wordt gevraagd: Magazijn meester, een extra-besteldienst Of 11 en Gemeenteraad. Advertentiën. Aangeboden KOSTHUIS Belangrijke Mededeeling. J. SMULDERS. ZAAK Bericht van Inzet* Notaris JANSEN Notaris JANSEN nieuws uit fïeusden. Jac. V. d. Leijden, 16000.- Botaris VAM HAM ver koop en publiek verkoopen G. C. van der Heijden kans groot, dat de werkloosheid binnen korten tot normale afmetingen is terug gebracht. Ofschoon hieromtrent uit den aard met volkomen zekerheid niets kan worden gezegd, behoeft het wel geen betoog, dat reeds de mogelijkheid, de voorjaarsbestellingen binnen de grenzen te houden en daardoor de industrie voor de wintermaanden van werk te voorzien, eene verlenging van den ter mijn, waarvoor het invoerverbod thans geldt, alleszins wenschelijk maakt. Voor zoover de ondergeteekende heeft kunnen nagaan, zijn de door sommigen van het invoerverbod ver wachte nadeelige gevolgen geheel en al achterwege gebleven. Van prijsstij ging valt tot heden niets te bespeuren. Sinds de werking van het invoerverbod zijn de prijzen door vele fabrikanten integendeel met 8 a 10 pCt. verlaagd, terwijl ook in den kleinhandel van eenige verhooging van den prijs geen sprake is. Ook van een handel in concenten, waarvoor zoozeer gevreesd werd, is den ondergeteekende niets bekend Tegenover de voordeelen, welke eene verlenging van het invoerverbod met zich kan brengen, staan dan ook naar de meening van den ondergeteekende, voor het oogenblik geen aanwijsbare belangrijke nadeelen. Trouwens, mocht het invoerverbod op den duur eene ungunstige nitwerking blijken te hebben, dan blijft steeds de mogelijkheid open, tusschentijds tot intrekking van het invoerverbod of tot een ruimer open stellen van de grenzen over te gaan. De artikelen van het ontwerp be hoeven na het vorenstaande weinig toelichting. De ondergeteekende meent met het voorstellen van een korten termijn te kunnen volstaan, aangezien hij het niet uitgesloten acjjt. dat vóór 1 Juli 1924 de toestand in de schoen industrie zich voldoende zal hebben hersteld om verdere bescherming on noodig te maken Mochten de omstan digheden van het tegendeal doen blijken, dan kan alsnog door eene nadere wettelijke voorziening verdere verlenging van het invoerbod mogelijk worden gemaakt. FLESKENS. ALMKERK. Openbare vergadering van den raad der gemeente Almkerk op Dinsdag 30 Oct. nam. 2 uur. Afwezig de heeren v. d. Wal en Donker Voorzitter edelachtb. heer J. W. Egberts, Secr. de heer C. J. v. d Wiel De Voorzitter opent de vergadering met gebed en verzoekt den Secr. de notulen der vorige vergadering voor te lezen, welke onveranderd worden goed gekeurd. Aan de orde zijn ingekomen stukken. Een schrijven van de R.K. Kweek school voor Vroedvrouwen te Heerlen, waarin den Raad wordt verzocht een subsidie groot f 25 aan deze inrichting te willen verleenen. Op voorstel van B. en W. wordt op dit adres afwijzend beschikt. Een schrijven van de N.V. „Alad" Autodienstonderneming gevestigd te Meeuwen, waarin den Raad wordt ver zocht een subsidie van 10 cent per inwoner te willen verleenen op grond dat deze onderneming voor groote uitgaven staat in verband met den bouw eener garage enz. Besloten werd dit adres aan te houden. Een schrijven van de Elec.-commissie alhier waarin den Raad in overweging wordt gegeven met het oog op inge komen bezwaren van eenige licht- verbruikers, eene andere regeling vast te stellen inzake stroomafname Het wil de Commissie voorkomen dat het onbillijk is. dat de eene verbruiker voor licht 25 cent per K. W. en de andere 60 cent per K. W. moet betalen Zij stelt daarom voor de speruren, voor krachtafname te wijzigen in dien geest dat een '/a uur na zonsondergang en een '/2 voor zonsopgang voor lichtafname 60 cent per K. W. moet worden betaald, terwijl mede wordt voorgesteld voor kracht 20 cent in plaats van 25 cent per K. W. te betalen. De Voorzitter zegt dat de meerder heid van B. en W. zich met dit voorstel kan vereenigen., Een groote onbillijkheid kan volgens spreker hier uit den weg geruimd worden, hoewel het vorige jaar tot de thans bestaande regeling was besloten, doch de bedoeling was bij wijze van proef- De heer Ottevanger (Weth.) leest eenige gegevens voor