Gelegenheid tot het weidenvanRondvee Verpachting van Gras J. ELEKAN SPORT. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Ter voorkoming van faillissement. Billijke conditiën. s- Hertogenboseh. behandeling Zaterdagavond is het 3-jarig zoon tje van den heer Niestyl te Peivermade onder een tram geraakt. Het knaapje was onmiddelijk dood. Vrijdagavond is de ongehuwde 30 jarige schipper Slierendrecht van het beurtschip Delft-Amsterdam op het Kagermeer overboord geslagen. Aan boord van het vaartuig heeft niemand iets van het ongeluk bemerkt. Men meldt uit, Ijmuiden Van den stoomtrawler „Ijmuiden 19" is, terwijl het schip lag te visschen, het slikdeksel van den stoomketel ge sprongen, waardoor de tweede machi nist J. Plugboer en de stoker Vellekoop onmiddellijk gedood werden door de ontsnappende stoommassa. Door den hevigen luchtdruk werden twee op het dek staande matrozen over boord geslagen, doch zij konden, ofschoon met veel moeite, weer worden gered. Het schip dreef nu hulpeloos rond, tegengehouden door de uitstaande netten, welke door gebrek aan stoom niet meer konden worden ingehaald. De Duitsche stoomtrawler „Halle" kwam den trawler ter hulp, maar kon het vaartuig niet op sleeptouw nemen, alvorens het uitstaande kostbare visch- tuig met inhebbende vangst gekapt was. Toen kon pas de sleepverbinding tot stand worden gebracht en de trawler over een afstand van ongeveer vierhonderd mijl naar hier worden ge bracht. Het eenige beest, dat Hagenbeek nimmer heeft vreten te vangen Is een phoecix geweest. Desniettemin beeft hij zich door de levenswijze van dat dier laten inspireeren en is hij bezig uit zijn assche te verrijzen. Iedereen kent van aanzien of heeft tenminste gehoord over den beroemden Hagenbeckschen dierentuin bij Hamburg. Dit etablissement beeft tijdens den oorlog zóó reel van voedsel gebrek te Ijden gehad, dat men bet heeft moeten sluiten. Inmiddels waren op het veld van eer 74 leeuwen ge vallen, 19 tijgers, 17 kangeroes, 14 olifanten, 28 kameelen, 19 ijsberen, 10 zebra's, een paar honderd apen en talloos veel klein goed. Deze cijfers lllustreeren op welspre kende wijze, welke een geweldige voor raad exotische wereldburgers daar in Stellingen opgeslagen was. Wanneer de fitscus nu zekere soepel heid wil betrachten, hopen de gebroe ders Hagenbeek in den loop van de maand Mei hun onderneming weer in volien gang te zetten. De tuinen zijn altijd goed onder houden gebleven en enkele hokken hebben alweer bewoners gekregen. Bovendien zijn er vele dieren op weg naar Stellingen. Op éés der Duitsch- Oost-Afdka stoomschepen staan b v. met een biljet enkele reis naar Hamburg 3 olifanten, 10 leeuwen, 4 luipaarden, 25 antilopen en 16 zebra's Ingeschreven, benevens nog een aantal apen en slangen Ook op andere booten beeft men voor verschillende dieren plaatsen ge reserveerd, zoodat, waaneer die ver schillende arken Noachs over Hamburg uitgestort zullen zijn, er weer een plekje op de wereld aangewezen kan worden, dat zich aan den oorlog ontworsteld heeft, Over het te Chicago op te richten grootste hotel ter wereld wordt nog gemeld Het hotel, dat den naam „Palmes House" zal dragen, zal 2268 kamers tellen. De corridors zullen een geza- melijke lengte van 65 kilometer hebben, terwijl 12000 vierkante meter venster glas noodig zullen zijn, De K K K.