Nieuws uitKaatsheuvel. Binnenland. SPORT. Buitenland. Laatste Berichten. Gemengd Nieuws. bof de weüSsrw. neer Ritselaar over de werking van het Wlt-Gele Krats zal spreken: hg durft vertrouwen dat alle leden die lezing zullen gaan bijwonen. Daar niemand meer het woord verlangt sluit de Voorzitter de ver gadering. Het groot Winter-concert der liedertafel „Oefening en Vermaak" 1.1. aoor kapelaan Beijnen, in allerijl ont boden, was voorzien van de laatste H. H. Sacramenten, overbrenging naar het Ziekenhuis noodzaketijk, wat per auto en onder ontzettende pijnen geschiedde. Daar aangekomen bleek de toestand zeer ernstig te zijn. Op vier plaatsen waren de darmen stuk geschoten, Maandag in Musis gegeven is wederom j terwijl hij ontzettend veel bloed heeft uitstekend geslaagd. Vrijwel op tijd werd begonnen en 't programma werd vlot afgewerkt De liedertafel gaf een paar nieuwe nummers o.a. „Haralds Bruid" koor van Fred. Roeske en „Jom Kipoer" van lsr Oilman. Beide getuigden van zeer ernstige studie, hoewel natuurlijk een eerste uitvoering van moeilijke koren als deze niet vlekkeloos zijn kan. Niet temin voldeden beide ten zeerste en zullen uitnemende nummers vormen op het zoo rijke repertoire van „Oefening en Vermaak". Ook het Gemengd Koor der Lieder tafel liet zich weer Van zijne beste zijde kennen. We noemen hier de uit voering van „Wiegeliedje" van Roeske, maar speciaal „Ellen" van lsr. Oilman dat schitterend werd gezongen en op nieuw getuigde van de uitnemende krachten, de groote studielust en de goede leiding waarmede het Gemengd Koor werkt. De ster van den avond was natuur iijk de soliste Mejuffrouw E. de Haas. 't/Was zooals steeds, de liedertafel is bijna altijd zeer gelukkig met hare solisten en ook thans had het bestuur wederom eeneuitstekende keuze gedaan Mejuffrouw Elise de Haas toch beschikt over een uitstekend sopraan-geluid, misschien niet al te sterk, maar toch krachtig genoeg, vol en warm en haar zingen zelf is in alle deelen verzorgd Zij deed het publiek zeer genieten in „Aria" uit Figaros Hochzeit, maar speciaal in „Aria" uit Hugenoten en niet minder in de liedjes „Marquise van Massenet en „Zonneliedje" van Cath. van Rennes Het zoo bijzonder slagen van den avond is zeer zeker voor een groot deel te danken aan deze uitstekende artiste, daarin op uitne mende wijze bijgestaan door den bekwa men Waalwijkschen accompagnateur, den heer Johan Verhoeven, die z'n moeilijke taak op zoo bijzonder ver zorgde en deskundige wijze verricht Aan den directeur, den heer Jac Sars, voor z'n onvermoeid pogen in 't belang van z'n vereeniging en 't kunstlievend publiek een woord van hulde en dank Een geanimeerd bal besloot dezen echt-ouderwetschen, kunstvollen en prettigen Liedertafel-avond. De aanbesteding der standplaatsen voor de a.s Kermis, die gehouden wordt van 27 Juli—3 Augustus a s zal plaats hebben op Maandag 25 Februari as., des voormiddags ten 11 uur ten raadhuize. Ook in voormalig Baardwijk wordt een open-draaimolen en gebak-kraam verpacht. Maandagavond zal het Wit-Gele- Kruis een propaganda-avond houden, zooals blijkt uit vorenstaande adver tentie. De Eerw. heer Kitselaar, secre taris der diocessane vereeniging Wit- Gele-Kruis zal alsdan als spreker op treden, met het onderwerp„Het Wit-Gele-Kruis in zijn werk voor het kind. We behoeven niet te zeggen dat we eenieder aanraden er heen te gaan. De Moedercursus gisteravond door den Voorzitter van 't Wit-Gele Kruis in de St. Antoniusparochie geopend, trok ook daar veel belangstelling. Niet minder dan 30 dames waren tegen woordig. De ZeerEerw. heer Pastoor had bericht gegeven tot z'n spijt ver hinderd te zijn. Op 't oogenblik zijn er dus in onze gemeente reeds een lOOtai deelneemsters. Nu morgen nog in de St. Clemens-parochlc en men zal ditmaal niet van gebrek aan belang stelling kunnen spreken. Bij de gisterenavond ten overstaan van Notaris