«WHUHUIM Derde Blad. Ruwe Huid Schrale Lippen Hieuw; uit Neusden Nieuws uitKaatsheuvel. Sport. Rechtszaken. Kerknieuws. P5JROL PUROL Nummer 28. Zaterdag 5 AF i- WASPIK. Wanneer het weer niet spoedig beter wordt, ziet het er voor de tuinders slecht uit. Er kan niet ge zaaid worden Ook is men bevreesd, dat de nachtvorsten schade zullen doen aan het vroege fruit. Sommige boeren klagen, dat het stalvoer voor het vee zoetjesaan op raakt. Komt er niet spoedig verandering in het weer, dan dreigt er gebrek aan veevoeder. Voor den boer een schade lijk werk. Bij gebrek aan belangstelling zal de moedercursus, welke het „W.-G. K. wenschte te doen geven, niet doorgaan. Naar wij vernemen is onze hoog geachte dorpsgenoot de heer W. P. A, Brokx te Amsterdam gepromoveerd tot arts. RAAMSDONK. Donderdagnacht zijn bij J. R. vier eenden gestolen. De daders zijn tot heden onbekend. In verband met het heerschende mond- en klauwzeer heeft het gemeente bestuur publicaties doen/aanplakken tot het koken van melk. Woensdag zijn eenige Hongaar- sche kinderen naar Budapest vertrokken. Nu met den bouw van den water toren is aangevangen, zijn verscheidene leegstaande woningen van de Woning- bouwvereeniging weer betrokken. Het rijwielpad van de Julianalaan naar het Dorp is men bezig geheel te vernieuwen. Voor de vele wielrijders, die daar passeeren, is dit een ge- wenschte verbetering. RAAMSDONKSVEER. Voor de Ned. Hert?. Gam. zal da ZeerEerw. heer Ds. Ewoldt Zoadag des morgens half tiea op 't Veer en des avonds 6 uur op 't Dorp optreden. De ZeesEsrw. heer Da. Bavink vaa Rotterdam zal Zondagmorgen om half tien en des namiddags om 5 uur optreden voor de Geref. Gemeente. De Zondagsschool der Ned. Herv. Gemeente wordt Zondag elf uur op 't Veer gehouden. Op de werf der N.V. Scheep» bouwwerven v.h. P. en A. Ruijtenberg werd de kiel gelegd voor een sleep- schlp groot 825 ton voor rekening van dhr. Lamb. Oerlsmacs te Made. De heer G. Knaap werd gekozen tot commissaris van de Zuivelfabriek >Nooit Gedacht». De heer A. v. Maagdenberg, Kommies le klas, werd benoemd tot deskundige voor de schatting der waarde van kot meubilair voor de Personeele Belasting voor Geertruiden- berg» Made, Drlmmelen, Raamsdonk en Waspik. Heden Zaterdagavond zal de C. N. W. Bond een gewone vergade ring met de leden houden. Gedurende de maand Maart werd aan het postkantoor Raamsdonksveer c.9., In totaal lagelegd f 10.917.13 en terugbetaald f 22.300.75. Gedurende de maand Maart pas seerden ia het geheel 1547 op- en afvarende stoombootea en zeilschepen met een gezamenlijken inhoud van 149.912 toa de Rolbrug over de Donge alhier. - Het paard van dhr. D. sloeg met de kar achter zich op hol. Weldra waren de boomea stuk, de kar rolde over den weg en de inhoud natuurlijk eveneens. MADE. Door Burg. en Weth. alhier wordt belanghebbenden bekend ge maakt dat de keuringsraad voor de dienstplichtigen 1925 zitting houdt op Dinsdag 6 en Woensdag 7 Mei 1924 in het Boadsgebouw te Zevenbergen en zoo noodig op 15 Mel a.s. in de kioosterkazeme te Breda. De heer J. V. d. Elshout, onder wijzer aan de O. L. School alhier, is overgeplaatst als zoodanig naar een R.K Jongensschool te Oudenbosch. Het R.K. Kerkbestuur alhier, heeft onderbands aanbesteed hst bouwen van een betonnen muur vac plm. 60 M. lengte en 2 M. hoogte te plaatsen achter het Liefdegesticht »St Jozef» tot afsluiting waar tot dusver een hooge doornen heg stond. Het werk is opgedragen aan André Knoop Mr. metselaar alhier, als laagste inschrij ver. Op Zondag 6 April a.s. zal Ds Jassen te Made des nam. 2 uur in de Herv. Kerk voorgaan. Ds. Vink te Drimmeien zal op 6 April des nam. half drie in de Herv Kerk aldaar voorgaan. De slagersgezel Th. Brouwers alhier had het ongeluk te vallen, met het gevolg dat hi) zijn rechterarm zeer ernstig kneusde, zoodat door Dr. Houpst geneeskundige hulp geboden werd, De werkman L., werkzaam op de in aanbouw zijnde R.K. Jongens school, werd gisteren onwel, zich uiten de in ernstige verstandsverbijstering. Heden is de man niet teruggekeerd, doch onder geneeskundige behandeling gesteld. