r ïir Groot Symphonic Concert Waalwijks Spphonie Gezelschap op Maandag 19 Mei 1924, TOURING CAR NIEUWE PRIJS Binnenland. Gemengd Nieuws. J Mej. M HEIJMANS, Sopraan, te Utrecht J. HEERKENS, Pianist, te Tilburg. te Plaatsbespreking Zaterdag en Zondag in het Hotel Gerris. Official loren 1, gelijk gespeeld 2, gewonnen 6, voor ons dus een mooi resultaat. Dus spelers onzer eerste ploeg, wij rekenen op U a.s. Zondag. Ook voor ons 2e elftal a s. Zondag een belangrijke wedstrijd. Speelden zij 14 dagen geleden nog met een kleine kans op het kampioenschap, straks zullen zij zich hebben te verdedigen tegen het degradatiegevaar dat, wij weten niet vanwaar, zoo plotseling is komen opdagen. Wij stellen ook ons volle vertrouwen in onze reserves en verwachten na een goeden wedstrijd tegen Juliana II op het W.S.C.-terrein om 12 uur een welverdiende over winning, tevens als revanche voor de welverdiende nederlaag bij juliana. Mede doen we een beroep op de medewerking van onze supporters- vereeniging voor dezen wedstrijd, om door hunne tegenwoordigheid onze reserves tot de hoogste inspanning aan te sporen. Nog willen we terloops even drin gend verzoeken en alle Quickspelers nogmaals aansporen de athletiek- oefeningen Woensdagavond allen zon der uitzondering bij te wonen. De opkomst is goed maar kan beter. Allen moeten tegenwoordig zijn ook als de voetbaloefeningen beginnen onder lei ding van uw nieuwen oefenmeester voor voetbalspel. Wij stellen U in de gelegenheid om U onder beproefde leiding te laten trainen. Prepareer U ernstig voor het nieuwe komende seizoen. De nieuwe elftal-commissie van Bladel; 9 W. van Muilekom; 10 P. de Jong; 11 H. van der Pennen; 12 A. Leijtens; 13 G. Sars; 14 Alb. van Eeten; 15 Jos. van Bladel; 16 Adr. de Kloe; 17 J. Alessie; 18 Arn. Bakkers; 19 Heijmans; 20 Hok de Luchtbode; 21 W. van Muilekom; 22 Alb. v. Eeten; 23 G. Sars. De gecombin. Postd. vereenigin- gen de Ordonnans en de Luchtverken- ners hielden Zondag 11 Mei een wed vlucht uit Noyon, Frankrijk. Afstand 279 Kilom. De prijzen werden behaald als volgt: le prijs van den Heuvel L. V.K. 2 A. Lombarts, idem; 3 C. van den Houdt, Ordonnans; 4 P. van Bijnen, idem; 5 H. van Gorstanje, idem; 6 J. Brekelmans, idem; 7 H. Hensen, idem; 8 H. Hensen, idem; 9 A. Lombarts L. V. K.; 10 C. Pulles, idem; 11 J. van der Pennen, Ordonnans; 12 C. Pulles, L. V. K.; 13 J. van der Pennen, Ordon nans; 14 P. van Bijnen, idem; 15 J. v. d. Pennen idem. Los 7 uur. Eerste duif 10.11.34, laatste 10.29.3. WASPIK. De postduivenvereen. „Nog Snel ler", zal a.s. Zondag 18 Mei haar wed vlucht weer houden van uit Mons, Bel gië. CAPELLE. Zondag j.l. hield de postduiven vereniging „De Luchtvaart" alhier een wedvlucht van uit Noyon, Frank rijk. De uitslag was als volgt: J. van Duin le en 2e pr.; G. Stam 3, 7 en 10; J. Versteeg 4, 15; A. v. Moer gestel 5 en 6; D. de Bie 8 en 16; W. zal hooge eischen stellen. Quickers, j Hulst 9; C..Nerings 11; A. Kerst.12; J aan U de taak om ónze toekomst te verzekeren. Uwe aanhangers vertrou wen op U. De pers en propaganda-commissie W.S.C. De voor morgen op het W.S.C.