Adïerteert in dit Blad. Balans- Opruiming. I. C. Mortier, Schoenfonrnitnren en Gereedschappen Witte Bioscoop? Nieuws uitKaatsheuvel. Marktberichten. Gemengd Nieuws. Advertentien. eenige Notaris JANSEN Cell. Ringen m.g. Overtr. Ringen Schoenmakers messen Prima Tacks Gegalv. emmers Geëmailleerde emmers Gramaphoon platen L Knepflé- van Iersel. Wordt gevraagd publiek oerkoopen Haast LI Gramaphoon, Pathéfoon. C. Jacobs Zoon Sohoenmakers houdt U bij uw loosf maar ook aan het beste en goedkoopste adres L. KNEPFLE-VAN IERSEL, alle soorten grof en fijn Borstelwerk, Sponzen, Zeemen, Dweilen enz. PRIMA QUALITEIT TOUW Januari 1924 was 4144. De bewaking en afsluiting van den overweg over de spoorlijn Lage Zwaluwe—'s Hertogenbosch op den Maasdijk, ter plaatse genaamd „de Heidijk" zullen worden opgeheven. Bij den overweg zullen geplaatst worden waarschuwingsborden, bevat tende twee elkaar kruisende armen de opschriften „Onbewaakte Overweg" „Let op de treinen". De waarschuwingsborden zullen aan de van den spoorweg afgekeerde zijde van een rooden reflector voorzien wor den. Men zij derhalve op zijn hoede. RAAMSDONKSVEER Zondagmiddag zal voor de Herv. Gem. op 't Veer optreden de ZeerEerw. Heer Ds. Mulh- nickel van Waalwijk, terwijl er des voormiddags leesdienst op 't Dorp zal zijn. De tijdsomstandigheden in aan merking genomen kan het Bestuur van het Wit-Gele Kruis met het ver loop van de Bazar zeer tevreden zijn, naar wij vernamen was de opbrengst duizend gulden. Maandagavond belooft voor de leden van de Werkmansbond en Begunstigers een recht goede avond te worden. De heeren Pols en Ram- bonnet uit Brielle zullen eerst licht beelden vertoonen voor de kinderen en daarna voor de grooten, terwijl zij bovendien zullen spreken over: „Tweeërlei Vrijheid en Heeft de arbeider belang bij de verdediging des lands Op het Dorp werden bij een paar eigenaars kippen ontvreemd. Aan de Bijz. School voor L. O. en M.U.L.O. der N. H Gem werd als onderwijzeres in het Engelsch benoemd Mej. J. A van Dis, leerares MO. te Londen, om met 1 Mei as. in functie te treden. Waarom maken de Waal- wijksche zakenmenschen re clame op het doek In de Omdat daar de meeste be- zoekers komen. Waarom komen in de WITTE BIOSCOOP de meeste be zoekers Omdat daar de MOOISTE PROGRAMMA'S worden ge geven.] 32181 Kaatsheuvel, 25 Jan. 1924. Dat ar op 't solfsiencoocour» van de Geo. Karei v. d. Hetfden-Harmonie te Zaltbomtnel niet met de prijzen ge- ametea wordt, hebben we Zondag j.l. reeds kunnen coostateereo. Te meer ts het voor de Apollisten, die sich in strijdperk zullen wagen, een prikkel, die aanmoedigt en tot meer ijver aan zet. E' is deze week nog duchtig ge studeerd. De volgende heeren zullen uitkomen I Afdeeling: A. v. Wrzenbeek, Tuba met P^n'aisle über das T'inklied »Im tlefen Keiler*, Fr. K'Oepscb. J. A. Schalken, S xtphone Abo met Fantaltie sur l'Opera »Ls Somnambule*, A. Jacquet. M. v. Best, S ellaboorn met Mo geau de Salon No. 5, Hub. P«toparé II Afdeeling Joh M. de Viie», Trom bone met Grande Fantaisle pat L. Ray naud. J. v. d. Heijden, Piston met Edelwels vom Semmerlng, Theod, Hocb. Jos. de Brouwei, Piston met La Neige par A'ban. D. Matejjsen, Bugle met La Cbar- meuse, par Coibin. Trombone-kwartetJoh. M. d" Vries, A. v. Wezenbeek, R. B'ent en P. Hul- lants met »Jesu dulcis Memoria* van Scbmeitz. De Ie Loonopsandsche Pollsie- bondenclub hield gisterenavond bij den heer Jan v. Berkel jaarvergadering. Uit de balans bleek dat er nog een batig saldo in kas was vao f 40 