HAAST U! Het Wit-Gele Kruis Flora Bioscoop. -34 -3m Tweede Blad. Hebt U reeds een Lot Zoo nief, haast U! 14 November Gaat zien „rAtlantide ZATERDAG en ZONDAG in de Provinciaal flieuws Numm. 93. Zaterdag 10 Nov. '23 voor de groote Loterij van Prijs per lol slechts -EEN GULDEN. - Duizend prachtige prijzen. Trekking reeds in den Gildenbond te Waalwijk, van des voormiddags half tien tot twaalf uur, des middags van half twee tot vier uur. Trekking geschiedt onder po litietoezicht door vier jonge dames uit Waalwijk. 31543 WAALWIJK, 9 Nov. 1923 Wegens afwezigheid van den edelachtb. heer burgemeester en lichte ongesteldheid van den oudsten wet houder den heer |ac. Gragtmans, is de heer E. W. Klijberg op 't oogenblik waarnemend burgemeester. Wij vernemen dat a.s. Donderdag eene openbare vergadering van den Gemeenteraad zal worden gehouden ter behandeling der begrooting 1923 en aanbieding begrooting 1924. Wij kunnen thans mededeelen dat de data der Abonnements concerten thans definitief zijn vastgesteld als volgt: Het eerste concert wordt gegeven niet op 21 November, zooals eerst door ons was vermeld, maar op 3 Decem ber a.salzoo 3 December, Birgit Engell, zang 19 Januari, Rosé-kwartet. 4 Februari, Judith Bokor, cello. 6 Maart, Paul Loyonnet, piano. Het aantal kaarten dat genomen is, is gestegen tot 173 en deze zullen eerstdaags worden uitgereikt a f 6 voor de geheele serie. Men gelieve hiermee rekening te houden bij afwezigheid of anderszins. Tijdig voor de concerten zal per advertentie in dit blad de nadere re geling omtrent plaatsbespreken enz. worden bekend gemaakt. Tenslotte kunnen we nog mededeelen dat kaarten nog steeds verkrijgbaar zijn Mr. van Coothstraat 43 Waalwijk. Aan ons verslag van 1.1. Woens dag omtrent tentoonstelling en bazaar van 't Groene Kruis hebben we niet veel toe te voegen. We kunnen alleen zeggen dat 't et overdag maar vooral 's avondsontzettenddruk is, dattentoon stelling en bazaar een en,orm succes hebben zoowel wat belangstelling als verkoop betreft. Ook de attrachies, de verloting, de verkooping op Ameri- kaansche manier, de muziek-uitvoerin gen, alles is een succes, dat de comité s maar oak de ka^ van 't Groene Kruis tot groote voldoening zal strekken Tot Donderdagavond was reeds meer dan fl 2300 ontvangen behalve de verloting Heden (Vrijdagavond) heeft de sluiting plaats. Wij herinneren aan de collecte die morgen in alle H. Missen der R.K. kerken wordt gehouden voor het nood lijdende Duitschland, speciaal voor Rijnprovincie en Roergebied, welke collecte bijzonder wordt aanbevolen De parochianen van St. Jan Bap tist zullen allen de circulaire wel ont vangen hebben, die hun door het eere en uitvoerend comité is toegezonden in verband met het a.s. zilveren pries terfeest van onzen zeer geachten heer pastoor van Riel In deze circulaire wordt alles zeer duidelijk uiteengezet, maar toch voelen wij ons gedrongen op deze plaats een enkel woord daarover te zeggen. Onze ZeerEerw. heer pastoor viert dan in Mei a.s zijn zilveren priester feest en het is de bedoeling ZEeerw. bij deze bijzondere gelegenheid een schitte rend huldeblijk aan te bieden, een idee, waarmee wij volkomen en hartelijk instemmen. Pastoor van Riel moge nog betrek kelijk kort onze parochie besturen juist om dien tijd viert hij mede het eerste lustrum van zijn pastoraat de vijf jaren van zijn herderschap hebben toch voldoende getoond wat hij is voor zijne parochie en hoe hij dat is. De hoogachting en dankbaar heid die elke parochiaan hem toedraagt leggen getuigenis af van de zeer 'bij zondere wijze waarop pastoor v. Riel zijn herdersambt opneemt, eene wijze die hem stempelt tot de pastoor voor Waalwijk. Wij laten nog buiten beschouwing wat ZEerw. deed voor ons en 't gehee e diocees