J. GLEKAN SPORT. Nieuws uitKaatsheuvel. Paasch nummer Burgerlijke Stand. Laat uw Drukwerk vervaardigen bij de Ia do R. K, Bijzuüdesfo school hij heeft ze tot bloei gebracht en groot schreven winkelweek van 26 April4 Mei U.J— 1 _I gemaakt. ter viering van den verjaardag van H.K.H. Alhier werden heden 15 nieuwe leer lingen ingeschreven. Naar men verneemt is de stieren keuring, welke voor de stieren uit deze gemeente te Oosterhout zou worden gehouden, wegens het heerschen van mond- en klauwzeer tot nader te be palen datum uitgesteld. Bij twee landbouwers alhier is melkvervalschiag geconstateerd, n.l. bij P. v. G. ea C. Vbeiden wonende Oosterhoutscheweg en zijn deswege door het Kantongerecht te Oosterhout elk tot een boete van f 125 veroordeeld. Heden is het de dag, dat onze hooggeachte Zeereerw. heer Pastoor L. van Doremakc zijn 25-jarig verblijf alhier viert en daarmede zijn kerkelijk ambt als Pastoor onzer Parochie herdenkt Op de heden alhier gehouden veemarkt was de aanvoer van hoornvee weder zeer weinig, n.l, 28 stuks es 70 h 80 biggen. Naar men verneemt waren de prijzen van 't hoornvee iets dalend, die der biggen aanmerkelijk lager, t.w. van f8 tot f 13. Voor eenige weken golden die nog f 16 tot f 24. Handel slap. In een aigemeene vergadering van het muziekgezelschap »St. Cecilia1, ge houden in de muziekzaal van het Patronaat alhier, werd besloten aan de donateurs dier Vereeniging op den laten Woensdag van eike maand vrijen toegang te verleesen ter bijwoning der repetitie-uitvoering, aanvangend des avonds half zeven. Op Vrijdag 18 April (Goede Vrijdag) zal Os. Jansen alhier des avonds half zeven in de Herv. kerk voorgaan en het H. Avondmaal houden. Vervolgens op Zondag 20 April en Maandag (2en Paaschdag) 21 April zal Dj. Jansen alhier ten 10 uur v.m. van eiken dag voorgaan in de Herv. ketk te Made. Op Zondag 20 April des v.m. 10 uur zal Ds. Vink in de Herv. kerk te Drlmmeien en des nam. 3 ure in de Herv. kerk te Lage-Zwaluwe een vacature-predikbeurt houden. Op Donderdag 24 April a.s. zal door het Waterschap der Emiliapolder een aigemeene vergadering in het hotel «Korenbeurs*, des v.m. 10 uur, ge houden worden, alwaar o.m. twee heem- raden„van dien polder, de heeren C. v. d. Made HBz. alhier en A. Dilven van Geertruidenberg, wegens periodieke aftreding, herkiesbaar worden gesteld. De heer Dllvea wenscht niet herkozen te worden, wegens hoogen ouderdom. Op Vrijdag 18 April a.s. zal des voormiddags ten 10 ure alhier eene openbare Raadsvergadering worden gehouden. der ziekenhuizen vervoerd: haar toe- Peter van Loon, die na den afgelre- p— I j'ïudlsweans den president zeker volgt in kennis I deelname gevierd worden. Niet alleen de br,andden geluel uit van administratie en geldzaken is 17 jaar lang een man van verdienste ge weest in den R. van T. van onze Leen- bank. Altijd kwam hij van Elhout naar Drunen ter vergadering en zijn raad en adviezen werden hoog gewaardeerd. Ook hij moest terug in den R. van T. Neen twee boeren, die zoo goed op de hoogte zijn met administratie en financiën, vindt men in Drunen en Elshout niet. Zij moeten onze Boeren leenbank met hun raad en toezicht blij- ven waarborgen. Hsgz. Heden overleed in den ouderdom van 78 jaren de laatste oud-pauselijk Zouaaf uit onze gemeente, de heer H. Valk, die in de