OEECHOWÏÏ» Derde Blad. Provinciaal nieuws SPORT. Num. 103. Zaterdag 15 Dec. 1923. Waalwijk, 14 December 1923. De Stct no. 241 bevat de eerste opgave van de in Nederland gevestig de ondernemingen tot uitoefening van het levensverzekeringsbedrijf, aan welke is uitgereikt de verklaring, bedoeld in art. 18 der wet van 22 December 1922 op het levensverzekeringsbedrijf (Stbl. no. 716). Hieronder komt voorMaatschappij van Verzekering op het Leven Noord- Braband te Waalwijk Heden, (Vrijdagavond) wordt in de achterzaal van 't Hotel Verwiel een vergadering gehouden, uitgeschreven door de gezamelijke besturen van „de Waalwijksche Ambtenaarsvereeniging", de afd. Waalwijk van den Ned. R K. Politiebond „St Michael", de afd Waalwijk van den Ned R K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Op deze vergadering zal door den heer Thijssen uit Tilburg een bespreking worden hehouden over de levenspositie van het overheidspersoneel op den huidigen dag. Aan de leden van den gemeenteraad e.a. is een uitnoodiging daarvoor ver zonden speciaal in verband met de aanstaande behandeling door den Ge meenteraad van de voorstellen der Bezuinigingscommissie, die Zaterdag 15 dezer aan de orde komen. Vergadering van den Raad der gemeente Waalwijk, te houden op Zaterdag 15 Dec. 1923, des nam, 33/4 uur ten raadhuize. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling van het vermenigvul- digingscijfer voor de gemeentelijke In komstenbelasting 1923/'24. 3. Wijziging der tarieven voor de levering van electriciteit. 4. Vaststelling van een rooiiijn voor de Grootestraat, het Westeinde, het Hoogeind, de Minister Loeffstraat en het Laageind. 5. Wijziging der verordening op de heffing en invordering van een honden belasting. 6. Vaststelling van de gemeentereke ning over 1922. 7 Behandeling van het rapport der Bezuinigingscommissie. 8. Vaststelling van een navorderings kohier H.O. 9. Behandeling van reklames H.O. Zooals uit bovenstaande agenda blijkt wordt Zaterdagmiddag een open bare gemeenteraadsvergadering gehou den in hoofdzaak ter behandeling van het Bezuinigingsrapport, terwijl naar we vernemen de volgende week een vergadering wordt gehouden ter behandeling der gemeentebegrooting, zoodat alles voor 't einde van dit jaar zal zijn afgewerkt. Donderdag 20 Dec. 's avonds half acht uur zal in de zaal van de R. K. Werkliedenvereen. de eerste lezing van den Liturgischen cursus gegeven wor den voor de leden van den R.K. Vrou wenbond. Sprekerweleerw. heer van Berkel, kapelaan St. Clemens Onder werp„Het Altaar met toebehooren". Tevens zal de tooneelclub van de Par. St. Clemens „De Hemelsche Al- taarwacht", zeg en zangspel van W. Smulders pr. opvoeren. Deze uitvoering is uitsluitend toe gankelijk voor de leden van den R.K Vrouwenbond op vertoon der oranje kaart. 17 Jan. Tweede Lit. lezing Onderw. „De Symboliek van het Kerkgebouw". 20 Maart Derde Lit. lezing Onderw. „De Paramenten van de H. Mis 10 April. Vierde Lit. lezing. Onderw. „De H. Mis". In den laatsten tijd komen te Enkhuizen meermalen goederen aan, bestemd voor Anton van Rooij of An- toon Venrooij te Grootebroek. Belang hebbenden worden er in verband daar mede aan herinnerd dat reeds eerder door den Burgemeester van Grootebroek is gewaarschuwd tegen het aanknoopen van handelsrelaties met dien persoon. Overneming in de Nieuwsbladen is zeer gewenscht. De burgemeester van Coevorden geeft belanghebbenden in overweging om, alvorens relaties aan te knoopen met jhr. Lodewijk Stern, assurantie agent te Coevorden, bij hem, burgemees ter, inlichtingen te vragen. Overname in de Nieuwsbladen is gewenscht. De C. van P. te Roermond ves tigt er de aandacht op