gedurende de 17 jaren dat hij secretaris was van Z D H. denBisschop. Om al deze redenen, durven wij een beroep doen op alle parochianen om de collecte voor het huldeblijk zoo schitterend mogelijk te doen slagen, ledereen geve zooveel hij kan, iedereen geve naar vermogen. Men heeft het zoo gemakkelijk mogelijk gemaakt, men heeft iedereen een circulaire laten bezorgen met inteekenbiljet, dit vuile men in en geve tevens aan of men ineens, per maand of per week wenscht bij te dragen (datum is 27 Mei 1924, dus ongeveer een half jaar). De parochie is verdeeld in wijken, waar dames, die zich daarvoor bereid willig beschikbaar stelden, deze biljet ten zullen ophalen en vernemen hoe men wenscht bij te dragen, zoodat zij daarnaar haar geregelde collecten regelen. Wij weten dat er tegenwoordig veel wordt gevraagd en veel goed wordt gedaan, we weten dat de tijden niet rooskleurig zijn. maar \ye weten tevens dat ieder parochiaan gaarne een flinke bijdrage zal geven voor dit zilveren jubileum en eerste lustrum van het geachte hoofd van 't geestelijk gezag in onze parochie, die geen geschenk wenscht voor zichzelf maar wel voor z'n mooie nieuwe kerk. Schenken wij hem daarom een monumentaal ciborie altaar in zijne toekomstige monumen tale kerk. Daarvoor zal veel noodig zijn, moge daarom en om den goeden inzet, de giften ruim vloeien. Zooals het Groene Kruis thans een succesvolle tentoonstelling organi seert zoo exploiteert het Wit Gele Kruis op 'toogenblik eene grootever loting, waarvoor de koninklijke goed keuring is verkregen en waarvan de trekking reeds a.s "Woensdag 14 dezer in den Gildenbond plaats heeft. Beide ondernemingen natuurlijk heb ben in hoofdzaak ten doel de kassen van deze zeer belangrijke en hoogst nuttige vereenigingen te stijven, wat in dezen tijd hard noodig is. Laat het zich aanzien dat het Groene Kruis met z'n tentoonstelling en bazaar een groot succes heeft ook finantieel, wij mogen vertrouwen dat na afloop blijken zal dat ook de groote verloting van 't Wit Gele een groot finantieel welslagen is, al kan niet ontkend dat de groote reclame wel wat laat begon nen is. De laatste weken zien we over al reclame biljetten, strooibiljetten, advertenties, enz., we hadden ze graag veel vroeger gezien dan had deze idee successievelijk wat meer doorgewerkt Niettemin zal er zeker in onze plaats en omgeving wel niemand zijn die niet door 't nemen van een of meer loten, deze bijzonder nuttige instelling zal willen steunen. Men mag wel eens overwegen wat het Wit-Gele Kruis met z'n meer dan 1200 leden voor onze plaats speciaal voor de katholieken beteekent. wat het al zoo vele jaren tot stand heeft gebracht en hoe hel nog steeds werkt. Doet men dit, dan zal niemand een oogenblik aarzelen ook deze sympathieke vereeniging (en deze misschien op de eerste plaats) met z'n actief bestuur, krachtdadig te steunen in den vorm van 't nemen van een of meer loten van deze ver loting, welker prijzen schitterend zijri, de eerste liefst 6 koeien of f 1500 en zoo naar rato. Men haaste zich Woensdag heeft onherroepelijk de trekking plaats Z. D. H. de Bisschop heeft be noemd tot adviseur der afd. Waalwijk van de R K. Kantoor- en Winkelbe dienden, den weleerw. heer H. Martens Woensdagavond 7 November is dan eindelijk de winteravondcursus voor looiersgezellen aan de Rijksvak school begonnen met een flink aantal deelnemers De leeftijd van de in geschrevenen, 10 in getal, varieert van 19 42 jaar. Het behoeft geen betoog, dat wij ons van harte verheugen, dat men na zoovele jaren van vruchtelooze pogingen, er in geslaagd is thans dezen cursus te kunnen doen geven. Het geven van een cursus aan looiersgezellen zal hopen wij rijke vruchten dragen voor de industrie, die trouwens van hare belangstelling