jaren 1866 1870 twee maal naar Rome opging, om daar te strijden voor Kerk en Paus. Zondagmiddag hield het Musschen- giide een vergadering, waarin werd medegedeeld, dat ieder lid persoonlijk een vergunning tot het schieten van vogels moet aanvragen collectief gaat het niet. Ieder die iid wil worden, moet werkend lid zijn van den N. C. B. eenige wijzigingen in het reglement werden goedgekeurd. In de Zondagmiddag gehouden vergadering van de Pluimveevereeniging onderafdeeling van den N. C. B wer den tot bestuursleden gekozen de heeren L Sikkers, M. Veltman en A. Brok. Statuten en reglement der Cen trale werden voorgelezenhet huis houdelijk reglement werd vastgesteld. De heer Kuiper, controleur der Roer- mondsche veiling, besprak daarna de eierenverzending. Eenige vragen werden naar genoegen beantwoord. NIEUWKUIK, In een Zondag j 1. ge houden vergadering voor den R K. jongenboerenstand besloot men tot aanschaffing van een handzaaimachien en een schoffelmachien. Ook werd nog besloten een z.g. musschengilde op te richten waarvoor tot het dooden dezer dieren door genoemde vereeniging door een kleine premie zal worden uitge leerd. Naar we met zekerheid vernemen worden alhier ernstige pogingen in 't werk gesteld den zonnetijd wederom in te voeren. Vanwege de vereeniging „jongen- boerenstand" werd tot dit doel reeds eene vergadering belegd. Wegens het ver gevorderd seizoen besloot de biljartclub „Oefening en Vermaak" haar reeds aangekondigc ALMKERK. Maandagmorgen geraakte concours gedurende de maand Me de schipper van der P. (liggende te niet te laten doorgaan. De gewone Nieuwendijk Gem. Almkerk) toen hij door de sluis wilde schutte omhoog, met 't gevolg dat het schip zonk. j 1 Maandagavond had het zoon tje v. d. Heer P. alhier het ongeluk bij het spelen zoodanig te vallen dat het zijn arm brak Dr. Overbosch ver leende geneeskundige hulp j.l. Woensdag kwam de Gem. opzichter A. de L. alhier met zijn motorfiets, doordat de voorvork brak te vallen, zoodat hij zich vrij ernstig bezeerde. LOON-OP-ZAND. De eenige sollici tant voor de vacature van onderwijzer aan de openbare school alhier, de heer K. Fra^, tijdelijk onderwijzer te Kaats heuvel, is benoemd tot onderwijzer te Gouda en heeft zich nu ais sollicitant voor hier teruggetrokken. Nu heeft de dhr. H.Verwieluit Waalwijk wachtgelder gewezen onderwijzer te Waspik, gesol liciteerd en zoodoende zal de met 15 Mei vacante Dotrekklng aangevuld kun nen worden. DRUNEN. De president een een lid van den Raad van Toezicht van de Boerenleenbank van Drunen en Els- hout hebben als zoodanig hun ontslag genomen. Dit ten spijt van schier alle leden der Boerenleenbank van Drunen en Elshout. Immers, tengevolge van deze ont slagname lijdt onze Boerenleenbank een zeer gevoelig, ja, ik meen een onherstelbaar verlies, als deze beide heeren niet op httn besluit terugko men. En zou dat niet kunnen Zouden ze daartoe niet te bewegen zijn, als de aigemeene vergadering daar met aigemeene instemming op aandrong? Zeker is het de vurige wensch van verreweg het grootst gedeelte der le den, deze beide verdienstelijke mannen in onze organisatie te behouden. Frans van Drunen is van den be ginne, dat is 20 jaar, kassier geweest en een kassier, zoo nauwgezet en bij de hand. zoo op de hoogte met admi nistratie en