DE ESN Hl KIM» Tweede Blad. Nieuws uitKaatsheuveL No. 19. Woensdag 5 Maart 47e Jaar bestaat nog nooit zooveel entrée's bij een uitvoering zijn ontvangen. I otaal is de uitvoering bezocht door ruim 850 personen. De uitvoering was evenredig aan de I belangstelling, al zijn natuurlijk bij i een uitvoering als deze, waarvan men rekening heeft te houden met zooveel I moeilijkheden, vlekjes aan te wijzen. We geven in een volgend nummer een uitvoerig verslag, thans alleen een algemeene indruk en deze is uitstekend. Aan spel en zang. aan costumeering, aan decors, aan belichting, aan tooneel. kortom aan alles is zeer veel zorg besteed, en ook het resultaat van a! die zorgen is werkelijk buitengewoon. Wat hier door ijverige studie, door onvermoeide leiding van den heer Sars wederom is tot stand gebracht, mag de vereeniging, maar ook het publiek tot groote dankbaarheid stemmen en houdt een groote belofte in voor de toekomst. We zouden de vereeniging durven aanraden voort te gaan op dezen weg, dan zullen ons nog heel veel mooie avonden te wachten staan. Aan den directeur, aan de mede werkenden, vooral de hoofdpersonen voor ditmaal onze hartelijke felicitaties, onze openlijke hulde voor hunne prestaties Paul Loyonnet, de fameuze wereldberoemde pianist komt 6 Maart te Waalwijk. De geabonneerden op de concerten, dit seizoen te Waaiwijk voor de eerste maal gearrangeerd dooreen plaatselijk comité in samenwerking met de Holl. Concertdirectie Dr. G. de Koos te 's Gravenhage, hebben zeer zeker niet te klagen gehad. De meeningen, èn van de pers èn van het publiek zelve, over de drie concerten die achter ons liggen, waren ook hoogst gunstig, Het succes is zóódanig geweest, dat alge meen de overtuiging heerscht, dat een volgend jaar deze concerten wederom zullen kunnen doorgaan. Het hoogtepunt moet echter nog komenen dat staat ons thans te wachten, nu de fameuze, de geweldige Fransche pianist Paul Loyonnet op dit laatste concert 6 Maart a.s. zal optreden! Wellicht is het niet aan elkeen bekend, welk een beroemdheid Loyon net is. En dit zou ook niet vreemd zijnvan hem zouden we kunnen zeggenhij is één van die schitte- die, juist boven den Waalwijk, 4 Maart 1924 Onder vele blijken van belang stelling herdacht Zondag 2 Maart de Harmonie „St. Crispijn", ontspannings vereniging der R K. Werkiiedenver- eeniging alhier, haar l2'/a iar'g bestaan. Van eenige zusterverenigingen ter plaatse waren schriftelijke felicitaties ontvangen. Een groot aantal belang stellenden was aanwezig, toen de Voorzitter der Harmonie, N. v. Gorcum, het woord nam en eenige der voor naamste bijzonderheden uit het leven der vereeniging memoreerde. Tevens bracht spr. dank aan allen, die er toe hebben meegewerkt om de vereeniging in staat te stellen voor deze gelegen heid een prachtig vaandel aan te schaffen. Spr. hoopt dat in het volgende tijdperk de vereeniging nog tot meer deren bloei zal geraken en de leden, geschaard onder hun banier, één zullen zijn in hun streven, om de vereeniging steeds hooger op te voeren, Door de Harmonie werden thans een 2-tal nummers op zeer verdienstelijke wijze uitgevoerd, waarna de Eerw. Adviseur de WelEerw. Heer Bijnen, het woord verkreeg om de symbolische beteekenis van het vaandel uiteen te zetten. Op welsprekende wijze zette Z.Eerw. uiteen, de beteekenis van alle op het vaandel voorkomende emblemen. Z.Eerw. noemt het een gelukkige gedachte van de vereeniging om op het middenblad te laten aanbrengen de muziek van „Aan U, o Koning der Eeuwen", ten bewijze dat zij voor ons aller Koning op de eerste