ook geweest, doch geregeld werd het drukker en nu wordt er al druk gebruik van gemaakt, dus wel een bewijs dat het reizen hier toeneemt en voor ver schillende personen is de autobus zelfs al onmisbaar, wat wel hieruit blijkt dat er al 8 abonné's zijn en daarom heeft men toen den dienst gewijzigd Eerst kon men maar éénmaal per dag naar den Bosch en Qorinchem en nu driemaal Herman. U spreekt daar van reizen op den Bosch en Gorinchem, doch mij dunkt wanneer men op de Geer- truidenbergsche markt reed, er zeker zoo'n druk gebruik van de autobus gemaakt zou worden. Voorzitter. In de gemeenten Gen- deren, Eethen en Meeuwen hebben ze ook subsidie gekregen. Doch op het moment hebben ze nog schuld. Van Steen. Omtrent het verleenen van subsidie aan de A.L.A.D. wilde ik zeggen, doch U moet goed be grijpen dat ik buiten de zaak sta, dat enkele jaren terug er hier over is gesproken een spoorweg te krijgen, wat toen niet is gelukt en over 'n tram is er zelfs al dikwijls gesproken in het belang van het Land van Heusden en Altena, dat tot in zooverre er nog geen autobus reed, zoo geïsoleerd was en nu zou ik het toch ook wel goed vinden nu er zooveel personen gebruik van maken vice versa en zou daarom den Raad willen voorstellen om toch zeker wat te geven en wil men dan nu niet geven wat men vraagt, dat men dan nu zoovast eens f 150 toezegt, want dat wil ik er nog aan toevoegen dat Almkerk er op wacht wat Dussen er mee doet, doch wanneer men hier wat geeft, dan zal Almkerk ook niet achterblijven om wat te geven. Dan moet men in aanmerking nemen dat het onderhoud ook nog al wat kost. Ik ben er n.l. zelf getuige van geweest dat door den slechten weg juist tegen over de N.V. Boerenbelang twee banden tegelijk sprongen en liefst nog wel van dien mooien nieuwen wagen. M. v. d Pluijm. Ik zou mij met het verleenen van eenige subsidie goed kunnen vereenigen, doch in den Polder rijdt er al een andere n.l. van Bax uit Nieuwendijk en dan zal die natuurlijk ook komen vragen. Voorzitter. Ik zou daarom zeggen, laten we de A.L.A.D. zoovast de helft van het gevraagde geven en dan kan men die andere onderneming ook steunen, wanneer die tenminste een geregelde dienst onderhoudt. De dienst zooals hier kost ieder jaar f 10.000. F. A. v. d. Pluijm. Dan zou ik toch zeker niet zooveel geven als aan de A L.A.D., want die rijden met 3 bussen en die van Hank maar met één. J. v. Balkom. Nu zegt mijnheer Van Steen daar, dat dan de Polder kans heeft ook wat te krijgen, doch ik zou wel wat willen geven, maar zou dan ook eerst wel eens willen weten dat men er wat krijgt. Voorzitter. Momenteel zitten ze nog in schuld en wanneer ze nu de Hank er nog bij gaan nemen dan zouden ze wel eens niet meer kunnen blijven bestaan, wat toch zeker wel jammer zou zijn. Ze hebben al twee chauffeurs noodig en dan de directeur rijdt zelf nog al eens en die moeten ook salaris hebben. En zou de Hank er dan nog bij komen, dan zou men nog al een chauffeur moeten hebben. Berm. Zou het niet mogelijk zijn op een andere manier aan geld te komen dan met subsidie, als b.v. de lui die er mee rijden eens met een lijst rond te laten gaan. Van Steen. Dan wordt het een bedelpartij. Berm. En anders is het vatten. Van Steen. En dan er bij, dat zouden die personen niet eens willen doen Berm. En dan ik zou er toch tegen zijn, want ook voor de winkeliers is deze dienst nadeelig. Al hoeft b.v. iemand maar een pet te koopen van f 1.25 dan gaat hij al met den A.L.A.D naar den Bosch. Voorzitter. De winkeliers kunnen hier tegenwoordig ook wel concur- reeren. Berm. Zeker, maar het is nu hier f 1.50, daar f 1.