A. Schaapgehouden verkoo- ping van 5 arbeiderswoningen voor de firma Wed. A- M. J. van Delft was hoogste bieder de heer Z. Treffers voor de som van f3975. Het bouwterrein werd door de firma opgehouden. Naar wij vernemen kan binnen kort de aanbesteding van 8 arbeiders woningen in de St. Chrispijnstraat tegemoet worden gezien Zondagmiddag ongeveer half vier deed in onze gemeente het gerucht de rondte dat de 20 jarige horlogema kersknecht van den heer D die pas eenige dagen ten huize van den heer H. van Well een zaak heeft geopend in uurwerken, goud en zilver, was doodgeschoten Gelukkig bleek spoedig dat, alhoewel een vreeselijk voorval had plaats ge had, dit zoo ernstig toch nog niet was Wij vernemen dat het ongeval zich als volgt heeft toegedragen De heer Dook een jongeman, was met zijn knecht aan het stoeien. Op eens nam hij een revolver, richtte op hem en zei gekscherend„Nou kan je me niet meer aan". Doch nauwelijks had hij den revolver in zijn hand of een schot knalde en trof den onge lukkige in zijn buik. Oogenblikkelijk zakte hij ineen De heer D. doodelijk verschrokken, haalde zelf aanstonds geneeskundige hulp. Dokter Langemeijer, die direct ter verloren Door de politie, die mede oogen blikkelijk ter plaatse was verschenen, werd een streng onderzoek ingesteld en het wapen, dat met nog drie scherpe patronen was geladen, In beslag ge- nomen. De heer D. die met zijn knecht als een broeder in de beste harmonie leefde en zeer onder den indruk was, verklaarde gedacht te hebben dat zich in den revolver alleen slechts de mantel van een reeds afgeschoten patroon bevond. Wanneer toch zal men eens voor zichtiger leeren omgaan met wapens? Naar wij vernemen is de toestand van het zoo ongelukkig getroffen jongmensch, die in den Bosch ver pleegd wordt zeer ernstig, zoodat elk oogenblik het einde kan worden ver wacht. Jaarmarkt te Waalwlik op Donderdag 31 Januari. van den trap en kwam in de gang terecht. Wonder boven wonder had zij zich blijkbaar in het minst niet bezeerd DUSSEN. Een dezer nachten zijn bij den heer A, P timmerman alhier, twee rijwielen gestolen. De politie heeft de zaak in handen. Een zoontje van P v. T. alhier waagde zich ondanks den dooi nog op het ijs en zakte er door Gelukkig was de heer C. van Vark in de buurt en kon hem nog zijn jas toewerpen en zoo gelukte het hem den waaghals te redden Was de heer v. V niet spoedig er bij geweest dan zou er een slachtoffer te betreuren zijn geweest De ,weg naar Capelsche Veer gaat door den hoogen waterstand nog al eens onder water, wat vooral voor voertuigen van groot ongemak is. Op de paardenmonstering alhier waren 7 paarden, doch maar 1 werd verkocht nl. een van B. v d. Pluijm. Naar we vernemen zal de nieuwe autobusdienstonderneming spoedig in werking treden, Deze week kon men hier reeds jonge schaapjes in de wei zien loopen. Een kind van v d P te Hank had het ongeluk te vallen, waardoor een arm gekneusd werd. De vrouw van L T wilde dezer dagen uitwijken voor een auto. doch de kinderwagen viel om waardoor een wiel er afliep Gelukkig liep het zonder ongelukken af waarde stellen, dat Rusland den vol kenbond in beginsel aanvaardt. Naar verluidt wordt in Beieren een nieuwe Putsch voorbereid, welke nog voor Hitlerproces (18 Februari) zou los komen. De Beiersche regeering treft maatregelen. Tusschen de Unie van Zuid— Afrika en de Duitsche regeering is een overeenkomst getroffen betreffende de in Zuid West—Afrika wonende Duitschers Door Burg en Weth. is na ge houden aanbesteding het voerwerk voor de gemeentereiniging en gemeente werken opgedragen aan A. Coppens en dat voor de gasfabriek aan C. Pot. In de „Maandagmorgen" komt 't volgende bericht voor PARIJS, 26 Januari De Staatscou rant publiceert besluiten waarbij de uitvoer van leder en huiden uit Frankrijk wordt verboden en een nieuw uitvoerrecht wordt vastgesteld op koper- en zinkafval". De