OE ECHO m HET ZUIDEN Tweede Blad Provirnciaai fiieiiws Waalwijk, 5 Februari 1924. Maandagavond had de aange kondigde lezing plaats van het Wit— Gele Kruis. Toen de Voorzitter, de heer Cor Witlox, de vergadering opende, was de groote zaal van den R K. Gildenbond slecht bezet, wat den ijverigen Voor zitter niet weerhield om een mooie propagandistische openings-rede te houden. Hij wees, zooals hij dat reeds her haalde malen heeft gedaan, op het vele dat de vereeniging geeft voor een minimum contributie van f 1 per jaar. De weleerw. heer Ritselaar het woord nemende, begon met er op te wijzen dat het werk van het Wit—Gele Kruis zoo mooi is omdat men de lijdende menschheid te hulp komt. Een mooier werk van christelijke naastenliefde be staat er dan ook niet en daarom moeten de gegoeden dat heerlijke werk steunen zooveel als ze maar kunnen. Spr. had heden gelegenheid gehad om naar het werken van de vereeniging een onderzoek in te stellen en tot zijn genoegen kon hij verklaren dat ze uit stekend werkt. Van de 120 afdeelingen mag Waalwijk gedurende den laatsten tijd met eere worden genoemd Over een ding echter heeft hij verbaasd ge staan en dat is de lage, veel te lage contributie. Deze is, 2 cent per week voor een geheel gezin, schandelijk laag te noemen en hij geeft in overweging om alles in het werk te stellen dat eenieder zijn contributie verhoogt, want Waalwijk mag in deze niet het laagst staan. Doch dat niet alleen, hoe meer geld er in het laadje is, hoe meer er voor de zieken kan worden gedaan. Hij durft daarom vertrouwen dat velen er toe zullen overgaan hun contributie te verhoogen. Hierna toont spr. aan wat het Wit Gele Kruis doet ten opzichte van de algemeene ziekenverpleging. Hij wijst daarbij op het groote nut van de huishoudscholen. Daar toch worden de huismoeders geleerd een doelmatig en toch goedkoop voedsel klaar te maken terwijl tevens op de noodzake lijkheid van het zindelijk zijn wordt gewezen. Verder gaande sprak de gewijde spr. over de moeder en het kind en wees er op hoevele moeders vroeger helaas ten grave zijn gedaald die bij een oordeelkundige behandeling het leven zouden hebben behouden. Van daar dat het te prijzen is dat het Wit Gele Kruis ook een kraamverpleging heeft en als men dan, zooals hier het geval is. een van de beste zusters heeft van geheel de provincie, kan gerust gezegd worden dat men van een behandeling verzekerd is die er mag, maar ook moet zijn. Gaat daarom zoo roept spr. uit, steeds naar de zuster en volgt in alles haar raad gevingen op. Ook voor het kind zal dit goed zijn en de zuigelingensterfte zal verminderen. Een welverdiend applaus had spr na zijne rede in ontvangst te nemen. De heer Witlox dankte met een kort woord en durfde vertrouwen dat spr. hier nog meermalen zal optreden. De groote uitvoering van het oratorium „Die Schöpfung" van Haydn door Waalwijks Gemengde Zangvereeniging heeft plaats 25 en 26 Februari a.s. Zooals wij bereids mededeelden werd aan 't personeel der firma de Greeff Verwiel 1.1. Zaterdag een feest avond aangeboden in het Hotel Verwiel, ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan der zaak. Om 5 uur begon 't diner en werden patroons en familie met 'n „lang zullen zij leven" in de zaal binnen geleid. De heer C. de Greeff huldigde op hartelijke wijze de drie zilveren jubilarissen, de heeren Heijnen, Van Well en de Peffer en bood den eersten een diamanten dasspeld, de heeren Van Well en de Peffer een geschenk onder enveloppe aan ais stoffelijk bewijs zijner hulde en waardeering De heer Scholte sprak daarna namens 't geheele personeel, wees op de enorme werkkracht van den patroon, waardoor de zaak zoo groot is geworden, zoodat werkelijk 2 Februari 1924 mag genoemd worden een zilveren blad zijde in het boek der veie herinne ringen aan 't lief en leed in