DEEM HET HIDED Tweede Blad. Provinciaal fiieuws Waalwijk, 20 Mei 1924 Zaterdagmiddag ten 3 uur had de in ons blad meermalen aangekon digde opening plaats van de Huisvlijt- tentoonstelling in het Patronaatsge bouw van de St Clemensparochie. Reeds lang voor het uur van aan vang was de groote ruime zaal, die door de goede zorgen van de firma A. v. d. Meulen Zonen te 's-Bosch als het ware in een tooverpaleis was her schapen, geheel gevuld met leden van het Dames- en Heerencomité benevens een groot aantal genoodigden, waar onder we o.m. opmerkten de Edel achtbare heer Burgemeester Moonen, de heer J. A. J. van Heijst, oud bur gemeester van voormalig Baardwijk, Wethouder Klijberg en de leden van den gemeenteraad de heeren W. Eibers, F. Smolders, J. v. d. Geld, jac. Oomens en P. v. d. Aa. Mede waren aanwezig verschillende Eerw. heeren geestelijken van de diverse parochies. Nadat allen zooveel mogelijk in de theesalon hadden plaatsgenomen nam de ZeerEerw. heer pastoor van Erp het woord en zei dat het gewichtig uur voor de tentoonstelling was ge slagen, het uur waarop deze zal wor den geopend, eene taak die aan hem als Eere-Voorzitter is opgedragen. Die taak heeft hij gaarne aanvaard om dat het was eene gemakkelijke en aangename taak. Immers aan het wel slagen heeft hij niet behoeven mede te werken, alleen heeft hij daarvoor zijn moreelen en anderen steun moeten geven wat hij gaarne gedaan heeft Vandaag echter moet hij optreden en als eere-Voorzitter de plechtigheid openen. Eerlijkheidshalve wil hij bekennen dat hij zich in het begin meermalen heeft afgevraagd wat daar toch van terecht moest komen en thans moet hij bekennen dat er wel iets ja zelfs zeer veel van terecht is gekomen. De stoutste verwachtingen zijn overtroffen. Hij heet allen welkom, het gemeente bestuur met den wethouder en leden van den Raad, de belangstellenden, de Commissieleden met den WelEerw. heer Van Berkel en allen, die bij de oprichting hun medewerking hebben verleend. Al is deze tentoonstelling er een op beseheiden schaal en niet een zooals thans in Engeland wordt gehouden en straks te Tilburg gaat gehouden worden, toch draagt ze naast een locaal toeh nog een provinciaal cachet. Immers, niet alleen de omstreken hebben inge zonden, doch zelfs de hoofdstad, Den Bosch, is hier met een drietal stands vertegenwoordigd. Zoo heeft de ten toonstelling daardoor een provinciaal cachet gekregen en mag ze met eere voor den dag treden. Het is een huisvlijttentoonsteliing, omdat hier zaken te zien zijn, door huisvlijt in de winteravonden ver vaardigd. Allen zijn wij, zegt spr., overtuigd van het nut van huisvlijt. Het doel, tijdens de wintermaanden zich nuttig bezig te houden, is volkomen bereikt Wat bereikt is, kan men hier zien, doch men moet daarbij in acht nemen den korten tijd gedurende welke men pas bezig is. Spr. wijst er dan op, hoe, datgene wat door meisjes en dames is tot stand gebracht op het gebied van kunstnaaldwerk beslist onze bewonde ring moet wekken en daarin een bewijs mag worden gezien dat de meisjes hun lessen in de handwerken niet hebben verwaarloosd. De afdeeling jongens is nog nie zoo ruim vertegenwoordigd doch in de toekomst zal de beoefening door dezen ook wel krachtig ter hand worden genomen. Het initiatief van deze tentoonstelling is uitgegaan van de R.K. Werklieden vereeniging en is daarna door den WelEerw. heer kapelaan met verschil lende bestuursleden voortgezet en uit gewerkt. Werd tot nu toe aan het beoefenen der huisvlijt geen leiding gegeven, daar een leermeester ontbrak, in de toekomst zal in die leemte, door het aanstellen van een leerkracht worden voorzien want voorgang en leiding zijn nood zakelijk en bevorderen de ambitie. Al mogen de inzendingen dan nog niet zoo talrijk zijn, uit alles blijkt toch dat de tentoonstelling reden van bestaan heeft en durven we hopen dat ze haar doel zal bereiken. Hij brengt ook gaarne dank aan de Bossche firma's, die aanstonds bereid zijn gevonden om hier te komen exposeeren en aan allen, die soms tot 's avonds laat, hebben gewerkt om de zaal zoo keurig in orde te krijgen. Deze tentoonstelling heeft nog een tweede doel n.l. steun verleenen aan het Patronaat met hare verschillende instellingen die in dit gebouw zijn ondergebracht. Spr. wil hier niet nalaten een woord van dank te brengen aan het Gemeente