Adverteert in dit Blad. Binnenland. Ingezonden Stukken I Bestelt ze dan tqdlg bl| Waal- 0mdal men daar vlndt een Prachtige letters en billijke Ziet tlfdlg uw voorraad Is die niet voldoende tegen w,n,sc|,e stoomdrukker!! 5cliat modeUen, prtlzen. VISITEKAARTJES na. Nieuwjaar Antoón Tlelen. De Burgemeester van Wouw, de heer W. J. F. Juten, lid van de Tweede Kamer voor den kieskring Tilburg, is ernstig ongesteld. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft hij een aanval van beroerte gekregen. Zijn toestand is zorgwekkend. Met ingang van l Januari 1924, wordt het staatstoezicht op de volks gezondheid ingetrokken. Alle inspecteurs werkzaam bij de afdeeling volksgezondheid zullen den dienst verlaten. Van de verschillende afdeelingen zullen er worden vereenigd met die der tuberculosebestrijding, waarvan de desbetreffende hoofdinspecteurs den dienst zullen verlaten, Het aantal inspecteurs van het ver- eenigd staatstoezicht zal met minstens tien worden verminderd. In verband met de door de directie der Nederlandsche Spoorwegen aan den Loonraad nader verstrekte inlichtingen betreffende het door haar ingediende voorstel tot 10 pCt. salaris- vermindering van het geheele personeel is, naar de „Msb.*' bericht, de Loon- raad andermael samengeroepen tegen Zaterdag a.s. Te 's Gravenhage is Maandag het reconstructie-cougres der Algemeene R. K Werkgeversvereeniging bijeen geweest. Onder de aanwezigen be- vondeb zich de leden der Tweede Kamer Nolens, Deckers, Dresselhuis, mej. van Dorp en verschillende figuren uit de R.K, werkgeverswereld. Het congres werd geopend door den voorzitter, den heer P J. Asselbergs, die opmerkte, dat de R.K. werkgevers gevoelen, dat de tijd is gekomen, om krachtig in te grijpen en doortastende maatregelen te nemen ter verbetering van den economischen toestand. De heer Ch. Stulemeyer uit Breda refereerde over„Verlaging der pro ductie-kosten." Een uitvoerige gedachtenwisseling volgde. 's Middags werd het congres her opend met de mededeeling van den voorzitter dat zich onder de aanwezigen thans ook bevond de Minister van Financiën de heer Colijn. Het congres begroette deze mededeeling met luid handgeklap en langdurig applaus. Een groot aantal aanwezigen verhief zich van zijn zetels en bracht de heer Colijn een ovatie. Hierop was 't woord aan den heer HM.J Blomjous, lid der Eerste Kamer, die sprak over „Handelspolitiek en belastingpolitiek." Tenslotte refereerde dr. L. G. Korten- horst over: „Verdere maatregelen tot werkverruiming." Zoo mogelijk geven wij nog een uit voeriger verslag in ons .volgend no. (Buiten verantwoordelijkheidder Red Mijnheer de Redacteur. Mogen wij U nogmaals verzoeken om opname van de volgende regels in Uw veelgelezen blad, waarvoor bij voorbaat onzen welgemeenden dank. Hierbij deeien wij onze mede adressanten en verdere belanghebben den in verband met de navordering Hoof delijke Omslag 1921 van voormalig Besoijen mede, dat wij over dit onder werp een onderhoud hebben gehad met Burgemeester en Wethouders van onze Gemeente. Wij noodigen nu nogmaals op Donderdagavond 6 Dec. precies om 8 uur alle belanghebbenden uit in Café joh. Kool, teneinde mede te deelen in welken geest Burgemeester en Wethouders een gedeelte van de aangeslagenen eventueel tegemoet wil len komen. Het Comité J. BUDDINGH. J. N1EUWENHU1ZEN. H. SCHALKEN. M. BLOK A W1LMONT. DRUNEN. In de gisterenavond ge houden Raadsvergaderingwerd besloten tot uitbreiding van het electrische net in de Molensteeg over te gaan. Naar aanleiding van een adres van het Middelbaar onderwijs in Noord- Brabant te Tilburg om subsidie voor de Handelsschool te Waalwijk, werd besloten f 100.— subsidie te verleenen. Besloten werd echter het bestuur te berichten dat met het geven van subsi die niet zal worden doorgegaan indien het schoolgeld, dat thans f 40.per jaar bedraagt, niet wordt verhoogd. Algemeen was men van gevoelen dat de verhouding, van de gemeente f 100.- per leerling subsidie vragen en f 40.