Buitenland. Binnenland. SPORT. Kantongerecht. Rechtszaken. Land- en Tuinbouw inkomstenbelasting bekend waren ge weest bij het vaststellen van het ver- menigvuldigingscijfer H. O. 1921, zeer zeker een lager vermenigvuldigingscijfer zou zijn toegepast. Bij de samenvoeging van Besoijen en Waalwijk was de schuldenlast van Besoijen per inwoner nog niet '/s deel van die van Waalwijk per inwoner. Waalwijk trok in 1921 f250 meer af voor noodzakelijk levensonderhoud dan Besoijen. Nu worden wij, thans uitmakende een gedeelte van Waalwijks ingezetenen nagevorderd over een uiterst maximum belastbaar inkomen van pl.m. 3 jaar terug met een te hoog vermenigvuldi- gingscijfer. Bovendien was ons inkomen van 1921 al van dien aard dat wij dat geheel en al hebben moeten besteden aan het voorzien in de eerste behoeften onzer huisgezinnen. üe jaren 1922 en 1923 zijn voor ons jaren geweest waarin velen onzer het noodige moesten ontberen, door de groote werkloosheid die hier ge- heerscht heeft. Nu onze inkomens In doorsnede pl.m. 25 pet. minder geworden zijn, terwijl velen onzei thans meer kinderen hebben te onderhouden en de ver schillende belastingen en lasten van den huidigen tijd ons het leven bijna al onmogelijk maakthoewel de reke ning onzer gemeente met een belangrijk batig saldo afsluit, ons toch na te vorderen met toepassing van allen voor ons zeer ongunstige cijfers van pl.m. 3 jaar terug, wij kunnen dezen aanslag onmogelijk als bil ijk aanvaarden. Wij hebben aan den Raad onzer gemeente en aan Heeren Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant om intrekking ver zocht. echter zonder resultaat. Wij nemen thans met verschuldigden eerbied en meest passende bescheiden heid de vrijheid in laatste instantie U eerbiedig en met grooten aandrang te verzoeken te willen bevorderen dat deze navordering alsnog wordt inge trokken en de reeds betaalde gelden teruggestort. Wij zullen het op hoogen prijs stellen zoo wij Uwe beschikking hierin zullen mogen vernemen. 't Welk doende, J. Buddingh. J. Nu uwenhuizen. H. Schalken. H. Blok. A. Wilmont. Weer is de Fransche justitie een schandaal inzake de schadevergoe dingsleveranties.op het spoor gekomen Het is inderdaad gebleken, dat, van de 10000 ton gietijzer, door Duitsch- iand bij wijze van schadevergoeding geleverd en naar het verwoeste gebied in Noord-Frankrijk gezonden niets ongeveer zijn bestemming heeft bereikt het is daarentegen gebleken, dat onge veer alle 600 wagons raar de haven van Duinkerken zijn gezonden, vanwaar het ijzer naar Engeland, België Japan enHamburg verkocht werd. Het is weer een voorbeeld van den zooveel voorkomende handel in h rstel-bons die tegen een spotprijs vin de belang hebbenden worden gekocht, en dan door den kooper (in dit geval een wijdvertakte organisatie, naar het schijnt) worden gebruikt om zich op goedkoope wijze in het bezit te stellen van herstelleveranties, die met een enorme winstmarge in het buitenland worden van de hand gedaan. - Er is nog tijdig een complot ont dekt tegen 't leven van generaal von Secktt 't hoofd der Duitsche troepen Het plan werd verraden juist op den dag oat de aanslag zou geschieden. Ook in België wordt men bang voor den franc, en doet men alles om hem zoo veilig mogelijk te stellen In Griekenland heeft Venizélos een ministerie gevormd. Men zal een plebisciet laten beslissen over den