be ma «nuiat» Tweede Blad Provinciaal Piieows Nufflm. 7. Woensdag 23 Jan. '24 Waalwijk, 22 Januari 1924. Gisterenavond ten half acht had in een van de kleine zalen van den R K. Gildenbond de opening plaats van den door Zuster Heupermann te geven Moedercursus. Toen de Voorzitter van het Wit- Gele-Kruis de heer C Witlox, de bijeenkomst opende en Zuster Heuper mann aan de ruim 60 aanwezige dames voorstelde, was de zaal tot in alle hoeken bezet en moesten velen zich met een staanplaatsje tevredenstellen Het deed den Voorzitter groot ge noegen dat zoovele moeders waren opgekomen om de lessen te kunnen volgen die hier zullen worden gegeven. Dat deze opkomst zoo groot zou zijn had spr., vooral omdat nu in de vier parochies een cursus wordt gegeven, niet durven verwachten. Voor een groot deel mag hij dat toeschrijven aan de propaganda die daarvoor is ge maakt door de damespropagandisten, de Eerw. heeren Geestelijken, de pers en niet het minst door Zuster Heuper mann zelf. Spr. verzocht de aanwezigen vooral ook propaganda te willen maken voor het Wit Gele-Kruis. waarvan men voor f 1,— per jaar reeds lid kan zijn en waarvan men zulke groote diensten of hulp kan verwachten. Bedacht moet worden dat, hoe meer steun de ver- eeniging ontvangt, hoe meer voor de lijdende menschheid kan worden ge daan. Trekt, zoo sluit de Voorzitter zijn openingswoord, met ons ten strijde tegen de zuigelingen sterfte dan zal men onder leiding van Zuster Heuper mann die met een liefde en kracht zich aan deze taak geeft, als een jeanne d'Arc, overwinnen. De zuster dankte voor de waar- deerende woorden en sprak den wensch uit dat men haar raadgevingen ook in toepassing zou brengen iets waarop ze wel durft vertrouwen omdat ze in de korten tijd van haar werken hier reeds heeft ondervonden dat velen met zorg hare raadgevingen opvolgen. De ZeerEerw. heer Van Riel sluit zich gaarne bij de woorden van den heer Witlox aan. want hij is overtuigd dat nog veel voor het kind moet worden gedaan. Al is het waar dat deze gemeente niet direct behoort tot die gemeenten waar de zuigelingen sterfte zeer groot is, toch moet ter bestrijding daarvan nog worden ge werkt Het is niet alleen plicht om leven te schenken aan kinderen, niaar om ze ook tot volkomen ontwikkeling te brengen en daarom is het van zulk een groot nut dezen cursus trouw te volgen. Daarna werd met den cursus be gonnen. Op het Bureau der Kamer (Raad huis Waalwijk, Kamer No. 3) is voor eenieder ter inzage neergelegd eert exemplaar van het ontwerp voor de dienstregeling derNederlandscheSpoor wegen, aanvangende 1 Juni 1924. Eventueele opmerkingen betreffende dat ontwerp moeten, ten einde voor de vaststelling van de dienstregeling in overweging te kunnen worden ge nomen, ingezonden worden uiterlijk 31 januari a s aan den hoofdinspecteur- generaal der Spoor- en Tramwegen te 's Gravenhage, De Kamer brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de Vereeniging „Nederland in den Vreemde" te Amster dam, wier vertakkingen over de ge- heele wereld versprei! zijn, zich be schikbaar stelt om, wanneer leden der Kamer van Koophandel beschikken over brochures of ander propoganda- materiaal, deze brochures, enzdoor middel van hare vertegenwoordigers in het buitenland doelmatig te doen verspreiden, enkel tegen vergoeding van porto's. Een prijscourant zonder meer is de bedoeling niet, wel een boekje of iets dergelijks (liefst geïllustreerd) dat een beschrijving geeft van een bepaald bedrijf of product. De zomer-dienstregeling, welke met ingang van 1 Juni in werking treedt, biedt voor deze lijn niet veel verandering aan. Alleen de trein die than9 om 6 23 uit 'b Bosch vertrekt, zal dan eerst om 7.10 uur vertrekken zoodat reizigers die met de treinen welke ongeveer 7 uur te 's Bosch van uit Amsterdam, Arnhem en Maastricht arriveeren, direct