Bindmiddel Honig's Maïzena Gas k a c h e I Als flieuws uit Neusden De nieuwe gasprijsregeling maakt het U ge makkelijk te besluiten tot aanschaffing van een over te gaan. Voor speciale gasverwarming in kamers, enz. is de gasprijs 5 cent per M'. Wacht niet tot de koude er is, wij moeten U dan misschien teleurstellen. Laat (J de voordeelen eens uitleggen door de GEMEENTE GASFABRIEK. Nieuws uitKaatsheuvel. Kerknieuws Sport. voor soepen, groen ten, vruchten, sausen e.d., is Honig's Maï zena onontbeerlijk. Het verhoogt de smaak van de gerechten, zoodat in geen enkele keuken mag ontbreken een pak dezulken niet behoeven te onderhou den. Hij kan er daarom zich heel goed mee vereenigen, dat de uitkeering voorloopig is stopgezet en het geld wordt bewaard voor de menschen die nu werken en tijdens de wintermaan den werkeloos zijn. Het zou onbillijk zijn, dat arbeiders, die van den Maan dag tot den Zaterdag werken, moeten gaan betalen voor hen die niet ernstig naar werk zoeken, vooral omdat er zijn die nooit werken. Ook tegenover de middenstanders zou een dergelijke regeling onbillijk zijn, want met de verdiensten daarvan is het al heel slecht gesteld want die moeten hun laatste cent die ze in huis hebben voor be lasting afdragen Hij zou een beroep op de Godshuizen willen doen. Dat deze in de toekomst wat meer steun verleenen, daar is alles voor. De Voorzitter zegt dat er hier een bepaald soort menschen zijn die laks zijn en geen werk zoeken. Er zijn er die zich vroeger bij de arbeidsbeurs lieten inschrijven, doch dit nu, nu de steunuitkeering is stopgezet, niet meer doen. Dat spreekt toch genoeg Alle dagen kan men dat soort menschen bij de kazerne of om de hoeken van enkele straten zien staan te vergaderen. Trachten om werk te krijgen doen ze niet en het lijkt er veel op, dat ze arbeidsschuw zijn De heer Timmermans is het ook met den Voorzifter eens. Waar onge veer 25pCt. van de inkomsten wordt uitgegeven aan steun, behoeft niet te worden gezegd, dat niet genoeg hulp wordt geboden. Zooals de vorige sprekers hebben doen uitkomen zijn het altijd dezelfde personen die werkloos zijn en dat moet toch een oorzaak hebben. Men mag hier gerust van arbeidsschuw spreken en menschen die den arbeid schuwen mogen geen aanspraak maken op steun van de gemeente, mogen zich hoogstens wenden tot de openbare liefdadigheid. Zonder hoofd, stemming wordt het voorstel van Burg. en Weth hierna aangenomen. De Voorzitter deelt vervolgens nog mede dat het ventverbod in werking is getreden op marktdagen en dat voortaan nu alleen mag verkocht wor den door menschen die aan de Zuid zijde van de Markt staan. Met veel ophef is gevraagd om we kelijks het schoolgeld te kunnen be talen Dat was practisch niet mogelijk doch toen is gezegd dat de kwartaals nota in diie termijnen zou kunnen worden betaald. Van de 243 aange- slagenen hebben 3 personen in 2 ter mijnen en 3 in 3 termijnen betaald Wel een bewijs dat het niet zoo drin gend noodig was. Van de gemeente Raamsdonk is be richt ingekomen, dat de kermis aldaar tegelijk met die van deze gemeente zal worden gehouden. De heer Timmermans noemt dit echt kwajongenswerk. Is men in het Veer tegen kermis dat men er dan rond borstig voor uitkomt maar niet het voor een andere gemeente onaangenaam maakt. Voorzitter. Burg. en Weth. hebben maar uit te voeren wat de raad besluit. Een vorig