wat, gezien het slechte weer bij de gegeven de monstraties, nog goed mag heeteo. De heer v. Breukeien werd als bestuurslid hetkosen. De vereeniglng telt thans 25 leden, waarvan verschillende met prima honden. Zoo gauw het weer wat boter is, wordt weer met het ge.en van de monstraties begonnen. Op het 16 dezer door de Ver eeniglng van Leeratessen der Vakscho len te 's Gravenhage gehouden examen, slaagde mej. Do>a Leuven (parochie Berkdijk) als leerares, die hare schrifte- lijke opleiding geooot van Mevr. Hen- drikse-Koapen te Utrecht. Het aantal aangegevenen voor de lichting 1925 bedraagt voorloopig 91. Gister arriveerde ter plaatse een transport van 54 Duitsche kinderen die allen liefderijk bij de inwoners zijn opgenomen. Het meerendeel komt van de omstre ken van Aken en ziet er armelijk uit Gymnastiek. Daar de Diocesane Bend van gym nastiekverenigingen tengevolge van financieele omstandigheden als anders zins zoo weinig teekenen van leven naar buiten kon geven, is door de voornaamste gymnastiekclubs, waar onder ook de W.G.V. alhier, een af zonderlijke kring opgericht, die beoogt, meerdere activiteit te ontwikkelen op gymnastisch gebied. Op hare vergadering van 1.1, Zondag te Tilburg werd op verzoek van het Waalwijksche bestuurslid, de heer Prinsen, besloten dezen zomer een groote demonstratie te geven te Waal wijk. Reeds zegden de navolgende vereenigingen hare vaste medewerking toe„Voorwaarts", „David", .Kunst en Kracht" en „T G.V.", terwijl „De Spartanen" en „Odulphus" ook zeer waarschijnlijk zullen deelnemen, Wel licht komen nog meerdere vereenigin gen deze betooging steunen, daar men geen lid van den afzonderlijken kring behoeft te zijn om aan de demonstratie te kunnen meedoen. Ons staat dus een grootsch sport- feest te wachten. Voetbal. WAALWIJK. Na een rust-periode van een zestal weken komen onze geelzwarten Zondag wederom in den strijd. Juliana 1 gaat voor de 1ste klasse B V. B. .Sursum Corda* dat den laatsten tijd goed op dreef, is bekampen. Zondag j.l moest het sterke Longa van deze een neder laag in ontvangst nemen. Daarom |uli- ana-spelers Zondag maar eens flink aan gepakt en zorg dat de puntjes mee naar Waalwijk komen. |uliana 2 speelt voor de tweede klasse tegen Berkdijk uit Kaatsheuvel. Willen onze reserves nog aanspraak maken op de eere-plaats, dan moet Zondag worden gewonnen, daarom Ju liana van 't begin tot het einde toe flink gewerkt. Juliana 3 speelt om 12 uur tegen Kaatsheuvel 3 voor de 3de klasse B v. B. W S C.T S.C. Morgen zal op bet W.S C.-teneio een der belang- rijksto en wellxht een der beslfoseode wedstrijden in deze afdecllne' plaats winden, ssi. die tusschen W.S.C. en T S C. uit Oosterhout. Gian wil den stand der ranglijst dezer afdeeling even na, dan zien wij, dat de bezoekende vereentgicg thans de tweede plaats inneem'evenwel heeft T S C. twee wedstrijden meer gespeeld dan W S C- Dat Oosterhout zeer zeker tot de sterkste vereenigingen uit deze efdeeitcg gerekend kan worden, bewijst wel, dat x'4 tot op bedee de eenige vereenigtsg is, welke Wilhelm!»» wist te verslaan en nog wel op vreemd terrein. De kans om nog kampioen te worden is nog geenszins voor Oosterhout uit gesloten e» doo-da' W.S.C. van dezelfde gedachte is, verwachten wij morgen derhalve een wedstrijd tusschen twee zeer enthousiaste ploegen, welke beiden er op uit ztjn te trachten eene over winning te behalen het publiek kan derhalve van een opwindende wedstrijd verzekerd zijn. Laat ons hopen dat de vorst wederom geen spelbreker zal zün, Wti maakten reeds vorige week melding wat W.S.C. thans te doen staat eo behoeve wij derhalve niet in herhaling te vallen. Wel weten wü, dat Oosterhout op eene geweldige tegenstand zal kunnen rekenen, daar W.SC. er alles op zal zetten, teneinde met succes uit dezen zwaren strijd te komen. Om twaalf uur speelt W S.C. III tegen R W.B. Ill, eveneens eene zeer belangrijke wedstrijd voor de W.S C.