Vitrages, Cintlenns, Cijleistinpeli J. E. van EijkMurg. J. ELEKAN Sport. Binnenland. Gemengd Nieuws. Advertentiën. P. de Bakker, één proeforder overtuigt U! Wegens opheffing der Zclclli 32777 Arnhem 18 Maart 1884, thans wonende te Overschie, Julianastraat No. 28, doch Henricus Johannes Laurentius Paddenburg, geboren te Leiden 15 Juli 1894, wonende te Rotterdam, Schiedamsche Dijk No. 83, in het logement van Admiraal. De bladen, die de waarschuwing overnamen, worden verzocht ook deze rectificatie op te nemen. Naar wij vernemen hebben de veefokvereenigingen in deze slreek besloten binnenkort hier ter plaatse een interlocale fokveedag te houden. Nadere bijzonderheden hopen we spoedig te kunnen geven. Naar de Haagsche redacteur van de Maasbode verneemt, overweegt de Regeering thans of het gewenscht is, ook al wordt op het oogenblik de behoefte aan een invoerverbod voor schoenen niet zoo gevoeld, 't Schoenen wetje ook na 1 juli nog eenigen tijd te doen verlengen, opdat de Regeering de bevoegheid heeft om, mocht een invoerverbod weer noodig worden, dit in werking te doen treden. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde de heer H. M. Houben, geboren te Woudrichem op proef schrift „bijdrage tot de kennis der compensatorische raddraaiïng van het oog." De handelsreizigersvereeniging Langstraat mocht als antwoord op haar verzoek van den Spoorwegraad de mededeeling ontvangen dat de trein die nu 's avonds 6.23 uur uit 's Bosch vertrekt, iets zal worden verlaat waardoor reizigers komende van Amsterdam, Arnhem of Maastricht direct aansluiting krijgen naar de Langstraat en niet meer in den Bosch tot half tien behoeven te wachten. Ze kunnen dus omstreeks 7 uur thuis zijn. Een mooi succes zeer zeker. Op Donderdag 15 Mei 's namid dags om 4 uur zai op het voormalig raadhuis van Baardwijk gelegenheid zijn tot kostelooze koepokinenting en op Vrijdag 16 Mei eveneens om 4 uur op het Raadhuis der voormalige gemeente Besoijen, beide keeren voor de inwoners van die deelen van de gemeente. Wij vestigen er de aandacht op dat men een trouwboekje of trouw- papieren moet medebrengen waaruit naam en geboortedatum van de be treffende kinderen blijken. De collecte ten behoeve van steun aan Nederlanders in het buiten land heeft in onze gemeente opgebracht f 131.42. Nat. R.K. Bond- van Slagerspatroons. Maandagmiddag had in hotel Noord brabant te 's Bosch een vergadering plaats, van een commissie, onderaf- deeling van den Nat. R.K. bond van Slagerspatroons. De commissie bestaat uit de heeren A. v. Liempde, voorzitter, A. v. d. Mor tel, beiden 's-Bosch, Hub. Niessen, Helmond, v. Mazeland, Oss en J. C. v. Eeden, bondsambtenaar van het R.K. Nat. Bureau. Het doel der commissie, die in de j. 1. gehouden hoofdbestuursvergade ring van bovengenoemden bond is saamgesteld, is om zooveel mogelijk onder de collega's in het Zuiden en vooral onder hen, die nog niet aange sloten zijn, propaganda te maken om zich bij de R. K. organisatie aan te sluiten. In verband daarmede is in deze ver gadering besloten op verschillende plaatsen, zooals Budel, Veghel en om streken, Oisterwijk, Waalwijk, Geer- truidenberg, Raamsdonksveer en nog meer andere gemeenten, in overleg met de daar ter plaatse, aangesloten col lega's, vergaderingen te doen beleggen, om aldaar de verschillende belangen en sociale aangelegenheden in het sla- gersbedrijf te doen behandelen. Be sloten werd om tijdig de convocatie- biljetten te doen verzenden, waarop vermeld de sprekers en de te behan delen onderwerpen. De voorzitter sloot onder dank en het beste succes aan de commissie toe- wenschend, deze vergadering. DUSSEN. (Hank). De versiering der kerk bij gelegenheid van *t zilveren priesterfeest van onzen ZeerEerw. Heer Pastoor op Dinsdag 27 Mei a s. is opgedragen aan de firma N. van Dongen Zn. te Waalwijk. Voetbal. Rotterdam. Nederlandsch Olympisch Elftal B.