Onze nieuwe Zetmachine. Te Koop oi Ie gen Heerenlmis Oagrneisje I een Bijtuiger Muziek. Muziek. Zaterdagmiddag 2 ttnr OPENING Gramafoons FM TH. II. HUK. 11 ei Firma Chr. de Kort, Piachtsoiteeig FORNUIZEN I. C. Mortier Zonen BON Het Volledié Practisch Correspondentieboek Advertentiën. Winkelhuis, gevraagd. Zwikmachine. W. Baan-Vos. Ook Reparaties. Speciaal eigen iabrikaat. Firma TH. v. WIJCK. Dames- en Heerenschoeisel, Probeert eens onze sterke Jongenslaarzen. Reparatien aan schoenwerk Jac» Oomens. Grootesfraaf, Waalwijk. KINDERSCHOENEN TUINMEUBELEN. voor de Lezers van De Echo van het Zuiden" 1H verschuiving, en dat een des- „d verzoek aan den minister jlijk kan worden onderieekend det concept is voorgelezen, eenige leden als hun meening [ongeorganiseerde patroons ook ,e|jjk deze overwerk-vergunnirig [rijgen en hierbij komt nog dat jerkeerigheid geen kindertoeslag igeven worden aan origeorgani werklieden. Deze kunnen dit beurt weer gemakkelijk krijgen georganiseerde patroons. Men dat deze overwerkvergunning liet-leden moeilijker moest zijn ;rijgen en besloten wordt hier- nadere inlichtingen in te en nog eens met de arbeiders- aties te confereeren. De voor wijzigingen in het collectief t: wat betreft arbeidsverschui- glijdende loonschaal, kinder- enz., welke geheel verband met de wijziging in de over ■gunning, worden aangehouden i volgende vergadering, waar- dit laatste punt nog nader tek noodig is. kamerlid de heer Fleskens. er vergadering en wordt door rzitter gecomplimenteerd en hem dank gebracht voor hetgeen onverdroten ijver en met groote itendheid voor de indusuie edaan. De heer Fleskens wijst ilde af, al doet het hem een en voor de industrie in 't alge ets te hebben kunnen doen. Hij dat men in den Haag soms een irdige kijk heeft op sommige Menschen die midden in het ;he leven staan zijn er nog lig, al zijn het groote figuren in eld constellatie. Men heeft ten gaan inzien dat er voor de ndustrie iels moest worden en daaraan heeft hij naar en meegewerkt. Hij brengt den er dank en zegt gaarne ook in jkoinst den bloei der schoen Ie te zullen bevorderen, na heeft eene bespreking plaats ior publiciteit geschikt), waarvan taat is. dat besloten wordt dat eren Fleskens en Klijberg den Ben dag een bezoek zuilen h aan Minister Aalberse. (De iter met den secretaris hadden vroeger eene bespreking met eren Fleskens en Heringa in behandeling van eentge meer jdelijke zaken, oa. borgtocht, urantiën en agenturen van den litbreiding Bondsbureau, aanvul- rzoeningsraad, het verzoek om van den heer |os Maassen als retaris, welk laatste punt alsnog igehouden in verband met het riaat van den Verzoeningsraad, de vergadering gesloten. )e Minister van Onderwijs, n en Wetenschappen heeft: epaaid, dat de commissie, belast t afnemen van het examen ter sing van de akte van bekwaam at het geven van nijverheids ijs, gemerkt Np (schoenmaken) die akte te verkrijgen aantee :n, voor het jaar 1924 zitting iden te 's Gravenhage lenoemdtot lid en voorzitter mmissieH. J. de Groot, inspec- neraal van het nijverheids ijs te 's Gravenhage :den, om, zoo noodig, met het lemen van het voorzitterschap len belast, G. A Groote Haar, ;ur van het nijverheidsonder 's Gravenhage en dr. A. Pit, eur van het nijverheidsonderwijs m (N.-H.) :den o.a J. P. van Duyne, Prir.s istr 16 te Scheveningen August beeldhouwer en leeraar aan de lijke school voor kunst, techniek bacht te 's Hertogenbosch, wo- te Wageningen Dr. F, W. C ave, arts, Calvanistr. 81 te enhage en Hendrik Hoek ir der vakschool voor schoen- te 's Gravenhage. Ie derde Internationale Schoen er Jaarbeurs zal van 22 tot en i Sept. a s in het gebouw der in de Ferdinand Bolstraat te dam worden gehouden. De ie ruimte in dit gebouw is van ard, dat aan alle deelnemers heid geboden wordt in één zaal te exposeeren, waardoor pperde bezwaren tegen zijzalen Ier goed gelegen monsterkamers te vervallen. Ie Waalwijksche Kegelbond zal lensdag 9 April des avonds ten egen in het Hotel Gerris eene ene vergadering houden. De luidt: pening en notulen. ekening en verantwoording van mningmeester. litreiking medailles competitie- jd. imenstelling van een Bonds iststelling datums Bekerwedstrijd n 's-Hertogenbosschen Kegel- -eer