financiën, zooals er weinig kassier van Boerenleenbanken zullen gevonden worden. Een jaar of 3 ge leden heeft hij als zoodanig wegens zwakke gezondheid bedankt en is toen gekozen tot president van den R van T. Hij heeft de Boerenleenbank van Drunen en Elshout mede opgericht. oefeningsavonden zullen tot nadere aankondiging ook niet meer gehouden worden. In het café van den heer A. Merkx zijn vanaf heden de verschillende prachtige prijzen te bezichtigen, be schikbaar gesteld ter gelegenheid van het gedurende de paaschdagen aldaar te geven cbncours van het schut tersgilde St Joris. Reeds is men druk bezig tot het regelen van een en ander tot voorbereiding van dit concours. Het bestuur der onderlinge paar denverzekering alhier besloot vanwege de enorme stijging der prijzen van de paarden de uitleering bij ten eventueel ongeval te wijzigen en deze te brengen van 80 op 100 pet. Kaatsheuvel, 15 April 1924. W.S.C. Vanwege het ongunstige weer van Zaterdag en Zondag, was het W.S.C. terrein j.l. Zondag onbe speelbaar, zoodat de beslissende wed strijd W S.C.—Wilhelmina niet ge speeld kon worden. Wij veronderstellen, dat het wel zoo goed als zeker zijn zal, dat genoemde wedstrijd op a.s. Zondag, of op 2en Paaschdag ingelascht zal worden. Mocht dit event, niet het geval zijn, dan speelt W.S.C. op eersten Paasch dag op haar terrein een wedstrijd tegen het eerste elftal van VOLT, uit Tilburg, thans tweede klasse Zuid. Na beëindiging der competitie speelde Juliana 3 haar eersten vriend schappelijken wedstrijd te Drunen. In een goed gespeelden wedstrijd wisten de Juliana-jongens met 7—1 te zege vieren. Duivenwedvluchten. WASPIK. De uitslag der Zondag door «Nog Soeiler» gehouden prijsvlucht Is als volgt Gelost te Baade-Nassgu om 10 uur. uur min. sec. Ie prijs Th. de Graauw 11 5 39 2e P. de Graauw 11 6 3 3e H. v. d. Vleuten 11 8 8 4e Th. de Graauw 11 8 11 5e P. IJpciaar 11 10 101 le overduif P. de Bont 11 29 7 Tot bestuursleden der postduiven- vereeniging «Nog Sneller» werden voor dit jaar (tot en met Maart '25) gekozen P. de Graauw (voorz.)A. Boom (secr.) P. Roovers (pesn.)P. de Graauw le en H. v. d. Vleuten 2e comm. «Nog Sneller» Is aangesloten den Zulder- bond. MADE. Zondag j.l. hield de postduivenver- eenlglng «Prinses Juliana* een wedvlucht vanuit Wouw. De duiven werden aldaar om 10 v.m. in vrijheid gesteld en be reikten hunne hokken ais volgt M. Broeken 1-6. B. v. Dongen 2-11. P. Maoijman 3 5-10. J. v. d. Vea 6-13-14. J. Kops 8-9-15. jac. Vos 11-16. Jan de Heijde 17. Een eereprijs uitgeloofd door C. Rullens, met twee aangetoonde duiven, werd behaald door M, Broekeo. De eerste duif aangekomen 10 u. 28 m. 37 sec. De laatste duif aangc komen 10 u. 36 m. 6 sec. de bovenverdieping kreeg waterschade Te Beugen is de 80-jarige Ant. Reintjes door een stier, dien hij uit den stal haalde, tegen een muur dood gedrukt. De vermoedelijke dader van den moord op Brekelmans te Helvoirt blijft nog steeds ontkennen. Op last der ju stitie is het lijk opnieuw opgegraven. Het hoofd van den verslagene is thans naar Amsterdam opgezonden om te doen onderzoeken hoeveel slagen zijn toegebracht. Zaterdagnacht werd door den be" stuurder van een auto in den Bunder berg het lijk gevonden van den heer W. H uit Bunde. Naast het lijk lag het rijwiel van den heer Hwaarmede hij Vrijdagavond laat uit Beek was te ruggekeerd. Omtrent de oorzaak van den dood van den heer H. een in Zuid-Limburg algemeen bekend persoon, tast men in het duister. Vermoed wordt, dat hij van het rijwiel is gevallen, en tengevolge van de door den val bekomen verwon dingen is overleden. Hij had verwon dingen aan hoofd en arm. Een B. T. A.