Firma P. Odenkircben ELECTRO-REVUE. Waarom alleen Jn 't £aud van Belofte"? Daarom atlcen „Jn 't £and van Belofte" ERFHUIS Notaris A. Schaap Den geheelen Inboedel, Adverteert in dit Blad. JAC. COHEN - Waalwijk Advertentfën- Notaris Canters Notaris Canters C. W. A. Wouters alav p-oorrifeoteP' 2XX) Fyrv! v. Gestel Co. P. van Gestel. L. K. Bonman. Mr. v. Coothstraat 16 verkoopen verkoopen A. APPELS. MAANDBLAD Prijs slechts f2.75p.j i publiek verkoopen: up ae v nr liaai vuieu gebrachte^ zaken, hoe bezuiniging kan worden verkregen zonder dat men genoodzaakt is aan de loonen te tor nen is met geen enkel woord gerept ookal verkrijgt men zoo eene bezuiniging die evenveel, zoo nog niet meer resultaat afwerpt dan loonsverlaging. De heer Klijberg zegt dat men door enkele menschen te gaan ontslaan wel geen bezuiniging zal verkrijgen, want deze toch moeten dan op wachtgeld worden gesteld. Dat men het rapport twee^dagen van te voren^heeft gekre gen vindt zijn oorzaak in allerlei om standigheden ^alsook in het feit dat de raad de wenschelijkheid te kennen heeft gegeven^om nog dit jaar de be grooting te^behandelen. Dit willen B, en W. gaarne doen maar men moet inzien'dat dit rapport daarmede zeer nauw in verband staat. Door het Dag. Bestuur is alles ge daan om de bedrijven zoo rendabel mogelijk te maken doch niettegenstaan de is aan'eenJoonsverlaging niet te ontkomen. Even wil hij er hier op wijzen dat de gemeentewerklieden toch nog ver boven de industriearbeiders staan want zij toch hebben vrij pensioen, ziekte verzekering enz. De heer van der Aa wil over het onbillijke van de loonsverlaging niet spreken. Door de heeren Smolders en van der Geld is dat al genoeg gedaan zonder dat men hun argumenten daar voor heeft kunnen aantasten Hij wil er echter op wijzen dat de commissie van overleg een wasse neus is geweest omdat men hier de vrijgestelden heeft geweerd. De vrijgestelden hadden veel kunnen overbruggen en daarom zou hij voor willen stellen dat de commissie van overleg wordt uitgebreid met deze menschen, want zonder deze worden de zaken maar half afgedaan. GEBOREN Madaleine ?aula da Meijer. Waalwijk, Mr. v. Coothstraat 26a. 18 December 1923. 31792 Het Bestuur der W. V. V, .QUICK" brengt aan allen, in het bijzonder aan het Huldi- gings-Comiié, zijn dank voor de vele blijken van belangstelling bij het 10-jarig bestaan der Vereeniging ondervonden. 31791 Namens het Bestuur J. VAN BLADEL, Voorzitter. H. MEETH, Secretaris. Allen die iets te vorderen hebben of verschuldigd zijn in zake de nalatenschap van wijlen den Edelachtb. Heer Th. de Surmont de Bas Smeele in leven Burgemeester te Waalwijk, gelieve hiervan v 6 6 r 15 Januari 1924 opgave te doen aan J. VAN IERSEL, Executeur test. Waalwijk, 19 Dec. 1923. Brieven te adresseeren Mr. van Coothstraat No. 1. De Voorzitter van het Hoofd stembureau voor de verkiezing van leden der Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Langstraat te Waalwijk maakt bekend, dat het Hoofdstembureau zitting zal houden ten raad- huize te Waalwijk op des namiddags drie uur, tot vaststelling van den uitslag der stemming, gehouden op 19 December 1923. De Voorzitter van het Hoofdstembureau 31790 B. TIMMERMANS. te Drunen zal op Vrijdag 28 December 1923 nam. 3 uvr, ter herberge van JAN VAN OIJEN- Eekels te Haarsteeg Voor verschillende eigenaars. 44 koopen Schaarhout. Alles breedvoerig omschreven op de biljetten. 