DE ECHO till MDEII Tweede Blad Provinciaal Nieuws Waalwijk. 21e pr. A. J. Mahieu, Stationsstraat 92 Waalwijk. 22e pr. J. Coehorst, St. Antonius straat 125 Waalwijk. 23e pr. R. C v. d. Hammen, Groote straat 231 Waalwijk (v. B.). 24e pr. A, van Meeuwen, Winterdijk 66 Waalwijk. 25e pr. A. Kleijssen Grootestraat 270 A Waa wijk (v. B.). 5e, 6e, 7e, 8e en 9e prijs 1 doos postpapier met enveloppen. 10e, 11e, 12e, 13e en 14e prijs 100 visitekaartjes met enveloppen. De winnaars van bovenstaande prij zen van 5 14 worden verzocht om gaand op te geven wat men er op gedrukt wenscht te hebben. Een en ander wordt dan direct gezonden. De overige prijzen zijn reeds verstuurd. De uitslag van den wedstrijd voor de adverteerders was als volgt, nl. dat door de deelnemers ,aan den St. Nicolaas-wedstrijd als de beste en doelmatigste advertentie werd aan- Numm. 100. Woensdag 5 Dec. '23 Waalwijk, 4 December 1923. De laatste berichten omtrent den toestand van onzen geachten burge meester zijn zeer ernstig. De toestand is uiterst bedenkelijk. L.l. Zondag werd in onze parochie kerken verzocht voor den lijder te bidden. Met ingang van 15 December is benoemd tot plaatsvervangend lid van den raad van beroep voor de directe belastingen te Tilburg de heer B. J. H. C. Timmermans te Waalwijk. Door een nota van wijziging van de ontwerp begrooting voor 1924, worden de ontvangsten van hoofdstuk I verhoogd met f 6270 59, waardoor de inkomstenbelasting nog met f 6000 kan verlaagd worden en alzoo terug- gewezen gebracht tot f 147,500, (vorig jaar C. Jacobs en Zn. Haven Waalwijk 104 st f 164 000). Het comité inzake inzake de belasting-navordering in voormalig Besoijen, verzoekt ons even de aan dacht te willen vestigen op het in dit no. voorkomende Ingezonden Stukje. We willen dat met genoegen doen, omdat deze heeren o. i. op den rech ten weg zijn en maar niet spreken over het recht van den raad deze navordering te doen, maar blijkbaar en o.i. terecht andere motieven hopen te laten gelden. Men beroept zich er vooral op mocht door den raad van voormalig Besoijen al een vergissing zijn begaan dat het jaar 1921 te ongunstig was, om tja het betalen der belasting en de zorg voor het instandhouden van hunne gezinnen, nog iets te kurmen over leggen terwijl de toestand steeds on gunstiger is geworden en momenteel voldoen aan de navordering, zou be teekenen zich en hunne kinderen het allernoodzakelijkste ontzeggen," Wij gelooven dat er alles voor te zeggen valt dat men de menschen die er voor in de termen va len op bo venstaande gronden zooveel mogelijk tegemoet komt, maar dat men ook degenen die heel goed betalen kunnen, dat ook laten doen. Billijk is billijk en recht is recht. Onze St. Nicolaas-wedstrijd heeft zich in .groote belangstelling mogen verheugen. Er was zeer groote deel name, dus dat was een succes en onze winkeliers hebben de zekerheid dat duizenden de advertenties hebben zit ten spellen van voor tot achter. Niet minder dan 673 biljetten werden in geleverd We konden toch al moeielijk een eenvoudiger wedstrijd-vraag stellen en toch zijn er nog verbazend veel slechte tellers. We hebben toch meermalen geschreven dat men goed moest op letten, dat er voet-angels en klemmen lagen. Men kon toch begrijpen dat er wat meer aan verbonden moest zijn dan gewoon kijken waar H. Man of Sinterklaas stond te lezen, men moest zoeken of de begin of eindletters van een of andere reclame niet het gevraag de woord Sinterklaas of i. d. vormde enz. Hoe kan het b v. in iemands brein opkomen om Zwarte Piet of Pieterman bij de Sinterklaasjes of i. d. te tellen Is dat hetzelfde? En zoo waren er verschillende. We kregen zelfs bil jetten, die het juiste of ongeveer het juiste cijfer hadden, maar die er leuk weg bij vermeldden, dat in dat cijfer zooveel maal de woordjes Zwarte Piet e.d. begrepen waren, dus die sloegen er geheel uit. Enfin, alle begin is moeielijk en 't is een voldoening dat er zooveel deel name was en velen zich zeer zeker vele uren aangenaam bezig hebben gehouden. Een volgend jaar wat nieuws. De uitslag van den lezers-wedstrijd is als volgt: le pr. M. C. v. d Hammen, Groote straat 236 A Waalwijk (v. B 2e pr P. Brokx, lederfabriek Waspik 3e pr. W. Paans, Kornschendijk Almkerk. 