al of niet terugkeer van den koning. Voor Studie en Practijk. Het bijvoegsel van .Katholiek Neder land" gaat thans zijn derden jaargang in. De redactie het Centraal Bureau der K. S. A te Leiden, deelt mede. dat het periodiek voortaan achtmaal per jaar zal verschijnen, terwijl tevens de abonnementsprijs in verlaagd. De uitgave wil zoowel door inhoud, alsook door de manier van uitgeven een handige vraagbaak zijn voor een ieder, die in het openbare leven werk zaam is of daarin belangstelt. Het verschaft korte origineele verhande lingen over allerlei sociale onderwerpen en voorts actueele documenten, juri dische wenken van belang voor het vereenigingsleven, statistieken en in het algemeen alies, waaromtrent aan docu mentatie. overzicht of voorlichting behoefte bestaat. Emigratie-Commissie van de K. S. A. Op 10 Jan. j.l. vergaderde te 's Hage de emigratie-commissie van de K.S.A. wegens ontstentenis van den voor zitter, Prof. L. van Aken, leidde de secretaris, Mr. A Tepe, de vergadering. Een door Prof. J. Veraart aan de Commissie uitgebracht prae-advies over „De wenschelijkheid van emigratie in den zin van kolonisatie uit economisch oogpunt", werd uitvoerig besproken. Hoewel er verschil van gevoelen heerschte omtrent de wenschelijkheid om kolonisatie te bevorderen, was men eenparig van oordeel, dat er, gezien het feit, dat er geëmigreerd wordt en stellig in de naaste toekomst nog meer zal worden, eene R.K. vereeniging dient in het leven geroepen te worden, die o.a. ten taak zal hebben katholieke emigranten behulpzaam te zijn en even- tueele kolonisatie te bevorderen Aan het Dag Bestuur der K. S. A. werd verzocht maatregelen te willen nemen om zoo spoedig mogelijk te geraken tot oprichting der vereeniging. Schriftelijke Cursus in Staats inrichting. Naar het Centraal Bureau voor de K. S. A. in Ned. te Leiden mededeelt, bestaat er thans nog gelegenheid tot deelname aan zijn schriftelijken cursus in Staatsinrichting. Den cursisten wordt een geordende kennis bijgebracht van de beginselen derNededandsche Staats inrichting Op het einde van den cursus, omstreeks Februari en Maart 1925, kunnen de deelnemers zich onderwerpen aan een mondeling examen. Een nieuwe cursus zal eerst weder aanvangen in het voorjaar van 1925. Door het Bureau wordt op aanvrage een prospectus toegezonden Algemeene Boekcninzomeling voor het R.K. Bibliotheekwezen. Reeds herhaaldelijk h ett het Centraal Bureau der K S. A een oproep gedaan om overal plaatselijke boekeninzame- lingen te organiseeren ten bate van het R K. bibliotheekwezen. In verschil lende plaatsen heeft men al met bijzon der veel succes deze actie uitgevoerd. Laatstelijk in Schiedam, alwaar van de ingezamelde voorraden is opgericht de R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek „St. Luduina" en bovendien nog meer dere kisten vol boeken naar Leiden kon worden gestuurd. Dit nieuwe bewijs van de groote vruchtbaarheid van dergelijke inzamelingen, moge een aansporing zijn om ze ook overal elders ter hand te nemen Voornoemd Bureau verstrekt daarvoor gaarne koste loos gedrukte handleidingen. Ook houdt het Bureau zich steeds bijzonder aanbevolen voor boeken- schenkingen van particulieren Zijne afdeeling „lectuurbemiddeling" is spe ciaal ingericht voor een deskundige sorteering der ingekomen boeken en voor het geven van een zoo doelmatig en nuttig