—Queens Park Rangers 1—0. Zuidelijk Elftal—Fransch Olympisch Elftal te Parijs 0—0. (Van de laatste spelers werd uit de kleedkamer al het geld uit portefeuilles enz. gestolen, ter waarde van plm. f 400. De Fransche Bond heeft direct alle schade vergoed. De dader is be kend en wordt gezocht. Om het Kampioenschap van Nederland. Enschede—Be Quick 2—1 Stormvogels—N.A.C. 2—0 Westelijke le klasse. U.V.V—A.S.C. 1 -0 Zuiden. N.O.A.D.—B.V.V. 2-0 Kampioenscompetitie. Roosendaal—De Valk 0—0 WAALWIJK. Onder flinke belangstelling speelde Quick 1.1. Zondag een vriendschappe lijke wedstrijd tegen Achilles uit Tilburg. De Quick-verdediging bestond uit andere spelers, niettegenstaande hebben de Tilburgenaren geen tegenpunt kunnen maken. In de voorhoede maakte Smits een goeden indruk en we zijn er van overtuigd dat na enkele wedstrijden de voorhoede het beste deel van het elftal zal worden. Ruim half drie stellen beide elftallen zich onder leiding van Staats op. Achilles is het eerst aanvallend doch de verdediging geeft niet thuis. Daar Quick den sterken wind mee heeft, duurt het Achilles overwicht niet lang en langzaam komen de Blauw- witten er beter in. Na een half uur spelen heeft Quick succes door een schot van den rechtsbuiten. Achilles begint harder te werken en lost ver schillende harde schoten maar Meeth is in prachtvorm en geeft niet thuis. Stand met rust 1—0. Na de hervatting schijnt Tilburg er alles op te zetten om te winnen want dikwijls is het Quick-doei in gevaar. De Quick-uitvallen blijven uiterst gevaarlijk zoodat de Achilles doelman handelend op moet treden. Toch be zwijkt hij spoedig voor een schot van den linksbinnen even later gevolgd door een dito van rechts. Hoewel Achilles er alles opzet om de eer te redden, gelukt het hun niet en met een 3—0 overwinning voor Quick breekt het einde aan. Zondag speelt Quick haar laatsten competitie-wedstrijd tegen Vucht. De athletiek—oefeningen voor de Quickleden zullen vanaf hedenavond op het Quickterrein gehouden worden. Aanvang half acht. Quick-leden allen present. De Roodborstjes— WS. C. l—O. Eene onverdiende nederlaag. De naar schatting meer dan 400 W.S.C.-aanhangers moesten jl. Zondag hunne vereeniging onverdiend zien verliezen in een wedstrijd, waarin W. S. C bijna voortdurend in de meer derheid was. Wat bracht dat eene enorme teleurstelling teweeg, derhalve géén vreugde in onze plaats, althans niet aan de zijde van hen, die het zoo goed met deze sympathieke en be scheiden vereeniging meenen. Wie had kunnen denken, dat die eene goal, welke de Bosschenaren binnen acht minuten op zoo'n fortuin lijke wijze wisten te maken, aan alle illusies, welke W S. C. zich gedacht had, plotseling zoo'n noodlottig einde zou makenNiemand zal toen van meening geweest zijn, dat de wedstrijd reeds verloren zou zijn, tenminste de zwarthemden dachien hieraan géén moment en vochten lustig verder. Zelden hebben wij een wedstrijd bijgewoond, waarin alles zoo tegen werkte bij de bezoekers als in deze ontmoeting. Reeds binnen vijf minuten na den aanvang, ketsten twee hooge en harde schoten van den W. S. C linkshalf buiten bereik van den Bosschen doel man van de bovenlat het veld in om daarna verwerkt te worden. Daaren tegen waren de Roodborstjes even daarna gelukkiger, wanneer zij door een misverstand van den Waalwijk- schen midhalf den bal bij eene op stropping voor het doel in het W.S.C. net zagen rollen. W.S.C. nam echter direct het offen sief weer over en in het volgend moment wordt den Bosschen doelman den bal uit handen geloopen, wanneer deze een scherpen voorzet van den W S.C.