-telegram uit Parijs meldt Uit Barcelona wordt aan de bladen geseind: Bij een instorting van een gewelf van de ondergrondbaan zijn 7 personen gedood en 37 gewond. Toen de 65-jarige timmerman G F., te Enschedé, eenige werkzaamheden aan zijne woning verrichtte, had hij het ongeluk uit een raamkozijn te vallen. In het R. K. Ziekenhuis is hij aan de gevolgen van dien val overle den. Waar zout goed voor is. Behalve om aan spijzen toe te voegen is zout nog voor het volgende te gebrui ken Met in spiritus of geest van salmiak opgelost zout verwijdert men vetvlekken uit stoffen. In zout water koelen aarden of glazen potten snel af, In azijn opgelost zout is goed om geel koperen voorwerpen te poet sen. Zwart laken blijft mooi van kleur I en P van Tllborgh Hendriks Wil helmina dv J van Corstaoje en J C Buitenkamp Antonius Johanne* sv M van Zeist en W M Schouten Cornells ir AA van Beek en E Werther Dirk Cornells zv G Verhagen en G H Werther Jacobus Elise zv A G Both en J M van Dongen Cor nells Peter zv C P van Dongen en C Klootwijk Johanna Adrlana dv W H van Oversteeg en G Beumer Helena dv A Waarts en M Waarts Sebrecht Arnoldus zv A J Ramsteijn en E van Thielcn - Hubertus Cornells zv W van Gooi en P E Laro» Hendrik Adriaan zv D van Oversteeg en J Treff«rs. Overleden Jan Michael 3 w zv J Michael en A C L de Rooij Johanna Dorothea Bax 22 mnd dv J Bax en G Klutjtenaar Petronella Verwijmeren 37 j echtg van C Rekkers Adrlana Joos<dlna van den Hoek 3 w dv J van den Hoek en A H T -fiers. ALMKERK. Over Maart 1924. GeborenHeiltje, d.v. J. Lankhaar en L. Ekelmans. Neeltje, d.v. H. v. d. Heuvel en N. Haspels. Hendri- kus, z.v. J. van Herwijnen en C. v. d. Meijden. Ondertrouwd: G. de Peuter 21 jaar met M. de Bok 27 jaar. P. Rom- bout 25 jaar met A. van Breugel 26 j. Getrouwd: H. Muis 22 j. met G. A. de Graaf 20 j. G. Pruissen 22 jaar met ,T. Verhoeven 20 jaar. A. J Mo- legraaf 31 jaar met T. A. Kooiman 38 jaar. Overleden Pieternella Schoenma kers, wed. v. D. A. Ewijk 86 jaar. G. van der Stelt oud 69 jaar. G. Dekker, oud 93 jaar. Maria van der Steit, oud 19 jaar, d.v. -J. van der Stelt en C. v. d. Pijl. LOONOP-ZAND. Van 26 Maart9 April. GeborenEngelina Adriana Maria d.v. G. J. Ligtenberg en J. E. IJpelaar Petronella, d.v. H. P. van Wanrooy en Corn, van Gulik. Adriaan, z.v. H. ,1. Verduin en Maria Ronner. Wilhelmus Cornelis Joseph, z.v. A. A. van Best en A. A. Hoeben. Stepha- nia Maria Seraphina, d.v. Samuël Kerkhove en H. W. S. Gillis. Jo hannes Petrus Josephus Antonius, z.v. als men het in zout water wascht en I J. A. J. van Gastel en C. P. M. Wij-' krimpt dan ook niet meer. demans. Alphonsus Hubertus, z.v. Tapijten blijven frisch van kleur, als j H. Klijn en Hend. de Gouw. Jaco- men ze, vóór het kloppen, met zoutba Adriana, d.v. D. van den Berg en bestrooit en daarna met een vochtigen 1 Ca. van Lieshout. Jacobus z.v. P. Eene Advertentie in moet voor eiken winkelier succes hebben. doek afneemt Zout, dat in de