mogelijke bestemming dier voorraden. Op de eerste plaats wordt daaruit afgezonderd al hetgeen voor de in wording zijnde Biblotheek van de R K Universiteit te Nijmegen de eenige groote katholieke bibliotheek in ons land dienstig is. Voorts worden naar vermogen gesteund R K Openbare Leeszalen, Inrichtingen van Onderwijs, Volksbibliotheken. Zieken huizen, Sanatoria, Gevangenisbiblio theken en Katholieke boekerijen in O >st- en West Indië. Van de R.K. Volksbibliotheken komen allereerst die in aanmerking, welke, gezien de plaat selijke omstandigheden of den slechten invloed van andere leesgelegenheden, daaraan het drineendst behoefte hebben Behalve allerlei boeken ontvangt het Bureau gaarne ook jaargangen van groote tijdschriften. Toezending var. jaargangen van De Katholiek, Studiën De Beiaard, en gebonden jaargangen van het Kath Soc. Weekblad de Kath Illustratie, en Van onzen Tijd wordt op het oogenblik heel bijzonder op prijs gesteld WAALWIJK. Naar wij vernemen heeft zich alhier eene dames gymnastiekvereeni- ging gevormd, voorloopig bestaande uit 12 werkende leden. De V. V. Quick in de Athletiek. Onder leiding van den heerThonen bezitter van het NOC diploma, werd Woensdagavond de eerste lesgegeven aan de voetballers van Quick. Uit den aard der zaak kon nog niet veel leer stof verwerkt worden, daar de meeste deelnemers vreemd staan tegenover de nieuwe stof. Behandeld werd het aan treden, het richten, het aannemen van den ruststand, bet maken van den kwartdraai rechts en links, het gewone marcheeren het overgaan in den loop pas, eene eenvoudige opstelling, het maken van enkele vrije oefeningen (voorloopig slechts armhoudingen) Daarna werd nog beoefend het maken van den schotschen hoogtesprong met aanloop en uit den ruststand Daarmee was de eerste les afgeloopen. De leiding was in goede handen. Er werd met lust en opgewektheid, doch tevens met den noodigen ernst geoefend. Er was zelfs bij sommige voetballers aanleg te ontdekken. Wellicht zit er eenige belofte voor de toekomst in, want de athletiek, vooral de lichte, is volgens den bekenden trainer Hjertberg onmisbaar voor den voetballer. Het zou wellicht van den zomer nog wel eens tot een wedstrijd kunnen komen en dan wacht supporters en publiek eene opwindende vertooning. Op hare vergadering van Dinsdag j.l. kwam tot uiting het voornemen j der W.G V. om hare zoo schitterend geslaagde zaal-uitvoering zoo mogelijk binnenkort te herhalen en dan tegen verlaagde entréeprijzen In het gebouw van den Gildenbond. De W G.V. wil hierdoor tegemoet komen aan het ver langen van velen die dit aan bestuur of werkende leden hebben te kennen gegeven. De FLORA-Btoscoop hand haaft als de oudste haar ouden roem. Dien band aan 't klokje bond, 't Weerklinkt met helder zoet geluid Als 'd eerste knop zijn bloem ontsluit". Wat iedere maand te doen geeft. (2e helft Januari). Het winterweer houdt U meest binnen, maar buiten de verzorging van het vee is er voor den landbouwer nog wel wat te doen Hij bestelt, voor- zooveel noodig zijn zaden. Nu vooral vroegtijdig, omdat 1923 voor de zaad teelt niet zeer gunstig was, en dus groote kans bestaat bij late bestelling minderwaardig zaad te krijgen. Hij lette er op ingevolge het advies van Dr. Franck van het Proefstation voor zaadcontióle te Wageningen of door den leverancier gegarandeerd worden de Normaalcijfers van