jaar heeft men daar al be sloten om de kermis gelijk met die van Geertruidenberg te doen houden. Ik ben het met den heer Timmermans eens dat als men zelf tegen het houden van een kermis is, men een daad moet stellen maar een naburige gemeente, waar men wel prijs stelt op een goede kermis, niet moet benadeelen Daarna wordt nog op voorstel van Burg. en Weth. besloten het Heistraatje voor het verkeer van voertuigen af te sluiten. De heer Stassen dat door de Godshuizen een bepaald bedragl werd afgestaan in de ko3ten van steunverleening. De heer Timmermans is het daar mede eens mits het is voor later wanneer weer tot steunverleening wordt overgegaan. Mr. Allard wijst er op dat de Gods huizen al steun verleenen door subsidie aan de armen te geven. De heer Timmermans geeft zulks toe doch merkt op dat, waar nu op wordt aangedrongen, iets geheel anders is. Nu wordt verzocht aan het gemeente bestuur een bijdrage te verleenen opdat die aan alle menschen, onverschillig wie. steun kan verleenen. De heer Smolders wijst er op dat de Godshuizen al zooveel uitgaven hebben en dat de inkomsten niet zoo regelmatig binnen komen wijl de boeren laat hun pacht komen betalen. Met algemeene stemmen wordt daar na besloten het verzoek tot de Gods huizen te richten. De heer Jansen zou willen zien dat voortaan aan de leden geen presentie geld meer wordt gegeven. Den heer Timmermans komt het voor dat dit voorstel nogal radicaal is. Hij zou het met een derde willen verminderen en het dus van f3 op f2 brengen De heer lansen vindt dat te weinig en stelt dan voor om het op f 1.50 te brengen, waartoe met algemeene stem men wordt besloten. Door den heer Jansen wordt verder nog gewezen op het harde rijden van den stoomlram nabij de winkel van den heer Stassen. De Voorzitter zegt daarover reeds te hebben geschreven. Hij zal nu per soonlijk naar de Directie gaan en daar eens op wijzen. Daarna gaat de raad over in geheim Comité ter behandeling van reclames Hoofd. Omslag. ingezonden M^de^ingen. Pijnloos scheren Een uitkomst voor hen die last hebben van schrijnen en stukgaan der huid. Handleiding gratis verkrijgbaar bij Heeren Apothekers en Drogisten. SPRANG-CAPELLE. (Vm. Sprang.) Donderdagmiddag werd alhier graf waarts gedragen om aan den schoot der aarde te worden toevertrouwd het stoffelijk overschot van het 13-jarig zoontje van den heer Bastiaan Tim mermans Het lijk werd voorafgegaan door de leden der Ned Herv. Knapenvereeni- ging en gevolgd, na familie enz., door de kinderen uit de hoogste klas der Chr School, onder leiding van het hoofd der school, den WelEd. Heer H. de aanwezige kinderen aan, ernst van hun jeugdig leven te maken, hun af vragend, als hun sterfdag eens spoedig kwam, of zij dan, als dit jongetje, konden zeggen „lk ga naar jesus.". Met bewogen stemmen zongen de kinderen hun schoolkameraad toe, het 8e vers van blz. 103 „Gelijk het was in ons kortstondig leven" enz., en het 9e vers „Maar 's Heeren Gunst zal over die Hem vreezen", enz De heer J. Timmermans, oom van den overledene, dankte de sprekers namens de zoo zwaar beproefde familie Een groote schare belangstellenden vulde den doodenakker, die allen zeer onder den indruk huiswaarts keerden. A s. Zondag des voormiddags half tien en des namiddags half drie uur zal voor de Ned. Herv gem. alhier optreden Ds. A Meyers. CAPELLE. Ds. Wolters uit Sprang zal op a s Zondag des voorm half tien uur optreden in de Ned. Herv. kerk aan den Loonschendijk. WASPIK. Op Maandag 26 Mei, d«s namiddags om 3 uu=-, zal in het café van mej. M. de Bont alhier eene algemeene vergadering worden ge houden van stemgerechtigde ingelanden in den gecomblneerden Groot-Wasplk- schen en Reamsdonkschen Binnen- buitendijkschen ea Overdiepschan pol der onder Waspik en Raamsdonk. Onderwerpen ter behandeling: 1. Rekening over 1922'23. 