zonnewarmte en in de citroensap is opgelost, roest en inktvlekken. De Berüjnsche berichtgever van het H b 1. telefoneeerde Zaterdagavond: Uit Memel wordt bericht dat een scheepboot van den Nederlandschen motorschoener „Baldur" overvaren en tot zinken is gebracht. Van de 10 inzittenden konden slechs 4 personen worden gered. De „Baldur" is met de geredden W. Damen en Henrica Hoevenaar. Gerardus Johannes, z.v. Mart. v. Zon verwijdert en Wilh. Klijn. Maximus Adrian,us Henricus, z.v. W. A. de Brouwer en P. M. A. de Kort. Jacobus, z.v. A. van den Broek en Johanna Croot. Stephanus, z.v. Adriaan Dingemans I en D. van Boxtel. Petrus Francis- cus, z.v. E. M. Kemmeren en Ma. v. d. j Wiel. Maria Petronella Johanna d.v. H. C. J. de Jong en M. A. Ver schuren. Overleden: Johanna Maria Kaak, ons aan boord te Memel binnengeloopen.ond 41 jaren, echtg. van C. P. J. Hol- De l5'/2 jarige C. L. uit de Bloe- Iants- menstraat te Nijmegen, die op een oud 2(> Hermanns Johannes v. Vugt, jaren. Cornelia Gerdina duivenplat op den uitkijk stond is van Verhagen, oud 21 jaren. Johanna die 12 meter hooge plaats gevallen j Maria van Huiten, oud 9 jaren. - Mi- en met schedelbreuk opgenomenHij lia van Wanrooy, oud 72 jaren, echtg. overleed weldra aan de gevolge. I van A. Made. Willem Dankers, oud Te Baarn bleek dezer, dagen, dat 70 iaren- Cornelia Kolsteren, oud Gemenad NiCIIW-S. een door de politie aangehouden man, 91 iaren' wed- van Gvan Sluijsveld. I die in het arrestantenlokaal was op en Jac> Kolster- gesloten, daar was overleden. Uit de Gisternacht werd te Woensel bij een vechtpartij J. V. V. door J. W. uit Tongelre een diepe messteek toege bracht in de keel. De toestand van het slachtoffer is ernstig. De dader is gearresteerd. Gistermiddag heeft een brand gewoed in het winkelhuis van den heer C. Aller aan de Rustenburger- straat 90 te Amsterdam. Vermoedelijk ontstaan in het achterhuis breidde het vuur zich zeer spoedig uit tot den winkel waar licht ontvlambare artike len aanwezig waren o a petroleum. Op het oogenblik van den brand bevonden zich in het achterhuis de moeder, een jongetje van vijf en een meisje van drie jaar Het jongetje wist het eerst uit het brandende huis te komen, iets later rende de moeder gil lend en reeds met enkele brandwon den de straat op. Het kleine meisje echter kon niet meer worden gered ondanks de pogingen die eerst door de moeder en daarna nog door twee burgers werden beproefd. Toen de brandweer het vuur zoover had bestreden dat zij het huis kon binnendringen vond zij het verkoolde lijkje van het arme kind. De vrouw werd met een auto van den Geneeskundigen Dienst naar een ingezonden Mededeelingen. MIJNHAROT'S 32289 Zenuw-Tabletten.75 ct. Laxeer-Tabletten.60 ct. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Bjj Apoth. en Drogisten. administratie bleek dat die man op 25 Maart door een agent voor nacht verblijf was ingesloten. De man heeft daar 16 dagen gezetende betrokken agent had vergeten, hem te ontslaan. Het onderzoek heeft uitgemaakt, dat hij reeds 6 of 7 dagen geleden over leden is door verhongering. Het lijk is door de rechterlijke macht in be- slag genomen en naar Utrecht ver voerd om daar geschoud te worden. Tegen de nalatige politie ambtenaren is proces-verbaal opgemaakt Toen Zondagmorgen de trein uit Andalusië