Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. J Derde Blad. Provinciaal Nieuws NUMMER 101 ZATERDAQ 8 DECEMBER 1923. Me JAARGANG. Uitcatb: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon Ne. 88. Tel«grs-AdreaECHO. Waalwijk, 7 December 1923. De burgemeester is Woensdag avond ten ll'/a our kalm en rustig overleden. We hebben Donderdagmor gen ten 8 uur direct een extra-nummer laten verschijnen en in Waalwijk doen verspreiden, 't welk men in 't nummer van heden in z'n geheel vindt afgedrukt. Ter aanvulling hiervan geven we nog eenige feiten uit het vruchtbare ambtstijdperk van den zoo zeer be treurden burgervader; Benoemd tot Burgemeester van Waalwijk bij K. B. van 14 Augustus 1907 nr. 70 Geinstalleerd in de raads vergadering 31 Augustus 1907 1910 Verleenen van een garantie voor de gehouden Landbouwtentoon stelling. 11 Maart 1910 aankoop van grond voor den aanleg der Mr. van Cooth- straat. 30 Maart 1911 pogingen aangewend tot verkrijging van Rijks- en Provin ciale subsidie voor de op te richten handelsschool. 12 Juli 1912 plannen aangeboden tot verbetering der Haven. 7 Mei 1913 raadsbesluit tot het be trekken van electriciteit van de P. N. E. M. en levering van electriciteit aan Baardwijk en Besoijen. 1 September 1914 besluit tot verbe tering der Haven. 5 October 1914 oprichting van tijde lijk gemeentelijk werkloozenfonds. 5 October 1914 schenking van de gebouwen van de Rijksvakschool aan het Rijk. 18 December 1914 besluit tot het bouwen van het electrisch net onder voorbereiding en toezicht van de P N. E. M. 29 Maart 1915 besluit tot het bou wen vap een dagnormaalschool en een dubbel woonhuis voor de leeraren. 9 Februari 1917 toetreding tot de regeling vervat in het Werkloozenbe- sluit 1917. 23 Augustus 1917 besluit tot het bouwen van 8 middenstandswoningen met steun van het K. Nationaal Steun comité 9 April 1918 besluit tot het bouwen van 40 arbeiderswoningen in St. Anto- niusstraat, 8 middenstandswoningen in de St. Antoniusstraat en 3 midden standswoningen in de Mr. van Cooth- straat. 10 April 1919 besluit tot het bouwen van 50 arbeiderswoningen in de St. Antoniusstraat en Putstraat. 8 Augustus 1919 besluit tot aankoop van het Waterleidingbedrijf van de Waterleidingmaatschappij de „Lang straat", voor de som van f 200.000. 30 October 1919 besluit tot het bou wen van electrische netten in de voor malige gemeenten Baardwijk en Besoijen onder beding, dat deze gemeenten 50 pCt bijdragen in eventueele verliezen. 3 Mei 1921 besluit tot bouw van 8 middenstandswoningen 22 November 1921 besluit tot uitvoe ring van rioleeringswerken (gedeelte lijke demping der Loint. 31 December 1921 besluit tot den bouw van 1-6 arbeiderswoningen en 2 middenstandswoningen. Bij de wet van 24 December 1921 (Staatsblad nr. 1392) werden vereenigd de gemeenten Waalwijk, Baardwijk en Besoijen. Bij Kon. Besl it werd de overledene benoemd tot Burgemeester voor de nieuwe gemeente. In 1923 instelling van den keurings dienst van Vee en Vieesch voor de ge meenten Waalwijk, Loonopzand, Sprang Capelle en Drunen. 22 December 1972 verleening van een crediet van f 7.5 000, voor de werk loosheid. Gisteravond tegen 8'/a uur waren de verschillende vereenigingen bijeen geroepen in de achterzaal van hotel Verwiel. Wij zelf hebben inderhaast uitnoodigingen gestuurd aan de ons bekende vereenigingen, (geen off. in stellingen, corporaties e. d.), een 50-tal, en verder door zoo ruim mogelijke ver- spreiding alle bestaande vereenigingen opgeroepen. Niet minder dan een 70-tal waren vertegenwoordigd en toen de heer M A. J. van Liempt de bijeenkomst opende, kon hij met recht zeggen, dat hij niet veel woorden behoefde te ge bruiken, want dat de spontane opkomst voldoende demonstreerde de hartelijke sympathie der geheele gemeente voor den overleden burgemeester. Hij zette uiteen dat het de bedoeling was dat deputaties der bestaande gezelschappen zooveel mogelijk met vaandels