Nieuws uit fieusden. Nieuws uitKaatsheuvel. SPORT Kunst en Letteren. Gemengd NIeii ws. Gemeenteraad. gehouden raadsvergadering deed de Voorzitter de mededeeling, dat hij, teneinde het nieuw te bouwen Raad huis beter te doen uitkomen, de ge- meente een perceel grond, gelegen tegenover het oude Raadhuis van voor malig Vrijhoeve-Capelle, cadeau geeft. Onder dankzegging aan den milden gever werd dit geschenk aanvaard. Verslag volgend nummer. CAPELLE. Tot ouderling der Ned Herv. Gemeente zijn herbenoemd de heeren J. A, Verheijden en Joh Roeenbrand en tot diaken de heeren A. J. Verhoeven en G. Verhoeven en Koenen. De onlangs alhier opgerichte en in het Café van den heer F. Hoffman gevestigde biljartclub >Kalmer Spel1 behaalde op het j,l. Dinsdag te 's Grave moer gehouden concours den lsten prijs (een heerenrijwiel) met 29 punten in 10 stooten. Voorwaar een goec begin. Het echtpaar M. Tactor aan den Winterdijk herdacht j.l. Donderdag 20 dezer den dag, waarop ze voor 50 jaar door den band des huwelps werden vereenigd. Vóór en in de woning was een aardige versiering aan gebracht en de oudjes mochten talrijke blijken van belangstelling ontvangen. Het muziekgezelschap >Kunst na Arbeid» bracht het gouden echtpaar des avonds een serenade. A.s. Zondag hoopt Ds, A. Meijers tweemaal voor de Ned. Herv. gemeente alhier op te treden en wel des morgens half tien en des namiddags half drie. J.l. Woensdagavond gaf de Ge mengde Zangvereeniging »'i Roze- knopje< alhier voor haar leden en geintroduceerden een uitvoering in de zaal van den heer L. F. v. Dongen. De verschillende zangnummers, waai onder 6 nummers voor het gebeele zangkoor, een tweetal kwartetten, be nevens een sopraan-solo, werden onder leiding van den eminenten directeur, den heer N. Snijers uit Rasmsdonks- veer, uitstekend uitgevoerd. No. 11 van het programma: >Domme Hans» (dubbel kwaitet} werd op verkoek nogmaals gezongen. Ter afwisseling werden door eenjge dames en heeren een viertal leuke voordrachten ge geven, die op verdienstelijke wijze vertolkt werden en meermalen de lachspieren der aanwezigen in beweging brachten. Het talrijk opgekomen publiek heeft dan ook, zooals we dat trouwens bij uitvoeringen van 't Rozeknopje* ge woon zijn, een recht genoeglijken avond gehad en toen het uur van schelden sloeg, ging ieder hoogst voldaan huiswaarts. De Edelachtbare Heer C. G. H. H. Meijer, bescherm heer der vereeniging, woonde met zijn echtgenoote de altvoering bij. Donderdagavond d.a.v. werd het zelfde programma ten gehoore ge bracht, doch thans voor niet-leden. - Mede tengevolge van het minder gunstige weder was de belangstelling zoo proot als den vorlgen avond. WASPIK. De slagersgezel C. van E. viel van den zolder, met het noodlot tig gevolg, dat hij een been brak. Overbrenging naar het R.K, Gasthuis te Raamsdonksveer werd noodig ge oordeeld. Ingevolge de Hinderwet werd de heer Stokman te Waspik-Boven ver gunning verleend tot het gebruik van een olie motor van 5 Pk. Vermoedelijk zal de bij den heer Chr. van Dongen te houden duiven- tentoonstelling met het feest van Drie koningen, Zondag 6 januari geopend worden. Bij de gebroeders B. bakker le Boven, ontstond een begin van brand, vermoedelijk door vonken uit den schoorsteen, die op het dak terecht kwamen. Door het tijdig ontdekken van het ongeval wist men door enkele emmers water