4e pr. W v. Gammeren, Drongelen 5e pr. M. Savenije, Grootestraat 44 Waalwijk. 6e pr. |oh. v. d Hoek, Winterdijk 131 Vrijh Capelle. 7e pr. Kinderen van Oudheusden, Stationstraat 46 Waalwijk. 8e pr. Mientje Heesters, Beneden kerk Waspik. 9e pr. P. de jong, Grootestraat 258 Sprang. 10e pr. A Couwenberg, Besoijensche Steeg B 567 Waalwijk lie pr. L van Kempen, Bes Steeg B 36b Waalwijk 12e pr. P. Heesters, Mr. van Cooth- straat 18 Waalwijk. 13e pr. G Oerlemans, Nieuwe Haag- dijk 28 Breda. 14e pr L. de Bruijn, Vrijh -Capelle A. van Pelt, Nieuwstraa laatste bedrag laag. De schade wordt geraamd op pl m» 1*125 000. De inboedel van Van Ginneken is geassureerd, alsook huis, inboedel, enz der familie de Rooij. De waarnemende burgemeester en opperbrandmeester, de Edelachtb. heer Jac. Gragtmans was direct ter plaatse en rijks- en gemeentepolitie zorgde voor afzetting en bewaking, Naar wij met zekerheid vernemen zal de Concertzaal „Musis Sacrum" tegen het voorjaar belangrijk worden vergroot. Zeer zeker een tijding, die met ingenomenheid zal worden verno men waar ze bij tal van gelegenheden werkelijk te klein bleek. Maandag 1.1. had ten raadhuize door B. en W. de aanbesteding plaats van 8 Middenstandswoningen en 1 winkelhuis aan het St. Antonius-plein, voor rekening van 't Gemeentelijk Woningbedrijf. De uitslag was als volgt: C. Honcoop, Veen f 36748 H. Hermans, Vught f 37400 Gebr. van Alphen, Oosterhout f 40386 A. Kramer, Genderen f 41700 G J. van Dongen, Raamsdonk f 42250 15e pr. Capelle. 16e pr straat 53 17e pr A. C. Trommels, Groote- Waalwijk. G. W. Toebes, Burg. v. d Klokkenlaan 17 Waalwijk. 18e pr H. J. Spierings, Nieuwstraat 43 Capelle. 19e pr. H. Patist, Hoekeinde no. 2 Waalwijk. 20e pr. L, Broumels, Stationsstraat 6 Blue-Band 88 J. C. van Eijkelenburg 78 J. van Well-van Doormalen 62 lurgens-Planta 58 M. A. v. d. Lee en Zn. 53 Eigen advertentie 30 C. P. van Zeist 30 G. Goutière 30 I. C. Mortier 27 Th. van Wijck 25 De Zon, 's Bosch 20 fa. Wed. N. v. Well 13 J. van Engelen-Staal 12 H. Kolsteren-Lagarde 10 I. van Leeuwen-Frijda 9 G. Verkade 7 A. Derksen 6 P. Trommelen 5 Wed. J. v. d. Broek 5 en enkele mindere. Waar in onze voorwaarden werd aangegeven dat alleen winkeliers adverteerders voor prijs in aanmerking cwamen en de heer J. C. van Eijkelen burg buiten mededinging blijft, zijn de nijzen als volgt toegekend le pr. C. Jacobs en Zn. 2e pr. J. van Well. 3e pr. M. A. v. d. Lee en Zonen. Deze drie hebben dus recht op respectievelijk 300, 200 en 100 gratis- advertentie-regels, 't volgend kwartaal te gebruiken. In den morgen van Zondag op Maandag ten omstreeks kwart voor 5 ontstond brand in de stoomschoenfa- briek der fa. Wed. A. M J. van Delft Znfabrikante van het bekende Védé-schoeisel". De bewoners van 't aan de Oostzijde grenzende huis, de familie Jan van der Heijden, keken recht in 't vuur, dat toen nog slechts in z'n begin-stadium was. Direct ging men de straat op, die natuurlijk geheel verlaten was. De brandweer en politie werd ten spoedigste gewaarschuwd en hulp kwam weldra opdagen van de brandweer v.m. Besoijen De slang op de waterleiding was spoedig in werking en ook de motorspuit was zoodra mogelijk ter plaatse, hoewel de paarden- tractie, het waarschuwen van koetsier, inspannen, enz. natuurlijk