~ juniores. QUICK. Zondag a.s. moet Quick eeo comp.-wedatrijd spelen 'egen K S.W. op het terrein te Kaatsheuvel. Moge het Kaatsheuvel-terrein in bespeelbaren staat zijn, want bet is reeds te lang geleden dat Quick ge speeld beeft. KAATSHEUVEL. Zoo 't weer niet veranderd zal er dan Zondag a.s. weer eens gevoetbald worden. Na een rust van 8 weken is dat èn voor onze jongens èa voor de ^lefhebbers een ontspanning. Vooral waar we Zondag a.s. een club krijgen die we gaarne tegen Wdhelmtna in bet veld zien. 't Zal er dan ook heusch niet aan supporters ontbreken, daar ook Quick veel belangstellenden mee zal brengen. Laten we hopea dat weer en veld niet in ongunstiger conditie komen. Een persbureau meldt uit Winters wijk Bij den Zondag gehouden voetbai- wedstrijdW.V.C -Zwolsche Boys schopte de aanvoerder van het Zwolsche elftal den aanvoerder van W.V.C. een been stuk Spoedig waren doktoren aanwe zig om hulp te verleenen. De wedstrijd werd direct gestaakt en de aanwezige politie nam de Zwollenaren, die als woeste spelers hier bekend staan, onder harer bescherming, om handtastelijk heden te voorkomen, wat zeker goed was, daar er reeds handen werden uitgestoken om den toebrenger van dit lichamelijk letsel te tuchtigen. De Zwollenaren vertrokken spoedig met Tot zoover het bericht van 't pers bureau. We krijgen nu dus, volgens program ma, een commissie van onderzoek, nog een commissie van onderzoek' een rapport, een voorstel tot straf, een vonnis van de strafcommissie, veront waardiging in de pers eenige moties, beroep bij de commissie voor beroep en mogelijk, als apotheose, weer een eed in handen van den kantonrechter Waalwijk, 25 |an '24. Varkens f 15—f 19. Eieren 8—10 cent. 's HERTOGENBOSCH. 23 Jan. 24. Op de markt van heden waren aan gevoerd 811 stuks hoornvee 497 biggen. 63 zeugen. 46 schapen. 73 kalveren Totaal aanvoer 1490 stuks De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 390—f 440 p stuk. Kalfvaarzen van f 290—f 425 p stuk. Magere ossen en koeien van f 185— f285 per stuk. Vette ossen en koeien le kwaliteit f 0.62per pond 2e kw f 0.55 p p. Pinken van f165—f250 per stuk. Zeugen van f90—f130 per stuk. Biggen van f 2 00—f 2.25 per week Schapen van f 20—f 40 per stuk. Lammeren van f f per stuk. Aanvoer redelijk. Handel willig. Eierveiling Amsterdam. Amsterdam, 24 Jan. '24. Kipeieren Hoogste prijs f 12.30. Middel prijs f 11 7512. Laagste prijs f 9.50. Eendeieren f Koelhuiseieren f Aanvoer 55000 stuks. Handel in 't laatst der week vlug. Hot indexcijfer der totale kosten vao bet le»eosoade>hr>ud bi) &»b«lders- gezieoes vertoont b ijken» tnededeellng vao 't Bureau van Sta'is'iek der ge meente Amsterdam sedeit Maart 1920 een daling van 16 9 pet. Indien men laatstgenoemde maand op 100 stelt, bedraagt het dus 83.1. Waar dit citfe» bit de vorige driemaandel»k«chs periode 810 of een dating van 19 0 pet. be neden bet peil van M»irt J920 o-droeg beeft zich sedert September 1923 eeo niet onaanzienlijke «ttigipg woo-gedaan er wel van 2 6 pC'. Sedert September 1920, In welke maand de duurte baar boog'epuni bereikte met een stijging