IE [CIO till Uil MM Derde Blad. te vlaggen. Provinciaal nieuws Num. 18. Zaterdag 1 Maart 1924. Marijke van Scheveningen. 11. Het 2e bedrijf stelt ons wederom dezelfde omgeving voor. De duinen, met op den voorgrond het huis van Pietersen Sijmen, welke immer hoop heeft op wederliefde van Marijke heeft een scheep|e gebouwd, dat hij „de Vrouw Marijke" doopt en hetwelk be stemd is voor haar. Hij schept zich alle illusies en verheugt zich reeds Marijke eenmaal als vrouw te bezitten. Vol behagen beziet hij zijn werk en zingt terwijl een paar aardige meisjes, om hem en zijn schip draaien een vroolijk lied. De meisjes plagen hem om zijne verhouding tot Marijke en geven blijk van afgunst jegens haar. Zij vinden het ongepast dat zijn Ma rijke zich inlaat met een schilder. Sijmen voelt zich gekrenkt. Dit is de meisjes niet ontgaan en beginnen het lied van „Geer.emui en de Smid" te zingen. De wrevelige stemming van Sijmen verdwijnt en dra dansen allen op de maat van muziek van een, in middels door Sijmen gehaalde harmo nica een vroolijken klompendans. In tusschen is Therese de echtgenoote van de Snaijer genaderd. Zij heeft zich voorgenomen Frans Verhagen voor haar te winnen waarvoor Sijmen haar van veel dienst kan zijn. Marijke, model van den schilder, staat haar echter voor die plannen in den weg en zij ontziet zich niet, dit meisje door aller lei valsche intriges verdacht te maken Zij doet Sijmen gelooven, dat de schilder Marijke ongelukkig wil maken. Sijmen ontsteekt in woede, Therese geeft den armen jongen een som gelds, welke dient om een huisje te bouwen en hoopt daardoor het huwelijk tus schen Marijke en Sijmen te bevorderen, waardoor ook haar plannen zouden kunnen verwezenlijkt worden. Sijmen voeit zich overgelukkig met dit geld en zal nu wel spoedig Marijke van dien schilder ai kunnen houden. Een groep voorbijtrekkende visschers en visschers- meisjes neemt Sijmen mee en allen trekken vroolijk het duin in Het 3e bedrijf verplaatst ons in het atelier van den schilder Verhagen. Marijke, in diepen rouw, voor haar overleden vader, poseert voor hem Hij werkt ijverig aan een schilderij hetwelk hij voornemens is naar een tentoonstelling te Parijs te zenden Het alleen zijn met het eenvoudige vis schersmeisje verhoogt de lust tot érnstig werken. Plots komt Therese de vredige rust verstoren. Zij geeft de wensch te kennen, haar portret te laten maken, doch heeft kennelijk het doel vooropgezet den schilder te be- invloeden en Marijke uit zijn gunst te verdringen. Ook Sijmen komt heimelijk het atelier binnen. Marijke hierover verstoord, tracht hem kaiin weg te krijgen, hetgeen haar niet onmiddellijk lukt. Therese maakt van deze gele genheid een gretig gebruik en systema tisch kweekt zij bij Verhagen jaloersch- heid aan. Deze wendt zich tot Sijmen, die aanvankelijk wat zenuwachtig'ver- telt, dat hij Marijke komt halen en later zelfs ontsteekt hij in woede en wil het meisje met geweld aan hem ontrukken. Ook de dames mengen zich in het twistgesprek, hetwelk met een voor Therese, zeer onaangenaam incident, eindigt. Marijke onderhoudt Sijmen nog eens over zijn gedrag waarna hij en Therese vertrekken. Verhagen zet zijn arbeid voort. De lust is hem na deze scine vergaan, het werk vlot niet meer en dra zijn Marijke en den schilder in een teeder gesprek gewikkeld Verhagen verklaart visschers deerne zijn liefde en be looft haar te trouwen, wanneer hij van Parijs