Dankbetuiging. Dankbetuiging. Filmavond Huisnaaister Winkelbediende. Binnenland. Advertentiën HET ZUIDEN Hotaris R. Schaap Mej. Johanna v. Drunen, A. P. C. Roothaert Laat uw Drukwerk vervaardigen bij de f 65ÖO.- gevraagd de Peuple besloten met ingang van 11 dezer den prijs van haar blad op 20 centiem per exemplaar te brengen. Verwacht wordt, dat andere Brussel- sche bladen dit voorbeeld spoedig zullen volgen. Het hoofdbestuur van den Ned. Bioscoopbond deelt het volgende mede Zaterdag heeft te Amsterdam weder om een vergadering van de Bedrijfs afdeling Filmverhuurders van den Ned. Bioscoopbond plaats gehad in verband met het conflict inzake de zuidelijke filmkeuring Ook de zes filmverhuurders, die dezer dagen aan de zuidelijke burge meesters te kennen hadden gegeven, films aan de Zuidelijke gemeenten te zullen leveren, maar inmiddels op dit voornemen zijn teruggekomen, waren ter vergadering aanwezig Na breedvoerige beraadslagingen werd vanuit de vergadering de volgen de motie voorgesteld „De vergadering van de Bedrijfs- afdeeling Filmverhuurders van den Ned. Bioscoopbond, op Zaterdag, 2 Februari 1924 te Amsterdam onder leiding van het Bondsbestuur bijeen „kennis genomen hebbende van den stand van zaken met betrekking tot het keuringsconflict in het Zuiden „gehoord de wederzijdsche opvattin gen ten aanzien van het meenings- verschil dat gedreigd heeft te ontstaan tusschen enkele leden filmverhuurders met den Ned. Bioscoopbond omtrent de interpretatie van de genomen be sluiten „constateert, dat het hoofdbestuur volkomen in overeenstemming met deze besluiten in de laatstelijk door de vereeniging van Noordbrabantsche en Limburgsche Gemeenten voor Ge meenschappelijke Filmkeuring aange nomen houding geen aanleiding heeft kunnen vinden de door de bedrijfs- afdeeling en de Zuidelijke exploitanten genomen besluiten niet uit te voeren, weshalve het dan ook terecht de film levering aan de bij de Zuidelijke keuring betrokken gemeente niet heeft toege staan „spreekt daarbij het vertronwen uit, dat het hoofdbestuur elke poging zal ondersteunen welke tot oplossing van het conflict kan leiden, en wel op de basis van niet betaling der keurings kosten, in welken vorm men die ook, hetzij voor de keuring zonder meer, hetzij voor het aanbrengen van coupures, op het bioscoopbedrijf zou willen af wentelen." Door den heer Felix A. C. Donders, lid van den gemeenteraad van Tilburg is een schrijven gezonden tot den raad dier gemeente, houdende verzoek om in de eerstvolgende vergadering van den gemeenteraad te mogen spreken over de Bioscope-sluiting. INGEZONDEN MEDEDEELINGBN. Kwellende pijnen in kiezen, tanden en aangezicht, verdrijft men Tr door Sanapirln-Tabletten (Mijnhardt.) 32227 i te WAALWIJK, maakt bekend dat het zeer ge riefelijk ingerichte WOONHUIS met afzonderlijke Schoenfabriek, erf en tuin van den Heer H. C. de RU1JTER is ingezet en ver hoogd tot TOESLAG op Dinsdag 19 Febr. 1924, des avonds om 7 uur in Hotel V E R W IE L te Waalwijk. 32247 Dagelijks kan worden verhoogd. R. I. P. f f Heden overleed, tot f onze diepe droefheid, na een langdurig doch ge duldig lijden gesterkt door de laatste H. Sacramenten, onze innig geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader LAMBERTUS SNIJDERS Weduwnaar van in den ouderdom van bijna 71 jaren. Corn. Snijders Anna Snijders van Eeuwijk en Kinderen. Jan Snijders Henry Snijders. Jeanette Snijders. Antoon Snijders Anna Snijders van Schaik en Kinderen. Eduard Snijders. Dora Snijders-Schuit en Kinderen. André Snijders. Martha Snijders- Ruijtenberg en Kinderen. Marie Snijders. Chicago Illinois V. S. A. 11326 Prairie Avenue. 20 Jan. 1924. 32229 Het personeel der firma DE GREEFF-Verwiel betuigt hierbij zijn hartelijken dank aan de Heer en Mevrouw DE GREEFF voor het schitterende feest hun bij het 25-jarig bestaan aangeboden. 