blijk gaf door zich bereid te verklaren voor verschillende cursisten de helft van het schoolgeld te betalen. Begonnen wordt met de chroomleder bereiding en wel vanaf de ruwe huid tot het eindproduct. Het spreekt vanzelf dat de deelnemers niet bij alles aan wezig kunnen zijn, daar ook overdag door de dagleerlingen aan deze be reiding gewerkt zal moeten worden. Zij zullen echter gedurende 2 avonden in de week gedurende pl m 2 uren, deze looiwijze kunnen volgen en wel van 7—9, als wanneer zij verschillende bewerkingen zullen kunnen uitvoeren en hun een en ander verklaard zal worden Voorop verklaarde de gewijde rede naar, dat deze lezingen niet bedoeld zijn als directe uitspanningsavonden maar als ontwikkelingsavonden. Vervolgens begint spr. met een over zicht te geven van de laatste jaren waarin wij leven en hoe snel zich de omstandigheden hebben gewijzigd. Ten tijde van den grooten Paus Leo Xlli heerschte er een sociale malaise en daarom greep Zijne Heilig heid in om verbetering te krijgen en gaf zijne bekende encycliek Rerum Novarum uit. Daarop kwam Z. H. Paus Pius X en gaf onder de leuzeAlles hernieuwen in Christus een nieuwe encycliek. Hij bracht meer leiding in het ziele-leven van den mer.sch, getuige nog de zegeningen van de dagelijksche H. Com munie. En thans, te midden van het krijgs rumoer is gekomen Paus Pius XI met zijn encycliek: De vrede van Christus in het Rijk van Christus. Spr. wijst op het eigenaardige der tijdsomstandigheden Thans kan men geen volk meer ter vergadering bijeen krijgen en nu zou hij het volk willen toeroepenKomt op naar de kerk om daar te leeren waar uw geluk is te vinden. In het godsdienstig leven vindt men wat men zoekt. Nuttig en noodig acht hij het daarom wat meer en achter voorm. Baardwijk, werd aange kocht door den heer C. Pullens (café 't Vosje) voor de som van f 1090 Toen Woensdagmiddag om 12 uur de veetram uit 's-Bosch te Vlijmen passeerde had er een groot ongeval plaats dat wonder boven wonder zon der menschenlevens te kosten is afge loopen. De tram reed als gewoon met een flink vaartje. Bij den wissel bij café Luijben gekomen, bemerkte men dat deze verkeerd lag en de tram op de daar geplaatste 2 ledige goederenwagens inreed. Met donderend geraas, botste het gevaarte met zijn grooten staart van passagiers en veewagens op deze los. De voorste vloog als een bal over den weg (richting Heusden) bij bakker W. de Wijs in de zijkamer. No. 2 bleef op den weg hangen. De locomotief bleef juist voor den weg in den grond zitten. Verder bleven de 2 passagierswa gens in de rails op den provincialen weg en kwamen op zij te liggen, de volgende vloog ook uit de rails en reed tot op 1 M. afstand van café Schuurmans. Er bleef juist een padje voor voetgangers over. Overigens was de provinciale weg 's-Bosch— Waalwijk en de weg naar Heusden geheel afge- 99 Donderdagavond had in de groote zaal van de R.K. Werkliedenvereeniging de eerste van de 10 te geven ontwik kelingsavonden plaats. De verwachting in ons vorig nummer uitgesproken dat velen de lezing zouden gaan bijwonen, is niet beschaamd geworden, want de zaal was flink bezet. De Weleerw. heer L. Bijnen, adviseur van de R.K. Werkliedenvereeniging, opende deze bijeenkomst en zei dat hij thans zou spreken over„Een lezing over de Rootnsche liturgie voor het volk verklaard Om te doen hooren hoe mooi de echte Gregoriaansche zang is, zullen het koor van de Eerw. Broeders en een knapenkoor van de St. Petrus- school eenige liederen ten gehoore brengen. dieper in te gaan in de liturgie. Vervolgens gaat spr. na wat liturgie j is en komt dan tot de slotsom dat liturgie niet anders is dan eene open baring van den eeredienst. In een mooi opgebouwde en duide lijke rede wijst hij op het verhevene van den