bestuur voor de gunstige voorwaarden waarop het dit gebouw dat als school voortaan haar doel miste aan het Kerk bestuur heeft willen afstaan. Dat het prijs en gaarne verklaart hij dat hier iedereen een gastvrij onthaal zal vinden. Tenslotte brengt hij nogmaals dank aan allen die tot het welslagen hebben meegewerkt en verklaart de tentoon stelling voor geopend. Moge ze, zoo besluit Spr. zijn rede, veel bezoekers trekken en alzoo vol komen aan haar tweeledig doel be antwoorden (Applaus). Hierna nam de Edelachtb. heer Bur gemeester het woord en zei dat het Dag. Bestuur gaarne gevolg heeft ge geven aan de uitnoodiging om de opening van deze Huisvlijttentoonstel- ing bij te wonen en wel op de eerste plaats, omdat hij daarin ziet het ge- jigend middel om de huisnijverheid te jevorderen en op de tweede plaats en dat is een zeer voorname omdat ïuisvlijt een middel is tot het herstel van het familie-leven. Wij weten, zoo zegt spr dat een honinggraad bestaat uit vele cellen en de waarde van zoo'n *raad wordt algemeten naar den vorm en inhoud van die cellen. Evenzoo gaat het met de maatschappij, die op gebouwd is uit verschillende gezinnen. De waarde van de maatschappij wordt bepaald naar den vorm en irfhoud dier gezinnen. Zijn die gezinnen goed, dan is ook de maatschappij goed. De kwalen der huidige maatschappij wil spr., hier niet noemen, maar hij gelooft wel dat die kwalen voor een groot deel het gevolg zijn van de uit huizigheid De verwording der maat schappij is volgens aller meening het gevolg van de verwording van het huisgezin. Immers is het huisgezin goed, dan is de maatschappij goed. In de gezinnen moet terugkeeren het familie-leven met zijn patriarchale ver houdingen. Dat kan men bevorderen door zich een vriendelijk tehuis te verschaffen. De kinderen moeten heb ben een gezellig ouderhuis en het moet uit zijn dat ze dit alleen maar meer beschouwen als een gelegenheid waar men eet en slaapt. De uithuizigheid is de kanker die aan de maatschappij knaagt en daar om moet die verdwijnen. Een middel, een goed middel daarvoor is de huis vlijt. HeNs eene aangename, prettige bezigheid, een prikkel naar meer en beter. Het verhoogt het kunstgevoel, schenkt bevrediging en tevredenheid en dat is het juist wat het geluk aan brengt. Dat de WelEerw heer Kapelaan, zonder het hoofddoel dezer tentoon stelling te schaden, daaraan een neven doel heeft weten te verbinden pleit voor zijn commercieel inzicht. Het Dag. Bestuur, zegt spr. wenscht u e«yi groot succes en durft hopen dat het tweeledig doel, dat deze expo sitie zich voorstelt, zal worden bereikt en ons, wat hier wordt tentoongesteld, tot navolging zal prikkelen. Een krachtig applaus volgde op deze keurige rede. Op verzoek van de WelEerw. heer Van Berkel leidde het dames comité de genoodigden rond om na afloop daarvan de thee te gebruiken. Overbodig te zeggen, dat het geëx poseerde met groote belangstelling in oogenschouw werd genomen. Vooral de handwerken, door de dames van de St. Clemensparochie ingezonden dwongen ieders bewondering Hier was beslis prachtwerk te zien terwijl het werk, ingezonden door mej. Jo Donkers, gerust kunstwerk mag worden genoemd In de afdeeling mannen waren nog betrekkelijk weinig inzendingen, doch wat er was, was, goed en gaf blijk van een ernstig willen. Naast het eigen werk is het Comité erin geslaagd kunstige huisvlijtpro ducten uit alle mogelijke plaatsen bijeen te krijgen. Bijzondere aandacht trok een groote staande klok, door den heer K. van Huiten alhier vervaardigd en waaraan hij gedurende twee jaar lang in zijn vrijen tijd heeft gewerkt Ook het riet-vlechtwerk, een schip, in gezonden door den heer Van Blade uit Drunen, trok zeer terecht veler aandacht. Kortom, er waren veel en mooie artikelen te zien en het tentoon gestelde demonstreerde ten duidelijk sten wat met een beetje goeden wi en eenige oefening is te verkrijgen. Vervolgens waren nog eenige stands ter opluistering aanwezig. Zoo was b.v. door de Fransche paters van On zenoort een mooie verzameling para menten ingezonden uit de 16e en 17e eeuw, alles kunstnaaldwerk. Ook waren er gedeelten van een bruidsjapon, die gedragen was gewees door een hofdame van het hof van keizer Napoleon, ingezonden door den heer jan Klerx-van Herpt. Aan de noodige afwisseling ontbrak het niet. Alle mogelijke spelen waren