-rechtsbuiten niet voldoende stoppen kan. Ook ditmaal ontkomt het Bossche doel wederom op onbegrijpe lijke wijze aan eene doorboring. De vlugge voorhoede der Roodborst jes tracht telkens door snelle en goed opgezette aanvallen de W.S.C.-achter- hoede te verschalken, doch de W S C. linksback, die dezen middag wederom eene schitterende partij voetbal demon streerde, was niet te passeeren en retourneerde alles. De enkele ballen, welke van Draanen te verwerken kreeg, leverden dan ook géén gevaar op. Aan de andere zijde dachten wij ieder oogenblik den gelijkmaker te kunnen verwachten, evenwel alles tevergeefs. Nadat er nogmaals tegen de lat van het Bossche doel gekogeld was gewor den, brak de rust aan. Ook in de tweede helft eene her haling van de eerste. De Roodborstjes werden bijna geheel op eigen helft teruggedrongen en de strijd hoofd zakelijk voor hun doei gevoerd. De W.S.C.-backs stonden grootendeels op de vijandelijke helft. Wel trachten de Roodborstjes door snelle uitvallen door te breken, doch alhoewel deze dikwijls gevaar opleverden, werden deze toch bedwongen. De W.S.C-rechtsbuiten wist telkens aan zijne scherpe bewakers te ont snappen en den bal voor doel te plaatsen. Het wilde nu eenmaal niet, zelfs toen den bal uit een voorzet van rechts over den uitgeloopen Bosschen doelman en vóór het leege doel ge plaatst werd, werd ook deze opgelegde kans nog verwaarloosd. Hoe meer de tijd verstreek, des te grooter werd de spanning, in de. laatste minuten zien wij den W.S.C-rechts buiten de verdediging passeeren, doch zijn schot stuit tegen den paal af. De Bosschenaren verdedigen thans met man en macht, in den stand zou gééne verandering meer mogen komen en als scheidsrechter Stabel het einde aankondig), gingen de Roodborstjes met den eerepalm strijken, welke even wel aan de tegenpartij had moeten toekomen. De belangstelling voor dezen wed strijd was enorm. Wij schatten het aantal bezoekers, die van dezen span- nenden en mooien kamp genoten zullen hebben op meer dan 1500 personen. Al heeft deze ontmoeting niet het ideale doel voor onze plaats mogen brengen, in ieder geval kan W. S. C. met succes op het afgeloopen seizoen terugzien. W.S C -terrein. Zooals wij reeds jl. Zaterdag mededeelen, zullen a.s. Zondag de beslissingswedstrijden om trent promotie en degradatie van de 11de Klasse Brab. V. B. voor onze plaats en omgeving op het W. S. C.- terrein verspeeld worden. In ons num mer van a.s. Zaterdag zullen wij nog nader de aanvangsuren vermelden. Zaterdag 10 Mei j.l. gaf Juliana ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan een uitvoering voor de leden, dona teurs en belangstellenden. Als de Voorzitter de heer L. Leijtens om 8 uur de uitvoering opent, roept hij het publiek een hartelijk welkom toe en zet het doel dezer uitvoering uiteen. Juliana, aldus spr. moet niet alleen financieel, maar ook moreel gesteund worden en gij leden van Juliana kunt daartoe medewerken en het bestuur steeds terzijde staan in zijn zware taak, dan zal Juliana groeien en bloeien. Daarna kwam de heer Castelijns als humorist voor een stampvolle zaal op de planken en wist met zijn komische voordrachten de lachspieren van het publiek danig in beweging te houden. Na de pauze was het Juliana-bal, waarvan iedereen een druk gebruik maakte, terwijl de bekende pianist, de heer Van Son uit Nieuwkuijk en de heer Van Eeten, de violist voor een gezellig stukje muziek zorgden. Als de tijd verstreken is keert ieder een voldaan huiswaarts en kan Juliana met genoegen op dezen goed geslaagden feestavond terug zien. Volgens een Orient-bericht uit Warschau zou er thans eenige voort gang gemaakt worden met de bespre kingen, welke moeten leiden tot een handelsverdrag tusschen Nederland en Polen. Inzake de uitzonderingtarieven voor goederen op de Duitsche Spoor wegen, waardoor aan Nederlandsche belangen nadeel wordt gedaan, zijn door de Duitsche regeering tegenover onzen gezant toezeggingen gedaan, waardoor een bevredigende oplossing van deze aangelegenheid in uitzicht is gesteld. H. M. de Koningin brengt de volgende week een bezoek aan de bloeiende Betuwe en stad Tiel, De Kon. Ver. 