-beweging geniet in Pennsylvanië weer de volle aandacht. De heeren hadden te Lilly een verga dering gehouden in het open veld. Toen zij na de plechtigheid in pro cessie naar hun trein terugkeerden, zetten eenige ondeugende burgers de brandslang op de groep om den gasten op een koude manier te toonen, dat men van hun bezoek niet gediend was. Vreemd, het koude water deed het bloed der K. K. K.-mannen bruisen. Zij openden het vuur, doodden vier bur gers en verwondden er elf, van wie de meeste zeer ernstig. Toen men vernam, dat de trein van johnstown kwam, werd onmiddellijk de politie aldaar gewaarschuwd Bij aankomst werden de leden der K. K. K gefouilleerd met het gevolg dat zestig van hen werden gearresteerd wegens het dragen van wapenen zonder verlof Te New-York heeft een22 jarige jongen uit louter lust om te zien, ho ver een mes in het lichaam van een 13-.arigen knaap zou dringen, een mo ord gepleegd. De jeugdige moordenaar, Paul Rap- kowsky geheeten, brak met kameraden in een slagerswinkel in en stal daar een mes. Kort daarop zag hij den I3-jarigen William Clifford met zijn vader loopen en, naar hij bekende, voelde hij be hoefte om den jongen te doen op springen en te zien, hoeveel schrik hij kon teweegbrengen. Zachtjes achter den jongen aanslui pend, stak hij hem het mes in een been, waarbij een slagader getroffen werd. Clifford viel op den grond en gaf spoedig den geest, terwijl Rapkowsky, rustig toeziende, geen poging deed om te ontsnappen. Voetbalsport, WAALWIJK. W. S. C—Zaitbommel 41. W. S C. heeft woord gehouden en op keurige wijze revanche genomen op hare nederlaag in Zaitbommel. Niet de overwinning zelve, maar de wijze waarop deze behaald werd dient ver melding. Met welk een geestdrift wierpen de beide tegenstanders zich in den strijd, daarbij van beide zijden een zeer mooi en enorm vlug spel demonstreerend en ten slotte vier schit terende doelpunten, ziedaar de voor naamste punten van dezen heftigen kamp. Vooral in de tweede helft be reikte het spel zijn hoogtepunt. Tot 20 minuten voor het einde wist de Zaltbommelsche doelverdediger den stand gelijk te houdende wijze waarop deze zijn heiligdom wist te verdedigen, was overweldigend. Omtrent den wedstrijd zelve, kunnen wij het volgende melden. Zaitbommel liet W.S.C. tegen den straffen wind inspelen, wat evenwel voor de thuisclub geen beletsel was om direct hard van stapel te loopen. De eerste aanval strandde al direct op den rechtsback der gasten. De bal blijft nu eenigen tijd op het midden- veld, plotseling gaat de Zaltbommelsche rechterwing er van door, een voorzet volgt en reeds binnen vijf minuten weet zij de leiding te nemen. W.S.Cgeenszins ontmoedigd, begint nog harder aan te pakken. Telkens is het de rechtsback der tegenpartij, die hier het groote struikelblok blijkt en ten slotte haren kleinen, doch voortreffelijken doelman, die de moei lijkste schoten onschadelijk wist te maken. Ook de Zaltbommelsche voor hoede zit niet stil; hier zijn het hun middenvoor en rechtsbinnen, die de W.S.C. achterhoede enorm veel last bezorgen, doch telkens op het solide backstel stranden. Even voor rust komt eindelijk de verdiende gelijk maker, wanneer Aarts uit een algemeen opbrengen onverwachts een hard boog schot wist te lossen, hetwelk in den uitersten linkerbovenhoek