31795 te Drunen zal bij inzet op Don derdag 27 December 1923 en bij toeslag op Donderdag 10 /anuari 1924 telkens des nam. 4 uur bij THEOD. ELSHOUT te Drunen I. Ten verzoeke van Me), de Wed. Jan Elshout- Veltman te Drunen. Een perceel bouwterrein genaamd de Spie, in den Wolfshoek onderdegemeente Drunen kadaster sectie B nrs. 1320, 1323, 1324, 1327 en 1328 groot 41.00 aren te veilen in vijf koopen en in massa, als volgt Eerste Koop. Een Zuid Westelijk afgepaald gedeelte groot onge veer 12 aren Dit gedeelte grenst aan de spoorlijn en provinciale weg. De opstand der schuur wordt gereserveerd, en zal pu bliek geveild worden, dadelijk na den toeslag, ter herberge van Theod. Elshout. De afbraak moet geruimd zijn binnen 14 dagen na de gunning; doch met afbreken mag niet begonnen worden, vóóraleer de koop penningen betaald zijn. Tweede Koop. Een afgepaald ge deelte groot ongeveer 7 aren, gelegen ten Noorden van den eersten koop. Derde Koop. Een afgepaald ge deelte groot ongeveer 7 aren, gelegen ten Noorden van den tweeden koop. Vierde Koop. Een afgepaald, drie hoekig gedeelte,groot ongeveer 6 aren, gelegen ten Noorden van den derden koop. Vijfde Koop Een afgepaald, drie hoekig gedeelte, groot ongeveer 9 aren, gelegen ten Oosten van de vier vermelde koopen. Zesde Koop Massa der vijf koopen. II. Ten verzoeke van den Heer Petrus Elshout- van Gorcum, Schoen- labrikant te Drunen. ONDER DRUNEN. Eerste Koop Een perceel bouw land, gelegen aan weerszijden van het kanaal kadaster sectie D nrs. 1800, 1798, 1801 en 1799 samen groot 98 80 aren. Te aanvaarden stoppelbloot 1924 Tweede Koop. Een perceel bouw land, gelegen vanaf het Verlaat tot het Kanaal, ten Westen van den eersten koop kadaster sectie D no. 1810 groot 28.40 aren. Derde Koop. Een perceeltje jonge mast, gelegen ten Zuiden van het Kanaal, tegenover den tweeden koop kadaster sectie D no 1812 groot 1.C3.10 H A. Vierde KoopEen perceel jonge mast, gelegen aan den Felle- noordschenweg en grenzende aan het perceel van Mart. Elshout, kadaster sectie D nr. 1392 groot 1.27 00 HA. Voor zoover niet reeds anders is vermeld, gelden voor al de perceelen, zoowel onder I als II de navolgende conditie's Aanvaarding dir.ct nabetaling der kooppeningen. Lasten van 1 Jan. 1924 voor den kooper Betaling 6 weken na den toe slag. 31797 PRIMA GEHAKT voor Worstenbrood, Braad worst, Sausycjes enz, alleen van Varkensvleesch gemaakt. 13803 ROOKWORST, zeer fijn, eigen fabrikaat. Voordeelige verkoop van HAMMEN, SCHOUDERS of BUIKEN, met of zonder been om te zouten. Lage prijzen voor Kerstgave. N.B. Ook ERWTENSOEP van A. Hunnlnks geheel bereid in bussen van 25—35 en 60 ct. 31803 Beleefd aaubevelend, 105 Waalwijk. BLOEMISTEN W A A L W IJ K. Bloemwerken en Versieringen voor alle gelegenheden. AANLEG VAN TUINEN. Onderhoud in dagloon en Abonnement. Geven deskundige adviezen inzake Fruitteelt, Snoeien van Vruchtboomen. 31496 Leeraar Fransch M. O. St. Antoninsstraat WAALWIJK. Opleiding Mercurius, Hete L 0- Sonversatie-lessen. Billijke condities. 31798 Optioië». 25 Vuchterstraat 25, 's-HERTOGENBOSCH. Telefoon Intercommunaal 176. Fabriek tan kunstlxdxmatsn, Breuk- sn Buikbanden. Rxchthoudebs, Platyoxtzolxn etc. Spreekdag alle Dintdagen. Men abonneert zich bij Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieien. 1 Omdat onze boter .In 't Land van Belofte" overheerlijk is, 2. Omdat onze boter steeds versch Is, 31801 3 Omdat wij uitsluitend het fijnste leveren, 4. Omdat het publiek over .In 't Land van Belofte" uiterst tevreden is, 5. Omdat .in 't Land van Belofte" door eenleder gebruikt wordt, 6 Omdat wij een enorme boter-omzet hebben, 7. Omdat wij door den massa omzet slechts een kleine winst berekenen, 8. Omdat wij het beste bieden voor het minste geld, 9. Omdat wij tevreden gebruikers hebben. 