aansluiting hebben en nu 's avonds om half acht hier zijn en dus niet meer tot 's avonds half tien in den Bosch behoeven te wachten Vertrekt men dan om 5 06 uit Am sterdam, om 4.16 uit Maastricht ofwel om 4.55 uit Arnhem, dan is men reeds half acht hier. Voor de talrijke reizigers die, zooals wij destijds hebben gemeld, om deze verandering hebben gevraagd, is dit een goede verbetering. Den initiaiiefnemer, den heer C van Haren past hier een woord van dank. Naar wij vernemen gaat onze ZeerEerw. heer pastoor van Riel op specialistisch advies voor eenigen tijd naar 't Zutden van Frankrijk om daar algeheel herstel te zoeken van een hardnekkige aandoening der stem banden. Onze beste wenschen ver gezellen hem en mogen de gebeden der parochianen hem bij een spoedig j radicaal herstel ter hulpe zijn. Morgenavond wordt weer een cursus gegeven in den Gildenbond. Kapelaan Bijnen zal zelf spreken over een reisje door België en deze interes sante reis toelichten met lichtbeelden. Men kan er van overtuigd zijn dat hier iets moois wordt geboden, waar ZEerw. zelf zoo'n zeer interessante reis naar de oude Belgische steden, met hun schat van kunstwaren heeft ge maakt. En waar kapelaan Bijnen leest, heeft hij terecht steeds groote belang stelling om vorm en inhoud. Met nadruk verwijzen wij nog maals naar de advertentie van het Wit Gele Kruis, speciaal wat betreft de vergadering op Vrijdagavond as Wij vertrouwen, dat vele leden van hunne belangstelling zullen doen blij ken, nu het uit alles meer en meer duidelijk wordt, dat het bestuur de grootst mogelijk actie ontplooit. Moeder cursussen in alle parochies en zooveel andere zaken van 't grootste belang zijn in uitvoering of staan op 't pro gramma, zoodat het ook billijk is en ten zeerste gewenscht dat de leden van hun kant bewijzen dat zij activiteit op prijs weten te stellen en door hun tegenwoordigheid daarvan de noodige appreciatie betoonen. Dus alle leden naar de vergadering van Vrijdag in den Gildenbond. Zaterdag en Zondag ji. ging in de Witte Bioscoop het eerste deel der vermaarde film: „Sodom enGomorrha". Wat hierover werd geschreven in de reclamebiljett n wettigde de verwachting dat iets buitengewoons zou worden vertoond en de talrijke bezoekers, niet minder dan 770, zullen eenparig getuigen dat „Sodom en Gomorrha" aan de hoogst gestelde eischen op cinematografisch gebied voldoet Vooral de bezoekers die eenig begrip hebben van fotografie zullen perplex hebben gestaan. Zaterdag en Zondag as gaat het tweede gedeelte „De Straf" waarin spanning, spel en fotografische op namen tot het hoogtepunt worden gevoerd. Het ligt voor de hand dat de vele bezoekers die 't eer-te deel bijwoonden ook het vervolg willen zien en zijn daarom door de Directie de noodige maatregelen getroffen om allen een goede plaats te verzekeren. Voor diegenen die. jammer genoeg, het eerste deel niet hebben kunnen bijwonen, diene de mededeeling dat dit gedeelte als het ware één groote inleiding is geweest van het vervolg en de kern van het geheele drama hoofdzakelijk door het tweede gedeelte wordt gevormd, zoodat de bijwoning daarvan niet anders dan algeheele voldoening kan schenken In de in het Hotel Verwiel alhier gehouden vergadering van de afd. Noordbrabant van het Ned. Stamb, Tuigpaard zijn gekozen tot leden van 't Bestuur de heer M. de Roon Mz te Raamsdonk en de heer 't Hooft te 's Bosch, tot commissaris in 't Hoofd bestuur de heer D. v. Buuren te Meeuwen en tot jurylid voor het in schrijven van Merriën werd gekozen de heer G. H S ravers te Babiloniën- broek; tot afgevaardigde naar de Alg. vergadering op 30 Jan. te 's Graven hage de heer 't Hooft. Tevens werd dank gebracht voor het verkrijgen van de merriekeuringen en de verplichte keuring van hengsten alhier in den herfst en is met alge- meene stemmen besloten krachiige po