-terrein te verspelen beslis singswedstrijden voor de tweede klasse F. van den B. V. B. zijn als volgt vastgesteld Om 12 uur zal plaats hebben de wedstrijd Quick II tegen Baardwijk II. Om 2 uur zullen elkander dan ont moeten Kaatsheuvel II en R.W.B. II. Belde ontmoetingen zullen onder de resp. aanhangers zeker de noodige belangstelling trekken. H.E.C. Er staat voor Zondag a.s. een Interessante ontmoeting op hel programma. Het R.K. Bosch elftal zal een wedstrijd komen spelen tegen H.E.C. I. Het Bossche elftal is samen gesteld door de Bossche propaganda- commissie en bestaat uit de beste spelers van de vier beste Bossche R.K. clubs en ziet er als volgt uit Vermeeren (Geel-Zwaï), Geene (Roda), Princen (jong Brabant), De Rijk (Quick), Viguurs (Jong Brabant), Burgerhot (Quick), Buitenman (Jong- Brabtaot), Kollenbach (Jong Brabant), Meijer (Geel-Zwart), Th. v. d. Ven (Roda), Van Nuland (Quick). Het ls dus een prima elftal dat wel te machtig zal blijken voor H.E.C, vooral nu H.E.C. met een invaller uitkomt voor de rechtshalf A. v. d Wiel, die wederom gekozen is in het Bondselfta), dat a.s. Zondag een wed strijd speelt tegen Willem II in Oss. H.E.C. zal echter alles wel In het werk stellen om een goed figuur te slaan en om de nederlaag zoo klein mogelijk te doen zijn. Een mooie spannende wedstrijd staat ons dus te wachten, die ongetwijfeld vele voetbal liefhebbers naar het H,E.C.-terreln zal lekken, Het H.E.G-terrein dat een gebrek had n.l. dat het wat te klein was ls nu belangrijk uitgebreid, zoodat nu een mooi groot speelveld is verkregen dat ongetwijfeld van veel invloed zal zijn op het spel. WAALWIJK. Duivensport. Zondag hield de postduivenvereni ging „De jeugdige Vliegers" een wed vlucht van uit Noyon. De prijzen wer den behaald als volgt: 1 M. van der Heijden; 2, 6 A. van Hilst; 3 H. van Wees; 4 M. van Hel- voirt; 5, 7 Th. Trimbach; 8 H. Henkel- man; 9 Adr. Stam; 10 A. Verhoeven; 11 G. de Graaft; 12 C. de Peffer. Eerst constateering 10.10.22. Zondag 4 Mei hield de Postd. ver. „de Postduif" een wedvlucht uit Mons, België. 1 Jos. van Bladel; 2 Heijmans; 3 W. van Muilekom; 4 P. de Jong; 5 Alb. van Eeten; 6 A. Stokwielder; 7 Alb. v. Eeten; 8 A. Stokwielder; 9 Arn. Bak kers; 10 Jac. Simons; 11 Muskens; 12 A. Stokwielder13 Alb. van Eeten14 Heijmans; 15 Hok de Luchtbode; 16 Jac. Simons; 17 Adr. de Kloe; 18 Mus kens; 19 A. Pijnenburg; 20 Jos. van Bladel; 21 Adr. Hensen; 22 W. van Muilekom; 23 G. Sars; 24 A. Stokwiel der; 25 Adr. Hensen; 26 Heijmans; 27 J. van Delft; 28 H. van der Pennen; 29 Arn. Bakkers; 30 A. Leijtens; 31 Alb van Eeten; 32 J. A. de Graaft; 33 Jac Simons; 34 Jos. van Bladel; 35 J. van Delft; 36 G. Sars; 37 J. Schalken. Uitslag wedvlucht Noijon: 1 Hok de Luchtbode; 2 Arn. Bakkers; 3 J. Ales sie; 4 Jos. van Bladel; 5 A. Leijtens; 6 Alb. van Eeten; 7 Heijmans; 8 Jos. Rozenbrand 13; H. Dekkers 14; A. Zwart 17. De eerste duif kwam aan 10.23.52 en de laatste 10.49.35, terwijl de eerste overduif te 10.51.28 geconstateerd werd door P. Nieuwenhuyzen. KORFBAL. De korfbalclub „Juliana" alhier speelde j.l. Zaterdag een competitie wedstrijd tegen H. B. S. uit den Bosch, welke wedstrijd eindigde in het voor deel van laatstgenoemde vereeniging. Uitslag 112. In de Tweede Kamer is gisteren aangenomen het ontwerp-rijwielbelas- ting. De Minister deelde daarbij mede, dat deze belasting onmiddellijk zal in gaan en voor het resteerend gedeelte van 1924 zal het volle bedrag voor iet belastingmerk worden geheven, eder, die een rijwiel heeft, behoudens enkele uitzonderingen, zal dus binnen- cort zich van een merk a f 3 moeten voorzien. Vooral voor de Brabanters wordt alzoo het fietsen een vrij kostbare liefhebberij. In de gisteren gehouden zitting der Tweede Kamer deelde de Minister mede, dnt de wet betreffende de rij wielbelasting in werking zal treden, zoodra zij is aangenomen. Over het resteerend gedeelte van 1924 zal het volle