R. K. Slagersknecht Warme 1 Notaris LSchaap 8 Kindermeel, i y WITTE BIOSCOOP Zaterdag l en Zondag 4 November <^Schra/e Advertentiën. Gevraagd Gevraagd Rijksbetrekking! Berieht van Inzet. Notaris Canters VRAAGT öebr. v. Droogelers 19100.- WAALWIJK. €ntrée-prijzen als gewoon Zaterdag 8, Zondag 6 en 812 uur. PASTOORSNUIF VAN DER LEE A. M. v. d. Lee Zonen. 31513 Nel Meisje van g.g. voorzien biedt zich aan als n. h. voor de wintermaanden. Hoog salaris geen vereischte. Br. fr. onder No. 4940, Boekh. HIJMAN, cs., Arnhem 31522 een halfwas 31512 of flinke Leerling bij G. KAMP, Waspik. Vaste positie. Mondeling- schriftelijke opleiding voor On- derwijzer(es) (oude eischen tot en met 1926en Kommies. (Er kunnen 200 geplaatst worden!) Ervaren leeraren Geen betaling vooruitVraagt lijst van geslaag den en prospectus onder letter R L 10007, Algem. Advertentie Bureau D. Y, ALTA, Den Bosch. 51488 AGENTEN gevraagd voor den verkoop van le kw. Tuin-, Bloem-, en Land- bouwzaden Friesche Klei- pootaardappelen, enz. Flinke bijverdiensten voor actieve personen. J. VOLBEDA, Drachten, Specialiteit in Gras- en Klaver zaden. 31461 De inhoud der Zwaluw doosjes is beduidend grooter dan die der goedkoope buitenlandsche merken. te Drunen bericht, dat het vast goed onder Waalwijk en Baard wijk, te zijnen overstaan geveild Vrijdag 26 Oct. 1923, door inzet en hooging thans staat als volgt: KOOP 1 f 1310.— 2 1450.— 3 (massa 1 en 2) 2750.- 4 „1000. Dagelijks kan ten kantore van NOTARIS CANTERS gehoogd worden. Toeslag Vrijdag 9 November 1923 voorm. 10 uur in Hotel VERWIEL te Waalwijk. 31507 R.K., met het vak volledig op de hoogte, alsmede met het maken van diverse worstsoorten. Zonder goede getuigschriften onnoodig te reflecteeren. Loon nader overeen te komen. Schriftelijke of mondelinge aan melding bij Wed. J. J. ESCH, Runds- en Varkensslagerij, 31521 Kaatsheuvel. zijn weer verkrijgbaar in diverse soorten. Een aanzienlijke partij Duit sche Kameelhaarpantof fels worden aan lagen prijs opgeruimd. 31474 Schoenfabriek. Capelle. - Telef. 10. te WAALWIJK, maakt bekend dat het Woonhuis annex Schoenfabriek Erf en Tuin, met den geheelen fabrieksinven taris, van den Heer H H. de KORT te Waalwijk zijn ingezet en verhoogd tot TOESLAG op Dinsdag 6 November 1923 des avonds om 7 uur bij J. FRANSEN te Waalwijk. 31484 Dagelijks kan worden verhoogd. Het ideale voedingsmiddel voor Zuigelingen 31498 BLOEMISTEN W A A L W U K. Bloemwerken en Versieringen voor alle gelegenheden. AANLEQ VAN TUINEN. Onderhoud in dagloon en Abonnement. Qeven deskundige adviezen inzake Fruitteelt. Snoeien van Vruchtboomen. 31496 PROGRAMMA: 1. Weck—Revue. Actueel. 2. Oud-Griekeland. Natuur. Op het spoor. Wild-West drama 2 acten. 3. HOOFDNUMMER 31500 Drama in 5 acten. 5. Edgar met vacantie. Komisch 2 acten. Explicateurde Heer H. VAN ENGELEN. Aanvang der Voorstellingen Een SNUIFJE uit de doos genomen Doet de zinnen tot zich komen, is een eeuwenoud gezegde, waaruit blijkt dat onze voorouders een goed begrip hadden van de voortreffelijke werking van onze prima die 20 cent per half ons kost. Ook de benaming van onze SNUIF duidt aan wie wij voornamelijk onder onze verbruikers rekenen, hetgeen ons immer tot aanbeveling strekt. Bij hoofdpijn, tandpijn, of verstoptheid in het hoofd vindt men bij een snuifje van nog altifd verkwikking. 31515 Aanbevelend, 4 niet en weer andere plaatsen waar hij 1000 gulden en nog meer krijgt. Na nog eenige discussie wordt besloten den heer van der Werff in de kosten van zjjn auto niet 500 tegemoet te komen. Vaststelling gemeente-begrooting. De heer Schoenmakers zegt dat het de commissie is opgevallen dat er zooveel ach terstallige posten zijn. Men acht het wen- schelijk dat Burg. en Weth. daaraan eens hun aandacht schenken. De Voorzitter belooft daarvoor te zullen zorgdragen. Er is reeds een bedrag van 420 voor uitgegeven. P. van Dongen. Hoeveel bedraagt het achterstallige. Voorzitter. Over het jaar 1922 moest ont vangen worden 