Buitenland. Rechtszaken. daardoor meer brandgevaar ontstaat. De heer van Drunen zegt dat het heerlijk jachtrecht nog een overblijtsel is van de middeleeuwen, van de slavernij. Om dat weg te krijgen, om die onbillijkheid op te heffen, daar- voor hebben onze ouders, onze voor ouders gevochten en nu wij eenmaal de erfenis van die menschen hebben gekregen, nu zouden we die weer weg gaan schenken. Vandaag schoot iemand een musch dood en daarvoor werd hij opgeschreven. De Voorzitter wijst de heer van Drunen er op dat, als hij zegt dat het heerlijk jachtrecht afkomstig is van de slavernij, hij blijk geeft heel slecht op de hoogte te zijn. Ais hij zijne ge schiedenisboeken eens open wil slaan, dan zal hij zien dat indertijd dit jacht recht vrijwillig door de boeren is ge geven aan de heeren van de verschil lende heerlijkheden als dank voor de bescherming die zij hun verleenden tegen vreemde indringers. De heer van Drunen zegt alleen wat pater van Eisen heeft geschreven. De Voorzitter durft betwijfelen dat dit zoo door pater van den Eisen is geschreven en is dit zoo dan heeft hij de plank leelijk mis. Doch daarover heeft men thans hier niet te twisten, het gaat er maar over of men geza menlijk zal verpachten en hij stelt zich op het standpunt van den Boerenbond, de vereeniging die er is om de belan gen van de leden voor te staan, om gezamenlijk te verpachten. Men moet ook niet uit het oog verliezen dat het werkelijk niet van gevaar ontbloot is als er een 60 tot 80 menschen met geladen geweer door het veld loopen. Gemakkelijk kunnen er ongelukken komen. De heer P. v. d. Wiel wil liever publieke aanbesteding van de gemeente- jacht hebben. Tegen het zoo maar onder-een-onder-onsje veileenen heeft hij een afschuw omdat daardoor de rechtvaardigheid niet wordt gediend De Voorzitter geeft in overweging om het in ieder geval doo den Boe renbond te laten verpachten. Later kunnen de gezamenlijke eigenaars nog besluiten of het al of niet publiek zal worden verpacht. Wordt het geheele complex ineens verpacht, dan zal men den jachtopziener behouden. De heer P. v. d Wiel meent dat bij publieke verpachting de gemeente meer geld zal 'ontvangen dan wanneer het niet publiek komt. De Voorzitter is het daarmede niet eens. Na nog eenige discussie wordt be sloten met 8 tegen 3 stemmen door den Boerenbond de jacht te laten ver pachten. Tegen stemden de heeren Muskens, Van Drunen en P. v. d. Wiel. Voorstel van Burg. en Weth. om in de Grootestraat een brandput te leggen en eenig nieuw brandweermateriaal aan te schaffen. De Voorzitter wijst er op dat in een van de laatste vergaderingen gewezen is op de wenschelijkheid om alle materiaal van de brandweer hetzelfde te maken opdat men het een van den ander kan gebruiken. Ook zal tot aanschaffing van eenige nieuwe slangen moeten worden overgegaan. Met algemeene stemmen wordt daar toe besloten. De heer P. v. d Wiel vraagt of de convocatiebiljetten van de vergade ringen niet een dag eerder kunnen worden bezorgd De Voorzitter zegt toe daarvoor in het vervolg te zullen zorgdragen. Daarna wordt in besloten vergade ring overgegaan. Na heropening en nadat voor meer dere leden nieuwe gezichtpunten waren geopend wordt met alg. stemmen het besluit genomen niet op het verzoek van den heer Bouwman te Aalburg in te gaan. Hierna wordt de vergadering gesloten NTEÜWKUIJK. Begunstigd door tenminste geen regen en het frisselie Mei weer, trok Zondag in het vroege morgenuur de processie van de H. Familie, onder begeleiding