10. Omdat wij voor onze afnemers prachtige cadeaux beschikbaar stellen, WA AL WIJ K. Wegens vertrek. te Waalwijk, zal op Vrijdag 28 December 1923. des voorm. 9 uur, ten verzoeke en ten huize van den heer A. DE QROOT. naast de R. K. Kerk te Waelwijk waarondereikenhouten Buffet, 6 Stoelen, Canapé, eiken Slaap kamer Ameublement, massief eiken Salon—Ameublement, eiken Spiegelkast, Tafel, mahonie Lin nenkast, mah. Ledikant met matras en veerenbed. mah. Wasch tafel, compleet Eetservies, Koffie- serviezen, Lampen, Spiegels, Schilderijen, Kachels, Karpetten, Loopers, Beddegoed, Linnengoed, divers Kristal, Tuingereedschap, Winkelbustes, ijzeren Stangen, Slede, enz. 31802 Kijkdag Donderdag 27 Decem ber a s., ven 9—12 en van 2—4 uur, Architecten- en Ingenieurs-Bureau ONTWERPEN VOOR: Alle bouw- en waterbouwkundige werken. Beton- en IJzerconstructie's. Berekeningen, Adviezen, Taxatie's. enz. enz. Ook voor H.H. Aannemers en Eigenbouwers. 's BOSCH Orthenstraat 22 WAALWIJK Qrootestraat 145 Naar aanleiding van bovenstaande advertentie berichten onderge- teekenden hiermede, dat zij met 1 Januari te Waalwijk zullen vestigen een Architecten- en Ingenieurs-Bureau. Architect. Civiel Ingenieur Leeraren aan de Gem-Teekenschool te Waalwijk. Speciaal Schoenvoerings. Garen band en sajet engros. Steeds voorradig verschillende qualiteiten "Wit matlassé en 3eans. Ongebleekte en gekleurde drils- Zwarte voering. flanel en Molton (tusschenvoering.) Zwarte en ge kleurde popelines en Satinets. £ngelsche stof Strikken en Jtozetten. - Zwart, "Wit en Bruin stikgaren aan fabrieksprijzen. 30732 De heer Eibers zegt te kunnen meespre ken over die zaken. Hij heeft alles gedaan om ieder recht te laten wedervaren en wat krijgt men dan? Hij is bij deze dan ook zoo vrij ontslag te nemen als lid van die Com missie. Personen die daarvoor niet in staat zijn moeten daar geen zitting in hebben. Voorzitter. Ja als ge dien laatsten biief leest, dan trekt ge je teenen bij elkaar. Eibers. Nu, 't beste met zulke menschen. -Voorzitter. Wij zullen nu maar stemmen, het eerste dan over de verlenging van den werktijd. Er is nu lang genoeg gesproken. Van der Aa. U is zoo vlug. Moet nu eerst niet eens gesproken worden over hetgeen de heer Smolders aan de hand heeft gedaan. Op die manier valt toch evenveel te bezui nigen. Voorzitter. Ik sluit de discussies'®. Wij zuilen stemmen over den werktijd. Het voorstel van de Commisise wordt aangenomen met 9 tegen 3 stemmen. Voor stemden de lieeren Eibers, Rogge veen, Timmermans, Klijberg, Gragtmans, Oomens, de Graaff, Verwiel en van Driel. Tegen de heeren Smolders, van der Aa en van der Geld. Voorzitter, Nu zullen we stemmen over de loonsverlaging. Van der Geld. En mijn voorstel dan. De heer Smolders meent dat het voor stel van den heer van der Geld in zeer nauw verband staat met de kwestie, want In het bezuinigings-rapport gorden de sa larissen van Burgemeester, Wethouders, Secretaris en Ontvanger niet aangeroerd. Hij kan zich zeer goed vereenigen met het voorstel van der Geld om Ged. Staten te verzoeken deze salarissen ook te verlagen en zoo Ged. Staten daarop niet ingaan dan ook voor de overige menschen de verlaging niet te laten doorgaan. Kan de raad zich hiermede vereenigen, dan zal hij voor salaris-verlaging stemmen. Voorzitter. Dan begeven we ons op ge vaarlijk terrein. Ik geloof dat we dan een gewaagd spel zouden spelen. Timmermans. Laten we maar stemmen. Smolders. Als de opzet vaststaat om met alle geweld de salarissen van beneden af te gaan verlagen, dan zal ik maar niet ver der meer spreken. Door mij zijn de onbil lijkheden naar voren gebracht en met geen enkel woord wordt daarop ingegaan. Was