ELCIIIM MOM Tweede Blad Provinciaal flieuws Waalwijk, 9 Januari 1924. Voor aangifte ter inschrijving voor de militie kan men zich gedurende den loop dezer maand melden op de gemeentesecretarie, afd. Bevolking, Militaire zaken, etc tusschen 9 en 127z en 2 - 4 uur. Meer speciaal is gelegen heid voor aanmelding op 14, 15 en 16 Januari 1924. Naar wij vernemen heeft de R. K. Ambtenarenvereeniging, namens de drie vereenigingen van overheids-per- soneel alhier, een adres gezonden aan Qedeputeerde Staten met het verzoek het be luit van den gemeenteraad om 10 pCt. verlaging van salaris toe te passen, niet goed te keuren. Ook door 'net raadslid den heer Jan van der Geld is tot Ged. Staten het verzoek gericht om het bovenge noemde raadsbesluit niet goed te keuren. Naar wij vernemen is Dinsdag avond de heer Groot directeur der Koninkl. Harmonie en van 't Strijkorkest te Tilburg, benoemd tot leeraar aan de Waalwijksche Muziekschool Dit bericht stond reeds eerder in een ander blad en was dus geheel voor barig. De lessen zullen zoo spoedig moge lijk worden hervat, hiervan zal nader per advertentie in dit blad kennis worden gegeven. Het is de bedoeling dat reeds in het begin van het voorjaar het aantal cursussen zal worden uit gebreid (b v. zang. viool, enz.) De cursus in algemeene muziekleer, die thans gegeven wordt, zal voorloopig vroeger aanvangen en zal de eerste les beginnen om half vijf de tweede om half zes en de derde om half zeven. Leerlingen, die legen deze aan vangsuren bezwaar hebben of fui lesuren willen verwisselen, kunnen hiervan kennis geven aan het bestuur der Muziekschool. Het Wit—Gele Kruis zal in den loop van veertien dagen beginnen met het geven van moedercursussen Wij komen hierop nader terug. In ons verslag over de onlangs alhier gehouden duiven-tentoonstelling komt eene onjuistheid voor Onder rubriek Eereprijzen staat vermeld H Hensen, schoonste di ffer, etc. Dit moet zijnW. de Graaff, eereprijs voor schoonste doffer in schoonheidsklasse. De rest is juist Op het groot wintérconcert der Liedertafel op 28 Januari as zal als soliste optreden Mej Else de Haas, sopraan, die als een der beste krachten van de N V. „De Opera" met recht een welverdiende reputatie geniet De muziek-organen roemen als om strijd zoowel haar fraaie stem als hare zang kunst en voordracht En waar deze artiste o.i. een gelukkige keuze van de alhier voor te dragen werken deed, kan het niet anders of een heerlijke avond st at den talrijken muzieklief hebbers te wachten Voor een vrij goed bezette zaal gaf de Waalwijksche Gymnastiek- Vereeniging hare gewone jaarlijksche uitvoering op Maandagavond j I. Door een defect aan het muziek- vehikel was het strijkje van „Van den Akker" een weinig te laat aan, zoodat de uitvoering iets over tijd aanving. Maar deze kleine teleurstelling werd ruimschoots goed gemaakt door het geen onze wakkere turnerschaar te zien en te genieten gaf. Met radheid en in opgewekt tempo werden de verschillende nummers verwerkt. Het publiek was begeesterd door al het moois wat deze flinke club, waarop Waalwijk terecht trotsch mag zijn, gaf te aanschouwen. Het applaus was niet van de lucht en nam gestadig toe. Het programma was zóó opgesteld dat de vaardigheiden kracht telkens meer naar buiten traden De aanwezigen hadden maar één woord van lof over de prestaties der gym nasten. Als altijd hadden de afwezigen ongelijk, maar ditmaal grootelijks. De voorstelling der turners had plaats in kunstmatige banen achter hun stoeren banierdrager. De figuurmarsch werd onberispelijk uitgevoerd en deed zien, dat de gymnast niet enkel spierproleet is doch ook moet denken en com bineeren. De vrije en ordeoefeningen, voor den kring samengesteld door den heer Custers uit Einhoven, waren schitterend van bouw en uitvoering Wat eischten die een oplettendheid en