het brandje in zijn begin te blusschen, waardoor groote onheil voorkomen werd. Aan den heer A van Gorp is vergunning verleend tot het weder op richten eener Maalderij, t)e Harmonie zal met medewer king van het tooneelgezelschap Entre Nous hare eerste winteruitvoering geven niet met Kerstmis, zooals reeds ge meld was doch op Zaterdag en Zon- dag 29 en 30 Dec. in de harmoniezaal. Opgevoerd zal worden het drama „De Koning der' Vergeetholen." RAAMSDONKSVEER. Zondag zal in de Ned, Herv. Kerk leesdienst wor den gehouden, terwijl des namiddags op 't Veer voor de gemeente hoopt op te treden de Z.Eerw. Heer Ds. Anker van 's Gravenmoer. Van de N.V. Scheepsbouwwerven v.h. P. en A. Ruijtenberg alhier werd met goed gevolg te water gelaten de stalen motorboot Hendrika, groot 75 ton, gebouwd voor rekening van dhr van Dalen van 's Gravenmoer. Woensdag werd met de kinderen van de Dorpsche Bijz. School he Kerstfeest gevierd. Onder leiding van Dr. v. Vreu- mingen zal te beginnen Januari van wege het Groene Kruis een Moeder en Bakercursus worden gegeven. RAAMSDONK. De aangifte der jonge lingen ter inschrijving voor den dienst plicht lichting 1925, moet geschieden ter secretarie dezer gemeente, van Dinsdag 15 Jan. a.s, tot en met lójan •telkens des voormiddags van 9 12. Vermoedelijk volgende week, za de R.K. Tooneelvereeniging „St-Bavo".' op het Dorp, weer haar jaarlijksche tooneeluitvoering geven. Aan de op 19 Dec. in deze ge meente gehouden stemming voor be noeming van leden der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat, te Waalwijk (afdeeling Kleinbedrijf) hebben slechts 19 van de ruim 100 kiesgerechtigden deelgenomen. Een tweede zending Duitsche kinderen is deze week weer aangeko men. Het derde transport wordt binnen enkele dagen verwacht. In totaal zullen op het Dorp dan een 36 kinderen een goede verzorging vinden. Tot geneeskundige, belast met het verrichten van doodschouw in 1924. in de gemeente, is door B. en W. aan gewezen de heer Ch. Lips. Door de groote drukte in de hooiperserij op het Dorp. van den heer J. van Dongen, zal volgende week ook een nachtploeg in het werk worden gesteld. DUSSEN. Woensdagavond omstreeks 6 uur hield de R.K. Werkliedenver- eenlglag eenn vergadering waar als spreker optrad den heer Hunniok uit Zevenbergscbén Hoek. De vergadering werd geopend door den Voorzitter C. van Dijk met den gewonen Christelijken groet waarna de heer Hunnik aan het woord kwam. Spreker zei alvorens tot vergadering over te gaan de aanwezigen mede te deelen dat behalve hijzelf er nog twee sprekers zouden zijn gekomen n.i. een vertegenwoordiger van den Bouwvak- arbeidersbond en één van den fabrleks- arbeidersbond doch dat er zeker iets spoedelschends moet tusschengekomen zijn daar ze anders beslist ook hier aanwezig geweest waren. Daarna zegt spreker een onderhoud te hebben gehad met B. W. van Dussen waarbij hij tot zijn spijt alle di ie de organisaties bad moeten ver tegenwoordigen. Spr. begon met erop te wijzen dat de arbeiders in Dussen nog niet genoeg het belang van organisatie inzage. Hij wees op de groote voordeelen die men elders reeds door de organisatie had weten te verwerven. Waar men toch organisatie ziet in alle standen, is het toch zeker voor de arbeiders wel noodzakelijk zich aaneen te sluiten. Spr. doet dan verslag var. zijn onderhoud met B. en W. O.m. was er