weerkeert. Einde 3e bedrijf. Het 4e bedrijf brengt ons wederom in de nabijheid van de woning van Pietersen. Marijke zit voor haar woning de vischnetten te repareeren en is zeer bedroefd over het lange wegblijven van Verhagen. Zij begint zelfs te wan hopen. Sijmen Pronk komt uit het duin en tracht haar, zooveel hem mogelijk is, te troosten, meent een oogenblik zelfs wederliefde van zijn eenige liefste te kunnen krijgen. Zijn hoop is echter ijdel. Een enkel woord van Marijke slaat zijn gelukkige verwachting den bodem in. Een groep visschers en visschersmeisjes zingt vroolijk voorbij Enkelen willen Marijken een krans aanbieden. Therese. in opgewonden stemming passeert de woning van Marijke. Weer ontstaat een hevig twistgesprek tusschen beiden. Marijke keert dreigend in huis Dan geheel onverwacht, staat de Snaijer. voor de verwonderde Therese. Deze ontmoeting verrast haar. Nooit had zij haar echt genoot terugverwacht en zeker niet zoo rijk als thans. In levendig gesprek wandelen zij het duin in. Marijke gaat op de bank voor Raar woning zitten en bekijkt bedroefd de haar aangebo den krans. Wier beschrijft haar vreugde en verrassing als Verhagen haar plots komt omhelzen. Toch teruggekomen. Wie had hem nog verwacht Nu zul len zij gauw trouwen. Zijn werk be kroond en terug bij Marijke. De we reld staat thans voor hem open Een pij ïlijk incident ontstaat nog, als The resa met haar echtgenoot verschijnen. Alles wordt echter vergeven en ver geten. Siimen komt snel aanloopen, geeft Marijke het voor haar bestemde scheepje en hartroerend neemt hij af scheid van haar. Nog lang wuivend trekt hij naar het verre Indië. De Snaijer en Therese blijven voortaan bij elkaar en Verhagen en Marijke treden in het huwelijk. Een stoet van vis schers en visschersmeisjes brengt het viertal hulde en zoo eindigt deze grootsche operette. EINDE. Wfl raden nogmaals allen aan, dit successtuk bij te wonen. Kaarten zijn verkrijgbaar in het Sigarenmagazijn „Cuba", Grootestraat Waalwijk. A.s. Zondag 12'/4 uur geeft de Liedertafel „Oefening en Vermaak" haar traditioneel Vastenavond-matinée. Programma ad libitum. 's Avonds precies 7'/a uur „Marijke van Scheveningen". Bal na. Maandag 8 uur 's avonds Groot Bal. Strijkmuziek v. d. Akker. Dinsdag 7'/» uw 'b avonds „Marijke van Scheveningen". Waalwijk, 29 Februari 1924. Het Bestuur van „Waalwijks Belang" verzoekt de ingezetenen van Waalwijk a.s. ZATERDAG MIDDAG algemeen De eene muzikale gebeurtenis is nog niet voorbij of een tweede staat weer voor de deur Wij bedoelen thans de opvoering van „Marijke van Scheveningen" door de Operette-vereeniging T.A.V.E N U. als we 't zoo noemen mogen een onder—afdeeling der Liedertafel „Oefening en Vermaak". Ook van dit werk is in ons blad eene beschrijving verschenen, zoodat we den inhoud niet behoeven te releveeren. Wij herinneren ons nog zoo gaarne eene vroegere opvoering hier ter plaatse. Wij weten nog zoo goed welk groot succes deze opvoering en de uitstekende uitbeelding hier had. Wij hebben daarvan ook thans; de beste verwachtingen, omdat daarvoor al het noodzakelijke aanwezig is prima materiaal aan vrouwen- en mannenstemmen, een met ijver en ambitie gevolgde repetitie onder be kwame leiding van den heer J. Sars. Ook de actie zit er goed in, een uit stekende orkest-begeleiding, een leuke operette, zoowel wat inhoud, muziek als actie betreft, expresselijk daarvoor geschilderde decors kortom alles