uitvoeringen door de Tooneel- vereeniging Liefdadigheid door Kunst* Zondag en Maandag ji. gegeven in het patroaaatsgebouw, waren wederom een groot succes voor deze vereeniging. Zij bleek met het drama »Neo, of de martelaren der catacomben*, zoowel met het blijspel »Een paard op zoldereen zeer gelukkige keuze te hebben gedaan. Vooral bet drama maakte een grooien indruk en wist het publiek van het begin tot het einde te boeien. Costuums en tooneel ware» hierbij ook zeldzaam verzorgd, terwijl het een vertolking vond die ieders bewondering afdwong. Wij mogen er ons niet aan wagen om hier enkele spelers naar voren te brengen, wij zouden de andere weer te kort doen, want allen zonder altzondering speelde» voortreffelijk. Voor den vertolker van den titelrol tNeo*, des 12 jarigen A Leijtens moeten we echter een uit zondering maken. Deze zware rol werd door hem vertolkt op een wijze die ieders bewondering afdwong en komt bem voorzeker een groot deel van het succes toe. Met het blijspel bad men niet minder succes. Hier deed vooral de hoofdper soon L. v. d. Geld het pabliek zonder ophouden bulderen van het lachen Ook hierin voldeden alle spelers uit nemend. Het wa9 in een woord oen genotvolle avond. De tooneelvereen heeft baar oude reputatie wederom bevestigd. Wij bopen haar spoedig weer op het podium te zien. LOONOPZAND. Dat er in onze plaats nog liefhebberij beslaat voor de muziek blijkt wel uit het feit, dat er aan het solistenconcours, uitgeschreven door de harmonie „Karei van der Heijden" te Zalt-Bommel, door niet minder dan 9 solisten en een kwartet verleden Zondag werd deelgenomen Dien dag werden in het geheel behaald 14 eerste prijzen door 32 solisten en kwartetten en hiervan gingen niet minder dan 7 eerste prijzen naar Loonopzand. De uitslag was als volgt Van de Sophia's Vereeniging be haalden in de tweede afdeeling de heeren F van Tilborg met piston 127 p. Ie prijsC. v. d. Nieuwenhuizen met B clarinet 128 p. Ie prijs; A. J Dankers met saxophone 129 p le prijs; het kwartet 126 p le prijs en P. J van Leest met tuba 63 p geen prijs. Voor de harmonie Concordia kwamen uit in de eerste afdeeling de heer L. v. d Sanden met bariton 120 p. le prijs en in de tweede afdeeling de heeren E H. v. Breugel met B clarinet 133 p. le prijs; C v. Loon Lzn. met B clarinet 124 p. le prijsM v. Loon Lzn. met saxo phone 108 p. 2e prijs en G. v. d. Louw met trompette 83 p. 3e prijs. Een bijzonder woord van lof komt toe aan den heer H. v Breugel, die in de afdeeling klarinetten onder alle deelnemers het hoogst aantal punten behaalde. Ziin uitvoering moet dan ook waarlijk schitterend zijn geweest Beide gezelschappen kunnen gerust trotsch zijn op de behaalde successen en moge dit succes voor alle leden een spoor slag zijn om het peil hunner vereeni ging nog hooger op te voeren. RAAMSDONKSVEER. Marktbericht Tarwe f 12, Haver f 10, Boonen f 17, Erwten f 25, Hooi f 17. Kaatsheuvel 29 |an. 1924. Dat 't particulier initiatief om te bouwen meer ontwaakt, blijkt wel uit 't feit dat gedurende de laatste dagen verschillende perceelen grond voordit doel aangekocht zijn, zoo bijv. twee perceelen in de Schoolstraat, 1 perceel in de Hoofdstraat naast dr Hueber, terwijl we nog van onderhandelingen hoorden voor meerdere bouwgronden Binnen enkele weken wordt de aanbesteding van het patronaat tege moet gezien. Bestek en teekening zijn reeds ter goedkeuring naar Mgr. Diepen gezonden Naar we vernemen wordt het een prachtinrichting, met groot to neel en galerijen voor veei publiek plaats biedend Het Kon Muziekgezelschap Euphoüia hieid Zaterdag zijn jaarlijk- sche Statiedag. Na een muzikale wan deling door de gemeente werd het verdere van de dag doorgebracht in de zaal der Harmonte. De Kaartclub „lmitas" gevestigd bij den heer Jan van Dun, hield Zaterdag teerdag met kaartconcours. De uitslag naar de luxe prijzen was 1 P Steenbergen, 2 W Brok, 3 A Brent, 4 J v Riel, 5 A Vloemans. De uitslag voor de geldprijzen 1 Joh v d Velden, 2 P Verhiel, 3 J v d Louw, 4 J v Dun, 5 W Brok. Het Kruisverbond hield Zondag avond in den R K Gildenbond een groote propaganda—vergadering. De bekende pater Salesius hield een pittige en gloedvolle rede die aan dachtig gevolgd werd en welverdiend applaus verwekte. De R K Gymnas- tiekvereeniging voerde daarna met veel succes het drama Caranza op. Met veel toewijding werd er gespeeld en de drankbestrijders genoten van het vlotte overtuigende spel der gymnas ten. 