plaats hare tonen zal doen hoeren. Tot slot sprak Z Eerw nog de hoop uit, dat steeds éénheid, uniformiteit, moge heerschen onder de leden der vereeniging. Spr zou zelfs meer uni formiteit wenschen dan tot heden, niet alleen innerlijk, doch uiterlijk, en zou hen fn de toekomst wel in uniform willen zien. Wanneer voor het berei ken van dit doel ooit stappen gedaan zullen worden, zal Z Eerw de eerste zijn, die daartoe zijn s eun zal verlee-j j^eSt5érsche nro alles' inzHn om- nen. Onder daverend applaus eindigde j n°rizon verscnenen, aues in zijn om Z.Eerw. zijne rede. Daarna werden nog een drietai nummers ten gehoore ge bracht en was hiermede deze plech tigheid afgeloopen. Door eenige belangstellenden werden der vereeniging bij deze gelegenheid enkele muzieknummers geoffreerd. De R.K. Werkliedenvereniging zal op Maandag 10 Maart, des avonds ten half acht in de grooie zaal van den R.K. Gildenbond, eene algemeene jaarvergadering houden Aan de orde zal worden gesteld I. Opening. 2 Notulen vorige alg. vergadering. 3 Jaarverslag Secretaris. 4. Jaarverslag Penningmeester. 5. Verslag Controle-Commissie. 6. Behandeling begrooting 1924. 7. Verslag van de in de laatste alg. vergadering benoemde commissie tot nazien der bescheiden van den pen ningmeester in verband met de aan tijging door het lid Math, van Loon. 8. Wijziging artikel 10 Huishoudelijk Reglement. 9. Bestuursverkiezing wegens perio dieke aftreding. 10 Bespreking Eucharistisch Congres door den Eerw. Adviseur. II. Mededeelingen. Maandagavond gaf de Gemengde Zangvereeniging „Vooruitgang zij ons Doel" in de Ned Herv. kerk een groot geving doet verbleeken door zijn siralenden glans, terwijl hij steeds hooger stijgt in het azuur van den muziekheme!Het beeld moge gewaagd klinken, voor dezen kunstenaar is het zeer zeker juist. Loyonnet is een muziek-mysterie, omdat zijn dóórvoelen en geven steeds iets wonderbaarlijks brengt; hij is een virtuoos, omdat hij zijn instrument beheerscht met een geweldige, met een al-omvattende kracht, die zijn toehoorders steeds weer opnieuw verstomd doet staan hij is een genie in den hoogsten zin, omdat hij de menschen met geweld tot zich trekt door de boeiende schoonheid van zijn groote kunst, die telkens weer iseen filosofische openbaring Uit zijn nuanceeringen straalt nu eens een zag-fijne subtiliteit, dan weer ontwikkelen ze een breed-expressieve giganteske kracht. En dit kunstgenie zal thans op 6 Maart a.s. Waalwijk bezoeken De bladen zijn allen één en al lof over dezen artistvolmondig wordt toe gegeven, dat Loyonnet is een der grootmeesters en misschien welde grootste pianist van onzen tijdWe willen hieraan toevoegen, wat bijv Louis Schnizler (die men hier te Waalwijk heeft leeren kennen als een bekwaam pianist) ons over Paul Loyonnet mededeelde„het is een concert, dat vrij goed was bezocht en j fameus, een geweldig pianistwat in alle opzichten geslaagd mag heeten. i een geluk, dat hij in 't land is, zoodat Onder leiding van den bekwamen j Dr. de Koos hem kon engageeren directeur den heer J. H. Nelis werden j Vooral deze laatste woorden zeggen de verschillende nummers van het met j genoeg Wij kunnen niet genoeg herhalen zorg samengestelde programma op schitterende wijze uitgevoerd Men kon 0p naar dit concertdat men dit toch merken dat er ijverig was gerepeteerd,j vooral niet verzuime het geldt hier want zoovel nuanceering als uitspraak een wereldberoemdheid een ster vielen te roemen. Vooral de bekroonde nummers ontlokten een luid en lang durig applaus. Ook de verschillende ten gehoore gebrachte soli