gebruiks waarde, achter elk der zaden aan te geven. En ook mag in de Piijscourant 'hans niet ontbreken de door Dr. Franck gewenschte verklaring, naast die betreffende de kiemkracht, omtrent den gezondheidstoestand der boonen. Dit in verband met de zeer slechte kwa liteit der boonen van dit oogstjaar Zoowel voor den land- als voor den tuinbouwer is het zaak, dat hij zijn zaden koopt van een vertrouwd adres al koopt men onder garantie van kiem kracht en zuiverheid, dan heeft men nog niet de zekerheid de echte soort ie krijgen. Wat men verleden jaar zelf heeft geteeld, worde nagezien en schoongemaakt. Erwten en boonen kan men ook dorschen, maar beter is het dit niet te doen, omdat bij deze behande ling de kiem vaak wordt beschadigd Wie te veel heeft voor dit jaar (hetgeen ihans echter bij niet velen het geval zal zijn), zoodat men een deel voor 't volgend jaar wenscht te bewaren, dan late men ze in den dopaldus zijn ze het best bewaard (op een droge plaats althans) en schijnen hun kiem kracht ook langer te behouden. De duur der kiemkracht is voor alle zaden lang niet gelijk van komkommers en meloenen is het 2 jarig zaad beter dan het één jarig. In 't algemeen geldt, dat de kiemkracht langer duurt als de zaden in volkomen rust bewaard wor den. Let bij het schoonmaken er op. of uw erwten en boonen ook aange tast zijn door den erwtenkever Op de zaadhuid is dan een zwarte vlek zicht baar. Zulke aangetaste zaden mogen niet worden uitgezaaid Wilt gij zelf van enkele gewassen zaad telen, zoek dan nu uw zaaddragers uit; ge hebt dan natuurlijk zekerheid van de soort echtheid. Daartoe kiest ge uit uw voorraad de mooiste en beste exem plaren van uw bieten, koolrapen, schorseneeren. enz. en let daarbij op de eigenschappen, welke gij het liefste wenscht. Deze exemplaren houdt ge afzonderlijk tot den tijd van uitplanten. Hebt ge uw kool in den grond bewaard zie dan eens of ge ook van die ver dachte ronde openingen bespeurt, die de aanwezigheid van muizen verraden Zoo ja, haal er dan alle kool maar uit. anders houdt ge er niet veel van over. Wie de kool op andere wijze bewaart, dient ze ook eens na te zien en te ontdoen van de rottende bladeren. Na een lange vorst, als de groentenkelder lang gesloten is geweest, moet men die eens flink laten doorwaaien raam en deur tegen elkaar openl Voor de huiskamer: Wie, als het buiten wintert, in zijn woonvertrek reeds voorboden der Lente wil hebben, kan deze op gemakkelijke wijze, 't zij hij buiten of in de stad woont, verkrijgen. Daartoe neme hij takken van boomen en heesters, b.v. nu reeds van den lep (Olm) takjes b.v. die bij het snoeien zijn op te rapen en plaatst ze, na een voorbehandeling met warm water in uw verwarmde huiskamer in een vaas. Zoo kunt ge ze op eenvoudige manier in bloei trekken, en zal menigeen over den bloei verbaasd staan en meenen te doen te hebben met exotische planten. Intusschen komen ook buiten de eerstelingen der komende Lente voor den dag hebt ge het lieve Sneeuwklokje al gezien, de bloeiende bode, die ons komt vertellen, dat de natuur niet geheel in de ruste is 'I Hangt aan een fijnen, groenen band Zoo needrig bij den grond, 't Wa» de natuur wier eigen band De openbare veiligheid. De motorrijder P. Hhad op een zomeravond per motor met een roeke- looze vaart gereden langs den weg van Vught naar Den Bosch. Hij reed sneller