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteetende halppostkan- toren is in de Rijkspostspaarbank over de maand Maart Ingelegd f 20.950.52, terugbetaald f 18.474.21. oor de nrma Verwater Co., aannemers alhier, is bij inschrijving aan A. v. d. Elshout opgedragen als laagste inschrijver het onder- en boven-ijzer- werk voor een te bonwen brug te Ginneken. Aan het bemiddelingsbureau zijn nog voor deze week Ingeschreven 12 werkloozen, meereadeels aard- en polderwerkers, hetgeen weliswaar ees groote afname van wetkeloozen is, doch ook beteekest dat er weinig buitenwerk wan dien aard is. TILBURG. In de Maandagavond gehouden gemeenteraadsvergadering is besloten tot den bouw van 150 wonin. gen nabij de Oerlesche straat en 83 woningen aan den Kwaden Hoek. Voorts besloot de raad tot den bouw van een koelhuis bij het reeds vol tooide, doch nog niet in gebruik zijnde slachthuis. De aan de oprichting van een koelhuis verbonden kosten worden geschat op f 193 000, resp de gebouwen f86.000 en machinerie f107 000. Voor den bouw van een R. K. kerk in de nieuw op te richten parochie Broek hoven, werd een subsidie van f 16.000 toegekend. Op een adres van den Ned R. K. Fabrieksarbeiders(sters)bond St. Wiilibrordus te 's Gravenhage om het bezorgen van melk op Zondag te verbieden, werd afwijzend beschikt, aangezien zulk een verbod de belangen der veehouders in deze gemeente te zeer zou schaden Aangenomen werd een voorstel van B en W om het beheer der gemeente woningen ten getale van bijna 2000 te onttrekken aan de Tilburgsche Woningbouwstichting, ingesteld bij verzending geen melding maai Kaatsheuvel, 12 Febr. 1924. Aan den Heer M. v. Beurden, Lid v.d. Kamer van Koophandel, Alhier. Onderwerp Wijziging openstelltagsuren Post- en Telegraafkantoor. Ten vervolge opmijne'telefonische mededeeliog heb ik de eer UEd. te berichten, dat het in het voornemen ligt het Post- en Telegraafkantoor al hier als volgt open te stellen. Voor den postdienst en telegraaf dienst 8.30-12.30; 2 3.30; 5.30-7. Voor den Telefoondienst 8-4.30; 6-7.30. Voor den telefoondienst heb ik voor gesteld de volgende uren te nemen 8-12.30 en 2-7.30 waarmee naar mijne meenlng het publiek meer zal zijn ge baat. Voor telefoon komt de vermin dering du» slechts op 1 uur n.l. vaa 12.30-1 en van 7.30-8. Voor den postdienst vervalt ook het half uur openstelling de» morgens van 6.45 tot 7.15 uu?. Het is gebleken, das van de gelegenheid om la dit half uur pakkette aan te bledes zoo goed als nummer gebruik wordt gemaakt. Verder zijn de ures zoo gekozen, dat voor de voornaamste verzendingen s.l. om 12 uur, 3 en 7 uur voldoende openstelling is om de te verzenden stukken en pakketten t^dig af te geven. Het verkeer is, wat des telegraaf dienst aangaat zoo gering dat voor dezen dienst de Inkrimping m,i. zonder cecig bezwaar kan plaats vinden. Ik verzoek UEd. beleefd mij uwe opmerkingen c. q bezwaren tegen besluit van 18 October 1918 en over bovengenoemde regeling wel te willen te dragen aan een nieuwe stichting doen kennen, onder den naam van Woningbeheer. Deze wijziging beoogt van de exploi tatie der gemeentewoningen een zuiver gemeentebedrijf te maken. Het beheer komt alsdan in zijn vollen ontvang aan de leden van het college van B, en W. Het toezicht over de woningen wordt aan één inspectrice opgedragen. OOSTERHOUT. De heer Jacques Maassca, musicus te Breda, heeft om gezondheidsredenen ontslsg genomen als directeur der Liedertafel Aurora» alhier. Dit ontslag is hem op de meest eervoiie wijze verleend. Zijn opvolger is ds heer Jaa Heerkens, musicus te Tilburg, Hoogachtend uw dw. w. g. Van Hellemosd, Directeur v. h. P. en T.