32232 Langs dezen weg betuigen wij gaarne onzen hartelijken dank aan den Heer en Mevrouw JAN TIELEN-van Wely voor den aan- genamen feestdagons aangeboden bij de herdenking van hun 12l/a-jarige Echtvereeniging. 32254 HET PERSONEEL. Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van den Heer P. W. BOLL betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de familie en huisgenooten J. de ROOIJ M. M. de ROOIJ-Kiep en Kind. Eethen, 5 Februari 1924. 32235 BEZOEKT ALLEN den voor HERWONNEN LEVENSKRACHT op Donderdag 7 Februari in de zaal der R.K. WERKLIE- DENVEREENIGING. Aanvang half acht. Gratis toegang voor leden en donateurs der R. K. Werklieden, vereeniging. 25 cent entrée voor niet- leden. 32243 voor groot gezin en een Aankomende Brieven onder Letter B. aan het Bureau v. d. Blad. 32244 StoombiljartfabrieK verlengd wordt. E^n wettelijke regeling van het Handels onderwijs moet voorloopig met het oog op de kosten worden uitgesteld. Door de nieuwe regeling der onderwijzers examens en van de inrichtingen tot oplei ding van onderwijzers zal vermoedelijk een half millioen worden bezuinigd. De Minister van Onderwijs heeft alle In den ministerraad heeft de mi- eindcijfer der begrooting bedraagt thans nister van landsverdediging gisteren f 155.016.964. melding gemaakt van de reeds eerder Ken wetsontwerp is aanhangig gemaakt, door ons aangekondigde bezuinigingen waarbij de termijn van stopzetting van sub- OD de begrooting van oorlog, waarvan j tfdie-vnrïeenlng voor nieuwe gemeentelijke het totaal bedrag Op 112 millioen j en bfiznnöereH. B. S. gymnasia en lycea frank wordt geraamd. De minister heeft voorts meegedeeld, dat hij voornemens is eerstdaags een wetsontwerp in te dienen tot het waar deloos verklaren van de tweede ver dedigingslinie van Antwerpen op den rechter-Scheldeoever. Deze maatregel zal het mogelijk maken de bestaande militaire servituten te verkoopen en de gronden voor bouwterrein te be- voorstellen tot blutengewone weddeverhoo- Stemmen Ten opzichte van Luik en sing teruggenomen totdat financieel betere Namen zullen soortgelijke maatregelen tijden intreden. id, 1 Thans is bij Kon. besluit benoemd tot wor en voorges hno„e Daojer- i buitengewoon gezant en gevolmachtigd mi- - In verband me Rrn«<tpl«!rhe ni8ter te Athene de heer C. D. Schuller tot prijzen heeft, naf!" e riirprtip van Peursum, thans gezant te Belgrado, correspondent meldt, de directie van Hat S b<- no. 28 bsvat een Kon. besluit van 31 Jao. j.l. waarbij wordt bepaald dat in 1924 de vervroeging met een uU van den wettelijkeo tijd, bedoeld in artikel 1 der wet vaa 23 Juli 1908 (Stsbl no 236) zal aanvangen den derttgsreo Maart en zal eindigen den vijfden October. Naar de Res.-bode meldt, is de toestand van mr, M. J C. M. Kolkman die reeds eenige maanden ztek was zoodat hij zttn we<k in Kamer en G d. Staten van ZuidHolland niet verrlch ten kon, den laatsten lijd geleidelijk verergerd. Zondag liet de toestand zich bedenkelijk aanzien, zoodat hij van de laatste H.H. Sacramenten voorzien is. Onmidfeltijk gevaar is er niet, zoo dat er nog hoop is op beterschap. Gisteren is op het te Ucrech gehouden huishoudelijk congres van den RK. Bood vaa spoor- en tramweg personeel St. Raphael besloten, de voorstellen der directie inzake de loonsverlaging te aanvaarden, mits het karakter van art. 36 R. d. V. onaan getast blijft en overeenstemming ver kregen wordt inzake de afronding der uurloonen en periodiek» verhoogingen. Verschenen is de Memorie van Ant- Hertog Adolf Friedrich van Mecklen burg, de broeder van Prins Hendrik, die na zijn reis door Indië "li Ier te lande vertoeft, heeft bezoeken afgelegd bfj den minister van koloniën en bij den minister van buiten- landsohe zaken. ft De Msb. schrijft Hertog Adolf van Mecklenburg heeft Za terdagmorgen met den minister van Kolo niën op diens departement