80.000 en 1500 is daar van nog achterstallig. P. van Dongen. Heeft men door daarvoor 420 uit te geven nogal resultaat gehad. Voorzitter. Ja, het resultaat is bevredi gend. Wij hebben zooals destijds is afge sproken kalm aan gedaan bp het invorderen omdat men rekening heeft gehouden met den slechten tijd. Schoenmakers. Het heeft de Commissie ook getroffen dat 160 voor verwarming en verlichting van het wachtgebouw in het Veer zoo hoog is. De Voorzitter licht toe dat in dit gebouw de vergaderingen van de verschillende Com- missiën plaats hebben alsook dat daar een cursus wordt gegeven en dat dit alles in dezen post is begrepen. Schoenmakers. De Commissie stelt voor de post onderhoud brandweer met 100. te verhoogen. Burg. en Weth. kunnen zich daarmee ver eenigen, omdat 't noodig is dat wat nieuwe slangen worden aangeschaft. Schoenmakers. De Commissie wil den post van verlichting met 200.— verlagen om dat de prijs voor de gemeente van den stroom is verlaagd. Voorzitter. Die opmerking is juist. De heer van Dongen-Recter voelt veel voor bezuiniging maar zou dit toch niet willen gaan zoeken in de verlichting. Een goede verlichting brengt juist eenige gezel ligheid in de gemeente en daarom geeft hij in overweging de groote bollampen op het Kruispunt en het Heerenplein te doen bran den. De heer P. van Dongen kan zich volko men met het voorstel van den heer van Don gen-Recter vereenigen. Waar het licht is daar gebeurd geen kwaad. Voorzitter. Ik heb altijd gedacht dat die lampen daar meer voor de luxe staan want zoolang ik hier ben heb ik er nooit een zien branden. Als men een 1000 kaars lamp er in hangt dan is het duur, maar men kan ook wel met wat minder volstaan. P. van Dongen. En dan behoeft de lamp ook niet tot 11 uur te branden. Tot 10 uur is dikwijls laat genoeg. De heer Zijlmans zegt dat er bij hem in de buurt enkele lantaarns zfin opgeruimd wat niet doelmatig is. De heer van Woerden wijst op de Dom boksteeg. Daar is de verlichting al uiterst somber. Voor kerkelijke zaken komen er daar zeer veel menschen. Voor zich zelf vraagt hp het niet want als men hem blinddoekt zal hij er nog wel uitkomen maar het is voor de zeer vele menschen die hem daar voor kerkelijke zaken 's avonds komen spreken, 's Avonds is het voor de meeste menschen onmogelijk hem te vinden. Zelfs de koetsier die de raadsleden naar 't raadhuis brengt is bang voor ongelukken. De Voorzitter meent dat de Commissie zich eens afgevraagd heeft hoeveel men schen daar zijn aangesloten en toen bleek van geen enkel der daarwonenden. De heer van Woerden weet zeker dat er vele menschen zijn die hem 's avonds niet weten te vinden. Hjj stelt voor dat de licht commissie eens een onderzoek komt instel len. Kunnen ze hem vinden dan laat hp voor zijn rekening 10 lantaarns plaatsen. De Commissie moet dan echter niet ko men met lichte maan, zooals ze dat al eens een keer heeft gedaan. De Voorzitter zegt toe dat de Commissie een onderzoek zal komen instellen. Daarna wordt op voorstel van de Com missie besloten den post voor de huurcom missie te doen vervallen. Ook wordt nog besloten de verordeningen op de heffing en invordering van de haven en kaaigelden vast te stellen zooals die een vorig jaar zijn geweest. Bij de post onderhoud van voetpaden waarvoor 3000 is uitgetrokken, zegt de heer Schoenmakers, dat de Commissie aan Burg. en Weth. in overweging geeft om bij kleine gebreken direct tot herstelling daar van te laten overgaan teneinde de grootere onkosten te voorkomen. Voorzitter. Burg. en Weth. zullen daar aan voldoen. De heer P. v. Dongen wflst op de slechte afwatering vooral in de Suikersteeg en de sloot bij den heer Simonis, gelegen midden in de gemeente. Het is daar een echte stink sloot omdat al het vuil daarin komt. Vroe ger liep dat water weg, doch thans niet meer. De Voorzitter erkent gaarne dat daar hoog noodig verandering in moet worden gebracht en dat dit al lang zou zfln gebeurd indien men niet op tegenwerking