door B. en W. opge- wezen dat er slechts 2 of 3 werkloozen etonden ingeschreven. Dit is de werk- oozèn hun eigen schuld want van de 70 of 80 hebben er zich maar 2 of 3 op het gemeentehuis aangemeld om ngeschreven te worden bij de arbeids- lemiddeling. Ook was de bewuste grintkwestie ter sprake gekomen. B en W. zouden f 2. - per dag hebben willen geven doch de arbeiders hebben dit niet geaccepteerd. Dit keurt spr. af. Men moet er niet direct het bijltje bij neerleggen doch als men het te weinig vindt naar het Hoofdbestuur schrijven dan kan er een afgevaardigde naar B. en W. gaan onderhandelen. Ook in andere gemeenten heeft men met.succes zoo gehandeld. Tegenover een steunregeling stonden B. en W. zeer pessimistisch. Werk verschaffing van gemeentewege hadden zij ook niet, wel voor die enkele menschen die er nu waren ingeschreven. Spr. gelooft wel iets te hebben bereikt. Hij raadt ieder werklooze aan zich terstond bij de gemeente te doen in schrijven, men moet daar en in Den Haag weten hoeveel werkloozen er zijn, mogelijk komt er dan wel een steun regeling al zal die geen uitkeering geven van f 12,— omdat de loonen hier niet hooger zijn. Bij de rondvraag werden door enkele aanwezigen eenige vragen gesteld en door den spr. beantwoord. Enkele personen gaven zich als lid der organisatie op waarna de vergade ring met den chr, groet werd gesloten. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. RheumatieK en spierpijn Spoedige verlichting van de pijnen en weldra genezing door Sanapirin- Tabletten (Mijnhardt.) Koker 75 ct Bij apoth. en drogisten. 31829 dat met drie leerkrachen in een zeer gunstige positie verkeerde. 't Wil met onze industrie nog niet vlotten Steeds blijven nog een aantal fabrieken met half personeel of halven werktijd draaien Slechts eenige firma's hebben voldoende orders om regelmatig door te werken. Kaatsheuvel 21 Dec. 1923. De Gasdemonstratie heeft tot den aatsten dag veel bezoek getrokken. Vlet belangstelling werd gekeken en uitleg gevraagd We gelooven wel de gascommissie met haar poging om voor 'tgasverbruik eene aanmerkelijke reduc tie op de prijzen ioe te passen, succes heeft gehad. De heer N. C. v. Kuijk heeft met ingang van 1 Jan. 1924, eervol ontslag gekregen als onderwijzer aan de O. L School No 1. In de 12 jaren, dat de heer v. K. aan school I als onderwijzer en als mulo-onderwijzer is werkzaam geweest, heeft hij zich doen kennen als een prima leerkracht en een dege lijk opvoeder. De heer v. K. werd door de leerlingen gerespecteerd en bemind. No de zien we hem heengaan, daar we in hem een der beste, zoo niet de allerbeste kracht der school verliezen We wenschen den heer van Kuijk een gezelligen en succesvollen werkkring als Hoofd der R. K Bijz. Jongensschool St Petrus Bonden te Gilze. Met ingang van 1 Jan. is aan school No. 1 wederom een vacature, door 't vertrek van den heer v. Kuijk. Deze vacature is bij gemis aan vol doende soliiciianten tot heden niet aangevuld kunnen worden. Met ingang van 1 Jan a s. is 'l aantal leerkrachten van de o.l. schoof aan den Loonschen Dijk teruggebrach op 2. Jammer voor 't onderwijs aldaar Het feest van den Kerstboom zal ditmaal in beide kerken plaats hebben op den 2en Kerstdag. Op uitnoodiging van de Chr. Jongelings-vereeniging trad de Heer Visser uit Apeldoorn Dinsdagavond in de Chr Bewaarschool op met licht