KICMIMM Tweede Blad Provinciaal ftieuwj Waalwijk, 29 Januari 1924. Donderdag vergaderde ten raad huize alhier de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat. Af wezig waren de heeren Verheijen, van Beurden en Schellekens. üe installatie had plaats van de op 26 November en 19 December gekozen leden. De Voorzitter wenschte hen geluk met de vernieuwing van hun mandaat, terwijl hij den heer van Beek als nieuw gekozen lid in het bijzonder welkom heette. Hij bracht met enkele woorden hulde aan de verdiensten van den heer Roza, die zijn mandaat niet vernieuwd zag. De heer van Beek dankte voor de welkomstwoorden. De heer van Dongen deelt mede, dat door de afdeeling Grootbedrijf tot Voorzitter dier afdeeling met algemeene stemmen is herkozen de heer Smits, de heer van lersel doet de mededeeling dat door de afdeeling Kleinbedrijf tot haren Voorzitter is herkozen met alge meene stemmen de heer De Lange. Bij de stemming voor algemeen Voor zitter worden 14 stemmen uitgebracht op den aftredenden Voorzitter B. Tim mermans en 1 stem blanco. De Voorzitter dankt voor het opnieuw in hem gestelde vertrouwen Hij erkent dat de Kamer nog steeds in haar ont wikkelingsperiode is en dat zich lang zamerhand de ibanen, waarin zij zich zal bewegen, gaan afbakenen. Hij zal gaarne zijn beste krachten geven om aan de ontwikkeling de richting te geven, die het meest kan zijn in het belang voor handel en industrie in het district. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld. Om tegemoet te komen aan een daaromtrent door enkele leden te ken nen gegeven verlangen, zal de Voorzit ter zorg dragen dat de notulen binnen een week na het houden der vergade ring in het bezit <jer leden zijn. He» Bureau der Kamer, dat voortaan ook zal belast worden met de finantiëele aangelegenheden der Kamer, wordt evenals het vorig jaar samengesteld uit den Voorzitter met de beide Onder- Voorzitters en den Secretaris. De leden der Commissie voor Verkeersaangelegenheden Posten Tele grafie worden herbenoemd (de heeren De Haan, van Dongen en De Lange), eveneens de Commissie voor het jaar verslag (de heeren van Loon, Smits en Elemans). In de Commissie voor het Handelsregister worden herbenoemd de heeien Verheijen, van der Reijtenvan Beurden, terwijl in de plaats van den heer Roza wordt gekozen de heer Hoevenaars. Alvorens met de agenda te vervolgen wenschte de Voorzitter evenals een vorig jaar een oogenblik terug te zien op het jaar dat achter ons ligt. (Deze rede is opgenomen in het no. van 11. Zaterdag. Red.) In behandeling kwamen een 30-tal ingekomen stukken. Naar aanleiding van een gelijke cir culaire van de Dordsche Kamer werd besloten een rondschrijven te zenden aan de besturen der binnen het district der Kamer gelegen gemeenten, waarbij wordt gewezen op de belemmering die gelegen is in het onnoodig ver uit strekken der bebouwde kommen bij de vaststelling van voorschriften voor de maximum-snelheid. Ter sprake werd gebracht de circu laire van den Minister van Arbeid waarbij de aandacht wordt gevestigd op de nalatigheid van vele ingeschre venen in het handelsregister om wijzi gingen op te geven. Door den Voor zitter werd medegedeeld, dat reeds vroeger de aandacht van belangheb benden bij afzonderlijke circulaire op de noodzakelijkheid van opgaaf der wijzi gingen is gevestigd en gewezen is niet alleen op de mogelijkheid van strafrechterlijke vervolging, doch ook op de ernstige gevolgen die in het zakenverkeer uit de nalatigheid kun nen voortvloeien. De Commissie voor het Handels register zal deze aangelegenheid nader onder het oog zien. Naar aanleiding van een adres der Nijmeegsche Kamer in zake den arbeids tijd in de broodbakkerijen werd be sloten, zoo mogelijk in samenwerking met andere Noord-Brabantsche Kamers, pogingen aan te wenden om te ver krijgen dat de arbeidsvoorschriften en die omtrent den broodverkoop worden •gewijzigd. Met het oog op de geweste 'v«ke toestanden werd een verbod van verhop van versch brood vóór tien uur u'es morgens een zeer willekeurige belemmering van de vrije uitoefening van het bekijf geacht, die misschien voor andere dekten den zin kan heb ben, doch zeker i" onze provincie eiken grond mist. Ten aanzien van de vraag, gesteld door de Zwolsche Kamer of het ge- wenscht kan zijn, dat door openbare bestuursorganen bepalingen in het leven worden geroepen, waarbij cau tiestelling voor een gedeelte der aan nemingssom ten behoeve van onder som wordt tegengegaan, waren de mee ningen zeer verdeeld. Eenerzijds achtte men voor een groep middenstanders, waartoe als regel de onderaannemers zullen behooren, meerder zekerheid wel gewenscht. hoewel men toch ook van oordeel was dat de regeling dezer aangelegenheid beter op zijn plaats is bij de betrokken vakverbonden, ander zijds zag men in dergelijk soortbepa lingen een belemmering van de vrije inschrijving en eene bevoordeeling vaak van kapitaalkrachtige aannemers, waaruit slechts nadeel voor de beste- ders kan voortvloeien Besloten werd de verschillende inzichten ter kennis van de Zwolsche Kamer te brengen Een verzoek van het Bureau voor uitvinders om een subsidie van f 100 werd met het oog op de beperkte mid delen der Kamer afgewezen. Naar aanleiding van een schrijven van den Directeur van het Centraal Bureau voor de Statistiek waarbij de bezwaren zijn kenbaar gemaakt tegen de voldoening aan het verzoek der Kamer om in de Statistiek van in- en uitvoer voor wat betreft overlederook te noteeren de maat in vierkante voet, werd besloten dat de Kamer zich op nieuw zal richten tot den Minister met bestrijding van de tegen inwilliging van het verzoek aangevoerde bezwaren. Ook een verzoek van de Vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer om een bijdrage werd met het oog op de beperkte middelen afgewezen. Bij de behandeling van het adres der Leidsche Kamer inzake de forensen- I belasting deed de Voorzitter mede deeling van het persbericht dat wijzi ging der wettelijke bepalingen ten aanzien dezer belasting bij het Depar tement in voorbereiding is. Niettemin besloot de Kamer overeenkomstig het advies van het Bestuur als de meening der Kamer mede te deelen. dat de belasting in hoofdzaak behoort te worden opgelegd in de gevallen, dat de vestiging elders wordt aangewend als middel om aan de belasting in de gemeente waar men zijn bedrijf heeft, te ontkomen. De Voorzitter deelt mede. dat he verzoek van de Vereeniging „Nederland in den Vreemde" om toezending van propagandamateriaal bereids is ge publiceerd. Op het afwijzend bericht van de Nederlandsche Spoorwegen om ver betering te brengen in de verlichting van het spoorwegemplacement te Raamsdonksveer en andere stations der Langstraat, zal nader worden terug gekomen. Het adres der Haagsche Kamer, strekkende om te komen tot wijziging der Handelsregisterwet in dien zin, dat verlaging der bijdragen voor het handelsregister wordt mogelijk gemaakt, vond geen instemming Van de 1161 bijdragen zij 1 er 702 van f2.50, 258 van f5.—, 90 van f 10 53 van f20.—, 50 van f30.—, 7 van f50. en 1 van f 100.—. Naar het oordeel der vergadering kan er dus geen sprake zijn van een drukkenden last, waarvan sprake is in het adres der Haagsche Kamer. De vergadering sprak zich met al gemeene stemmen uit tegen verlaging. Op verzoek van het Centraal Norma lisatiebureau werd in beginsel besloten tot het toekennen van een jaarlijksche bijdrage. Tot steun aan de actie van het Weekblad Middenkoers voor verlaging der Posttarieven werd besloten. Uit de ter tafel gebrachte correspon dentie tusschen het Bureau met de Afdeeling Handel van hel Departement van Arbeid, bleek, dat van een bena deeling van de Nederlandsche belangen bij het met Tsjecho-Slowakije gesloten handelsverdrag, althans ten aanzien van leder en lederwaren geen