-Kantoor te Kaatsheuvel; tieel wordt gesteund, waartoe liet noo dig is dat het lidmaatschap onzer ver- vereeniging in broeden kring wordt gedragen. Als zoodanig zij het ons vergund aan het vorenstaande het beleefd ver zoek toe te voegen om Uwe leden op te wekken lid te worden onzer organisa tie, in het belang van Kaatsheuvel en zij het indirect ook in het belang van hen zelf. De twee andere circulaires bevatten eveneens de kennisgeving der oprich ting, vragen medewerking en steun en anderzijds verzoeken om in zaken, het belang van Kaatsheuvel betref fende, het advies der vereeniging te vragen of in handen te stellen der ver eeniging die de zaken zoo ernstig mo gelijk zal behandelen. Heusden, 4 April 1924 Op de kermis, die dit jaar valt van 1—4 Mei, zullen om. komen: schouwburg, stoomcarroussel,bioscoop, trippelzweefcarousel, draaimolen, lucht- schommel, hoepla, vischvermaaktent en voorts nog meerdere attractie's. bene vens enkele kramen voor de con sumptie. Bij de brigade Kon. Maréchaus see alhier is geplaatst de heer Hoog ander, afkomstig van de opleiding voor wachtmeester te Apeldoorn, waar lij met goed gevolg examen deed. De jaarlijksche tentoonstelling der Teekenschool zal plaats hebben a.s. Zaterdag, en Zondagmiddag 5 en 6 April in het gebouw dier instelling. Zaterdagavond om 8 uur wordt in de zaal van P. Verheij de jaarver gadering gehouden van de Coöp. Vereeniging „Volksbelang*. Aan de orde komt o m. Rekening en Verant woording, rapport balans 1 Jan. '24, vaststelling dividend en verkiezing van bestuursleden. Met het oog op mond- en klauw zeer is door den burgemeester nog eens extra gewaarschuwdgeen ongekookte melk te gebruiken. Als 't nu maar ter harte wordt genomen Kaatsheuvel, 5 April 1924. Voor de saeaats betrekking van onderwijzer aaa ds O. L. School te- Looaopzand (vacature )os. Seliea) heeft zich slechts ééa sollicitant aangemeld. Woensdagavond omstreeks zes uur is er eea vrcaselijk ongeluk ge beurd aan den windkotenmolea der fi;ma Robben aan den Horst. Het negenjarig dochtertje van des heer van Huiten uit het Loossche Hoekje was op dea molen om kippenvoer geweest, toen het b3 des terugtocht niet den trap naar beneden schijnt gevolgd te hebben, doch blijkbaar een kijkje heeft willen nemen op den molenberg. Daar is het kind door een molenwiek ver moedelijk op slag dood geslagen. Naar gissing ruim een half uu: nadat het op den molen geweest was, vond ééa der Gebrs. Robben hef kind dood in een plas bloed, die uit een groot» wonde uit het achterhoofd gegutst was. Een zware slag voor de ouders, die hun kind nog In volle gezondheid waanden. De heer M. v. Beurden, lid van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Waalwijk, alhier, verzocht ons om eenlg misverstand uit den weg te ruimen opname van het volgende schrijven, waarbij hij opmerkt, dat de voorgestelde betere regeling voor Telefoondienst gevolg geweest is van een telefonisch onderhoud met den voorgaanden Directeur van het Post kantoor alhier en zijne onbekendheid met de postpakkettenverzending met de tram van 5 uur te verklaren Is uit onderstaand schrijven, dat van deze Door de vereeniging „Kaats heuvels