is aanwezig om ons Zondag en Dinsdag een prima opvoering van dit werk te garandeeren Wij vertrouwen dan ook dat zeer, zeer velen van een dezer beide uit voeringen zullen gebruik maken, in de wetenschap dat hier iets zeer extra's wordt gegeven. Men moet deze Operette-vereeniging met alle kracht steunen, opdat zij uit de belangstelling en den steun van het publiek de conclusie moge trekken, dat haar werk op prijs wordt gesteld, dat zij voortgaat op dit gebied, opdat ook hier bereikt worden watOosterhout Breda en den Bosch e. m. a plaatsen op dit terrein geven, De krachten zijn er, de ambitie eveneens, welnu met steun en belangstelling kan ten deze veel worden bereikt Morgen herdenkt de Harmonie der R K. Werkliedenvereeniging haar 12'/ajarig bestaan, 's Middags ten 12'/, uur komen de leden bijeen, waarna door den Eerw. Adviseur, kapelaan 8ijnen, de symbolische beteekenis van het vaandel, dat de Harmonie bij ge legenheid van dit jubileum heeft aan gekocht, zal worden uiteengezet Daar na zullen door de Harmonie nog eenige muzieknummers ten gehoore gebracht worden. De datum van het groote festival, uitgeschreven door de Harmonie St. Crispijn ter gelegenheid van haar 12'/a jarig bestaan voor harmonie en fan fare-gezelschappen, mannen- en ge mengde koren, is thans definitief vast gesteld op de 22 en 28 Juni. Tot leden van de Regelingscom missie zijn benoemd de heeren Fr. Passier. C. P. Didden, F Bataille, N. van Gorcum, G. Duivelaar, W. P. Kooien en Jac. Fransen, respectievelijk als Voorzitter, Secretaris, Penning meester en Commissarissen. De liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" geeft a.s. Zondag een concert in de zaal van den heer P. v Cromvoirt. Het afwisselend programma waarborgt ieder bezoeker een genot vollen avond Door de liedertafel wordt o.m. het groote koorwerk met accom pagnement: „In 't Woud", van Rich. Holl, gezongen, de prachtige bariton- soli hierin zullen door den heer A. Boom worden uitgevoerd. Door den heer H. Verhoeven zullen verder nog een paar liederen gezongen worden, terwijl door enkele jongere krachten eenige comische scène's worden uit gevoerd. Het zal natuurlijk aan belang stelling weer niet ontbreken, de zaai zal als gewoonlijk wel weer te klein blijken. Bij den Rijkstelefoondienst, kan toor Waalwijk, is aangesloten onder No 119 P. J. Hornman-de Graaff, Schoen en Lederhandel, St. Antonius- straat 88. (Vroeger te Loonopzand aan gesloten onder No. 11.) In verband met de vaste houding van de ledermarkt in Tsjecho Slowakije verwacht men een stijging van de schoen prijzen van 1015 pCt. V- v d. S. Bij Kon. besluit is goedkeuring verleend aan het besluit van den Raad der gemeente Waspik tot vaststelling van het heffingspercentage der plaat selijke inkomstenbelasting voor het belastingjaar 1924 *25 op 2 pCt •amen kon gaan met de door die partij voorgestane meedogen. Na afloop der rede werd gelegenheid gegeven tot gedachtenwlsseiiog, waar van door niemand van de talrijk om gekomenen gebruik werd gemaakt. Vervolgens werd deze vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. De tegen j.l. Woensdag aange kondigde Godsdiensoefenlng in de Ned. Herv. kerk alhier, kon wegens verhin dering van Dr. Severijn niet doorgaan. Tot secretaris van het muziek gezelschap «Kunst na Arbeid* alhier Is gekozen de heer J. Kraak, tot dus ver 2e penningmeester, terwijl het nieuw benoemde bestuurslid de heer W. van Vuuren, de