't Was voor beide vereenigingen een mooie avond. Donderdag 31 Jas. om 6 uur n.m houdt de raad onzer gemeente eee openbare vergadering ter behandeling van de volgende agenda. 1. Ingekomen stukken, 2. Benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school in de Kom. Op voordracht staan 1. C. A. J. de Groot, onderwijzer te Middelburg. 2. K. Kaij, tijdelijk onderwijze? te Kaatsheuvel. 3. J. v. Brummelen, onderwijzer te B eda. 3, Behandeling der gemeentebegroo- ting voor het dienstjaar 1924 met de daartoe betrekkelgke adressen, evenals ook de begrootingen van het gas- en electviclteltsbedrüf. Internationale Tentoonstelllng voor Handel en Industrie. 1924 Tilburg. Wij ontvingen ter inzage het pros pectus van bovengenoemde Tentoon stelling, In deze keurige uitgave zijn alle gegevens vervat welke belangstel lenden, over den machtigen opzet dezer internationale tentoonstelling, ten dienste kunnen zijn. Het Uitvoerend-Comité. dat wij op de eerste pagina aantreffen, bestaat uit vijf leden, waarvan vier zeer bekende Tilburgsche groot industrieelen. Het Eere Comité bestaat uit bekende autoriteiten en Nederlandsche groot- industrieeien. In de inleiding, een kernachtige op wekking aan de zakenwereld, klinkt een reveil voor de ontwaking van den sluimerenden ondernemingsgeest. Dat Tilburg als plaats van welslagen voor een groote internationale tentoonstel ling bijzondere vooideelen biedt, blijkt uit een beknopte doch zeer wetens waardige beschrijving van „Tilburgals Industriestad", deze fabriekstad, waar speciaal de textiel-, doch ook alle andere industrieën hun groot-bedrijven hebben Volgt een opsomming der artikelen waarvoor de inschrijving geopend is en waaruit blijkt dat aan deze tentoon stelling gelegenheid tot inzending is van alle bedrijfsgroepen van handel en industrie. Foto's der stad Tilburg en van de zeer merkwaardige maquette van deze tentoonstelling illustreeren deze practische uitgave, die met het technische gedeelte, indeeling der stands, tarieven, algemeene voorwaar- den, e a. volledig is. Ook voor Amerika, Japan, Engeland, Frankrijk en België, Duitschland, Oos tenrijk en Zwitserland, verschijnen dezer dagen afzonderlijke prospecti. Op deze wijze wordt de gelegenheid van internationale deelname zeer be vorderd en is het te verwachten, dat deze tentoonstelling een der voor naamste exposities zal zijn, de laatste tientallen jaren in Nederland gehouden. KAATSHEUVEL. Wegens onbespeelbaarheid van het terrein is Zondag de wedstrijd Kaatsheuvel- Quick afgelast. De R. K. V. V. Excelsior speelde Zondag 27 Jan tegen Advendo Tilburg. Ofschoon Advendo de sterkste club is uit de afdeeling wist Oranje—Zwart hun toch een nederlaag met 3—0 toe te brengen Twee der puntjes werden door Brekelmans en een door A. Vrinten gemaakt. De jongste onderhandelingen tusschen de spoorwegdirecties in Enge land en de vertegenwoordigers der stakers hebben tot overeenstemming geleid. De staking is opgeheven. De Engelsche premier, Ramsay Mac Donald, heeft in een interview op duidelijke wijze de fouten der Fransche buitenlandsche politiek gelaakt. De burgerlijke ieden van het Britsche labour-kabinet zouden voor Dezer dagen kregen twee buren wonende in de Goudmijn ruzie. Een ervan dreigde den ander met een revol ver te zullen doodschieten. Van het geval werd bij de politie