gingen aan te wenden om ook de ver plichte hengstenkeuring in het voorjaar en de premiekeuringen van tuigpaard- hengsten eveneens hier te doen houden. A.s. Zondag gaat in de Flora-Bios coop „De Favoriet der Koningin", grootsch Kunstwerk in 7 acten, met Hanna Ralph in den Hoofdrol. Deze prachtfilm is volgens de recencies schit terend van opzet, bouw en spel en be looft ook voor hier iets zeer bijzonders. Aan elk onderdeel van dit mooie filmwerk is alle zorg besteed, zoodat den bezoekers van a.s. Zondag iets heel interessants op dit gebied geboden wordt ln het volgend nummer zullen in de advertentie kolommen het publiek meer bijzonderheden omtrent dit bij uitstek bijzonder werk, dat iedereen zal verrassen, gegeven worden. Tegen Donderdagavond zijn een aantal heeren uitgenoodigd om met het Bestuur van Waalwijks Belang te be spreken op welke wijze men het best zou kunneh komen tot eene goede zwemgelegenheid in onze gemeente. Ter Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen is in druk een volks uitgave van Vondels' Altaergeheime- nissen, geheel toegelicht en verklaard door den bekenden kapelaan A. van Delft, Pr. Het werk wordt zoo uitgegeven, dat aan eene zijde de verzen worden geT drukt, met op de andere bladzijde de verklaring daarvan. Het zal ongeveer 2 300 pagina's bevatten en verkocht kunnen worden inden prijs van f 3.—, zoodat dit heerlijk kunstgewrocht voor eenieder bevattelijk zal zijn, zoowel wat inhoud als prijs betreft. De heer Herman Venverloo, bekend zanger en organist te Amster dam, die vroeger zoo meermalen hier, in Kaatsheuvel enz. als tenor optrad, vierde dezer dagen onder zeer vele blijven van belangstelling zijn 70sten verjaardag. B i de Maandagmorgen geboeide» aar.beMsdhsg voor bet vervoerwsik te» dienste van de gemeente-bedrijve» werd ingeschreven als volgt Vosrlicdefsvereeclglng »Sl. Jan» per dag en per paard f 7. per paard en per uur f0.75, overwstk per paard en per uur f f, A, C'rppeas, 9. 5 44, b. 58 ct. ca c. 73 ct. a. f 7 40, b. 85 ,ct. ca c. f 1. a. f 4 85, b. 75 ct. en c. f 1. M, en J de HiJtö. a. f 6 23, b. bij 10-udgen we'kdag 65 ct. en bij 8-urlgep werkdag 70 ct., c. 70 ct. Voosr de gasbedrijven werd toge- sch'evea als volgt H. van L'er »«s A. Appels. Vaa het <-.»a'to3 of hevsa naar de gasfabriek f 1 05 par toe, «aar de Waterleiding f 1.40. Voor gruis van de gasfab lek vaar de Watetleidieg 8 ct. per H.L. Vior het ihu sbeeo'gen van de coke» 12 ct. per HL Vervoer vao bifproduc- cn va* de gasfabd-k ouar station of haves 70 ct. per 1000 K.G. C, Pot. Vso staUoa of haven naar de gas fabriek 94 er. per «oa. Voor neven- productee 19 ceal per «at teer, voor zwavelzuur of amoalak 4'/a ct. p. zak. Voor het brengen van giuls van de gasfabriek n«ar de Watorleidiag 9 Ct. oer H L. Voor bat bezorgen van coke» 9 ct. per H.L. Voor het brengen van kolen naar de Waterleiding fl.15 per toe. Idem hiloa u t het schip ea in de loods örcagea 60 ct, per ton ca uit de lood» naar de gasfab tek 75 ct. per ton. J. d« Roon, Sprang. Van de Have» of Station naar gas fabriek f 1.10 per tos, naar de Water leiding f 1.25 per ton. Teer nsat Station of Haven 30 ct. per vat Ttiuisbrcnge» vaa cokes 25 ct. per H.L. Voor het brengen vfto g?uls naar de Wateileiding 20 ct. per H.L. A. Coppens. Van Station of haven naar de gas fabriek i 1.09 per ton. Ntar de loods uit de loods naar de gasfabriek l 32 per too. Vaa de haven naar dt Wateïl. f 1.40 per ton, teer 25 eens oer vat, Amooiak 15 eest per 100 Kg. Cokes thuis bresgea 9 Ct. Gruis «aa« de Waterlafdiüg brengen 9 ct per H.L. >S'. Jan." Van S'atfon of hnves naar dé gas fabriek f l.lï'/a per too, naar de ioods of gasfabriek i 1 37/'t per ton. Naar de Waterleiding 11.45 per ton. Kool-eer 30 cent per vat. Zwavelzuur 15 cent. H?t bezo-gen van cokes 10 cent per H L. en het brengen van g'uis van de