van de wel luidende toouen der harmonie en onder leiding van den WelEerw. Directeur, naar O. L. Vr. te Elshout. En direct kan gezegd worden dat deze processie wederom uitstekend geslaagd is. Tel ken jare is er een toenemend enthou siasme voor deze bedevaart. Buiten de bebouwde kommen werd op de heen en terugreis zeer devoot gebeden en Marialiederen gezongen, terwijl de harmonie in de straten hare marsch- toonen liet hooren. Door don WelEerw. beer kapelaan van Haarsteeg, wier H. Familie ook telken jare in combina tie met de onze ter bedevaart gaat, werd de Hoogmis opgedragen en na het Evangelie een indrukwekkende predicatie gebonden. Het zangkoor zong op verdienstelijke wijze de vier stemmige mis van Gruber. Ongeveer half twaalf vertrok men weer in pro cessie uit den Elshout en arriveerde omstreeks twaalf uur in de kerk alhier waarna de ontbinding plaats had. Maandag herdachten de echtelie den Godefridus de Hoog en Elisabeth van Drunen den dag, waarop zij vóór 50 jaren in den echt werden verhonden. Onder reusachtige belangstelling is dit zeldzame feest gevierd. Voor de wo ning der ■fobilarissen was een prach tige eereboog opgericht, die s'avonds electrisch was verlicht. Vandaar leid den versierde dennenboompjes, ver honden door guirlandes, naar de wo ning van het jubileerend paar, die eveneens keurig versierd was, terwijl overal in den omtrek vroólijk.de drie kleur wapperde. Een feestelijke stoet geleidde om 9 uur het gouden paar ter kerke, waar een plechtige H. Mis van dankzegging werd 'opgedragen. Door liet zangkoor werd op verdienstelijke wijze de mis van Cuijpers gezongen. De feeststoet was als volgt samen gesteld 1. Garde d'honneurs te paard, 2. Wagen met huidjes, 3. Springende perdjes, 4. Bokkewagen waarin harmo nicaspeler, 5. Versierde fietsen, 6. Wa gen met maagden, 7. Wagen met huis, voorstellende het huiselijk leven met interrieur vóór 50 jaren, 8. Wagen met harmonie. 9. Wagen met buur meisjes, 10. Wagen met huwelijksboot, 11. Versierd rijtuig met Zeeuwsclie meisjes, 12. Rijtuig dames-bestuur, 13 Rijtuig Eere-comité, 14. Auto met gou den paar, 15. Rijtuig bestuur (heeren). Het was een keurige, fleurige stoet, waarvan de samenstellers eer hebben. Na de H. Mis formeerde zich de stoet op dezelfde wijze en bereikte na een rondgang door 't dorp de woning van de jubilarissen, alwaar bij aankomst door A. H. Mostermans Pzn., liet gou den paar werd toegesproken. Hij liet zijne woorden vergezeld gaan van het geschenk der buurt, bestaande uit twee prachtige eikenhouten stoelen.' Verder werd het gouden paar nog toegespro ken door de dames van Helvoirt en Stupers, terwijl door twee kleine bruidjes een prachtig bouquet werd aangeboden. Uit liet Eere-comité, bestaande uit de heeren A. van Halder, P. Moster mans, André van Mol en Jan de Bont, werd dooi' P. Mostermans het jubi leerend paar hierna toegesproken. Spr. wenschte liet jubileerend paar, in wel sprekende bewoordingen geluk met dit sclioone feest en sprak de hoop uit, dat eenmaal de diamanten-koon hun moge sieren. Door de buurt werd met begeleiding der harmonie een lied ge zongen, waarna door de gansche me nigte uit volle borst het „lang zullen ze leven" werd aangeheven. Op de nu volgende receptie kwamen tal van in gezetenen, waaronder de Eerw. lieeren geestelijken, de burgemeester, de ge meente-ontvanger, enz., enz., het jubi- leerende paar hunne gelukwenschen aanbieden, terwijl tal van geschenken, die in den loop van den dag ontvangen werden getuigenis aflegden van