sprake is. Besloten werd toe te treden tot de Vereeniging Binnenscheepvaartcongres en werd tot afgevaardigde voor het eerstvolgende congres aangewezen de Heer van Dongen en tot zijn plaats vervanger de Heer de Haan. Het verzoek van de Vereeniging het Nederlandsche Wegencongres om toe te treden als lid werd afgewezen. Aan het adres der Nijmeegsche Kamer waarbij andermaal wordt aange drongen op de vestiging van een zee postkantoor op de Harwichbooten werd steun verleend. Mededeeling werd gedaan van het adres dat door de Kamer op verzoek van het lid G van Loon aan de Re geering is verzonden, waarbij de aan dacht wordt gevestigd op de plannen der Belgische Regeering tot verhooging der invoertarieven voor Nederlandsch leder. Besloten werd steun te verleenen aan het verzoek der Haarlemsche Kamer waarbij gewezen wordt op de wenschelijkheid, dat de Kamers vooraf kunnen kennis nemen van het ontwerp handelsverdrag, dat volgens persbe- berichten met de Vereenigde Staten van Noord-Amerika zal worden gesloten. Een overzicht werd gegeven van het aantal inzagen in het handels-register vergeleken met die der andere Kamers Tegen de voortzetting van het door de Regeering gegarandeerde crediet aan de Handelskamer, waartegen in een adres der Middelburgsche Kamer bedenking wordt gemaakt, wordt sterk opgekomen. De vergadering acht het een bedenkelijk verschijnsel, dat deze werkt en zij acnt net vë deze instelling, die het vrije bedrijf afbreuk doet, met staatssteun op de been wordt gehouden. Mededeeling werd gedaan van het antwoord der Gedeputeerde Staten naar aanleiding van het verzoek der Kamer om verbetering van den weg Waalwijk- Tilburg. Door de Staten werd aange- geven, dat de kosten van verbetering zouden bedragen f300.000. Door het Bestuur der Kamer is bereids, geant woord, dat bij verbetering van het wegdek ter breedte van 2'/a Meter, waarmee kan worden volstaan, reeds een besparing is te verkrijgen van ruim 100 000, terwijl bij verdeeling der uitgaaf over een tijdsbestek van b.v. jaren de lasten op de provinciale aegrooting niet In die mate zullen drukken, afgescheiden van de perspec tieven,die zich bij geleidelijkeuitvoering nog openen voor verlaging van arbeids- oon en verlaging der materialenprijzen. Aan de firma D Y. Alta te Amsterdam wordt op haar verzoek toestemming verleend tot het uitgeven van een han delsadresboek voor het district onzer Kamer. Het adres der Tilburgsche Kamer waarbij wordt te kennen gegeven, dat geenerlei bezwaar bestaat tegen de af schaffing van de statistiek van voort- jrenging en verbruik wordt aange houden. Aan de Inspectie der Posterijen en Telegrafie te Dordrecht zal worden geadviseerd, dat de inkrimping van de cantooruren voor het postkantoor te Raamsdonksveer, met het oog op de daardoor verkregen besparing niet al tc groote bezwaren ontmoet, doch dat openstelling van het kantoor te Geer- truidenberg tusschen 1 en 2 uur wel wenschelijk wordt geacht met het oog op de bezorging van geldzendingen tusschen de werktijden en de overwe ging, dat op dat uur toch een ambtenaar moet aanwezig zijn voor de verzorging van de post. Bij de behandeling van dit punt van de agenda werd besloten nog te ver zoeken de telefoonnetten van Raams- donk(Dorp) en Raamsdonksveer als één plaatselijk net te beschouwen, evenzoo de netten te Made en te Drimmelen Naar aanleiding van een verzoek van het Gemeentebestuur van Loonopzand- Kaatsheuvel om steun te verleenen aan het verzoek van dat Bestuur om een zelfde toestand te verkrijgen ten aanzien van de netten te Kaatsheuvel en te Loonopzand, deelde de Voorzitter mede, dat door het Bureau der Kamer reeds vroeger een verzoek van gelijke strek king is verzonden. Bij de mededeelingen zeide de Voor zitter naar aanleiding van een desbe treffende opmerking in de vorige vergadering dat uit verkregen inlich tingen is gebiekeVi, dat onze ïrage rechtspraak niet