en banieren aan den lijkstoet deelnemen. Alle vereenigingen gaven toezegging, de namen hiervan vindt men hieronder vermeid. Nadat de heer van Liempt een dank woord tot de aanwezigen gesproken had hen aanmanende de voorschriften der orde-commissarissen goed op te volgen en mede te werken aan de goede orde, nam de heer H. Both even 't woord om speciaal het Dag. Bestuur, maar ook de ingezetenen te condoleeren met het verlies van zulk een burgervader, de hoop uitsprekend dat het H M. de Koningin moge behagen een waardig opvolger te benoemen, die de voet stappen van den overledene moge drukken. De deelnemende vereenigingen zijn de volgende Waalwijks Belang. Sociëteit Gezelligheid. Waalwijksche Schaakclub. Bond van Bouwpatroons. Comité Abonnements concerten. Oefening en Vermaak. R K. Onderwijzersbond. Waalwijksche Ambtenaren-Vereen. Wit-Gele Kruis. Brandweer. Tot bloei der Toonkunst. R. K. Werkliedenvereeniging. Harmonie Tooneelvereen. Afdeeling Leerbewerkers (Mannen). (Vrouwen). Bouwvak-afdeeling. Metaalbewerkers. Gemeente Arbeiders. Typografen-afdeeling. Kleermakers-afdeeling. „De Postduif". R.K. Kantoor-Handelsbedienden. Voetbalclub „H.E.C". „Juliana". „RW.B". W. G. V. Waalwijksche Kegelbond. Waalwijksche Biljartclub. Gec. Waalw. Kanarie-vereenigingen. Voetbalclub „Quick". Handbcogschurterij „Onder Ons". Vischclub „Vischlust". Kruisboogschutt. „Nooit Gedacht". Ambrosius, St. Clemens. WerkliedenvereenSt Clemens. Coöperatie „Voorzorg", St. Clemens. Hanze. Waalwijksche Looiersvereeniging. Waalw. Gem Zangvereen. Kamer van Koophandel. Onderl. Veeverzekering. Waterschap „Binnenpolder". „Buitenpolder". Roode Kruis „Eendracht maakt Macht". „Ons Gezellig Tehuis". „Vooruitgang zij ons Doel". Alg. Groene Kruis. Chr. Schoolvereeniging. Biljartclub „Hotel Verwiel". R K. Handelsschool. Kegelclub „Hannibal". Afd. Waalw RK Schoenfabrikantenb. W. S C. Crispijn en Crispinianns. Waalwijksche Kegelclub. R K. Steenkolencoöp. „Broederhulp". R.K. Ziekenfonds. Gem Teekenschool. Openbare School. Koninginne-dag Vereeniging van Huiseigenaren. Muziekschool. Kegelclub „Alle Negen". Chr Boerenbond. Rijksvakschool. St. Crispijn en Crispinianus (v. B.). Ziekenfonds, St. Clemens. Soc. Gezelligheid (v B.). Atd Langstraat Nut van 't Algemeen. Burgerwacht. Kegeiclub „Vriendenkring". R.K. Kiesvereeniging. De Voorzitter wijst erop dat de vereenigingen die nog wenschen deel te nemen zich uiterlijk tot Vrijdag avond kunnen opgeven bij den heer Jan Tielen, waarbij ook het aantal deelnemende personen, met verzoek dit zooveel mogelijk te beperken, de meeste deputaties tellen 2 leden. Iedereen zal Zaterdag een lijst worden thuis gezonden met z'n gezelschap en nummer. Men hoeft dus maar te zien welk nummer men heeft, achter welk gezelschap men komt en de zaak is in orde De gezelschappen worden opgesteld in de Groote Straat, zoodat het laatste nummer komt bij het huis van den Burgemeester. Het stoffelijk overschot komt a.s. Zondag per lijk- auto aan en trekt dus de begrafenis vanaf het huis Maandagmorgen ten 9.30 uur. De vereenigingen gaan dus alle voor de lijkbaar uit, dan volgt hel; stoffelijk overschot, gedragen door de politie in groot tenue, achter het lijk volgen de familie, het dagelijksch bestuur, de gemeenteraad, autoriteiten en verdere belangstellenden. De vereenigingen worden uitge- noodigd beslist om 9 uur present te zijn en de namen direct aan de commissarissen bekend te maken. In de kerk zijn de volgende orde maatregelen genomen Hier zullen als orde-commissarissen fungeeren de beeren Jac Plevier en A. Froklage. Het middenschip wordt geheel vrij gehouden voor deputaties en genoodigden. De eerste nummers van den stoet nemen in de achterste banken plaats, de even nummers links, de oneven nummers rechts, en zoo suc cessievelijk door, zoodat de laatste nummers van den stoet vooraan in de kerk komen te zitten, alsook degenen die achter 't lijk gaan. De vaandels