beelden, eerst voor de kinderen», later voor de ouderen. Beide malen was men uiterst voldaan over de vertoonde beelden, zoodat de Heer V. ruimschoots aan de verwachting vsldeed. De oudste inwoner onzer stad, de Heer Ant. Kieboom, verpleegde in het Diaconessenhuis, hoopt 1 Jan. e.k. zijn lOOsten verjaardag te vieren. Woensdagmiddag werd een op transport zijnde os dol. Na een achter volging lot in de weilanden onder Oud-Heusden, werd hij daar door den Opper-Wachtmeester der Maréchaussée aldaar door een goed gemikt schot neergelegd. Gedurende de sneeuwbuien van 19 op 20 Dec. heeft het hier her haalde malen geweeriicht iets, wat zeker hoogst zelden voorkomt. WAALWIJK. W.S.C. zal den tweeden Kerstdag bsoutten door het spelen van een wedstrijd op haar terrein en wel tegen de vereenlgiog Golrle uit die plaats. Eindelijk weder eens een thuiswedstrijd sedert begin November en hopen dat de sneeuwval van deze week geen spelbreker zal zijn. De vereeniging Golrle, eerst dit jaar vanuit den B.V.B. in den N.V.B.spelend, schijnt zich hier opperbest thuis te ge voelen door thans stevig aan het hoofd barer afdeeling te gaan. en nóg wel tegen concurrenten als Gudok en Eind hoven. Nog geen enkele wedstrijd werd door haar verloren. De bezoekende vereeniging is voor onze plaats een onbekende. Slechts is ons bekend dat Henri van Asten, die jarenlang de rechtsbuitenplaats van het Iste elftal van Willem II bezet heeft, thans voor de vereeniging Golrle uitkomt en wederom geducht in vorm moet zijn. Den linkshalf alsmede links back van W.S.C. wacht op 2den Kerst dag tfn zware partij. Wij zijn benieuwd wat W.S.C., dat wederom met hare oude opstelling met Aarts als rechts binnen zal uitkomen, tegen Goirle zal presteeren. Alhoewel getracht zal worden het terrein bespeelbaar te maken, zal bij eventueel niet doorgaan van den wed strijd dit tijdig worden bekend gemaakt. W.S.C. III bleef jl. door een 5-0 overwinning op zijn sterkste concurrent, Quick III,, ongeslagen aan het hoofd barer afdeeling. Zondag a.s. staat voor Quick de competitie-wedstrijd vastgesteld tegen Wilhelmina, Kaatsheuvel. Gezien hét besneeuwd terrein verwachten we dat er weinig van zal komen, zoodat een beschouwing aangaande de clubs geiust achterwege kan blijven. JULIANA. Zondag a s. gaat de W. V. V. Juliana naar Tilburg om te spelen voor de 1ste klasse B.V.B. tegen Achiles In de Juliana veste moesten de Tilburgers de puntjes achter laten, thans is de Tilburg ploeg goed inge speeld, dit hebben ze Zondag j.l. be wezen. Juliana 11 gaat een return wedstrijd spelen tegen W.S.C. II dat Zondag j.l de Juliana jongens in goeden vorm vond' en de puntjes moesten achter laten. Juliana III speelt een thuiswedstrijd tegen Kaatsheuvel III om 2 uu. KAATSHEUVEL. Zondag 23 Dec. speelt Kaatsheuvel I in Waalwijk tegen Quick. Bij de opening van 't seizoen was Waalwijk de eerste gast, die Kaatsheuvel in eigen huis kwam bezoeken. Door den regen werd toen de wedstrijd gestaakt met een gelijk spel Met belangstelling wordt deze wedstrijd van Zondag a.s. afgewacht. Biljarten. De totaal-uitslag om het wereld kampioenschap amateurs te Antwerpen gehouden is ais volgt: pnt. brt. gem. Moons 1500 63 23.81 Faroux 906 63 14.38 Moons behoudt dus den titel. Wij ontvingen een mooie, prachtige Weekkalender van de Alge- meene Friesche Levensverzekering Maatschappij te