Belang" zijn de volgende cir culaires tot de winkeliers ter plaatse gericht De onlangs opgerichte vereeniging „Kaatsheuvels Belang" heeft naast verschillende andere belangrijke werk zaamheden,. bovenaan op haar pro gramma van werkzaamheden staan het organiseeren van een winkelweek van Zaterdag 26 April tot Zondag 4 Mei, ter gelegenheid van den 15en ver jaardag van H. K. H. Prinses Juliana op 30 April a.s. Het bestuur van K. B. beboeft er onze neringdoenden niet attent op te maken dat een etalage-week, behalve 'n doelmatige reclame voor eigen zaak, een der eerste middelen is om Kaats heuvels belang te dienen. De vereeni ging zal trachten het vreemdelingen- bezoek voor die dagen te bevorderen, door zoo eenigszins mogelijk voor die gelegenheid de medewerking onzer wqd en zijd geroemde harmoniecorp sen te verkrijgen en de noodige recla me te maken. We twijfelen er niet aan of elke vitrine glanst van 26 April tot 4 Mei in volle pracht. Kaatsheuvels Belang rekent in het belang van Kaatsheuvel op aller me dewerking. Aan de winkelweek zal geen etalage wedstrijd verbonden zfln, doch ieder deelnemer, die voor 7 April, Maandag avond 5 uur bij den Secretaris van K. B. bericht van deelname zendt, ont vangt een herinnerings-diploma. Dat de vereeniging „Kaatsheu vels Belang" met. ernst zijn taak op neemt en waarlijk trachten wil voor de plaats te bereiken wat te bereiken is, moge mede volgen uit de wijze waarop zij aan de verschillende officieele lichamen en instellingen, aan vereeni- I gingen en gezelschappen ter plaatse van haar bestaan kennis geeft. We gelooven vast, dat deze wijze van wer ken allen sympathiek zal zijn en ver wachten daarom veel goeds van deze nieuwe instelling. Een drietal circulaires zijn verzou den, waarvan wc een hier laten vol gen Wij hebben de eer U mede te deelen dat te dezer plaatse is opgericht de Vereeniging „Kaatsheuvels Belang", welke vereeniging zieh ten doel stelt de belangen van Kaatsheuvel in de meest ruime beteekenis van het woord te behartigen en te bevorderen. Wij zouden het ten zeerste op prijs stellen indien wij in deze op Uw ge- waardeerden steun mochten rekenen. Eenerzijds zou dit kunnen geschie den door onze verzoeken met betrek king tot Kaatsheuvelsche belangen in sympathieke overweging te nemen en daaraan Uwe adhaësie te willen ver binden en anderzijds door met ons in overleg te willen treden voor zaken welke de algemeene belangen onzer plaats gelden teneinde gemeenschap pelijk tot het beoogde doel te kunnen geraken. Op deze wijze meeneu wij dat door een aangename samenwerking het be lang onzer plaats op verschillend ge bied, te liarer voordeele en opheffing in hooge mate kan en zal worden ge diend, terwijl wij den arbeid onzer vereeniging, gedragen door de gedach te welke bij de oprichting daaraan ten grondslag heeft gelegen, in Uwe wel willende overweging aanbevelen. Wil onze vereeniging echter kracht dadig naar buiten kunnen treden, dan is het noodig dat zij door alle lagen der bevolking zoowel moreel als finan W.S.C. Morgen zal W.S.C. we derom een wedstrijd op eigen terrein e spelen hebben en krijgt ditmaal Zalibommel, een oude tegenstander, op bezoek. Telkens wanneer wij aan Zaltbom- mel denken, herinneren wij ons de bittere 3—1 nederlaag, welke W S. C. dit seizoen aldaar te slikken kreeg. Ook al was deze nederlaag destijds niet verdiend, zoo doet dit toch aan het feit niets af. Gij hebt U steeds voorgenomen dezelve te zullen wreken. Morgen staat hiervoor de gelegenheid open. Zullen wij op eene overwinning mogen rekenen. Er moet evenwel gewonnen worden en dit kan dan alleen geschieden, wanneer er van het