nogal tijd vraagtvooral bij zulk een gelegenheid als het vuur zoo ontzettend snel om zich heen grijpt, lijkt het altijd lang, al loopt alles zoo snel mogelijk. Met ongelooflijke snelheid breidde het vuur zich uit en weldra stond het geheele fabrieksgebouw, waarin kanto ren en woonhuis in lichte laaie en ook het groote boerenhuis aan de westzijde, bewoond door van Ginneken en de Rooij in brand. Er was dan ook aan het behouden dezer gebouwen niet te denken. De brandweer had werk ge noeg om het belendende huis van den heer J. v. d. Heijden te trachten te redden, wat haar dan ook is gelukt. Uit de fabriek is ongeveer niets gered, alleen boeken, bescheiden, enzzijn gelukkig nog in veiligheid gebracht kunnen worden. Van v. G. is wat inboedel, van den landbouwer de Rooij wat inboedel en 't vee gered. De geheele wintervoorraad van den laatste werd echter een prooi der vlammen Een groote trekhond die men uit het brandende perceel naar buiten had gedreven, liep terug in 't vuur en kwam onder vreeselijk gekerm om. Omstreeks half zes woedde het vuur het hevigst en was alles een groote vuurmassa, die zich onheilspel lend afteekende tegen de donkere lucht en uren ver te zien moet zijn geweest, 't Zag er toen dreigend uit. Maar rond 7 uur was men den brand geheel meester en werden de stukken en brokken muur die gevaar opleverden omgestooten en leverde de aanblik niets dan troostelooze, rookende puinhoopen, op de plaats waar gisteren nog een flink, levenskrachtigbedrijf stond, vrucht van jarenlangen, stoeren arbeid, dat een uitstekend fabrikaat vervaardigde met goeden naam en welke fabriek een goed stuk brood verschafte aan een zestigtal arbeiders en daarnaast een flink boerenbedrijf dat ook voor langen tijd is geruïneerd, 't Was een werkelijk troosteloos gezicht. De oorzaak van den brand is onbe kend. Naar wij vernemen is de Védéfabriek bij een particuliere maatschappij de in ventaris op beurspolis verzekerd, voorts tegen neringschade bij Labor, al is dit J. de Bont, Nieuwkuijk f 42800 G. de Bont, f 4290C A Lucas, Moerdijk f 42990 J. Blankers, Nieuwkuijk f 44000 L. v. d. Plas, Rosmalen f 44291 C. B. Timmermans, Sprang f 44465 J. van Rooij, 's Bosch f 44545 J. Martens, Raamsdonk f 44850 C Michael, Vrijh.-Capelle f 45225 Trio, Elshout f 45100 Gebr. Maas, Waalwijk f 45357 H. Pennings, Rosmalen f 45754 J. v. d. Meijs, Waalwijk f 45897 C Musters. Loonopzand f 46124 H. Moerenberg, Oisterwijk f 46300 Het werk is aan den laagsten in schrijver, de Fa. C. Honcoop te Veen opgedragen. Het stembureau voor de Kamer van Koophandel voor de Langstraat is voor deze gemeente samengesteld als volgt M. A. J. van Liempt, voorzitter ledenB. Timmermans, G. van Loon en J. van Mierlo. Plaatsvervangende leden: Jac. Gragt mans, M. van Nunen, M. Beerends en E. W. Klijberg. Ter Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen te Waalwijk is ver schenen een nieuw werk op 't gebied der Schoenindustrie nl„de Stanzerij" in de machinale schoenfabrige door Aloys Stütz, hoofdleeraar aan de Rijks vakschool voor Schoenmakers en Leer looiers te Waalwijk. Vergissen wij ons niet dan is dit het eerste Hollandsche werk, dat deze belangrijke afdeeling in de machinale schoenfabricage behandelt, en dat op een zeer uitvoerige en duidelijke wijze Het werk is groot pl m. 250 pagina's toegelicht met een 100-tal foto's en teekeningen op Engelsch papier ge drukt en gebonden in linnen stempel- band. Het bevat voor den fabrikant, stanzmeester en stanzer een schat van wetenswaardigheden, berekeningen enz. zoodat het een standaardwerk ge noemd mag worden en nergens mag ontbreken. De prijs is f 6. Naar aanleiding van het verzoek der R K. Werkliedenvereeniging om den werktijd te stellen op gedispen seerde katholieke feestdagen