Kinderen Honig's Magazijoliedienila IDDELKOOP Fa. Wed Jeli Verhuist I hm Verloren 2 Maatsckoenwerk 0. van de Werken, „011OE1TEL08I0" Manufacturenhandel A. FREDERIKS. Penmachine Maatschoenen. Puddingen Nieuws uit Neusden Gemengd Nieuws. Penmachine gevraagd. I. C. MORTIER publiek verkoopen Machinefabriek Advertentiën B. v. d. Linden Staan ter dekking „GREGULUS" Gordijnen in pluchette, Land- huisstof, Lancaster, Satinet, Ribs, pasklaar gehangen. Onderdeelen als Roeden, Steunen, Koord, Poelies, Ringen, enz. Karpetten, Zeilen, Linoleum, Cocos enz. Firma TH. v. WIJCK. t«i. m. Mag. ,.DE ZON", Kaatsheuvel. Vanaf Maandag a. s. geven wij 2 pCt. korting Cassabons, trots onze zeer scherpe prijzen. Ons systeem is en blijft: vaste prijzen uit sluitend a contant. f 10.^ bons zijn 20 cent waard. J. Wildeman Co. houden in den regel veel van pudding. Honig's Puddingen worden be reid in verschillende soor ten en smaken. Er is elck wat wils. De meeste kin deren vinden Honig's Puddingen lekker. Vraagt daarom Uw winkelier wijzer te Kaatsheuvel. 6. Voorstel bepaling huur Mare chausseeskazerne na 31 Dec. 1925. 7. Voorstel heffing leges jachtakten 8. Schrijven R.K. Bond van Schoen fabrikanten te Kaatsheuvel in zake levering van gas tegen gereduceerden prijs, ten behoeve van de industrie. 9. Schrijven van de Bouwvereeniging „Loon-op-Zand Vooruit" in zake de huurbepaling voor de door haar ge bouwde arbeiderswoningen, met daar toe betrekkelijk schrijven van den Mi nister van Arbeid. Nijverheid en Han del. 10. Schrijven Ged. Staten in zake gemeenterekening over 1922. 11. Verzoek van het bestuur der harmonie „St. Jan" te Berkdijk, om subsidie. 12. Verzoek Feest-eomité voor de viering van het 60-jarig bestaan der harmonie „Sophia-vereen." te Loon op-Zand, om subsidie. 13. Bepaling subsidie Burgerlijk Armbestuur. 14. Schrijven Ged. Staten van N. Brabant in zake de gemeentebegroo- ting voor het dienstjaar 1924, met door hen om bericht en raad toegezon den adressen van den R. K. Bond van Overheidspersoneel en de Af dee ling N.-Brabant van den Nederl. Bond van Gemeenteambtenaren. 15. Voorstel vaststelling heffings- pereentage voor de gemeentelijke in komstenbelasting, dienstjaar 1924-'25. 16. Verzoek van het Bestuur der R. K. Meisjesschool te Kaatsheuvel, om beschikbaarstelling van 2370.voor aankoop van nieuwe banken. 17. Reclames belastingen. De Kon. Harmonie „Apollo" al hier is aangezocht door de jubiieerende Harmonie Sophia's-vereeniging, om bij gelegenheid van het te houden Festi val op 14 Juni e.k. dit festival op Za terdag 13 Juni met een concert te openen. Apollo heeft dit verzoek aan genomen. Zooals de groote affiches van „Kaatsheuvels Belang" meldden zou den we op Julianadag een groote uit voering op de markt krijgen van onze R.K. Gymnastiekvereeniging K. G. V. en de harmonie van het Kon. Muziek gezelschap „Enphonia". Konden we tot heden nog niet spreken van een aangenaam medewerken van het weer, het scheen wel dat er Woensdagavond heelemaal niets goeds te verwachten was. Om goed 4 uur begon het te stort buien, terwijl wilde, donkere wolken massa's onstuimig Noord—Oostwaarts dreven. Goddank hield om goed zeven uur de regen op. En onze corpsen, niet van een klein geruchtje vervaard, wil- den woord houden en maakten zich klaar voor de