functie van 2en penning meester zal vervallen. A.s. Zondag zal voor de Ned. Herv. Gem. alhier optreden Ds. A. Meijers, des morgens te half tien en des namiddags te half drie uur, Voor de Ned. Herv. Gem. aan den Loonscheudtik zal a.s. Zondag, des namiddags 2 uur, optreden Ds. Slemper uit Besoijen. WASPIK. Het voortdurende koude weer schijnt een nadeeligen invloed uitte oefenen op het leggen der kip pen. De prijs, die reeds tot 5 cent per stuk gedaald was, is thans weer gestegen, naar gelang de grootte van 6 tot 8 cent. De voorjaarsmarkt voor hoornvee en varkens zal dit jaar gehouden worden op Donderdag 13 Maart. Staan plaatsen zijn vrij. De prijs der boter is weer met 10 cent per Kg. gestegen en gebracht op f 2.80. Door de felle koude waren gister verschillende werklieden op de scheeps- bouwwerven genoodzaakt, vroeger dan naar gewoonte te eindigen. En dat einde Februari. De vermaarde ouder- wetsche winters schijnen weer terug té komen. Vermoedelijk door het spatten van een vonk, geraakten in de woning van den heer D. M. kleeren. welke bij de kachel hingen, in brand. Ge lukkig werd het onheil spoedig ontdekt en wist men het vuur te dooven, waardoor erger voorkomen werd. RAAMSuONKSVELR. Zondag morgen zal in de Dorpsche keik de oevestiging plaats hebben van den ZeeiEerw. heer Dl. Ewolr, terwijl deze des namiddags half drie in de Vcersche kerk zijn Intrede hoopt te houden. Zaterdagavond houdt de C. N. W. Bond zijn vergadering, onder meer ter bespreking van hot einde Maart te houden Jaarfeest. Naar wij vernemen zullen weldra in de Koningstraat 3 huizen gebouwd worden, waardoor deze straat zoo zachjss aan volgebouwd zal zijn. Bij wijze van proef wordt hier tegenwoordig 't vuilnis door gemeente werklieden opgehaald, dus niet meer door particulieren, Ui: het jaarverslag van het Groene K'uts blijkt dat deze vereenlging even 400 leden telt2020 bezoeken werden door de Zusters afgelegd J meer dan 300 artikelen werden aan de zieken ln oiuikleen afgestaan. Qe uitgaven be liepen f 2834. De Zuster verwierf het volledig Eaquetrlce Diploma. De con tributies bleven vrijwel gelijk, DUSSEN. Dinsdagavond omtreeks 8 uur liet het Electrische licht alhier nog eens den ouden tijd zien en we zaten dan weer eens zonder licht zoodat men weer de toevlucht moest nemen tot de petroleumlamp en kaars. De serenade welke Zondag j.l. gebracht zou worden bij den Edel- Achtb Heer Jos van Steen ter gelegen heid van diens 70sten verjaardag en 12'/a jarig wethouderschap kon van wege het slechte weer niet doorgaan, doch naar wij vernemen zal deze serenade nu plaats hebben op Zondag 9 Maart a.s als ook bij den Heer H Rietra de afscheidsserenade. Zondagavond was het voor de leden en eereleden van de fanfare „Wilhelmina" een recht gezellige avond Zij werden n.l. flink onthaald, in de zalen bij den Heer J. Leemans, door hun binnenkort naar Brazilië vertrek- ker.den President, den heer H Rietra. Door de firma van Waveren uit Hillegom worden er te Dussen en om streken erwten gecontracteerd tegen 25 cent per K G Voor de landbouwers een mooie gelegenheid om hiervan te profiteeren. Naar wij vernemen worden de tarieven van de autobusdienstonder- neming N V. A L A D. met ingang van Maandag 3 Maart verlaagd. Men spreekt hier nog al eens gemak kelijk van „stadsche winkels", „groote goed gesorteerde magazijnen" enz, waar men slagen kan voor en in alles en dan wil men daarmee al heel gauw zeggen, dat