is te wijten aan de rechterlijke colleges, doch veel meer aan de raadslieden der partijen Rechts middelen om die raadslieden aan te zetten tot spoed hebben de rechterlijke Colleges zoo goed ais niet. Naar aanleiding daarvan werd be sloten de wenschelijkheid te kennen te gegeven, dat hierin verbetering wordt gebracht. Vervolgens geeft de Voorzitter éen kort verslag van de samenkomst van de Besturen der Noord-Brabantsche Kamers ter bespreking van de tarieven politiek van de P N.E.M. De bijeen komst werd te 's Hertogenbosch op 7 November j.l. gehouden, waarna een bespreking heeft plaats gevonden met den Directeur van de P N.E.M. Het spijt den Voorzitter te moeten mede- deelen, dat dit onderhoud geen resul taat heeft opgeleverd en dat de toon, waarin het onderhoud van de zijde der P.N.E M. Directie werd gevoerd zoowel op hem als op de meeste der overige aanwezigen geen aangenamen indruk heeft gemaakt Spreker stelt zich intusschen voor met de besturen der andere Kamers te overleggen, welke stappen verder zouden kunnen worden overwogen. Den leden der Kamer zal een volledig verslag van de samenkomst en het onderhoud worden toegezonden. Bij de rondvraag komt de Heer Smits scherp op tegen het besprokene op een onlangs gehouden vergadering van de Commissie van Overleg voor de invoerbelemmering van leder en schoenen, zooals dat is weergegeven in een verslag dat gepubliceerd is in de verschillende vakbladen voor de schoen- en lederindustrie en waarbij den Voorzitter dezer Kamer het verwijt wordt gemaakt, dat hij heeft geweigerd op voorstel van den Heer Van Loon door een adres bij de Regeering aan te dringen op invoerbelemmering van leder. Hij keurt de wijze van behande ling dezer aangelegenheid en de uit drukkingen, die daarbij aan het adres van den Voorzitter der Kamer zijn gericht ten sterkste af. Na een lang durig debat waarbij door den Heer Van Loon wordt betoogd dat deze aangelegenheid alleen thuis behoort bij de Commissie van Overleg wordt in stemming gebracht de vraag of de Voorzitter inderdaad dit heeft ge weigerd. Aan de stemming nemen deel de leden die ook in de vorige vergadering, waarin de kwestie is ont staan, aanwezig waren, terwijl zich van medestemmen onthielden de Voorzitter en de Heer Van Loon, als betrokkenen. Met algemeene stemmen wordt be vestigd, dat van een weigering als De vergadering werd daarna ge sloten. Vrijdagavond hield hef Wit-Gele K-uts in de zaal van den G ldenbond haar algemeene vergadering, De heer C. Witlox opende de ver gadering en zei dat bij tot du toe altijd de vergadering heeft geopend met de woorden »Ik open de vergadering: en 't spijt me dat zoo weinigen aanwezig ztja«. Voor heden kan hij tot zijn ge noegen zeggen dat h«t hem en de ovcige bes uursleden hoogs' aaogenaam is dat thaos meerderen ter vergadering zijn gekomen. Hfl hoopt dat deze belangstelling nog In hooge mate zal toenemen. Alvorens verder te gaan wenscht hl) op de eerste plaats buide en dank te brengen aan den helaas te vroeg ont slapen burgemeester Th. de Surmont de Bas Scneele. Hij toch was voor de vereeniging een groote moreele steun, Zijn nagedachtenis ^al |o eere blijven voortleven. Moge zijn opvo ge>, zoo zei spr., even sympathiek tegenover onze vereeniging staan. Op de tweede plaats roept hij de beide doktoren een hartelijk welkom toe want hij mag in hunne aanwezigheid een bewijs zien van hunne sympathie tegenover de vereeniging. Daarna verzocht bij dsn Secretaris het jaarverslag te willen uitbrengen Aan het keurige en uitgebreide jaar verslag, waarvoor den nieuwen secre taris, den heer J. de Graaff Gza. wel eea bijzonder woord vanaf deze plaats mag worden gebracht, ontleenen wij o.m. Het wetk van hei Wit-Gele Kruis, zoo hoogst nuttig en noodzakeltik, wordt helaas nog maar niet In vol doende male geapprecieerd. Het leden tal dat steeds stijgende moest zijo, blijft stationair op 1200 