zelfs dan de trein welke daar juist links van den weg passeerde. Gevolg was dat beklaagde een paar personen aanreed. De een viel bewus teloos en gewond tegen den grond, de ander werd van zijn rijwiel gewor pen, dat geheel vernield werd en waar voor hij aan zijn neef, die hem de fiets had geleend, f 50 schadevergoeding heeft betaald. Beklaagde had geen accoord ge troffen, noch op welke wijze ook schadevergoeding voldaan aan de per sonen welke hij had aangereden. Hij trachtte zich te verontschuldigen, doch de president wees er beklaagde ernstig op, dat er door diens roekeloos rijden een paar dooden hadden kunnen vallen. De weg van Vught naar den Bosch aldus de president is de drukste in Noord Brabant. Bovendien families met kinderen wandelen daar velen. De rechtbank moet het publiek tegen te roekelooze motorrijders beschermen door dezen flink te straffen, indien verbodsbepalingen niet door hen in aanmerking worden genomen. De straf moet tevens waarschuwend werken voor anderen. Ook de Officier wees in zijn requi sitoir op de noodzakelijkheid van be scherming der openbare veiligheid. Spr achtte de straf door den Kanton rechter uitgesproken te clement. De eisch luidde vernietiging van het vonnis en opnieuw veroordeeling, doch tot f 150,boete subs. 2 maan den hechtenis en met opzegging van een motor te berijden voor den tijd van een jaar. De verdedigdr Mr. Van de Poli te Den Bosch pleitte lichtere geldboete. Van de H uit Oss had zich te verantwoorden ter zake van diefstal van kippen te Berchem en ten nadeele van den landbouwer Megens. Beklaagde was niet verschenen. Hij staat zeer ongunstig bekend en heeft reeds tal van veroordeelingen achter den rug. Toen hij werd aangehouden beweerde hij de kippen te hebben gekocht en later heette het weer, dat hij ze van de Bossche Markt had medegebracht. De Officier wees er in zijn requisi toir op dat de diefstallen rondom Oss een grooten omvang hebben aangeno men. Ter voorkoming van heihaling van het misdrijf en uit vrees voor mogelijke vlucht van beklaagde werd zijne onmiddellijke gevangenneming gtëischt, met veroordeeling tot 12 maanden gevangenisstraf De rechtbank ging in raadkamer waarna volgens den eisch de onmid- delijke gevangenneming van beklaagde werd gelast. Een zwijntjesjager. H. W. gedetineerd, stond terecht wegens rijwieldiefstal Hij had te 's Her togenbosch de fiets gekaapt van den slager B de Boer welke, dezen tegen over zijn huis aan den muur van de Nutschool aan de Kerkstraat een oogen blik onbeheerd had laten staan. Beklaagde is een gevaarlijke baas, zelfs als soldaat werd hij eens door den krijgsraad veroordeeld wegens diefstal. De eisch luidde 1 jaar gevangenis straf met aitrek van voorarrest. Beklaagde beweerde voorts dat dt« W.S.C. KAATSHEUVEL. Indien door den N.V.B. wederom niet de wedstrijden voor a.s. Zondag zullen worden afgelast, staat voor morgen voor onze plaats slechts ééne, doch een zeer belang rijke ontmoeting op het programma en wel de wedstrijd W. S. C. Kaatsheuvel, welke op het terrein van W.S.C. gespeeld zal wor den. Beide vereenigingen hebben elkander reeds In diverse wedstrijden ontmoet, welke steeds spannend waren, vanwege het vuur waarmede beide ploegen speelden. Dit laatste zal morgen eveneens niet ontbreken en teneinde niet in herhaling te vallen, vol staan wfl ditmaal met deze voorbeschou wingen. W.S.C. zal