it mo inn M ilium Provinciaal nieuws Waalwijk, 5 Januari 1924. Op Woensdag 9 januari e.k., aanvang 's middags half 3 en 's avonds 8 uur zal in de zaal van Mussls Sa crum te Waalwijk een openbare voor dracht gehouden worden over Volks voeding met betrekking tot de Maggi's Producten, waaraan verbonden worden kookdemonstraties en een flimvertoo ning, die den bezoekers het heele Maggi-bedrijf zal toonen, zoowelland- bouw- als fabrieksbedrijf en een kijkje geeft in het Zwitsersche landschap. In zeer veel plaatsen hier te lande zijn dergelijke filmdemonstraties reeds gehouden en mochten zij zich verheu gen in een druk bezoek. De belang stellenden waren zeer tevreden over hetgeen hun geboden werd wij twijfe len er dan ook niet aan of de dames van hier zullen van deze gelegenheid een druk gebruik maken. Zie verdere aankondiging in dit blad. Wij verwijzen naar de in dit nummer voorkomende advert., waarbij de hondenliefhebbers uit Waalwijk en omgeving worden uitgenoodigd tot eene bijeenkomst in Musis Sacrum op Dinsdag 8 Januari a.s. des avonds ten 8 uur. Men zal dan trachten te komen tot definitieve stichting van een Kyno logen-vereeniging, behandeling van statuten en reglement, keuze van een bestuur enz., waarvoor het voorloopig comité reeds de noodige werkzaam heden heeft verricht. Was het eerst de bedoeling om persoonlijke uitnoodigin- gen te richten, om niemand uit te sluiten acht men het beter eene algemeene oproeping te doen en wij twijfelen er dan ook niet aan of alle liefhebbers. MADE. Vrijdag 1.1. werd in De Ko renbeurs teMadede gewone jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van de schippersvereeniging „Schuttervaer afdeeling Zuidenwal" onder voorzitter schap van den EdelAchtbaren Heer Burgemeester van Gils. Van de ongeveer 60 leden was een dertigtal ter vergadering aanwezig Na de gewone jaarlijks te behandelen punten z a. het lezen der notulen, het innen van contributie, rekening en ver antwoording door den penningmeester en het aannemen van nieuwe leden, werd door den heer C. Norbart verslag uitgebracht van de jaarvergadering der vereeniging welke gehouden is te Enk huizen in de maand Juni. In eene keurige uiteenzetting werd door genoemden afgevaardigde verslag uitgebracht van de voornaamste aldaar behandelde punten, daarbij in 't bij zonder naar voren brengende die onder werpen, welke vooral voor de vereeni ging «Zuidenwal" waren voorgesteld en van het meeste belang kunnen worden geacht o a.Het verzoek het remmingswerk aan de sluis te Ooster hout te doen verlengen, het verlengen van den dam aan de Roode Vaart en het versterken van het geleidelicht te Stavenisse. Spreker deelde mede dat deze voor stellen op de algemeene jaarvergade- hetgeen ook blijkt uit het feit dat deze werken reeds gedeeltelijk zijn tot stand gekomen en we derhalve mogen ver trouwen dat binnen afzienbaren tijd aan alle verlangens zal zijn voldaan. In 't kort werd door genoemden af- gevaardigde ook nog besproken de houding welken de inmiddels overleden secretaris van het Hoofdbestuur ten opzichte van de schippers steeds aan nam. Eene houding die tengevolge van de ambtelijke betrekking van genoem den functionaris niet altijd het belang der schippers diende. Door den voorzitter werd de heer Norbart dank gezegd voor zijn keurig uitgebracht verslag. Vervolgens werd aan de vergadering gelegenheid gegeven eventueele voor stellen te doen ten behandeling op de jaarvergadering van Schuttevaer" welke zal gehouden worden in den loop van den volgen den zomer. Van deze gelegenheid werd druk gebruik gemaakt en na eenige discussie werd besloten de navolgende voorstellen bij het Hoofdbestuur in fe dienen le Het wettelijk bepaalde overlig- geld voor schippers te verhoogen. 