2. Begrooting over 1924—'25. 3. Verkiezing van twee leden van hst Dagelijkscb Bestuuraan de beurt vaa aftreden zijn de heeren E. C. de Wit en Joh. G. Knsap. Door het langdurige koude weer is het graan op de kleigronden zooveel verminderd, dat geheels perceelen moeten worden omgeploegd. Deze worden voor bietenteelt bestemd. Ds eerst gezaaide suikerbieten komen goed voor den dag. Dit jaar zal ds Wasplksche Pro cessie van Scherpsnheuvel Biet In Mei doch op Zondag den 6;n Juli dit ge nadeoord bezoeken en wel in aaa- siuhivg bij een Tilburgsche processie. Dit is de eerste maal na den oorlog, dat deze pelgrimstocht gehouden zal worden. R AAMSDONKSVEER. Dat het land alhier nog zeer hoog ie prijs is blifke hieruit, dat eeclge H.A. weiland in gezet werden op ongeveer f5000 per bunder. Een kindje van den heer Z, ge raakte al spelende ia een diepen wiel. Gelukkig werd dit nog btjdjds door de moeder opgemerkt en werd de kleine van een gewissen dood gered. Voor de Ned. Herv. Gsm. zal Zondagmorgen op 't Veer optreden de zeereerw. heer Ds. Ewoldt en eveneens des avonds om 6 uur op 't Dorp, het bouwen van eea groote en ruime winkel en werkplaats voor eene con fectiefabriek met aanvankelijk 10 a 12 machines en een aantal bekwame vak lieden. Men verneemt dat een zekere spaaeoventer alhier wegens vermoede lijke onzedelijke handelingen, Is over gebracht naar het huis vaa bewaring te Breda. MADE. Onze dorpsgenoot, J. van Stokkum, landbouwer, behaalde op de dezer dagen gehouden paardenkeuring te Ginneken met zijn 3 jarige Stam boekmerrie een tweeden prijs en ver kocht het veulen van een paar maanden van deze prijswinster voor den onge kend hoogen prijs van f 275.— Deze week werden de alhier loopende autobussen grondig door deskundigen geinspecteerd en in orde bevonden. Dit zal de passagiers zoo wel hier als elders tot groote gerust heid stemmen. Heusden, 15 Mei 1924. Op de scheepswerf werd te water gelaten het stalen sleepschip „Bertha Alida" met afmetingen van 50 bij 6.60 bij 2 27 M en een draagvermogen van 550 ton. Daarna werd de kiel gelegd voor een motor-vrachtboot Bij den veehouder v. Bi. stierven binnen een week twee beste melkkoeien, waarvan de doodsoorzaak denkelijk dezelfde is als in den laatsten tijd op meerdere plaatsen van onze provincie. De cadavers werden onder politietoe zicht in den grond gestopt. Het water, dat grootendeels de waarden inundeerde, is weer in het rivierbed der Maas teruggekeerd, zoodat ais het weer wat meewerkt, de weiden weer spoedig voor het vee toelaatbaar kunnen zijn. Zondagmiddag trok de H. Familie in bedevaart op naar Elshout. Door de zangersafdeeiing werd een prachiig Lof ten gehoore gebracht. Na afloop werd gezamenlijk opgegaan naar het bekende Maria-kapelleke, terwijl men later weer processie-gewijs naar huis terugkeerde. De Vos-merrie „Efia", Stamboek No. N. S Tg. 1245, van den heer G van Everdingen alhier, behaalde