- schoolgeld heffen, niet opgaat. Uitvoerig verslag in een volgend nummer. j A.s Zaterdag 8 December zal de tooneelvereeniging met medewerking van de harmonie en liedertafel van het jongenspatronaat alhier een uitvoering geven ter gelegenheid van den verjaar dag van den Directeur van genoemd patronaat den HoogEerw. heer Deken Selten. J.l. Zondag werd alhier reeds druk schaatsen gereden. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppost kantoren werd gedurende de maand November 1923 Ingelegd f 17312 81 Terugbetaald f 20312.32. Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 6733. SPRANG—CAPELLE. (V.m Sprang). A.s Vrijdag 7 December, des avonds zeven uur, hoopt in het Ned. Herv. Kerkgebouw alhier voor de Chr. Volks bond op te treden den WelEd. ZeerGel. heer Dr. Hugo de Visser van Utrecht, met het onderwerp„Christus en de cultuur". Eenieder zal dezen begaafden rede naar willen hooren en we twijfelen er dan ook niet aan of het kerkgebouw zal geheel gevuld zijn. Aan het Hulppostkantoor alhier werd in de maand November 1923 voor de Rijkspostspaarbank Ingelegd f 4499 38 ^Terugbetaald f 2051 09. VRIJH -CAPELLE Woensdag 28 en Donderdag 29 November heeft „Sirena" haar eerste winteruitvoeringen gegeven, de eerste dag voor leden, de tweede dag voor niet leden.'s Woensdags was de zaal van den heer Treffers overvol, Donderdags tamelijk bezet. Het program werd goed afgewerkt, vooral het groote tooneelstuk „De Doode Ridder", oogstte veel bijval. De dames St. en v. O als nieuwelingen op het tooneel. waren bijzonder goed. Sirena heeft haar ouden roem gehandhaafd en met verlangen wachten we meerdere uitvoeringen af. Als bijzonderheid kunnen we mededeelen dat alhier vader en zoon tegelijkertijd voor henzelf ouderdoms rente aan het postkantoor afhalen. CAPELLE. In ons nummer van j.l. Woensdag staat vermeld dat bij de trekking der verloting, verbonden aan de bazar voor het Groene Kruis o.m. prijzen zijn gevallen op de no. 1036 en 1456. Dit moet zijn no. 1436 en 1056. Naar wij uit goede bron verne men, zal in deze gemeente, evenals in tal van andere plaatsen in Nederland op 20 dezer een vlaggetjesdag geor ganiseerd worden, waarvan de op brengst bestemd is voor noodlijdend Duitschland, In de j.l. Vrijdagavond gehouden vergadering van den dameskrans alhier werd door de penningmeesteresse re kening en verantwoording gedaan van den gehouden bazar. Hieruit bleek, dat de ontvangsten waren f 2602,00' /2 ter wijl het bedrag der gemaakte onkosten f 726,58'/2 bedroeg zoodat het batig saldo f 1875,42 bedraagt. WASPIK. Door het bestuur der Maria-vereeniging is besloten met Kerst mis het St. Anna-feestje te vieren. Als naar gewoonte zal ook thans voor speelgoed en de noodige versnaperin gen gezorgd worden, zoodat de klein tjes een prettige dag te wachten staat. Onder vele blijken van belang stelling, zoowel stoffelijke als geeste lijke, herdacht de heer D. In 't Veld jl. Zaterdag den dag, waarop hij voor 25 jaren als brievenbode in dienst trad. Moge Dirk, die steeds ijverig en nauwgezet in de vervulling zijner plichten is geweest, nog lang zijne be trekking bekleeden. Door de gladheid van den weg, kon door den boerenbond Vrijdag j.l. de inzameling voor de noodlijdenden in Duitschland niet doorgaan en zal deze gehouden worden op a.s. Vrijdag 7 December. Door het aanbrengen der noodige herstellingen aan de R: K. Bijzondere Jongensschool is een der klassen tijde lijk ondergebracht in de oude openbare school achter het raadhuis, zoodat het onderwijs geregeld gegeven kan worden A.s. Donderdag zal de Boeren bond in het café bij mej Ma. de Bont, eene ledenvergadering houden waarbij als spreker zal optreden de heer van den Broek, directeur der landbouw school te Boxtel, met het onderwerp „Grondbewerking en bemestingsleer". Tot penningmeesteresse der Ma- ria-Vereeniging is benoemd mej. W. Verschure-de Wit. Door bijzondere omstandigheden kon de filmvoorstelling omtrent de zuivelbereiding op Dinsdag 4 Dec niet doorgaan en