staar» en dat is voor eene gemeente als Waalwijk veel te gering. De contributie f 1. per jaar kan toch voor niemand een bezwaar zijn. Daar de Eerw. Zusters werden in het afgeloopen jaa» 5677 bezoeken opgelegd n 3485 vergpieglogen gedaan. Aan de pólikltuiek werden 672 pattenten be handeld terwijl van het magazijn van verpleglngsattlkelen een zeer ruim ge- bus k werd gemaakt. Een betere be- Qaodellug van deze artikelen en een egelmatlger terugbezorging is echter zeer gewenscht en noodzakelijk. Dank werd ook nog gebracht aan den WclEsrw. Heer Bijoen die steeds da kolommen van het K«'kkiokjs voq< progaganda ten beschikking heeft gesteld. De afdeeling Wlkkraamverpiegiog welke ongeveer nu drie vierde j »ar in weikiog i', voorziet ia een dringende behoefte. Gedurende dit tijdperk wer den 66 gevallen behandeld waarvoor ongeveer 1500 oezoekeu we.den af gelegd. Dank werd gebracht aan Zuster Bresson die wegens huwelijk deze ge meente heeft verlaten en waarvoor ihans tn de plaats is gesteld zuster Heuper- mao. De T. B. C. waart helaas ook in deze gemeente nog maar al te veel rond en daarom Is krachtdadige be strijding hard noodzake'ijk. De T B. C ecquetrice leede 1320 bezoeken af, behandelde 67 patiënten en verrichtte 74 observaties te. wijl 8 pa lëaten naar een vacantiekolonie werden uitge zonden. Het batig saldo van de dit jaar ge houden verloting bed oeg ongeveer f 2400 welk bedrag echter dl-eet voor -en groot deel is aangesproken. Uit het verslag van de Penaing- meesteresse bleek dar de inkomsten Oebben b-d-agen 1 4556 52 en de uitgaven f 5672, zoodat het boekjaar .luit met een oadeeilg slot van f 1056 52. De Voorzitter bracht dank aan den Secretaris en Peonlngmeesteresse voor bun keurig j*a'verslag en deelde mede dat de controle-commissie, bestaande uit de heeren J. v. d. G ld en Etshout Ie boeken en bescheiden van den Penningmeestevesse beeft nagegaan en volkomen in orde bevonden. Vervolgens werd aan de orde ge steld de verkiezing van 3 bestuursleden wegens periodieke aftreding van de dames Mombers en Pullens en den heer J. van Mierlo. Aangezien echter geen tegen* cacdidaten zijn ingediend, zijn de af tredende leden herkozen, welke mede deeling een luid applaus ontlokte. Btj de rondvraag Wees de Voorzitter er op dat zoo weinig menscben zich meer opgeven als lid en zoo weinigen ter vergadering komen. Aan gebrek aan actie van de zijde van het bestuur mag zulks niet worden toegeschreven, want door middel van De Echo, Kerkklokje en nog andere middelen I ts deze vergadering aangekondigd en oog is de opkomst zeer treurig te Doemen, zoodat hij mag gaan veronder stellen dat de menscheo, althans zeer «elen, niet weten wat het WitGele K uis doet en dat het daarom goed is dat dit nog eens goed onder het oog wordt gebracht Daarom zal de We'Eerw. Heer Kust laar Maandag a.s. 4 Febr uari een j lezing over het doel en de werking van het W(>Gele K-uis houden en hij durft vertrouwen dat daar dan eens veel menschen zullen komen om te luisteren naar wat de «preker zal vertellen. Verder kan hl) nog mededeeleo dat voor de Ktaamverpleging eea apatt Voorts dilngt hij er nog op aan dat, mochten er soms klachten zijo over het een of ander, men deze direct aan een bestuurslid kecbaar moet maken opdat se uit den weg getuimd worden. De WelEerw. heer Btjoen stelde de kolommen van het Keikklokje gaarne voor de vereeniging open. Hij acht het van een zeer groot belang wanneer door een deskundige zoo nu en dan wecken voor T« B. C. lijders worden gegeven. De Voo'Zltier daokt den WelEerw. heer Bijtten voor iljae bereidwilligheid en zal gaarne van deze aangeboden gelegenhe d gebuik maken. Na nog een woord van dank te heb ben geb.acht aan den Z Eerw. heer pastoor van Riel voor ai hetgeen hij voor de vereeniging heeft gedaan en hem namens alle leden der vereeniging een spoedig herstel te hebben toege- wenscht, sluit hij deze