van het vijandelijke doel verdwijnt. Met dezen stand wordt gedraaid. Thans in de tweede helft krijgt W.S.C. den straffen wind mede. Telkens op- gezwiept door de halfline, met den rechtshalf aan het hoofd, wordt aanval op aanval op het vijandelijk doel ondernomen. Daar stond echter een doelman, die schijnbaar niet te pas- seeren scheen, terwijl paal en lat hem nog te hulp kwamen. Zou de stand toch gelijk blijven? Een doelpunt moest komen en eindelijk ca, 20 minuten voor het einde kogelde Simons uit een hoekschop den bal onhoudbaar in den linkerbovenhoek. Eenmaal den smaak te pakken hebbende, volgde de rest vanzelf. Enkele minuten later was het Aarts, die, nadat de Zaltbommelsche achterhoede op keurige wijze bij een algemeen opbrengen gepasseerd was, met een onhoudbaar laag schot den stand op 3-1 wist te brengen. Zaitbommel liet echter den moed geenszins zakken-; telkens trachtte hunne gevaarlijke en zeer snelle rechter wing. welke zeer mooie staaltjes voet balspel vertoonde, de W.S.C.-achter- hoede te overrompelen, en al mocht er even gevaar dreigen, dan was het óf den rechtsback, óf den rechtshalf der zwarthemden, die telkens redding brachten. Even voor het einde kwam het 4e doelpunt. Aarts passeerde behendig enkele achterspelers, gaf op het juiste oogenblik aan zijn vrijstaanden buurman over en Simons kogelde onhoudbaar nummer 4 in het net Zaitbommel was geslagenalhoewel WSC bleef domineeren, kwam in den stand geene verandering meer en wanneer scheidsrechter Vugts, die zeer correct leidde, het einde aenkondigde, stond W.S.C. vaster op de tweede plaats dan ooit te voren. Thans wacht ons a.s. Zondag de beslissende strijd, wanneer Wilhelmina bij W.S.C. op bezoek komt Als er maar met hetzelfde élan gespeeld wordt zoo behoeven wij dezen grooten en beslissenden kamp nog niet direct donker in te zien. Zeker, Wilhelmina is een der meest geduchte tegenstanders en vooral a.s. Zondag nu zij met al haar reserve materiaal zal komen op zetten, wijl haar eerste elftal vrij van competitie is Waarom zou door W. S. C. ook a.s. Zondag zulk spel niet vertoond kunnen worden Laat ons niet vooruitioopen op dezen grooten weds rijd en wachten tot ons nummer van a.s. Zaterdag. Met drie invallers voor v. Lier A. van Hilst en Korthout speelde Quick 1.1. Zondag een competitie-wedstrijd tegen K. S. H. ie Kaatsheuvel, welke wedstrijd in een 1—1 gelijk spel ein digden. Voor rust speelde K. S. H. met den sterken wind in den rug en is dan meestal de aanvallende partij, uit een dezer aanvallen weet Lugters met een fraaien kopbal voor zijn club de leiding te nemen. Niet lang duurde deze voorsprong, want bij een Quick- aanval maakte Duquesnoij ook meteen kopbal gelijk, met welke stand de rust in ging. In de tweede helft is Quick, gesteund door den wind iets in de meerderheid. Doch de voorhoede is er geheel uit en zoodoende krijgt de K. H.