zulk een van meet af opgezet bedrijf ver bonden. Dit feest wordt herdacht te midden van hen, met wie de jubilaris zoovele jaren heeft saamgewerkt, die de zaak mee hebben zien oprijzen, want het bedrijf telt zoovelen met een zeer groot aantal dienstjarenook voor 't personeel is 't daardoor 't een on vergetelijke dag. Hij uitte, de beste wenschen voor 't welslagen van den feest-avond. De heer Eugene de Greeff antwoordde hierop met het geven van een kort overzicht van de zaak, van 't perso neel dat behalve de drie zilveren een groote reeks van jaren in dienst der firma zijn, n.l. 24, 22 jaren, maar ook bij de jongeren zijn er velen met 9, 10 en 11 dienstjaren, waaruit hij mag concludeeren, dat een aange name verstandhouding heerscht tus- schen patroon en werknemer. Hij sprak 't vertrouwen uit dat allen zouden samenwerken om de zaak in de toe komst te doen groeien, van welken bloei ook het personeel de goede vruchten zal plukken. De avond werd voorts in de meest opgeruimde stemming doorgebracht, geheel gevuld met voordrachten, liederen, speechen enz. en dat de aanwezigen, een kleine 50 personen, zich den heerlijken maaltijd goed lieten smaken, behoeft zeer zeker niet ge zegd. Het ^vas een in elk opzicht buitengewoon geslaagde feestavond, een waardig slot van de herdenking van dit jubileum en welke zeer zeker niet zal nalaten het personeel nog meer aan te moedigen om zoo hard mogelijk te werken in 't belang dezer zaak, waar de verstandhouding tusschen patroon en werkman zeker ten voorbeeld mag worden gesteld. Het derde Abonnements-concert bracht ons Judith Bokor, violoncel. Evenals de beide voorgangers was het een avond van groot kunstgenot Voor de pauze werden so naten gegeven van Pianelli-Salmons en Brahms, na de pauze variations symphoniques van Poëllman, Kol Nidrei van M. Bruch, serenade espagnole van Glaizounow en Papillons van Popper. Ons kon het tweede gedeelte 't meest bekoren en meenen dat dit het geval zal ge weest zijn met het gros van het aan dachtig luisterend publiek, dat steeds enthousiaster werd in z'n bijvalsbe tuigingen, dankbaar gestemd voor 't geen de artiste Judith Bokor te ge nieten gaf van haar bijzondere kunst uitingen op de violoncel, het instrument bij uitnemendheid om het publiek onder bekoring van 't schoone dat zoo artistiek geboden wordt, te brengen. Papilion werd gebisseerd. Louis Schnitzler was als accom- pagteur wederom subliem, 't Was een schitterend geslaagde muziekavond De Commissaris van Politie te Bergen op Zoom waarschuwt hen, die in relatie wenschen te treden met de Nederlandsche Algemeene Trust-Maat schappij, gevestigd te Bergen op Zoom, Blauwehandstraat No. 2. eerst inlich tingen bij hem in te winnen. Uitslag der gehouden aanbe steding door het Architecten-Bureau Van Ree Bossaerts te Waalwijk, voor het bouwen van kantoren voor den heer 1. C. Mortier aan de Wagen straat te Waalwijk. W. van Heesch, Waalwijk f 3928 J. Kooien f3880 C. Michael, Vrijh Capelle f3499 H. Maas, Waalwijk f3410 H. j. van Huiten, Waalwijk f3395 M. H. van Rooij, Vught, f 3357 C. B Timmermans, Sprang f 3280 M. van Campen f 3135 A Kramer, Genderen f3127 C. Treffers, Capelle f3080 J. W. Nieuwenhuizen, Sprang f2890 Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. Bij den op Zondag 3 Februari door de zangvereehiging „De Klokke- gieters van 1560" te Aarle Rixtel gegeven wedstrijd voor Humoristen behaalde onze dorpsgenoot de heer Th. Castelijns den lsten prijs met 50 punten, het hoogst te behalen aantal. De 2de prijs werd verdiend met 41 punten. Ook voor den publieksprijs weerde hij zich kranig, door met slechts twee punten verschil, als no. 2 te eindigen. Het is een heele prestatie voor dezen pasbeginnenden humorist, daar dit eerst de tweede maal was dat hij op concours ging. Wij wenschen hem nog verder veel succes