men ze hier niet aantreft Kunnen wij daarin in zijn algemeenheid niet mee meegaan, zeer zeker heeft de heer Louis van Adelberg thans deze praatjes willen logenstraffen en daaraan op 't ge bied van confectie, hoeden, petten enz. zeker een einde gemaakt. Ut) heeft nl. zjjn magazijn op de Markt doen verbouwen, tot een aller-modernste inrichting van den eersten rang, zooals men elders in de Langstraat te vergeefs zal zoeken. De winkel, een flinke groote vierkante ruimte, geheel bezet met stofvrije vakken, ziet er bijzonder goed uit en doordat alles in crëme-wit is geschilderd geeft een en ander een helder en opwekkend aanzicht. In 't midden is een stelling aangebracht waarin ruim 300 confeetie-costuums een plaats vinden, zoodat eenieder direct een overzicht heeft van wat op dat gebied is te krijgen. Terzijde treffen we twee toonban ken, tot het vlot bedienen der klanten en toonen der artikelen. Een mooie trap, achteraan in den winkel aangebracht, leidt naar de dameshoeden- magazijnen boven, waar de dames op haar gemak en geheel vrij haar keuze uit de on telbare modellen kunnen doen. Ziet er van binnen alles keurig eu tot in de uiterste bijzonderheden verzorgd uit, niet minder is dit het geval met de etalagekas ten. Deze diepe, ruime en afgesloten kasten voldoen bijzonder goed en leenen zich uit stekend voor mooie etalage?. Wij zijn er van overtuigd dat heden bij de opening de etalages bijzonder veel publiek zullen trek ken want een van werkelijke kunstzin ge tuigende etalage is aangebracht. De vele electrische lichten geven een schitterend effect. De aannemers, de hecren H. van Huiten en H. Maas hebben eer van hun werk ter wijl het schilderwerk uitgevoerd door den heer J. Marks, in alle opzichten af is te noemen, wat eveneens van de electrische verlichtig, door den heer C. Marks aange bracht, is te zeggen. De heer Snijders te Raamsdonksveer heeft succes van z'n ontwerp, om in deze ruimte zoo iets werkelijk praetisch en mooi tot stand te brengen. Wij wenschen den heer Adelberg met dezen mooien winkel en magazijnen een nog voortdurend stijgend succes toe. Wij verwijzen gaarne naar de in dit blad voorkomende advertentie van de Waal- wijksche Muziekschool waarin mededeeling wordt gedaan dat Maandagavond de lessen niet zullen worden gegeven. Door den waarnemend Burgemeester is bepaald dat de café's Zaterdag, ter ge legenheid van de plechtige installatie van den nieuwbenoemden burgemeester tot 2 uur in den nacht mogen geopend blijven. NtJTSSCHOOL. Het volgend antwoord is ingekomen Aan Burgemeester en Wethouders der Gemeente Waalwijk. Edelachtb. Heeren, Naar aanleiding van Uw schrijven van 21 Januari 1924, No. 72, werd door het Depar tement Langstraat der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen een algemeene Verga dering gehouden op Donderdag 7 Februari 1924. In die vergadering werden behandeld de bezwaren door U geuit tegen de stichting der U.L.O.-sehool, tn Uw praeadvies van 14 Januari 1924 No. 54, en in Uw schrijven van 10 September 1923 No. 849, gericht aan H.H. Gedeputeerde Staten der Provincie Noord-Brabant. Het komt het Bestuur van het Departe ment gewenscht voor, U een volledig ver slag' te geven van het ln die vergadering be handelde. Aangenaam zou het geweest zijn te ver nemen, welke ernstige pogingen zijn aange wend het aantal leerlingen der v66r 1 Jan. 1923 bestaande openbar» M.U.L.O.