tot ons genoegen kunnen ededeelen, dat onze Hoogere lsschool door de Regeering is als eene Hoogere Handels met 5 jarigen cursus, alwaar amens kunnen worden afge- ►p het jl. gehouden Biljart-con ti Sprang-Capelle uitgeschreven Wij geven hierboven eene afbeelding der nieuwe (tweede) Zetmachine in de drukkerij van onzen uitgever. Het is eene machine van de allernieuwste constructie, een Linotype met drie magazijnen, model no. 8, en vervaardigd door de „Mergenthaler Linotype Co.," New-York (U.S.A.) door de Biljartvereeniging „Het Kalme Spel" heeft de Biljartvereeniging „Ons Genoegen" gevestigd bij den heer A. Kemperman weer een schitterende overwinning behaald nl. den eersten (een prachtigen beker) en den vijfden prijs. Te Vucht is overleden de Edel- Achtb. heer Johannes Gerardus van Kemenade, oud burgemeester van Nuenen c.a. Hij werd geboren te Gestel in 1861, wijdde zich de eerste 17 jaren aan 't onderwijs en werd 20 Juli 1911 benoemd tot burgemeester Hij was een bekend oudheidkundig na vorscher, schreef o a het werk „Op schriften van Kerkklokken". Donderdag 24 dezer wordt eene vergadering gehouden der Kamer van Koophandel voor de Langstraat alhier. A s. Woensdag komt het dag. be stuur bijeen tot het opmaken der agenda. Blijkens vorensiaande advertentie zal de Z.Eerw. pater L DumoulinS. J. a s. Vrijdag en Zondag een lezing houden met lichtbeelden over de Missie in Britsch-Indië. Degenen die zijne brieven hebben gelezen in het „Kerkklokje", en dat zijn er vele duizenden, behoeven we niet aan te sporen deze lezing bij te wonen, want 't geen zij gelezen hebben zullen zij thans gaarne willen hooren uit den mond van dezen Waalwijkschen missionnaris, die tot zulk een verant woordelijke positie door zijne overheid werd geroepen als leeraar aan de universiteit te Calcutta. Maar ook de wildernis van Britsch-Indië is hem niet onbekend en over dat alles zal hij deze avonden spreken en daarbij tal van platen laten zien betrekking heb bend op dit missie-gebied. Een hoogst interessante avond staat ons dus te wachten niet alleen, maar een avond die tot steun moet dienen voor de missie. Want alleen om steun en belangstelling te wekken voor dit missie-gebied is pater Dumoulin voor een paar jaar naar Holland en België gezonden Aan U Waalwijkers te toonen dat ge iels voelt voor het missieveld en voor den Waalwijkschen Missionnaris. Voor nadere bijzonderheden zien men de advertentie. Zaterdag 29 Maart j 1. hield de Coöp. Verbruiksvereen „Ons Belang" in de St. Clemens-parochie hare jaar vergadering welke goed bezocht was. Dat het werkelijk voor de leden „belang" had, bewijst wel, dat er door genoemde vereeniging aan hare leden 6 pCt. is uitgekeerd. Een aanmoediging voor anderen. In Juli a.s. zal te Eindhoven het zilveren jubilé van den N. C. B. worden gevierd. Men verwacht, dat er circa 1000 afgevaardigden bij elkaar zullen komen. De vereeniging voor het vreem delingenverkeer heeft op zich genomen voor onderdak van 700 gasten te zorgen Naai' wfl vernemen zal Dinsdag nieuwe Hoogere plechtige wijze 29 April a.s. de Handelsschool op worden geopend. In ons volgend nummer komen wij daarop nader terug. DRUNFN. Coöp. Eerste Langstraat- sche Stoom-zuivelfabriek. In de jaarlijksche algemeene ver gadering van bovengenoemde vereeni ging werd door den directeur verslag uitgebracht over het jaar 1923. waar aan het volgende is ontleend Ontvangen melk 3,712.102 KG Afgeleverde melk 534,930 K O. Verwerkt voor boter 3,177,172 K.G. Gebruikt per K.G boter 27.16 K.G. melk. Gemiddeld vetgehalte der melk 3,26 pet. Gemiddelde prijs per pet. vet 12.20per 100 KQ melk f7,155 Voor ondermelk van de verkochte melk is bovendien betaald f 21051 89. gedeeltelijk f 4,—, gedeeltelijk f 3,50 per 100 K G melk Werd afgeschreven op gebouwen en machines f 5036 Bijschrijving ledenkapitaal f 1850.— NIEUWKUiJK Op 7 en 8 April a s. zal naar we vernemen door de Gra ven d'Oultremont uit Brussel op hun landgoed alhier een snippenjacht ge houden worden. Dat het nog geen mobilisatietijd behoeft te zijn om voor de paarden hooge prijzen te krijgen blijkt uit het feit dat door den landbouwer Adr. Fitters op de Woensdag alhier gehou den paardemonstering zijn paard werd verkocht voor den kolossalen ptijs van f 725. Aan het hulppostkantoor alhier werd in de maand Maart 1924 voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f 2656.49. Terugbetaald f 9141.50. Voor het a.s. concours van Schuttersvereenigingen gedurende de Paaschdagen hebben zich niet minder dan 75 vereenigingen aangemeld. Voorwaar een mooi getal. 