dat zich hier te lande meerdere van Duitschland afkomstige personen, zoowel mannen als vrouwen, moeten bezig houden met inzameling van gelden voor de z g. „Vereinigte Kriegsbeschadigte aus Dort mund". Naar door een dier personen bij zijn aanhouding als verdacht van oplichting is te kennen gegeven wordt die in zameling niet tot gezegd doel gehouden maar worden de verkregen gelden door de betrokkenen voor zichzelf behouden. Voorts dat die personen allen in het bezit zijn van een valschelijk opge maakte. van meerdere stempelafdrukken voorziene aanbeveling, terwijl het publiek ter misleiding een lijst ter teekening wordt aangeboden, waarop meerdere nagemaakte stempelafdrukken van de „Vereinigte Kriegsbeschadigte Dortmund" voorkomen. Overname dezer bekendmaking is zeer gewenscht. Door het Comité inzake navorde ring belasting 1921 in v.m. Besoijen is nogmaals 't volgend adres aan den gemeenteraad gezonden Waalwijk 13 December 1923. den Edelachtbaren Raad der gemeente W a a 1 w ij k. In aansluiting aan ons bovenaange haald schrijven van 28 November '23 meenen wij U te mogen verzoeken het bedrag, waarover wij nagevorderd zijn wel te willen reduceeren met f250, op grond van een overweging, die het duidelijkst kan blijken uit het volgend voorbeeld Een van ons, wonende in voormalig Besoijen en zijne bezigheden hebbende in Waalwijk, ontving de volgende be lasting en navorderingsbiljetten; I. No 133 Hoofdei. Omslag Besoijen 1921. Geraamd zuiver inkomen f 1500 Aftrek levensonderhoud f 450 Belastbaar inkomen f 1050 II. No. 104. Hoofd. Omslag Waalwijk 1921 als forens. Belastbaar zuiver inkomen f 1990 Aftrek levensonderhoud f 700 Belastbaar inkomen f 1290 III. No 171. Navorderingsbiljet Waalwijk Belastbaar zuiver inkomen f 1990 Aftrek levensonderhoud f 450 Belastbaar inkomen f 1540 Zooals uit deze gegevens blijkt is voor de navordering door Uw College het werkelijk inkomen genomen. Voor den aftrek van levensonderhoud hadden wij gehoopt dat U daarvoor dan ook f 700 genomen zoudt hebben en niet f450 zooals in 1921 in Besoijen is geschiedt. Wij zouden het daarom zeer op prijs stellen als U aan ons' verzoek om als nog f 250 meer af te trekken voor noodzakelijk levensonderhoud zoudt kunnen willen voldoen. Wij verzoeken U echter dit schrijven onafhankelijk te willen beoordeelen van ons vorig schrijven van 28 November waarin het vooral gaat om het belang der groote gezinnen met kleine inkomens die na zoovele jaren van ontbering de navordering niet zouden kunnen betalen zonder zich het allernoodigste te moeten ontzeggen, 't Welk doende Naar wij vernemen is tusschen de Bezuinigingscommissie en B. en W inzake de bezuiniging overeenstemming bereikt. Wij ontleenen daaraan eenige voor name voorstellen Bij aankoop van bureaubehoeften en drukwerken zal zooveel mogelijk ge- zamelijken inkoop voor de verschillende bedrijven worden toegepast, terwijl de cyclostyle zooveel doenlijk voor a le bedrijven zal worden benut. De werkuren van 't administratief personeel wordt 44'|2 uur, nl. van 8'i2 12':2 en van 2-6 uur, Zaterdags van 81 ï21 uur. Met overwerk over 12 weken wordt deze werktijd 48 uur per week. Voor den reinigingsdienst komt een nieuwe dienstregeling, rekening houdende met drie stortplaatsen. De saldi der gemeentebedrijven zullen gereserveerd worden voor die bedrijven zelf. Het tarief voor water voor indu strieel gebruik wordt voorgesteld te verhoogen met 2 cent per kubieke M De bedrijfscommissie zal een voorstel doen om het vrije gebruik van vuur en licht te iimiteeren. Voorgesteld wordt verder de werk tijd van het arbeidspersoneel te brengen op 50 uur per week en verlaging van alle loonen met 10 pCt. vanaf 1 jan. 5 pCt. en vanaf 1 Juli 10 pCt Het personeel in gemeentedienst krijgt 6 inplaats van 8 vrije dagen, voor de politie blijft de bestaande regeling gelden. Wel wordt voorgesteld vrije genees kundige behandeling ook van gezins lgden der politie maar geen betaling van medicementen. Kindertoeslag voor ambtenaren wordt voor gesteld op een bijslag van f 50 per jaar tot 16 jaar De saiarisregeling van dén gem.