vmmsM/m IE IHI lil Kt mill DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN WAALWIJK E. C. J. MOONEN. PROGRAMMA Tweede Blad. Gemeenteraad. Bij de Installatie van onzen Burgemeester. De Edelachtb. heer E. C. J. Moonen, hedenmorgen doorZ.Exc. den Commissaris der Koningin te 's Hertogenbosch beëedigd, wordt hedenmiddag, na een eenigszins feestelijken intocht, plechtig geïnstalleerd als burgemeester van Waalwijk. Voor Waalwijk èn voor den nieuwen burgemeester is het een groote dag Wel was de algemeehe verslagenheid groot toen op 5 December 1923 van ons was heengegaan burgemeester Th L D. de Surmont de Bas Smeele, aan wien Waalwijk, in zijn lang durig regeerperiode zooveel was verschuldigd. Doch het gezag sterft niet, heden doet de nieuwe burgemeester zijn intree in de gemeente en dat onder gunstige auspiciën. Wij schreven hierboven dat het voor Waalwijk was een groote dag. Heden toch treedt de nieuwe burgemeesjer te midden van de vertegenwoordigers der Waalwijksche bevolking om het voorzitterschap van den raad te aanvaarden. Men zal hem met warmte en vertrouwen tegemoet treden en hem getuigen dat hij zal kunnen rekenen op den steun, de hartelijke medewerking van allen bij de behartiging der belangen onzer dierbare gemeente. Hij zal aan de mooie beeltenis van zijn voorganger op de raadzaal kunnen zien dat Waalwijk, zooals de heer Klijberg bij de onthulling daarvan zei. zijn mannen die zich met hart en ziel aan de belangen van Waalwijk wijden, weet te eeren. Want al was burgemeester Moonen tot dusverre voor ons een onbekende, hetgeen wij van hem mochten vernemen, zijn schitte rende loopbaan als officier van het Ned. Leger, waarvan de 20 jarige medailie zijn borst siert, zijn door minderen, gelijken en meerderen hooggeroemde onkreukbare eerlijkheid, recht schapenheid, werkkracht, tactvol optreden, gezond oordeel en ruimen blik. al deze hoedanigheden doen ons 't beste voor de toekomst onzer plaats van zijn beleid verwachten en hem van harte welkom heeten in onze gtmeente Om deze goede antece denten, maar niet minder om de Brabantsche en speciaal Waalwijksche hartelijkheid en gastvrijheid te demonstreeren, wil Waalwijks Burgerij hem eenigszins plechtig ontvangen. Men kan dat niet koud voorbij laten gaan, men eischt geen luidruchtig, overdreven feestbetoon, maar wenscht dezen dag, die ook voor den burgemeester en zijne familie van zoo groote beteekenis is, eenigszins feestelijk te vieren, opdat die hartelijke, plechtige ontvangst blijve geboekstaafd in de geschiedenis onzer plaats. Spontaan zullen de vereenigingen den nieuwen burgemeester en zijne geachte familie naar het raadhuis begeleiden en voor hem dtfileeren als een bewijs dat zij hem trouw en steun zweren waar noodig in 5t belang der gemeente en hem huldigen als drager van 't gezag Gods, van wien men veel verwacht voor de toekomst onzer plaats Men zal hem eeren, afgezien direct van den persoon, eeren als hoofd der gemeente, hoogste gezagdrager in burgerlijke zaken. Maar juist de hoedanigheden, die we straks opsomden, maken dit eeren zeer zeker nog totjeen gemakkelijker en vreugdevoller taak. Maar ook voor den burgemeester is het een groote dag Hij toch zegt een werkkring vaarwel, die hem lief geworden is en waarin hij allerzijds achting en waardeering ontving Hij ruilt die om met de eervolle positie van burgemeester van Waalwijk, om zich voortaan geheel te wijden aan en te geven voor de belangen der gemeente. Groote verandering maar ook grootsche taak en moeilijke taak zeer zeker. Maar wij hebben goed ver trouwen in de toekomst. De voorlichters van H M. de Koningin weten wat Waalwijk is en wat het noodig heeft. Op hun wijs beleid mag men bouwen En zeer zeker mag men den dag niet prijzen voor 't avond is, maar het is ons een groote voldoening te mogen getuigen dat het verleden en de persoonlijkheid van onzen nieuwen burge meester recht geven om de beste verwachtingen uit te spreken voor de toekomst en onze gemeente