waaruit de onbillijkheid blijkt voor hen die geen stroom voor kracht afnemen. De heer de Jong (Weth.) verklaart zich in een uitvoerig betoog tegen het voorstel. O.m. zegt spreker dat verleden jaar op de vastgestelde voorwaarde gewerkt is stroomafnemers te krijgen, waar ook spreker aan meegeholpen heeft en 't komt spreker voor dat er nu gehandeld is als een kooiman, en vindt daarom deze regeling niet flink, n oogenschouw dient genomen te worden, dat het landbouwbedrijf niet zulke groote winsten opleverd. Het voorbeeld gegeven door een arbeider, gaat niet op. Deze maakt 's morgens maar een oogenblik gebruik van licht en meestal al met één lichtpunt. Spr. doet tevens ook nog opmerken dat zijn stroomafname in de gegevens opge nomen hadden kunnen worden Spr. was tot stroomafname bereid gevonden, doch óp detegenwoordige voorwaarden, anders zou spreker niet zijnaangesloten. De heer Ottevanger zegt dat men de zaak niet zoo eenzijdig moet bekijken Het is onbillijk dat een arbeider 60 cent en een boer 25 cent per K W. moet betalen. Zelfs spreker is er ook voor den prijs voor krachtafname 5 ct per K W. te verminderen en kan niet begrijpen dat de heer de Jong zoo tegen dit voorstel gekant is. De heer Snoek meent ook dat het een proefjaar was en brengt ook eenige bezwaren in het midden tegen het voorstel Het spijt den heer de Jong dat er zooveel afnemers ook door hem per soonlijk, gelokt zijn De Heer Ottevanger zegt dat de arbeider van zijn bloed betaald, anders is het met den boer. De heer de Jong zegt dat het knap per gestaan had wanneer verleden jaar het voorstel gedaan was. De heer v. d Meijden meende ook dat dej thans geldende voorwaarden voor 1 jaar waren vastgesteld. De Voorzitter zegt, dat de cijfers door de P. N. E. M gegeven niet juist blijken geweest te zijn. De heer Verschoor kan zich wel met 't voorstel vereenigen mede aan de hand van eenige door hem verza melde gegevens. De heer van Leeuwen is nog weinig met de zaak op de hoogte, en zou dit adres aan willen houden, opdat ver dere inlichtingen verkregen zullen zijn. De heer Ottevanger zegt, dat wan neer blijkt, dat er verandering moet komen, dit altijd kan gebeuren en vindt geen termen om dit adres aan te houden. De heer Koekkoek is ook voor het voorstel. De Voorzitter wenscht het voorstel in stemming te brengen. De heer Snoek zou nog eene wijzi ging in de speruren willen brengen, door in plaats van te bepalen een na zonsondergang en een '/2 uur voor zonsopgang dit te stellen op 1 uur, daar de arbeiders 's avonds nog al laat werken. De heer de Jong kan zich hiermede wel vereenigen, deze wijziging wordt door B. en W. overgenomen, waarna het voorstel zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen. De gemeente rekening 1922 wordt goedgekeurd, nadat de commissie bij monde van den heer Walraven heeft verklaard, dat de rekening op eene kleine opmerking na in orde is be* vonden. De Voorzitter dankt de commissie voor de door haar verrichte werkzaam heden. Thans is aan de orde behandeling van de Qemeente-Begrooting 1924, welke 14 dagen ter inzage heeft ge legen. De Voorzitter wil over enkele posten eene kleine toelichting geven. Op de begrooting komt voor een post van f 850 voor drinkwater-voorziening. Spr stelt zich voor een drinkwater-voor- zieningsfohds op te richten, waarvoor dit bedrag voorloopig bestemd is. Op 't oogenblik weet spreker met deze voorziening geen raad, pompen en waterleiding zijn te duur, wij moeten sparen, en wanneer nu elk jaar voor dit fonds een zeker bedrag wordt af gezonderd, komen wij ten slotte aan een kapitaal 't welk dan gebruikt zou kunnen worden als e uitzicht is op eene afdoende ve betering. Hoewel de gemeente financiën niet gunstig zijn, zou spreker er prijs op stellen, indien zijn voorstel zou worden aangenomen. Spreker is altijd geleerd te sparen Verschillende leden kunnen zicfTmet het voorstel niet vereenigen, omdatmen moeilijk sparen kan, als men nog schuld heeft De heeren Ottevanger en de Jong betogen dat, wanneer ingrijpende maat regelen in de drinkwater-voorziening zouden genomen kunnen worden eene geldleening kan worden aangegaan. De heer Verschoor zegt, als de Bouwverordening steeds zoo blijft werken, dan