is deze uitgesteld tot de volgende week. Naar wij vernemen zal de werk man v. D., die onlangs op de scheep- timmerwerf een stukje ijzer in een oog kreeg, dit lichaamsdeel moeten missen. Tot voorzitter van het „Wit Gele Kruis*, is in plaats van den Heer G, Vermeulen benoemd, de Heer A. Maas, Hoofd der R.K. jongensschool. Het afbreken van een huis met schuur voor den heer J. van Onzenoort, werd gisteren bij publieke aanbesteding aangenomen, door D. Verschuren voor f55. den na voorlezing onveranderd goedge keurd en vastgesteld. AAN DE ORDE: 1. Ingekomen stukken. Voorzitter. Deze vergadering' is op ver zoek van 5 raadsleden belegd om te kunnen spreken over de bestaande vacature van hoofd der openbare school in Vrijhoeve Capelle. Zooals de lieeren zien is aan dit verzoek bereids gevolg gegeven. Het verzoek is onderteekend door de hee- ren Moonen, Michael, Middelkoop, Oerle- mans en Verheiden. Vervolgens is er nog een adres ingeko men van de ouder-commissie uit Vrljhoeve- Capelle. De ouder-commissie zegt te hebben ge hoord dat Burg. en Weth. van plan zijn om voorloopig slechts in de vacature te doen voorzien door aanstelling van een tijdelijke leerkracht en daartegen wenschen zij te pro- testeeren aangezien ze overtuigd zijn dat dit aan het onderwijs veel schade zal be rokkenen, vooral aan een twee-mansschool. Het onderwijs van de school is thans zeer goed en adressanten hopen dat men dit op een goed peil wil houden en spoedig tot aanstelling van een vaste leerkracht zal overgaan. Van de vereenigiug „Volksonderwijs is eveneens een adres ingekomen waarin op de wenschelijkheid van spoedige benoeming van een hoofd der schóól wordt gewezen. Adressanten zeggen vernomen te hebben dat op advies van het Rijksschooltoezicht door Burg. en Weth. tot dezen maatregel is overgegaan te meer nog daar is gewezen op de hangende schoolkwestie In de Heistraat. Adressanten merken echter op dat voor aleer die kwestie zal zijn opgelost, nog maanden zullen verloopen en daarom ver zoekt deze Vereeniging om in het belang van het onderwijs tot benoeming van een vaste leerkracht over te gaan. Voorzitter. Gelijk aan den raad bekend zal zijn, hebben Burg. en Weth., na het be sluit van den heer de Bruijn, op diens ver zoek, eervol ontslag te verleenen, direct een oproeping gedaan. Daarop heeft ons college van den heer Inspecteur een verzoek ge kregen om met hem een onderhoud te wil len hebben. Tijdens dat onderhoud adviseerde de In specteur ons om daar een tijdelijke kracht ie benoemen, zulks met het oog op de op heffing van de openbare school in de Hei straat. Volgens den inspecteur kunnen daar tegen geen overwegende bezwaren bestaan terwijl met het oog op een belangrijk finan- tieel voordeel er alles voor is dat met de benoeming van een vast hoofd voorloopig wordt gewacht. Burg. en Weth. hebben gemeend op dit advies te moeten ingaan omdat, wordt er tot opheffing van de openbare school in de Heistraat overgegaan, de heer Benjaminse dan op wachtgeld zou moeten worden ge steld en dat is door het advies van den in specteur op te volgen, te voorkomen. Nadien is door den inspecteur nog eens geschreven dat hij voorstelt om eene voor- loopige benoeming te doen, teneinde alzoo het op wachtgeld stellen van den heer Ben jaminse te voorkomen en alzoo een groote bezuiniging te verkrijgen. Den heer Oerlemans zegt 't te spijten dat Burg. en Weth. niet den geregelden gang van zaken bewandelen docli op advies van den inspecteur tot eene tijdelijke benoeming overgaan. Met het voorstel van den heer inspecteur kan hij zich in geen enkel op zicht vereenigen. Bovendien wensclit hij er op te wijzen dat de inspecteur wel eenigen invloed kan uitoefenen op een voordracht, maar niet in een dergelijk geval kan tus- schenbeide komen. De bemoeiingen van den inspecteur gaan niet verder dan dat hij in vereeniging met Burg. en Weth. een voor dracht kan opmaken. Verder gaan diens be moeiingen absoluut niet en daarom is zijn standpunt niet te