- ontvanger blijft gehandhaafd als vorig jaar eerst werd vastgesteld, B en W. zeggen de commissie har telijk dank voor haren omvaugrijken arbeid. Hedenavond houdt het comité dat zich op uitnoodiging van 't Bestuür der afd. Roode Kruis heeft gevormd tot regeling van de Roode Kruis- collecte voor den nood in Duitschland alhier zijne eerste vergadering in 't Hotel Verwiel. Naar wij vernemen heeft de N V. chemische fabrieken Vincent Hoffmans 6 Zonen te Waalwijk, die reeds eenige jaren een filiaal bezit aan de Emile Féronstr. 92 te Brussel, sinds einde November ook in Engeland een filiaal gevestigd en wel te Leicester aan den Humberstone Road, waar voorraad van hare producten en machines wordt ge houden, De vierde ontwikkelingsavond. Donderdagavond in de zaal van de R. K. Werkliedenvereeniging gegeven, is weer een waar succes geweest voor den spreker van den avond, den wel eerw. heer L. Bijnen. Alvorens met het onderwerp, Evan gelie-schoonheid te beginnen, achtte hij het een plicht een dankbare hulde te brengen aan de nagedach enis van den zoo spoedig overleden burgemees ter die men zoo noode heeft zien heengaan. Op velerlei wijze steunde hij de werkzaamheden van de R, K. Werkliedenvereeniging en vooral stond hij zeer sympathiek tegenover de ont wikkelingsavonden, die hij zelf, zoo zijne werkzaamheden zulks toelieten, bijwoonde. Zijn leven, woorden en daden mogen voor veelen een voorbeeld zijn. Hij vraagt dan ook voor de zielerust van den overledene een kort gebed. Onder eerbiedige stilte werden deze woorden aanhoord Daarna begon Spr. zijn aangekon digde rede over Evangelie-schoonheid. Een groot Roomschen priester dichter over dit onderwerp schrijvende, zegt „Er is poësie die tot ons komt en er is poësie tot waarheen wij moeten gaan". In een keurige taal wees Spr. zijn gehoor op de schoonheid van het Evangelie de woorden van Christus zelf Om hun eenvoud, hun begrijpe lijkheid zijn de parabelen niét alleen diep van beteekenis maar ook innig schoon omdat het geheele wezen zoo oprecht is terwijl alles ontleend is aan het dagelijksche leven Een stormachtig applaus viel spreker ten deel wat ook ten zeërstè verdiend was, want telkenmale zijn de lezingen niet alleen mooier en mooier, maar telkenmale ook gaat er iets van de lezing van den Eerw heer Bijnen uit wat men geen naam kan geven, maar wat doet verlangen om hem steeds meer te hooren. Een kwartet dat voor en na de lezing een nummer ten gehoore bracht, mocht eveneens een welverdiend applaus in ontvangst nemen De volgende ontwikkelingsavond zal worden gehouden op Donderdag 10 Januari waar dan de weleerw. heer J. Bijnen, kapelaan 'te 's Bosch zal spreken over Lourdes. Ged. Staten stellen voor de be grooting der provinciale inkomsten en uitgaven voor 1924 te wijzigen als volgt Uitgaven. Aan hoofdstuk VII wordt toegevoegd een nieuw artikel la „Kos ten van werkverruiming tot bestrijding van werkloosheid" f200 000 Ontvangsten Aan hoofdstuk VI afdeeling I wordt toegevoegd een nieuw artikel 5 „Geldleening tot dekking der kosten van werkverruiming tot bestrij ding van werkloosheid" f 200 000. De sub commissie van de Com missie van Overleg, ingesteld in de vorige vergadering der Commissie heeft te Utrecht op 12 Dec. jl. vergaderd