bij zijn toekomstig optreden. Zeer zeker was het voor Waal wijk een gebeurtenis van groote be- teekenis, dat Louis Bouwmeester, de tooneelspeler van wereldvermaardheid onze pl ats in zijn tournée had opge nomen, zoodat wij hem hier in Musis zouden zien optreden na het herstel van z'n ernstig ongeval. Waalwijk en Omgeving hebben ge toond zulks te waardeeren, want „Vriend Frits" ging hier voor een tot in alle hoeken gevulde zaal. Met gespannen aandacht zat het publiek toen het scherm was opge gaan de opkomst van Louis Bouw meester ten tooneele te verbeiden en nauwelijks trad hij, steunend op een stok, te voorschijn, of een spontaan applaus brak ios. Een warme ovatie werd den nog van zoo groote vitaliteit getuigenden acteur gebracht. Met eene lichte buiging en glimlachend dankte hij voor deze geestdriftige huldebetui ging- Aan de figuur van de rebbe David Siechel gaf Bouwmeester door zijn fijn doorvoeld spel kleur en levenhij beeldde deze rol uit met al de glun derheid en den weeken gevoelstoon, waarover deze ras artiest beschikt. Zijn stem was klankrijk en goed verstaanbaar. Hij speelde met geheel zijn persoon, want alles aan hem, zijn blauwe oogen, wat kon hij er glunder mee kijkenzijn vingers, welk een fijngebarenspel ontwikkelde hij er mede, wendt hij aan tot een harmonisch ge heel ter volle beschikking van zijn rijk veronderstellen, dat Vriend Frits, een waardig representant van het gilde der epicuristen, wien de acteur middels den rebbe zoo duchtig de les leest, den hoofdpersoon is, in „Vriend Fritz" m.'t Bouwmeester ais de rebbe, is het deze figuur die het spel beheerscht en het middelpunt van het tooneelgebeuren uitmaakt. Bijzonder goed was hij in de scène van de verjaringsfuif bij den rentenier Fritz Kobus, wien en wiens vrienden den ontvanger Hanero en den land meter Frederik ook 'n 2-tal verstokte vrijgezellen-epicuristen, hij fijntjes, soms met een tikje verontwaardiging in zijn toon, de waarheid zeide, toen hij in zijn preek op hun verzoek zoo scherp hekelde de genot- en gemak zucht dezer celibatairs, die zich niet bekommerden om de rechten, die het (Fransche) vaderland op hen mocht laten gelden Van een teere aandoen lijkheid was Bouwmeester's spel in het idyllische tafereeltje (2e bedrijf) met de pachtersdochter Suze aan den waterput op het erf van haar vader Christel. Van de overige artisten mogen we op de eerste plaats noemen Ko Sprink- huizen ais Frits Kobus, die in de ver tolking van den titelrol uitstekend spel te zien gaf. Hij beelde zeer goed uit den welgedanen- goedigen rentenier, ontvankelijk voor een goed woord, gaarne tot hulp en steun bereid, even als z'n vertwijfeling, zijn verzet tegen de ontwakende liefde voor Suze. Mej. Gretha Schoonenburg was als Suze een lieve en sympathieke ver schijning Zij gaf de pachtersdochter werkelijk uitnemend weer. Maar zeker niet 't minst voldeed Marie van Wester hoven als de zorgzame en trouwe huishoudster Catharine, door haar met toewijding en innerlijk doorvoerd spel. In 't kort het was een avond van hoogstaand kunstgenot, een tooneel- avond als Waalwijk tot dusverre niet zag en die ons de hoop doet uiten, dat we evenals op 't gebied der vocale kunst, ook op dit terrein spoedig hoogerop gaan. - Het groote publiek was natuurlijk zeer royaal met z'n applaus. Na het tweede bedrijf werd Louis Bouwmeester een grooten lauwerkrans aangeboden van Waalwijks Belang namens Waal wijks burgerij, wat een geestdriftige hulde-betooging tengevolge had, waar voor Bouwmeester hartelijk dank zeide. Aan het oratorium „Die Schöpfung" werken mee MiaPeltenburg Sopraan,) Caro, (Bas) en Hannema (Tenor) en de Arnhemsche Orkestvereniging. r i min ■■■mi li Waalwijks Gemengde Zanveree- niging heeft voor haar a s. uitvoering van „Die Schöpfung" in plaats van den Heer Schulze als tenorsolist