— enz. en daarom ben ik er tegen. Van Steen. In ieder geval zoo n vennootschap kan er geen bedelzaak van maken. Joh. var. Dijk. Ik heb de beschou wingen varl enkele leden al aa/igehoord doch ik ben nog niet voor subsidie van de N.V. A.L.A.D. 't Is tegenwoordig een tijd van concurrentie en strijd. Wil zooiets nu blijven bestaan dan moet men dit niet hebben van subsidie doch dan moet men de tarieven maar wat hooger stellen, want zoo U juist hebt gezegd kunnen de arbeiders er ook mee, reizen, doch ik maak nogal veel gebruik van de bus maar heb er nog geen eens een werkman in aange troffen. Hoe is het hier gegaan met de huurkoetsiers Die zijn er mee gedupeerd, daar niemand een rijtuig gaat nemen van f 4.of f 5.als hij met de A.L.A D. mee kan voor onge veer een gulden, waarin ze gelijk hebben ook. Voorzitter. Ik héb bef al eens méér gezegd dat door den modernen tijd ook weer slachtoffers zijn, doch U begrijpt toch>ok wel dat het algemeen belang niet mag wijken voor één of een paar personen Ook is het waar dat de concurrentie vrij moet zijn. De ven nootschap zegt ook zelf dat ze niet meer dan 5 pCt. willen hebben. Ook zullen wij de rekening vragen van die heeren en dan kan men de subsidie nog intrekken, wanneer men ziet dat ze meer dan 5 pCt hebben. Wat betreft de reederij van Smit, die hebben indertijd ook gevraagd om f 50. subsidie voor het aanleggen van een steiger welke toen ook is verleend. Mij dunkt we moesten er toch in ieder geval iets aan geven. En dan wat betreft de tarieven, die moeten zoo gesteld zijn dat ze voor eenieder bereikbaar zijn. Herman. Over die autobussen blijft 't een gedachtenwisseling en daarom zou ik willen voorstellen dit in omvraag te brengen. G v. d Koppel. Mij dunkt dat het voor onze gemeente moeilijk blijft te subsidieeren ook al heeft men beloofd wanneer het kan om over Hank te komen Toen Bax pas reed zaten er 1 of 2 personen in, meer maar zelden, en dan de helft der gemeente is er toch immers maar mede gediend. Voorzitter. Dan moet U er maar een voorstel van maken, maar ik zou het toch wel jammer vinden als er heele. maal niets werd gegeven. Ik zou daarom nogmaals voorstellen om zoo dra de A.L.A.D. ook in Hank komt het volle gevraagde te geven en nu voorloopig de helft, doch ik zou er niet afwijzend tegenover gaan staan. Middelkoop. Ik zeg nogmaals zooals ik op de vorige vergadering gezegd heb dat ik tegen subsidie ben maar in dit geval zou ik wel voor willen stemmen daar het hier het algemeen belang dient en ook omdat ze geen subsidie krijgen van de provincie als ze het van de gemeente niet krijgen. Joh van Balkom Zou U het dan eerst niet eens vragen aan de ven nootschap, Voorzitter. Dat zal ook moeilijk gaan. Mar. v. d. Pluijm. Ik ben er ook wel voor eenige subsidie te verleenen, maar niet wanneer de Polder er niet mede is gediend Voorzitter. Dat behoeft U ook niet, dat heb ik juist gezegd G. v. d. Koppel Maar wat was dan het voorstel van B. en W. Voorzitter. Dat was f 150. G. v d. Koppel Zou dat dan niet met f 100 kunnen b.v. f 100 voor Dussen en f 100 voor Hank. Van Balkom. Hoe is dat nu Voorzitter Dat vind ik ook goed G v. d, Koppel. Dus nu wordt voorgesteld f200 wanneer zij ook op Hank rijdt en komt men daar niet dan niets. Voorstel van B en W. om f 150 te verleenen wordt in omvraag gebracht en verworpen met 7 stemmen tegen en 3 voor. Tweede voorstel nl. als ze een jaar in de Polder gereden hebben dan f 200 voor de geheele gemeente wordt aangenomen