Leeuwarden, de be kende duidelijke Maandkalender van de Nationale Levensverzekering Bank, io rood met zwart in sierlijken rand ea duidelijke c^fers uitgevoerd, beide practische en mooie kalenders voor kantoor. Blue Band gaf een werkelfyk lie kalendertje, het bekende meisje, me blauw-band-hoed en kleedje, dragend het blue-band margarine pak, werkelijk zeer aardig uitgevoerd. Hét z&l voor de duizenden en duizenden verbruikers van dit artikel, dat er door z'n prachtig opgezette reclame en zeker ook door z'n kwaliteit er in korten tijd voo in gegaan is, een aangename 'verrassing rijn. Timtur-Shoe vulde z'n mooie en practisché reclame weer aan met een buitengewoon dierlijken kalender, her innerend aan t fijne Engelsche werk, ai is het gelukkig zuiver Hoilandscb. De ch'cjue schoentjes die het damea- flguuitje draagt én ook het miniatuur- schoentje dat ze in de hand houclt geven opnieuw een klein voorbeeld van 't mooie werk dat de fabriek lévert. Een werkelijk practische en hoogst fijne reclame. ':l De majoor BAlIey; diè zijn vrouw te Hove heeft vermoord, 'is nog steeds niet gevonden; De man bóft, dat het aantal dubbelgangers zoo gföot is, dat men telkens, enthousiaste arrestaties doet, die telkens op niets uittoopen. 10 dagen- geleden geschiedde de moord. 9 dagen geleden postte Bailey te Londen nog zeven brieven. ,En verder weet men niefs. Als hij toen yyas ver dronken in de Theems zou zijn lijk stellig reeds zijn geyqnden. Het Arpe- rikaansche schoonheidje Norra Has,sier is gevonden, doch zij heeft weten aan te toonen, dat .zij met Baijey nietsfuit- staande heeft, ha^r naam is dus nqo- deloos in opspraak gebracht. Men zoekt nü B^jley buiten Enge land op het continent en .wel voorna melijk te Parijs-, want er schijnt een man het Kanaal oyergestoken te zijn, die in veel opzichten moet beantwoor den aan Bailey's signalementzou het weer een dubbelganger zijn Gisterenmiddag warqn de heeren R. en v. Si uit 's Bosch, per auto op weg naar huis, toen de heer. R. aan het stuurrad gezeten,..tussehen Milj en Uden iets vreemds aan den gang der auto bemerkte. Plotseling ontdekte hij, dat zijn stuurrad niet meer luisterde, remde direct uit alle macht, doch kon niet verhoeden, dat de auto met een vaart tegen een boom opvloog. De heer R werd uit den wagen geslin- gèrd en kwam met een smak op den weg neer. De heer v. S. greep nog juist het stuurrad, waardoor hij in den wagen bleef zitten, doch bekwam even als de heer R verschillende kneuzin gen, en door het breken der ruit een diepe wonde boven het ^linkeroog. De smak was zoo hard, d'kt de auto ge heel om dén boom werd gekneld, waardoor het een wónder mag 5 ge noemd worden, dat beiden er zoo goed afgekomen zijn. Doordat het stuurrad inwendig was gebroken, Was iedere macht over het stuur uitgesloten. Bin nen een paar dagen hopen de beide heeren in zooverre hersteld te zijn, dat zij het bed kunnen verlateib WoenstlagmorgeB heelt het par ket uit Breda, bestaande uit Mrs Goy- vée en Fick, in Tilburg een nader onderzoek ingesteld betreffende het auto-ongeluk, veroprzaakf door baron Van Hugeupoth uit den Bosch. De plaats van het pngëvai werd in pögenschonw genpmen De séctie op het lijk van het slacht offer werd eveneens verricht. In het Vlaamsqhe dorp Meessen waren twee Vlamingen bezig door de Duitschers achtergelaten houwitsers- projectielen te ontdoen