bedrag voor het belastingmerk worden geheven. De gemeenteraad van Rotterdam heeft besloten tot aankoop van het z.g. Land van Hoboken voor een be drag van 4 millioen gulden. De volgende week wordt er te Brussel een Nederlandsch-Belgische judicieele conferentie gehouden. Vanmorgen is op den Coolsingel te Rotterdam tegenover het stadhuis, de 7 jarige C. Vdie na uit een tram wagen gestapt te zijn, achter langs dien wagen liep om over te steken, door een uit tegenovergestelde richting komende auto, die op de tramrails reed, overreden. Zwaar inwendig gekwetst werd het meisje naar het ziekenhuis gebracht, waar het overleden is. C. v. d. B., een van de gearres teerden in verband met den dubbelen moord te Wychen, heeft hedenmorgen een volledige bekentenis afgelegd. Uit zijn verklaringen blijkt, dat hij en van M. in den nacht van 4 op 5 Mei, tusschen 12 en 2 uur de woning van Willems en diens zuster zijn bin nengedrongen terwijl P. v. d. B. buiten op den uitkijk bleef staan. Op het leven, dat het tweetal maakte is Trui Willems komen toeloopen. De beide mannen hadden toen gedreigd haar te dooden wanneer zij om hulp riep. De vrouw ging toen op de knieën liggen bidden. V. d. B. en v. M. begaven zich daarop naar de kamer van Wil lems waar v. M. den ouden man met een houten hamer bewusteloos sloeg. Daarop gingen beiden terug naar de vrouw welke door v. M. met den hamer werd doodgeslagen, nadat de onverlaten eerst niet nader te noemen handelingen met haar hadden gepleegd. Opnieuw ging het tweetal nu naar de kamer van Willems, die nog bewus teloos was. Van M. sloeg den ouden man met den hamer de hersens in. Daarop is het geheele huis onder- i zocht. In totaal werd 31.50, gevonden, Van M. gaf van dit geld f 25 aan C. v. d. B. maar zei, dat hij f 5 terug moest hebben, v. d. B. had maar f3 bij zich, die hij aan v. M gaf. De resteerende f 2 bracht hij den volgenden morgen aan v. M. in een café te Nederasselt. C. v. d B. heeft verklaard, dat hij aan den eigenlijken moord geen aan deel had gehad. Volgens zijn verkla ring is alleen v. M. hieraan schuldig. Deze laatste blijft nog steeds ontken nen. Het plan tot den moord is niet een tijd van te voren ineengezet, doch op denzelfden Zondagavond is het bij hen opgekomen. Omtrent het deskundig onderzoek in zake den dubbelen moord te Wy chen wordt nog gemeld, dat de kleeren van beide verdachten geheel bedekt zijn met kleine spatjes bloed. Het onderzoek van verder materiaal wordt door dr Hesselink uit Arnhem nog voortgezet. Er zijn n.l, gevonden vin gerafdrukken, handafdrukken, afdruk ken van voetstappen en haren. Bij de moeder van C. van der B zijn een overhemd, een das en een broek in beslag genomen, die eveneens bloed sporen bleken te bevatten. Te Vlodorp heeft gisternacht de landbouwer A. M een in diens wo ning binnengedrongen inbreker met een jachtgeweer doodgeschoten. De op het lijk gevonden papieren toonden aan, dat de getroffene genaamd is Wilhelm Nauss, wonende te M Glad- bach. Hij is 22 jaar oud. Het parket uit Roermond stelde gisteren een onder zoek in. Het lijk werd door de marechaussee in beslag genomen. Te Anna Paulowna heeft onder de keetwerkers, die werkzaam zijn aan de Zuiderzeewerken, een vreeselijke vechtpartij plaats gehad, waarbij een zevental personen zeer ernstig zijn ge wond Een 52 jarige arbeider is met een zwaar voorwerp op de borst ge slagen, waardoor een bloeduitstorting heeft plaats gehad een 50 jarige werk man had een viertal wonden, waarvan twee steekwonden in de bo