van 9 uur v.m. tot 5 uur n.m heeft de Waalwijk sche Looiersvereeniging besloten om op die dagen den arbeid te doen aan vangen om 9 uur en te doen eindigen op den tijd van een gewonen werkdag. Morgen (6 December) zal het 50 jaar geleden zijn dat de Eerw. Zuster Constantia in het klooster trad en bijna haar geheele religieuse leven in onze gemeente doorbracht. We hebben reeds vroeger de gelegenheid gehad uitvoerig uiteen te zetten de groote verdienste die Zuster Constantia had als opvoedster der jeugd, vooral der kleinen der bewaarschool. Het lijdt dan ook geen twijfel of van tal van zijden zal zij op dit gouden jubileum hartelijke blijken van belangstelling ontvangen terwijl wij haar bij voorbaat onze beste gelukwenschen aanbieden. In tegenstelling met de loopende geruchten als zou de lederfabriek „De Amstel" van de fa. Gompen in liqui datie gaan en daarna in andere handen over, kunnen wij mededeelen dat deze geruchten van allen grond zijn ontbloot. De zaak is zooDe lederhandel te Amsterdam wordt opgeheven en de heer Siegfried Gompen treedt uit de firma om over te gaan in die van de firma Rosenbdrg Co. te Amsterdam, terwijl de heer Leonard Gompen de lederfabriek alhier op denzelfden voet zal blijven voortzetten. Zondagmorgen kwam een motor rijder op den Winterdijk door de glad heid te vallen. Hij schoof met zijn machine van den dijk en kwam zoo danig terecht dat hij z'n keel zeer blesseerde en zich hevig bloedend onder behandeling van dr. Langemeijer moest stellen, die de wonde direct dichtnaaide. De motor werd per Wa- veem naar Tilburg gebracht. De tooneelvereeniging van de R.K. Werkliedenvereeniging „D.V.S.V." gaf Maandagavond een groote uitvoe ring voor leden en donateurs van de R.K. W. V., die in alle opzichten goed geslaagd genoemd mag worden Voor een boven en onder geheel bezette zaal kwam na het welkomst woord van den voorzitter, de heer Fr. Passier, de club ten tooneele met de klucht in drie bedrijven „Excellentie". Kennen we D.V.S.V. vooral in hare dramatische en tooneelwerken en heeft de roem die zij daarin behaald heeft ons zeker verwend, met de klucht zooals Maandagavond gegeven, heeft zij haar gehoor echter ook weten te boeien en een hoogst gezelligen avond bezorgd. Het geheel werd uitstekend vertolkt, de rolverdeeling was juist, de aanklee ding en verzorging van het tooneel zooals gewenscht en de costumeering prachtig in overeenstemming met het geen moest worden uitgebeeld. Het was een nummer, mooi van begin tot einde, dat de lachspieren den geheelen avond heeft doen trillen. De tweede klucht „Bij Cisje in den Scheerwinkel", hoewel goed gespeeld, beviel ons een graadje minder, wat aan den inhoud te wijten is. Maandagavond wordt dezelfde uitvoe ring voor het publiek gegeven De bezoekers kunnen dan van een gezel ligen avond verzekerd zijn. Het eerste der vier abonnements concerten op Maandag 3 December bracht ons de Zweedsche Zangeres Brigit Engell. Het is een groot succes geweest en wij zullen dezen avond niet gauw vergeten zijn. Haar stem is welluidend en haar verschijning sym pathiek. Adembeheersching, klankvor ming en zang-techniek zijn bij eene internationale bekendheid zooals zij is, natuurlijk volmaakt en bewonderens waardig. Dit alles was natuurlijk een voudig en als van zelf sprekend en zij gaf er ons mede dat wat niet onder woorden te brengen is doch ondergaan wordthet genieten van haar groote kunst. Door haar uitbeelding en zeggings kracht, het zich inleven in den inhoud van al hare liederen, zoo verschillend van karakter, zoowel muzikaal als lit terair, door haar schalkschen oog opslag bij deze, haar lichtelijk drama tische houding en gelaatsuitdrukking bij andere was van alle overdrijving of sentimentaliteit, altijd geestig en pit tig