besprekingen ge voerd over zijn kolonisatieplannen van Nederlandsch Nieuw-Guinea. Naar het blad verneemt, zijn uit de voor waarden, welke de hertog voor een conces sie had gesteld, reeds vervallen de publiek rechtelijke bevoegdheden aan de concessio narissen toe te kennen, zooals rechtspraak over de inboorlingen en het in het leven roepen van een politiekorps. Dit is aldus gewijzigd dat de concessionarissen bereid zouden ziju aan het Nederlandsch Gouver nement de kosten van het door de Nederland- sehe Regeering in het leven te roepen poli tiekorps te vergoeden. Thans heeft het geheele kolonisatieplan nog slechts het karakter van een gewone concessie, zooals er in Indië reeds meerdere zjjn verleend. Of inderdaad een concessie omtrent Ned. Nieuw-Guinea tot stand zal komen, is ech tér nog zeer de vraag. De besprekingen dragen nog steeds een zeer voorloopig karak ter. In het tijdvak van 1620 Februari a.fi. zullen worden ingelijfd de dienstplich tigen niet voor-geoefenden, bestemd voor 't Ie bataljon van het regiment genietroepen, alsmede de onberedenen der 2e artillerie brigade van het wapen der bereden artille rie. Het Bestuur der Vereen. „Blinden- Penning" te Amsterdam, deelt ons mede. dat de data voor 't houden van den bazaar ten bate van het „Invalidenfonds voor blin den" thans zijn vastgesteld op 18, 19, 20, en 21 Februari e.k. De groote zaal van de „Ver een. tot Werkverschaffing aan Hulpbehoe vende Blinden", Plantage-Middenlaan 64, die voor dit doel een zeer geschikte ruimte biedt, zal hiertoe geheel worden ingericht De openingsplechtigheid zal plaats vinden op Maandag 18 Febr. des namiddags om half drie, uur. Reeds werden eenige belangrijke zendin gen gezonden. Hare Majesteit de Koningin heeft van Hare belangstelling doen blijken door het zenden van een geldelijke bijdrage Wie nog zenden wil, doe dit zooveel moge lijk vóór den 15den Februari. Smakelijke melk Tengevolge van het mond- en klauwzeer heeft zich bij het vee in den afgeloopen herfst veelvuldig en in ernstige mate tepel- ontsteking voorgedaan. Als gevolg daar van wordt het melken zeer bezwaarlijk. De dikke wondkorsten worden daarbij van de wonden afgewreven en komen met bloede rig en sereus vocht en de ontstekingspro ducten in de melk terecht. Een verontreiniging van dezen aard is zeer onsmakelijk en voor de gezondheid van den melkdrinker gevaarlijk. Melk van koel en met ernstige tepelontsteking behoort dan ook niet voor de consumptie bestemd te worden. Een veehouder te Abcoude die melk had afgeleverd aan een slijter, welke zoodanig met slijmerige bestanddeelen van de ont stoken tepels verontreinigd was, dat zjj niet door een dichte doek te filtreeren was en die centimeter groote korsten van de tepel wonden bevatte, werd door den kanton rechter veroordeeld tot 600.boete of 60 dagen hechtenis. Het is te hopen, dat aan dit vonnis de noodige bekendheid wordt gegeven, zoodat het tot de veehouders, die de aflevering van dergelijk product verdedigen met de opmer king, dat het mond- en klauwzeer hun toch al zooveel schade berokkent, doordringt, dat de rechter en de melkdrinkende be volking die aflevering beschouwen al een ernstig misdrijf, dat door strenge straf fen tegengegaan behoort te worden. „Volksvoeding DRUNEN. Zondag had in do Jon- der leden, vooral door het trouw bij- woord op het Voorloopig Verslag der Twee- f, J de Kamer betreffende de begrooting van 0 er ^poth. en drogisten begrooting onderwijs, kunsten en wetenschappen. Het genscoDgregatie de feestelijke ontvangst olaats van den nieuwen directeur, den Zee»Eerw. heer P. Th. Goossens, Ten 5 uur werd door de harmonie ogezet met een fl nke feestmarsch. Het bestuurslid M. van de Leur, sprak daarna ongeveer als volgt Drunens parochiaoen waren in rouw De trouwe en liefdevolle herder, die meer dan 18 jaren voor het heil zijner «udde