op de premiekeuring te Waalwijk den 3en prijs. Met den bouw van de vaste muziektent voor de R. K. Fanfare en de Heusdensche Harmonie is op de Vischmarkt aangevangen. Binnenkort zullen daar dus uitvoeringen kunnen plaats hebben De stoelen, bestemd als geschenk der gemeente aan den Burgemeester bij gelegenheid van zijn 40-jarig ambts- vereeniging „St. Blasius" geeft Zondag 25 Mei op haar terrein aan den wal een bondsconcours. HERPT De Heer P. de Wilt Pzn. slaagde voor het schriftelijk gedeelte van het examen voor candidaat-ge- I meente-secretarls. Dijk. Door de leden der Knapenvereeni ging werd het stoffelijk omhulsel van hun zoo vroeg ontslapen mede lid naar den doodenakker gedragen. Nadat de kist in de groeve was neergelaten, nam Ds. Wolthers, Ned. Herv. predikant alhier, het woord en sprak naar aanleiding van Openbarin gen 1413 „Zalig zijn de dooden die in den Heere sterven, van nu aan." Zich richtende tot den zeer bedroefden vader, zeide Z.Eerw. dat het voor de ouders eene troost is, de zekerheid van des jongskens lippen te hebben mogen hooren, dat hij naar een beter, dat hij naar Jesus is. Toen hij in z'n ouder lijke woning de oogen sloot, aldus Ds. Wheeft hij ze geopend in het Vaderhuis hierboven. Daarna nam de WeiEd. Heer Dijk, hoofd der Chr. School het woord en zeide hier de rijke vruchten te mogen aanschouwen van het Chr. Onderwijs zou gaarne zien en de Knapenvereeniging. Spr. spoorde Naar wij vernemen zal zoowel Zondagmorgen als Zondagmiddag voor de Gereformeerden leesdienst gehouden worden. Een hond van M. viel een der dames T. aan, bracht haar verwondingen toegevolg proces-verbaai voor den eigenaar. MADE. De stationchef der halte Made— Drimmelen, de heer W. van Trommelen, die aanvankelijk eenige weken buiten dienst was gesteld, is thans weder in functie en zijn stand plaats Made c.a. gehandhaafd. Het reizend publiek van Made zal deze beslissing met genoegen begroeten. De marktdagen hebben alhier vanaf heden een wijziging ondergaan in dien zin, dat tweemaal per maand u.I. den eersten es derden Maandag vee- en biggenmarkt zal gehouden worden. Mea verneemt, dat de firma Th. van Lange en Zonen alhier voorbereidt jubileum als Secretaris, zijn aange komen en geëxposeerd in het meubel magazijn der fa. Schreuders Zonen op de Botermarkt. Eenparig worden ze geroemd als ware kunstproducten. De bedoeling is, dat ze komen te staan op de burgemeesterskamer ten stad- huize. Mej. M. v. D. had het ongeluk op een fietstochtje naar Drunen aldaar te water te rijden Gelukkig hielp men haar spoedig op den vasten wal, terwijl men haar tevens van droge kleeren voorzag. Naar we vernemen, is ook de Congregatie van O. L. Vrouw voor nemens a.s. Zondag in processie op te gaan naar Elshout. De HoogEerw. heer Deken N. Wouters, sedert ruim 20 jaren Pastoor dezer parochie, herdenkt 7 Juni a.s. den dag, waarop hij voor 40 jaren het H. Priesterschap ontving. De Kon. erk. Scherpschutters- Kaatsheuvel, 16 Mei 1924 In des» aacht van 14 op 15 Md ontlastte zich boyen onze gemeente een zeer zwaar onweer. Vooral een slag, omstreeks kwartier voor drie was geweldig. Reeds spoedig bleek dat de bliksem Ingeslagen was, n.l. in bet woonhuis met slagerij van den heer y. d. Ven-Robben in de Gasthuisstraat. Langs de elcctthche leiding had hij zich een weg gebaand door 't geheele huis. Tegels sloegen van den maar, een gedeelte van het plafond raakte los, dwars door den granieten vloer boven den kelder werden gaten ge slagen enz. en dat alles toen het jeugdige echtpaar v. d. V.R. nog slechts enkele mlnnten in hun nieuwe woning was aangelandimmers zij waren juist dien dag in het huwelijks bootje gestapt. K S.W. II speelt Zondag een beslissings-wedstrijd op 't W.S.C.