2e Bij betrokken autoriteiten te ver zoeken opruiming van twee of meer dere penanten van de oude brug te Geertruidenberg. 3e Opruiming van het zandplaatje even boven de Bergsche brug Zuidkant. 4e Meerpalen te plaatsen op het Rijks-Markkanaal en het Wilhelmina- kanaal. 5e Het aanbrengen van remmings werk aan de draaibrug te Moerdijk. Omtrent punt 2 van genoemde voor stellen za) steun worden verzocht aan de Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Waalwijk en het Gemeentebe stuur van Geertruidenberg. Daarna wordt door den heer Nor bart eene bespreking gehouden over een havenplan te Made en het groote belang hieraan verbonden, niet alleen voor schippers doch voor alle gemeen tenaren. Spreker zegt zich volkomen bewust te zijn de bezwaren en de groote moeielijkheden welke te overwinnen zijn alvorens dit beeld der toekomst werkelijkheid zal zijn, doch aangezien bij alle groote werken een reeks van jaren verloopt alvorens men tot defini tieve plannen komt, acht hij thans de tijd gekomen om de koe bij de horens te nemen en dit onderwerp in deze deze vergadering te bespreken. De vergadering stemt volkomen in met hetgeen door den heer Norbart hieromtrent wordt gezegd en besluit een adres te richten tot het Gemeente bestuur van Made c a. om deze zoo belangrijke kwestie onder de oogen te zien en in studie te nemen. Alvorens de vergadering werd ge sloten, werden nog tot afgevaardigde voor de Algemeene vergadering van «Schuttevaer" benoemd de heeren C. Norbart en W. de Wijs. Hoogst vol daan over de prettige en leerrijke ver gadering, keerde ieder huiswaarts. Dat er nog schippers zijn die van deze vereeniging geen lid zijn, is een raad sel. Ook moet voor de zooveelste maal gezegd worden, dat de thuisblijvers ongelijk hadden en zij veel gemist hebben. Verslag volgend nummer. Num. l, z,ateraag o jan.iyzT it r niet alleen uit Waalwijk, maar ook uit Kaatsneuvel, Drunen, enz, zullen ter ver gadering komen, om mee te werken aan de oprichting en instandhouding eener krachtige vereeniging, die de honden sport in deze streek omhoog zal bren gen, door het houden van bijeenkoms ten, van lezingen over de Kynologie, hare leden in te lichten bij aankoop, bij fokken, door het houden van ten toonstellingen, door het laten circulee- ren van vakbladen, het aanleggen van stamboek enz. enz. Het is dus geen dresseer vereen, noch politienonden- vereeniging, doch een algemeene ver eeniging van hondenliefhebbers. Er is hier zeer veel hondenliefhebberij, maar zeker is 't noodig dat deze in goede banen wordt geleid, daarom dus allen ter vergadering op Dinsdag in Musis. Mocht men persé verhinderd zijn, dat men dan zijne adhaesie betuige met de oprichting op eene of andere wijze. Naar wij vernemen, zijn de beide eindrepetities der W.G.V. voor de uitvoering op