eeredienst en spoort allen aan zooveel mogelijk zich in dit alles in te werken. De nummers gezongen door het koor van de Eerw. Broeders en het knapen koor, onder leiding van den Eerw. Broeder Felitianus, voldeden uitstekend en verwierven dan ook een welverdiend applaus. De Eerw. heer Bijnen wees daarna nog met een enkel woord op de beteekenis van den Gregoriaanschen zang. Dit zingen is niets anders dan bidden en daarom moet het juist in de kerken zooveel mogelijk worden toegepast. Na de Eerw. Broeders voor hunne medewerking en de aanwezigen voor hunne opkomst een dankwoord te hebben gebracht, sloot spr. de ver- gadérirf^. de hoop uitsprekende dat Donderdag 22 dezer evenzoo velen zullen opkomen. Gisterenavond opende de heer C. J. van Loon zijn geheel naar de eischen des tijds ingerichten slagers winkel. Dat wij in onze gemeente een win kel rijker zouden worden waarop onze plaats trotsch kon gaan wisten we reeds van wat we zoo nu en dan reeds hebben te zien gekregen, doch dat het geheel zoo mooi zou worden als waarop geen enkele groote stad kan bogen hadden we niet durven verwachten. Het glas-plafond waaraan 18 elec- trischc lampen, het eerste dergelijke in onze gemeente, voldoet buitenge woon en ook de wanden voorzien van witte fransche tegels geven evenals de toonbank die geheel van fransche staaftegels is vervaardigd, aan het ge heel 't cachet van een echt Holland- schen frisschen slagerswinkel. Kortom, de geheele zaak is zoo ingericht, dat alles op de meest moderne hygiënische wijze wordt behandeld. Ook de etalage van een groote ver scheidenheid fijne vleeschwaren en diverse worstsoorten met hier en daar groen en bloemen ertusschen ziet er keurig uit. Wij wenschen den heer C van Loon in deze zaak, die werkelijk een sieraad voor onze gemeente mag worden ge noemd, een nog voortdurend drukker debiet toe. De firma Wed. A. Aarts Zn., onder welker leiding de verandering heeft plaats gehad, heeft alle eer van haar werk Door den Keuringsdienst van Waren voor het keuringsgebied den Bosch zijn in het 3e kwartaal in onze gemeente 108 inspecties gedaan. Er zijn totaal 81 monsters van volle melk genomen, waarvan 11 ondeugdelijk van samenstelling en 15 ondeugdelijk van toestand werden bevonden. 15 maal zijn artikelen voor verkoop afgekeurd. Bij de publieke verkooping door notaris Canters heden alhier gehouden is het perceel bouwland aan de 2de Zeine tot den Meerdijk, Sectie B nos. 350 en 495, samen groot 1.00 10 HA. en een perceel bouwland, eveneens van de 2e Zeine tot den Meerdijk gelegen Sectie B 331 en 497, samen groot 92.60 Aren, alles achter Waalwijk, in massa verkocht aan dhr. M. van Helvoirt Hzn. alhier, voor de som van f 3165.—. Het perceel bouwland, gelegen van van de le tot de 2e Zeine, Sectie D no. 123, groot 79.40 Aren, gelegen sloten. Spoedig was er een menschen- massa aanwezig, evenzoo politie en trampersoneel. Gelukkig bleek slechts een jongeman zijn arm wat ontveld te hebben. Spoedig begon nu 't opruimen. Al lereerst werden de koeien uit den liggenaen wagen verlost, door een gat in de kap te zagen Ook deze bleken er goed afgekomen, en mankeerden weinig. Het verwijderen dezer wagens had niet veel in en na enkele uren was de weg 's Bosch—Waalwijk vrij. Met de locomotief ging 't niet zoo vlot Deze eerste wagens hadden als 't ware de rails medegenomen, en moesten er nieuwe rails ondergebracht worden, hetgeen nog al tijd kostte en men nog laat in den avond bezig was- Bij den heer de Wijs in de kamer ziet 't er treurig uit. Er is buiten een gat in den muur ongeveer 2 x 2 M. De wagen zit tot aan den gangmuur waar hij 't deurkozijn met deur ver plaatst heeft, naar den anderen gang muur, tegen de zich daar bevindende kamerdeur, juist een klein gaatje, laat de verbinding, toe