was bezorgd geweest, de ijverige oastoor, de HoogEerw. heer Deken, Mgr. Selten, was hen door den dood ntrukt. Vurige gebeden stegen voor zijne lelerust hemelwaarts, terwijl menige traan de dankbaarheid vertolkte zijner rouwe parochianen. En geen wonder I want groot en menigvuldig zijn de daden door hem voor het geestelijk en tijdelijk welzijn, der aan zijne zorgen toevertrouwden, ver>!cht. Getuigende vele moeiten en zorgen door hem besteed aan de onderrlch- ing en vorming van Drunens Katho lieke jeugd, die hem immer zoo na tan het harte laggetuige den ijver door Z.H.Eerw. aan den dag gelegd als geestelijk adviseur van den C. B B, •n van de Veillngvereenlging >de Langstraat» waai door deze belde zoo heilzame vereenlgingen, hier tot zulk een hoogte geklommen zijnde stlch- ing van den nieuwen bouw der con gregatie de oprichting der St. Eilsa- bethsvereeniging, waardoor zoo menige moeder met hare kioderjes steun en troost ontvangende oprichting der éreeniglng het Wit-Gele-Kmis, die aan zoovele zieken en lijdenden, gene zing en passende verpleging bezorgt zijne vaderlijke goedheid en wijze raadgevingen, waarmede hij allen in geestel^ke en ttydelgke aangelegenheden heeft bijgestaan. Getuige vooral de prachtige versiering en beschildering onzer fraaie parochiekerk, waarvan hij voor enkele weken de afwerking mocht beleven. Moge God hem reeds honderdvou dig vergolden hebben, wat hij met zooveel liefde en opoffering voor zijne parochianen heeft gedaan. Doch oek wij coogreganlsten, ook wij hadden stof tot wee en klagen. Oas was de ijverige en liefdevolle directeur ontvallen, die vanaf het jaar 1905 zoo onvermoeid werkzaam was geweest voor den bloei der congregatie en het heil harer leden; die bij voor komende gelegenheden enze congre gatie wist hoog te houden, hare eer en belangen verdedigde tegen de lage aanrandingen barer vfianden. Want, gedachtig het spreekwoordhet zijo de slechtste vruchten niet waaraan de wespen knagen, was niets in staat zijnen moed te verkoelen, of zijnen jver te verminderen. Erkentelijk der Halve zal de congregatie haren helaas zoo vroeg ontslapen directeur gedach- g wezen, terwijl de naam van Deken Selten, met dien van Cuppens, van Van Rijckevorsel en Ghijsens in dank bare en roemvolle herinnering blijven zal, tot bij het verre nageslacht. Doch wij congreganisten zouden aiet lang als weezen acherblij 'en. Hij, die in de hemelen troont, die Heer is ran dood en leven, Hij, die de wonde doeg, zou aanstonds die ook genezen. Met de benoeming van den nieuwe» oastoor onzer parochie, is ons ia U ZeerEerw. heer een nieuwen Directeur gegeven. Het is mij cene eer, een waar genoegen, U bij deze gelegen heid als zoodanig te mogen begroeten, en U namens het bestuur en de leden onzer congregatie, een hartelijk en wel gemeend welkom, te mogen toeroepen. Ik wil het niet ontveinzen het be stier der congregatie zal U moeiten en zorgen baren, doch ik houd mij over tuigd dat gij, evenals als uwe voor gangers, weldra zult getuigen de con gregatie is, zoo niet het grootste, dan 'och een der voornaamste middelen om het bestuur der parochie te ver gemakkelijken. Moge het U dan gegeven zijn, Z.E. heer Directeur, oog vele jaren te staan aan h-t hoofd van Drunens-congrega- tie, die eenmaal de eer genoot door Mgr. Godschalk en later door Mgr. Van de Ven, als model-congregatie te worden aangewezen. Moge onder Uw bestuur enze congregatie groeien en bloeien tot eer van God, tot eer der Onbevlekte Moedermaagd, tot uwe vreugde en tot heil en zaligheid der leden. Lang leve de Z.E Heer Directeur 1 Een daverend applaus getuigde van de algemeene instemming der leden. Harmonie en Liedertafel gaven nog eenige van hunne schoonste nummers, terwijl onze gevierde baritonzanger, de beer van Roog, de aanwezigen op een extra nummer vergastte. De Z.Eerw, heer Directeur dankte