-terrein te Waalwijk tegen Quick II uit Waalwijk, 't Is een eigenaardigheid in de 2e klasse van den B.V.B. dat bijna alle clubs In deze competitie tegen elkaar opwegen. De eindwedstrijd om 't kampioenschap zal er Zondag niet minder spannend om zijn. We gelooven echter dat onze jongens een goede kans maken. Zij weten van volhouden gedurende den ganschen tijd dat ze in 't veld staan. De Kon. Harmonie >ApolIo< geeft Zondag a.s. een groot concert aan de heeren Donateurs. Dat 't een prachtige avond zal worden, moge iedereen uit 't programma blijken 1. Einzug der Gladiatoren, Marsch. Joh. Fuglk. 2. Ouverture »Strad$lla* Fletow. 3. Fantaisie Varié sur des airs Styriens L. Canlvez. 4. Frfquet, Friquette, Polka pour 2 pistons H. Maeck. (Door de heeren Jos. de Brouwer en M. Holte). 5. De huurling van No. 18, (bijspel In ééa bedrijf). 6. Ballet Egyptien A. Lnlgini. I Allegro Mod. II Allegretto III Andante Sostenuto IV Adagio, Allegro Final. 7. Une Fêle d'Eté, Potpourri populaire A. Kom. 8. Finale. Internationaal Eucharistisch Congres. Hef Comité voor Godsdienstige Plechtigheden bericht dat kardinaal Mercier voor de Belgen 26 Juli plechtig zal pontificeeren in de kerk van de H. H. Peterus en Paulus en dat Mgr. Nomesch, bisschop van Luxemburg, 24 Juli in de kerk van de HH. Martelaren van Gorcumeen plechtige Pontificale H. Mis zal opdragen. Nog met zeven andere buitenlandsche kardinalen en bisschoppen zijn briefwisselingen gaan de, zoodat er dan in bijna alle kerken van Amsterdam tijdens de congresda gen een Pontificale Mis zal zijn. De theologanten der Nederlandsche semi naries zullen daarbij de noodige assis tentie verleenen. Voetbal. WAALWIJK. QUICK. Zoo wordt dan a.s. Zondag door onze vereeniging de aatste bondswedstrijd van dit seizoen »espeeld en wel tegen het den laatsten tijd wat wankelende Vucht. Wat betreft degradatie of promotie, daarvoor is deze wedstrijd van geen belang en och zullen onze blauw-witten er alles opzetten om dezen wedstrijd te winnen. Wetende wat de Quickers kunnen als ze het ernstig opnemen hebben wij als pers- en prop.-commissie bij onze oprichting van hen gevraagd, dringend gevergd zelfs, dat zij van de negen wedstrijden die ze toen nog moesten spelen, er geen enkele meer zou den verliezen Ernstig hebben zij getracht aan ons verzoek te voldoen en hebben zij op eenigszins onfor- uinlijke wijze één van de te spelen wedstrijden verloren en wel tegen de huidige kampioenen onzer afdeeling, nl. de Roodborstjes. Quickers, zorgt er nu voor dat het bij die ééne neder- aag blijft. Zorgt er a s Zondag voor dat ge de tegenpartij niet onderschat, maar met geestdrift van het begin tot het einde gespeeld en de punten blijven Waalwijk en onze commissie kan met tevredenheid op uwe prestaties neerzien sinds hare oprichting. Want hebt ge Zondag gewonnen dan zijn er van de laatste negen wedstrijden ver- Let op de sluitzegels als kenmerk van echtheid. met behulp van Parol

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 6