tot bespreking van de actie die thans, nu de Schoenenwet is verlengd, zal moe ten wordèn gevoerd tot verkrijging van een invoerverbod op leder, in overeen stemming met het door de Commissie van Overleg vastgesteld compromis Op alle punten werd volkomen over eenstemming bereikt en zeer binnenkort zal aan de regeering worden aangebo den het resultaat van de nadere bestu deering dezer aangelegenheid, die door de sub commissie ter hand is genomen. Wij lezen in het „Vakblad voor de Schoenmakerij" De heer Th. de Surmont de Bas Smeele, burgemeester van Waalwijk, is op 5 Dec. in de Maria-stichting te Haarlem, in den ouderdom van 60 jaren overleden Een oprechten hoog staand mensch is hiermede heengegaan, die voor zijn gemeente veel, zeer veel heeft gedaan en o m. den bouw van de Rijksvakschool voor leerlooiers en schoenmakers heeft helpen tot stand brengen Als zoodanig is ook de looierswereld meermalen met den heer de Bas Smeele in aanraking gekomen, heeft men van zijn krachtigen steun voor nijverheid en handel kunnen ge tuige zijn De overledene was daardoor als secretaris van de commissie van advies der Rijksvakschool eveneens' een zeer geziene persoonlijkheid, met wien men niet alleen steeds gaarne samenwerkte maar wiens adviezen men zeer wist te waardeeren. De voorzitter van deze commissie, de heer J. L. van Gijn verzoekt ons nog opname van 't volgende met be trekking tot het overlijden van den heer de Bas Smeele Met den heer Th. de Surmont de Bas Smeele is een man heengegaan, wiens nagedachtenis in hooge eere moet worden gehouden door de ge heele lederindustrie. De meeste fabrikanten kennen alleen de Rijksschool voor leerlooiers en schoenmakers te Waalwijk doch weten niet het werk, dat gebeurd is aleer de school opgericht kon worden De over leden Burgemeester van Waalwijk heeft zich groote moeite gegeven de tot standkoming der school te bevorderen. Het was daarom een gelukkige ge dachte der toenmalige Regeering om hem tot secretaris der commissie van advies der Rijksschool te benoemen in 1922. In die functie heeft hij zijn krachten gewijd aan den bouw der school en de organisatie. Wie, zooals schrijver, eerst met hem heeft mogen samenwerken als Direc teur van het Lederinstituut en daarna als Voorzitter van de Commissie van Advies, weet hoe den afgestorvene de bloei dezer inrichting ter harte ging. En aan dezen bloei heeft hij een zeer werkzaam aandeel gehad. Eén keer zijn de fabrikanten in de gelegenheid geweest hem te huldigen voor zijn verdienstelijk werk in het belang der lederindustrie, dat was in 1915 bij de zomervergadering van den Bond van Nederlandsche Lederfabri kanten te Waalwijk. De Commissie van Advies der Rijksschool verliest in den heer Smeele haar ijverigen secretaris, met wien zij steeds op zoo aangename wijze mocht samenwerken in het belang der school en daardoor in het belang der ge heele lederindustrie Dat de Waalwijksche school thans in zulk een bloeienden toestand ver keert is ook aan den beer Smeele te danken. Zijn naam zal steeds aan de school verbonden blijven. NIEUWKUIJK. Zoodae J.L hield de postduivenvereniging »GV.V.» alhie', gevestigd In het café van dhr. A. M<rkx, ter gelegenheid van haar 10-jartg besraan een groote nationale tentoonstelling. Er waren ongeveer 300 duiven ingezonden. Wegens ziekte van den 2«n keut- meester kwam de keurmeester de heer H. van Erp uit Alphea voor een zware taak te staan, doch die hij naar ieders tevredenheid volbracht. De uitslag was als volgt Afdeeling A. Type Vliegduif. Oude doffers. 1 p. C. Witlox, Waalwijk2 p. W. van Falier en Kivlts, Nieuwkuijk3 p. A. van Spijk, Nieuwkuük4 p. A. Simuel», Nieuwkuijk5 en 6 p. L. van E«cb, Vlijmen7 p. A Samuels, N euwkuijk(Z E. V.) H Paaijmans Olsterwitk (E. V.) A. v. Spijk, Nteuw kuijk (Z E.V.) A.