met 10 stemmen voor en 1 stem tegen Tegen de heer Berm Berm Ik zou het willen hebben van de gegoede lui en niet van de arbei ders. hoewel ik ook niet graag zou hebben dat deze Vennootschap failliet zou gaan. Nu stem ik er tegen, doch als ze met een lijst rond komen durf ik me gerust bovenaan te zetten. Daarna is aan de orde eene wijziging regelende de invordering der belasting op honden! Wanneer men nu een hond heeft welke niet is aangegeven dan wordi die opgevangen en wil men die dan terug hebben dan moet men bovendien nog f 0 25 betalen voor iedere 24 uur en na 3 x 24 uur heeft men het recht het dier dood te schieten. Iedere hou der van honden moet "net aantal op geven ten kantore van den gemeente ontvanger. Jfc van Balkom. Moet mW dan die honden zelf aan gaan geven? Mar. van der Pluijm. Als een hond is aangegeven, mag die loopen waar hij wil Voorzitter. Ja, altijd wanneer die hond voor losloopend is aangegeven, mag die loopen waar hij wil G. v. d. Koppel. Bij ons loopt ook een hond al een dag of 14 los, die wil de eigenaar niet meer hebben. Vandaag of morgen bijt hij iemand en dan krijgt men er last mee want dood schieten al is het op uw eigen erf dat doet men nog niet zoo gauw. Middelkoop. Honden belemmeren zelfs dikwijls het verkeer. Mar. v. d. Pluijm. Ik vind het niet in orde dat een hond zoo maar door heel den polder mag loopen zonder beheer. Herman. Ik zelf heb het al eens on dervonden dat een hond mij ergens aanblafte en ik niet wist hoe mij er voor te weren. Voorzitter. Wanneer een hond ge vaarlijk is, kunt U dat aangeven bij de politie en dan zullen de eigenaars wel gewaarschuwd worden hun hond vast te houden. Rondvraag. Berm. Vorige keer heb ik het nog eens gehad over de hooge salarissen der ambtenaren en nu zou ik ook nog wel eens graag weten van welk jaar dat die zeven neven van mij in het krijt staan en of er nog meer achter stallige schippers zijn. Voorzitter. Ja, zeker zijn er die nog meer. Berm. Maar mag ik dan weten van welk jaartal mijn neven achter zijn. Voorzitter. Dat weet ik nu niet zoo precies uitfhet hoofd. Berm. Nu zijn die zeven neven van mij allemaal in Dussen geweest veer tien dagen geleden, met de ziekte van hun moeder. Waarom heeft men die toen geen dwangbevel uitgereikt. Dan heb ik het de vorige vergadering ook nog'gehad over dien waterpad bij W. v. d Broek. Voorzitter. Die komt er nog wel ook, doch waar U het in de vorige verga dering over had was om een pad te krijgen van den Zuid Hollandschen polder. Berm. Nu ben ik nog niet uitge sproken, nl. hoe komt het nu dat mej. 'tHoen irt Almkerk haar kosthuis heeft en dus daar haar belasting moet be talen. Wij moeten ze te eten geven.... Voorzitter Dit kon niet anders daar Berm. En een andere gemeente strijkt de belastinggelden op. Voorzitter, ik ben aan het woord. U bent uitgesproken. Dit kon niet anders daar ze geen ander kosthuis kon vinden. Middelkoop. Maar een gedeelte van die belasting wordt toch aan ons be taald. Voorzitter. Zeker. Mej. 'tHoen doet goed haar best en dat wordt door B. en W. zeer op prijs gesteld. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter om ongeveer half zeven de vergadering. NIEUWKUIJK. De raad dezer gemeente kwam Vrijdag morgen in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de heer C. van den Broek, bur gemeester. Secretaris de beer W. A. C. van der Leede. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent ten half 10 uur dc vergadering en verzoekt den secretaris voorlezing der notulen der twee laatste vergaderingen. Door den secretaris worden de notulen voorgelezen welke onveranderd worden goed gekeurd en vastgesteld. Voorzitter. Alvorens, tot behandeling van de plinten der agenda over te gaan wenscli ik een woord te richten aan de nagedachte nis van het lid van Melis. Spr. brengt naar voren hel meermalen blijk gegeven van activiteit en de belangen der gemeente door het lid Van .Melis steeds behartigd. Ook blijkt dit uit het steeds trouw bijwonen der vergaderingen door 't lid Van Melis gedurende de periode van zijn lidmaatschap van 38 vergaderingen, tr 37 heeft bijgewoond. Voor dergelijke geval len in den raad hoopt Spr. zoolangmoge lijk gespaard te blijven en dat God den man moge vergoeden voor zijne goede daden. Ingekomen stukkeu. Aanmerking van Ged. Staten op de reke ning der gemeente 16 Oct. 1923. 30 cent zegelrecht. Is hersteld. Nog enkele kleine aanmerkingen slechts van administratieven aard worden voor kennisgeving aangenomen. Voorzitter verzocht machtiging regeling door B. en W. voor de te houden houtkoop. Wordt vergund. Voorzitter. Het is U bekend dat de ge meente verplicht is bij -de onbewaakte over wegen voor de gezichtsbelemmering de al daar staande knuisten te rooien of af te zagen. Zulks is geschied en deze knuisten zijn nu verkocht. Bij de hiervoor gehouden inschrijving hebben deze knuisten 61. opgebracht Voorz. Verder is er ingekomen een ver zoek van de Wed. Versterren om het per ceel land buiten den dijk te willen verkoo- pen of verhuren. Het, stuk land is groot 7 Aren 50 centiaren. Naar aanleiding eeuer bespreking hierover met de wethouders hebben we gemeend voor te stellen "act te doen verhuren voor 10.'s jaars. Het blijft dus eigendom van de gemeente en zal van jaar tot jaar voor 10.— worden ver huurd mits verplichting het ten Noorden gelegen perceel te wegén. Kan de raad zich hiermede vereendgen? Wordt aangenomen. Voorz. vraagt machtiging voor kleine wij ziging der begrooting 1923. 't Is voor enkele cijfers welke niet voldoen, bij af- en over schrijving. Aangenomen. Ingekomen verzoekschrift Kweekschool voor Vroedvrouwen te Heerlen voor 25. subsidie. Voorzitter. Ik ken wel de noodzakelijk heid dezer instelling doch op het oogenblik acht ik de gemeente niet finantieel krach tig genoeg om dat bedrag te geven, waarom ik voorstel hierop afwijzend te beschikken. Wanneer de toestand der gemeente gunsti ger is kunnen we nog zien. Hierop wordt afwijzend beschikt. Mededeeling begrooting inkomsten en uitgaven Bur er lijk Armbestuur. Het batig slot over 1923 bedroeg 702.77. Inkomsten en' uitgaven 1924 1692.46. Wordt goedgekeurd. AAN DE ORDE: Voorstel van B. en W. tot intrekking der in de laatste vergadering vastgestelde ver ordening op de heffing van schoolgeld. Voorz. Naar aanleiding eener bespreking hieromtrent met B. en W. hebben we ge meend het oude voorstel te handhaven. Het lid A. van Halder vraagt hoe of die nieuwe regeling was. Door. den Secretaris wordt omtrent deze heffing het lid Van Halder toegelicht. Voorstel tot intrekking nieuwe en hand having van het oude systeem wordt aange nomen. Voorstel van B. en W. tot wijziging der heffingsverordening op het keurloon van vee. en vleesch. Voorz. De Burgemeesters der betrokken gemeenten vormen een commissie van de centrale in Heusden,. Er is gebleken dat de heffing van keurloon voor gestorven vee te hoog is. Het lid van MierloBij J. van Herpt heb ben ze 5.moeten betalen. Voorz. dit is een nieuwe regeling. Deze wordt na wijziging goedgekeurd. Voorstel van B. en W. tot wijziging dei- verordening op de invordering