aanwezig en velen beproefden hun geluk. Te begrijpen is dat de grabbel ton zich in de grootste belangstelling mocht verheugen. Werkelijk, het comité is erin geslaagc iets daar te stellen dat noch nie ist dagewesen. Zoo flink opgezet moes de tentoonstelling slagen. Daarvoor brengen wij zoowel aan het Dames- als aan het Heerencomité dat nacht en dag heeft gewerkt om op tijd gereed te zijn, speciaal namens de ingezetenen van de parochie van St. Clemens, een eere saluut. Ze hebben het ten volle verdiend Na deze plechtigheid werden de kinderen in de gelegenheid gesteld de tentoonstelling te bezichtigen. door de patronaatsharmonie een mu zikale wandeling door de parochie gemaakt, wat heel wat volk op de been bracht. Toen dan ook te circa 5 uur de stoet aan het Tentoonstellingsgebouw arriveerde en de WelEerwaarden heer van Berkel in een kernachtig^ toespraak de tentoonstelling voor he1 publiek geopend had, was de zaal in een minimum van tijd eivol. Niette genstaande de drukkende hitte heerschte er een vroolijke stemming onder het mbliek Vooral van de verschillende spelen werd een overdruk gebruik gemaakt. Dank zij de goede zorgen van het comité daarin krachtig bijge staan door gemeente-politie en maré- chaussée verliep alles in de beste orde niettegenstaande de groote drukte tot iet sluitingsuur bleef aanhouden. De latronaats-harmonie die enkele num mertjes ten beste gaf wist de opge wekte stemming nog te verhoogen ter wijl het R. K Zangkoor, hoewel met die drukte veel van den zang verlo ren ging, toch voor aardige afwisseling zorgde. In een woord het succes van den eersten dag was enormmen telde ruim 1200 betalende bezoekers, ter wijl men bij de verschillende spelen ïaast helpers en prijzen te kort kwam. Den tweeden dag was het gelijk te verwachten was niet zóó druk, echter was de zaal 's avonds ook weer geheel gevuld en was het publiek wederom niet karig met zijn geluk te beproeven aan de verschillende spelen. Men kon van een ware feeststemm:ng spreken. De Liedertafel .Tot Bloei der Toon kunsten dePatronaatsharmonie zorgden voor de noodige afwisseling. Dinsdag (laatste dag) was het be zoek wederom overweldigend, wat wel in hoofdzaak verband hield met de trekking der verloting welke dien avond zou plaats hebben. De zaal bleek 's avonds veel te klein en zelfs buiten stonden de menschen met span ning den uitslag der trekking af te wachten in de hoop dat een varken of fiets hun ten deel zou vallen. De trek king was keurig geregeld en stond onder toezicht van maréchaussée's. Begrijpelijkerwijs bracht het her haaldelijk een luid gejubel teweeg wanneer een der aanwezigen zijn lot nummer onder de prijswinnaars hoorde aflezen. Jammer genoeg bleek de gelukkige bezitter van lot no. 772 waarop het varken of een rijwiel viel niet in de zaal aanwezig te zijn en het is ook op het oogenblik nog niet be kend waar deze hoofdprijs gevallen is. Na afloop der trekking zong een dubbel mannenkwartet enkele zeer mooie nummers en werd nog een dol komische scene opgevoerd welke zeer in den smaak viel. Aan het slot van den avond en van de tentoonstelling bracht de W.Ew heer v. Berkel in welgekozen woorden dank aan allen zonder uitzondering, die aan het welslagen dezer tentoon stelling hadden medegewerkt, dus zoo wel de volijverige comitéieden die haast dag en nacht in de weer geweest zijn, als het publiek, dat door zijn groote belangstelling en financieelen steun deze tentoonstelling zoo schitterend aan haar tweeledig doel heeft doen beantwoorden. Ook dankte hij de exposanten, speciaal de Bossche firma's Vroom Dreesmann, Mettrop en de dames Quaadvliet, die zich bereid hadden verklaard deze tentoonstelling met hun prachtige stands op te luisteren. Een langdurig applaus volgde op deze woorden. De heer Driessen, van de firma Vroom Dreesmann nam hierna het woord en zeide zich verplicht te achten namens de Bossche exposanten een woord van hulde te brengen aan den W.Ew. heer v. Berkel, die de ziel van deze beweging is geweest en die ge durende deze dagen en ook lang daarvoor zonder ophouden in de weer is geweest. Hij hief een driewerf hoera op Z.Ew, aan, wat uit honderden keelen werd beantwoord. Verder wenschte de heer Driessen namens de exposanten een woord van warmen dank te brengen aan mevr. Donkers voor de gulle gastvrijheid en vriendschap welke de exposanten