- v. d. Veer, Drunen (E.V) C. Wltlox, Waalwijk. Oude duiven. 1 p Th. Steinbergen, Rosmalen 2 p J, M. v. d. Steen, Drunen3 p. M, Donders, Kaatsheuvel4 p. M. Donders, Kaatsheuvel; 5 p. A. Bok, Nieuwkuijk; (E V A. van Sseensel, Nieuwkuijk. Jarige doffers. 1 p. J. S'aal Waalwijk2 p. A. v. d. Ver, Vlijmen 3 p. H. v. Ravesteio, D u»en; 4 p. M v. d. Velden, Loots- op-Ztnd5 p. C. Wltlox, Waalwijk; 6 p. Th. Elshout-Jehoel, Drunen (Z E.V C. Roosen, Oistr r wijk. Jonge Duiven. 1 p. Oemens, Kaatsheuvel; 2 p. Th. Elshout-Jehoel, Drunen 3 p- A M. v. d. Ven, Vlijmen; 4 p. A. F. van Riel, Waalwijk5 p. C Witlox, WaalwHk(E. V.) C. Roosen, Oister- wijk (E. V.) J. J, Aarts, Loot-op-Zand. Jonge doffers. 1 p. Th. Elshout-Jehoel, Drunen 2 p. H. v. d. Pas, Rosmalen j 3 p. H. C. de Laat, Vlijmen 4 p. j S aal, Waalwijk5 p. Falier en Kievits, Nieuwkuijk6 p. A. v. d. Veer, Drunen 7 p, H. C. de Laat, VBImen 8 p. P. v. Dommelen, Drunen (Z. E. V J. Brekelmans, 's Bosch. Jonge duiven. 1 p. C. Wlilox, Waalwijk2 p. H. Paaijmaos, Olsterwijk 3 p. J. B anders, D uren 4 p. A- Snaphaan, Kaats heuvel 5 p. W. Govaerts, Waalwijk 6 p. J. Verhoeven, Drunen (Z. E. V.) de Bont-van Loon, Nieuwkuijk. Afdeeling B. Schoonheidsklasse. Oude doffers. I p. Passier, Waalwijk2 p. J. de Jong, Hintham; 3 p. A- M. v. d.Ven, Vlijmen. Oude duiven. 1 p. A. v. O rschot, St. Mlebifefs - Gestel2 p. J. Pulles, Vlijmen 3 p L. v. Mosselveld, Kaatsheuvel. Jarige doffers. 1 p. D. Olthulzen, Tilburg; 2. p. J. Pulles, Vlijmen. Jailge duiven. I p- J. Brekelmans, 's Bosch 2 p. H. C. de Laat, Vlijmen. Jonge doffers. 1 p. C. Witlox, WaalwijkZe p. C. Roosen, Oisrerwijk3 p. J. Schalken, Waalwijk; 4 p. A. Brox, Nieuwkuijk 5 p. C. Wltlox, Waalwijk. Jonge duiven. 1 p. A. M. v. d. Ven, Vlijmen 2 p. P^uwels, Oss3 p. A. van Steense), Nieuwkuijk 4p. Oomens, Kaatsheuvel 5 p. J. G. v. Lier, den Bosch. De schoonste vogeLclitionheid C. Wltlox, Waalwijk. De beste vliegduif Tb. Elshout- Jehoel, Drunen. Op Zondag 16 Dec. a.s. des namid dags om 4 uur zullen In bovengenoemd café de prijzen worrten uitgereikt. Op de Zondag te Heerlen gehouden pluimveetentoonstelllng be haalde het trio Zwart Minorca van den heer W, A. C. v. d.. Leede alhier den eerste en eere-prijs. Voorwaar een mooi succes. Ia de gehouden v« trgadering van het Vatkensfonds alhier werd besloten de uhkeering van de verz elrerde varkens Ills volgt vast te stellen Varkens tot en met SO pood 35 cent. Boven de 50 pond 33 cent. Zeugen 28 cent. De maaodelijksche premie zal voor gewone varkens bedragen 15 e® voor zeugen 28 cent. 4 Door de R.K. Too neef vereeniging «Kunst en Vriendschap» alhier zal op 25 en 26 December gedurende de Kerstdagen worden opgevoerd her drama met zang in diie bedrijven »De Kfk vervolger» en het blijspel sTeveasKindermeid».G-zien hei s'eeds groote succes dezer vereenigingtwijfelen wij ook dirmaal niet of het zal aan belangstelling niet optb ekeo. Op h-st gehouden concours alhier gegeven door de blljart'ciub «Oefening en Vermaak» In het café van den heer G. de B >nt op 8 en 9 Dec. j.l. werden als volgt de prijzen behaald le prijs Th. Pailes, alhier. 