Een Dienstbode Te Koop of te jtaur: een goed beklante SMEDERIJ Firma P. Qdenkirchen „Sneekenbrink's Kindermeel" Holl. Herder, CROQUET JES A. C. P. Speekenbrink PnIEUW J hebben wil wegens te late aankomst van speciaal hiervoor gekochte Huishoudelijke Artikelen en ook wegens de enorme drukte tijdens deze week Alie speciale Reclame-prijzen blijven gedurende deze week nog gehandhaafd. ■iMCMMivsii flieuws uit fieusden. Advertentiën. gevraagd gevraagd. Holl. Herder JaL SPORT. HOUTVERKOOP NIEUW Neemt proef met mijne 8 en 10 cent per stuk. NIEUW I. J den braven en krassen oudjes dien dag niet aan blijken van belangstelling ontbreken. RAAMSDONKSVEER. De Kyno- logenvereeniging Raamsdonk e.o. koos tot Bestuurslid in de vacature ontstaan door het vertrek van den heer Jansen, den heer Adr. Kommers PHz. Besloten werd dit jaar in Mei alhier een Nationale Hondententoonsteiling te houden, waartoe toestemming van den Raad van Beheer wordt aan gevraagd. De heeren Adr. Kommers* de Ktoone en Schamper, de laatste gemeente veldwachter alhier, werden gekozen tot subcommissieleden, teneinde verschil lende aangelegenheden af te werken en te regelen met het oog op het houden van bovengenoemde Nationale Hondententoonsteiling. Alhier werd onder leiding van den WelEd. heer v. d. Werf, dieren arts, een Rijvereenlging opgericht. Naar wij vernemen traden reeds meer dan 20 boerenzoons toe. Donderdagavond zal de afdeellng Raamsdock van den C. N. W. Bond ter gelegenheid van haar 21-jarlg be staan, een feestavond houden. Een schip met materialen voor den bouw van den watertoren alhier ligt bij de Dongebrug. Waarschijnlijk zal derhalve eerlang met den bouw begonnen worden. Naar wij vernemen zal de zoo noodzakelijke verbetering van den weg Laan tot Dorp geschieden als de buizen voor de waterleiding gelegd zullen zijn. Het weiland der gemeente, on geveer 6 H.A., het vorig jaar gehuurd o.m. door de heeren Bulks en Matbon tegen f 200 per H.A., werd nu gepacht door de heeren v. Rijsbergen en v. Zon voor ongeveer denzelfden prijs, terwijl het weiland van den heer Hoogenkamp, 0,84 H.A., gehuurd ge weest door den heer A. Konisgs, voor f 110 nu publiekelQk ingehuurd werd door bovengenoemden v. Rijs bergen voor f100. De Diaconie der Ned. Herv. Gem. ontvangt dit jaar voor haar welland nog ongeveer f 60 meer dan het vorig jaar. Marktberichttarwe f 12.50, haver f10 50, stroo 18.hooi, iets vlugger dan vorige week, f 17. Op de halfjaarlijksche vergadering van de Veeverzekering werd besloten met het oog op het mond- en klauw zeer den gewonen aanslag te heffen, niettegenstaande de financieele toestand der kas rooskleurig Is. Naar aanleiding van de prachtig geslaagde uitvoering van het Chr, Mannenkoor, gaf deze vereenlging aan de leden een gezellig avondje. Wegens vacaturebeurt zal de ZeerEerw. heer Ds. Ewoldt alleen Zondagvoormiddag voor de Herv. Gem. optreden en wel op 't Veerdes na middags zal er leesdienst op 't Dorp worden gehouden. De Zondagsschool der Herv. Gem. zal Zondagmorgen 11 uur op 't Veer worden gehouden. Voor de Ger. Gem. hoopt Zondag morgen half tien en des namiddags vijf uur op te treden, de Zeereerw. heer Ds, Zwlers, voormalig predikant alhier. Tot bestuurslid van de weegbrug «Gemeentebelang4 werd herkozen de heer D. Zijlmans. Aangezien de gelden op de Hanzebank waren geplaatst, kon er geen dividend uitgekeerd worden. Het huis bewoond door den heer H. Zijlmans, ingezet op f 3360 en ver hoogd tot f 4850, werd ten slotte nog met f 20 verhoogd en afgemijnd door den heer G. v. Aalst alhier. De heer Sneep zal als afgevaar digde van het Groene Krols Raams donk e.o. de vergadering van de Prov. Afdeellng te Breda bezoeken. RAAMSDONK. Op 1 April a.s. om 12 uur des middags wordt de bewaking en afsluiting van