morgen met dezelfde opstelling uitkomen, waarmede ztj jl. Zondag in Don gen speelde. De spelers behoeven wij er niet meer op attent te maken, dat thans iedere wed strijd voor hen van het grootste belang is, willen de zwarthemden tot de pretendenten der hoogste plaats blijven behooren; er zal dus morgen enorm gezwoegd moeten wor den om met succes tegen Kaatsheuvel uit het strijdperk te treden. Nog zij medegedeeld dat de Heer J. IJpe- laar met de leiding van dezen wedstrijd be last is, welke ontmoeting om twéé uur zal aanvangen. KAATSHEUVEL I. Na een gedwongen rust van 8 weken zal K.S.W. I Zondag een uit wedstrijd te «pelen hebben tegen W. S. C.t I Op eigen terrein wist K.S.W. tegen W.S.C. een gelijk spel te forceeren, zoodat we van den komen den wedstrijd niets durven voorspellen In de algemeene vergadering van K. S. W. is bepaald, dat de algemeene maand vergaderingen wederom zullen ingevoerd worden. Het bestuur is gemachtigd deze vergaderingen zoo noodig verplichtend te stellen op boete. De achterstallige contribu tie-schuld moet in drie maanden aangezui verd zijn. Binnenkort zal een feestvergade- rlng gehouden worden. DE VREUGDE IN FRANKRIJK. Het bestuur van den Franschen Voetbal bond heeft besloten aan al de spelers van 't elftal dat Zondag zoo schitterend van Bel gië heeft gewonnen, een chronometer als berinnering te geven. Verder heeft men besloten aan alle spe lers, die om de een of andere reden door den bond zijn geschorst, amnestie te ver- leenen. Alleen de spelers, die in verband met. ruw spel zijn geschorst, vallen hier buiten. TE VOET NAAR PARIJS. Naar de Tel. verneemt, zullen ter gelegen heid van de VlIIe Olympiade eenige Am- sterdamsche athleten, van de Nederlandsche hoofdstad naar Parijs wandelen. De afstand bedraagt ongeveer 600 K.M. en wordt afge legd in 8 dagen. De heeren, die dit jaar naar Parijs zullen wandelen, legden het vorige jaar den afstand Brussel-Den Haag te voet af. ZD die aan den tocht Amster dam—Parijs willen deelnemen, zullen zich moeten onderwerpen aan de noodige voor afgaande trainingstochtem SCHAATSENRIJDEN. ZWITSERLAND—HOLLAND. De Hollanders winnen. De eerste dag van den Ijs wedstrijd Hol land—Zwitserland te St. Morits is voor de Hollanders wel een succes geworden. In de beide vandaag verreden nummers de 500 M. en 3000 M., behaalden zij op fraaie wijze de overwinning, meldt de Tel. De uitslagen zijn: 500 M.1. W. J. Blaisse, Holland, In 47 7/10 sec.; 2 Boot, Holland, 48 3/10 sec; 3. Spengler, kampioen van Zwitserland, 48 4/10 sec.4. Gerominl, Zwitserland, 50 2/10 sec. 3000 M.1. Boot, Holland, 5 min 30 2/10 sec.2. Blaisse, Holand, 5 min. 38 2/10 sec. 3. Kos, Holland, 5 min. 45 4/10 sec.4. Van Eyck, Holland, 5 min. 47 2/10 sec.: 5. Gero- mini, Zwitserland 5 min. 49 4/10 sec.; Speng ler, Zwitserland, was ver achter. Studentenwedstrijd over 500 M.(niet geldende voor den HollandZwitserland wedstrijd): 1. Blaisse 48 2/10 sec.; 2. Bom mel v. Vloten 54 3/10 sec.3. Beeen 55 3/10 seconde. De tijden van Blaisse over de 500 M. (nit den HollandZwitserlandwedstrijd) en van Boot over de 3000 M. zijn nieuwe Hol land sche records. 