uitvoering. Juist om half acht, het lof tot opening der Mei maand was geëindigd, marcheerden onder tromgeroffel, het prachtige vaan del voorop, onze kranige gymnasten, onder leiding van den heer L. van Gu- lik, vanaf de school door de Hoofdstr. naar de markt. Van alle zijden stroom den honderden naar de markt, om ge tuigen te kunnen zijn van de keurig uitgevoerde vrije- en ordeoefeningen en het prachtig gerekte werk in stalen lichaamsbeheersching in allerlei stan den door onze sympathieke club ge geven. „K. G. V." een woord van hul de namens het Bestuur van K.B. en de geheele burgerij. Om kwartier over acht, opende de harmonie met een fiksche march het concert. Niet alleen het Kaatsheuvel- sche publiek, doch ook honderden vreemdelingen uit de omliggenden ge meenten stonden rond onze geïmpro viseerde kiosk geschaard. Het weer hield zich de donkere lucht in aan merking genomen uitstekend. Een enkel wind-druppeltje was 't eeuige wat de donkere wolkenmassa losliet. Toch liet zich 't gemis van een flinke kiosk andermaal terdege gevoelen. En wij zijn er van overtuigd dat de dui- zende belangstellende toehoorders van Woensdagavond allen denzelfden wensch geuit hebben: „Kaatsheuvels Belang, geeft onze muziekkorpsen zoo spoedig mogelijk een degelijke kiosk." We kunnen onze lezers reeds in ver trouwen mededeelen, dat K.B. hierin het initiatief reeds nam. Binnen wei nige dagen kunnen we officieel hier van meer vertellen. Aan de bevolking van Kaatsheuvel de eer om te bewijzen dat het. iets met zijn muziekkorpsen op heeft en K.B. wil steunen op een wijze waarop ook onze jongeren nog lang met trots zullen kunnen roemen. Aangaande het concert van Enpho nia, dat we niet in zijn geheel kunnen recenseeren, hebben we niets dan lof. Zoowel stemming als samenspel, zoo wel opvatting als uitvoering, waren keurig verzorgd. Tijdens de volkslie deren werd Bengaalsch vuur gebrand, wat een fantastisch gezicht opleverde. Heusden, 1 Mei '24. Zekere P., die met zijn kraam op de kermis staat, viel Woensdag zoo danig met zijn fiets, dat hij per wagen tje huiswaarts moest worden gebracht. Naar men ons mededeelde, werd hij later per autobus getransporteerd naar het Ziekenhuis te 's-Bosch. Dinsdagavond vergadert de R.K. debating-clubalsdan treedt als spre ker op de heer Jac. van der Staak, met het onderwerp: „Geschiedenis en stijl." De kermisdrukte alhier zal Zon dag nog verhoogd worden, door een optocht van de Scherpschuttersver - eeniging „St. Blasius", waarvan de zetel gevestigd is in het Hotel Res taurant en Café „Het Wapen van Am sterdam". Aldaar zal des middags ten 12 uur de stoet met de fanfare en vo gel worden opgesteld, terwijl in het café een Matinée zal gegeven worden door een eerste klasse Duitsc-h mu ziekkorps van 10 personen. In optocht zullen de EdelAcbfb. heeren Burge meester als Beschermheer en Kanton rechter, als eere-voorzitter, benevens de andere heeren eere-leden, in rijtui gen afgehaald worden, waarna feeste lijke ommegang door de stad en ver volgens Koningschieten op het ter rein „Bastion Hollandia", opgeluis terd met muziek. Vanmorgen omstreeks halfnegen steeg midden in Amsterdam een om vangrijke, dichte rookkolom omhoog, die spoedig in de geheele stad was te zien Er bleek brand uitgebroken in het groote fabriekspand aan de Pas