gasfsb-iek na ar de Waterleiding 10 ct. per H.L. De gunnia^ sai morgen plaats hebbso. Maandagavond werd in het Pa tronaatsgebouw der St. Clemens Par. een lezing met lichtbeelden gehouden over Rome, door den ZEerw. hr. pastoor van Erp. In een serie prachtige licht beelden liet hij de verschillende ge- bouwen en andere merkwaardigheden zien die thans nog van het oude Rome zijn overgebleven, waarbij ZeerEerw. tevens een en ander mededeelde over de geschiedenis uit die tijden. Vooral de vele fraaie lichtbeelden en de ver klaringen over de catacomben waren belangwekkend. In het tweede gedeelte behandeld Spr. het hedendaagsche Rome, dat ZEerw. persoonlijk bezocht heeft. Ook hiervan werden zeer belangwekkende beelden op het doek gebracht, zoo o m de St. Pieterskerk, die o.a. ruim 20 maal zoo groot is als onze parochie kerk. Een hartelijk applaus bewees dat een en ander bij het talrijk publiek zeer in den smaak viel. Na afloop hiervan kregen de aanwe zigen nog enkele nummers te hooren van de pas opgerichte harmonie Het was waarlijk verbazend hoever deze jonge muzikanten het in deze paar maanden reeds gebracht hadden. Zoo werden o.a. enkele zeer aardige meer stemmige nummertjes ten gehoore ge bracht, die natuurlijk een daverend applaus van het publiek uitlokte. Zij hebben zich voor het eerst doen hooren, mogen wij er spoedig meer van hooren en de harmonie met denzelfden ijver op den ingeslagen weg voort gaan. Doordat de R K. Gymn.vereen. Kunst en Kracht" reeds langen tijd niet meer de beschikking had over een repetitielokaal was zij al dien tijd tot niets doen gedoemd. Pogingen om een ander lokaal te krijgen, hadden geen succes. Thans heeft zij dank zij de groote bereidwilligheid van den ZEerw. heer Pastoor van Erp, toestemming gekre gen om in een der zalen van het nieuwe Patronaats-gebouw der St. Ciemens-parochie haar repetities te houden. Nu maar weer eens flink aangepakt jongens en met groote ambitie geoefend, toont dat ge het nog niet verleerd bent en dat de goede geest onder de gym nasten er nog inzit. Zorgt er voordat ge klaar zijt ais straks aan wedstrijden moet worden deelgenomen en ge alsdan weer van u kunt doen spreken. Tot Voorzitter van „Kunst en Kracht" werd gekozen de heer J van Mierlo, in de plaats van den heer M Versteijnen, die als zoodanig ontslag verzocht Naar wij vernemen heeft de Liedertafei „Tot bloei der Toonkunst" alhier besloten, gevolg te geven aan de uitnoodiging om een concert te komen geven te Heusden. Het concert zal gegeven worden op Zondag 10 Februari a.s. in de zaal van „Het Wapen van Amsterdam". Ongetwijfeld zullen onze zangers daar hun beste beentje voorzetten en wen. schen wij hen het beste succes toe Naar wij vernemen hebben Ged. Staten de adressen van de Vereen, van Gemeente-ambteraren en dat van den heer van der Geld, waarin ver zocht wordt het raadsbesluit tot ver laging van de loonen niet goed te keuren, aan den Raad gezonden ter fine van advies. Zaterdag had in „Musis Sacrum" het 2e Abonnements-concert plaats. Thans gegeven door het Weensche Rosé kwartet. Alles werkte samen om dezen kunst avond schitterend te doen slagen, nl hetgeen werd geboden en de opkomst van 't publiek niet minder, dit was schitterend. Het Rosé-kwartet, saamgesteld uit de heeren Prof. Arnold Rosé le viool. Prof. Phaul Fischer 2e viool. Prof. Anton Ruzitska alt-viool Prof Anton Walter violoncel gaf hettalrijke en zeer aandach tige publiek zeer te genieten. Mocht het eerste nummer niet zoo in den smaak vallen of misschien juist alleen niet zoo voor den niet echtenmuziekkenner, het volgende en vooral 't geschonkene na de pauze gaf voor eenieder te genieten elkeen kon komen en kwam onder de bekoring van hetgene en de wijze waarop deze artisten zulks aan hun instru ment wisten te ontlokken, om het pu bliek te doen voelen op gansch bij