4- o e Over de 1500 M. was de uitslag: winnaar Boot, Purmerend, In 2 min. 32.7 sec.; (C. C. J. de Koning's record van 1917 te Til burg was 2 min. 50 sec.) 2. Blaisse, Amster dam, 2 min. 38.1 sec.; 3. Kos, Oudkarspel, 2 min. 42.4 sec.4. C. J, de Koning, Edam, 2 min 43.4 sec.; 5. Spreugler, Zwitserscb kampioen over dezen afstaDd, 2 min. 46.2 sec.6. de Zwitser Geroniini, 2 min. 40.3 sec. Behalve deze rijders reed ook Krul, Gro ningen, binnen den ouden recordtijd. De laatste wedstrijd, over vijfduizend meter, bracht mede een overwinning voor onzen landgenoot Boot, die in een fraaien tijd van 9 min. 29.5 sec. Blaisse versloeg, wiens tijd 9 min. 38.8 sec. was. Het oude Nederlandsche record stond op naam van C. C. J. de Koning, Tilburg 1917, met 10 min. 10 sec. Den derden prfls won de jonge C. J. de Koning, tijd 9 min. 42.8 sec.; 4e was Kos l» 0 mis- 44-2 se». KANTONGERECHT WAALWIJK. Uitspraken dd. 10 Januari 1924. Oh. J. K. te Waalwijk overtr. trekh. wet 4 maal 1.of 4 maal ld; R. v. d. L. te Sprang-Capelle overtr. alsvoor 3.of 2 d.G. O. te alsvoor overtr. proc. pol. regit. 5.— of 3 d.; J. W. van Z. te Waalwijk 2 maal overtr. pol. verord. 2 m. vrij. A. van B. zwervende, overtr. alsvoor 3.of 2 d.A. V. te Waalwijk overtr. alsvoor 2, of 2 d.Chr. J. K. te Waalwijk overtr. ar beidswet 21 maal 2.of 21 maal 2 d. H. van Z. te Sprang, overtr. vlsschcrijwet 5.of 3 d.J. G. K. te Waalwijk overtr vleeschk. wet 2 maal 10.of 2 maal 10 d.L. J. A. van H., A. V. bellen te Waal wijk; H. V. te Vlijmen; A. L. E. te Loonop- zand, F. T. te Seheveningen en H. A. S. te 's-Hage allen overtr. mot. rijw. regit., ieder 5.of 3 d.P. van D. te Waalwijk overtr. alsvoor 3.of 2 d.G. P. en P. v. d. II. belden te Waalwijk; J. B. te Kants heuvel allen openb. dronkenschap leder 10.of 10 d.A. D. te alsvoor overtr. alsvoor 15.of 15 d.L. van R. te a's- voor overtr. alsvoor vonnis na verzet be krachtigd J. van R. te alsvoor overtr. als voor 3 weken en 1 jaar opzending naar een Rijksw. Inr. Nadruk verboden. Te hard g< reden. De chauffeur B. uit Hemden reed met ztja autobus door Den Bosch en wel met een te snelle vaart, xoodat hij op een seer d uk punt aan de Markt werd opgemerkt door de politie, dte aog juist xag dat bet publiek vluchtte voor het gevaar van de dreigende au'obas. Het Kantongerrcht bad be klaagde veroordeeld tot f 23.-— boete «ubs. 10 dageo heehteols en van dat vocnl9 kwam beklaagde in hooger be roep, dewijl bij beweerde dat bi) het xlg-xag-gewijae rijden, wat ala een groot gevaar geacht werd, had aangewend om eeo fietsrijder te omwijken, welke anders zou zijn aangereden geworden. Echter de inspecteur van politie en een agent van politie verklaarden dat beklaagde beslist een te snelle vaart had genomen, waardoor het publiek z ch angstig uit de voeten maakte* H«t O- M. wees er op, dat, nu het au<obusve>keer een zoo groote uitge breidheid aanneemt, er niet met het t rff;u van overtredingen mag gewacht worden tot er groote ongelukken ge~ beu-ea. De O ficler had inlichtingen ingewonnen over beklaagde en zoo waa gebleken, dat de chauffeur een onver schillig Woest rilder wa*, die ia het afgeloopen jaar 8 maal was bekeurd gewonden. De eisch luidde vernietiging van het vonnis en, opnienw rechtdoende, ver- oordeeling tot f 75.— boete subs. 20 d<gen hechtenis en met ontzegging gedurende 3 maanden van de bevoegd heid om een auto te besturen. >Dan sta ik op de keien l* aldus beklaagde bi) het booren van den eisch. »Eo anders had je misschien ia de e*vangenis kannen zitten*, aldus de President.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 6