verdedigen. Spreker wijst in dit verband op de Lager Onderwijswet waarin zelfs staat dat: is bin nen een half jaar niet In de vacature voor zien, Ged. Staten dan kunnen ingrijpen. Hij geeft daarom in overweging spoedig in de vacature te voorzien want mocht het üi de Heistraat ooit onverhoopt nog tot een besluit komen tot opheffing dier school, er dan nog beroep openstaat bij Ged. Staten en daarna nog bij de Kroon wat alles zeer lang zal duren. En juist omdat zulks nog maanden kan duren, kan hij niet begrijpen dat niet op normale wijze in de vacature wordt voorzien. Bovendien is, aldus spr., zooals de vereeni ging van Volksonderwijs zeer terecht in *t adres zegt, deze gang van zaken nadeelig voor het onderwijs^. Men weet goed dat, als telkens van personeel op een school wordt verwisseld, dit zeer nadeelig voor het on derwijs is en op de door Burg. en Weth. voorgestelde manier zou men tweemaal een verwisseling krijgen. Een onderwijzer moet zich maanden inwerken, vooral aan een twee-mansschool eer hij met vrucht de les sen kan geven. Men zou hier dus eenige maanden krijgen die geheel voor het onder wijs verloren gaan. Men zou onderwijs dat nu op een hoog peil staat, kwijnend maken en dat moet worden voorkomen. Tenslotte wil hij nog opmerken dat het den inspecteur van het onderwijs te doen is om het openbaar onderwijs te nekken, dat lieeft men onlangs bij de schoolkwestie van den Loonschendijk ook kunnen merken, hoewel het hem toen niet is gelukt die school opgeheven te krijgen. Die aanval is toen afgeslagen. Spr. zegt niet te begrijpen dat, nu voor 100 kinderen in de Heistraat nog openbaar onderwijs wordt verlangd, men nog een zjj- delingschen aanval durft wagen. Van be zuiniging behoeven deze heeren althans niet - te spreken. Resuineerende komt het hem voor dat 't plicht van den Raad is om aanstonds in de vacature van hoofd del- school te voorzien. De heer van Willigenburg kan zich niet met dén heer Oerlemans vefeenigen. Zeer terecht is opgemerkt dat volgens de Onder wijswet de voordracht voor een onderwijzer door Burg. en Weth. in overleg met den Inspecteur wordt opgemaakt. Doch dit sluit echter geenszins uit dat diens bemoei ingen nog verder zouden gaan. Bovendien moet men toch ook voelen dat niet alle ad viezen van den Inspecteur door Burg. en Weth. zoo maar leukweg in den wind kun nen worden geslagen want dan zou hij later, als er eens iets kan komen en er kan op dit gebied zooveel komen met het gemeen tebestuur geen consideratie gebruiken. Verder is door den heer Oerlemans gezegd dat het onderwijs zooveel schade zal lijden. Dit ontgaat hem nu teneenenmale omdat de Inspecteur toch wel capabel mag worden geacht te kunnen beoordeelen wat goed en wat niet goed voor het onderwijs is. De heer Oerlemans merkt op dat de In specteur alles doet om het openbaar onder wijs tegen te werken. Verhejjden. Juist, daar is hij hier al thans druk mee bezig. Oerlemans. Als men het onderwijs op peil wil houden kan onmogelijk op het advies van den inspecteur worden ingegaan. Van Willigenburg. Dat is uw meening. Andere en toch zeker tot oordeelen be voegde personen zeggen weer van niet. Oerlemans. Dat moet dan nog bewezen worden. De heele zaak is dat de inspecteur hier in dit geval het finantieele belang bo ven het onderwijsbelang stelt. Van Willigenburg. Dat alles zegt niets. I Dan kan ik vragentoont dan eens aan waarom liet onderwijs geschaad wordt. Oerlemans. Daar is werkelijk niet veel moeite voor noodig. Men begrijpt toch goed dat de te benoemen onderwijzer zich eerst weel. eens heeft in te werken want overal heeft men weer andere toestanden. Het kan heel goed gebeuren dat een onderwijzer wordt benoemd die nog nooit aan een twee- mansschool is werkzaam geweest, dus nog nooit voor een klas van drie leerjaren les heeft gegeven. Zelfs heeft men nu kans dat men niet eens iemand krijgt met de be voegdheid van hoofd der school. De heer van Willigenburg meent dat dit voorloopig geen bezwaar zal zijn aangezien na