zondere wijze wat een Mozart, een Beethoven daarin hebben willen leggen, 't Was een prachtavond, genotvol voor den muziekkenner, maar ook voor den muziekliefhebber, 't Is de groote ver dienste van de heeren die deze abon- nements concerten arrangeeren, dat zij het publiek daardoor steeds meer leeren genieten van 't geen de instrumen tale kunst voor heerlijks biedt, ook in de hoogere regionen. Daarvoor, naast ditmaal aan 't Rosé kwartet, een woord dank en hulde aan 't comité. DRUNEN. De E»rw. Overste vae her J *cobus-gasticht, dia naar wij meldden, verleden week naar het Gast huis is gebracht en daar is vooraten van de laatste H.H. Sacrameaïon, is M iaodagmo?gera overleden, H, Eerw- was een troostvolle moeder vaa velen ea ook de Eerw. Zusters lijden door haar overlijden eon groot verlies, NIEUWKUIJK. Zondagmiddag hield het ziekenfonds alhier in de school lokalen der Eerw. Zusters zijn jaar vergadering. De voorzitter de heer C. van Spijk opende de vergadering met den Chris teiijken groet, waarna deze het woord gaf aan den secretaris den heer Hub, van Engelen die een keurig verslag uitbracht over het afgeloopen boekjaar 1923. Bij overgave kas vorige penning meester aanwezig f 679,11. Opbrengst contributie f 582 40. totale inkomsten 1261 51. Uitgaven diverse uitkeeringen f 213 96. Alzoo een batig slot van f 1047,55. Het ledental bedroeg in het afge loopen jaar 38. Hiervan is een lid vertrokken en 2 nieuwe leden toege- treden. Bij thans gehouden stemming voor 3 nieuwe leden welke alle 3 ge kozen werden, is het ledental dus aan gegroeid tot 42 Jeden. Bij verkiezing aftredende bestuurs leden werden Hub. van Engelen en W. Schellen respectievelijk als secre taris en commissaris met algemeene stemmen herbenoemd. Door genoemde heeren werd deze functie in 't belang der vereeniging wederom aanvaard. Op voorstel van den Weleerw. heer Kapelaan Adviseur der vereeniging besloot men gedurende de zomermaan den een z g. spaarkas in te voeren om hiervoor dan in den winter kolen aan te schaffen. Bij rondgang dezen winter heeft Z.E. herhaalde malen geconsta teerd dat een dergelijke invoering wer kelijk voor vele menschen een groot en nuttig belang zou zijn. Tot nadere regeling hiervan zal de vereeniging op een nog te bepalen dag hiervoor bij eenkomen. Niets meer aan de orde, wordt de vergadering met den christelijken groet gesloten. Op het op Zondag 20 Januari tc Zaltbommel gegeven concours be haalde onze dorpsgenoot de heer W. van Hel voort als solist den len prijs, terwijl een kwartet uit de harmonie „de Eendracht" alhier den 3en prijs verwierf. Voorwaar een mooi succes, Werd den laalsten tijd in den omtrek alhier door verschillende jagers op een meermalen gezienen vos tot op heden tevergeefs jacht gemaakt, gister morgen werd reintje door den arbeider Adr. Schuurmans op het landgoed der graven d'Oultremontdood gevon den. Van aanscbieting was aan het dier niets te bespeuren zoodat men vermoedt dat het aan de een of andere ziekte bezweken is. Jammer dat het dier wellicht te lang gelegen heeft waardoor het in verren staat van ont binding was en de huid dan ook niet veel waarde meer zal hebben. Op het gisteren in het café van den heer G. de Bont gegeven billart- concours door de billartclub „Oefe ning en Vermaak" werden als volgt de prijzen behaald: le prijs Th. Pullen, 2e prijs de Paaij Drunen, 3e pr. G. de Bont, Het concours had veel belang stelling en een gezellig verloop. HEDIKHU1ZEN. Vergadering van den gemeenteraad op Donderdag 24 |an. om tien uur voormiddag. 1. Ingekomen stukken. 2 Nota vaa aanmerkingen van Ued. Staten geval len op de gemeentebegrootirig 1924 en besluit van Ged. Staten tot verda ging dier begrooting. b Verzoek van het dagelijksch be stuur van het waterschap „De Polder van Nieuwkuik" om een jaariijksche bijdrage tot het onderhouden van het fietspad in de laan van Onsenoort. 