de al gemeene achting die het feestvierend paar geniet. Des namiddags om 7 uur bracht onze liedertafel en harmonie liet gouden bruidspaar eene serenade, die door een enorme massa volk werd bijgewoond. Bij monde der presiden ten der beide vereenigingen, resp. de heeren W. A. C. v. d. Leede, harmonie, en A. PT. Mostermans, liedertafel, bo den de gezelschappen hare hartelijke gelukwenschen aan, waarvoor de ju bilai'issen dankten. Omstuwd door een vroolijke, hossende menigte trokken de gezelschappen na afloop der sere nade naar hunne lokalen. Tot laat' in den avond duurde de feestvreugde voort. Een woord van lof komt toe aan al len die er loe hebben bijgedragen, dat het feest zoo schitterend slaagde. Op de eerste plaats aan de onvermoeide feestcommissie in de buurt, die de keurige versiering op zich genomen had. Wij voegen onze gelukwenschen bij de vele die het gouden paar mocht ontvangen en sluiten met de hoop uit te spreken, dat het liun over 10 jaren gegeven moge zijn de diamanten brui loft te vieren. SPRANG-CAPELLE. (Vm. Sprang). Dinsdag herdachten de echtelieden Bastiaan van Oosterhout en Lamberta de Jong den dag waarop zij voor 50 jaren in het huwelijk werden verbon den. Dit gouden feest werd met familie en kennissen gevierd. Van alle zijden ontvingen de geachte jubilarissen blij ken van belangstelling Ook wij voegen onze wenschen en felicitatie gaarne daarbij en hopen dat het hen gegeven moge zijn nog vele jaren in gezond heid en voorspoed te leven opdat eenmaal de diamantenkroon hunne hoofden moge sieren. Donderdag 15 Mei hopen de echtelieden Karei Jansen en Johanna de Bie den dag te herdenken dat zij voor 40 jaren in den echt traden. Aan belangstelling zal het voorzeker niet ontbreken. CAPELLE. Volgende week hopen in onze gemeente een tweetal echtparen hun gouden huwelijksfeest te vieren, nl. het echtpaar P. Groen op Dinsdag 20 Mei en het echtpaar P. Sprangers op Donderdag 22 Mei. Ongetwijfeld zal het deze beide echtparen die dagen niet aan belangstelling ontbreken. WASPIK. Op Dinsdag 13 Mei a.s. vertrekt de ZeerEerw, Overste van het klooster van hier naar Helvoirt. Allen zien haar noode heengaan en zeker zal zij in dankbare herinnering blijven voortleven, vooral bij hare Eerw. mede zusters en de verpleegden voor wie zij steeds eene goede en zorgzame moeder was. De ZeerEerw. Overste Rikevera uit Zevenbergen, die hier voor enkele jaren reeds in het klooster verbleef en hier dus geen onbekende is, zal reeds Woensdag a.s. hare plaats innemen. Moge beiden een zegenrijke werkkring wachten. De prijs der oude aardappelen is hier "gestegen tot f7.— per H.L., die der boter van f 2.30 tot f 2.60 per K.Q. Het slechte weer schijnt hiervan wel voor een groot deel de schuld te dragen. Op Vrijdag 16 Mei a.s. zal de Raad der gemeente 's avonds om 6 uur eene openbare vergadering houden. RAAMSDONKSVEER. De werknemer Weisz kreeg eind vorige week een pot kokende teer over den arm. Te be grijpen dat deze geweldige brandwon den bekwam. De heer P. L. kreeg een slag van de afsluitboomen en moest in het Ziekenhuis worden opgenomen. De heer C. H. werd gezeten op een fiets aangereden door een wagen, met het gevolg dat zijn fiets geweldig beschadigd werd, het voorwiel was geheel stuk. Den heer H. v. D. werd als laagste inschrijver, nl voor f6880, de bouw gegund van een huis met schuur en stalling voor rekening van den heer Koks te Waspik. De hoogste inschrijver stond op f9170. Door Mej. Wed. v. Turnhout, den heer Boons en Mej. Wed. de