's-Hertogenbosch Mannenkoor, die het vorige jaar con certen heeft gegeven te Berlijn, zal zulks dit jaar doen te Parijs. De reis zal van 5 tot 10 September duren Naar wij vernemen, zal de Staats courant van hedenavond bevatten de benoeming tot burgemeester van Gro ningen van jhr. mr. dr. L. H. N. Bosch ridder van Rosenthal, thans burgemeester van Brummen, De Kamer van Koophandel te Rotterdam doet mededeeling dat de invoering van voorkeursrechten op de Amerikaansche spoorwegen voor goe deren, die onder Amerikaansche vlag van en naar de Vereenigde Staten worden vervoerd, blijkens ontvangen berichten voor onbepaalden tijd is uitgesteld. In de gisteren gehouden zitting der Tweede Kamer deelde de minister van Financiën mede, dat voorstellen betreffende een luxeverteringsbelasting in bewerking zijn. Bij een herziening der inkomstenbelasting zal de minister rekening houden met de groote ge zinnen. ingezonden Mededeelingen MIJNHARDT'S Staal-Tabletten 90 ct. Maag-Tabletten 75 ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Hoofdplfn-Tabletten 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Een „Centraal News"-bericht uit New-York meldt, dat een expres-trein op een overweg een groote automo biel aanreed en vernielde. Alle acht inzittenden van den auto werden gedood. Vaz Dias meldt uit Wychen De Justitie zet het onderzoek inzake den dubbelen moord te Wychen, in verband waarmede de gebroeders van B. en den zwerver K. van M. zich in arrest bevinden, krachtig voort. Maan dagmorgen is de hond van H.Jansen, een buurman van den verslagene Willems, welke hond korten tijd voor den moord plotseling stierf, opgegra ven, Het cadaver is ter onderzoek naar Arnhem overgebracht. Zooals bekend werkt C. van den B., een der gearresteerden, als smid te Grave. Zaterdagavond voor den moord had hij. zooals gewoonlijk, zijn week geld aan zijn moeder gegeven. Maan dagmorgen is hij weer gewoon naar zijn werk gegaan Te Lunen bezocht hij een café, waar hij zijn gelag met een bankbiljet van f25 betaalde. Toen hij te Grave aan het werk was en een auto met drie polite-agenten verscheen, was het volgens afgelegde verklaringen aan hem te merken, dat de politie om hem kwam. Het angstzweet brak hem uit. Bij zijn arrestatie werd nog een bedrag van f 22.50 op hem bevonden. Wat van M. betreft, deze kwam den Vrijdagavond voor den moord aan het huis van zijn zwager op het Heiveld. Zijn zwager liet hem binnen en gaf hem een deken. Hij heeft dien nacht op den vloer geslapen. Zijn zwager achtte het raadzaam den geheelen nacht het licht te laten branden, daar hij bang voor hem was. Zaterdagmorgen vertrok van M. in de richting Nijmegen en keerde 's avonds met een lekken band om zijn fiets terug. Zijn zwager met diens zoon hebben den band zoo spoedig mogelijk hersteld, opdat v. M. maar weer ver trekken zou. Van M. is daarop weer vertrokken en werd Zondagmorgen te zeven uur te Leur aangetroffen. Gedu rende den Zondag is hij meermalen te Alverna en Woezik, beide buurt schappen van Wychen gezien. Te Breda wordt, naar het „D. v. N. Br" meldt, vermist mej. Johanna de Brouwer, wonende Vlaszak 15, die Zaterdagavond omstreeks half 9 haar woning heeft verlaten en sindsdien daarin niet is teruggekeerd. Haar leeftijd is40 jaar. Zij is gekleed