vraagt voor direct Drie bekwame Schoenmakers Notaris A. Schaap «■(■inBiraraiigi Sport. Nieuws uitKaatsheuvel. Advertentien Laatste Berichten. Gemengd Nieuws. HSII jlstercn gaf de R. K. Werklle- denvereeniging een goed geslaagde uitvoering in de harmoniezaal uitslui tend voor de dames. Opgevoerd werd het drama„De Vadervloek" en het blijspel "De Nieuwe Dokter." Niet alleen in de schoen- doch ook in de klompenindustrie komt meer leven. In de laatste vooral komen den laatsten tijd groote bestellingen in. De handel herleeft RAAMSDONKSVEER. Naar wij ver namen werd de wachtmeester der Brigade Raamsdonksveer, de heer Van Koevringe, overgeplaatst naar Woudri- chem. Nu is de geheele Brigade op één na overgeplaatst. De onderlinge Paardenverzekering Raamsdonk besloot op haar laatste vergadering dat het inleggeld voor paarden beneden 2 jaar f2 50 zal be dragen en voor oudere f5 00. Tevens werd besloten van Mei tot Nov. een omslag van '/a procent te heffen. Het kassaldo bedraagt f600. De heer Adriaanse, commandant der Brigade te Strijbeek. werd met ingang van 1 Mei benoemd tot com mandant der Brigade alhier. Zondag 27 dezer zal voor de Herv. Gemeente des morgens op 't Dorp en des avonds op 't Veer op treden de ZeerEerw. Heer Ds. Ewoldt. Zoowel des morgens als des na middags zal Zondag voor de Ger. Gemeente optreden de Eerw. Heer Vreugdenhil van Leerdam. De collecten voor het Ziekenhuis fonds bedroegen de laatste 3 maanden f 33.03. Naar wij nader nog vernamen waren het kind van den heer Broeders door den hond van den heer v. Seters op een tiental plaatsen verwondingen toegebrachthet vleesch lag zelfs in een der sokken. De veldwachter De Kloone heeft hem doodgeschoten. Naar wij vernamen wordt de Propaganda feestavond van de R. K. Tooneelvereeniging uitgesteld tot Zon dag 27 dezer. MADE. Op Woensdag 23 April zal in de vergaderzaal van het Liefdege sticht alhier, een groote uitvoering worden gegeven ten bate der Missie, door de tooneelclub der Maria-Veree niging. Aanvang des nam, 2 uur. Zij is alleen voor de dames toegankelijk. Opgevoerd wordt„Het offer van Missiezuster" (missiediama in 4 be drijven), en „Woningdistributie" (blij spel in 2 bedrijven). Door B en W. van Made c.a. is vanaf heden aan W. Rullens, bank werker en zijn rechtverkrijgenden ver gunning verleend tot oprichten van een smederij in het pad wijk A no nr. 18 gelegen in de Nieuwstraat te Made. Zaterdagavoud 18 dezer werd alhier ten overstaan van Notaris Schol tens publiek verkocht, het kleine boer derijtje met daarachter gelegen boom- gaardje, moestuin van P. Flipsen, Voorstraat alhier bij verkoop ingezet op slechts f 700 Op Zondag 27 April zal den heer T. Stok van Dordrecht des voorm. 10 uur in de Herv. Kerk te Made voor gaan. Op Zondag 27 April zal Ds. J Vink des voorm. 10 uur in de Herv. Kerk te Drimmelen voorgaan. Op Zondag 27 April zal Ds. Koster uit Geertruidenberg des nam. 2uur in de Herv.Kerkte Terheijden een vacature beurt vervullen. Alhier is in een gezin bij een 4-jarig ventje besmettelijke ziekte, griep, geconstateerd. VLIJMEN. De heer A. Koops, direc teur van het Post- en Telegraafkan toor te Vlijmen, heeft met ingang van 15 Mei a s. eervol ontslag aangevraagd. R.W.B. QUICK 0-3. Als ruim half drie de heer Brulle- mans voor beginnen blaast, blijkt dat beide Xl-tallen één invaller hebben. Quick speelt met wind in den rug en is daardoor direct in de meerderheid Daar het terrein zeer zwaar bespeel baar is, is mooi spel onmogelijk en wordt er menige buiteling gemaakt. Quick speelt vol vuur en telkens zweeft de bal rond het R.W.B.-doel. Hensen, die wederom rechts-buiten speelt, krijgt van J. v Lier een bal goed toegespeeld passeert de R.W.B.