en den nieuwen burge meester van harte geluk te wenschen. hem en zijne geachte familie hartelijk welkom toe te roepen Moge de gemeente met hem en hij met haar vele gelukkige en voorspoedige jaren toegemoet gaan. Onzerzijds beloven wij hem gaarne allen steun waar de be langen der gemeente en wat er mee in verband staat maar kunnen worden behartigd en vertrouwen gaarne op de beste en hartelijkste samenwerking, zooals dit steeds onder zijn voorganger 't geval was. van den plechtigen Intocht van den Edelachtb. heer E. C- J. MOONEN als burgemeester van Waalwijk op Zaterdag 1 Maart 1924. De Burgemeester en familie worden door den voorzitter van Waalwijks Belang tot 's Bosch tegemoet gereisd. Na aankomst ten 1.29 zal in de wachtkamer le klas een bouqet worden aangeboden namens Waalwijks burgerij aan Mevrouw Moonen. Daarna zal door den voorzitter van Waalwijks Belang bij het betreden van Waalwijks grondgebied het eerste welkomstwoord namens de inwoners van Waalwijk worden gesproken. Na een antwoord van den burgemeester, worden de gereed staande rijtuigen bestegen en gaat het in stoet naar het raadhuis. De vereenigingen, welker besturen of deputaties deelnemen aan de plechtige ontvangst van den burgemeester en daardoor aan de eerste huldiging, zijn de volgende: 1 Harmonie R K. Werklieden- vereen (Vaan). 2 Rijkscursussen. 3 Dames Gymnastiek Vereen. 4 Waalw. Gymnastiek Vereen (Vaan) 5 R K. Gymn.vereen „Kunst en Kracht". 6 Voetbalclub Quick (Vaan). 7 H E.C. 8 R.W B. 9 WS.C (Vaan). 10 Postduivenver. „Luchtver- kenners". 11 Postduivenv. „De Postduif". 12 Vereen. „Vischlust". (Vaan). 13 Kaartvereen. „Vrede onder Ons". 14 Kanarievereen. „Waalwijk". 15 Handboogschuttersgelschap „Entre Nous" 16 Tooneelver. DES.V. 17 Waalwijksche Biljartclub. 18 Biljartclub „Hotel Verwiel". 19 Kynologen Vereen. „Waalwijk en Omstreken". 20 Waalwijksche Kegelbond. 21 Waalwijksche Kegelclub. 22 Kegelclub „Alle Negen". 23 Kegelclub „Vriendenkring". 24 Kegeiclub „Hannibal". 25 Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst". 26 Liedertafel „Oefening en Ver maak" 27 Chr. Zangver. „Hallelujah". 28 Zangvereen. „Vooruitgang zij Doel". 29 „Waalw. Gem Zangvereen." 30 Sociëteit „T.A.V." 31 Sociëteit „Gezelligheid", v.m. Besoijen. 32 Soc ëteit „Gezelligheid", Waalwijk. 33 R.K. Werkliedenvereeniging Waalwijk. (Vaan) 34 Typogratengilde 35 Lederbewerkers. 36 R K. Werkmeestersver. „St. Jan." 37 R K. Werkliedenvereen. St Clemens (Vaan) 38 Verbruikscoöp „Ons Belang" (Par. St Clemens). 39 Personeel van lersel Witlox Co. 40 Personeel Schoenfabriek „Hollandia". 41 Voerliedenvereen. „St. Jan". 42 Vereen „Koninginnedag", v.m. Besoijen. 43 Waalw. Looiersvereeniging. 44 Bestuur Binnenpolder. 45 Bestuur Buitenpolder. 46 Brandweer. 47 Onderwijzers Openb. school. 48 R.K. Onderwijzersbond. 49 Handelscursus Hanze. 50 R.K. Handelsschool. 51 Gem. Teekenschool. 52 Roode Kruis 53 Wit Gele Kruis. 54 Gdde St. Ambrosius (Vaan). 55 Kerkbestuur Ned llerv. Gem 56 Landstorm-afdeeling. 57 Burgerwacht. 58 Gilde St Crispijn en Cris- pinianus, v.m Bes. (Vaan). 59 Waalwijks Belang Alle vereenigingen gaan vooraf en aan het slot volgt het rijtuig van den burgemeester omgeven door een Eerewacht van vier ruiters, daarna 't rijtuig van de familie. Nabij 't raadhuis gekomen zullen de vereenigingen zich splitsen en zullen de rijtuigen door een haag der deelnemers heenrijden tot voor het raadhuis. Dan wordt de burgemeester door den jongsten wethouder in de vestibule ontvangen en zal hij vanaf het balcon het défi der vereenigingen in oogenschouw nemen, waarna direct de plechtige raadszitting aanvangt De stoet wordt dan op de Markt direct ontbonden en de deel. nemers worden verzocht zich dan rondom 't raadhuis te scharen, omdat de burgemeester direct na de installatie het volk wil toespreken. 2 uur. Plechtige openbare raadsvergadering met installatie 3 uur. Receptie ten raadhuize. 