2e prijs Vei hoeven, D uneo. 3e prijs van den Besselaar, Elshout. Het concours had een gezellig verloop. Bij de gehouden inschrijving voor het vervoeren der melk naar de fabriek te Drunen was laagste Inschrij ver de heer Mimpen uit Du nee voor 16 cent per 100 liter. Het afgeloopen jaar bedroeg het f0 22'/s per 100 liter, Op de heden alhier gehouden paardenmonstering werden niettegen staande de groote aanvoer slechts 3 paarden verkocht. De vraag naar pastinalen wordt bier steeds grooter. De prijs vaMeert tusschen 140 k f45 de 1000 K.G. Verschillende opkoopers willen voor dit product iot einde Februari in voorkoop f 40 geven. De prijzen der vette varkens zijn alhier den laatsten tijd wel eenigszins dalende. Naar we vernemen wordt ihans nog van 3640 cent per pond levend gewicht bes eerl. WAALWIJK. W.S.C. Hedenmiddag (Zaterdag) speelt W.S.C. op haar terrein een oefenwedstrijd tegen het Reserve-Elftal, aanvangende twee uur. A.s Zondag speelt W.S.C. li tegen Baardwijk li aldaar, terwijl het derde Elftal op het terrein alhier Quick in zal ontmoeten, resp, em 12 uur en 2 uur. H E.C. A.s. Zondag zal de reeds aangekondigde competitie—wedstrijd H.E.C. i—Eindhovia worden gespeeld. Eindhovia heeft zich dit seizoen doen kennen als een der sterkste clubs uit deze afdeeling. Ook H.E.C heeft er eens het onderspit tegen moeten delven. Zal H.E.C. Zondag revanche nemen Het is een zeer belangrijke wedstrijd. Onze jongens beseffen dit echter vol komen. Eindhovia heeft een mooie ■kans op het kampioenschap en zal daarom alles in het werk stellen om te winnen, maar ook voor H E.C. is de kans op de bovenste plaats nog lang niet verkeken. Er zal dus een uiterst spannende strijd gestreden worden. We raden dan ook iederen voetballiefhebber aan dezen wedstrijd te gaan zien. De wedstrijd die eerst vastgesteld was op halfdrie, vangt wegens het vroeg invallen der duisternis aan om twee uur, H.E.C. H moet a.s Zondag Quick ii gaan bekampen in 's Bosch Ook haar wacht een zware wedstrijd. Daarom flink aangepakt jongens, dan is er misschien nog wei succes te behalen. QUICK. Alhoewel over tijd, heeft Quick h<jar vrijen Zondag te baat genomen om een huldigingswedstrijd te spelen, ter gelegenheid van het 10 jarig bestaan. Het is Quick gelukt om beslag te kunnen leggen op het sterke Gudok uit Tilburg. Deze vereeniging staat aan het hooid van haar afdeeling en is de grootste concurrent voor het kampioen schap in haar afdeeling van de derde klasse N V B. Het Gudok-elftal beschikt over een prima verdediging, waarin vooral hun mid-half Bisschop, oud speler van B.F C., uitblinkt. Doch Quick, dat met een nieuwe mid-voor versterkt is, zal zich niet zoo makkelijk gewonnen geven en aan Gudok flink partij geven. Rest ons nog mede te deelen dat Gudok met haar sterkste elftal uitkomt en beide elftallen als volgt zijn samengesteld: Quick. Korthout v. Bladel, v d Griendt A. v. Hilst P Verhelst, Verharen Hensen, v. Lier, Smits, J v Hilst, v. d. Heuvel. O Zebrechts, v. Santvoort, Reus v. Baast, v. Spaendonk v. d.Aa Bisschop, Jansen v. Summeren, v. Dongen Gudok. J. Reijnen. Als het weer eenigszins meewerkt, dan zal er van een spannenden wed strijd te genieten zijn, die een bezoek overwaard is. Aanvang 2 uur, terrein Quick. JULIANA. Zondag staat er voor de suporters een mooie wedstrijd op program. De leider der afdeeling, het kranige Oranje-Wit uit Tilburg, komt Juliana voor de le klasse B V B. in eigen huis bekampen. De aanstaande kampioenen wisten in acht gespeelde wedstrijden niet minder dan 23 doel punten te fabriceeren en geen enkele vereeniging was tot heden toe in staat het Oranje-Wit één tegenpunt te be zorgen. Defce Tilburgsche ploeg be schikt over een achterhoede die zich met eiken tweeden klasser kan meten, tervrijl de voorhoede met den Bra- bantsch Elftal-speler Spijkers aan het hoofd, sluit als een bus. Ook juliana beschikt dit seizoen over een stevige ploeg en is voor iedere B.V B. le klasser in eigen veste een stevige tegenstanderdit heeft reeds menige Tilburgsche vereeniging

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 9