lenigheid Stoute voltige oefeningen, sprongen en salto's aan en over het paard deden het opgetogen publiek juichen en applaudtseeren. Het werken aan de brug was krachtig en sierlijk tegelijk De z g n. reus aan de brug deed even huiveren, maar Jantje viel niet van zijn stokje. En toch ging het nog steeds crescendo. De knotsoefeningen begonnen zoowat om de laatste loodjes te vragen Wat is dat een prachtig gezicht geweest Als dat eens door meisjes kon worden vertoond, waarvoor deze oefeningen zoo bijzonder gtëigend zijn! Om nu direct aan het rek te springen, dat zou te veel gevraagd zijn. Daarom bewonderenswaardig tempo Suppé s „Dichter und Bauer". Toen werd het rek opgesteld Laten we het werk van enkele novicen daar, dan kon dat turnen ook aller bewon dering en applaus oogsten O die heerlijke reuzenzwaaien van Christ en |an en Piet en Toon. De zaal leek maar amper hoog genoeg. Besloten werd met 4 sierlijke moot losgebouwde groepen Toen Wim daar- boven op den uitkijk scheen te staan, barstte een donderend applaus los. Met afmarsch en groet aan de aan wezigen verdwenen de gymnasten Ze waren echter niet zoo vetmoeid of nog menig dansje werd gelegd. Er was een vroolijke en prettige stemming tot bet einde toe. Maar dat is onder turners toch nooit anders. verband staat. Aan dit verslag van onzen technischen berichtgever, willen wij nog even als onze indruk toevoegen dat hier een prachtuitvoering op turn gebied werd gegeven 't werk vooral van de oudere turners was alles af men kwam werke lijk onder de bekoring van het prima werk dat hier werd gegeven, op '(ge durfde af, neen, met een rustige zeker heid, die bewijst dat met ernst en wilskracht geoefend wordt onder goede leiding. Daarom is 't bijzonder te bejammeren dat nog niet meer belang gesteld wordt in deze bij uitstek ge zonde sport, door lidmaatschap, door donateurschap, maar zeker door groo- tere belangste ling bij de enkele uit voeringen die gegeven worden. Naar wij vernemen is de heer J C. Spapens voornemens om zijn nieuwe Stoomschoenfabriek weer te gaan uit breiden. Daarvoor heeft hij echter noodig de beschikking over zijn wo ningen, staande aan den Winterdijken grenzende aan zijne fabriek. Dat het voor de industrie niet altijd even gemakkelijk is om uit te breiden ondervindt de heer Spapens. Over zijn eigen woningen kan hij voor dit doel niet beschikken, tenzij hij voor de bewoners elders woningen bouwt of de bewoners er elders eene kunnen machtig worden. Gis eravond had in de zaal „Musis Sacrum" de in ons blad aan gekondigde vergadering plaats van hondenliefhebbers om te komen tot oprichting eener Kynologen-vereeniging voor Waalwijk en O nstreken, waarvoor de oproeping voorkwam in ons blad van I I. Zaterdag. Gezien het ellendige weer, was de opkomst goed te noemen, zelfs uit Kaatsheuvel toonden eenige heeren hun belangstelling De voorzitter van het voorloopig comité, de heer W. Eibers, opende de vergadeiing heette de heeren welkom en zette het plan uiteen, uit de opkomst concludeerende dat er werkelijk belang stelling bestaat voor de oprichting ener vereeniging, die de hondenspoit in deze streken wil opvoeren. Daarna werden de door het voor- oopig comité ontworpen statuten en hui>houdelijk reglement door den waar- nemenden secretaris den heer Jan Tielen, voorgelezen en zoo noodig toegelicht.Wij ontleenen hieraan het volgendede naam isKynologen- vereeniging „Waalwijk en Omstreken". Het doel der vereeniging is: a. het houden van driemaandelijksche bijeen komsten, b het doen houden van lezingen over kynologie, c. hare leden inlichten bij den aankoop van ras honden. dekkingen, enz., d. het houden en steunen van de door den Raad van Beheer erkende tentoonstellingen, e hare leden gelegenheid geven om zich door het lezen van binnen- en buitenlandsche bladen, de Kynologie betrtffend op