heeft zij ons deze liederen doen begrijpen en de stemming ervan doen mede voelen. Zij heeft ons van 't be gin tot het einde in spanning gehouden en wij zijn na haar toegiftje, een ju weeltje van een wiegeliedje van Louis Schnitzler, heengegaan onder den mach tigen indruk van haar kunst, niet vra gende naar meer. Gelukkig. Want de stemming van de toehoorders, het contact met hen. zou er na Stdndchen van Strauss (herinnert U zich de leuk-eenvoudige aankondiging van dit lied en voor noemd toegiftje slechts door verbroken zijn geworden. De begeleiding van Schnitzler was zooals te verwachten vlekkeloos en artistiek in hooge mate. Bij de volgende drie concerten zal de menschelijke stem uitgeschakeld zijn. De kunstenaars die we we dan in ons midden zullen zien beloven ons echter een niet minder groot muzikaal genot. Laat toch de zoo dikwijls ge hoorde opvatting dat van zulke con certen alleen zou te genieten zijd door menschen die „aan muziek doen" en „verstand van muziek hebben." Men behoeft werkelijk zelf geen zoogenaamd zanger te zijn of het een of ander instrument te bekrabbelen om te genieten van goede muziek, mits vertolkt door een kunstenaar. Naar die concerten moeten wij opgaan in ernst, niet om een avond uit te zijn, of zooals we gaan naar een strijkje dat one and twosteps geeft, hoe interessant en muzikaal die ook in hun genre kunnen zijn. Op die concerten moeten wij in stille aandacht luisteren naar de muzikale uitingen van hen die geroepen zijn, om door hun groote geestesgaven te doen medegevoelen, dat wat hunne kunstenaarsziel tijdens hun spel onder gaat Dan zullen wij weer even voldaan huiswaarts keeren als na het schitterend concert van Engell-Schnitzler en dat zegt heel veel. De C. v. P. te Delft maakt be kend, dat aan zijn bureau inlichtingen z;ljn te bekomen betreffende een rieten reiskoffer, inhoudende een witte nacht- japoiï, een blauwkamgaren damesman- tel-cpstuum, een paars fluweelen japon, grijs Jaeger breiwerk, een paar grijs katoenen dameshandschoenen, een haarkam, een haarborstel, een stukje zeep, een damesportret 7 tabletten (Duitsche) chocolade in blikken koek trommel, 2 zakdoeken gemerkt B. S. Deze vermoedelijk aan een Duitsche dienstbode toebehoorende koffer is op Zondag elf November 1923, des na middags, abusievelijk medegenomen in de plaatskaartenvestibule van het station H. Spoor te 's-Gravenhage. De C. v. P. te Nijmegen maakt bekend, dat in die gemeente is uitge geven een valsch bankbiljet van f 25, genummerd C. J. 007352, hetwelk van minderwaardig papier bleek te zijn. Het comité ten belange van het mlddenstandscredlet in het Zuiden deelt o.m. het navolgende mede Het comité acht thans den tijd ge komen, tot het aanvragen van het faillis sement der Hanzebank te 's-Bosch en wordt In die meening versterkt door het steeds stijgende aantal der genen, die door overdracht hunner vorderingen aan de debiteuren schijnen te gelooven, dat zij zichzelf dekken tegen de nadeelen, voort spruitende uit de insolventie van de 1 Hanzebank. Niet, omdat het comité van meening is, dat de straks in te roepen schuld vergelijkingen Inderdaad zullen blijken van waarde te zijn. Het comité is vast ervan overtuigd, dat de rechter meer dan voldoende termen zal vinden om artikel 54 der faillissementswet toe te oassen tegen hen, die zich op schuld vergelijking zullen beroepen en daar mede de schadelijke gevolgen der cessies te keeren. Zoolang echter geen rechterlijke uitspraak is gedaan, bestaat nochtans geen volstrekte zekerheid, daarom is het gewenscht om de moge lijkheid van cessies door het aanvragen van faillissement te doen ophouden. Het comité heeft door het kantoor van mr. W. van Eerden te Den Bosch aangevraagd het intrekken van de voorloopige surseance van