-achter hoede geen moeilijk werk. Als Quick een pinalty krijgt te nemen verlevendigt de hoop bij de Quick-supporters, doch deze wordt door den doelverdediger gestopt. Geen der partijen weet het net nog te vinden, zoodat deze wed strijd in een 1—1 gelijk spel eindigde. De wedstrijd werd in de beste ver standhouding gespeeld en de leiding was bij den heer IJpelaar in goede handeri. De Quick-supporters worden nog maals herinnerd aan de vergadering van hedenavond in het café van H. van Drunen, waar den heer v. Engelen een pracht onderwerp ter bespreking heeft. Juliana. Juliana I speelde Zondag met ni minder dan zes invallers uit het derde elftal een competitie-wedstrijd tegen Tilburg, welke wedstrijd eindigde in een 4—2 overwinning voor laatst genoemde. De wedstrijd Juliana II—R.W.B II, waarvoor met het oog op het kampioen schap zooveel belangstelling bestond, eindigde met een 1—0 overwinning voor R.W B. II, dat zijn overwinning dankt aan) het vrij ruwe spel. De scheidsrechter, die overigens goec leidde, deelde verschillende waarschu wingen uit, doch had minstens ook 2 R.W.B.-spelers van het veld moeten sturen. Zoo werd de R.W.B.-centervoor minstens zeven maal gewaarschuwd, doch kon gewoon doorspelen. Ook de R W.B.-grensrechter kreeg eenige waar schuwingen voor zijn al te partijdig zwaaien Wanneer zullen dergelijke plaatselijke ontmoetingen toch eens wat kalmer gespeeld worden. KAATSHEUVEL. Oader leiding van scheidsrechter IJpelaar stellen be de ploegen zich op- Belde hebbes 3 lavallees, terwijl Kaatsheuvel door het te laat komen van Mosselveld en Masters met 9 man moet begHsen. Kaatsheuvel wint den toss en Quicktrapt af. Kaatsheuvel ge steund door den sterken wind zit al vlug voor het Qjick-doel, doch de achterhoede retouneert voorloopig alles. Dan komt na ruim een kwattler spe- lens Musters de Kaatsheuvelscbe ploeg versterken. Na een algemeen mooi opbrengen zet Esch prachtig voor Lacgters steekt er zijn hoofd onder en Mseth heeft geen schijn van kans 1-0. Dan komt Mosselveld invallen. Quick bre&kt nu en dan ook gevaarlijk door, en de achterhoede moet alle zeilen bil zetten om onheil te voorkomen. Het spel verplaatst zich snel, dan weer is Kaatsheuvel dan weer Q jick-doel inge- vaar. Door het slecht schieten gaan bij Kaatsheuvel veel goede kansen verloren. Eens lost Lugters een hard laag schot dat Meeth nog juist ten koste van een hoekschop kan redden. Dan gaat de Quick voorhoede er met den bal van door. Er wordt mooi voorgezet en de linksbinnen maak< met een mooi schot In den Ihkee bovenhoek gelijk 1 1. Nidat dan belde doelen nog eens in gevaar zijn geweest komt de rust. Ais dan weer is begonnen is Quick den eersten tijd sterker, er worden ver schillende prachtige schoten op doel gelost, doch de Invaller doelman Vloemans Lat la deze periode zien, hij z$n plaats ender de lat volkomen waard is. Dan komt Kaatsheuvel er beter in en Meeth beleeft ook meermalen ge vaarlijke oogenblikken. Bij het nemen van een cornbal maakt de linkshalf speler pinalty. Deze door de Quick- aanvoerder genomen, wordt door Vloemans prachtig gestopt. Beide ploegen zwoegen hard om de winnende goal, doch tot doelpunten brengen zij het niet en wanneer de scheidsrechter het einde blaast zijn de punten ge deeld, waarméde beide kunnen tevreden zijn. De Tweede Kamer heeft gister middag met 59 tegen 23 stemmen verworpen het wetsvoorstel-Albarda tot het instellen van een onderzoek nopens het geschil in de Twentsche textiel industrie. De Minister van Waterstaat zou voornemens zijn het buitenlandsch briefporto van 20 op 15 cents te ver lagen en stadsbriefkaarten van 5 cents in te voeren. De Amerikaansche financier Smith is tot commissaris-generaal van den volkenbond voor het herstel van Hon