zullen in 't portaal der kerk worden aangenomen en bewaard. Als de H Diensten zijn afgeloopen gaat de stoet in dezelfde nummering, en beginnen weer de eerste nummers (achteraan) het eerst de kerk te ver iaten dus zoo eenvoudig mogelijk als iedereen oplet. De weg naar alsook 't kerkhof worden geheel vrij gehouden voor den stoet, die na de beaarding direct wordt ontbonden. Dus men neme geen plaats in het middenschip der kerk, noch op den weg naar of op 't kerkhof opdat alles zoo ordelijk en plechtig mogelijk ver loopt. Deze maatregelen zijn alleen daarvoor genomen en niet om eenig belangstellende onaangenaam te zijn. ABONNEERT U op en ADVERTEERT in dit Bind* f Door de gecombineerde Waal wijksche Kanarie-vereenigingen wordt Zaterdag 8 en Zondag 9 December een Nationale Tentoonstelling met Zangwedstrijd gehouden in de achter zaal van het Stationskoffiehuis van den heer A. van Vucht. Wij waren in de gelegenheid de tentoonstelling in oogenschouw te nemen en moeten erkennen dat de vereenigingen in haar streven volkomen geslaagd zijn. Niet minder dan 250 van de beste kanarie's uit ons land zijn hier bijeen gebracht. De jury-leden, de heeren A. 't Hart en G. Hoogendorp, beiden uit Rotterdam, hebben geen gemakkelijke taak gehad want de vogels zingen alle alskanaries. In de mooi versierde zaal is tevens te zien een schitterende stand opgezette vogels van den bekenden naturalist den heer j. Verwiel. Deze tentoonstelling die Zaterdag morgen wordt geopend des v.m ten 11 uur wordt 's avonds ten 10 uur gesloten. Wij raden allen aan eens een kijkje te gaan nemen want het is werkelijk de moeite waard Zondag is de ten toonstelling geopend van des v.m. 11 tot des avonds 10 uur. DRUNEN. De alhier bestaande bioscoop zal elders en wel te Tilburg haar fortuin gaan zoeken, wijl hier, wegens het geringe bezoek de zaak niet rendeert. ELSHOUT. 25 December zal de Eerw Broeder Franciscus, koster der parochiekerk alhier, den dag herdenken waarop hij voor 25 jaar geleden in het klooster trad. De Eerw Broeder Franciscus, die Gods tempel steeds bij feestelijkheden en vooral ook in de Meimaand wan neer honderden het Genadeoord komen bezoeken, in een feestgewaad heeft weten te steken, zal het dien dag niet aan blijken van belangstelling ont breken. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang.) A.s Zondag des avonds half zes uur hoopt in de Geref. Kerk alhier op te Ireden Ds. G. H. de Jonge. VRIJHOEVE-CAPELLE. Geref. Kerk. A.s. Zondagmorgen half tien Ds. G. H. de Jonge, 's Namiddags half drie leesdienst. Voor de beide Anti-Rev. Kies- vereenigingen v.m Capelle en Sprang zal de WelEd. heer J. Schouten te Rotterdam een propaganda-rede houden D. V. op Vrijdag 14 December, in de Ger. Kerk v.m. Vrijhoeve Wie ooit het genoegen had den heer Schouten te hooren, zal met verlangen dezen avond tegemoet zien. De Echo van het Zuiden, Waalwpscüe en Lanptraatsclie Courant Dit kist vorsckUat WOINSDA0 MN ZAT1BDAQ. Abonnementsprijs per I maanden 1.26. Franco per post door het geheele rijk 1.40. Brieven, Ingesonden stukken, geiden ess., franco te senden aan den Uitgever. Prijs der Advertenties M sent per regel; minimum LM. Beclamee 40 cent per regel. B| contract flink rabat. AdvertentlBn moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om nlterlijk nar In ons benlt mjn. la de gisieien la bei NotansDuls te Rotterdam gehouden buitengewone algemeene ve-gaderiog van de N. V. Chroomlederfabriek v/b. H. H. Jansen is besloten met ingang van heden ontslag te verleenen aan een der directeuren, tem ijl als algemeen direc teur is benoemd de heer Adrianus Jansen, alhier. Tot commissaris werd benoemd de heer de re Ams'e'dom. Naar wil vernemen bestaat bi) d4 Koninklijke S oomschoenenfabriek A H. van Schijndel alhier het plan om binnen zeer korten tijd tot uitbreiding barer fabrieken over te gaan. Een jong paard van den land bouwer L. alhier, viel dezer dagen in den stal plotseling