a.s. Maandag 7 Januari goed geslaagd. Alle turners waren op gekomen, zelfs eenige veteranen, die dikwijls door werkzaamheden in den avond de oefeningsvergaderingen wel eens moeten verzzimen, waren ver schenen Want wanneer het naar een uitvoering gaat, kan geen rechtgeaard gymnast achterblijven Mooie en zware toeren wërden verricht en wat den leek vaak waaghalzerij toeschijnt, is voor den geschoolden turner bijna als het dagelijksch brood. We twijfelen niet of ieder die daar toe in de gelegenheid is, zal het handige en knappe werk van de leden dezer kranige vereeniging willen zien. Daar komt nog bij dat het z.g n gymnasten bal zich steeds heeft gekenmerkt door gezelligheid, terwijl het ensemble Van den Akker een goede muziek waar borgt. Daarom, öp naar de uitvoering der W G.V. A.s. Donderdagavond zal de Weleerw. Heer J. Beijnen, kapelaan te 's Bosch eene lezing houden over „Lourdes" met lichtbeelden. A s. Maandag zal de heer Mos uit Tilburg, bestuurder van den R. K. Textielarbeidersbond, voor de leden van de R K. Werkliedenvereeniging alhier spreken over het groote confliet in het Twentsche Textiel-bedrijf. Wij vestigen de aandacht op vorenstaande advertentie van het Wit- Gele Kruis, waarbij verzocht worden verplegings-artikelen, die niet meer gebruikt worden, direct terug te be zorgen. Men zal begrijpen dat dit het bestuur veel zorg bespaard en voor de leden een groot gemak oplevert. De Handelmaatschappij M. L Rosenberg te Amsterdam deelt per circulaire mede dat met ingang van 1 Januari 1924 in hare vennootschap wordt opgenomen, de heer S. Gompen, tot dat tijdstip lid der firma G. Gompen, gevestigd te Amsterdam en Waalwijk. Met deze opname gaat gepaard de fusie van den Leder-engroshandel der firma G Gompen met de Handelmaat schappij M. L. Rosenberg. De zaken zullen te Amsterdam uit sluitend gedreven worden aan het be staande adres Spuistraat 199, terwijl in de plaats van haar eerlang op te heffen filiaal te Tilburg, door de gecombineer de firma's een kantoor en magazijn zal worden geopend in het percee" Markt te Waalwijk, tot dusverre in gebruik bij de firma G. Gompen. Tevens wordt kennis gegeven van het feit, dat aan den heer J. H. Scheen geruimen- uju aan ut rcimouiovuup verbonden, met ingang van 1 Januari colleciieve procuratie is verleend. Blijkens de afdeelingsverslagen der Prov. Staten adviseert de commissie van rapporteurs tot aanneming der voorstellen van Ged. Staten inzake subsidieering der Landbouwwinter- school te Boxtel en de afwijking van de gevraagde verhooging van het pro vinciaal subsidie voor de Handels avondschool te Eindhoven. Ook alle voorstellen betreffende wegensubsidiën vonden genade in de oogen der commissie. In eene afdeeling werd twijfel geop perd omtrent een behoorlijk beheer van de tramlijn Drunen—Heusden. Men wenschte daar zelfs een commis sie van onderzoek. In een der afdeelingen wenschte men in de toekomst geene kunstwegen meer te subsidieeren welke slechts 3 M. breedte hebben, tenzij voor zeer be perkt verkeer. In alle afdeelingen was men wel bereid de subsidie aan den Bond van Bijenhouders toe te staan. Omtrent de subsidie aan de R K, Politievakschool te Den Bosch oor deelde men in eene afdeeling, dat de subsidie aanvrage niet genoeg toege licht was. De commissie