van deze kamer naar 't achtergedeelte van 't huis. De winkel is geheel afgesloten. Een raam dat. zich in den gevel bevond is mede genomen en niet meer te zien onder de steenen. Alle meubels waaronder antieke kast, zijn geheel onzichtbaar en elus totaal vernield. Hoe groot hier de kosten zijn, is nog geen slag naar te slaan. Als een wonder kwam mej de Wijs er af. Deze was net even te voren in de kamer en ging haar broer en knecht roepen om te eten, toen haar de steenen achterna vlogen. Wat de oorzaak is tast men in 't duister, daar juist die goederenwagens op den wissel waren geplaatst door personeel der firma Wagenberg-Festen, en deze den wissel toch wel weer goed gelegd zullen hebben Alles bijeen is er een groote schadepost voor tram en de Wijs. Hsgz. Te's Bosch werd door den hoofd ingenieur van den Rijkswaterstaat aan besteed Het verbeteren van eene steenslag verharding op den weg door den voormaligen Baardwijkschen Overlaat Raming f 3000. Hoogste inschrijver P. C. Saanen te Tilburg voor f3540; laagste inschrijver J. van Dalfsen te Eindhoven voor f 2987. ÖRUNEN. Woensdagavoad voor de maonen en Donderdag voor de vrouwen gaf de heer Vetzu, secretaris van den bond 'Herwonnen Levenskracht*, in de zaal der jongenscongregatie, eene lezing met lichtbeelden over tuberculose Groot was de belangstelling, getuige de buitengewone opkomst en betoonde aandacht. Voorzeker zal deze leerzame voor stelling veel nuttigs stichten, èn voor de vereeniging Herwonnen Levenskracht èn voor het algemeen welzijn. DRUNEN Op Maandag 12 Nov. a.s. is hel 25 jaar geleden dat de Eerw. Zuster Boniface in de Congre gatie Gezelschap J. M. J is getreden Meer dan 20 jaren is haar eerw. hier in het liefdehuis en in de R K. Bij zondere school werkzaam geweest en heeft zich al dien tijd vooral verdienste lijk gemaakt door het godsdienstig onderricht en de stichtende voorbe reiding der kinderen, voor de eerste en plechtige H. Communie. Dankbaar zullen Drunensch inge zetenen dan ook dien dag herdenken en de vurigste beden en beste wenschen voor de hooggeachte en beminde zuster ten Hemel zenden, s HERTOGENBOSCH. In den ge meenteraad alhier werd besloten tot onbewoonbaarverklaring van 166 z.g. krotwoningen. Het ligt in de bedoeling die op ruiming geleidelijk uit te strekken over een 1000-tal van die slopwoningen, terwijl plannen kunnen verwacht wor den tot woningbouw voor de armsten welke inmiddels de krotwoningen ver laten. Verschillende raadsleden brachten aan B. en W. hulde voor de wijze waarop door een socialen maatregel opnieuw een gedeelte van het woning vraagstuk ter stede wordt opgelost. VRIJHOEVE-CAPELLE. Bij het pulprijdec schrok het paard van des landbouwer S. op de Hoogevaarf, liep ichteruit en kwam met da kar ia bet water terecht. Behalve eeolge materieel® «chade, liep het ongeval goed af. Voor eakele dagen deed zich hier een geval voor van typhus met doode- tjken tfl jop. Enkele dagen daarna werd de vrouw van S. aangetast, welke naar het Ziekenhuis te Raamsdonksveer werd vervoerd en naar we vernemen beteren de is. - Door den grooten regenval zijn de binnenwegen zoo slecht dat de broodwagen van bakker A. verzakte en omsloeg. CAPELLE. In de Ned. Herv. Kerk alhier trad jl. Dinsdagavond 7 eur op L)s. Pfarrer Bochman uit Munchen met het onderwerp: >De arbeid onder de jeugd te Munchen*. De rede, die in het Dultseh werd uitgesproken, werd daarna door Ds. A. Meijets, Ned. Herv. predikant te dezer plaatse, vertaald weergegeven. Een zeer groot aantal belangstellen den woonden deze bijeenkomst bij. Naar men ons mededeelde bracht de na afloop gehouden collecte ongeveer f 200 op. fl -J Wegens vacaturebeurt zal Ds. A. Meijers a.s. Zondag slechts eenmaal voor de Ned. Herv. gemeente alhier optreden en