Ruijter werd vergunning aangevraagd tot den verkoop van sterken drank in het klein. Vrijdag geraakte het 3-jarig zoontje van C. van Seters uit Geer- truidenberg op het Sandoel spelende te water Gelukkig kwam juist de heer A. Boomaars, broodbezorger van de coöperatie daar ter plaatse welke zich aanstonds in het water begaf en het kind van een wissen dood redde. Een woord van dank voor den kloeken redder. MADE, In afzienbaren tijd zal in de R K. foren een nieuw uurwerk aange bracht worden, de geraamde kosten zullen f 1900 a f 2000 bedragen. Zaterdag werd alhier de geliqui deerde Coöp, Broodbakkerij in pu blieke veiling gebracht en door den heer W. de Wijs Mz. voor f 1350 ingeze Op Zondag 18 Mei zal de zen deling de heer de Blinde uit Dort recht, des nam. 2'|, uur in de Herv Kerk te Terheijden (N.Br.) een vaca turedienst vervullen. Op Zondag 18 Mei zal Ds.Jansei in de Herv. Kerk des voorm. 10 uu voorgaan en tevens den doop bediener. Op Zondag 18 Mei zal Ds. Vin des voormiddags 1 uur in de Herv] Kerk voorgaan. De Maria-Vereeniging hield Zorj dag een tamelijk bezochte vergadering Uit het keurig jaarverslag van Me van Oosterhout, bleek dat de Vereen ging 360 leden telde en allen gehee onthoudsters. De St. Anna-Vereeniging telt onge] veer 400 kinderen. Tot afgevaardigde ter algemeene vergadering werden be. noemd de damesC. Segeren en Anmj van Beek en tot bestuursleden werde: gekozen Mej. A. Segeren-Prinse en H van Oirschot-Ligthart. MADE. Van hier vertrokken eenig, grond-, rijs- en aardewerklieden naaf den Dollard tot het indijken van pol. dergronden. doch meerendeels zijn z teruggekeerd omdat de loonen te laa waren en er niets, althans zeerweini voor het onderhoud van hun gezi kon overschieten. Het zoontje van den schipper de Wijs, Kloosterstraat te Made, oud! 4 jaar had het ongeluk een ketel kol kend water over een beentje te krijgen' met het gevolg dat dit lichaamsdeel! deerlijk gebrand werd. Dr. H Klijn| verleende hem geneeskundige hulp. I Een 13 jarige knaap van A. eind Dreve te Made, die een ziekte in heil hoofd had en deswege te Utrecht in het achterhoofd geopereerd werd, is| thans volslagen blind geworden. ALMKERK. Dezer dagen geraakte) een kind van den heer A. van der S te water gelukkig wist men de kleine nog bijtijds te redden. Bij de publieke inschrijving van wege de V. P. N. voor het vervoeren van eieren naar Gorinchem, werd in geschreven door de heeren: H. Groe- neveld, W. de Graaff en C Heisteck, respectievelijk voor 27, 25 en 24 cent per kist, Het vervoer werd aan den laagsten inschrijver gegund. MEEUWEN. De alhier op 6, 7 en 8 Mei gehouden bazar ten bate van het Groene Kruis mag in alle opzichten schitterend geslaagd heeten. Door de verschillende dames-comité's waren een massa artikelen op allerlei gebied bijeengebracht. De tallooze inzendin gen hebben alle verwachtingen over troffen. Het groote Alad-gebouw was in enkele dagen herschapen in een prachtige bazaar waarin een ieder zijn keuze kon vinden. De keurige bloemen versiering van den heer Van Bladel te Waalwijk gaf met de overige versie ringen aan het geheel een werkelijk feestelijk aanzien. De bazaar werd 's middags geopend door den Edelachtb. heer Burgemees ter Brune die in een kernachtige rede doel en strekking uiteenzette aan den reeds in groote getale opgekomen be- zoekers.