-verdediging om op het juiste moment voor te zetten waar v. d. Heuvel van profiteert om in te schieten. R.W.B. pakt harder aan waardoor de Quick-verdediging aan het werk wordt gezet, doch verder dan de backs brengen zij het niet. Zonder dat er verandering in den stand komt wordt gerust. Als Quick na de hervatting tegen wind in speelt, wordt een R.W B.- overwicht verwacht, dech Quick denkt er anders over en dringt de nationaal gestreepte op eigen helft terug. De Quick vleugel-spelers zijn in goede conditie en geven prachtige voorzetten De R W.B.-verdediging werkt zoo hard mogelijk om de Quick-aanvallen af te slaan. Niettegenstaande brengt de Quick- linksbinnen met een goed schot den stand op 2—0. Als even later de stand op 3—0 wordt gebracht is R W.B. een geslagen XI-tal, alhoewel zij nog probeeren een tegenpunt te maken wat echter niet gelukt Als de scheidsrechter inrukken blaast heeft Quick een verdiende 3—0 overwinning binnen. Het Quick Xl-tal kan op een goed gespeelden wedstrijd terugzien, de voorhoede waar J. Hensen wederom rechtsbuiten speelde wasgoed op dreef en prachtig samenspelend werd de R W B. verdediging telkens gepasseerd. Quickers, uw laatste wed strijden even vurig gespeeld, dan zullen ook deze in overwinningen eindigen. H.E.C.—W.SC. 3-4. Deze op 2en Paaschdag gespeelde wedstrijd eindigde in een kleine over winning voor W. S. C. W S.C. verschijnt compleet, terwijl H.E.C. een nieuwen speler probeert n.l. K. v. d. Schans die goed voldeed en ook een mooi doelpunt maakte. Het begin is voor H E.C. en al spoedig verschalkt de rechts-half den W.SC. keeper met een prachtig schot van bijna half het veld. Als H.E.C. weer eens aanvalt zet de rechtsbuiten goed voor, de linksbinnen vangt den bal op en vergroot de voorsprong. 2—0. W.SC. pakt nu beter aan en al spoedig is het 2—1. Nog voor de rust weet W S.C. gelijk te maken door een flater van een der backs Na de rust wordt er van beide zijden flink aangepakt. Beide doelen komen om beurten in gevaar. W.S.C. is echter voor doel gelukkiger en neemt de lei ding 2—3. H.E.C. geeft nog geen moed verloren en het is De Werd die de partijen weer op gelijken voet brengt. Lang hebben zij er echter geen plei- zier van, want even daarna scoort W.S.C. voor de vierde maal. In dezen stand komt geen verandering meer. Het was een geanimeerde wedstrijd. Beide ploegen wogen goed tegen elkaar op. H.E.C. was wel een beetje gehandicapt doordat hun links-half reeds voor de rust moest uitvallen wegens een knieblessuur. H.E.C. II moest het onderspit delven van Hintham. 0—2 was de uitslag. H. E C. III deed beter werk en behaalde in Sprang op de sierlewed strijden na twee mooie overwinningen den eersten prijs n.l. een zilveren beker. Voorwaar een mooie prestatie van de junioren. Naar wij vernemen speel H.E C. I a.s. Zondag een wedstrijd tegen O.S.S. uit Oss ten bate der uitgesloten tex- tiel-arbeiders in Twente. WAALWIJK. W.S.C—VOLT 4—4 Deze wedstrijd, op eersten Paasch dag gespeeld, mocht zich in een bevre digende belangstelling verheugen. Het schitterend weer werkte hiertoe zeer mede, terwijl de tweede klasser VOLT in onze plaats een gaarne geziene gast is. De toeschouwers zullen zich dien middag Wel niet verveeld hebbende wedstrijd was het aanschouwen dub bel waard. Door beide partijen werd een kalme doch opgewekte partij voet bal gespeeld, rijk aan zeer mooie mo menten en goed opgezette aanvallen. De acht doelpunten werden allen op zeer mooie wijze gemaakt. Volt nam telkens de leiding, doch even zoovele malen wist W.S.C. den voorsprong te neutraliseeren. W.S.C. liet zich in dezen wedstrijd wederom van haar