de hoogte der hondensport te houden, f. het aanleggen en bijhouden van een stamboek. De contributie werd bepaald op f5 per jaar, ie betalen in 2 of 4 termijnen. Donateurs betalen f2 50 per jaar of f25 ineens. Na afhandeling dezer statuten en reglement gaven zich alle tegenwoor digen als lid op, was de vereeniging dus geconstiiueerd en werd overgegaan tot keuze van een bestuur. Als voorzitter werd door de vergade ring gekozen de heer Willem Eibers, die deze functie met een woord van dank aanvaardde, de verzekering gevend dat hij zou doen wat in z'n vermogen was om het doel der vereeniging zoo veel mogelijk te bereiken. Als bestuurs leden werden voorts gekozen (het bestuur bestaat uit 7 leden) de heeren Jan Tielen, Jud Timmermans Phzn., Jac. Eijckens, P J Letschert, A Spie- rings en Gerard Verwiel, die allen de benoeming aannamen. Met een hartelijk dankwoord werd deze eerste, prettige vergadering daarna gesloten Het bestuur heeft de functies direct verdeeld en het is thans saamgesteld als volgt: W. Eibers Voorzitter; Jan Tielen, Vice-Voorziiter|ud. Timmer mans Phzn., Ie Secretaris; Gerard Verwiel, 2e Secretaris; P. J Letschert, Penningmeester; A Spierings en Jac. Eijckens. Commissarissen, bij wien men zich als lid en donateur kan aangeven. Heden slaagde voor het te 's Bosch gehouden Mercurius-examen de heer Jac. Bergmans, leerling van den heer H. Verhoef, oud-leerling der Handels school alhier. Wij herinneren er aan dat heden middag en hedenavond in Musis de Maandag 7 dezer hield de R. K. Vereeniging van Nederl. Lederfabri kanten te Tilburg eene Algemeene Vergadering, die goed bezocht was. Een uitvoerige discussie had plaats omtrent de resultaten voor de leder industrie in de Commissie van Overleg bereikt en omtrent de wenschelijkheid van verdere samenwerking met de schoenfabrikanten. Meerdere stemmen gingen uit de vergadering op om te wijzen op het uiterst teleurstellende resultaat dat de samenwerking tot heden voor de lederindustrie heeft opgeleverd. De invoer van zool en overleder is sedert Juli 1923 (tijdstip waarnadeSchoenindustrie is opgeleefd) van maand tot maand sterker gestegen en wel in die mate dat de maandelijk- sche invoer over de periode /uliNov. 1923 (Dec. is nog niet bekend) bijna verdubbeld is tegenover 1922 en de eerste helft van 1923 November 1923 spande de kroon Evenmin als zulks in de schoenindustrie het geval was vóór de invoering der Schoenenwet, evenmin kan nu de lederindustrie op een rendabele capaciteit werken. Besloten werd het Bestuur te mach- ligen de samenwerking in de C. v. O voort te zetten en met kracht aan te dringen op maatreeelen tot beveiliging tegen, de valuta-concurrentie, ook voor de lederindustrie. Naar wij vernemen zal binnenkort door de Zuider Stoomtramweg Maat schappij wederom een motorwagen in dienst «orden gesteld op het traject 3reda—Oosterhout Dongen —Tilburg en Geertruidenberg. Donderdagavond houdt de afd Waalwijk van den Ned R. K. Bond van Schoenfabrikanten eene vergade ring in hotel Gerris, ter bespreking van de circulaire der „D. V. S. G." betreffende huurmachines. Zooals wij reeds vroeger aan kondigden, wordt morgenavond in de 2K Werkliedenvereniging de 4de cursusavond gegeven met alsonderwerp „Lourdes", lezing met lichtbeelden door den weleerw heer J Bijnen, kapelaan te 's Bosch Wij twijfelen er met aan of ook deze interessante lezing zal zich in een druk bezoek mogen verheugen. Ter Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen is thans verschenen „De Verloving van St Brigtda", Mys- tisch Minnespel in drie Tooneelen door A. van Delft Pr. Spel voor Damestconeel. Dit nieuwe werk van de hand van den bekenden katholieken letterkundige, vooral schrijver van tooneelwerken. mis speciaal bekend door „Hirtacus", is voor damestooneel geschreven en zal daardoor en niet minder om