beginsignaal met volle geestdrift wordt aangepakt, welke géén moment mag verflauwen Niet zoo koud en flauw begonnen, zooals wij enkele malen moesten constateeren en vooral niet van de gedachte uitgaan, ja, wij winnen toch wel, in dit geval zijt ge reeds verloren. Denkt bovendien niet, dat het mor gen van een leien-dakje zal gaan. Zaltbommel is er juist de vereeniging naar, welke voor de noodige verras singen zou kunnen zorgen en hebt gij dit reeds in Zaltbommel ondervonden. Alleen haar schitterende doelverdediger is in staat een wedstrijd op zich zelf te winnen en hem in actie te zien, is reeds een gang naar het terrein waard. Nogmaals zwarthemden. houdt met bovenstaande terdege rekening en met vol vuur begonnen Zondag a.s. speelt Quick tegen Kaatsheuvel op het terrein aldaar een competitie-wedstrijd. Was Quick in het begin van de comp. reeds de gast van K. S. W die wedstrijd werd toen na de rust toen de stand nog 0—0 was, wegens het slechte weer afgelast. In dien tusschentijd is K. S. W. reeds bij Quick geweest, welke wedstrijd ten voordeeie van Quick eindigde. Doch of het den Blauw-Witten Zondag ook zoo zal gaan valt te betwijfelen, daar Kaats heuvel op eigen terrein een geduch tigen tegenstander is. De Quick sup porters zullen Zondag in grooten getale tegenwoordig zijn wat reeds voor onze spelers een goede aanmoediging is. Deze week vergaderde het voor- loopig bestuur der Quick- supporters vereniging ter vaststelling van het reglement en om voorloopige werk zaamheden te bespreken Besloten werd om a.s Woensdag des 's avonds half negen een leden vergadering te houden in het café van H. van Drunen. In deze vergadering zal als spreker optreden den heer H. van Engelen, terwijl zij die zich nog als lid wenschen op te geven op deze vergadering mogen tegenwoordig zijn. JULIANA. Juliana II speelde j.l Zondag een comp.-wedstrijd tegen de Waalwijk reserves, die ernstige concurrenten waren naar het kampioenschap dec 2e klasse B.V.B. De Juliana-reserves vormden een goed sluitende combina tie en wisten een verdiende 2—0 over winning op Waalwijk II te behalen dat daardoor haar kansen op het kam pioenschap aanmerkelijk ziet vermin derd. A.s. Zondag krijgt Juliana II R.W.B- II op bezoek, voor welke ontmoeting veel belangstelling bestaat daar thans de beslissing kan vallen wie de kampi- oensvlag in deze afdeeling zal hijschen Beide elftallen zullen volledig op komen en kunnen we rekenen op een spannenden doch fairen wedstrijd. Aan vang half 3. Juliana I moet Zondag met een zwaar gehandicapt elftal naar Tilburg om een competitie-wedstrijd te spelen tegen de club van dien naam. Niet minder dan 4 eerste-elftalspelers zijn in militairen dienst en een andere is verhinderd. Deze moeten allen door derde-elftalspelers worden aangevuld. Er zal dus hard gewerkt moeten wor den om een goeden uitslag te ver wachten. KAATSHEUVEL Zondag a s. zal Kaatsheuvel I op eigen terrein spelen tegen Waalwijk I Deze wedstrijd wordt van verschillende zijden met belangstelling tegemoet gezien. Niet dat in dezen kamp beslist zal worden over een belangrijke plaats op 't ranglijstje der competitie maar hoofdzakelijk hierin dat alle wedstrijden tusschen Kaatsheuvel 1 en Waalwijk I mogen bogen op een record aantal bezoekers. Bij eenigszins gunstig weer mogen we gerust op eenige honderden Quick- supporters rekenen. Trouwens deze zaak is bij de pers- en propaganda commissie van de actieve, levendige Waalwijksche club in goede handen. We willen hopen dat 't weer Zondag iets mee wil werken, dan zijn wij er vast van overtuigd dat Wilhelmina Zondag minstens één succes kan boekenjnl. een finantieel Hoe