3 4'/2 uur. Liedertafel „Oefening en Vermaak", Liedertafel „Tot bloei der Toonkunst", Chr. Zangver. „Hallelujah", zullen ieder voor het raadhuis (bij ongunstig weder in de vestibule) een tweetal zangnummers uitvoeren. „Oefening en Vermaak" zal zingen Mijn land is een land der Zee Mosmans. De DeerneKools. „Tot bloei der Toonkunst" zal zingen: Neêrlandsch Mannenzang .de Vliegh. Woudlied Dierkx. „Hallelujah" zal zingen: LofliedA. Wiltberger. Domine Salvam fac Reginam Nostram A. Giessen 41/» uur. Ror.drit van den burgemeester door de gemeente omgeven door eerewacht. Richting voormalig Baardwijk, terug door Nieuwstraat, Station straat, St. Antoniusstraat, Burgemeester v.d. Klokkenlaan, Besoijen- schesteeg, terug naar Raadhuis. No. 18. Zaterdag 1 Maart 47e Jaar. (Ingezonden.) WijzeZie de leliën op het veld. Burgervader U ter eer Klinken onze zangen Wil ons juichend eerbetoon Welgemeend ontvangen Ja wij zingen blij te moe U het hartelijk welkom toe Welkom Burgervader. Bis Wat zegt U 't trompetgeschal 't Wapp'ren der banieren Bloemen, boomen, frisch en groen Die het raadhuis sieren, Wat zegt U het menschdom Dat U tegenstroomt alom Welkom Burgervader. (Bis.) Onvergetelijk is de zang Voortgevloeid al uit de harten De Burgervader leef nog lang Vrij van rampen en smarten Zie in hoogen ouderdom Nog met vreugd dees dag weerom Welkom Burgervader. (Bis Heil de Koningin die U heeft Tot ons hoofd gekozen Bloemen strooien wij op Uw pad Een tapijt met rozen O dat steeds uw levensbaan Langs een rozengaard mag gaan Welkom Burgervader. (Bis.) Dat gij met een gullen lach In de raadzaal moogt regeeren En bij iederen hamerslag Tucht en orde moge heerschen Dat gij zonder wee en ach Regeeren moogt uw jongsten dag Welkom Burgervader. (Bis.) Eene bede hebben wij Zijt een vader voor ons allen En voor kerk en maatschappij Dan zal 't werk U licht wel vallen Werkt met ijver en met vlijt Aan de industrie gewijd Welkom Burgervader. (Bis.) J. V. Putstraat. DRUNEN. (Vervolg) Voorstel om Burg. en Weth mach tiging te verleenen tot het houden van verkoopingen en verpachtingen. Daartoe wordt besloten. Voorstel om Burg. en Weth. de be voegdheid te verleenen om de pen sioensgrondslagen vast te stellen. Daartoe wordt besloten. Voorstel tot wijziging van de arti kelen 11 en 23 in de bouwverorde ning. De Voorzitter merkt op dat deze wijziging noodig is ter voorkoming van brand. Van Drunen. In boerderijen komt het veel voor dat de achterste gevel van hout is wat wordt gedaan om de bouwkosten wat goedkooper te doen zijn en dat zou dan niet meer mogen gebeuren zoo? Voorzitter. Er kunnen reden zijn dat er van mag worden afgeweken. Als er geen gevaar bestaat kunnen Burg. en Weth. ontheffing van deze bepaling verleenen. Wijziging verordening ambtenaar ter secretarie. W. v. d. Wiel. Ik kan me niet ver eenigen met dit voorstel In artikel 2 staat nu dat de ambtenaar zoo spoe dig mogelijk in het bezit van een diploma moet zijn, terwijl bij de be handeling van de begrooting is ge zegd dat er een met diploma moest komen en alleen daarom heb ik toen tenslotte mijn stem gegeven om op de begrooting een post van f 1000 voor een ambtenaar ter secretarie te bren gen. En nu wordt er weer een zonder diploma benoemd. Er staat ook nog dat de ambtenaar 3 maanden lang salaris zal genieten als hij in dienst moet en daar ben ik ook sterk tegen. Bij ziek zijn is dit wat anders. Men moet aan de belastingbetalers ook een beetje denken. Muskens. Ik kan me met die veror dening ook niet vereenigen. Voorzitter. En om welke reden niet. Muskens. Om dezelfde reden als door W. v, d. Wiel aangehaald. Ik kan me met punt 1 van art. 2 niet vereenigen. Van iluiten Er is besloten een post van f 1000 op de begrooting te bren gen voor een gediplomeerd ambtenaar en daarom is een ambtenaar zonder diploma gegaan. Om nu later weer te komen met „zoo mogelijk moet het een gediplomeerd ambtenaar zijn", daar ga ik niet mee accoord Ik zou daarom voor willen stellen om het salaris voor

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 5