va- 6 8 pC boven bet peil van Maa-r 1920. bed a*gt de daling thans 22 2 pc., tegen 24 2 pc. In S-p'tmber 1923. Voor de voedicg »fz «nderltlk is de d'-"llr>g sedert Maart 1920 In Decemb-r 1923 17 6 tegen 21.9 pCt. in Septem ber 1923 oetweik een stijging uitmaak" van 5 5 pet. sedert drie maanden te vo'en. Voor een deel is deze stijgiog het gevolg van seizoensin vloeden, voor zoover zij nl. betrekking heeft op pos ten eieren, vetten (hoofdzakelijk name bote fruit en aardappelen. Voor een ander, niet onbelangrijk deel wordt zij echter veroorzaakt door dee post melk, die In het afgeloopen kwartaal ver scheidene prijsverhoogingen heeft onder gaan. Ook de posten grutterswaren (erwten, capucijners, bruine boonen), visch (verscho viscb) en km*deniers- waren bee) ondergingen een sttigiog, welke echter betrekkelijk gering blijft. Eea drietal posten vertoont een dalingvleescb, sniker, groenten. Io bet overige gedeelte van het budget is sedert September 1923 niet veel beweging waar te netnee. Alleen brandstof en enkele onderdeeleo van den post huls'aad vertoonen era geringe daling, waartegenover een verdere stijging staat van den post huishuur. Het elndcifer wordt echter het meest beïnvloed door de sterk gestegen onder- deelen van de voeding, boewei de verbooging op deze laatste begrijpelij kerwijze door de weeking op het ge heel een gedeelte van haar intensiteit verliest, eoodat de op de voeding ge- ceostateerde stijging van 5.5 pet. ten slotte slechts een stijgiog van 2.6 pc. veroorzaakt. Omtrent het overvaren van de Hollandsche lichter „Bato 10", op de Schelde door de Duitsche stoomboot Rabod, wordt nog gemeld Op het oogenblik van de aanvaring, die te 9 uur 52 plaats vond, waren er in de buurt van den ramp verschil lende binnenschepen, die door een sleepboot werden voortgesleept. Tusschen Weerde en Saeftingen werd de „Bato 10", die voor de stoom boot „Rabod" voer door de laatste getroffen. De aanvaring was zoo ver schrikkelijk dat het Hollandsche schip geheel onder de kiel van het Duitsche verdween. Dadelijk werden de machi nes van het Duitsche schip en van de „Bato 2". een motorsleepboot die de verongelukte „Bato 10" voortsleepte gestopt. Alleen de schipper stond op het moment van de ramp op het dek van de „Bato 10" Zijn vrouw en, vier kinderen bevonden zich in de kajuit. Hulp mocht voor hen niet meer ba ten, De enkele getuigen van het vreeselijk verdwijnen en zeer spoedig daarna wrakstukken ervan boven kom°n Plots verscheen schipper P. boven water, Hij werd onmiddelijk door de be manning van de motorsleepboct opge pikt. De man die begreep dat vrouw en kinderen waren omgekomen, was aan de grootste wanhoop ten prooi. Zekere J v. D te Winschoten had het plan opgevat zich van zijn hond te ontdoen. In plaats van het gebruikelijke gashokje te laten afmaken, begaf de man zich naar het gemeente lijke mestvaalt, waar hij het arme dier met behulp van een ijzerdraad trachtte op te hangen. Werklieden van den reinigingsdienst gaven hun misnoegen over deze brute wijze van optreden te kennen waarop de man het dier moest loslaten. Hij wilde daarna zijn doel bereiken door het slachroffer hard rp den kop te slaan. Het stomme dier kwam nog kwispelstaartend naar zijn baas toe en likte hem de hand. De man ging heen en de hond volgde hem kwispelstaartend. Thuis gekomen werd het dier toch opgehangen. De politie heeft tegen den beul proces verbaal opgemaakt. Het departement van buitenland- sche zaken deelt mee, dat, krachtens besluit van de