van het koper, dat zich daaraan bevindte Eensklaps ontplofte een der projectielen. Beide mannen werden op .slag gedood. Hun lijken werden hevig verminkte Te Kamerik bij Woerden is de 22jarige W., uit Aarlanderveen, werk zaam bij een heimachine, door de lier gegrepen en naar bpven geslingerd, in deerniswekkenden toestand werekde jongeman opgenomen .ep naayjtfccfit vervoerd. Men. vreest foor 'zijn téven. President Coolidge zou voorné- mens zijn een nieuwe* ontwapenings conferentie, vooral ter zake van onder zeeërs en vliegtuigen bijeen te roepen, indien hij officieel de instemming der betrokken regeeringen kan verkrijgen. VLIJMEN. Openbare vergadering vao den raad dezer gemeente op Dinsdag 18 Dec. '23, des namiddags 7 uur. Voorzitter Edelachtb. beer v. d. Ven. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering worden oaveranderd goedgekeurd. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. Verzoekschrift van J. Pullens om de slooten van het land ten Zuiden van den Dijk bij het land van v. Heesbeen door gemeentewerklieden te laten op graven. Wordt in handen van B. en W. gesteld. Schrfiven van Ged. Staten houdende bemerkingen op de gemeenterekening 1922, die slechts van administratieven aard blijken te zijn. Van de koffiehuishouders was een verzoek ingekomen om terug te komen op het besluit tot hrffen eener belas ting op de dansgelegenheden. Zij wijzen er op dat door hen reeds belasting moet worden betaald op de biljarten en speelkaarten. Zij stellen voor, om inplaats van 25 cent per M3. vloer- beid wakker. „Zjj ligt in onmacht". Digby Borne hief Victoria ten halve op, maar liet haar met een gil van ontzetting weder vallen, terwijl hij uitriep: ..Zij is dood Victoria is dood Kn dit was zoo. De longen hadden opgehouden te werken, het hart klopte niet meer. Victoria was ge stikt. Bjj het onverwachte wederzien van haren doodgewaanden echtgenoot was haar. ten gevolge van de aandoening, een bloedvat gespronkei\. waardoor haar dood veroor zaakt was. Weinige uren later zeilden 't jacht, en de visschersboot naar Inverness terug. .In het eerste bevond zich Digby Borne, mrs. Luttrel, Celeste en het lijk der valsehe Victoria en de drie in Borne's dienst zijnde matrozen. In de vissehersboot waren Nina en hare vrienden. De beide schepen kwamen op' tijd te Inverness aan, en daar werd het aard- sche overschot van lady Rokeby begraven. Digby Borne wachtte niet tót dat zij ter aarde besteld was. die zich zoo geheel en al aan hem had overgegevenhij liet zijne nicht. mrs. Luttrel. aan haar lot over en stak met zijn jacht in zee. Een week later werd het wrak van het vaartuig aan de kust. der Noordzee gevon den en vier lichamen spoelden aan land. s Twee er van leefden nog, maai' twee wa ren dood. Onder de dooden behoorde ook Digby Borne, zooals de hij hem gevonden papieren uitwezen. Sir Henry keerde met zijne dochter en zijn vrienden naar Rookhurst terug. Benige ïnnaMen lajei' luidden de feest- klokken in Rookliurst vroolijk en groote vreugde lieerschte op het oude slot. Men vierde de bruiloft der jonge erfgename van Rookhurst met lord Ronald Stónefield. Het was een vrooljjke bruiloft. Sir George Mark ham met zijne familie en een groot aantal gasten waren er en mr. Harpe liep van vreugde stralend tussehen de menigte rond. Ook Ralph Borne was met zijne bekoor lijke .jonge vrouw verschenen