige programma's der verschillende muziek gezelschappen, die hun medewerking hebben toegezegd. Omtrent eenige stands op de Schoen- en Lederbeurs te Amsterdam, lezen we nog 't volgende Stand 23. Fa. P. H. Vloemans, Kaatsheuvel. Hier zien wij weer fijn Hollandsch fabrikaat „The Pehave Shoe" is wel bekend onder de winkeliers Geteld heb ik ze niet, maar een zeventig soorten Damesschoentjes waren daar zeker op verschillende leesten in zwart, bruin en grijs Chroomleder, Boxkalfs, Lak, peau de suède, alsmede linnen- werk in onderscheidene kleuren. Stand H 48, N.V. Stoomlederfabriek „De Kroon." Haar fabrikaat: Vache croupons, halzen en liezen is hier tentoongesteld. Deze fabriek wordt vertegenwoordigd door de firma M. Levenbach, Am sterdam. Stand 67. Fa. J. Blok van Heijst, Waalwijk. „The Blok's Shoes". Onder deze naam heeft de firma al groote bekend heid. Op gebied van moderne schoe nen is deze firma een specialiteit. De nieuwste leesten, de modernst uitge voerde snit en een prachtcollectie Dames gekeerd salon-schoeisel. De aankleeding van den stand deed reeds zien dat daar „luxe" te koop was. In „Casino" werd de gouden jubileum voorstelling gegeven van Me- vrouw Esther de Boer van Rijk. De I jubilaresse trad op in „De Woeke- raarster" Er was veel belangstelling Door den Bosschen Kunstkring werd de kunste naars gehuldigd met toespraken en bloemen. Donderdag n.m. om 5 uur werd de prachtige „Wilhelminabrug te 's Hertogenbosch plechtig geopend door Z.K.H, Prins Hendrik. De belangstelling der Bossche be volking was enorm. Een half uur voor de aankomst van de trein waarmede Z K.H. zou arri- veeren verzamelden zich burgemeester, wethouders en raadsleden der stad nabij de „Wilhelminabrug". Ook de Schoonheidscommissie was aanwezig en tal van autoriteiten en genoodigden. De heer van Meerwijk, wethouder van gemeentewerken gaf in den breede een overzicht van de totstandkoming der brug en verklaarde de symbolen die de brug sieren. Daarna werd het woord gevoerd door Mr. F. J van Lanschot, burgemeester der stad. Inmiddels kwam van het station de auto waarin Z.K.H. de Prins gezeten was in gezelschap van Mr A. Baron van Voorst tot Voorst, Commissaris der Koningin in Noord-Brabant, Z.K.H werd door den burgemeester verwelkomd, waarna deze de raads leden aan den Prins voorstelden en daarna ook de architecten en uitvoer ders van het bouwwerk. De burgemeester hield vervolgens een toesprak tot Prins Hendrik waarop deze antwoordde en de „Wilhelmina brug" voor geopend verklaarde. Z.K.H. knipte het oranjelint door, dat nog den toegang weerhield en was de eerste die na de officieele opening de brug betrad. Inmiddels speelde het Kon. Muziekkorps van Goulmy en Baar het „Wilhelmus", De prins nam vervolgens afscheid van het gemeentebestuur en werd door de bevolking geestdriftig toegejuicht. Z K H. begaf zich in zijn auto naar het Zwanen-broederhuis aan de Hint hamerstraat en werd ontvangen door de Zwanenbroëders der Illustre Lieve Vrouwe Broederschap, waarvan den Prins deel uitmaakt. Met de Zwanenbroeders gebruikte de Prins den maaltijd. In de stad bleef het den ganschen avond prettig druk. De burgemeester, wethouders, raadsleden en genoodig den trokken door de muziek vooraf gegaan over de „Wilhelminabrug" en de opgetogen Bosschenaren sloten er zich in een onafzienbaren stoet bij aan Na den maaltijd in het Zwanen- broederhuis vertrok Z.K.H. de Prins per auto naar Den Haag, Naar het Comité ter oore komt, loopen er hier en daar in Noord-Bra bant, meer bijzonder in de streek ten Oosten en Zuid-Oosten van Eind hoven, geheel onware geruchten omtrent de Sixtijnsche Kapel. I Monseigneur Casimiri zou (zegt men) niet zelf komen, maar een onderge schikte't Zou (zoo beweert men ver der) niet het heele gezelschap zijn, maar slechts de helft enz, Een enkel koor moet op het hooren van die on- noozele praatjes, zelfs in beraad gestaan hebben om niet naar den Bosch te gaan. Het is noodig deze belachelijke geruchten, die uit een onvriendelijke of slecht ingelichte bron komen, met de meeste beslistheid in het openbaar tegen te spreken. Het Bossche Sixtijn sche Comité verklaart hiermede nadruk kelijk, dat Monseigneur Raffaelle Casi miri persoonlijk het Lof en de H. Mis op 4 en 5 Nov. komt dirigeeren met het geheele voltallige koor, waaronder 16 priesterszangers juist zooals dat ten vorigen jare hier zijn grooten tri omftocht deed. De aanstaande tournée door Nederland vormt een onderdeel van de groote Europeesche-Amerikaan- sche rond reis, waartoe dit zeldzame Romeinsche koor zich met de meeste zorg de hoogste kunstvaardigheid en onder de allergunstigste vooruitzichten heeft voorbereid. Tal van R, K. kerk koren van Noord-Brabant komen naar deze model-uitvoeringen van Katholieke kerkmuziek luisteren. Een groot getal belangstellenden in de gewijde kunst maken zich op, om de onsterfelijke meesterwerken van Palestrino e a. onder de gewijde gewelven der Bos sche kathedraal op schitterende wijze te hooren vertolken. Dit is nu reeds eene overgroote voldoening zoowel voor het algemeen Nederlandsch Comité als voor het bij zonder 's Hertogenbosch Sixtijnsche Comité. NIEUWKUIJK. Op de alhier gehou den jaarlijksche groote drijfjacht door de graven d'Oultremont uit Brussel werden geschoten 47 hazen, 6 konijnen en 12 patrijzen. Met den handel in aardappelen schijnt het iets vlugger te gaan. Den laatsten tijd zijn de prijzen tenminste stijgende. Naar we vernemen besteedt men thans hier voor witte aardappelen tot f 3.50 per 100 K.G terwijl voor de z g roode star tot f 5.