z'n kostelijken inhoud zijn weg wel vinden Naar wij vernemen heeft de Tooneel- club van den R K Vrouwenbond te Waalwijk dit nieuwe tooneelspel reeds in studie genomen. Het werkje is in den boekhandel en bij den uitgever verkrijgbaar. Op initiatief van kap v. Berke wordt hedenavond in den R.K. Gilden bond een bijeenkomst gehouden van de kerkkoren der ver-chtllende paro chies in onze gemeente, teneinde te komentot oprichting van een kerkkoren- bond, gelijk die in versctiillende plaatsen reeds bestaat. Als spreker zal o m. optreden de ZEerw. Heer Pastoor Hansen, een bekende figuur op dit gebied, terwijl de verschillende koren elk eenige nummers zullen ten gehoore brengen. In het café van den heer W van Beers had gisterenavond ten 7 uur een algemeene jaarvergadering plaats van de Onderlinge Veeverzeke ring Nadat de Voorzitter, de heer H Hoffmans, de vergadering met een woord van welkom had geopend, werden de notulen voorgelezen en on veranderd goedgekeurd en vastgesteld. Daarna werd verslag over het afge loopen jaar uitgebracht, waaruit bleek dat het boekjaar was begonnen met een kassaldo van f 1565 04. In het afgeloopen jaar hebben de ontvang sten bedragen f 3290 74 en de uitga ven f 1588 12. zoodat er een goed slot is van f 1702 61. De Voorzitter wees er op dat ook dit jaar de vereeniging finantieel sterker is geworden ln het begin van het jaar zag het er niet naar uit dat de kas met een goed slot zou sluiten want de uiikeeringen waren talrijk. Echter de laatste maanden van het jaar brachten gelukkig verandering zoodat toen bijna geen uitkeeringen meer behoefden plaats te hebben. Ook wees de Voorzitter er op dat de waarde van het vee hooger was geworden dan in de laatst atgeloopen jaren. Thans zijn bij de vereeniging ingeschreven 275 stuks vee welke zijn geschat op een waarde van f 70640 De heer F. v. d. Broek zou in over weging willen geven om thans over te gaan tot verlaging van de premie. De Voorzitter ontraadt zulks en wijst er op dat bij eenigen tegenslag de kas direct is uitgeput en men dan voor groote moeilijkheden komt te staan. Een geluk mag het heeten dat men hier gevrijwaard is gebleven van Mond en Klauwzeer, ware dit niet het geval geweest, de kas zou dan reeds tot den Nooij, zegt dat slechts een 3 a 4 tal leden over verlaging van premie heb ben gesproken. De meeste leden wenschen de premie te zien gehandhaafd om later bij een eventueel ongelukkig jaar niet voor moeilijkheden te komen te staan. De Voorzitter is het met die leden eens en wijst op de moeilijkheden waarin de vereeniging heeft verkeerd toen de premie te laag was gesteld. Na nog eenige bespreking wordt besloten de premie van 20 pCt te handhaven. Vervolgens wijst de Voorzitter er op, dat het meermalen voorkomt dat de schatters 's avonds laat naar het Over land moeten Tot op heden werd daarvoor den schatters niets uitbe taald, dat moesten ze er voor de f 6 die ze per jaar ontvangen bij doen. Hij stelt voor bij dergelijke gevallen de schatters een extra vergoeding te geven te bepalen door het bestuur Met algemeene stemmen werd daar toe besloten. De heer J van Daelen wijst er op dat het bij noodslachting meermalen is voorgekomen dat men geen slachter kan krijgen. Johan Verhoeven, wo nende tegenover het Vosje, heeft zich bereid verklaard dag en nacht voor c e leden gereed te staan, mits hij door de vereeniging wordt aangesteld. Voor het slachten van een koe rekent lij f5.