aangifte gedaan, die aanstonds een onderzoek instelde en een revolver in beslag nam Proces verbaal werd gedaan wegens het onbevoegd in bezit hebben van wapenen Bij een mijnoniploffing te Shanktown zijn veertig mijnwerkers onder neervallend gesteente bedolfen. Een nader Reuter-telegram meldt d.d. 27 dezer: Tot dusver zijn drie lijken te voorschijn gehaald. Men koestert weinig hoop op de redding der andere arbeiders, daar het water in de mijn snel rijst. Bij de ontploffing van een smelt oven te Eugis bij Hoei, werden één arbeider gedood en zes personen doodelijk gewond. Het onderzoek naar de oorsauk van de ramp met de „Dixmude", dat nu geëindigd is, heeft geen enkele bepaalde conclusie opgeleverd, maar tot een aantal veronderstellingen geleid, waarvan de belangrijkste is, dat de „Dixmude" door den bliksem getroffen en in brand gevlogen is en van een hoogte van 1500 2000 meter in zee is gevallen. Aan boord van de Belgische stoom boot „Anversville" waren gisterenmor gen twee arbeiders bezig, een vat met vloeibare stikstof te versjouwen, toen er een lek in het vat ontstond. Werklieden, die bovendeks stonden, zagen plotseling hun beide kameraden hun last loslatenen bewusteloos neer vallen Onmiddelijk werden alle maatregelen genomen om verdere ongelukken te voorkomen en toebereidselen getroffen voor de redding der beide slacht offers. Toen men, voorzien van gasmaskers, de bedwelmden naar boven had gehaald, bleken de levensgeesten bij hen reeds geweken. Luitenant Nevin, van de lersche luchtvloot, is te Lucan van een hoogte van 1000 meter naar beneden gestort, tengevolge van een motordefect. Toen redding opdaagde, kon het slachtoffer nog spreken, doch hij over leed kort na aankomst in het ziekenhuis te Dublin aan de gevolgen van ernstige inwendige verwondingen. De Fransche vlieger Georges Lheu- reux keerde Vrijdag per vliegtuig uit La Réole naar Bergerac terug, maar werd, wegens motordefect, verplicht te Duras (Lot et Garonne) te landen. Zaterdag kon hij echter opnieuw op stijgen. Boven Dagac-Rouillac deed zich andermaal een motordefect voor, met het gevolg dat het vlietuig van een hoogte van 500 meter omlaag storte. Het toestel werd totaal vernield en de bestuurder werd op slag gedood. R. K. Staatspartij. Het bestuur van den Algemeenen Bond It. K. Rflkskieskrinigorganisaties in van Nederland vergaderde Zaterdag 1.1. te Utrecht. Afwezig waren met kennisgeving de heeren K. Geelen. Maastricht; mr. G. boron van Voorst tot Voorst, Overflsel; B. Veltman, Den Helder; mr. P. van der Vel den, Gelderland en zonder kennisgeving mr. G. Pastoors, Tilburg. De Bondsvoorzitter, mr. A. baron van Wijnbergen, deelt in zijn openingswoord mede, dat het dagelijksch bestuur zicli ver plicht achtte in de gegeven politieke om standigheden met het Bondsbestuur overleg te plegen, om, wanneer noodig, paraat te zijn. Voorts maakt het verkiezingsjaar 1925 noodig te zorgen, dat dit jaar de organisa tie van den Bond geheel gereed kome. Alvorens tot de besprekingen over te gaan wordt de finaacieele achterstand van twee Rflkskieskringen, Tilburg en Gelderland, door den voorzitter ter sprake gebracht. Naar aanleiding van de toelichting van den afgevaardigde van Tilburg wordt be sloten tot 1 April de regeling der contribu tieafdracht af te wachten ,- is die voor dien datum niet geschied, dan zal het dagelijksch bestuur eene conferentie houden met het Rijkskieskringbestuur om tot eene defini tieve afwerking te geraken. Aan het Rijkskieskringbestuur Gelder land zal eveneens eene bespreking met bet dagelijksch bestuur worden aangevraagd ter zake der financiën. Aan bet dagelijksch bestuur wordt op dracht gegeven een concept te ontwerpen voor een nieuwe formuleering van het pro gram van beginselen. Het Bondsbestuur acht een aan de orde stelling dezer zaak nuttig om op het Beginselprogram der R.K. Staatspartij meer de aandacht te