kunnen de inwoners na verloop van 30 jaren aMj£, gebruik maken van regenwater, zooals de ver ordening het voorschrijft. De Voorzitter meent dat na verloop van die jaren, bij iedere woning nog geen regenput zal zijn aangebracht. De heer van Leeuwen acht de mo gelijkheid ook niet uitgeslo'.en dat bin nen afzienbaren tijd het Rijk overal in de drinkwatervoorziening zal ingrijpen. De heer de Jong zou al vast maar eenige werkzaamheden b.v baggeren en het plaatsen van schutten uit dezen post willen voteeren De Voorzitter^zegt wanneer vroeger gespaard was, dan zou nu, indien ge legenheid bestond in de leemte te vo rzien, daaraan gevolg kunnen wor den gegeven. Spreker sluit over deze zaak de discussie en brengt zijn voor stel in stemming hetgeen met 6 tegen en 3 stemmen voor wordt verworpen. Spreker geeft ook nog eenige inlich tingen over de kosten van onderwijs en over de elec. voorziening, waarna de begrooting wordt vastgesteld. Thans is aan de orde een voorstel van 8. en W, tot vaststelling van een nieuwe verordening voor de belasting op honden in deze gemeente benevens de invordering daarvan. Volgens schrij ven van den heer Officier van Justitie te 's Bosch zegt de Voorzitter, voldoet de bestaande verordening niet aan de gestelde eischeneen ter dier zake opgemaakt proces-verbaal kon niet worden vervolgd De heer Officier van Justitie geeft in overweging eene veror dening vast te stellen in den geest als te Heusden. Voorgesteld wordt echter nog eenige veranderingen in die verordening aan te brengen en dan het advies van genoemden heer Officier van Justitie in te winnen, Vervolgens stellen B en W. voor dm aan den Directeur van het G.E B. dhr Joh. v. d Stelt alhier, eene grati ficatie te verleenen a f 50 voor de vlugge afwerking en het uitnemend toezicht bij den bouw van het elec net in den Ippelschenhoek en Laagt Wordt zonder hoofdelijke stemming aangeno men. Bij de gebruikelijke rondvraag infor meert de heer van Leeuwen of de mogelijkheid bestaat, dat de raad op het genomen besluit tot afwijzing van het verzoek der Herv. Schoolvereen. tot beschikbaarstelling van een school gebouw, welk besluit genomen is op grond dat de Raad van oordeel was, dat eene op dit verzoek voorkomende handteekening niet juist was. terug kan komen, nu bewezen is, da! bedoeld adres volkomen in orde is en de raad dus een onrechtmatig besluit heeft ge nomen. De Voorzitter antwoordt dat hij reeds aan den Voorzitter van het Schoolbe stuur heeft medegedeeld dat zulks niet kan op grond van de Wet, daar de termijn waarin een besluit moest ge nomen worden verstreken is. De Voor zitter zegt ook dit niet te mogen toe staan. De heer Ottevanger zegt dat er geen enkel bezwaar aanwezig is om op het besluit terug te komen, echter had het schoolbestuur beter met een nieuw adres kunnen komen, dan had binnen 3 maanden weer een besluit genomen moeten worden. De Voorzitter zegt dat voor het schoolbestuur nu hooger beroep open staat, dan kunnen Gedeputeerde Staten het raadsbesluit vernietigen. De heer van Leeuwen zegt dat aan den Waterstap aan de Gantelbrug door het aanwezige vuil op het water geen drinkwater geschept kan worden en vraagt daarin verandering te brengen. Op voorstel van den heer Ottevanger wordt bepaald dat 96 uren avondschool zal worden gehouden. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter deze openbare vergade ring. H N >v. 1923 i In de jaarvergadering van „Het Groene Kruis" bracht de secretaresse het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de inkomsten in 't afgeloopen jaar pl m. 12500 bedroegen, dank zij de kleine f 2000 netto aan de gehouden bazar, terwijl de penningmeester rekening en verantwoording deed. Deze bleken in orde. Beiden werd dan ook door den voorzitter in hartelijke woorden dank gebracht. Deze deed daarna mededeeling met betrekking tot het consultatiebureau voor zuigelingen en de uitzending van kinderen naar vacantie-kolonie's. Voorts werd aangekondigd, dat de voorgeno men tentoonstelling zal worden gehou den van 12 16 November en dat als attractie daaraan verbonden wordt een cabaretavond. Mej. S. Zonneveld is benoemd tot onderwijzeres in de nuttige hand werken aan de Op. School te Herpt. Door den heer V. werd met eenige jagers op zijn landgoed onder Oud- heusden een drijfjacht gehouden, waar bij werden neergelegd 21 hazen en 26 fazanten. j Bij den vakwedstrijd te Tilburg verwierf de heer J. de Kok in de afd. biscuit een diploma met eervolle ver melding. Ten koffiehuize „De Gouden Leeuw" treedt a s. Zondagavond op de illusionist, prof. Bellachini. Abonneert U op en Adverteert in „DE ECHO VAN HET ZUIDEN", het meest gelezen blad in de Lang straat en Omgeving. Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd-, Groot- en Over grootvader Willem de Graaft, betuigen wij onzen hartelijken dank. Familie DE GRAAFF. Waalwijk2 Nov. 31530 Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden, bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Cornelia van der Teen, Weduwe van Jacobus Branderhorst, betuigen wij onzen hartelijken dank. 31520 Eet hen, G. J. W Branderhorst, en Kinderen., D Branderhorst. W. G. J. Branderhorst- de Fijter, en Kinderen. Wijk, Wed. A. Vos-Branderhorst en Kinderen. Eethen, October 1923. De Heer en Mejuffrouw VAN NIEUWENHU1JZEN—van der Haart betuigen hun hartelijken dank voor de veie blijken van belangstelling bij de geboorte van hun Zoon ontvangen. 31531 Capelle, (N. B.) 2 Nov 1923. in een klein gezin op mooien stand te WAALWIJK een net degelijk met vrije Zit- Slaapkamer en huiselijk verkeer. Brieven onder letter L aan het Bureau dezer courant. 31517 Voor Schoenfabriek bij ARNHEM Een gehuwd, vakkundig voor leer en fournituren Salaris f125.- per maand Gezonde woning tegen lagen huurprijs op fabrieks complex beschikbaar. Brieven onder No. der advertentie aan 't Bureau van dit Blad. 31518 Ondergeteekende bericht het geachte publiek dat hij vanaf heden heeft ingericht. Behalve zijne gewone Vracht- dienst zal hij, doordat hij met de Directie van de tram een extra conditie heeft weten te bedingen, instellen Dagelijks zullen met de tram die te Waalwijk om twee uur vertrekt van de Markt goederen worden meegenomen. Goederen bestemd voor Ois terwijk. Moergestel en Hllvaren- beek worden ook denzelfden dag bezorgd. Die voor Gilze, Dinsdags en Vrijdags. Boodschappen voor Til burg worden steeds aangenomen en den volgenden dag om 9 uur reeds in Waalwijk weer thuis bezorgd. Accurate behandeling, zeer bil lijke prijzen. Aanbevelend, Voerman Tilburg—Waalwijk. 31528 Goirkeplein 64. Ter gelegenheid van de HER OPENING onzer thans naar de laatste eischen des tijds ingerichte in Koloniale Waren, geven wij vanaf 3 tot 10 NOVEMBER aan allen die voor f 2.- besteden (uitgesloten suiker) Komt zien naar onze geëtaleerde goederen. 31529 Aanbevelend, Magazijn, ,Oe Concurrent" Besoijensche Steeg. te Waalwijk, 31525 bericht, dat het door hem ten verzoeke van den heer G. VER MEULEN geveilde huis te Waspik is ingezet en verhoogd tot Toeslag heeft plaats op Dingdag 13 November a.s. om 6 uur in de Harmoniezaal te Waspik te Waalwijk, 31526 zal Maandag 5 November 1923 des namiddags 3 uur in het Café ROIJMANS te Elshout ten ver zoeke van Mevrouw C. VAN BREUGEL Eenige perceelen 2-jarig Bandhout. te Kaatsheuvel, zal voor de erven van wijlen den Heer A. VAN DEN BOSCH, 13 November 1923 's avonds 7 vur bij H. VAN HEESCH-Reijnen aldaar. 31523 Steenen Graan- en Schorsmolen nieuwe Schuur, Woonhuis, Erf en Tuin aan het Tramstation te Kaatsheuvel, alles in goeden staat groot plm. 47,92 aren, ingezet KOOP 1 op f 3000,- KOOP 2 op f 3400,- KOOP 3 (massa) op f 5750,- KAUWGOM De smaak blijft van Waalwijk Kaatsheuvel- Loonopzand-Tilburg Dagelijksche dienst, behalve 's Maandags dan alleen van Waal wijk op KAATSHEUVEL. Geregelde correspondentie op OISTERW1JK. Dinsdag en Vrijdag op GILZE- RlJEN Bij tijdig bericht worden de goederen zonder verhooging van kosten afgehaald 31504 Aanbevelend, Grootestraat A 10 WAALWIJK. Telef. No. 127. DEN HEER tiet Ge liefde Amertkaansche Genotmiddel WKIGLEY'S is uitstekend voor Uw gebit en houdt Uwe tanden gezond en wit1 Bovendien is Uw spijsveeke tering door Wrigley's gebaat, Neem na het eten steeds een Stukje en let op het resultaat. Overal verkrijgbaar In pak/et van 6 en van 15 cH. Importeurs: Firma B. Metndersma Den Haag.

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 6