adviseert te besluiten conform het voorstel van Ged. Staten. In eene afdeeling achtte men het voorstel inzake de subsidieering van autobusdiensten praematur, omdat thans nog niet valt vast te stellen, welke autobusdiensten behooren te worden gesubsidieerd. Men wenschte van Ged. Staten uit drukkelijk te vernemen of het hunne bedoeling is alleen bedoelde autobus diensten te subsidieeren, die met el kaar concurreeren of wel door een te laag tarief op eene niet te loyale wijze met bestaande spoorweg- en tramweg ondernemingen concurreeren, onder welke laatste ondernemingen er zelfs zijn, die ook van provinciewege ge subsidieerd zijn door autobusdiensten met een te laag tarief te subsidieeren zou de provincie ook nog de onnoodige concurrentie in de hand werken. Vond alzoo de indiening van dit ontwerpbesluit bijna algemeen instem ming, zoo waren er toch nog vele eden, die er zich niet mede konden vereenigen, dat door Ged. Staten sub sidie aan autobussen kan worden ver eend, zonder dat zij daaraan eischen behoeven te stellen voor de veiligheid van het verkeer over de openbare wegen en de veiligheid van hen, die met de autobussen zullen worden vervoerd. Hoe die voorwaarden behooren te zijn, zal in elk voorkomend geval van subsidieering zijn vast te stellen. Bijna algemeen kon men zich met iet voorstel, om Ged. Staten een crediet van f 200,000 voor uitvoering van werken van provinciaal belang door werkloozen vereenigen. DRUNEN. Donde-dagmiddag zat onze gemeente een uur zonder stroom ioordat de oodergroodscbe kabel lo ten »0 'eilaai* usschen deze gemeen- <e en Waalwijk) def ct was. --- Dezer dagen kwam doc»r de glib berigheid van den weg de 60-ja ige -rouw van S. zoodanig te valiien dat zij een schouder brak. Gisteravond gaf de toocer 1 vereen, van het jongenspatronaat een uitvoering voor vrouwen en meisjes. Opgevoerd werd het tooneelspel in 4 bedrijver, genaamd »Theo Scbrader*. Bewerkt «aar de nouvelle »Bluesem en Vmcbien* Op keudge wijze werd het stuk door ie verschillende spelers vertolkt. Het was »af*. Ooze gemeenteontvanger, de heet van D uaen is voor Drunen en Om streken aangesteld als correspondent van de kassiersfirma L«mjes en Dros- saerts te 'x Hertogen bosch. NIEUWKUIJK. Ia de gehouden jatV- vergadering van de veeverzekering bleek uit het verslag door den sec»etarl« uitgebracht een inkomst van f117 72 uitgaven f 100.76, batig slot f 16 96. Besloten werd om vee door hemelvuur getroffen voortaan niet meer van de erzekerlng uit te betalen. Bij gehouden stemming voor bestuurslid wijk hoog wetd gekozen j. Fitters. Naar we met zekerheid vernemen zal door een kwartet onzer harmonie worden deelgenomen aan hot (e geven coocours daarvoor door de ha«mocile Generaal Ka-ei v. d. Hetideote Zait- Bummrl op Zondagen 20 en 27 Jan Op de pluimveetentooosrelltog te Dongeo behaalde het trio Zwart Hol- landsche Witkuif van den heer W v. d. Leede alhier den 2en prijs. Ten bewijze dat bedoelde eigenaar goed tokmateriaal bezit kan worden vermeld dat al degenen die broedetcren betrek ken en de hieruit verkregen hoend ers op eenige tentoonstellingen brachten, allen bekroond werden. Op de gehouden poslduivem- tentoonstelling, uitgeschreven door de postduivenvereeniglog »De Vliegende Vrienden» te Drunen, behaalde