* Onmiddellijk daarop werd met den verkoop begonnen. Verschil lende vermakelijkheden als grabbelton, sjoelbak enz. waren natuurlijk ook aan wezig, terwijl verloting van taarten en andere aantrekkelijken zaken voort durend plaats had. Verder was nog een theetent aangebouwd waar men onder het genot van een geurig kopje van Nelle's thee een rustig zitje had om eens even op zijn gemak na te denken aan welk spel of artikel men de laatste zakcenten nog het best zou kunnen besteden. Een en ander werd nog opgeluisterd door concerten van muziek en zang verenigingen. Ook de tweede dag was een succes, terwijl de derde 's avonds de opkomst enorm was. Het groote gebouw was overvol zoodat de menigte zich als een deinende massa op en neer bewoog. Ten slotte werden door den heer J. van Campen, Voorzitter van de ba zaar de uitkomsten van de verschil lende groote verlotingen bekend ge maakt. Onder buitengewone vroolijk- heid werden de verrassende uitkomsten aangehoord en toegejuicht en de prij zen in ontvangst genomen. Na afloop van dit alles sloot de voorzitter de bazaar met een hartelijk woord van dank aan de leden van de verschillende comité s voor de vele bemoeiingen die zij zich getroost hadden voor het welslagen der bazaar, alsmede aan hen die buiten de comité's ston den, doch zich op een of andere wijze voor het goede doel verdienstelijk hadden gemaakt. Ook de Voorzitter zelf werd daarna door een der comité leden als tolk van allen gehuldigd voor het nemen van het initiatief voor deze bazaar en zijn onvermoeide werkzaamheden tot het welslagen daarvan. En die moeite is niet tevergeefs ge weest, gezien het resultaat dat elke ■■MiaiinHuaaBaMEnBiaiManMaHHBaMHHHMKi Met grooten luister is liet vijftigjarig priesterjubileum van kardinaal Mercier te Mechëlen gevierd. Den 4<!en April 1874 werd Désiré Joseph Mercier in de kapel van de nunciatuur te Brussel tot priester gewijd door Mgr. Cata- ni, bijgestaan door kardinaal Vannutelli, die thans nog in leven is en den ouderdom van 88 jaar heeft bereikt. Men herinnert zich, dat de herdenking van dien datum met het oog op de Vasten tot 12 Mei werd uitgesteld. Kardinaal Mercier, die behalve wegens zijn groote wetenschappelijke kennis en zijn groot prestige in de katholieke wereld, ook wegens zijn vaderlandslievende houding ge durende de jaren der Duitsclie bezetting en de onwrikbare hardnekkigheid, waarmede liii de rechten der onderdrukte Belgische be volking heeft verdedigd, tot een nationale figuur is geworden, is'gisteren op grootsche wijze gehuldigd. Om negen uur 's ochtends begaf hij zich van zijn aartsbisschoppelijk paleis naar de kathedraal, omgeven door een stoet van bisschoppen, abten en prelaten. In zijn Misgewaad wachtte hij den koning, de koningin, kroonprins Leopold en prinses Josephine op, om ze aanstonds na hun aan komst naar het koor te geleiden, waar een troon voor de koninklijke familie was ge plaatst. Het geheele diplomatieke korps, alle ministers, gouverneurs der provincies, leden der rechterlijke macht, de voorzitters van Kamer en Senaat, de burgemeesters van Ant werpen en Meclielen, enz, waren aanwezig. Na het opdragen van de Mis werd een Te Deum gezongen, waarna de koninklijke fa- milie vertrok. De eigenlijke huldiging van den kardinaal had in de feestzanl in de Me- rodestraat plaats. Daar was de feestcommis- j sie onder het presidium van den heer Coore- j mans, minister van Staat, aanwezig en las Mgr. Micara, apostolisch nuntius, de Bood schap voor, welke de Paus tot den Belgi schen Primaat had gericht. Tal van toespra ken werden gehouden. Een delegatie van de EngelscliBelgische Unie heeft aan kardinaal Mercier een che que van 1.200.000 frank