der plaatse lijke inkomstenbelasting. Voorzitter. Dit is als het ware geen ver andering; alleen maar 5 inplaats van 7 ter mijnen. Goedgekeurd. Bespreking aanschaffing minimax brand- blusschers. De Voorzitter zegt dat dit toestel bij geval van brand voor blusschen is te ge bruiken. Het is niet de bedoeling er in eens een groote partij van te koopen, de bedoe ling is er enkele aan te schaffen en ze dan in verschillende wijken te doen plaatsen. Voorzitter acht de aanschaffing hiérvan zeer nuttig. Wetli. A. Mostermans heeft gehoord dat ze maar 3 minuten werken waarom men er dan niet veel mee zou kunnen doen. Voorz. Deze worden dan telkens weer aangevuld. Weth. A. Mostermans. Zou liet niet ge vonden kunnen worden met een brand spuit. Voorz. acht dit voorstel niet geschikt daar de bediening voor de hoeven toch hl hoofdzaak van Haarsteeg komt. Al spant ge alle krachten in is Haarsteeg tocli reeds aanwezig en moeten we de rekening hiervoor betalen. Wel zoudt ge een verzoek kunnen richten aan Haarsteeg om zonder oproep hulp te willen verleenen. Ge hebt het allen gezien met den laatsten brand in de Hoeven ge moet toch betalen daar onze brandspuit daar steeds te laat is. Maar zooals ik zeg zoudt ge. een verzoek kunnen richten aan Haarsteeg zonder oproep hulp te willen verleenen. Weth. A. Mostermans. Een brandspuit- huisje hebben ze al. Het lid Fitters vindt het van Voorzitter een mooi voorstel. Het lid van Son: Als er eens een; brand put aangelegd werd. Voorzitter zegt dat een brandput erg tegen valt. Van Son. Als er geen water in de wete ring is kan men ingeval van brand niets doen, Weth. H. Mostermans zegt dat Herpt dan ook wel wat mag doen. Van Mierlo. Als ze de Hooi eens heel diep uitgraven. Van Son. Dat is werk van niets, die is direct weer dicht. Voorz. Een put zou bovendien 500 il 600 gulden kosten. Wanneer ge 10 brandblus- schers hebt, dan kunnen die 10 met hun reserve heel wat doen. Bovendien kan ieder toestel worden bijgevuld zooveel ge wilt. Ik voor mij zie geen heil in een put en het kost ook te veel. Weth. A. Mostermans. We kunnen ook hierin een aparte bijdrage yragen van Haar steeg. Het lid van Mierlo. Dan hadden we er geen 10 noodig. Het lid Fitters zou er voor zijn er hier ook voor te zorgen. Voorzitter. Ja, ik was ook van oordeel ieder jaar zoo wat, doch dit kan alsnog be sproken worden. Weth. H. Mostermans vraagt aan Van Halder of ook hij ze heeft zien werken. Het lid Van Halder zegt zulks te hebben gezien en beweert dat ze flink werken, Prae-advies van B. en W, tot invoering op 1 Januari 1924 van een nieuwe regeling der tarieven van den stroom verkoop van het Gem. Electr. bedrijf. Voorzitter. Zooals U bekend is, is op de vorige vergadering een duidelijke uiteen zetting hieromtrent gegeven. Na voorlezing Prae-advies worden de na men voorgelezen in welke klasse zij bij de thans nieuwe regeling zijn ingedeeld en hoe veel zij moeten verbruiken om tegen ver minderden prijs stroom te betrekken. Er zijn 10 klassen gemaakt, berekend naar het verbruik en het aantal lichtpun ten. Aantal te verbruiken K.W.U. tot Januari 1925. Klasse 1. 25 K.W.U. il 65 cent Klasse 2 35 K.W.U. a 65 cent Klasse 3. 45 K.W.U. 5 65 cent Klasse 4. 55 K.W.U. il 65 cent Klasse 5. 65 K.W.U. il 65 cenit Klasse 6. 75 K.W.U. k 65 cent; Klasse 7. 85 K.W.U. ii 65 cent Klasse 8.. 95 K.W.U. il 65 cent Klasse 9. 120 K.W.U. il 65 cent Klasse 10. 