—, voor een hokkeling f2.50 en een kalf f 1 50. Moet hij het beest uitponden, dan brengt hij een kleinig leid meer in rekening De Voorzitter en leden kunnen zich unaniem met dit voorstel vereenigen De aftredende bestuursleden de ïeeren L Ketels, F v d Broek en A van Spaandonk werden bij accla matie herkozen evenals de schatters J. v. Daelen en F. v. d Broek en de vee-verkoopers L. Keetels en J. van 3aelen Daarna sloot de Voorzitter onder dankzegging deze goed geslaagde ver gadering. Er is de laatste dagen vooral Zaterdag. Zondag en Maandag terdege door jong en oud geprofiteerd van de ijssport Er was dan ook uitstekende gelegenheid in Labbegat, op Galgen en Hoefswiel. Bij zulke gelegenheden doet zich weer de behoefte aan een ijsclub gevoelen, voor h t in orde houden der banen, een wedstrijd een ijsfeest. Voor eenige jaren heeft W B nog een ijsclub in 't leven geroe pen, maar deze schijnt weer ter ruste Een groot incovenient is't, dat we steeds buiten de gemeente moeten of zou het bestuur van den Buitenpolder niet te bewegen zijn, tot medewerking in 't seizoen Iemand uit Sprang had Zondag hét ongeluk te Labbegat te vallen, men reesde in 't begin dat 't nogal ernstig was, zoodat hij per auto huiswaarts werd gebracht, maar 's avonds was hij wetr op z'n gewone route om de lantaarns aan te steken. Provinciale Staten. Naar aanleiding van het rapport der zes afdeelingen, afgedrukt in bijlage Nr 38, deelen Ged. Staten het vol gende mede Ad Nr. 4 Subsidie exploitatietekort 1921 tramlijn Drunen—Heusden. Ons zijn nimmer klachten ter oore gekomen over minder goed beheerder tramlijn DrunenHeusden. Uwe Ver gadering zij er overigens op gewezen dat ook de Raad van Toezicht op de Spoorwegdiensten, thans geheeten Rijkstoezicht op de Spoorwegdiensten op dat beheer een waakzaam oog houdt gericht Aan het subsidiebesluit is verbonden de vootwaarde, dal het Rijk en de belanghebbende gemeenten onderschei denlijk 50 pCt. en 25 pCt. van het tekort voor hunne rekening moeten nemen. Uit den aard der zaak is het Rijk, dat zich zeer intensief met het stoom tram wegbedrijf bemoeit, volkomen op de hoogte van de financietle positie der onderneming. Men mag aannemen, dat van Rijkswege niet tot het toe kennen van subsidie zal worden over gegaan. wanneer niet alle redenen daartoe aanwezig zijn. Uit bijlage V, opgenomen in Nr. 4 der gedrukte stukken zal Uwe Ver gadering blijken, dat de uitkomsten der exploitatie van de geheele lijn over 1921 geen uitkeering aan de aandeel houders heeft mogelijk gemaakt. Voorts moge niet uit het oog ver loren worden, dat de wet van den 7n December 1918 (Stbl. Nr. 787) tot ver zekering van de dienstvaardigheid van tramwegen is ingetrokken, zoodat de tramwegonderneming wederom heeft teruggekregen de vrijheid om de ex ploitatie van het baanvak Drunen— Heusden op te htffen. Het subsidiebesluit heeft tot strek king dit te voorkomen. Ad Nr 8. Tarief veer recht tusschen Gorinchem en de Werken c a. Inderdaad wijst de winst- en verlies rekening van dit veer per 1 November 1922 een winstsaldo aan van f 18000.-; wordt de opbrengst van het veergeld over de resteerende maanden November en December daaraan toegevoegd, dan zal die winst zelfs nog hooger worden daartegenover staat echter, dat het bedrag der afschrijvingen insgelijks verhoogd moet worden, terwijl de stortingen in het vernieuwingsfondsen in het pensioenfonds nog niet op dat het winstsaldo zijn ontstaan niet dankt aan een verhoogd tarief der veergelden, doch aan de daling der bedrijfskosten, meer bepaaldelijk van de loonen en het stookmateriaai. Na de verliezen welke in vorige jaren zijn geleden, komt het ons toe laatbaar voor, dat het bedrijf de be schikking erlangt over een winstsaldo, dat als kasgeld zal zijn aan te wenden. In verband met den geuiten wensch om het personen- en kindertarief in de toekomst te verlagen, merken wij Uwe Vergadering op, dat Gedepuieerde Staten van Zuidholland en Noordbra bant na uitvoerige gedachtenwisseling tot overeenstemming zijn gekomen be- trtffende het tarief voor het veerrecht tusschen Gorinchem en de Werken en Sleeuwijk. Het is wenschelijk, dat de vaststelling van dit gewijzigde tarief, hetwelk reeds geruimen tijd hangende is, niet langer