onze dorpsgenoot de heer A. Brok met 4 inzendingen in de Vliegklasse twee le en een 5e prijs en had alsmede de beste vllegduif van de tentoonstelling. Voor genoemden liefhebber een mo>oi succes. DRUNEN. De Postdtiivenvereelliglng, >De Vliegende Vrienden* gevestigd op het Joageuspatronaat gaf op 29 e«| T«ntooos»elllng van postduiven. De en'ooostelliog wa9 verdeeld in Vlieg en Schoonheldskiasse, elk dezer belde was weer onderverdeel in 6 klassec. fa totaal waren er 200 Inzendingen (ui sluitend van liefhebbers bulten de vereen. De vereen, zelf mocht niet inzenden). De keuring der belde typrn geschiedde door den bekenden keur meester H. W, M. M. Brass uic Rot terdam, welke zteb op verdienstelijke wijze van zijn moeilijke taak heeft ge kweten. Ja, het was een moeilijke taak, immers het »puikje* (zoowel wat vlieg als schoonheid betref was op deze entoonstelling aanwezig. Het waren voor het overgroote deel duiven, die reeds op verschillende tentoonstellingen welke er dit jaar reeds zijn geweest, de beste prijzen wegpikten. De uitslag was als volgt, type vlleg duif KI. 1 Oude dcffrrs. (29 stuk«) leen 3e pr. Aat vaa Eitck, W-alwiik 2e p- Augs. Brouwers, Alphen 4e pr. en E. V. Adr. van Spük, Nieuwkuijk 5e pr, A. Brok Nieuwkuijk 6e pr. L. v. E«cb. Vltimen 7e pr. Adr S okwielder Waalwijk Z E. V. F Schor-mans, Waalwijk en W. van Fallci-Kivtets, Nieuwkuijk. KI. 2. Oude duiven. (15 stuks) le A Brok, Nieuwkunk2e pr. F Schoeman«, Waalwijk; 3« pr. H. de Laa', Vlijmen; 4' pr. J. vao Delft, Waalwijk; 5e pr. W. v. Faller Klvlets Nieuwkuijk. KI. 3. Jarige doffers, (29 stuks) le pr. A. M. v. d. Ven. Vlijmen 2e pr. A. v. S eensei. Nieuwkunk 3e pr. H. de Laat. Vlijmen 4e pr. A. v. Sluis- aeld, Elsbou' 5e p'. C. Wuiox, Waalwijk; J J. Aa'ts, LoonopZand Z. E. V. en C. Heiman, Waalwijk E, V. KI. 4. Jarige duiven ('4 stuks) le pr. I. S okkermans, Kaatsheuvel2' pr. Arn. Baijens, Baardwijk3e pr J Aarts, LoonopZaOdA. M. v. d. Ven, Vlrimen Z E. V. en A. Vct- hoeven, Waalwijk, E. V, Kl 5. Jonge doffers (39 stuk le pr, F Taks, Eishout 2»pr. W. v. Falier- K vlets, Nieuwkuijk 3e pr. C. Wulox; Waalwijk; 4e pr. J. van Huiten, Waal wijk; 5« pr. J. v. d. Burght, 's Bosch 6e pr. Th. v. d. Besselaar, Nieuwkuijk 7e pr. A. v. Steensel, Nieuwkuijk; 8-# pr. H. Bergmans, D'unen Z E. V. Wouth. v, Bers, Eishout; E. V. Th. Ehbout-Jehoel Drunen en een E. V. H vao E p, Alpben. Kl. 6 Jonge duiven. (19 stuks) le pr. A. B ok, Nieuwkuijk; 2e pr. Tb. Trimbacb, Waalwiik 3e pr. C Her— cnaos, Waalwtlk; 4e pr. J. C- Pullens, BaardwiikZ. E, V. J. Puliens. Vlij men; Z. E, V. Ad'. S okwielder. Waatwtik Z. -E. "V. Adr. Luijpen. Drunen; E. V, H. de Laat, Vltjmen en E. V. P. de Bont Nieuwkuijk. Type Scb ooi beid K>. 1. Oudo doffe s (6 stuk») le pr. W. de G aalf, Waalwijk; 2: pr. J. S'okkermans, Kaatsheuvel- KI, 2 Oude duiven (2 stuk^. Ie pr. T. G Elsbou', Nieuwkunk; K'. 3 Jarige doffers 2 (tiuks) le pr de Jongh, Hlo'ham. KI. 4 Jarige dalven (9 stuk») le pr. Fr. Schoemaos, Waalwijk 2e pr, Veiscbu-en 's Bosch. Kl. 5. Jonge doffers (l7 stuk le pr. A. M. V. d, Ven, Vlijmen 2s pr W. Verdijk, Eishout; 3'pr. C. Witlox, Waalwijk en E. V. A. M. v. d. Ven, Vidmen. Ki. 6 Jonge duiven (14 stuk») le pr. A. v Steeosei, Nleuwkutjk 2e pr A. M. v. d. Ven, Vlijmen, 3e pr. C, Witlox Waalwijk. Verder behaalde A Brok Nleuwkuiik een txita p ijs voor dea mooisten vo gel in de VUcgklasse J. de Joogb, Hintham een extra prijs voor den mooisten vogel in de schoonheldsklasse, A. M v. d. Ven, Vlijmen een extra prijs voor het grootste aantal inzen dingen en C. Schaapherder uit Laren (N.