bezettingsautoriteiten, bij uitvoer uit het bezette Duiische gebied naar Nederland langs den Rijn, geen cautie meer behoeft te worden gestort. Ter zake werden dezerzijds met deze autoriteiten besprekingen ge voerd. De vrouw van den rijksveld wachter Pikaar te Leiden die Zondag, toen zij met haar man bij iemand op visite was, door deze bij een demonstratie van zijn revolver in den buik geschoten is, is van de gevolgen overleden. Te Vorden is de arbeider Gerritsen gisteren door een goederentram over reden Hij was op slag dood. Te Saint-Brice-Courcelles, bij Reims, is een achttienjarig jongmensch gearresteerd, die enkele maanden ge leden met zijn „vriendin", een gehuwde vrouw met een vijftienjarig dochtertje, den echtgenoot der vrouw vermoord en begraven had. Ook de „vriendin" van den bruut is in verzekerde bewa-: ring gesteld. Het persbureau Vaz Dias meldt Zaterdagavond is opnieuw een poging tot vergiftiging gepleegd op mevrouw Verhaff te Amersfoort, thans niet door arsenicum, doch door lichtgas. Te half tien was zij naar bed ge gaan, doch reeds tegen half elf moest mevrouw V. het huis ontvluchten ten gevolge van de gaslucht. Zij was alleen met de dienstbode. Haar echtgenoot had dien avond de woning verlaten en was met den trein naar Rotterdam vertrokken. Daar is hij Zondag door de Rotterdamsche politie gearresteerd en naar Amersfoort over gebracht. Ook de dienstbode is aan gehouden. Beiden ontkennen. Naar aanleiding van een liefdes geschiedenis kregen twee inwoners van Oudorp heftige ruzie. Tusschen de beide rivalen ontstond een vechtpartij, waaraan spoedig een twintigtal dorps bewoners deelnamen. Een zekere J L. werd door een trap in de lies buiten gevecht gesteld en viel kermend op den grond Zijn broer N. L. werd een gat in het hoofd geslagen zoodat hem het bloed langs het gelaat gutste, De gemeente-politie voorkwam verdere mishandelingen en vervoerde de beide slachtoffers, die vrij zwaar gekwetst bleken, naar hun woning. om met 25 Februari In dienst te treden voor direct, bij de firma A. J. OE KORT. 32184 te WAALWIJK, 32183 zal ten verzoeke van die GE MEENTE op Donderdag (Marktdag) 31 Januari 1924, des v.m 11 uur op de Markt te W a a 1 w ij k en in het Café van den heer Govaerts aldaar om contant geld Ten eerste: 2 beste werk paarden, merries, dagelijks te bezichtigen aan den reini gingsdienst. Ten tweede: Pl.m. 10,000 kilo prima hooi, staande in den Oppert aan de Haven. Ten derde: Prima paar- denmest, liggende aan de stallen in de St. Ant.-paro- chie, in 3 kavels. Voor inlichtingen zich te ver voegen bij den heer G. P. VAN HULTEN, Gemeente-Opzichter. NOG VOORHANDEN ENKELE PAKKEN 50 ct. per mille. 30 ct. per mille. 25 cent. 60 ct. per Kg. 75 en 85 cent. 85 en 95 cent. 32182 Ijzerhandel. - WAALWIJK. ALVORENS TOT AANSCHAFFING OVER TE GAAN VAN EEN Adres: A. VAN ROESSEL. Slagerij 32153 Groote Straat Waalwijk. of eenig ander MUZIEKINSTRU MENT, wende men zich in de eerste plaats tot31836 De Muziekhandel, Besoiien, A 305, b/d. Haven. DE GROOTSTE VOORRAAD: IS HIER TE VINDEN. Reparaties spoedig en billijk Prijsvermindering van alle soorten NAALDEN. niet alleen voor hetwelk U vindt bij Grootestraat 121 tegenover de Witte Bioscope. Tevens ook 't beste adres voor als SISAL, CORDEL, BINDTOUW. RAAMKOORD, GORDIJN KOORD, METSELTOUW en BOERENTOUW in alle dikten. >- Groote voorraad G1TGESPEN voorhanden. 31659 Minzaam aanbevelend, Alleenverkoop der prima Engelsche Schoenctême „KIWI"

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 10