garije benoemd. WAALWIJK. Van 1531 Maart. Gcborm: Hendricus Josephus Jo hannes, z.v. W. Mutsaers-van der Pon nen. Johan, z.v. M. v. Esch-Jansen. Maria Franciiia Antoinette, d.v. B. C. van Rumund-Hendriks. Ma- rinus Johannes,, z.v. J. van der Aa- v. Veldhoven. Engelina PetroneUa Cornelia, d.v. F. van Geenen-Baren- dregt. Antonius Petrus Josephus, z.v. H. van Engelen-van den Houdt. Oatharina Cornelia d.v. H. Tli. C. Mulders-van der Ven. Hubertus Josephus, z.v. A. C. van Brunscliot- Werde. Johannes Franciscans An tonius Maria. z.v. P. C. Vermeer-van C> a alen. OverledenLambertus Adrianus de Vaan, echtg. v. P. Eijkens, 41 j. Bastiaau Timmermans, echtg. v. A M. van Ballegooijen. 63 j. Johannes Lijtens, wednr. v. J. C. van Steensel, "0 j. Petrus Jacobus Trommels, 59 j- Anthonius Hombergen, echtg. v. Engelina de Rooij, 77 ,j. Maria Fran- eisea Heerings. wed. v. A. van Kuijk, 82 jaar. Gehuwd: Cornells Verbeek, 25 jaar- en Sibrechtje Both, 23 jaar. Anton üerksen, 25 jaar en Emma Alma Lohse, 25 jaar. (Gevestigd: Johanna Kuipers, van Zevenbergen. Maria Gijsberdiua Cornelia van Hoof,van Tilburg. Eduavdus Constantinus Joseph. Moo- nen, van Teteringen. Margaretha Maria Boll, van Eethen. Gijsbertus Kooijmans, van Rosmalen. Catha rina Petronella Gerarda van Ham, v. Rheden. Johanna Louisa van der Lee, van Drunen. Maria van Vol- lenhoven, v. Nijmegen. .Maria Pau line Charlotte Albertine Pacilly, van Tilburg. Iluiberdina Goedhart, v. 's Hertogenbosch. Hermanus Koot- kar, van Waspik. Andreas Leonar- dus Verappe, 5 pers., van Veghel. Rinzc Hofman, 5 pers., van Vught. Theodoras Wilhelmus Polet, 3 pers., van Zuilen. .Jan Dionijs Bekers, v. 's Hertogenbosch. Wilhelmina He lena van den Dringen, van Boxtel. Petronella Louisa Gertrhda van Rooij van St. Michiels-Gestel. Elisabeth Maria Laudina Verhagen, van Loon- op-Zand. - G-eertrnda Johanna de Jongh, van Raamsonk. Dingenus Meijaard van Apeldoorn. Johannes Marias Vos, 6 pers., van Dordrecht.— Johanna Hendrika Maria van Dits- huizen, van Doetinchem. VertrokkenMaria Adriana van Zandvoord, naar Tilburg. Elisabeth Hendrika Dekker, echtg. v. C. Trian- tapbillides, 3 pers., naar Amsterdam. Sophie 'Jurczijk, naar Bottrop (D.) Johannes Antonius Frederieus Stottelaar, naar Hedel. Johannes van Uijthoven, 8 pers. naar Bladel en Netersel. -Josephus Cornelius Joan nes van Mol. naar Loon-op-Zand. Antonius Adrianus van Rijswijk, n. Tilburg. Karei Johannes Dollekens naar Loon-op-Zand. Adrianus Jo hannes Lorn uiers, naar Drunen. Ni- colaas Jansen, naar Nijmegen. Jo hanna Maria Krielaars, naar Amster dam. Margarete Hanrmer. naar Rotterdam. Cornelia van Velthoven naar Tilburg. Virginie Clirétienne Marie Achterbergh, naar Nijmegen. Franciscus Pijnenburg, 2 pers. naar Tilburg. Adriana Braspenning, n. Tilburg. DRUNEN. Over de maand Maart. GeborenWilhelmina d.v. Antoon Brok-van Oers. Cornells W. z.v. Jo hannes van Wijk-van der Lee, Jo sephus z.v. Adolf v. d. Heijden-van de Grient. Hendrika d. v. Lamb. Heij- kants-v.d. Hoven, Overleden Wilhelmina Pulles, wed. v. Joh. Verheijden 36 j. Maria van Wijk>wed. v. Jos. v. d. Wiel 71 j. -Johanna Wagenmakers 59 j. Pe tronella v. Hoorn 57 j. Johanna v. d. Hoven 71 j. Johanna Wijnen, eehtgen. v. Mart. v. Weert 68 j. M. O. Pulles, echtg. v. Petronella v. d. Wiel 41 jaar. EETHEN. Maand