's HERTOGENBOSCH. Staande de daartoe belegde vergadering in „Lo hengrin" werd een comité gevormd, dat zich zal beijveren de werkloosheid- bestrijding zoodanig te regelen, dat daardoor groote vermindering van uit gaven voor de gemeente tot bestrijding der werkloosheid verkregen wordt Er zal getracht worden productieven arbeid te verschaffen in fabrieken en werkplaatsen. Doch er behoort nog heel wat toe eer er daadwerkelijk iets zal kunnen bereikt worden. Ook het comité behoort nog te worden uitge breid met werkgevers als leden Het bestuur is samengesteld uit de heeren W. Lutkie, H. Grasso, mr. J. van Roosmalen, W. van Brunschot, A. Verhagen, mr. A. v. d. Pol mr. R. de Menthon Bake, dr. L. Franken enjos. Meijring. TE HEUSDEN, met afgesloten Tuin en een geschikt voor alle doeleinden. Te bevragen onder letter B. Bureau van dit Blad. 32572 EEN ZINDELIJK Aanmelden 's morgens tusschen 10 en 11 uur en 'smiddaas tusschen 3 en 5 uur. 32573 STATIONSTRAAT 53. in de snijderij, tevens gelegen heid zich verder te bekwamen. Stoomschoenfabriek, WAALWIJK. Aan hetzelfde adres zeer BILLIJK TE KOOP: een in prima staat zijnde, weinig gebruikte 32571 ■)ngezondan Mededeelingen. Slapeloosheid brengt U in een toestand van volkomen uitputting. Mijnhardt's Zenuwtabletten overwinnen slapeloosheid spoedig. Kekwr 79 «1. Bij apoth, tn drogisten. in de welbekende Rijwielzaak van W. BAAN, waaraan ik vanaf heden heb ver bonden een afdeeling in met en zonder hoorn, GRAMAFOONPLATEN, NAAL DEN, ONDERDEELEN, enz., enz. Elke Machine één jaar garantie Tevens is aan onze zaak verbon den een vakkundige 32575 Reparatie-Inrichting. Beleefd aanbevelend, No. 7, Hoek Wagenstraat nabij de Haven. Meest concurreerend, soliedst adres voor wat tot 32574 Aanbevelend, SPECIAAL ADRES VOOR ALLF: SOORTEN in gewone zoowel ais fijnere soorten. in verschillende soorten en modellen. UITERST BILLIJK EN SOLlED. 32576 Aanbevelend zoowel In gewone gegoten ais geëmailleerd. VEEVOEDERKETELS. - WASCHFORNUISJES. VLECHTWERK. 'PRIKKELDRAAD. Hoogstaat A7&8. GORINCHE M. ABONNEERT U OP EN ADVERTEERT IN „DE ECHO VAN HET ZUIDEN". door JOS. LAND. 136 pagina's, In stevig omslag. Prijs slechts f 0.90. Dit brievenboek geeft een verzameling van alle mogelijke modelten over de meest uiteenloopende onderwerpen, als: Familie brieven bij geboorten, ziekten, overlijden, verzoeken om geld, aan maningen, verontschuldigingen, vergiffenis, enz. enz.bovendien een uitvoerige, degelijke verhandeling over de correspondentie, hoe deze moet worden ingericht en hoe de wenschelijke vorm is in verschillende omstandigheden. Kleine aanwijzingen omtrent Papier, Schrift, Titulatuur, Adresseering, Begin en Slot, Postcriptum, het Invouwen der Brieven en de Verzending. Het Tarief voor brieven en kaarten, telegrammen voor binnen- en buitenland, enz. MEER WAARDEVOL is dit brievenboek nog geworden door het invoegen van vele prac- tische modellen vanVerzoekschriften en Requesten, zooalsoffici- eeie solicitaties, verzoek aan H. M de Konjngin voor wettiging van een kind, om naamsverandering, verzoek aan den.kantonrechter om toestemming voor een huwelijk, vergunning voor den verkoop van sterken drank, bezwaarschriften tegen belasting, acten, formali teiten voor en bij het huwelijk, scheiding rechten en verplichtingen in de samenleving, zegel- en registratierecht, volmachten, enz Modellen van huwelijksaangifte, stelling van een voogd, memorie van successie, acte van scheiding, koopacte, huurcontract, arbeids overeenkomst, enz. Dit onmisbaar boek stellen wij voor de lezers van dit blad ver krijgbaar voor den prijs van slechts f0,90, franco per post f 1,—na toezending van het bedrag met verwijzing naar deze bon-advertentie, bij GEBR. GRAAUW's Uitgeversmaatschappij en Boek handel te Amsterdam. SINGEL 80. - TELEF. 46460. 32553 tag-) ij» - 9 i -V 99

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 7