wordt uitgesteld. Het blijft slechts van kracht tot 1 januari 1927 Mocht in dit tijdvak blijken, dat het personen- en kinderiarief inplaats van op 12 en 6 cent zonder bezwaar kan worden gesteld op resp. 1Ü en 5 cent, dan zal bij de volgende vast stelling van het tarief daarmede reke ning worden gehouden. In gelijken zin zal dan met den wensch tot wijziging der dag- en nachtdienstregeling worden rekening gehouden. Ad Nr. 13. Tarieven Staatsveren. De Minister van Financiën schrijft ons dat hij niet kan voldoen aan ons verzoek om de inwerkingtreding der tarieven voor de veren te Lith, Raams- donk en Moerdijk op te schorten tot na de bespreking van deze, in uwe op 10 Januari a.s te houden vergade ring vermits op 1 Januari 1924 andere gewijzigde tarieven zijn in werking getreden en een gelijkvormige en regel matige behandeling eischt, dat de tarie ven voor evengenoemde veren op denzelfden datum in werking gaan. Intusschen heeft de Minister in de tarieven voor het veer te Lith en voor het Keizersveer te Raamsdonk nog eene verlaging aangebracht voor wat aan gaat de motorrijtuigen enz. Het tarief deswege werd gesteld: a. voor een motorrijtuig voor per sonenvervoer met niet meer dan zes plaatsen te Lith op 30 centen en te Raams donk op 40 centen b. alsvoren met meer dan 6 zitplaat sen te Lith op 50 centen en te Raams donk op 60 centen c. voor een last of vrachtautomobiel enz. te Lith op 80 centen en te Raams donk 100 centen. Waar de Minister ongeacht de in— werkingtredingder vastgestelde tarieven op 1 Januari 1924 prijs blijft stellen op het advies van Uwe vergadering, teneinde daarmede te zijner tijd zoo noodig te kunnen rekening houden, zullen wij dien Minister alsnog mede- deelen, dat Uwe Vergadering instem ming betuigt met de ten deze in bijlage Nr 13 opgenomen rapporten van den Hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat en voorts gaarne de retour- kaarten op de Staatsveren zag ingevoerd. Naar wij van officieele zijde ver nemen is thans het Uitvoerend Comité van bovengenoemde Tentoonstelling definitief samengesteld als volgt: VoorzitterFred Mutsaerts Groot- Industrieel en Lid van den Gemeente- raad te Tilburg. Secretaris: H. C. van Beurden, In dustrieel te Tilburg en Voorzitter van „Tilburg Vooruit". Penningmeester Drs. R J. de Grood, Leeraar H. B. S. te Tilburg. A. v. Arendonk, Groot Industrieel en Lid van den Gemeenteraad te Tilburg. Jos. van der Schoot. Handelsagent te Tilburg, De Tilburgsche Kamer van Koop handel en Fabrieken en de Tilburgsche Fabrikantenvereniging zullen nog een of meer vertegenwoordigers aanwijzen. In het Eere-Comiié zullen bekende autoriteiten en groot Industrieelen zitting nemen De Commissie van Ad vies is samengesteld uit de voornaamste deskundigen op het gebied van handel en industrie. Vele aanvragen voor inzending uit binnen- en buitenland komen reeds in. Het te verschijnen prospectus, een prachtuitgave in vijf talen zal binnen enkele dagen worden uitgegeven, er, is te verkrijgen ten kantore der „Te/n- toonstelling 1924, Tilburg". SPRANG-CAPELLE (voorm Sprang). De heer Jac. Nteuwenhuijz eti alhier, thans onderwijzer aan de Qjhr. School te Dussen, is als zooda aig benoemd aan de Chr. School te Oudkerk a. d. IJsel. Vergadering van de Afd. Sprang van den Ned Chr. Fabrieksarbeiders bond op as. Zaterdag 12 Januari des namiddags 3 uur, in de zaal van den Chr. Volksbond Als sprekers hopen op te treden de heeren Stapelkamp en Sirijbis, resp. Voorz. en Secretaris van bovengenoemden bond, welke de hedendaagsche toestand in de schoen industrie zullen toelichten. In de voormiddag godsdienst oefening der Geref. Kerk alhier, had jl Zondag de bevestiging plaats van dhr. W. van Drongelen in toet ambt van ouderling, in de vacature dhr. J, J, Dalmaijer.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 5