niet gebleken dat in alle andere gemeenten de salarissen hooger zijn dan in deze ge meente, dan was het nog iets anders. Na nog eenige discussie brengt de Voor zitter het voorstel van den heer van der Geld in omvraag dat met. 9 tegen 3 stem men wordt verworpen. Tegen het voorstel stemden de heeren Ei bers, Roggeveen, Timmermans, Klijberg, Gragtmans, Oomens, de Graaff, Verwiel en Van Driel. Voorzitter. Dan breng ik nu het voorstel tot 10% loonsverlaging in omvraag. Den heer Smolders spijt het dat de loon- tabel buiten beschouwing moet worden ge laten omdat deze onjuist is of beter ge zegd omdat daar fouten zjjn ingeslopen en men nu geen leiddraad meer heeft. Zoo ziet men dat eerst werd voorgesteld 2. extra van de voerlieden te laten vervallen en er daarna weer een compromis-voorstel is om zulks te handhaven. Eenzelfde feit is het met den kantoorlooper. Gezegd werd eerst diens salaris, gezien de finantieele ver antwoordelijkheid, niet te verlagen en nu weer wel. Hjj zou willen voorstellen het eerst ingenomen standpunt te handhaven vooral ook omdat hij, vergeleken met de andere categorie van werklieden, niet te hoog staat. Timmermans. Ik geloof dat de zaak al behandeld is en men niet meer behoeft na te praten. Voorzitter. Voorgesteld is alles met 10 pCt. te verlagen. Smolders. Dan gaat alles wel zeer snel. De heer Timmermans acht het de ratio neelste weg alle groepen, van de hoogste iot uc iaog«9ic, uici iv pui. IC vei'lit geil. JJtt't de gegeven loontabel niet juist is doet aan de zaak niets af. Er wordt 10 pCt. op het gegeven loon verminderd en een ieder die kan rekenen weet oogenblikkelijk hoe hoog het loon dan komt. De heer de Graaff wil er nog even op wijzen dat het juist de werklieden zijn ge weest die de vraag stelden waarom bij niet moest worden verlaagd. Het motief van finantieele verantwoordelijkheid was voor hen geen motief, want zoo zeiden ze, er zjjn er wel die veel meer geld in kas hebben. De heer Klijberg zegt dat deze aangele genheid ook in de vergadering van het Dag. Bestuur is besproken waar men tot de con clusie is gekomen dat liet 't beste is allen gelijk te stellen. De heer Smolders wil toegeven dat, wat de heer Timmermans zegt, aangaande de loontabel, juist is, doch men zal hem ten goede houden dat, wanneer men van te voren de verschillende cjjfers met elkaar in verband heeft gebracht, men nu wel eens gemakkelijk iets over het hoofd kan zien. Voor alles te overzien heeft men slechts twee dagen tjjd gehad. Het voorstel in z'n geheel in omvraag gebracht wordt aangenomen met 9 tegen 3 stemmen. Voor stemden de heeren Roggeveen, Ei bers, Timmermans, Klijberg, Gragtmans, Oomens, de Graaff, Verwiel en van Driel. Tegen de heeren Smolders, van der Aa en van der Geld. Bjj de rondvraag stelt de heer Oomens de vraag of er al gesproken of vergaderd is over de benoeming van een burgemeester. De heer Klijberg zegt te begrijpen dat de heer Oomens deze vraag uit belangstel ling doet, doch hij merkt op dat de benoe ming daarvan aan de Koningin is. Voorzitter. Wij hebben niets te doen dan geduldig afwachten. De Voorzitter dankt hierna de heeren van de bezuinigingscommissie voor de vele moeiten die ze gehad hebben met dit groote werk. Oomens. Ik maak ze ook mjjn compli ment dat. ze de zaak zoo goed hebben nage gaan. Er komt nog wel veel aan te kort maar dat zal wel bij de begrooting komen als alles stuk voor stuk wordt nagegaan. Daarna gaat de raad over in geheim comité ter behandeling van 8. Vaststelling van een navorderings kohier H. O. 9. Behandeling van reclames H. O. 5=;

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 3