ge- engageerd den Heer Theo Hannema, 's Gravenhage. Hannema is nog een jonge kracht doch behaalde reeds veel succes en verwierf de mooisie recen cies 15 Januari 1924 zong hij in een kerkconcert te Amsteream, waarvan het „Handelsblad" de volgende recensie geeft. Het concert dat onder leiding van Anton van der Horst gisteravond in de Engelsche kerk gegeven werd, bracht twee jonge musici op den voorgrond, die van ongewone talenten blijken gaven. Vooral de tenor Theo Hannema, die wij dit keer voor het eerst offici eel hoorden, heeft diep ontroerd door zijn subliemen zang. Hannema bood reeds door de keuze der zangnummers iets bijzondersde aria's uit het oratorium Sedecia van A. Scarlatti en uit de cantate „Meine Seufzer, meine Thrctnen van Bach" en vijf liederen van Wolf, l/nger en Max Reger, die tot een cyclus „Geboorte en lijden van Christus" waren ver eenigd. Hannema zong deze liederen, die zoowel technisch als geestelijk zeer hooge eischen stellen, op een superieure wijze ingetogen en toch warm. Nu heeft deze zanger een zeer gemakkelijke stem, die door benutting van de juiste middelen (een maximum van boven klank) tot ongewone dingen in staat stelt; wel doet zijn timbre soms wat baritoneel aan, is de laagte wat dik, maar overigens glanst en tintelt dit edel geluid tot ontroerens toe. Ook in de aria's van Scarlatti en Bach waren dezelfde muzikaliteit en technische gaafheid te bewonderen Waar Hannema nog jong is, en nu reeds zulk een verinnerlijking open baart (die soms aan den zang van Max Kloos doet denken) is hij, als zeer veel belovend zanger, met blijd schap te begroeten. C. H. „Amsterd. Kunstkring „Voor Allen". „Handelsblad", Dec 1923. Eenige aanhalingen Een jongen tenorzanger Theo Han nema Mooi materiaal, muzikaal gevoel en begrip, intelligentie. Ziehier eenige eigenschappen, waarvoor men, als ze in één persoon vereenigd zijn, gaarne bepaalde tekortkomingen in techniek en voordracht mild beoordeeld, vooral indien die tekortkomingen ook zijn toe te schrijven aan de ontroeringen van een debuut. en resonans, een duidelijke uitspraak van elke taal hij zong Nederlandsch, Duitsch, Fransch en Engelsch. Men kan van dezen begaafden en blijkbaar ernstig-willenden jongen zan ger veel verwachten en dat stemt dubbel aangenaam, waar het hier het zeldzaam „genre tenorale" geldt. Hij won ook op slag de sympathie van het publiek. Herman Rutters. Naar men ons verzoekt mede te deelen heeft het gemeentebestuur be sloten de installatie van den eventueel te benoemen burgemeester met het oog op het jaargetijde en denogheerschende malaise, zonder buitengewone plech tigheden te doen plaats hebben. Wij vernemen dat de burgemeester alhier geen termen heeft gevonden om van het eenmaal genomen standpunt ten opzichte der filmkeuring af te wijken zoodat ook hier a.s. Zondag de bioscopen geen voorstelling kunnen geven. Wij vestigen de aandacht op achterstaande advertentie betreffende den Film-avond die Donderdagavond gegeven wordt in de R K. Werklieden- vereeniging. Het zal handelen over „Herwonnen Levenskracht", een onder werp dat zeer zeker aller belangstelling dubbel waardig mag worden geacht. Zaterdagavond bemerkten de Rijksveldwachters v. d. G. en P. dat op het landgoed van de Levens verzekering Mij Noord-Braband stroo- pers met den lichtbak bezig waren. Zonder opgepierkt te worden, wisten de politiemannen de stroopers te naderen. Op het laatste oogenblik echter zagen de stroopers het gevaar en trachtten te vluchten. Een van hen, zekere v. B werd echter nog gegrepen en ook de ander, van Br werd door den politiehond van v. d. Gr. tot staan gebracht. Geweren en lichtbak werden in beslag genomen en proces-verbaal opgemaakt. Groote Paaschvee-Tehtoonstelling te 's-Hertogenbosch. In zijn laatste vergadering heeft het Hanze Gilde van Vleeschouwers en