150 K.W.U. il 65 cent voor elke K.W.U. hierboven betaalt men 35 cent. Het lid van MierloMij dunkt als ge de le klasse wat lager zette het beter was. De minderen man kan hiervan niet profiteeren. Voorz. vindt dat dit moeilijk te doen is. Volgens zijn meening moeten diegenen die de zaak steunen, dus de groote verbrui kers profiteeren. Dan is het beter voor deze menschen iets anders te doen. Wetli. A. Mostermans vindt de hoogste klasse niet juist. B.v. de Bont heeft dit jaar een verbruik van 230 K.W.U., moet als zijnde in de hoogste klasse 150 K.W.U. in 1924 verbruiken il 65 cent en heeft dus als hij net zooveel verbruikt 80 K.W.U, aan verminderden prijs. Dus dat. geven we dan allemaal toe. Voorz. Het doel der zaak is om zooveel mogelijk te verbruiken. Mij dunkt dit is de eerlijkste en mooiste manier. De mindere klasse die van 25 K.W.U., verbruiken toch meer. Van Mierlo. Mij dunkt die mindere men schen moesten ook in de gelegenheid wor den gesteld tegen een minderen prijs te kunnen stokende groeten doen het toch wel. Door den Secretaris wordt hier in liet kort aangetoond dat aok het G.E.B. er mede moet uitkunnen in het. hiervoor dan ook juist groote verbruikers moet hebben. Van Mierlo is van meening dat ge het die menschen niet naar den zin maakt. Weth. A. Mostermans denkt dat er voor de gemeente ook geen voordeel in zit. Het lid van Halder vraagt of die rege ling in. Geldeland ook niet is. Weth. A. Mostermans zou het aan 60 ct, per K.W.U. willen zetten dan is het voor een ieder gelijk. Van Mierlo. Het staat mij zoo niet aan. Secretaris. Dan zijt ge heelemaal niet consequent, op de vorige vergadering stond het je wel aan. Voorzitter. Als ik liet goed versta dan zit het in hoofdzaak in de hoogste klasse. Van Mierlo. Het staat mij niet aan; die menschen moéten ook profiteeren. 't Ib een algemeen belang. Voorz. 't Is toch een algemeen gevoel dat het in hoofdzaak om de le klasse gaat. Van Mierlo. Zet het b.v. aan 20, 30, 40, 50 enz. Voorzitter. Vindt ge de 2° klasse geschikt? Van Mierlo. De speling is te groot. Van Halder. Vallen die minderen dan allemaal in de laagste klas? Weth. A. Mostermans. Ge zult eens zien hoe lastig ze zullen worden. Volgens meening van den Secretaris wor den ze er allemaal beter van. Van Halder. Wordt de gemeente er ook beter van? Voorz. Dus de 2e en 3e klasse zijn goed of is uwe bedoeling over alle klassen? Van Mierlo. De le klasse zeker verlagen anders stooken ze toch petrolicdie men schen moeten ook voordeel hebben. Neemt een klas meer. Van Halder. 't Is jammer dat ze het niet steunen. Van Mierlo. Ja, maar om er meer bjj te krijgen moet ge het minder geven, Voorz. Zoudt ge de 2e klasse die van 35 ook veranderen? Weth. A. Mostermans. Die niet. Secretaris. Doe dan overal 5 minder. Van Halder. Dan is het weer hetzelfde. De Secretaris durft de verzekering geven wanneer het jaar om is met deze regeling er voor de gemeente geen verlies is. Van Mierlo. Bij de mindere menschen gaat er de moed uit. Voorz. Ge spreekt over mindere men schen Van MierloNu zuinige menschen dan. Van Halder. Het meeste stroomverlies is overdag en dan moesten ze meer verbrui ken. Voorz. Zoo ik meen is het algemeen ver lagen. Weth. A. Mostermans; Alleen le klas ver minderen. Voorz. Als we dan voor le klas inplaats van 25 K.W.U. 15 nemen, Na nog eenige discussie wordt besloten aan B. en W. machtiging te verleenen voor de kleine verbruikers een klas bij te voegen. Van Mierlo. Ik zou den pi-ijs voor kracht- verbruik op 20 zetten. Voorz. het voorstel is dus voor kracht aan 25 cent en meterhuur 35 cent. Weth. H. Mostermans. Met het dorschen loopt, liet te hoog. Voorz. Dus u wilt besluiten tot 65 en 35 