beste zijde kennen en behoefde geenszins voor VOLT on der te doen. Integendeel had zij gedu rende den geheelen wedstrijd het beste van het spel en was doorgaans iets sterker dan Volt. Beide partijen speel den met één invaller. Wij vernemen juist dat voor a.s. Zondag de belangrijke competitie-wed strijd W.S.C.Wilhelmiua is vastge steld. Iedereen is wel op de hoogte welk een beslissende strijd dit voor W. S.C. is, zoodat daaiwan met de meeste spanning de uitslag wordt tegemoet gezien. In ons blad van Zaterdag ko men wij daarop nog wel terug. DUITSCHLAND—HOLLAND. De wedstrijd DuischlandHolland, 2en Paaschdag in het Stadion te Am sterdam gespeeld, is geëindigd met 10 in 't voordeel der Duitschers. Zelden hebben we over 'n wedstrijd zoo verschillend hooren oordeelen als over dezen. Er waren toeschouwers, die van zeer fraai spel spraken, en er waren er ook, die er „niets aan" von den. De waarheid lag misschien in het midden, doch iets meer bij hen, die een afkeurend oordeel uitspraken dan bij de tevredenen. Want al is het waar, dat de gasten technisch goed short-passing speelden, het mankeerde hen aan tempo en aan goede schutters. En al kan men niet ontkennen, dat onze middenlinie er goed op zat en beter speelde dan tegen België, onze voorhoede was weinig zaaks. Een mooie wedstrijd was het, alles bij elkaar genomen, niet. Snelle rennen vertoonen deze Zuid-Duitschers zelden of nooit, hun spel is berekend, vaardig, maar zonder kleur of spon taniteit. Een spil, die tactisch maar lang zaam is, een goede doelverdediger, een verdediging die ter rechterzijde zwak, ter linkerzijde uitnemend spel deed zien. De voorhoede speelt hardnekkig kort spel, komt niet al te snel vooruit en heeft geen enkele goalgetter. Individueel vonden we Kugler en Schmidt de beste spelers der Duit schers. Het Nederlandsch elftal speelde 'n primitief spelletje, vooral de voor hoede. Geen speler deed voortdurend moeite zich vrij op te stellen en ook geen speler deed moeite eens een bal te halen. Van samenspel was weinig te bemerken en van schot nog minder. Stulhfauth, de Duitsche doelverde diger, heeft den gansehen middag geen moeilijk schot behoeven te keerendit zegt heel wat. De Ka tri s speelde behoorlijk, zon der meer. Sigmond was beter dan Groen het op de linksbinnenplaats tegen België was, maar een ster is hij toch lang niet. Groosjohan had eenige goede mo menten-, maar hij kan toch meestal niet tegen Schmidt en Kugler op. Konings en Pyl faalde in ieder op zicht; van een opstelling met Ruffelse en Formenooy verwachten we meer heil. De middenlinie was voldoende, na de rust zelfs heel goed. Krom en Le- fevre speelden vasthoudend, maar ver dedigden beter dan ze hun voorhoede steunden. Van Linge viel het meest op. Hij was bij de Hollanders de ster. Men vergete echter niet, dat de Groninger met z'n lange beenen juist tegen een voorhoede die short-passing speelt, altijd in z'n element is geweest. Denis was Denis niet. Hij speelde goed, dat spreekt vanzelf, maar de brillante momenten misten we. Tetzner deed taktisch goed werk, wist den buitenspelregel even handig toe te passen als de Duitschers er dom inliepen, maar is op geen stukken na een internationaals. Een sympathieke speler, een fraai sportman, maar geen voetballer die de oranje-trui moet dra gen. De Boer heeft zijn doel goed verde digd bij den voorzet van Ascheri (waar een goal uit ontstond) stelde hij zich echter verkeerd op. Het Nederlandsch elftal. De Sportkroniek meldt, dat het elf tal, dat Zondag te Antwerpen tegen België zal spelen, aldus samengesteld is: De Natris Visser Pijl Groosjohan (Ajax) (Stormv.) (Feyen) (V.O.C.) Snouck-Hurgronje (H.V.V.) Krom v. Linge Lefèvre (R.C.H.) (Be Quick) (Kampong Tetzner Denis (Be Quick) (H.B.S.) v. d. Meulen (H.F.C.) Ziethier het nieuwe Nederlandsche elftal. De commissie, het spreekwoord „zoekt, en gij zult vinden" indachtig, is op zoek geweest wéér eens op zoek geweest naar een betere of althans minder slechte voorhoede. Ze heeft gelijk; zooals het gisteren ram melde in die middenmoot kan het niet langer; daar moest wat aan gedaan. KORFBAL. Seriewedstrijden uliana Sprang-Capelle. Aan de tweeden Paaschdag door Juliana te Sprang-Capelle uitgeschreven seriewedstrijden namen deel O. N. A. Tilburg, B. L. E. I Geertruidenberg, H. B S. Den Bosch en Juliana zelf, buiten mededinging. Er was veel publiek bij deze wed strijden die door een muziekkorps werden opgeluisterd. H. B. S. lootte voor de eerste ronde vrij, zoodat het eerst door O. N A,— B. L. E. I. gespeeld werd. De Tilburg sche dames en heeren waren veel sterker, vooral voor de rust. Het einde bracht een 4—3 overwinning voor O. N. A. die bij de rust geleid had met 4—1. De afmattingswedstrijd H. B. S.— Juliana won H. B S. met 2—1. De finale O N. A H. B. S was een zware strijd voor beide partijen Voor de rust ging het spel gelijk op. O N. A. had reeds na 5 minuten de leiding genomen en behield deze voor sprong tot 4 minuten in de tweede helft. Toen maakte de heer de Leeuw met een ver schot prachtig gelijk en kwam H B. S. in de meerderheid. De heer Schoonens scoorde 20 minuten voor 't einde het winnende punt. O. N. A zette er alles op doch de H B. S. verdediging hield toen keurig stand en de stand bleef 2—1 voor de Bosschenaars, die hierdoor wederom, evenals vorig jaar in deze seriewed strijden den eersten prijs een zil veren lauwertak wonnen. O. N A den tweeden prijs, verg. zilv. medaille^ Duivensport. WAALWIIK. Zondag hield de postduivenver- eeniging „De jeugdige Vliegers" een wedvlucht uit Lier. De prijzen werden behaald als volgt 1 J. v. de Griendt, 2 H Henkelman 3, 4, 11 en 12 G. de Graaff, 5 Adr, Stam, 6 A. v. Hilst, 7 M. v. d Heijden, 8 J van Veldhoven, 9. 10 en 13 A. Verhoeven, 14 H. Trimbach, 15 H. v i Wees. De Postduivenvereeniging „Lucht- verkenners" hield Zondag j 1. een wedvlucht vanuit Lier België. De prijzen werden behaald als volgt J C. Pullens 1—3, J Kleijberg 2, J. Krol 4—7, J Leijten 5, M. v. d Heuvel 6. Eerste constateering 10 u. 41 min. 14 sec. WASPIK. De uitslag der postduivenveree niging „Nog Sneller" is als volgt Gelost te Lier (uur onbekend) le pr P. Roovers, aank. 10—51 5 2e P IJpelaar 10-51 32 3e Th deGraauwAzn. 10-54—24 4e P IJpelaar 10.57 12 5e P. de Bont 10—57—17 MADE. Zondag hield de postduiven vereeniging „Princes Juliana" een wed vlucht vanuit Wouw. De duiven werden aldaar om 10 uur vrij gegeven en be reikten hunne hokken als volgtde eerste duif om 10 u. 25 m. 48 sec.,, de laatste om 10 u. 28 m 40 sec. 1 L. Broeken, 2e C. Rullens, 3e Jac Vos, 4e P. Kooljman, 5e J. Kop, 6e Broeders, 7e J. de Heijde, 8e B. v. Dongen, 9e J. v. der Ven. Kaatsheuvel, 23 April 1924. Na gehouden aanbesteding is het bouwen van een patronaat met ver gaderzalen en conciërgewoning voor rekening van het R K. Kerkbestuur alhier, gegund aan de heeren v. d Hout en (os. Jongen-Heerkens, aannemers te Tilburg. Bij publieke verkoop is gisteren avond de bekende villa „Oitilie" in eigendom overgegaan aan den heer Joh. Snoeren Pzn. voor de som van f9100. De fabriek van de firma A. C. Vloemans in de Peperstraat is eigendom geworden van de firma P. H. Vloemans alhier voor de som van f7360 Hedenmorgen is een begin ge maakt met het bouwen van het patro naat alhier. Nog vóór het komend winterseizoen moet het gebouw wor den