2 Aangehouden voorstel van B. en W. om een crediet voor het onder zoek naar eventueel verhaal der kosten van voor rekening der gemeente in het ziekenhuis opgenomen lijders aan be smettelijke ziekten. 3. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging der politie verordening. 4 Machtiging aan B. en W. tot het houden van verkoopingen en verpach tingen in 1924. 5. Vaststelling rooilijn in de Bern- sche Hoeve en wijziging bouwveror dening. SPRANG CAPELLE. (Vm. Sprang.) Ooze dorpsgenoot do beer P. A. Vumea Pz. slaagde voor bet op 10, 11 en 12 Dec. j.l. te Tilburg gehouden examen voor de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen. De jongens der Kuapsavereeoiglng van de Ned, Hesv, Kerk alhier, zuiie» a.s. Vrijdagavond ten half zeven in feestvergaderlng bijeenkomen. WASPIK. Op de paardenmovsterteg, gehouden bij den Hoer A. PruUsets alhier, werden 22 paarden aaegevoerd. Slechts 1 weid vesikocht. B.t fhuweti handel zijn de prijzen dalende. Ooze geachte dorpsgenoot de heer Add Schenkels, slaagde voor zijn exa men Eagelscb-Metcurius. G ster brandde de smederij van den Heer P- aibler af. Door het kracht dadig optreden der brandweer, die met d« motoispuit spoedig aanwezig Was, wist men het wooahuia te behouden. De inventaris der smederij, benevens een aastal fietsen, gingen verloren. Het huis bekwam veel waterschade. Gister hield da ZecnEorw. Pater Deaidcnsus van Laageweg ia de Hoog mis eene missle-predleatie, w»a<bij hjj den geestelijken ea den stofïeh;kea steun voor de missie vroeg. Deze toe spraak werd gehouden bij gelegenheid van het a.s. vertrek onzer dorpsgenoot*?, de Eerw. Zuster Fraaciscus, naar de missie van Borneo. Door de firma Rysdijk, scheeps bouwmeesters alhier, die tot heden siecbis slooperswiïik vedchite, zal met nieuwbouw begonnen worden, waar door aan meer handen werk zai ver schaft worden. Ecu gelukkig verschijnsel. - Gister hSild het W. G. K.» zijne algemeene jaarvergadering in de Har- mouiessaal. Nadat de verschillende huis houdelijke zaken waren afgehandeld, «rad als spreker op, de ZeeiEe/w. P iter Damassu», die ia zijne bekende weisprekendheid in den breeds uiteen zette »Wat beteekeat het »W. G. K.» wat eischt het en wat geeft het Zone aangename en nuttige rede*, waai bij ernst en scherts eikander afwisselden, werd met ademloos© stüte gevolgd en het overweldigend applaus, dut den gevierden redevaar ten deel viel, was het beste bewijs, dat zijn rede in goede aarde viel, BJ acclamatie werden de aftredende leden G. Akkermans en A. de Groot resp. idee-voorzitter en secretaris-pen ningmeester, herkozen, te:wil als nieuw lid. in plaats van den ZeetEerw. heer Pastoor, die onlangs zijn omslag nam, werd benoemd de heer W. Kuzea. Een mededeeling van den Voorzitter den heer Maas, dat de Eerw. Zuster Cornelia, da ijverige en veidienstvolie wijkverpleegster met ivgaog ven 1 Nov. werd teruggeroepen door hare Eeiw, Overste te Breda, werd door alien met leedwezen versomen. Door het bestuur zullen pogingen worden aangewend, om baar door een andere zuster op voornoemden datum te doen vervangen. Bij de rondvraag nam de geestelttke adviseur, de WclEerw. heer van Rie! het woord en beloofde zija beste krachten te zullen wijden aan de vet- eeolging. Evenals bij opeelcg sloot de presi dent de vergadering met den gebrul- kelijken christelijken groet. WASPIK. Op Dinsdag 29 Januari zal de Chr. boerenbond 's avonds om 6 uur in de Harmoniezaai de algemeene jaarvergadering houden, waarbij als spreker zal optreden de heer Ariëns, veeconsulent te Breda, met het onder werp „Veeteelt". De heer Koenen, tulnbouwleeraar te Drunen, trad voor den Jongen Boerenstand als spreker op, met het onderwerp „plantenziekten". Hij gaf Fr. v. d. B oek. J. de Kurr.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 5