van som mige menschen stuitte. Op drie manieren is daar in te voorzien. De eerste manier is niet mogelijk omdat men niet op een anders eigendom kan komen. De tweede wijze is te duur en der derde manier is de beste en goedkoopste en dat is om de rioleering van Boezer door te trekken tot de put in het Spekstraatje. Den heer P. van Dongen laat het koud hoe Burg. en Wèth. het denken te verbete ren als er maar verandering komt. Ook de toestand in de Suikersteeg schreeuwt drin gend om verbetering want ook voor de volksgezondheid aldaar is het zeer noodig dat er spoedig verandering komt. Vroeger had men er ook geen last van, toen liep dat water langs de Bruijn weg, ver naar achte ren. Voorzitter. Een vorige vergadering is al besloten om het daar te rioleeren tot de duikers. Zijlmans. Heeft Kamps niet gezegd dat men daar af moet blijven. Voorzitter. Dat is juist een strop. P. van Dongen. Is er nu geep enkele wet waarmede zoo iemand kan welfden gedwon gen. Het is toch een zedelijke plicht om in dergelijke toestanden eenige verandering te brengen. De Voorzitter zegt dat de groote sta-in- den-weg is dat het daar particuliere weg is. Rioleering ligt er al, maar te hoog. Kan men de buizen wat lager laten leggen, dan was er voldoende afvoer. De heer P. van Dongen zou gaarne zien dat, als er straks weer meer werkeloozen zullen zijn, dan onverwijld met dat werk wordt begonnen. De Voorzitter zal daar voor zorgen maar wijst er op dat het slechts een werk zal zjjn van een paar uur. P. van Dongen. Ik geloof niet dat het zoo gemakkelijk is als u zich voorstelt. Ik zou in ieder geval goed werk laten maken opdat men er maar niet direct met stukken zit te kijken. De heer van Dongen-Recter weet perti nent dat er in de Suikersteeg buizen ver stopt zijn. Hjj geeft Burg. en Weth. in over weging om alles eerst eens goed onder de oogen te zien en daarbij te werken naar een reeds vroeger gemaakt plan opdat men op den duur een behoorlijke rioleering in de emeente krijgt. Voorzitter. Dat gebeurt ook. Zijlmans. De buizen liggen daar schots en scheef door elkaar. Die zijn zoo maar neergelegd. De Voorzitter ontkent zulks. De modder is er eerst uitgehaald en toen zijn er plan ken neergelegd waarop de buizen zijn ge legd. De heele kwestie is maar dat het daar niet verder weg kan. De -heer Zijlmans zegt dat ingevolge nieuwe wetsbepalingen de gemeente het recht heeft in te grijpen. Wel kan het ge beuren dat men een kleine vergoeding moet betalen, maar De heer van Rijn meent dat de heele kwestie daarin zit dat men in de Suiker steeg het water van laag naar omhoog wil afvoeren. Dat kan niet en vroeger was het dan ook anders, toen liep het juist anders om en kwam onder het huis van den bur gemeester vanwaar het dan verder den polder inging. De Voorzitter geeft toe dat het water vroeger juist in tegenovergestelde richting werd afgevoerd doch dat sluit op geen enkel bezwaar, 't gaat doordat het een omweg maakt zelfs goed. Wordt besloten bij het voorkomen van werkeloosheid aan de rioleering te laten werken. Schoenmakers. In de Commissie is ook de klacht nog geuit over de gebrekkige manier waarop de reinigingsdienst hier wordt uit gevoerd. De persoon met het ophalen van het vuil heiast, stoort zich niet aan een gedaan verzoek en gaat maar steeds zjjn eigen gang. De Voorzitter geeft toe dat de reinigings dienst hier zeer primitief is ingericht doch wil men deze naar behooren inrichten, dan kost het veel geld, te veel voor deze ge meente. Dat de man belast met het ophalen van het vuil niet steeds voldoet is Burg. en Weth. bekend en meermalen is de man daar op gewezen. De heer van Dongen-Recter geeft toe dat het thans niet de tijd is om aan een ge meente-reinigingsdienst in eigen beheer te gaan denken. Echter zou hij het idee niet opgeven en dan mede het vraagstuk van de beerputten onder de oogen zien. De Voorzitter wil daar wel eens een on derzoek voor instellen maar wijst er op dat het veel geld zal kosten. De heer