voldeden uitstekend en het applaus dat ieder nummer ver wierf, was welverdiend. Het geheel was een mooie uitvoering. onder de grootenMen leze de annonce in dit blad. De liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" gaf j.l Zondag voor een talrijk publiek een uitnemend geslaagd concert. De verschillende koren werden keurig gezongen en getuigden van een ernstige studie onder de bekwame Reusachtig was de belangstelling - leiding van den directeur den heer L bij de opvoering der operette „Marijke n'-11 van Scheveningen", door de vereeni ging T A.V.E.N U. in „Musis Sacrum" Zondag en Dinsdagavond gegeven. Men had het tooneel met een paar meter verlengd en des ondanks had men een 475 tal zitplaatsen weten te verkrijgen, en toch moesten er Zondag nog een groot aantal personen worden teruggestuurd. Ook Dinsdag was het er zeer druk. Als bijzonderheid mogen we hierbij v Cromvoirt. Bijzondere vermelding verdient hierbij het groote koor met soli en pianobegeleiding „Het Woud" van R Hol, dat, de sterkte dezer liedertafel in aanmerking genomen, een uitnemende vertolking ten deel viel. Vooral de uitvoering der even moeilijke als schoone bariton-soli lieten bij den heer A. Boom niets te wenschen over De pianobegeleiding tenslotte was bij den jongenheer Verhoeven uit Drunen in goede handen, deze knaap vermelden, dat zoolang T.A.V.E N.U. belooft heel wat voor de toekomst. Hij had ook met een sonate van Beethoven die hij als extra nummer speelde, veel succes. De tenor-solo's van den heer H Verhoeven vieien ook zeer in den smaak. Een groot aandeel in het succes van den avond hadden tenslotte de verschillende jongere krachten die op onverbeterlijke wijze enkele comische scènes ten gehoore brachten, die on ophoudelijk de lachspieren in beweging brachten Vooral de heer E. v. Lier ontpopte zich als een eerste kracht n dergelijke scènes. Het welslagen van dezen avond moge voor de liedertafel een aansporing zijn om ons nog vaak op een dergelijk afwisselend programma te vergasten. Op het politiebureau te Waalwijk zijn inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen Een rijwielpomp, een huissleutel, een gouden broche (gouden tientje), een 3ortemonnaie met inhoud, een porte- nonnaie met inhoud, een bruine heeren ïandschoen, een bankbiljet van f 10, een blauw werkpak, een tabakspijp, een gouden lorgnet, een bril in etui, een roodkralen armband, een porte- euille met inhoud, een alpaca geld beursje, een gouden oorbel, een gouden broche, een zilveren dameshorloge, een zak met schroeven en schroevendraaier, een doublé armband, een sleutel, een gouden ring, een zilveren rozenkrans, een damespantalon, een doublé arm band, een rentekaart ten name van Berkelmans, een duimstok, een haarkam, een pak inhoudendeeen paar slob kousen, een slappen hoed, rood ge breide polsrnouwen, een bruin kinder pakje en twee flanellen heerenhemden, een regenjas, een vulpenhouder met gouden pen, een zwartlederen dames- tasch met inhoud, een heerenhand schoen, een schaatsriem, een gouden oorknopje, een pakje schuurpapier, een portemonnaie met inhoud, een hand beschermer, een schaar, een pakje rijksbriefkaarten met zegels, een por- temonaie met inhoud, een ijsmuts, een portemonnaie met inhoud en een schaats. De Burgemeester van Enkhuizen vestigt nogmaals de aandacht op de reeds eerder door den Burgemeester var. Grootebroek gedane waarschuwing tot het aanknoopen van handelsrelatiën met W. A. Venrooij Azn., handelaar in manufacturen te Grootebroek, meer bekend onder den naam van Anton v. Rooij, zonder te voren deugdelijke informaties te hebben ingewonnen Venrooij gaat ook thans nog door bij meerdere firma's in den lande goede ren te bestellen. Na ontvangst blijft betaling in den regel uit. Overneming in de nieuwsbladen is zeer gewenscht. De H.