een halfjaar daartoe dan nog kan wor den overgegaan. Oerlemans. Er mag niet laager don een half 'aar een vacature open blijven anders beloopt men de kans dat Ged. Staten zelf een hoofd zenden. Van Willigenburg. Er is hier geen nala tigheid of onwil in het spel. Het is hier een in overeenstemming met den inspecteur ge nomen maatregel om zoo goed en tevens zoo voordeelig mogelijk in de vacature te voor zien, Men wil hier rekening houden met den toestand die geschapen kan worden in de Heistraat. Er wordt wel gezegd dat do openbare school daar niet zal worden opge heven maar andere, bevoegde personen, oor deelen toch anders en zeggen dat de school wel zal worden opgeheven en wil men nu handelen als de inspecteur voorstelt, dan heeft men op de eerste plaats een groote bezuiniging bereikt en op de tweede plaats houdt men rekening met de belangen van dit betrokken hoofd der school want het is ook zijn wenscli hier later te worden be noemd. Oerlemans. Men heeft hier geen rekening te houden met wenschen of belangen van personen, doch men heeft hier alleen te kij ken wat in het belang van de gemeente en ook in dat van het onderwijs is. Van Willigenburg. Men moet ook naai de andere zaken mede omzieu. Michael. De belangen van het onderwijs moeten boven de finantieele belangen wor den gezet. Het kind mag niet de dupe wor den van zulke zaken en waar het nog lang niet zeker is dat de openbare school in de Heistraat wordt opgeheven, is het plicht van den Raad om zoo spoedig mogelijk een hoofd der school te benoemen. Oerlemans. Als 't zoo maar gaat om daar de school op te heffen, dan is het heele be ginsel van de lager onderwijswet weg, want dan is van gelijkstelling van onderwijs geen sprake meer. Als er voor 100 kinderen open baar onderwijs wordt verlangd en voor een 80 christelijk en die krijgen dan dat onder wijs terwijl naar de 100 waar het voor wordt verlangd niet wordt omgekeken, dan zeg ik dat er geen gelijkstelling van onder- wijt meer is, maar dat er een .schromelijke willekeur wordt uitgeoefend. Van Willigenburg. Als het over gebouwen ging dan had u gelijk, nu niet. Oerlemans. Ik weet wel, men zou een gedeelte van de kinderen naar Vrijhoeve Capelle willen zenden maar daar kan de school 72 leerlingen bevatten en er zijn er nu zeker reeds 60. In Capelle waar men een ander gedeelte zou willen heenzenden, is de school reeds te klein. De heer van Willigenburg meent dat men niet te veel op de cijfers moet afgaan, want andere hebben wel eens gezegd dat er maar voor 18 schoolgaande kinderen openbaar on derwijs wordt verlangd. Oerlemans. Reeds driemaal is toch een adres aangeboden zonder dat een tegen- adres is gekomen. Van Willigenburg. Zou het niet beter zijn dat daar niet te veel over wordt gesproken. Het is toch bekend genoeg dat er menschen zijn die al wel driemaal dan weer op deze en dan weer op een andere lijst hebben ge- teekend. Wijlen de heer M. Rijken zeide vroeger reeds: wat beteekenen deze adres sen. Oerlemans. Dat is een kwestie van waar deering. Verheijden. Of dwang. Kerst. Juist, dat kan het ook zijn. Oerlemans. Ik stel voor dat door Burg. en Weth. onverwijld maatregelen worden ge troffen dat tot benoeming van een hoofd der school wordt overgegaan. Dit voorstel in omvraag gebracht wordt aangenomen met 5 tegen 4 stemmen. Voor stemden de heeren Oerlemans, Rij ken, Moonen, Michael en Verheijden. Tegen de heeren Verhoeven, van Willigen burg, van der Hoeven en Kerst. Hierna deelt de Voorzitter mede dat door Burg. en Weth. aan den Minister en aan Ged. Staten is geschreven over de al of niet opheffing der openbare school te Capelle. Van den Minister is no geen antwoord ont vangen, wel van Ged. Staten. Ged. Staten achten opheffing van de openbare lagere school in de Heistraat de beste oplossing. Deze school kan dan worden overgegeven aan de christelijke school ter wijl de kinderen waarvoor openbaar onder wijs wordt verlangd kunnen worden over gebracht naar Vrijhoeve-Oapelle en Capelle. J3en