den spoorwegoverweg in den Omschoorweg opgeheven. Deze week zal de gereorganiseerde Brandweer haar eerste oefening houden. In de afgeloopen week waren bQ de arbeidsbeurs alhier ingeschreven 61 werkzoekenden, allen grondwerkers, tegen in de vorige week 85. De kiezerslijst voor deze gemeente is vastgesteld met een aantal van 3244 kiezers. Onze vroegere dorpsgenoot de heer Tb. W. Dopheide, thans commies ter secretarie van Ginneken, is benoemd tot ontvanger en ambtenaar ter secre tarie van Zwaluwe. Naar wij vernemen bestaan er plannen om de bewaking en afsluiting van den spoorwegovergang aan den Nieuwen Weg op te heffen. MADE. Bakker P. v. T. liet Dinsdag avond fiets en mand bij een klant buiten staan en toen hij een poos later terugkwam was zijn fiets met mand verdwenen. Woensdagmorgen werd een en ander op een 8 Meter hoogen steiger van de in aanbouw zijnde school teruggevonden. Na eenlg beraad werd de fiets naar beneden gebracht en degene die ze gevonden had kreeg voor dit werk 8 tarwebrooden, den inhoud van de broodmand. De halte-stationchef van Made en Drimmelen die ODlangs voor zijn betrekking werd afgekeurd komt hier tegen in beroep en zal zich te Utrecht doen herkeuren; De nieuwe voor dit jaar vast gestelde hondenbelasting moet, naar men verneemt, aldus zijn vastgesteld een vastliggende hond f 4.een losloopende op f 5.met verplichting van het dragen van een penning aan den halsband. Bij den landbouwer Chr. van Wingerden >den Horst» alhier is onder het vee mond- en klauwzeer geconsta teerd. De wettelijke maatregelen zijn getroffen. Op het alhier bekend staande «hoekje» op de Stationsweg gelegen reden A. v. d. Veeken en J. Braat beiden op een fiets gezeten tegen elkander in. Geen persoonlijke onge lukken, doch de fiets van A. v. d. V. raakte geheel in elkaar. J. B. kwam er beter af, die op zijn fiets zijn 's weegs kon gaan. Vrijdag is alhier in hoogen ouder dom overleden den werkman V., die in de wandeling de tweedummlge ge naamd werd omdat hij aan één hand twee duimen had. Het komt in onze gemeente zeldzaam voor dat er zooveel in aan bouw zijnde panden zijn als dit jaar het geval is, t.w. 1 school, 4 bouw hoeven, 1 winkelhuis, 4 flinke burger woningen en 7 a 8 arbeiderswoningen, zoodat gelnkkig zoowat ieder vakman genoeg werk heeft. .Men verneemt dat de «Bouwbond» het voornemen heeft een vergadering te houden ter bespreking der wijziging der huur van woningen ten voordeele der huurders. Nu, dit is niet overbodig, daar zelfs voor een gewoon burger- wonlngtje f5.50 per week huur betaald wordt. Op de veemarkt alhier waren slechts 17 stuks hoornvee aangevoerd vermoedelijk is deze aanvoer zoo gering door de voorkomende ziekte van vee op stallen. Er was geen noemenswaardtgen handel. Biggen 70 k 80 stuks. Prijs f 12 tot en met f 17. Handel hierin vlug. Men is alhier in de gelegenheid gesteld 2 malen per dag heen en terug per »Thor> naar en van Rotterdam te varen, doordat een tweede boot daartoe 1* de vaart is gebracht. De heet G. en mej. A. alhier kregen Zaterdag j.l. een emmer kokend water over hun rechter voet, met het gevolg dat ze zeer ernstig gebrand werden en geneeskundige hulp moest worden Ingeroepen. Een alhier in veiling gebracht sterk in steen gebouwd en met pannen gedekt arbeldershuis met bergplaats en daar achter gelegen ruim 7 aren tuin grond, vond geen kooper voor de som van f 800, terwijl dit vóór 1914 '/a meer had gekost. toch zullen er wijzigingen moeten komen. Heusden, 25 Mrt 1924 Zaterdagavond hield de Chrl Jongelings-vereeniging „Eben Haëzer" in de Bewaarschool haar jaarvergade ring. De 15 Nos. van 't programma komische, zoowel als ernstige benevens enkele voor een korps fluitisten werden uitstekend ten gehoore gebracht, ter wijl ook de inwendige