-C. van Politie te Groningen waarschuwt niet in handelsrelatie te treden met Hendrik Springer, 40 jaar, wonende te Groningen, Ruiterstraat no. 1, alvorens bij hem inlichtingen te hebben ingewonnen. Overneming in de dagbladen is gewenscht. De C. v. Politie te Leiden geef1 in overweging bij hem inlichtingen in le winnen, alvorens in handelsrelatie te treden met Karei Frederik Aronds, geb. te Tapanveli 1 Juni 1868, gep. Oost-Indisch ambtenaar, wonende te Leiden, Nieuwe Rijn no. 105. Overname in de dagbladen is ge wenscht. DRUNEN. Op de pluimvee-tentoon stelling te Castricum (N.-H.) behaalde de heer L, H. J Lambooij alhier met het trio Patrijs Leghorn oud, den 2den en Eere prijs DRUNEN. Zondag hield de Imker bond „Drunen-Elshout", onderafdeeling van den N. C. Bin de zaal der Jongelingen-Congregatie een vergade ring. Aan de orde was het vaststellen van de statuten en huishoudelijk reglement welke op enkele veranderingen na werden goedgekeurd. Bij de verkiezing van een definitief bestuur werd mei meerderheid van stemmen gekozen J Smits, J. de Kuif en Van Heeswijk bl herstemming. De eerste werd tevens voorzitter, de tweede secretaris. De contributie werd op f 1.50 gebracht. SPRANG-CAPELLE. In de gister middag gehouden Raadsvergadering is tot hoofd der openbare school in voormalig Vrijhoeve-Capelle benoemc de heer W. de Roon te Sprang, thans werkzaam te 's Gravenmoer. Een schrijven van Ged. Staten waarin deze aandrongen om de open bare school in de Nieuwstraat op te heffen en over te geven aan het bestuur van de Christelijke school, werd, on danks Ged. Staten dreigden bij niet inwilliging daarvan zelf te zullen in grijpen, voor kennisgevingaangenomen Verslag in ons volgend nummer. Aan den Burgemeester is een verlof verleend van 5—25 Maart. Ge durende dien tijd zal wethouder Van der Hoeven zoolang de functie van Burgemeester waarnemen. Gedurende de maand Februari 1924, werd aan het Hulppostkantoor te Sprang voor de Rijkspostspaarbank Ingelegd f 3055 78 Terugbetaald f 2606.46. CAPELLE. De afdeelicg Spraag— Capeile en Omstrekea vaa Volksonder wijs hield jl. Dor. dar dag des avonds 7 uur in de zaai van den heer L. F. vaa Dongen alhier haar eerste jaarvergade ring. Nadat door dea Voorzitter, den leer Colet, deze bijeenkomst met eet) woord van welkom aan de aanwezigen, geopend war, werden door den secre taris de notulen der vorige ledenverga dering voorgelezen, waarna de penning meester verslag uitbracht omtrent zij» gehouden beheer. Hieruit bleek, dat niettegenstaande de uitgaven io het eerste vereenigingsjaar zeer hoog ge weest ware», de kas sloot met een batig saldo. Door een commissie be staande uit de heeren H. Splerings, J. aak en P. J. Sterrenburg, werden daarna de boeken van den penning meester gecontroleerd en in orde be vonden. Vervolgens las de secretaris het jaarverslag voor, waaruit bleek dat het ledental der afdeeltng van 70 bij de oprichting gestegen was tot 143 en dat door de afdeeling in het oprich tingsjaar reeds een nuttigen arbeid verricht was. Nadat door dea voorzitter nog eenige mededeelingen betreffende de schoolkwestie en den naai- en knip cursus gegeven waren, werd deze goed lezochte vergadering op de gebruikelfi- se wijze gesloten. Woensdag 5 Maatt, des avonds uur, zal In de Ned. Hèrv. Kerk al- hieroptreden Dr. Sevetijn ült