neer en kon niet meer op. De veearts constateerde een verlamming. Dit is reeds 'c vierde paard dat op dezen stal iets dergelQks krijgt. De Reciteer-vereeniging »Oefe- ning baart Kunst» hoopt Woensdag 12 December a.s. een Reciteer-avond te geven. De ent '-prijzen, die zoo laag mogelijk gesteld zijn, zijn ten bate van de Chr. Bibliotheek te voormalig Besoijen. Aanvang 7'/s uur In de Christelijke Bewaarschool. Ia de vacature van Polderbode, ontstaan door het overlijden van wijlen H. van Liempt, is door de besturen van den Bionen- en Buitenpolder van voormalig Besoijen voorzien door de benoeming van Jacobus Treffers. CAPELLE. Gedurende de maand November werd ie de Rijkspostspaarr bank op h*' hu'ppostkantoor alhier ingelegd 654,25 en terugbetaald f 1806,57. He' tal inlagen bedroeg 26, dat t er i'iu ;be»aHngen 19 Er werden 45 t»l-g uturnen behand< 1 waarvar 2i verzonden en 24ontvangeo, terwijl 2u7 telefoongeflorekken gevoerd werden, waaronder 22 celgesprekken. Naar wij veroemen wordt de kommies eerste klt-.sre, de Ruijter, overgeplaatst van Kaatsheuvel naar deze gemeente. Z tik» ter vervulling van de vacature, t ntstaan door het vertrek van den hei n F. van der Weide naar Amsterdam. Jl. Woensdag bracht St. Nlcolaas, vergezeld van zi|n knecht, een bezoek aan ons dorp. Omstuwd door een drom van kleinen reed bij door de Kom der gemeente, terwijl zwarte Plet onder- tusschen een collectie hield, waarvan het bedrag niet onbevredigend was. Donderdag d.a.v. werd de O.L. school In de Kom alhier door den kindervriend bezocht, waar hij aan lederen leetling een verassing uitdeelde en hen trak teerde. Hoogst voldaan gingen de kleinen huiswaarts. Aan den dienstolichtige C. Kom- mers der lichting 1923 is voor een jaar vrijstelling verleend. Door de militaire autoriteit Is aan onzen dorpsgenoot, Kommen J*n. goedkeuring verleend om een vrijwillige verbintenis aan te gaan bQ het reserve- personeel der Landmacht, ten einde te worden opgeleid tot militair-hoefsmid aan de hoetsmidschool te Amersfoort. Htj is Ingedeeld bfl het regiment Hu zaren aldaar. Jl. Donderdagmorgen gebeurde vooraan in de Tolsteeg alhier een auto ongeluk, dat wonder boven wonder goed is afgeloopen. De beer P. R. uit W.week met zij auto uit voor een kar met het gevolg, dat de auto kantelde en tegen een boom terecht kwam. De iozittenden werden uit bun netelige positie verlost en kwamen met den schrik vrij Behoudens eenige materieele «chade liep dit ongeluk dus goed af. Iadieu de boom er niet gestaan had, was de auto ia de daarnsastliggende sloot terecht gekomen en waren de ge volgen niet te overzien geweest. Door de Kroon is het verzoek vaA ingezetenen dezer gemeente om vernietiging van het besluit van Ged. S aten, waarbij was goedgekeurd, dat de noodlge gelden voor den bouw van een nieuw raadhuis In het centrum der gem. werden beschikbaar gesteld, niet ontvankelijk verklaa'd, zoodat blonen- kort een nieuw raadhuis in deze plaats zal worden gebouwd. De heer j C. Timmermans heeft bedankt als secretaris der rederijkers kamer «Vriendentrouw*. Ds. A. Msij'ers zal a.s. Zondag tweemaal voor de Ned. Herv. gem. alhier optreden, des voormiddags te half tien uur en des nam. te half drie uur. De heer Schou'en, lid van de Tweede Kamer der S ateo-Gmeraal zal a.s, Vttjdag een politieke rede hou den voor de A R. Kiesvereeniging alhier. ALMKERK. Door de Ned. Herv. Jong docht. ver. A'beld Adelt* alhier zijn deze week 160 kleedingstukken aaa 39 gezinnen uitgedeeld. Dezer dagen geraakte het kind v.d. Heer V. al spelende te water, ge lukkig mocht het den Heer v. d. W. alhier gelul ken (welke zich gekleed te water begal) de kle ne op bet droge te brengen. Dit is nu reeds het derde kind welke 4r>or genot mde heer dit jaar uit den >Alm* is gihaald. A.s. Zondag 9 Dec. hoopt Ds, P. de Jong na des voo>mlddaes be vestigd te zfln door Dr. de Biuin van

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 9