Spekslagers te 's-Hertogenbosch, be sloten een Groote Paaschvee-Tentoon- steliing te houden. Was aanvankelijk besloten de ten- toonslelling te houden op Woensdag 16 April a s., zeer waarschijnlijk zal de datum met acht dagen worden ver vroegd. Het besluit tot het doen plaats hebben van deze tentoonstelling is door de plaatselijke autoriteiten met instemming begroet en is dan ook volle medewer king toegezegd. De Edelachtbare heer Mr. F, J, van Lanschot, burgmeester van 's Hertogen bosch, heeft bereids het eere-voorzitter- schap van de tentoonstelling welwillend aanvaard en zijn verschillende voor aanstaande personen en autoriteiten uitgenoodigd, in een te vormen eere comité zitting te willen nemen. Het voornemen is de tentoonstelling zoo grootsch mogelijk op te zetten, en voor de verschillende afdeelingen flinke prijzen beschikbaar te stellen Het Comité van actie inzake navordering der inkomstenbelasting te voorm. Besoijen, verzoekt opname van het volgende NiEUWKUIJK. In een Maandag j I. gehouden vergadering van de veever zekering besloot men tot oprichting eener onderlinge assurantie van vee tegen ongevallen als brand en hemel vuur. Den heer W. v. d. Leede, ge meente-secretaris alhier gaf hieromtrent eene nadere uiteenzetting en toelichting waarna staande de vergadering ruim 80 leden toetraden. Op een nader te bepalen dag zal men hierover nog maals ter definitieve oprichting bijeen komen. De duivenclub „Gevleugelde Vrienden" benoemde in haar jongste vergadering tot secretaris in plaats van A. Sanniels, A. van Steensel. Op Zondag 17 Februari a.s. zal door de Liedertafel „Oefening Baart Kunst" haar jaarlijksche groote winter- uitvoering worden gegeven in de zaal van den heer G. de Bont. Wij twijfe len niet of deze vereeniging zal ook ditmaal haar oude roem handhaven zoo dat voor vele muziekliefhebbers duseen genotvollen avond te wachten staat. Ook zal dit jaar naar we vernemen de uitvoering voor dames worden gegeven. Op 29 Mei a s. hopen het echt paar Godefridus de Hoog—van Drunen hun gouden huwelijksfeest te vieren. Eene buurtcommissie ter regeling van een en ander aangaande dit feest is reeds benoemd. 's-BOSCH. Tengevolge van het con flict in het bioscoop-bedrijf in het Zuiden is aan het personeel der drie in Den Bosch bestaande bioscopen ontslag gegeven. Het gezamenlijk per soneel besloot een onderhoud aan te vragen met den Wethouder van Sociale werken. Het batig saldo der laatste op voering van de Bossche revue „Nat en Dreug" en dat geschonken wordt aan de „stille armen" der stad be draagt f 700. Aan den Mayweg te's-Hertogen- bosch werd het lijkje gevonden van een pas geboren kindje van het man nelijk geslacht. Het lijkje was gewik keld in een wit papieren hoedenzak zonder merk en daaromheen lichtbruin papier. VRIJHOEVE-tAPELLE. Gedurende de maand Januari werd in de Rijks postspaarbank te Vrijh.-Capelle inge legd een som van f 5696.27, terugbe taald f 1019. In hetzelfde tijdvak werden er 143 telegrammen behandeld en 222 ge- sprekken gevoerd. WASPIK. De prijs der boter is met 10 cent per K.G verlaagd en gebracht op f 2,60. Op 23 Februari a.s, hoopt de Eerw. Zuster Constanza alhier haar zilveren professiefeest te vieren. On getwijfeld zal het de ijverige zuster, die hier 22 jaar hare beste krachten besteedde aan het catechismus-onder richt, niet aan blijken van belangstel ling ontbreken. Tot bestuurslid van den Jongen boerenstand werd gekozen de Heer A. Kamp Jzn. Een schaap van den Heer H. werd door een onbekenden hond verscheurd. Weer een aardig schadepostje. De prijs van het hooi is dalende. Voor best hooi wordt nog f 16 17 per 500 K.G. besteed. f Uit de Leder-iudustrie. Op initatief der Looiers-vereeniging te Loónopzand kwamen Maandagmiddag te Til burg onder voorzitterschap van den lieer J. van Itooij een aantal