st, één in den schouder, één in de hand. Een viertal andere waren gestoken op min of meer gevaarlijke plaatsen. Als dader van al deze gruweldaden is een 25 jarige Fries gearresteerd. Gisternacht is bij een onbewaak- ten overweg de 40 jarige M. G, door een sneltrein aangereden en gedood. De man laat een weduwe en drie kin deren achter. Dinsdagavond is het drie-jarig dochtertje van J. C. van der Kooy te Capelle a/d IJsel in een sloot nabij de ouderlijke woning verdronken. Even buiten Eeten, bij Terborg. is gisteren de auto van den heer Deur- vorst uit Ulft tusschen de tramrails ge' slipt en omgeslagen. De heer Deurvorst heeft zeer ernstige hoofdwonden ge kregen en een sleutelbeen gebroken en den chauffeur is de borstkas inge drukt. Gisterenavond had bij de oefe ningen op het sportterein te Ulft een treurig ongeluk plaats. Het ongeveer 8 jarig zoontje van T. oefende zich aan de ringen, toen plotseling het bovenstel, waaraan deze bevestigd waren, losliet, waarbij de knaap den balk op het lichaam kreeg. Binnen een half uur was hij aan de gevolgen overleden. Te New York heeft zich bij een executie een afschuwelijk tooneel af gespeeld. Vijf ter dood veroordeelden, waaron der twee Italianen, werden uit hun cellen naar de galg geleid, door een biddenden geestelijke voorafgegaan, De twee eerste veroordeelde gingen onverschillig den dood in. Maar nauwe lijks had den beul toebereidselen ge maakt om den derde veroordeelde op te hangen, of ontsteld deinsde hij te rug; de ongelukkige had zich een lange dunne dolk in het lichaam ge- stooten. De gevangenisdokter ijlde toe om den gewonde te onderzoeken en ver klaarde, dat deze nog slechts eenige minuten te leven had. De aanwezige politiebeambten wil den echter dat het recht toch zijn ge wonen loop zou hebben. Zij snelden op den stervende toe, grepen hem vast en sleepten hem op het valluik. Een meedoogeloos bevel dwong den beul die hardnekkig geweigerd had de galg te naderen, zijn werk te doen. Met weerzin vervulde de man ten slot te zijn afgrijselijke taak, doch het was slechts een lijk, dat hij aan de galg deed bengelen. GOEDE RECLAME IS EENE UITSTEKENDE GELDBELEGGING. te geven door het Directeurde Heer A. A. GROOT in de Zaal „M U S I S SACRUM" te Waalwijk, met medewerking van en den Heer AANVANG 8 UUR. Entrée 1ste Rang fl.Heer en Dame f 1.50. 2e Rang f 0.50, plus rechten. PROGRAMMA: 1. Priestermarsch 2. Ouverture Titus 3. Confession 4. Andante Cantabile (voor strijkinstrumenten). 5. a. Freundliche Vision b. Der Heilige Josef singt c. Auf ein altes Bild d. Der Frühling (Door Mej. Heijmans). Mendelsohn-Bartholdy. W. A. Mozart. T. G. Bijford. P. Tschaikowski. R. Strauss. Hugo Wolf. Hugo Wolf. Joh. Wagenaar. PAUZE. Ouverture Alceste Chr. van Gluck. a Intermezzo A. D. Oper. Cavalleria Rusticana b. Serenade de Mandolines (voor strijkinstrumenten). 8. a. Nocturne b. D'une Prison c. Ritourneile (Door Mej. Heijmans). 9. Friedensglocken-intermezzo Mascagni. C. Franck. R. Hahn. C. Chaminade. Otto Hahn. F. O. B. ROTTERDAM Dit is de laagste prijs waarvoor de Ford Touring ooit verkocht is. Met het oog op de vele aange brachte verbeteringen, als lager chassis, nikkelen radiateur en lan tarens, fraaie grijze carrosserie, verbeterde zitplaatsen, keurige kaphoes etc., vertegenwoordigt deze wagen een grootere waarde voor het geld dan ooit te voren. Bestelt Uw wagen nog heden bij den dichtstbijzijnden i .11^.1 D n^anKronrl t T~T rjplt u APtl 14-' A

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 7