mensch niet geheel werd vergeten. Onder de werke lijk overtalrijke bezoekers waren enkele vertegenwoordigers van zustervereni gingen o,a. uit Well, Woudrichem, Waspik, etc. Met genoegen zal „Eben Haëzer" op dezen avond kunnen terugzien. Op uitnoodiging der R. K. Debatingclub „St. Catherina" hield de Z.E. Pater Zey, superior van 't retraite huis te Vught, Zondagavond in het Patronaat een voordracht met licht beelden over Vondels „Altaergeheime- nissen". Na verwelkoming door den Voorzitter begon hij direct met zijn verklaringen en lichtbeelden, waarna hij een paar honderd verzen zegde. Evenzoo ging het na de pauze, terwijl hij toen tevens in verband met het Eucharistisch Congres te A'dam de geschiedenis vertelde van het Mirakel des H. Stede te A'dam. Voor en na de pauze werden een tweetal toepasselijke liederen gezongen. De zeer talrijke aanwezigen zijn in de gelegenheid geweest te kunnen profiteeren van de zeldzame gaven van een onzer beste Vondelkenners. Nadat de Eerw. Pater Mengel berg in beide Missen de gevoovigen had opgewekt, tot het meemaken eener retraite, werd des namiddags om 4 uur in de R.K. Kerk nog een extra propaganda-bijeenkomst gehouden voor oud-retraitanten en genoodigden, welke bijeenkomst zeer druk bezocht werd. GOEDE RECLAME IS EENE UITSTEKENDE GELDBELEGGING. De uitslag van den internationalen wedstrijd België—Holland, die 1.1. Zondag onder zeer groote belangstel ling in het Stadion te Amsterdam werd gehouden, is gelijk spel 1—1. Waar de uitvoerige beschouwingen in dag en sportbladen reeds algemeen zijn verschenen, heeft het voor ons geen doel deze hier nog eens te herhalen. Volstaan we met te zeggen dat de cijfers vrijwel den juisten stand weer geven, dat de Belgen hun goal haalden door een fout van den Hollandschen keeper de Boer, dat van de Holland- sche spelers Denis en de Natris en van de Belgische Swartenbroekx en Verbeek de sterren waren. Het Hoil. Elftal voldeed als geheel vrij goed, Heden werd plotseling van ons weggenomen, onze geliefde Man, Vader, Be huwd- en Grootvader BASTIAAN TIMMERMANS, in den ouderdom van ruim 63 jaren. Wed. A. M. Timmermans. Sprang C. B. Timmermans. M. A. Timmermans-Maat en Kind. W. A. Timmermans. C. F.Timmermans-Pomper en Kinderen. H. W. Werther- Timmermans. W. Werther en Kind. Zaandam B. D. Timmermans. G. C. Timmermans Groot en Kind. Waalwijk32515 E. M. Timmermans. Waalwijk, 24 Maart 1924. Door omstandigheden direct nette voor kunnende fietsen ver- elschte, bij 32513 JACQ. OVERGOOR, v.h. Fa. Gez. ZIJLMANS. Comestibles. WAALWIJK. Depót „Nutricia". - Telefoon 134. (B o v e n m e i d.) AdresHotel ADELAARS, Tilburg.' 32514 waar veel HOEFBESLAG wordt uitgeoefend, om geving Waalwijk. Brieven onder No. der adv. Bureau van dit blad. 32506 Optioië», 31822 25 Vuchterstraat 25, 's-HERTOQENBOSCH. Telefoon Intercommunaal 176. Fabbik tam kunstlmdmhatmm, Buck- mm Buikbamdmm, Rhchthoudmwj, Plattobteolmm etc. Soreekda# alle Dlutiaven. Scheikundig onderzocht en is uit deugdelijke bestanddeelen samen gesteld. 32510 Hooge Voedingswaarde, gepaard aan Lichte Verteerbaarheld. Wegens niet accordeeren met mijn jachthond te koop met stamboom, reu, goed jaar oud, ged. afgericht, zeer mooi exem plaar, donker van kleur. Dagelijks te bezichtigen bij Mr. H. J. M. LOEFF. te Drunen. Geen brieven. 32511 MIJNHARDT's Zenuw- ..75" Laxeer- <50c' Staal- 90ct Maag-75c» Hoofdpijn- 60c» 'TABLETTEN aan de Haven te Waalwijk op 32488 DONDERDAG 27 MAART 1924 des voormiddags ll uur ten over staan van Notaris A. SCHAAP waaronder Zware Slijp-, Vlot- en Achterdeelen, Ribben en Latten. Aanbevelend, 32588 Stationstr. 9. WAALWIJK, Tel. 148 DE HEER Bij Apoth. en Drogisten 1 0 met 8 verlengd. VROOM O DREESMANN

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 3