wel des morgens half 10. WASPIK. Evenals het vorig jaar, bestaan ook thans weer plannen bij deo Chr. Boerenbond om binnenkort een inzameling te houden van aardap pelen voor de noodtgdende bevolking in het Roergebied. Inplaats van bij dhr. J. Teunen, heeft het R.K. zangkoor bij stemmiog ultgemaaks dat de jaarlijksche teerdag met het Ceclliafeest, thans bij den heer H. van Iersel zal worden gehouden. Onze geachte dorpsgenoot dhr. A. Schoonea, slaagde gister voor zijn examen adjunct-commies bij de poste rijen, telegrafie en telefonie. Hem en z'n geachte familie ons hartelijk proficiat. RAAMSDONKSVEER. Zondagmoi- gea zal er in de Kerk op't Dorp lees- dlenst worden gehouden, terwijl des nam. in de Ned. Herv. Kerk op 't Veer hoopt op te treden dea ZEerw' Heer Ds. Meijer uit Capelie. Tot Ouderling der Geref. Kerk werd gekozen dhr. G. Spuijbroek Lzn. Dhr. Joh. Ruijteoberg Pzn. werd gekozen tot Notabel der Ned. Herv. Gemeente. RAAMSDONK Uit de vestibule van Hotel „Huis ten Deijl" is vannacht een fiets gestolen. De politie onderzoekt de zaak Wat is het hier in de polders nu drassig. De boeren weten de bieten niet meer uit het land te krijgen, daar de wielen van wagens tot aan de dommen in de klei wegzakken. Zoo zag men dezer dagen een boer, met een houtvlot in een sloot, zijn veld gewassen vervoeren. Op het land dat i Ksnaffsr 's-HEKTOGENBOSCH. In de gisteren gehouden gemeenteraadszitting heeft het nieuwbenoemde lid jhr. W. G. de Jonge (s.d.) zitting genomen. De gemeente heeft door een commissie de gronden behoorende tot het grondbedrijf laten taxeeren. De geschatte waarde is aan merkelijk minder dan de boekwaarde. Het grootste verlies wordt geboekt op liet indu strieterrein. n.I. weiden 285.000; dan vol gen het terrein Muntel met ruim 105.000 Plan Zuid met ongeveer 47.000, de Hint hamerpoort en Woonwijk West onderschei denlijk met 17.000 en 12.000, terwijl op het Bossche Pad een winst van 7600 te boeken viel. Het totale verlies van rond 460.000 komt, verdeeld over 5 jaren, ten laste van den genoemden dienst. Met de rente van 124.386 bedraagt dit voor 1924 ƒ216.301. Wethouder Scheffers stelde evenwel in 't vooruitzicht, bij de behandeling van de be- rooting dit bedrag met 125.000 te ver minderen. Hij deelde 't standpunt van den heer Briels, dat het bedrag van 460.000 niet ten laste moest komen van de eerst volgende 5 jaren, doch 15 jaren. Een verzoek van banketbakkers en win keliers om de verplichte winkelsluiting voor verkoopers van genotmiddelen op te hef fen, is afgewezen. Een zeer breedvoerig debat werd gevoerd over de te werk stelling van Bossche werk- loozen in Frankrijk. De Bossche Bestuur- dersbond had zich bij adres beklaagd, dat datgene wat men de arbeiders had voorge spiegeld, er niet te vinden was. Jhr. De Jonge kwam vooral er hevig tegen in ver zet. dat aan de arbeiders, die uit Frankrijk waren teruggekeerd, inschrijving op de ar beidsbeurs geweigerd was, alvorens zij het hun door de gemeente verleende voorschot gedeeltelijk hadden terugbetaald. Wethou der Krijgsman v-erklaarde, dat dit een tijde lijke strafmaatregel was, omdat de betrok ken arbeiders zicli in Frankrijk zeer had den misdragen en daardoor de eer van Den Bosch, de Xederlandsche arbeidsbemidde ling en in het algemeen de plaatsing van Xederlandsche arbeiders in liet buitenland ernstige schade hadden gedaan. De maat regel zal binnenkort worden ingetrokken. Bij 't debat vielen zeer scherpe woorden. De gemeenteraad verleende op de meest eervolle wijze en ouder bijzondere dankbe tuiging op zijn verzoek ontslag aan jhr. mr. L. van Meeuwen als lid van liet college van curatoren van het gymnasium. Dr. A. J. Gij sen, arts, werd in zijn plaats benoemd.

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 9