we den wedstrijd overigens beschouwen? Zondag j 1. heeft WSC het kunnen ondervinden dat Kaats heuvel I al bengelt het dan onderaan aan 't ranglijstje niet te onderschatten is. De groote Waalwijksche club die hare kampioens-ideën nog niet geheel heeft prijs gegeven, heeft danig werk gehad om zich het lastige Wilhelmina van 't lijf te houden. Dat Kaatsheuvel met al zijn werken tot heden niet meer succes heeft mogen boeken is jammer maar onbe grijpelijk tevens eri bewijst nog eens te meer, dat bij voetballen in alle afdeelingen nog een boel geluk be hoort om succes te hebben. Intusschen gelooven we niet dat het „Quick" maar voor 't zeggen zal hebben ook even in Kaatsheuvel de t*ee winnende puntjes te komen mee nemen, zooals deze club in haar laatste competitie wedstrijden voor gewoonte heeft aangenomen We willen vertrouwen dat Wilhelmina Zondag de eer eens op eigen veld wil houden Met vasten wil om te werken en te overwinnen kan er veel gedaan worden doch de club rekent er op dat ze naast de honderden „Quick"—supporters, zeker een 10 dubbeltal Wilhelmina— enthousiasten zal kunnen plaatsen om hun favorieten in gepaste termen aan te moedigen. Volgens .De Sportkroniek" is het Nederlandsch elftal, dat tweeden Paaschdag tegen Duitschland zal spelen, als volgt samengesteld De Natris (Ajax), Sigmond (D.F.C.), Pijl (Feyenoord), Koonings (Feyenoord), Groosjohan (V O.C.) Krom (R C.H.), v. Linge (Be-Quick), Lefèvre (Kampong) Tetzner (Be-Quick), Denis (H.B.S.) De Boer (Ajax). Het Huisgezin schrijft: Voor het Arnhemsche Hof wordt heden een reprise gegeven van het dra ma, dat zich in den duisteren Januari avond van het het vorig jaar het gebeurde op 4 Januari 1923 heeft afgespeeld in de Valkenswaardsche bosschen. Het Arnhemsche Hof heeft de mise en scène niet zoo grootsch opgezet als in Den Bosch het geval is geweest behalve de vertolkers der hoofdrollen Kersse.makers en mevr. Desmet, zijn slechts enkele bijrollen aan getuigen toevertrouwd, w. o. het voormalig dienstmeisje van mevr. Desmet, mej. Maria van Dinther. Hoe zal de eisch van het Arnhemsche Hof luiden? Voorspellingen zijn altijd gewaagd, maar toch meenen we, na al wat er reeds is gebeurd, vrijspraak het meest waarschijnlijk te achten. We gelooven wel, dat door een vrij spraak het rechtsgevoel der menigte wel niet zal zijn bevredigd. Mevr. Des met is en blijft moreel schuldig, doch Vrouwe Justitia ligt aan wettelijke banden gebonden en mag niet en kan niet veroordeelen, wat zij niet wettig en overtuigend bewezen acht, ook al is zij van de moreele schuld van dc beklaagde ten volle overtuigd. De advocaat-generaal bij het Arn- liemseh Gerechtshof eischte gisteren tegen mevr. D. wegens medeplichtig heid aan den moordaanslag bij Val- kenswaard 4 jaar gevangenisstraf met afrek der preventieve hechtenis, j Woensdag zijn de verdachten in j de Ettensche moordzaak, Van Zetten en Van Peer, die zooals bekend ieder j tot zes jaar gevangenisstraf werden j veroordeeld en die in hun vonnis heb- I ben berust, tot het ondergaan van ge noemde straf, naar de gevangenis te Leeuwarden overgebracht- De overige veroordeelden, Bals, De Blejjzer en Verstijlen, die hooger be roep tegen hun vonnis hebben inge steld, zijn in afwachting van de be handeling hunner zaak, voor het ge rechtshof, naar "s-Hertogenbosch ge transporteerd. De opperste raad van het „Pon- tificium opus propagatione Fidei", opende te Rome zijn beraadslagingen omtrent de verdeeling van de door de geloovigen opgebrachte gelden onder Doos 90 - 60 - 30 ct. BIJApoth. en Drogisten n ihmiiiiiiihi »w■t—wrm-nr—

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 9