geintresseerden bij de lederindustrie bijeen ter bespreking van een gezamenlijke actie tegen bet onrecht in zake de afwikkeling der distributie-maat regelen bij de liquidatie van bet Ti. H. L. De vergadering werd ook bijgewoond door liet Kamerlid van Rjjzewflk. Na besprekingen eu overleg met den heer Van Rijzewijk kwam de vergadering over een een commissie van drie te benoemen, die een actie zal voorbereiden en daartoe met verschillende Kamerleden besprekingen zal houden. In de commissie werden benoemd de hee ren van den Heuvel, Loonopzaml, Verster, Gilze en Rorgsterjn, Doetinehem. Met alge meene stemmen werd de volgende motie aangenomen „De 'leerlooiers, bij oproep door de Looi- ersvereeniging van Loonopzand, in alge meene vergadering bijeen te Tilburg, dd. 4 Februari 1924. Gehoord de besprekingen over de distri- buitie-aangelegenheden betreffende het R. H. ti., keuren de transactie op de wijze, zoo als die werd toegepast, af en verzoeken de gevormde commissie met kracht pogingen aan te wenden, opdat die transactie volgens recht en billijkheid alsnog op iederen looier, zonder uitzondering worde toegepast en zijn van oordeel, dat de afgevaardigden dei- Tweede Kamer hierbij krachtigen steun wil len verleenen". Waalwijk, 5 Februari 1924. Aan den EdelacMb. Raad der Gemeente Waalwijk. Edelachtbare Heeren, Hierbij nemen ondergeteekenden, uitma kende een comité getrokken uil een plm. honderdtal aangeslagenen in de navordering 1921 van voormalig Besoijen, namens be langhebbenden nogmaals beleefd de vrijheid zich over dit onderwerp tot TI te wenden. Hoewel wjj erkentelijk zijn voor de reduc ties die U ook op een gedeelte onzer toepas te, meenen wjj toch voor TI niet te moeten verbloemen, dat wij in deze individueele ontlnstiug diep teleurgesteld zijn. Het blijkt ons n.l. dat U thans van ver schillends aange#lagenan, &iettag«n»taand« bet volle pond blijft eischen. Nu rekening houdende met de voor ons Zeer ongunstige omstandigheden, die wij il meermalen uiteengezet hebben, waarin deze navordering ons toegezonden is en in aan merking nemende bet feit dat het vermeuig- vuldigingseijfer thans te hoog is, meenen wij zonder de door T' reeds toegekende reducties thans bierdoor te mogen schaden, in dit exceptioneel geval U beleefd te mogen verzoeken ter tegemoetkoming alle bedra gen van den aanslag der navordering met 12.50 te willen verminderen. Dit bedrag komt meenen wij ongeveer overeen met een lioogere aftrek voor noodzakelijk levens onderhoud van 250. Nu uweir Raad niet ongenegen is om deze navordering te verzachten, meenen wij onder Uwe aandacht te mogen brengen, dat deze algemeene tegemoetkoming over de geheele linie heel wat milddadiger werken zal. Een theoretisch bezwaar tegen deze alge meene tegemoetkoming n.l. dat mogelij k mensehen die niet nagevorderd zijn U dan alsnog ook over dit bedrag zouden aanspre ken, legt naar onze meening, in dit bizon- dere geval niet voldoende gewicht in de schaal, om eventueele inwilliging tegen te houden. Immers in de gegeven omstandigheden waarin wij dit verzoek aan U doen, verkee- ren niet ten volle degenen die niet nage vorderd zijn. De redenen die wij al meer malen én ten deele hierbij ontvouwen, geven ons de vrijmoedigheid U beleefd en met grooten klem te verzoeken alsnog alle be dragen van deze navordering met 12.50 te willen verminderen maar zooals gezegd zonder de thans toegekende reducties te schaden. Aangeslagenen die eventueel van deze algemeene vermindering verschoond wen schen te blijven behoeven deze dan ook niet te aanvaarden. Wij zullen het zeer op prijs stellen zoo wij t.z.t. Uw besluit hierin, zullen mogen ver nemen. Met de meeste Hoogachting, 't Welk doende, (w.g.) BUDDINGH. •T. NIEUWENHUIZEN. H. SCHALKEN. M. BLOK. A. WILMONT.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 5