komende Cordova was binnengestoomd, viel het den postbe ambte aldaar op, dat zijn collega's die in het postrijtuig de reis hadden meegemaakt niet uitstapten. Hij trad het rijtuig binnen en vond er, tot zijn ontzetting, zijn beide collega's badend in hun bloed, met opengesneden keel, de postzakken waren opengerukt en de brieven lagen over den vloer ver spreid. Uit het onderzoek der politie van Cordova bleek, dat de postbedienden in hun slaap verrast en vermoord zijn. Het bedrag der gestolen waarden bedraagt ongeveer 500.000 peseta's. CAPELLE. Over de maand Maart 1924. Geboren Josiaus Gerrit zv G Vos ©n J F vao Weelden Willem zv Kruflf en P van Kampen Willem j Johannes zv C J Roseabrand en J Branderhorst Cornells zv A Biom INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Tegen schraalheid en openspringen der huid. Purol in doozen 90, 60 en 30 ct. Bij apoth. en drogisten. KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR. Havenstraat 5 nabij 't Station) 's-Hirtogxnboscb. Adviezen en bijttand met be- trekkvng tot procetaen, atraf- zaken, faillissementen, nalaten schappen, boedelscheiding, voog dij, curateele, echtscheiding, ar beidscontract enz. Behandeling ran alle voorko mende Rechtszaken, zoowel bjj Rechtbank als b(j Kantongerecht, innen van Schuldvorderingen, regeling zaken van debiteuren met hunne schuldeischers, maken van contracten, requeaten enz. Degelijke en prompte afwerking. Billijke conditiën. N.B. Bfj niet inkomen der schuldvorderingen in der minne, worden geen kosten in rekening gebracht. 2290 WAALW1JKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANT00N TIELEN. groote manufacturen- en sigarenwinkels, doch ook verschillende winkels in andere branches zullen dit jaar meedoen o.a. sla gerswinkels, winkels van schoonfournitu- ren, groentenzaken enz. Zij die zich tot heden nog niet voor deel name opgaven, kunnen dit vooralsnog bij den secretaris der vereeniging doen. De Vereeniging- Kaatsh. Belang mocht van den Directeur van het Postkantoor al hier, datum 14 April, onderstaand schrijven ontvangen. „In verband met de terzake gevoerde cor respondentie heb ik de eer U mede te deelen, dat ingaande 16 dezer, de openstelling op werkdagen van het Post- en Telegraafkan toor is vastgesteld als volgt: a. voor Post en Telegraaf: 8*124; 2-4*6—7*. b. voor den Telefoondienst 81; 28. de wd. Directeur, (w.g.) VAN DIJK". Voor de telefoon is dus bereikt dat de oude toestand is gehandhaafd geblevende openstelling voor post- en telegraaf is met drie uren daags beperkt. IV B. hoopt echter ook hier in nog verbetering te kunnen aan brengen. In een deze week gehouden vergade ring der bouwvereeniging „Volksbelang" al hier is besloten krachtige maatregelen te nemen om de achterstallige huren geind te ki-flgen. Nu de werkzaamheden in de schoen industrie van dien aard zijn, dat mag veron dersteld worden, dat ieder werkzaam arbei der weer aan een weekloon komen kan, meent de vereeniging om verantwoord te zijn tegenover het Rijk en de gemeente niet an ders te kunnen doen, dan de tot heden om wille der werkloosheid betoonde lankmoedig heid te moeten laten varen en algeheele aan zuivering der schulden met kracht door te moeten voeren. De door Kaatsheuvels Belang uitge-

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 6