aangeboden. Tot slot had in het Klein Seminarie een' feestmaal plaats, waaraan 400 gasten deel namen. Mgi'. Wafelaert, bisschop van Brug ge, voerde In het Vlaamsch namens het Epis copaat. het woord, hetgeen door kardinaal Mercier in het Vlaamsch werd beantwoord. Namens de regeeiing sprak minister-presi dent Theunis. Do Frnnsehe gezant te Brussel heeft Zon dag aan kardinaal Mercier namens de Fran- sche regeering de insignes van het groot kruis van het Legioen van Eer overhandigd Reeds eenige weken geleden berichtten wij. dat de autoriteiten van Halle alle groote Duitsohe mannen uit den wereldoorlog naar Halle uitnoodigden, om de Moltke-feesten door aanwezigheid te komen opluisteren. Reeds toen viel het op, dat voornamelijk mannen, die thans hij de Völkischen natio nalisten en geheime bonden hoogtij vieren, grif de uitnoodiging aannamen. En zoo kon de Zondag van den llden Mei een merkwaar dige betoogingsdag worden. Ten eerste Halle ligt in den Saksischen hoek bij Tliüringen en Beieren. Saksen was communistisch op hol geslagen verleden na jaar, Tliüringen dito, Beieren broedden den Hitler-Putscli uit. Alle drie bewegingen mis lukten, doch Münchèh huldigde zjjn omweu- tolaars met aai-zaehtte straffen. Om nu de Völkische beweging over te poolen naar mid den Duitsehland lag geen stad mooier dan Halle in het pas van een linksch-extremis- tische juk bevrijde Saksen. Bovendien zou de opgerakelde herinnering aan Von Moltke, die de groote man was in de jaren van 1870— '71 niet nalaten op het chauvinisme der anti- republikeinsche Duitschers gunstig te wer ken. Natuurlijk heeft dit demonstratieve voorbereid ingsgedoe de links-extremisten ge prikkeld tegenbetoogingen te organiseeren. Van lieide zijden werden knokploegen opge trommeld, en zoo is liet lieve leventje gaande gemaakt. De Hallesche autoriteiten kozen ronduit partij voor de Völkischen, en organiseerden een heelen dienst om de communistische togen-betoogers buiten de stad te houden: voor de stadsingangen werden loopgraven aangelegd met friesche ruitertjes; passagiers- treinen. waarvan men vermoedde dat er com munisten in zaten, werden op het voorlaat ste station op dood spoor gebracht, enz. Drie-en-twintig extra-treinen brachten de Völkischen, nationalisten on geheime bon ders (Haken-kruis, Eiken-knuppel, e.d.) naai1 Hallo en aan liet défilé voorhij het standbeeld van Moltke deden o.a. prins Os kar van Pruisen, Ludendorff en al dergelijke mannen mede. Dat was genoeg om alle ge moederen over het kookpunt heen te bren gen. Opwindende marschmuziek, keizerlijke vlaggen, en schoon lenteweer... Het vechten begon. Buiten de stadstoegangen vocht de politie en binnen de stad was het een hand gemeen van allen, die lust er in hadden. Een plein waar doorgebroken communisten zich verzameld hadden, om vandaar uit op te rukken en liet défilé der Ludendorffiahen te bestoken, werd een waar slagveld. En zoo werd het einde van de Von Moltke- feesten een serie getallen van verscheidene waaraan bloed kleeft. 30 zwaargewonden kreunden in de ziekenhuizen, een tiental dooden en meer dan 300 arrestanten. Daarmede is de Völkische beweging naar midden-Diiitsehland overgeplant en kan zij liaar kruistocht naar Noord-Dnitschland be ginnen. De verschuiving naar links bij de Fran- sclic verkiezingen heeft zich geheel voltrok ken, zoodat het aftreden van Poincaré vrij wel vaststaat. Men houdt het oog op Briand gericht, terwijl reeds met een kabiuet-Her- riot wordt rekening gehouden. Het ministe rie Pofnearé zal 1 Juni aftreden. Van de 584 zetels voor de Fransche Kamer zijn er 575 hekend. Negen resultaten van de koloniën ontbreken nog. Gekozen werden zetels oude nieuwe Conservatieven tl 7 4 Republikeinen 137 91 40 Linksch repuhl. 