voor licht en '25 ct. voor kracht. Mierlo en Mostermansvoor kracht 20. Voorz. Zijn er meer voor 20 dan voor 25? Van Halder. Het is om aan te moedigen. Valt het later tegen dan kan men nog ver anderen. Voorzitter dankt hierna den Secretaris voor de moeite die hij zich in deze getroost heeft, Voorz. Is er nog iemand die wat te vra gen heeft? Het lid Fitters. De mastverkoop wanneer is die? Voorz. Hiervoor is machtiging aan B. en W. gegeven. Het lid van Son. In Druneu is het ge loof ik de volgende week. Voorzitter vindt het, beter apart verkoo- ping te houden. Weth, H. Mostermans. We hebben ook schaarhout, dat kan dan samen vallen. Voorz. Het zal vermoedelijk over een dag of 14 zijn. Secretaris zegt een schrijven te hebben ontvangen over het houden van een lezing over beplanting, waarvoor 10.gevraagd werd. Wetli. H. Mostermans. De menschen ko men toch niet. Het lid van Halder vraagt of bij eene eventueele werkloosheid de gemeente die menschen te werk kan stellen. Voorzitter zegt op het oogenblik voor de gemeente geen werk te hebben. Wel zou men een perceel grond ter bewerking krij gen doch dit is tot lieden nog in huur, maar dan zou men moeten probeeren liet dit jaar los te krijgen. Er zou anders geen werk zijn. Het lid van Halderen zei dat er gisteren nog Iaat een van die menschen bij hem naai werk had gevraagd, Voorz. zegt er niets aan te doen is. Het is wel niet pleizierig, maar als er geen werk is kunnen we het toch niet geven. Dan moeten ze als het anders niet gaat, zich maar bij den arme opgeven. Weth. A. Mostermans. Er is toch nog geen werkeloosheid. Voorzitter zal trachten met Mol een over eenkomst te krijgen dit jaar nog dat per ceel af te staan. Hiervoor vraagt hij mach tiging om met B. en W. een bespreking te houden met Mol. Gaat het niet door dan kunnen wij er niets aan doen. Wordt goed gekeurd. Weth. H. Mostermans. We kunnen die mast wel om laten zagen. Voorz. vraagt, daar de reiziger op het oogenblik hiervoor aanwezig is een kleed (brandkleed) aan te schaffen. Weth. H. Mostermans vindt het goed doch dan niet meer uitleenen. Het lid Fitters. Hoeveel kost het? Voorzitter. 4 banen 5 meter lang 20 m. 20.—. Fitters. Er mag ook wel eens gelet wor den op schoorsteenvegen. Van Mierlo. Ik heb die jongen van uw schoonzoon, en 't was al een groote jongen, zelf hooren zeggendie schoorsteen bij ons kan niet geveegd worden. Fitters. Daar mag wel eens naar gekeken worden. Kijkt een 14 dagen geleden maar eens bij Gerrit van den Oord. Wetli. H. Mostermans. Ja het gebeurt hier eu daar wel eens meer en 't is ook gevaarlijk. Voorz. Dan verwondert het me dat ge zooiets niet zegt want dan zal ik er op laten letten. Weth. H. Mostermans. Het gebeurt toch. Fitters. Bij den Pastoor nog wel. Voorz. zegt het zoo moeilijk is in den schoorsteen te kijken. Vroeger werd er schouw gehouden, doch ge kunt nooit in den schoorsteen kijken. Weth. A. Mostermans vindt dat rondgaan toch wel zon baten wat het vegen betreft. Voorzitter zou zoo nu en dan de veld wachter wel eens rondsturen. Niemand meer het woord verlangende sluit de Voorz. de vergadering met den Christel ij ken groet. SPRANG-CAPELLE. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente oir Vrijdag 30 November 1923 des middags ten 2.30 uur. Voorzitter: Edelachtb. Heer Meijer, Ongeveer kwart voor drie opent de Voor zitter de vergadering en deelt mede dat de heeren Zwart en Middelkoopkennis van verhindering hebben gegeven. De notulen der vorige vergadering wor-

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 2