in goed gekozen woo<den, voor alles wat hem beden avond op zoo schit terende wijze geboden was. Gaarne gaf hij de verzekering, zijne beste krachten te zullen wijden aan de be langen van Drunens Congregatie, waarvan hem reeds sinds lang in den Bosch de roem bekend was. Hij rekende daarbij op de medewerking wonen der wekelijksche oefeningen en het handhaven der goede orde, die tot heden het sieraad der congregatie uitmaakte. ELSHOUT. Den 18 in Febr. a.s. hoopt de heer J. de Hart, gemeente veldwachter van Oudheusden' den dag te herdenken dat hij nu 25 jaren ge leden als zoodanig werd aangesteld Io al dien tijd heeft hij zich als een ge trouw volgeling van den H- Hermandad gekenmerkt en door zijne humane wijze van optreden de achting van zijne medeburgers verworven. Door zijne plichtsbetrachting staat hij hooe aange schreven bij zijn suoerieureo. Naar wü vernemen zal dat zilveren feest doe de ingezeienen der gemeente niet on opgemerkt voorbij worden gegaan. HAARSTEEG. De Harmonie St. Cecilia gaf jl. Zaterdag en Zondagavond een paar schitterende concerten, afge wisseld door een blijspel, komische voordrachten en diverse saxaphone, klarinet en pianosoli. Beide avonden was de groote zaal stampvol en allen waren uitstekend voldaan. Het was werkelijk een genot naar alles te luis teren en men kan moeilijk zeggen wa> het best In den smaak viel, want alles was eenvoudig af tot In het kleinste finesse. De harmonie heeft haar talrijke donateurs weer ten zeerste aan zich verplicht en de president, de heer H. Prinsen had aller instemming, toen bi) aan bet eind van het lange programma een welverdiende hulde bracht aan de werkende leden met hunnen directeu den heer A. Houet, voor wien geen moeite te veel Is. Ook een speciaal woord van dank aan de concoursolisten, de heeren vaa den Berk en L. van der Heijden, en aan den beer J. van Halder, die bereid willig het pianoaccompagnement voor zijn rekening genomen had en ons nog op een prachtige vertolking van de 2e Symphonic Hongrolse van Llzt vergast te, was op zijn plaats, terw^l ook de humoristen, de heeren vao de Driesdt Beekmaas en Junggeburt, die allerleukst waren, niet vergeten werden De tweede avond, die meer speciaal voor de Dames gereserveerd was, is evenzeer in den smaak gevallen en bracht aan het einde ervan de heer H Vugts aan allen een woord van dank Aan het einde van dit kort verslag spreken wij den wensch uit, dat de Harmonie St. Cecilia ons weer spoedig eens op een concert vergasten zal, al behoeft het programma dan ook niet zoo uitgebreid te zijn, want men kan tenslotte ook van het goede te veel krijgen. CAPELLE. Gedurende de maand Januari werd lo de Rijkspostspaarbank op het hulppostkantoor alhier ingelegd f 1210 69 en terugbetaald f 1184 84. Het aantal inleg»n bedroeg 58, d^tder terugbetalingen 36. E' werden 70 iele grammen behandeld, waarvan 30 ver zonden en 40 ontvangen, terwijl 263 telrfjongesprekken gevoerd werden, waaronder 36 celgesprekken, benevens 4 telefoonoproepberichten. De Chr. Zangvereeo. Hallelujah alhier zal op 21 Febr. a.s. onder leiding van haar directeur, den heer N. Snijers een uitvoering geven Het muziekgezelschap >Kunst na A'beld< alhier, zal tweeden Pinksterdag deelnemen aan het nationaal concours voor muziekgezelschappen te Loon op Zand. Bij de vorige week aan het café van den heer L. F. vaa Dongen alhier gehouden paardenmoostering waren een zestal dieren aangevoerd, waarvan er niet een verkocht werd. Op de vo'lge week Vrijdag in het gymnastieklokaal in de O L. school in de Kom alhier gehouden ledenver gadering van het muziekgezelschap Kunst na Arbeid werden de heeren A. van Beek, W. J. van Nieuweahuijzen, P. de Visser, J. Michael, J. Kraak, W. de Bas en C- de Rooy als bestuursleden herkozen. DE HEER I TILBURG. 31819 WAALW1JKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 3