Dordrecht. WASPIK. Als een hoogs zeldzaam heid en als bewfis dat er tusschsn werkgever en werknemer nog weder- zijdsche waardeering bestaat, mag vermeld dat mej. Adriaaa Bufls gister dea dag herdacht, waarop zij voor 121 a ia dienst trad bij den Edel- Achtb. heer Burgemeester Dekkers. Zooals te verwachten, liet de hoogge achte familie Dekkers deze gelagetheid voor haar trouwe dienstbode niet on gemerkt voorbij gaas en verraste haar en et een kostelijk aandenken en een prettigen feestdag, welke zij in eigen familiekring mocht vieren. Moge de brave jabliaresse nog een maai haar zilveren jubsltij vieren De bletenprijs voor district 4b is vastgesteld als volgt Voor levering tot en met 11 Oct. f 21.50 per 1000 K.G. Van 13 Oct. tof en met 19 Nov. f 18 50 per 1000 K.G Na 19 Nov. f 17.— Levering per as aan de fabriek f 1 meer. Vergoeding voor ongewogen ea ongetarreerd f 0 30. RAAMSDONKSVEER. Den heer D. de Rooij werd gekozen tot lid van het Provinciaal Bestuur vaa den Chr. Nat. Werkm. Bond. Aan den heer Job. v. Gent werd vergunning verleend tot oprichting van een slachtplaats in de Groote Kerkstr Vrijdagavond geraakte de knecht vaa bakker v. D. onder een auto. Hst rijwiel was geheel vernield. De knecht zelf liep slechts eenige kneuzingen op. Gedurende de maand F«br. werd aan bet postkantoor Raamsdonksveer ingelegd f 11063.85 en terugbetaald f 28191 52. Door de landbouwvereeniging Raamsdonksveer werd de levering van lijnkoek, bereid uit Amerikaansch zaad, opgedragen aan het Centraal Bureau te Rotterdam tegen f 14.60 en de levering van zachte koeken aan de fa. Huyzer te Rotterdam tegen f 15.55 per 100 Kg, Marktbericht; Tarwe 13 f13 50 Haver 10 h f10 50; Boonen f 17.50 Erwten f 24; Rogge f 10; Hooi f 14 Naar we vernemen zal de postbode dhr. Stoffel eerlang overgeplaatst wor den naar R'donkdorp. Gedurende de maand Februari viel alhier 8 m.M. regenwater. Gedurende de maand Februar passeerden In 't geheel 1170 op- en afvarende stoombooten en zeilschepen de Rolbiug, met een gezamenlijken inhoud van 108786 tos. Na des morgens bevestigt te zijn door zijn schoonvader, den ZsetEerw heer Ds. Leenmans van Gameren, naar aanleiding van 2 Tlmotheus 2 1 deed des namiddags de van Zuid-Betjerland tot ons overgekomen Herder en Leeraar zijn Intrede met den tekst Zacharla 11 vers 7, hef laatste gedeelte. Behalve de consulent de ZeerEerw. Heer Ds. Anker van 's Gravemoer, waren aanwezig de Ringbroeders Ds. Jonker van Waspik, Ds. Meijer van Capeile en Ds. Wolthers van Sprang. Ook warden nog een paar gemeenteleden uit Zuid-Bsijerland op gemerkt. Steile de Almachtige den nieuwen Herder en Leeraar tot rijken zegen is dit deel van Zijn Wijngaard. MADE. Wegens vacature van een predikant te Drimmelen zal aldaar des nam. 2'/i uur ia de Herv. Kerk Ds Vermeulen van Moerdijk een vacature beurt vervullen. Eenige dagen geleden heeft mej. J. R. alhier, doordat ze bfl het schaat senrijden Is gevallen, een snijwondje opgeloopas. DU heeft ze met sloot water uitgewasschea, met het gevolg, dat ze daarna veel pijn kreeg, vooral osder dea arm. Geneeskundigs tulp van Dr. Houpst werd ingeroepen die bloedver giftigieg constateerde. Deze deed een kleine operatie ea zat dit ongeval geen verdere gevolgen ca zich sleepee, - Burg. en Weth. van Made c.a. maken bekend dat houders van spring aderen, voor zoover dit Made c.a. be treft, zich op 21 Maart a.s. des nam. ter keuring der slieren zich naar Wagenberg hebben te begeven. - De kleermaker J. van Olrschot alhier, werd, toen hij in zijn werkplaats zat te werken, opgeschrikt door het gerinkel