—- per 100 K G. wordt besteed. 's HERTOGENBOSCH. Onder voor zitterschap van den burgemeester van Den Bosch, mr F. J. van Lanschot, heeft gisteren alhier de afdeeling Noordbrabant van de Vereeniging van Nederlandsche gemeenten vergaderd. De heer C F H. Tuckermann, Voor zitter der Kon Ned Brandweervere niging, huldigde de nagedachtenis van den te Eindhoven noodlottig om het leven gekomen onder-voorzitter van deze vereeniging, den brandweercom mandant C. v d Harten. Vervolgens bepleitte hij de oprichting van een provinciale brandweervereeniging. De vergadering was algemeen van gevoelen, dat oprichting van dergelijke organisatie gewenscht is en zij be noemde daarvoor een studiecommissie bestaande uit de burgemeesters van Helmond, Drunen en Mierlo en de heeren Hermans en Kusselbosch, op- perbrandmeesters te Ravenstein en Breda De heer Verheij directeur van het technisch adviesbureau der Vereeniging van Nederl gemeenten, hield een voordracht met lichtbeelden over de vuilwaterkwestie. SPRANG CAPELLE (v.m. Sprang). A.s. Zondagmorgen halt tien hoopt in de Geref. K^rk alhier op te treden Ds, G. H. de Jonge. VRIJH.-CAPELLE, Geref. Kerk. A.s. Zondagmorgen half tien ieesdlensf. Des avonds half zes hoopt Ds, G. H. de Jonge op te treden. WASPIK. Door Burg. en Weth. dezer gemeente is tot volontair ter secretarie aangesteld de heer G. M. van Zwol te Raamsdonksveer. De prijs der boter is met 10 cent per K.G. verlaagd en gebracht op f 2.40. Voor het vervolgonderwijs aan de R. K. Jongensschool hebben zich 17 leerlingen aangemeld. Door het aanhoudend slechte weer leggen de suikerbieten veel af. Sommige b'ctentelers krijgen een tarra- I percent van 40 tot 50, waardoor de opbrengst buitengewoon verminderd wordt. - Aan de heeren M. van Dongen en C. Roovers is door Bu^g. en Weth. vergusniag verleend tot het plaatsen van een electrischen motor, resp. van 10 en 5 P.K. De prijs der eieren is weer met 10 cent per K.G. verhoogd en gebracht op f 1 70, wat ongeveer gelijk staat met 10 cent per stuk. RAAMSDONKSVEER. Zondag zal er voor de Ned. Herv. Gem. slechts ééns dienst zijn en wel des namiddags op 't Veer, alwaar zal optreden de j ZeerEerw. heer Ds. Muhlnicktl van Waalwijk. Ds prijs der boter werd nu weder verlaagd en gebracht op f 1.20 per pond. MEEUWEN. Woensdagmiddag had in hst café Smits alhier de aanbesteding plaats vaa de voor rekening van de N.V. «Alad* te bouwen autogarage. Iagekomen waren voor het metselwerk 4 Inschrijvingen, voor hei timmerwerk 7 inschrijvingen. Het metselwerk werd gegund aas den laagsten Inschrijver Gebrs. Tankens te Andel voor f1595, het timmerwerk aan A. Vos alhier voor f 830. De hoogste inschrijvingen waren resp. f1715 en f1080. Te Babilontëabroek Is een nieuw torenuurwerk In den toren geplaatst door de firma Eijsbouts te Asten. Het is een mooi achtdaags uurwerk met heelen en halven slag. Tevens zijn de wijzerborden loplaats van op de kerk, thans op den toren aangebracht, wat mede een groote verbetering is. RAAMSDONK. Openbare vergade ring van den Raad dezer gemeente op Zaterdag 27 October 1923, des namid dag ten zes ure' Aan de orde is 1. Onderzoek geloofsbrieven van het nieuw-benoemde raadslid, den heer H. Netten. 2 Beëediging en installatie van den heer H. Netfen. 3. Ingekomen stukken. 4. Vaststelling der rekening van het Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf over 1922. 5. Voorloopige vaststelling der ge meenterekening over 1922. 6. Goedkeuring rekening dienst 1922 en begrooting dienst 1924 van het Burgerlijk Armbestuur. 7. Vaststelling begrooting van het Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf, het Vleeschkeuringsbedrijf en die der Ge meente, dienst 1924. 8. Ontwerp besluit tot wijziging der begrooting 1923 9. Ontwerp verordeningen op de heffing en invordering van haven- en kaai geld, 10. Ontwerp-besluit tot intrekking verordeningen ex artikel 114 bis der Gemeentewet betreffende het Levens- middelenbedrijf en de Spaarbank. 11. Bezwaarschriften tegen aanslagen in de plaatselijke belastingen. De 16 lotelingen der lichting 1924 uit deze gemeente, die een lager nummer hebben getrokken dan 30, en niet vrijgesteld zijn wegens broeder- dienst, zullen in den loop van het volgende jaar voor den dienstplicht worden ingelijfd.

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 9