vestigen. Voor de verkiezingen van 1925 zal, zoo dit t.z.t. wenschelijk blijkt, een kort pro gram van actie, in den geest van het ten j vorigen jare door de Bondsvergadering aan vaarde voorstel-Priesland. tijdig vóór de candidaatstelUng worden ontvangen en voorgesteld. Besproken worden de mogelijkheden, die uit den huldigen politieken toestand kun nen voortvloeien en de maatregelen vastge steld In die omstandigheden te nemen. Omtrent den arbeid der commissie-Bon- gaerts werd bericht, dat deze binnen eenige weken met baren arbeid vertrouwt gereed te komen, zoodat het Bondsbestuur op de Bondsvergadering in Mei een concept-kies reglement zal kunnen doen behandelen. Het verzoek van het R.K. Vakbureau om eene commissie in te stellen ter bestudee ring van het vraagstuk der Sociale Kamer wordt door het Bondsbestuur in overwe ging genomen om het nader aan de orde te stellen. Na een uitvoerige gedachtenwissellng over den politieken toestand werd besloten, zoodra deze in concreto daartoe aanleiding geeft het Bondsbestuur wederom bjjeen te roepen. Hierna werd de vergadering gesloten. BEKENDMAKING. De Commissaris van Politie te 's-Herto- genbosch bericht dat bjj hem, door tusschen- komst van het R. K. Huisvestingscomité te 'a-Hertogenbosch is ingekomen een schrijven van den Polizeii Direktor te München; waarin gewaarschuwd wordt tegen een per soon. zich noemende Dr. Albert Nefjmefler, geboren 2051783 te Regensburg, zich ook wel noemende Dr. Ensler. Intusschen is evenwel vastgesteld kunnen worden, dat en zeke» ding wordt gevraagd in het Bay. Politie blad 85, 6185/23 en in het Schw. Pol 121, 5172/23 terzake oplichting en diefstal. Hij is als geestelijke gekleed, houdt zich veelal op in Zusterkloosters, zusterhuizen of instituten en tracht missen te lezen, te prediken en biecht te hooren. Hij gaf zich in Zwitserland en Llehtenstein uit als Bis schop, als kardinaal en Bay. Prins. Hij tracht door bedelbrieven in bet bui tenland giften bijeen te krjjgen en zou hy ook reeds belangrijke giften hebben ontvan gen. Ook pleegde hjj zich in Duitschland te bewegen onder de Katholieke Gesellenver- eenigingen en hield hij zich ook vaak op in vereenigingslokalen. In ztjn woning werd een gouden kelk in beslag genomen, waar mede hij de Pauselijke opdracht, die hij be weerde te hebben, trachtte te bewijzen, doch welke kelk htj vermoedelijk In een kerk ge stolen heeft. Hij had volledige papieren bij zich op naam van een priester Julius Geldenbott, in Schaan in Llehtenstein, welke papieren hfj, met nog 500 it 700 franken, ten nadeele van den Hofkapelaan Geldenbott te Schlaan in Llehtenstein, heeft ontvreemd. Signalementongeveer 40 jaar, middel matige grootte, ovaal wit gezicht zonder baard, gave tanden, licht, blond haar, hoog' voorhoofd, grijze oogen, scherpe kin, loopt rechtop, is goed gemanierd, spreekt be schaafd, ltjdt aan hartkrampen en bloed spuwingen, draagt zwarten opvallenden langen overjas met zwarte kraag, zwarte ■slappe vilthoed, zwarte kappen, gouden lorgnet. Het is niet uitgesloten dat hjj binnen kort als hooger geestelijke optreedt. In zjjn bezit zijn nog gevonden handels- adreskaarten van groote heerenkleedteg- zaken. f De Polizei Direktor in MUnchen verzoekt de meest uitgebreide bekendmaking omtrent dezen persoon, in bet bijzonder onder de geestelijke, zusterkloosters en Zusterhuizen, instituten en charitatieve vereenigingen, alsmede opsporing. Ondergeteekende verzoekt bij ontdekking hem daarvan terstond mededeelteg te doen. Overname in de nieuwsbladen is gewenscht. 's-Hertogenbosch 29 Januari 1924. De Commissaris van Politie. Uw stem blijft steeds onver moeid, helder en krachtig door regelmatig gebruik van de aangenaam wrrrisschende 'iSasasÊ&sn Verkrijgbaar bij alle Apothe kers en Drogisten in blauwe doozen a 45 en 80 Cts. Let op het fabrieksmerk Gaba.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 6