P. van Dongen kan niet inzien dat het zoo duur zal komen. Wel de instal- latiekosten, maar later heeft men die kos ten niet meer en volgt er zelfs een op brengst doordat het straatvuil en ander afval kan worden verkocht. De Voorzitter merkt op dat daarvoor de hoeveelheden te klein zijn en zaken van waarde vindt men hier niet in het straat- vuil. Zjjlmans. Dan moet u maar eens naar Zijlmans gaan kijken. De Voorzitter zegt toe dit vraagstuk on der de oogen te zullen zien. De heer Schoenmakers zegt dat de Com missie verder geen op of aanmerkingen heeft te maken waarna wordt besloten de begoorting vast te stellen op een bedrag van aan gewone diensten op 244.930 en aan kapitale diensten van 226.626. De Voorzitter dankt de Commissie voor de door haar verrichtte werkzaamheden. 8. Ontwerp-besluit tot wijziging der begrooting 1923. Voorzitter. In verband met de waterlei ding en het onderwijs moeten enkele posten worden gewijzigd, waartoe wordt besloten. Ontwerp-besluit tot intrekking veror deningen ex artikel 114 bis der gemeente wet betreffende het Levensmiddelenbedrijf en de Spaarbank. Conform het voorstel van Burg. en Weth. wordt besloten. 10 Benoeming van een lid van het Bur gerlijk Armbestuur wegens periodieke af treding van den heer Kuijsten. Op de voordracht is geplaatst als no. 1 •T. Kuijsten en als no. 2 L. Verschure. De heer J. Kuijsten wordt met op een na algemeene stemmen herbenoemd. Bij de rondvraag informeert de heer van Dongen-Recter hoe het staat met de over dracht van land aan de firma Ruijtenberg. Voorzitter. Dat is op het oogenblik nog in huur bij hem. In geheime vergadering zal ik daar straks nog nader op terug komen. De heer P. van Dongen vraagt of Burg. en Weth. al iets naders hebben vernomen van de verhooging der kade. De Voorzitter zegt dat van den Voorzitter alsook van de ingelanden toezegging is ver kregen tot medewerking om de kade daar te versterken. De grond die van de bieten komt zal daar dan worden heengebracht. Men is ook bij den Hoofd-ingenieur van den Waterstaat te' 's-Bosch geweest, doch heeft daar weinig succes behaald. Ze heb ben daar te kennen gegeven dat wij beter thuis hadden kunnen blijven omdat wij van die zaken geen verstand hebben. De heer van Dongen is ten gevolge van de drukte die hij met de Vlootwet heeft gehad, nog niet in de gelegenheid geweest om een on derzoek in te stellen. Mijn voorstel, zegt de Voorzitter is om een ingenieur in den arm te nemen en die ons advies te laten geven. Wij allen zijn leeken en worden direct schaakmat gezet. Die ingenieur die ons zal bijstaan heeft eerst hier te onderzoeken. Zegt hij dat het Rijk gelijk heeft, dan moeten wij er ons ook direct bij neerleggen. P. van Dongen. Die kosten zullen toch niet al te groot worden? Voorzitter. Vermoedelijk niet, maar het komt mij voor dat wij daartoe moeten over gaan. Het is een te groot belang voor de gemeente. De heer Schoenmakers kan zich met het voorstel van den Voorzitter volkomen ver eenigen want hij vreest dat bij storm groote ongelukken zullen gebeuren. Door die ver hooging van de Kade bij de Willemsbrug komt men hier onder water te staan. Voorzitter. Die heeren hebben er ons op gewezen dat destijds de raad niet anders wenschte. Wat ze nu gedaan hebben is,een besluit door den raad voor 15 jaar geleden genomen. De heer van Rijn heeft ook gehoord dat men daarmede voor den dag komt doch dat heeft men hem tegengesproken. Voorts wflst hij nog op enkele zaken waaruit blijkt dat verhooging absoluut noodzakelijk blijkt. De heer Zijlmans noemt die ingenieurs allemaal boekenmenschen. Waren het men schen van de practijk, dan zou men wel anders praten. Daarna gaat de vergadering over in ge heim comité ter behandeling van 11. Bezwaarschriften tegen aanslagen in de plaatselijke belastingen. ZWALUW-LUCIFERS alom veriuijgliaar. ruwe huid, Gesprongen handen,Springende lippen l Qebfuik r. 4. De EMriscbe Stoel. v.

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 2