seerderstraat, dat oorspronkelijk als suikerraffinaderij werdt ingericht, en waarvan later de verdiepingen afzon derlijk werden verhuurd, hetzij voor industrieele doeleinden, hetzij voor opslagplaatsen Dit pand, omstreeks 20 bij 20 meter groot, staat bij de brandweer in kwa den reuk, omdat hierin herhaaldelijk ernstige branden zijn uitgebroken, en het een zeer moeilijk blusschingsobject vormt. De brand bleek uitgebroken op de derde verdieping van het pand. waar de cocosmattenfabriek van de firma Jijn, voorheen Roos Cois geves tigd. Om 8 uur had het werkvolk hier den arbeid hervat, en naar ons werd meegedeeld, waren enkele jongens begonnen met lijmkoken. Plotseling kwamen deze jongens de fabriek inren- nen met den kreetbrand 1 brand Ouderen schoten toe, maar aan blus- sching met eigen middelen viel reeds niet meer te denken. Het vuur had zich al meegedeeld aan een grooten voorraad vezels, een vat olie had ook vlam gevat, en aan de zijde van de 3asseerderstraat woedde ernstig het vuur. Met angstwekkende snelheid greep het om zich heen, en de geheele verdieping van de mattenfabriek stond spoedig in lichte laaie. Aanvankelijk sloegen de vlammen nog niet naar buiten. Slechts dikke rookmassa's dron gen uit vensters en deuren. De brandweer begreep onmiddelijk, dat zij voor een zware taak was ge steld, en er werd dan ook veel mate riaal gerequireerd Ruim halfnegen werd reeds uit omstreeks 30 slangen water gegeven. In de Passeerdergracht werkte de Jan van der Heyde met volle kracht. Aan de Looyersgracht en de Passeerdergracht stonden eenige moterspuiten opgesteld, en in de smalle Passeerder straat werd gewerkt met vier uitschuifbare ladders. Om streeks 9 uur was de brand in de mattenfabriek op zijn hevigst. Door ramen en deuren lekten nu breede vlammen naar buiten De brand everde een angstwekkend schouwspel op, dat door honderden nieuwsgierigen in de omgeving werd gadegeslagen. De commandant der brandweer en de hoofdcommissaris van politie wa ren reeds spoedig op het terrein van den brand. Kort daarna verscheen ook de burgemeester, de heer De Vlugt, en met hem eenige raadsleden Na negenen scheen het vuur onder de felle bestrijding van de brandweer van de uitschuifbare ladders aan de Passeerderstraat en van de daken der aangrenzende gebouwen ook aan Looiersgracht en Passeerdersdwars- straat iets te minderen. Tegen half tien echter laaide het vuur weer op. De boven de mattenfabriek gelegen verdieping, waar de meubelafdeeling der firma Liberty (Metz Cois gevestigd, had eveneens viam gevat. Ook de zolderverdieping daarboven, waar de firma Fijn haar materialen- opslag heeft. De hier aanwezige voor raad vezels, teer en olie gaf het vuur weer nieuw voedsel, zoodat de vlam men spoedig boven het dak uitsloegen. Oeruimen tijd stond de brandweer nagenoeg machteloos tegenover dezen ontzettenden vuurhaard Maar tegen elf uur nam de brand snel in hevig heid af door gebrek aan voedsel. Enkele dreunende slagen begeleidden den val der machines der firma Fijn. De aangevreten balken konden het gewicht niet meer torsen, zoodat zij in de lager gelegen meubelfabriek van de Phoenix terecht kwamen. Deze firma heeft de eerste en de tweede verdieping van het 5 verdie pingen hooge pand in gebruik. Bij haar zijn door vallende machines en vooral door