in bruinen langen mantel, donkere blouse met zwarte rok, lage zwarte schoenen Donkere haar, donkere oogen. Zij draagt een broche met de por tretjes harer twee kinderen. Buren bemerkten Zaterdagmorgen, dat het ech'paar v. O., dat wonende op een zolderkamertje ten huize van A. S in de Blokmakersstraat, zich niet vertoonde. Men stelde een onderzoek in en vond man en vrouw bewusteloos in bed liggen, terwijl er een sterke gaslucht hing. Bij onderzoek bleek, dat de gasslang van het gascomfoor was afgegleden, terwijl de kraan, die in den muur zit, openstond. Dr. J. H. L. de Vries, die ter hulp geroepen werd, kon slechts den dood constateeren. Men heeft de lijken naar het groote zieken huis overgebracht De man, een haven arbeider, was 58, de vjouw 62 jaar. In verband met deze gasverstikking raadt de betreffende dienst van het ge meente gasbedrijf iederen gasverbruiker ten sterkste aan, de kraan, die aan 't einde der leiding zit en waarop de slang geschoven is, na het gebruik te sluiten en niet alleen te volstaan met het sluiten der kraantjes van hetcom- foor of fornuis Te Koudekerk (Z.-H.) heeft gis teravond een kindje van 11 maanden van den winkelier C. van W., doordat het dek van het wiegje, waarbij met het oog op een ziekte van de kleine werd gestoomd, met het stoomtoestel in aanraking kwamen in brand geraak te, ernstige brandwonden gekregen, Het kind is spoedig daarna overleden. Twee jongelui van even 20 jaar hebben bij een bankinstelling te Am sterdam op vervalschte uitbetalings formulieren een bedrag van f 36 000 geïnd. Zij hebben zich met het geld uit de voeten gemaakt en zich waar schijnlijk naar het buitenland begeven. Een van hen was kantoorbediende bij een handelsfirma Hij vond in de brandkast uitbetalings-formuiieren in blanco geteekend met één naam. Daar twee aanteekeningen voor de uitbetaling vereischt zijn, zette hij er een valsche handteekening bijvoorts vulde hij het genoemde bedrag in, dat zonder bezwaar werd uitbetaald. De medeplichtige is een vriend van den kantoorbediende. Hbl. V erslagen Catal o gi Kant o orboeken Cou r anten Aan d eeien B r iefhoofden Circ u laires Brief k aarten Liniëerwerk Etik e tten r egisters Re k eningen Prijsnot e eringen Loo n lijsten Handelsdrukwerk E nvelopen T abellen Memor a ndums Tij d schriften Fo r muiieren Bonbo e ken Obligatie s enz. enz. Aanbevelend, Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Helen. mmmamÊmmÊmmmÊËÊKÈÊÈiÊÊÊÊiÊÊÊm van enzenz. AAN SPOTPRIJZEN. b.jd. Haven. WAALWIJK. V e r k r i| g b a a r voor het maken van étalage prijskaarten in verschillende grootten. Verder alle soorten Handstempels, Datumstempels, Lakstempels, Kantoorstempels, Handteekenlngstempels, Stempelkussens, Stempelinkt, enz. enz. voorheen Wed. T1ELEN, WAALWIJK. 32600 KANTOOB VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR. Havknstbaat 5 (nabij 't Station) 's-Hïktogxnbosch. Adviezen en bijstand met be- trekkmg tot processen, straf zaken, faillissementen, nalaten schappen, boedelscheiding, voog dij, cnrateele, echtscheiding, ar beidscontract enz. Behandeling van alle voorko mende Rechtszaken, zoowel bjj Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuldvorderingen, regeling zaken van debiteuren met hunne schuldeischers, maken van contracten, requesten enz. Degelijke en prompte afwerking. Billijke conditiën. N.B. Bjj niet inkomen der schuldvorderingen in der minne, worden geen kosten in rekening gebracht. t2JK) Uitspraak zaak raadslid, Juten. Ged. Staten, uitspraak doende op het be roep van den heer Juten te Bergenopzoom tegen het besluit van den Raad dier gemeen te tot z))n schorsing als raadslid, hebben de schorsing opgeheven.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 6