betaling en het gelijktijdige uitspreken van het faillissement van de Bossche Hanze bank. Zulks is gemotiveerd met de volgende overwegingen Le. dat reeds voldoende zeker is, dat er geen kans bestaat, dat er 1Q0 pCt. aan crediteuren zal kunnen worden uitgekeerd 2s. dat door het voortduren der sur seance blijft voortbestaan het ge vaar voor de gelijkheid der rechten van crediteuren door de steeds aangroeiende cessies, ook al is dat gevaar niet groot. H«t faillissement is aangevraagd. Het Hoofdbestuur van het Neder- landsche Roode Kruis verzoekt ons plaatsing van het volgende Onze vertegenwoordiger is uit Ber lijn terug. Hij heeft overal informaties ingewonnen In sommige gedeelten dier stad is de toestand onhoudbaar Er moet geholpen worden. Eten moeten de menschen hebben, of zij gaan te gronde. Het Hoofdbestuur wil beginnen met een vijftal keukens op te richten, vier in Berlijn en een in Essen. Ook Nederlanders zullen in die keukens van voedsel worden voorzien. Voor f5 kan één persoon gedurende één maand worden gevoed Stuurt vijf guldens aan het Roode Kruis, Prinsen gracht 27 den Haag, en gij doet een goed werk, onder het motto „keukens". Wat niet in de keukens gebruikt wordt gaat met onze treinen mede en wordt door Nederlandsche Comité's verdeeld. Het spook van den hongersnood gluurt overal. LOONOPZAND. Hier is een mooie marmeren gedenkplaat in de kerk aan gebracht ter herinnering aan het eeuw feest van weder inbezitneming door de Katholieken. Het opschrift is een chronicum en luidt: 30/9 1823—1923 Op het eerste eeUWfeest JUbeLt gansChe paroChle Met het hersteL der paroChlekerk. Door bijdragen der parochianen is de ZeerEerw. heer pastoor daartoe in staat gesteld. Alhier heerschen de mazelen. Ook zijn er gevallen van griep. Door de Eerw. Zusters is op het nieuwe terrein, dat door een muur zal worden omgeven, een groote boom gaard aangelegd. In navolging van anderen heeft de Boerenbond alhier onder hare leden eene inzameling gehouden van aard appelen. De 7000 K G welke werden opge haald, zijn dezer dagen naar Berlijn verzonden, tot leniging van den nood toestand. RAAMSDONKSVEER. Mej. Theeu- wen, onderwijzeres met acte Engelsch te Doetinchem, werd benoemd als onderwijzeres aan de Protest. School op 't Veer. Gedurende de maand November werd aan het Postkantoor Raamsdonks- veer en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren ingelegd f 11922,31 en terugbetaald f 12438,32. Gedurende November bedroeg de regenval alhier 76 4 m.M. - Maandagmiddag werd onder veel belangstelling het nieuwe hoofd der Protest. School, dhr. Tichelaar geïn stalleerd. Tot gemachtigden van het Kies college der Ned Herv Gemeente werden gekozen de heeren P. A. van Dongen aftr. 270 stemmen, J. de Borst 272, C. Heijblom 258, W. Zijlmans 277 en D. Lankhuijzen Sr. 279 stemmen. Op de heeren R. J. van Wageningen aftr., W. van Raamsdonk aftr., H Dank Jr., C. Stoffels en A. C. Ockers werden uitgebracht respectievelijk 128, 125, 112, 122 en 117 stemmen uitgebracht. Zeer veel vrouwen namen aan deze stemming deel. Vrijdag zal de stemming voor 2 notabelen der Herv. Gemeente gehou den worden. GEERTRUIDENBERG. St. Nicolaas bracbt vandaag een bezoek aan onze gemeente. Per motorboot arriveerde hij en werd ontvangen door den heer S. die enkele vriendelijke woorden tot hem sprak. Daarna ging de goede Sint met zijn pietermannen door de stad. De Harmonie Apollo* zorgde zooals altijd voor 't muzikale gedeelte. De collecte langs de huizen gehou den was bevredigend. De Vereeniging „Luchtpost* alhier hield heden een groote tentoon stelling van postduiven. Ingeschreven waren 90 duiven. Keurmeester was de heer C. Oomens uit Breda, die uitstekend voldeed.

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 5