de massa's blusschings- water groote verwoestingen aange richt. Persoonlijke ongelukken hebben bij de brand niet plaats gehad Een ingenieur van bouw- en woning toezicht heeft vastgesteld, dat de bui tenmuren van het aangetaste pand geen gevaar voor omvallen opleveren. Omtrent den omvang van de schade iiet zich nog moeilijk een raming ma ken, doch het laat zich wei aanzien, dat ze vrij aanzieulijk zal zijn. Gemeld wordt, dat een groot schandaal is ontdekt bij de Russische legeradministraties. Hooggeplaatste ambtenaren hebben grove winsten ge maakt, door te knoeien op de leder leveranties. Het goede leer werd aan particuliere handelaars verkocht, ter wijl de staat zoo goed als onbruikbaar schoenwerk voor de troepen kreeg De staatsledertrust maakte op papier een winst van 8 en 900 millioen roebel, terwijl de feitelijke winst, die veel ge ringer was, in de zakken van ambte naren vloeide. Er zijn verschillende arrestaties gedaan. Ook de vroegere medewerker van Trotzky, n.l. Skloen- sky is in hechtenis genomen. Een in goeden staat zijnde gebruikte 32729 TE KOOP bij Qebr. VAN DRONGELEN, 's Grev. Capelle. Telef 10. ijzerhandel WAALWIJK. 32728 te Capelle, zal namens zijn principaal, krach tens art. 1223 B W., Dinsda gen 20 Mei en 3 Juni 1924 's nam. 7 uur, in het hotel van den heer VAN DEN ASSEM te Kaatsheuvel 32715 Een groot huis waarin winkel in galanteriën, met aanbouw, ter rein ten Westen breed ruim 5 meter, en terrein ten Oosten, voorts erf en tuin aan de Hoofd straat te Kaatsheuvel B 4020, 4061, 4062, groot 17,60 aren, eigendom van den heer W. Brok- v. d. Wee. Het pand bevatwin kel, inbegrepen toonbank en win kelopstand, kantoortje, huiskamer, magazijn, opkamertje, nog 2 ka mertjes, keuken met kelder, hard steenen gang van bijna 1,30 M. breedte en op zolder een slaap kamer. Het verkeert inwendig in goeden staat van onderhoud. Te aanvaarden bij de betaling van den koopprijs WAALWIJK. 31120 latere. Telef. No. 40 Compete Drijfwerken. Condenseurs. Walkvaten Exhausters Tegen flinke belooning terug te bezorgen bij 32717 Grootestr. 221, Waalwijk. Voor het maken van beveelt zich aan Stationstraat 51 WAALWIJK. 32781 M. van der Hammen Waalwijk. 30596 bij 0P 't EILAND (NEDERHEMERT). De vijfjarige Stamboek en Premiehengst N. S. Tg. No. 2a4. Kleur donkerbruin, met achter wit sokje, hoog 1,61 M. Was verleden jaar tweede prijs winnaar te Rotterdam. Vader„Regulus" Gr. P. St. No. 241, gedurende drie achter volgende jaren eerste prijswinnaar der Provincie Groningen. Moeder„Niséane" Gr. P. St. No. 686, ook tevens Groningsche Premiemerrie. Dekgeld f 12, bij gebleken drachtigheid i 13 bovendien EN de vierjarige Belgische Stamboek en Premiehengst v, B. 16691 Kleur goudvos met druipkol. VaderMaréchal de France B. 633; Moeder: Anna B. 7461, uit Laboureur d'isaak B. 340. Deze hengst heeft verleden jaar bij mij verwekt 90 procent veulens, waarvan reeds verschillende van extra kwaliteit zijn te bezichtigen. Dekgeld f 8, bij geb'eken drachtigheid f 8 bovendien, Paarden die na dekking worden verkocht zullen als drachtig wor den berekend. 32723 VEER VRIJ. 32716 Aanbevelend, jAi*r Gefabriceerd met Honig's Maïzena. ^Vraagt speciaal Reclamepudding. SCHOONMAAK. 2 pCI. korting Cassabons. 32685

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 6