van glas, waarvan hij eenige scherven op hef hoofd kreeg die hem verwonden. De gebroken ruit werd veroorzaakt door een duif die achter volgd werd door een roof- of z.g. dampvogel. De duif was zeer gehavend door de glasscherven, doch redde daardoor haaf leven, ofschoon het diertje van vermoeidheid een tijdlang het bewustzijn verloren had. Op de heden alhier gehouden veemarkt werden aangevoerd 49 stuks loornvee en 93 stuks biggen. De prijzen waren ais volgt: Vetvee f 1 05 i 115 per Kg. f Kalfkoelea f 375 i f 450; Kalfvaarzen f 300 a f 350; Muntigen f 225 a f 250; Hok- Eeiingen f 90 a f 135 Biggen f 14 a f 18 per stuk. Handel vrij goed. - De aardappelhandel is alhier wat levendiger geworden met iets stijgende püjzen. Voor iRoode S'er* wordt f 5.75, »Bravo« f 7.-— d f 7.50 bes'eed. De gekuilde zijn meerendeels voor '/s be vroren en verrot. De hooi- en strooprijzea houden zich met een weinig stijging in prijs vast. le kwaliteit wit hooi 1 15 d f 16, 2e kwalUeit pershool f 11 f 13 per 500 Kg. Zoo ook wit stroo f 8 d f 10 en geelbruin stroo i 8 a f 9 per 500 Kg. De op Zaterdag 1 Maart verkochte drachtige zeugen werden voor f80 tot circa f 120 per stuk van de hand gedaan. De boomgaardeniers alhier en omgeving spreken reeds thans hun beoordeeliag uit over den fruitoogst. Ze komen tet deze conclusie. Te oor- deeien naar de zeer veel gezwollen knoppen der boomen, belooft 1924 een goed f ui'jaa? te worden, vooral de kersenboomen staan vol flinke knoppen, hetgeen ook voorkomt in de naburige gemeente Drimmelen. Een en ander laat zich zeer goed aanzlea. De heer Huygens alhier be haalde dezer dagen het diploma voor schriftelijke cursus en opleiding voor verschillende examens in het instituut Caiand te Rotterdam. De heer Dr. J. H. Klijn is ziek geworden, vermoedelijk wegens over stelpende drukte oververmoeid, zoodat voor den tweeden dokter, den heer Houpst de reeds zware taak daardoor nog zwaarder wordt. Door de Heide-Mij., gevestigd te Tilburg, is het egaliseeren van grond, het maken van sloten en greppels aldaar, opgedragen aan P. v. d. Veeken aannemer alhier voor f 13.600 als laagste inschrijver, met vrijlating van werkkrachten, te nemen ter plaatse der werkzaamheden. Wegens vacature van een predi kant te Dongen, zal de ring-predikant Ds. Plaatsman a.s, Zondag des voorm. 10 uur aldaar een vacaturebeurt ver vullen Zondag 9 Maart hoopt Ds. Jansen alhier, wegens vacature van een predi kant te Lage-Zwaluwe, des voorm. 9 30 uur in de Herv. Kerk aldaar, een predikbeurt te vervullen, terwijl hij des n m. 2 uur in eigen gemeente hoopt voor te gaan. De caféhouder B van Veeken, alhier, heeft zooals hij dit gewoon is weer een aardig idee gehad met de vastenavonddagen. Bij bekkenslag heeft hij in de gemeente doen verkon den dat hij een biljartwedstrijd hieid en als prijzen stelde een kalf, een big en nog andere prijzen. Begrijpelijk zijn er vele liefhebbers komen opdagen. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Donderdag 6 Maart. Agenda: Havenwerken. Kaatsheuvel, 4 Maart 1924. Naar we vernemen, rijzen van verschillende zijden stemmen op om te protesteeren tegen de bezuinigings maatregel der posterijen om het post kantoor te Kaatsheuvel in de toekomst minder uren per dag open te stellen. Algemeen begint men tot het bewust zijn te komen dat de voorgestelde regeling een groot nadeel gaat toe brengen aan onze industrie. Zijn de geruchten waar, zoo zal alles in 't werk gesteld worden om inkrimping van de uren van openstellen te voor kauwt.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 5