92 70 22 Radic. onafh. 34 23 11 Radio, social. 127 49 78 Gennif. social. 102 43 59 Communisten 29 5 24 Vier herstemingen zullen nog moeten plaats hebben. Alle minister-candidaten zijn herkozen. De roofmoord tc Etten. In hooger beroep verschenen voor het Ge rechtshof te Den Bosch drie van de vier beklaagden in zake den beruehten roofmoord op den landbouwer A. Naalden te Etten. (Beklaagde van Peer heeft in liet vonnis der rechtbank berust). Beklaagde P. Bals was door de rechtbank te Breda veroordeeld tot 15 jaar gevangenis straf, beklaagden J. Verstijlen, A. de Bleijzer en van Peer ieder tot 6 jaar. Getuige het knechtje Cornells Sprenkels verklaarde dat 11ij in den bewusten avond naar bed was gegaan. Ook zijn baas A. Naal den kwam ter ruste in dezelfde bedstede, na eerst zijn horloge te hebben opgedraaid, dat hij tegen den muur hing. Het huis was be hoorlijk gesloten. In den nacht schrok ge tuige wakker, doordat zijn baas over hem heen viel en riep„Kees, help me toch." Getuige zag toen dat P. Bals, die een ge ruite pet droeg, zijn baas steken gaf, terwijl van Poer met een lantaarn bijlichtte. Toen van Peer bemerkte, dat het knechtje ont waakte heeft hij hem met een klomp op het hoofd geslagen. Getuige heeft zich toen dood stil gehouden. De baas is het bed uitgekro pen naar hel voorkamertje. Getuige hoorde daarna niets meer. Toen het dag werd kreeg getuige den moed om uit het bed te gaan en te zien wat er met den baas gebeurd was. Een bloedspoor liep van de bedstede tot de plaats waar Naalden lag. Het lijk lag in een bloedplas met de hand legen het hoofd. Beklaagden verklaarden uit armoede op stap te zijn ge gaan om te stelen. De mishan deling zou geschied zijn omdat Naalden leven maakte. Beklaagde Bals was toen driftig geworden. De president Jhr. Mr. van Sasse van Ys- selt merkte op dat Naalden rustig te bed lag. Er kon dus geen sprake zijn van „leven maken". Ook kon de president niet aanne men dat Bals in drift aan 't steken zou zijn gegaan. Immers de eenvoudige Naalden was volkomen machteloos tegenover de vier be klaagden die mes en revolver droegen. De eiscli van den adv. gen. luidde tegen ieder der beklaagden bevestiging van liet vonnis. De verdediger Mr. van den Hnrk uit den Bosch, gekozen verdediger van beklaagde B. pleitte op juridische gronden vrijspraak subs, clementie. De toegevoegde verdedigers mrs. van Zinnicq-Bergma'nn en Jansen, beiden uit den Bosch, sloten zich geheel aan bij het juridisch lietoog van hun collega en pleitten voor de beide andere beklaagden lichtere straf. Uitspraak 2G Mei a.s. Poging tot zelfmoord. W. Ooppens, GG jaar, koopman te Eindho ven, thans gedetineerd, tegen wien door het O.M. aan de rechtbank te Den Bosch G jaar gevangenisstraf werd geëischt wegens mis handeling met doodelijken afloop op zijn echtgenoote, heeft getracht zich in de cel van het leven te berooven. Poging tot doodslag. In den nacht van Zondag op Maandag ont stond te 's-Hertogenbosch op de Schapen- markt twist waarhij A. v. d. B. te den Bosch revolverschoten loste op W. van O. Het vuur wapen was nog met twee scherpe patronen geladen en werd in beslag genomen. Bij het afvuren werd niemand getroffen. De ver dachte werd gevangen genomen.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 2