-H.) een extra prijs voor den verst komenden. De P. V. «De Vliegende Vrienden* kan met genoegen op deze, haar eerste-, tentoonstelling terugzien, zoo wel wat verloop, regeling als orde be treft en niet te vergeten het keuren dit voldeed toch alle leden die er bt tegenwoordig zijn geweest. Jammer echter dat zoovele Inzendingen die waren toegezegd achterwege zijn ge bleven, wat misschien grootendeels aan het slechte weer heeft gelegen. Maar hoopen op een volgenden keer, dan meer. Zach'jesaan. »S eeds hooger en... voo waarts*. Dit zij uw stteven. SPRANG-CAPELLE. ('.m. Sprang). A.s. Zondag des voorm. 9 30 um hoopt in de Geref. Kerk alhier voor zijn gemeente voor te gaan Ds. G H. de Jonge. Tot diaken bij de Geref. Ke-k alhier Is gekozen in de vacaiu'e A.B van der Hoeven, de heer J. Klaasse. Dezer dagen kwam de we kman A. van Z. alhier, werkzaam te Tilburg aldaar te vallen en had daarbij het ongeluk zijn pols te breken. Genees kundige hulp moest worden Ingeroepen. Deze week wordt alhier een in zameling van gebruikte kleeren, enz., gehouden, ten bate der noodlijdende predikanten-gezinnen in Duitschlaad. 15e Jaarvergadering der Afd. Sprang van het Ned. Werk!. Verbood Patrimonium* op a.s. Zaterdagavond 7 uur in de zaal van den Cbr. Volks bond. Ingekomen stukken, 4 JaarVerslaeeo Secretaris en Penningmeester, 5 Be stuursverkiezing, aftredeode leden zijn de heeren C. Klooiwtjk, A.v.d. Schans en J. C. de Roon. 6 Sluiting. Toen jl. Dinsdagavond F. v. d. S. alhier in het café van dhr. v. Caem zijn verteerde consumptie wilde betalen kwam bij tot de minder aangename ontdekking, dat men z'o portemonale ontrold had. Hiervan aan de gemeente veldwachter Kuijsten kennis gegeven hebbende, werd de vermoedelijke dader zekere van Th. door deze gefouilleerd. Inderdaad werden op hem twee porte- monaie's gevonden, waarvan v. d. S. eene als de zijne hokende. De politie heeft de zaak verder in onderzoek, VRIJH.-CAPELLE. Zondag a.s. des Th. avonds 5.30 hoopt in de Geref. Kerk eerstvolgende alhi-r in den Dieast des Woords voor te gaan D«. G. H. de Jonge. WASPIK. Cp Zoodag 6 Jro. zal de postduiveovereeolgiog »De Reisduif» eene onderlinge tentoonstelling houden bil den heer Cbr. van Dongen, bloemist alhier. Ongeveer 150 duiven zullen worden tentoongesteld. De kru'iog zal plaats hebben op Za erdag 5 Jan. De weleerw. heer van Riel, kapelaan alhier, is benoemd tot werkend lid der St. Vincentlus-vereenlging. N«ar wil vernemen zal de Eerw. Zuster F anclsca van den B oek alhier zich binnenkort naar de Missie van Borneo begeven. Bij de op Zondag 20 Jan. a.s. te houden atg. jaarvergade iag van het »W G K zal als spreker optreden de ZeeiEerw. Pater Damasus van de Orde der Capuciinen. Door het te dicht zetten van een sleu'el der kachel, werd een slaap vertrek bij de familie R.» waarin de grootmoeder en een tweetal zoons sliepen, spoedig met kolendamp gevuld. Gelukkig lagen de ouders nog niet te bed en hoorden zij vanuit eene