Maart. Geboren: Gijsbertje d.v. J. de Fij- ter en van W. Douw. Adrianus Cor nelia Adolf z.v. A. P. Kramer en A. Colijn. Fransiscus z.v. T. M. J. v. Alphen en M. .T. Qniiïjns. Adriana Catharina d. v. J. Dekker en A. H, van der Wiel. Martinus Nel us z.v. J. Branderhorst en T. Kamman. Cornells Barend z.v. C. Lankhaar en G. Kant. Cornells Tennis z.v. C v. Gammeren en T. A. van der Pol. Pieter W illein z.v. L. van Enkhuizen en .J. A. Bouman. Overleden: Jan Bax, echtg. v. H. J. van der Beek, oud 65 j. Josephi- na Cornelia Louisa van der Mooren, oud- 8 maanden. Jan van Lier, we- duwn. van M. v. d. Assem, oud 74 j. Antonie Johannes Lankhaar oud 3 weken. Lambertus van der Kolk. echtg. van A. de Nov oud 58 jaar. WASPIK. Over de maand Maart. Geboren: Johannes Paulina z. van Gerardus Chr, Montens en Adriana P. van Beers. Machilius z.v. Johannes Kramer en Wilhelmina van Etten. Johannes Maria z. van Martinus A. Kuijsters en Johanna W. Suos. Eli sabeth Johanna Maria d.v. Antonie A. J. van dén Born en Norberta A. Verbuut. Gehuwd: Petrus J. Kanters 26 j. en Theuntje van Eer.sel 25 j. Willem H. Schott 26 j. en Geertruida H. Boo zer 22 j. Overleden: Kersje Woutstra 80 j. Leendert Pruijsen, echtg. v. Maaike J. van Dongen, 76 j. Adriana van Gorcum, wed. van Wouter Zijlmans, 76 j. Adriana de Klijn, echtg. van Nicolaas Smits, 72 jaar. RAAMSDONK. Van 15 Maart tot 1 April. Geboren: Albert z.v. Adriaau C. Pruijsers en Hendrika Nieuwenhuizen Petronella C. d.v. Antonius C. Kla vers en Petronella J. v. d. Pluijm. Philippus z.v. Philippus Snijders en Dirkje Werther. Cornells P. M. z.v. Petrus G. v. d. Plas en Maria J. Heere Hubertus J. z. v. Hendricus H. Snijders en Anna W. Heijmans. —Jo hanna M. d.v. Sebastianus S. Voer- mans en Geertruida J. Fens. Adri anus A. z.v. Johannes II. van Gils en Cornelia Smits. Maria A. d.v. Jo-, hannes P. Kieboom en Wilhelmina A. Smulders. Peter z.v. Peter Boude- wijn en Janna G. van Mameren. OverledenElisab. Honcoop, wed. van Cornelis van Suijlekom 84 j. Berdinus A. B. van Seeters, 1 j. z. van Adrianus en Berd Bouwtens Adria nus Spierings, 20 j. Cornelis A. v. Tersel, 3 mnd. z.v. Leonardus en Jaco- ba E. Verschuren. - Godefridüs M. Steijlen, 84 j. wdr. v. Maria v. Strien. Catharina Schellekens, 33 j. echtg. van Cornelis A. Emmen. Cornelis J. van Amelsvoort, 2 j. z.v. Hendricus P. en van Gerdina P. van der Westen. HuwelijksaangiftenCornelis M. v. d. Plicht 26 j. en Maria D. Groene- woud, 20 jaar. GevestigdAdam G. van Rijsbergen van Made. Johannes Goossens-de Jongh van Geertruidenberg. Vertrokken: Cornelis J. Luijbregts naar Nuth. Johannes G. de Ruijter naar Rotterdam. Cornelis van Beek naar Rotterdam. Henriette G. Pols naar Groningen. Petronella Fr. Rekkers n. Geertruidenberg. Sip- ke van der Werf-van Beek en kind n. Rotterdam. Dirk J. Schalier naar Oudenbosch. Catharina M. A. van Gnrp naar Rotterdam. op de Westerhavenkade, der Wegkanten in de Putsteeg, Verlengde St, Antonius- straat en Veldsteeg, Inlichtingen bij den Gemeente- Opzichter, Waalwijk. 32589 RECHTSKUNDIG ADVISEUR. Havenstraat 5 (nabij het Station) belast zich met de regeling van zaken van debiteuren, die niet in staat zijn hunne schuldeischers te betalen. van ALLE voorkomende HANZE-BANK aangelegen heden. 31268

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 6