en geen geluk- wenseh, dien liet jonge paar ontving, kon oprechter gemeend zijn dan die van Ralph. Bij het bruiloftsmaal vond Ralph gelegen heid om eenige woorden alleen te spreken met de bruid, die met schitterende oogen haast haren bruidegom zat. ..Alles is gekomen, zooals het moest ko men, miss Nina mylady wilde ik zeggen," fluisterde hij vroolijk. „Uw vader heeft zijn teleurstelling en zijn toorn overwonnen en ziet er zooals hij daar staat, als eën koning pit. Ik wil nu een man worden, een recht schapen, wakker, moedig man. Lilly gelooft in mij en dat heft mij op en maakt mij sterk en gelukkig. En gij en de graaf zijt gelukkig als de engelen, miss Ni... mylady en gij verdient het. Onze vijanden zijn ge straft. Mrs. Luttrel is gouvernante raad eens bij wieO hemelsohe gerechtigheid bfl de Bridge's in CanterburryWat konden wij haar nog erger fbewenschën? Onze vijan den want het waren evengoed de mijne ils de uwe, lady Stónefield, hebben een ge waagd spel gespeeld en zij hebben liet verloren. I EINDE. VRIJHOEVE-CAPELLE. De Zondag school hoopt haar kerstfeest te vieren op 2n kerstdag van n.m. 2 tot 4 uur onder leiding van de dames A. van Wijlen, L. voor de I'oorte. M. van Drongelen en den lieer K. Alblas. - De Kerkeraad der Ger. Kerk heeft be sloten de jaarlijksche plan tsen verhuring met opbod af te schaffen, 2en Kerstdag des voormiddags uur zal elk zich van een plaats kunnen verzekeren voor een daarvoor vastgestelden prijst wel ke plaats men kan behouden tot wederop, zeggings toe. Men schrijft ons: CAPELLE. Naar ons van welingelichte zijde wordt medegedeeld, besloot het Kerk bestuur der Ned. Herv. Kerk van Capelle dézer dagen dat alle vrjje plaatsen van Burgemeester, Secretaris, raadsleden en hunne dames eerstdaags publiek zullen worden verpacht, wijl oud-Capelle als zelf standige gemeente heeft, opgehouden te be staan. Tevens is de kwestie besproken, wie de groot» herstelling van deii toren zal hebben te bekostigen, of de burgerlijke gemeente zooals van nuds aan wien -dezelve toebe hoorde. of dé Ned Herv. kerk. Hierover zal waarschijnlijk een lange kostbare procedure worden uitgelokt. Vooruitziende oude Capel- lenaren blijken wel een goeden kijk te heb ben gehad op de toekomst, hefel wat beter dan de hooge regeering in den Haag en Heeren Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant in al hunne wijsheid, ALM KERK. Op Voorster van B, en W. dezer Gemeente werd door den Raad beslo ten. het gebouwtje van het vroegere G.E.B. a.d. Voorstpeg. bij publieke inschrijving te verkoopen. Door den Raad dezer Gemeente werd in zijn jl. gehouden zitting benoemd tot lid van de Commissi^ tot Wering van School verzuim de Heer B. Koelwaag. Hoofd der O. L. School alhier. MEEUWEN. Alhier is opgericht een naai- vereeniging genaamd „Helpt elkander" ten doel hebbende vervaardiging van kleeren voor mindergegoeden. Niet minder dan 27 dames hebben zich als lid opgegeven. Met. genoegen kan worden gemeld dat in de school alhier wederom de reizende Nutsbibliótheek is gearriveerd. EETHEN. Door bet gemeentebestuur zal bij voldoende deelname een fruitteelt-cur sus worden georganiseerd. Door de afdeeling van hei Groene Kruis wordt overwogen een liefdadigheids- bazar te honden tot versterking barer geldmiddelen. Heugden, 20 D c. 1923.

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 10