-school op te voeren. Naar ter vergadering bleek is in de Ge meente Capelle niemand geweest om te trachten de kinderen, der voorbereijdende klasse der Rtjksnormaalschool te doen over gaan naar de Gemeentelijke M.U.L.O.-school. Opgemerkt werd, dat vergelijking der vroeger, onder de oude Wet bestaande M. U. L. O.-school, waar 7e, 8e en 9e leerjaar in ééne klasse waren vereenigd, met eene volledige U.L.O.-sehool, met voor elke klas een onderwijzer, niet opgaat. De vrees, dat het minimum aantal leer lingen van 41, waarbij aanspraak bestaat op een hoofd met twee leerkrachten, op den duur niet zou worden behouden, werd door de vergadering niet gedeeld, gelet op het feit, dat de leerlingen moeten komen van eene bevolking van ruim 7000 zielen. Hier bij werd gerekend op Sprang-Capelle 5000. Waalwijk 1500 en Drongelen en Meeuwen 1000. Wat betreft het alleen bijdragen der bui tengemeenten in de exploitatiekosten, hier bij kan worden gewezen op art. 86, le lid der Lageronderwijswet 1920, waaruit blijkt, dat deze Gemeenten ook eene uitkeering hebben te doen aan de Gemeente Waalwijk, wegens de kosten van stichting en verbouwingdus ook zal nog worden bijgedragen in de oor spronkelijke bouwkosten der school, en niet alleen in de verbouwing. Het thans ren teloos staande gedeelte van het gebouw krijgt hierdoor nog waarde. Aan het Hoofd der Openbare school is opgave gevraagd van het aantal leerlingen, dat de school zal blijven bezoeken, wanneer met September de U.L.O.-sehool zou aan vangen, en blijkt dit getal juist voldoende te zijn voor het behouden van drie leer krachten. Hierbij Is dan aangenomen, dat in verband met een inmiddels bekend ge worden Kon. Besluit dit jaar geen nieuwe leerlingen op de school zullen worden toe gelaten. Het laat zich dus aanzien, dat voor het vervolg, door het oprichten der U.L.O. school, het openbaar onderwijs niet zal ver slechteren, door vermindering van het aan tal leerkrachten Wordt het voornemen van den Minister van Onderwijs, tot afschaffing van het 7e leerjaar omgezet in een Wet, en deze aan genomen, dan zullen de kinderen van het 7e leerjaar niet meer meetellen bij het bepalen van hét aantal leerkrachten, en vervalt dit motief voor mogelijke verslechtering van het openbaar onderwijs door het oprichten der U.L.O.-sehool geheel. De veronderstelling werd geuit, dat juist door het verkrijgen van aaneensluitend lager- en uitgebreid lager onderwijs, het eerstgenoemde niet anders dan verbeteren kan en voorkomen wordt, dat lager-onder- wijsinrichtingen buiten deze gemeente wor den bezocht door leerlingen uit deze ge meente. De U.L.O.-sehool te willen vergelijken met de Hoogere Handelsschool, werd voor laatst genoemde, wel zeer bescheiden geoordeeld. De vergadering is van oordeel, dat de leerlingen voor de U.L.O.-sehool komen van andere ingezetenen dan die der H. Handels- schooi. Ook werd nog de aandacht erop geves tigd, dat in deze Gemeente Waalwijk, na het Lager Onderwijs, voor meisjes geen an der meer is te verkrijgen. Het deed de vergadering zeer aangenaam aan te vernemen, dat Uw College wil stre ven naar een zoo goed mogelük ingerichte openbare school, en zij vertrouwt, dat na bovenstaande uiteenzetting, waaruit blijkt, dat de U.L.O.