tweede voordeel achten Ged. Staten deze oplossing nog omdat daardoor de overbevolkte Chr. school aan den Loon schendijk kan worden ontvolkt waardoor daar dan niet zal gebouwd behoeven te worden. Voorzitter. Deze kwestie zal later aan de orde worden gesteld, als ook het antwoord van den Minister is ingekomen. Een verzoek van de R. K. Vroedvrouwen school te Heerlen om een subsidie van 25 gulden, wordt voor kennisgeving aangeno men. Schrijven van Ged. Staten waarbij de ver ordening op de heffing van opcenten op de persoueele belasting wordt teruggezonden aangezien de gebruiker van een perceel reeds de volle 80 pCt, moet betalen, ook al is men niet rechtstreeks eigenaar. Wordt besloten conform het verzoek van Ged. Staten te besluiten. Schrijven van Ged. Staten waarbij wordt in overweging gegeven om het om het maxi mum te heffen cijfer van 3 op 2 terug te brengen. Aldus wordt besloten. (Wordt vervolgd). VLIJMEN. Gistermiddag om half 1 zag men niet minder dan ruim 500 kinderen naar de Eerw Frateis trekken öm daar van Sf. Nicoiaas geschenker> »e ontvangen. Om 1 uur kwam de H. Man met zQn knecht het dorp intljdev terwijl de harmonie sConcordls* hen vergezelde. Toen St. Nicolaas bij de Eerw. Fraters aankwam, was het een lust de blijde gezichtjes van de klnde en te zien. Da voorzitter van Vlijmens B-lang of Carnavalsclub, waarvan he' feest uitging, sprak een hartelijk woord en geleidde den goeden Sint naar zijn zetel. De H. Man dankte het bestuu> en spoorde de kinderen aan goed op te passen, opdat zij flinke mannen en vrouwen voor Kerk en Maatschappii zouden worden. Daarna begon de prijs- ultdeeling. Ruim 500 Kinderen beneden de elf jaar kregen elk 2 a 3 geschen ken. Vele kleedlngstukken, kousen, dassen, ijsmutsen, enz. werden uitge deeld. Alles wa9 prachtig in o«de en de blijdschap was groot. »Vlijmens Belang* verdient een woord van har- telijken dank voor bet organiseeren van dit mooie feest, terwijl ook de harmonie >Concordia* tn dezen dank moet wor den ingesloten. In deglsteren gehouden vergadering van den gemeenteraad werd o.m. be sloten te voldoen aan het verzoek van het Besiuur der Bijzondere Lagere jongensschool om vergoeding det kosten van eenige nieuwe schoolbanken enz., doch een verzoek van hetzelfde schoolbestuur om vergoeding der kosten van verharding van de speel plaats werd op voorstel van B. en W. afgewezen. De R.K. Joogeboerenstand zag zich 1 de gevraagde subsidie van f 30 toe gekend. Verschillende subsidies werden verder met het oog op de fiaa»tleeleo toe stand der gemeente, verminderd. Een uitzondering hierop maakte het W i- Gele K uis, wier subsidie onveranderd bleef. De stroomprijs werd verlaagd en vastgesteld voor licht van 65 op 50 cent, voor kracht op 25 cent. Het voors'el van B. en W, tot ver- haltng van 3'/2 pCt. van de pensioens bijdragen werd na eenige di-cussie (sommigen wenschen de volle 8'/s pCt. te verhalen) aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Het voorstel van B. en W. to« heffing eener belasting op de publieke ve-makelijkhedeo werd aangenomen. Nog werden verschillende percentages vastgesteld, welke de gemeente op de diverse rijksbelastingen zal beffen. Wij komen op een en ander nader terug In ons uitvoerig verslag in een volgend nummer. ALMKERK. Het zoontje van den heer van I. had het ongeluk zoodanig tegen een kar op te rijden, dat hij genoodzaakt is het bed te houden. Door den heer R. alhier, Is in deze gemeente een ziLeren Horloge verloren, tegen belooning wordt men verzocht dit terug te bezorgen. Op Vrijdag 7 Dec. a.s. hoopt het fanfarecorps »C'e9cendo* te Nieu- wendijk (gem. Almkerk) een openbare uitvoering te geven in het Iostltuut- lokaal aldaar. De collecte te Nieuwendijk in de Geref. Kerk tijdens het dankuur voor 't gewas bracht op f 500. Naar wij vernemen hoopt in Jannari a.s. voor de Anti-Rev. Ktes- vereeniging te Nieuwenotjk op te treden, de heer C. B. v. d. Wal van Randwijk,

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 3