opgeleverd. Zooals dè officieele affiche's melden wordt de winkelweek van Kaat- heuvels Belang Zaterdag 26 April om 7uur officieel geopend door den Eere-Voorzitter der Vereeniging den WelEdel Achtb. heer J. L. v. Besouw, Burgemeester der gemeeente Loon op- Zand in de zaal van den heer Joh. Smit-Hesselmans. Om 8 uur houdt Appllo een groote muzikale wandeling door de straten, waarbij zich onze sympathieke Gym nastiekclub K. G. V. aansluit. Bij eenigszins gunstig weer zal het een heele drukte geven, daar alle winke liers hunne medewerking hebben toe gezegd. Dat de vereeniging „Kaatsheuvels Belang" zien in aller sympathie moge verheugen blijkt wel uit 't feit dat zich dagelijks nog nieuwe leden opgeven. De contributie van f 1 50 per jaar is voor niemand een beletsel om zich terstond als lid op te geven kantelde bus gehaaldzij werder? naar een koffiehuis in de buurt gebracht, waar spoedig dokters verschenen. Een vrouw uit Woensel, mej. Kan- telenberg, was er het ergst aan toe zij werd naar het gasthuis vervoerd, waar zij spoedig overleden is. Een paar personen hadden armbreu ken gekregen en acht van de inzitten- deu waren licht gekwetst, ook de be stuurder Verpoorten De politie heeft foto's van het ter rein genomen. De chauffeur A. V., van de auto bus, waarmee Maandagavond te Eind hoven een ernstig ongeluk gebeurd is, is in hechtenis genomen, verdacht van de veroorzaking van dood door schuld. De man, die Maandagavond laat door een tramwagen van lijn 10 op den hoek van Prinsegracht en Warmoe- ziersstraat te 's Gravenhage werd over reden, en op slag dood was, is geble ken te zijn de 51 jarigen GS, uit de joubertstraat. S. was zeer bijziende en heeft dus vermoedelijk de tram niet zien naderen. De auto van den heer Th. Maas uit 's Hertogenbosch is Vrijdagmiddag te Helvoirt door een anderen auto aangereden en totaal vernield Enkele inzittenden in de beide auto's werden ernstig gewond.® Heden overleed na een kortstondig en smartelijk lijden, onze innig geliefde zoon en broeder BASTIAN VERSTEEG, in den ouderdom van ruim 53 jaren. Uit aller naam M. VERSTEEG 32669 en Kinderen. Sprang 22 April 1924. HEUSDEN. Openbare Raadsvergadering op 24 April 1924 om uur n.m. Agenda 1 Notulen. 2 Mededeeling ingekomen stukken. 3 Verzoekschrift van de Besturen der alhier aanwezige muziekgezel schappen om subsidie in de kosten van oprichting eener muziektent. Gisteravond omstreeks 7 uur werd de omgeving van het postkantoor te Eindhoven door een hevig gegil en rumoer opgeschrikteen autobus van de firma Verpoorten en Co. was op den hoek van den Emmasingel en de Vrijstraat in de gracht gereden. Inden bus zaten achttien passagiers. Onmid dellijk snelde men ter hulp Met moeite werden de menschen uit den omge- Firma H. J. v. BLAD EL, Walwijk, voor het maken van doorge- naaid Heeren en Dames werk. Alleen prima krachten komen in aanmerking. HOOGSTE LOON 32670 te WAALWIIK, maakt bekend dat de ONROE RENDE GOEDEREN te SPRANG zijn ingezet en verhoogd Van Mef. Wed. B. Tim mermans Koop 1 tot f I960.— Koop 2 tot f 300.— en Koop 3 tot f 1400.— Van den heer P. D. Netten Koop 4 tot f 3000.— Toeslag Dinsdag 6 Mei 1924, des avonds 7 uur bij J. KLIS te Sprang. 32671 Dagelijks kan verhoogd worden. BISCUITS,,DE LINDEBOOM." (WED.B .VAN "DOESBURG.) AMSTERDAM M'N VROUWTJE IS 'N BEETJE UIT HAAR. HUMEUR ■H- EEN PAKJE ESPERA1MTO-WAFELS m EN JE BENT 'T VENTJE B HET 5LUITZEGELMET FROU-FROU-KONINGIN OP ELK PAKJE WAARBORGT DE ECHTHEID DER E5PERANT0-WAFELS EDEL VAN SMAAK CROQUAHT j 3Q CENTS rcPt'R PAKJE WORDEN NOOIT 105 UITGEWOGEN VERKOCHT MAAR IN HYGIËNISCHE VERPAKKING I E3S3Ê3E3E3

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 3