-sehool de openbare school geen schade, maar stellig voordeel zal doen, ook aan eerstgenoemde een goed hart zal worden toegedragen. Nog werd door eenige leden opgemerkt, dat wat betreft de kosten van het Bijzonder Onderwijs, het jammer was, dat den Raad hier niet op was gewezen, toen het ging om verhooging van subsidie te verleenen aan de Hoogere Handelsschool. Hieraan werd toegevoegd, dat de leer krachten zullen bijdragen in de Gemeente lijke Inkomstenbelasting, en wellicht, door hunne komst bevorderen, bewoning der aan de Gemeente behoorende midrlenstandswo- hingen. De kosten werden dan ook gering geoor deeld. Natuurlijk is een zuivere exploitatie rekening niét te maken. Het was de vergadering niet mogelijk uit het antwoord van den Hoofdinspecteur de conclusie te trekken, dat de Inspecteur, te 's-Hertogenbosch Uwe bezwaren pertinent deelt. Na deze besprekingen tot stemming overgaande, bleek, dat alle 38 aanwezige leden waren tegen inwilliging van Uw ver zoek. Wij vertrouwen, dat zal blijken, dat Uw adres met den noodigen ernst is behan deld en spreken de hoop uit, dat liet inrich ten van een gedeelte der openbare school tot Nuts-U.L.O.-school thans met bekwamen spoed, en gaarne in overleg met ons Bestuur, zal worden ter hand genomen, opdat de school met September 1924 kan worden geopend Namens het Bestuur vau het Depart. Langstraat der Mij. tot Nut van het Algemeen. De Secretaris, LEON HARTOG. CAPELLE. A.s. Donderdag 6 Mha't, des avonds te 7 uur, zal in de Chr. school aan den Loonscheaclijk de jaar* vergadering worden gehouden der Cbr «choolvereeniglng aldaar onder leiding van Da. Woliers uit Sprang. J.l. Woensdagavond 7 uur werd in het vergaderlokaal in de Nieuwstraat alhier een propagaodavergaderlng ge houden van den Ch<*. Besturenbond. Nadat deze bijeenkomst was geopend met het zingen van een vers van Ps. 68 en gebed, heette de voorzitter, de heer P. Faro, de aanwezigen hartelijk wel kom en in het bijzonder den heer Kloosterman, die voor dezen avond was gekomen om een lezing te houden over den leugen der S D.A.P. Hmma zette de voorzitter het doel dezer samenkomst uiteen en gaf bet wcord aan den referenS die ln een gloedvolle rede den aanwezigen aantoonde het verschil tusschen de christelijke en moderne arbeidersorganisaties, daarbij wijzende op de verderfelijke theoGëa van bet Ma<xlsme, waarmee nimmer voldoening was te bereiken, hoe schoon het ook werd voorgesreld. Ia het bij zonder wees htj op de onoverbrugbare klove, die er bestond tusschen degenen die hun heil zochten in een materialis tische levensbeschouwing en degenen voor wie ln al hun doen en laten Gods onfeilbaar woord tot richtsnoer gold. Op zeer duidelijke wijze werd door hem aangetoond wat verstaan moest wordan onder de klassenstrijd-idee, terwijl bij uit verschillende geschriften Van vooraanstaande personen in de S.D.A.P.-partij stukken citeerde, waar uit bleek, dat het geloof oamogeijjk Voor de Geref. Gem. op 't Veer hoopt Zondag des morgens half tien en de9 nam ddags om drie uur op fe treden de Eerw. heer Punt uit Leerdam. Naar wij vernemen zal het ge bouw, waar de Hanzebank gevestigd was, weidia ingericht worden voor een confectiezaak. Gedurende 25 Febr. tot 1 April wordt in bet bó el »Oe Witte Leeuw* van W. G. de Roijer een bijartconcours gehouden, waarbij 6 prijzen beschik baar wo'den gesteld. GEERTRUIDENBER G. Ia het laat ste gedeelte van ons raadsverslag laten wij den heer Jansen zeggen, dat maan delijks acht tot tien duizend gulden binnenkomt alleen van de keuring van vee en vleesch. Dit moet zijnvan achthonderd tot duizend gulden.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 9