aan grenzende kamer een ongewoon geluid der slapendeo. Bij het openen der deur vonden zij het drietal reeds bedwelmd. Dadelijk Ingeroepen geneeskundige hulp bracht hen weer tot bewustzijn, waar door alle drie aan een wissen dood ai ontsnapten. Op Dinsdag 8 Januari a.s. houdt de Jonge Boerenstand eene propaganda- vergaderlog in de hsimoniezaal. Als spreker zal optreden de WelEerw. heer Goossens, kapelaan te D uoeo. Loop der bevolking over 1923 Bevolking op 31 Dec 1922 1707 tri. 16?0 vr. Totaal 3327 Vetmeerderd in 1923 door: m. vr. Totaal. Geboorte 40 47 87 Vesilgtng 70 92 162 To ale vermeerde#ioe iiO io9 Ü49 Verminderd in 1923 door; m. vr. Totaal. 21 28 49 Overlijden Vertrek 81 89 170 Totale vermindering 1U2 117 2l9 Bevolking op 31 Dec '923:17l5m. 1642 vr. Totaal 3357. Aantal gesloten huwelijken 18. Levenloos aangegeven 1- Naar wij van betrouwbare zijde vernemen, hoopt de Joogedochters- vereeclglng »Tabltha» alhier, staande onder leiding van Mevr. Ds. Jonkers- Rooi herus, baar eerste jaarfeest in de volgende week in besloten kring te vieren. Tabltha» telt 24 leden uit alle standen, vergadert Iedere week een avond en vervaardigde in het alge- ioopen jaar niet minder dan 135 groote en kleine onderkleedingstukken, welke aan minder gegoeden in de gemeente werden uitgedeeld. Door algeheele steun der diaconie kon de vereenlgiog dit heerlijke werk verrichten, dat den leden tot leering en zegen strekt en onze armen ten goede komt. We hopen dat deze jonge vereeniging, waarin eene aangename en goede geest heerscht, nog veel zegen moge vei- sp eiden in de Herv. Gemeente van Waspik, MADE. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag 4 Jan. 1924 des voormiddag om 10 uur. Agenda 1. Mededeelingen. 2. Adres G. van Rijthoven. 3. Adres J. van den Elbout onder wijzer om eervol ontslag. 4. Herziening Bouwterrelnbelastlng. 5. Bespreking Havenplannen. 6. Bespreking dtrecite werkverschaf fing, 7. Bespreking herziening salaris amb tenaren DUSSEN. Een dezer dagen vond de heer A. v. H. alaier des morgens zijn prachdgen pauwhaan dood op het erf, terwijl overal been de veeren verspreid lagen. Waarschijnlijk Is bet pracbidier doodgebeten door een hond. Een auto reed een mooleo hond van L. T. dood. 6 Januari a s. zal albler de blbllo- heek worden geopend. Zijn wij goed ingelicht dan beslaat de bibliotheek uit 1267 boekeo welke zulleo wo'deo uitgegeven door de heeren L J. van Moergestel en J. Ausems. Door de gladheid had een au'obus van de N.V. »A.L A.D.» het oogeiuk bij een draal uit te glijden en kwam daardoor dwars over de weg te staan en reed toen tegen de schuurdeuren van het huls van den heer H., waarvan een rib afsprong en nog een stuk steen utt de muur. Geen der inzittenden bekwam eenlg letsel en de auto kon haar reis gewoon voortzetten. Een auto begon door de gladheid tegenover de Pastorie te schuiven doch bleef tegen een haag hangen. Was dat echter niet het geval geweest dan zou de auto van den weg getuimeld zijn en terecht gekomen tegen het onder aan den dijk staande hut9 van C. de R. Met vereende krachten wist men de auto weer op straat te krijgen en kon de reis worden vervolgd. Naar wl] uit betrouwbare zijde vernemen zijn de tarieven van het

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 9