vergadering. Maandagavond had in de zaal van den R. K. Werkliedenbond eene algemeene vergadering plaats van het Ziekenfonds, welke druk was bezocht. Nadat door den Voorzitter, den heer P. van Huiten, den leden een hartelijk welkom was toegeroepen, werden door den Secretaris den heer B. van Hooff de notulen der vorige vergadering voorgelezen, welke onveranderd werden goedgekeurd en vastgesteld. Uit het jaarverslag van den Secretaris bleek dat de toestand van de vereenl- ging goed is te noemen en bet leden aantal stationnair is gebleven. Tengevolge van het plotseling ziek worden van den Penningmeester, die naar Utrecht is overgebracht moeten worden, kon geen uitgebreid verslag van de fiaantiëo worden gegeven en moet alleen worden volstaan met de mededeeling dat ia kas aanwezig was een saldo van f 4650.00 en in de reservekas f 1021.52. Door deeeltde omstandigheden moest punt 4 verslag der controleurs omtrent de boeken van de agenda worden afgevoerd. De heer B. van Hoof), die aan de beurt van aftreding was ais bestuurs- raadstld werd bij acclamatie herkozen. Daarna stelde de Voorzitter aan de Voorzitter aan de otde 6 Bestuursver kiezing wegeos periodieke af.reding van Mr jE. Hombergen, en de heeren J. Leijtens, 8. van Houff en F. Dalleu, welke laatste als bestuurslid heefc bedrokt. Mededeeling werd gedaan dat twee candldatenlijsten waren inge diend, nl. een voor F. Weber en een voor A. van Meeuwen. Opgemerkt werd dat deze lijsten slechts waren bedoeld om te voorzien in de vacature en bet daarom gewenscht was te stemmen de aftredenden en dan een van belden. Oi. Vootziticr bad daartegen geen bezwaar en wenschte tusschen de stemming door enkele mededeelingen te doen. Vooreerst deelde hij mede, dat er verscheidene leden zijn die achter stallig blijven in het betalen van boeten en contributie. Tegen dezulkeo moet en zat strecg wo>den opgetreden. Vier weken zai tijd worden gegeven om aan te zuiveren heelt men dan nog niet aan ztju ve pl chilog voldaan, dan zal tot royement worden overgegaan, 'i Spreekt vanzelf dat met zekere om standigheden rekening zal worden gehouden. Naar aanleiding van een sch ijven, gericht aan het gemeente-bestuur, is een schrijven ingekomen dat voor leden, die tengevolge van werkeloosheid werkzaam ztjn gesteld bij de werkver- sch-ilfi 'g en door het ongewone werk its alle weersgesteldheden eerder ziek worden, 50 pCi. ten goede wordt gekomen. De Voorzitter brengt voor deze tegemoetkoming een woord van dank aan het gemeente-bestuur. Vervolgens deelt hij nog mede dat de leden bij den tandarts alleen voor rekeniog van het Ziekenfonds een tand of kies kunnen laten trekken, zooals vroeger, doch dat vooraf bij het be stuur daarvoor een bewijs moet worden gevraagd. De heer P. v. d. Aa vindt deze laatste bepaling nogal bezwaarlijk, omdat het dan kan voorkomen dat men eerst een baive dag met pijn moet loopen vooraleer men een be stuurslid thuis kan treffen. De Voorzitter geeft toe dat er een bezwaar aan verbonden is en zegt toe dat andere maatregelen zullen worden getroffen. De uitslag der stemming Is dat herkozen zijn de aftredende leden met 107 stemmen en gekozen de heer F. Weber met 54 stemmen. De heer A. van Meeuwen verkreeg 52 stemmen. Bij de rondvraag wees de heer F. Smolders er op, dat vorige week Vrijdag de tiende jaarvergadering heeft plaats gehad van het Wit-Gele Kruis voor welke vergadering de leden van het Ziekenfonds zeer weinig belang stelling hebben getoond. Dit is een groote fout. De leden van het Zieken fonds moeten begrijpen dat ze het grootste belang hebben bfl een goede en deskundige verzorging van zieken. Door goede verplegiog toch zal de ziekte in den regel kotter van duur ztln wat direct een fiaantieel voordeel voor de kas van het Ziek-nfonds is. Maandag 4 Februari zal door het Wit-Gele Kiuls een groote propaganda-

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 5