van haar hebben mogen ondervinden. Als bewijs van hunne dankbaarheid en hoogachting bood hij mevr. Donkers een fraai bloemstuk aan, wat een stormachtig applaus in de zaal uitlokte. Nadat hij ook de andere dames van het comité had bedankt, oa. mej. Henr. Pullens, en de W.Ew. heer v. Berkel zoowel als mevr. Donkers hem hunnen dank hadden betuigd voor de waar- deerende woorden aan hun adres, brak het sluitingsuur aan en trokken de honderden aanwezigen huiswaarts. Deze in elk opzicht geslaagde ten toonstelling zal voorzeker nog lang in ieders herinnering blijven. Hulde aan de ijverige dames en heeren der verschillende comité's voor hunne prestaties. Wij vernemen nog dat in totaal circa 2500 personen de tentoonstelling be zochten. Hieronder volgt de uitslag der ver loting in de volgorde waarin de prijzen werden getrokken Gisterenavond hield de Waal- wijksche Zwemvereeniging, onder Voorzitterschap van den heer Lackamp, eene algemeene vergadering welke goed was bezocht. Dat zoovelen aan den oproep hadden gehoor gegeven was voor het voorloopig bestuur aangenaam omdat het daarin een bewijs mag zien dat zijn streven en werken op prijs wordt gesteld. Voor degenen die nog niet op de hoogte zijn van de tot standkoming der vereeniging zegt spr. dat het initia tief door de R.K. Werkliedenvereeniging is genomen, althans deze heeft aan den Raad een verzoek gericht om tot oprichting van een bad- en zwem inrichting over te gaan. De gemeente voelde wel veel voor dit plan doch wenschte niet de verantwoordelijkheid daarvan op zich te nemen en wilde het liever aan het particulier initiatief zien overgelaten. Daarna heeft het bestuur van „Waalwijks Belang" de koe bij de horens gepakt en eenige heeren die bekend stonden als zwemliefhebbers uitgenoodigd tot eene bespreking met het gevolg dat een voorloopig Comité thans reeds druk met de werk zaamheden, verbonden aan de stichting van eene vereeniging, bezig is. Algemeen is het voorloopig comité de meening toegedaan dat alvorens met de werkzaamheden verder wordt gegaan er een definitief bestuur moest worden gekozen, doch voor dat daartoe weer kan worden overgegaan zou hij de aanwezigen willen verzoeken om zich als lid op te geven. Het voorloopig comité wenscht echter voor dat de verkiezing van een defini tief bestuur plaats heeft, op de eerste plaats een woord van dank te brengen aan den EdelAchtb. Heer Moonen voor diens steun, dien het comité bij zijne moeilijke werkzaamheden meer. malen van hem heeft mogen onder vinden. Als dank daarvoor stelt hij voor om burgemeester Moonen tot Eere-Voorzitter van de vereeniging te benoemen. Een krachtig applaus bewees dat de vergadering daar volkomen mee in stemde. Vervolgens kon de Voorzitter nog mededeelen, dat het bouwen van de kleedkamers enz. is opgedragen aan den laagsten inschrijver, den heer Timmermans te Sprang die de toezeg ging heeft gedaan, dat alles binnen den kortst mogelijken tijd gereed zal zijn. Over de verkrijging van het terrein heeft men nog met moeilijkheden te kampen gehad doch dank zij ook weer de medewerking van het gemeente bestuur, zijn deze ondervangen en heeft men nu voor een reeks van jaren de beschikking over een mooi stukje natuur met een mooie zwemgelegenheid Alvorens tot de verkiezing van het bestuur wordt overgegaan deelt de Voorzitter nog mede, dat het voorloopig comité na vele besprekingen de con tributie zou willen bepaald zien als volgt Voor mannelijke leden boven de 16 Jaar met gebruik van een afgesloten badkamertje f 4 per jaar, zonder gebruik van een badkamer f 2.50. Wi men toch gebruik maken van een bad kamer dan moet daarvoor 10 ct. per keer worden betaald. Voor jongens beneden de 16 jaar zal de contributie bedragen f 2.50 met gebruik van badkamers en f 1.50 zon der gebruik daarvan Voor de Dames is de contributie voorloopig vastgesteld op f 2.50 en zal daarvoor Vrijdag 's avonds gelegenheid worden gegeven Kan later met den badmeester een over eenkomst worden getroffen, dan za ook des middags de gelegenheid voor de dames openstaan om te zwemmen Voorloopig zal de zwemkom geopend zijn voorm. van 6—8 uur en's avonds van 5—9. Zondags van 9—12 en van 5—9 uur. Voor on en minvermogen den zal ook gelegenheid worden gegeven om gratis te kunnen zwemmen en wel 's Woensdags van 5—9 en Zaterdags van 2—5 uur. De zwemkom zal zoo worden ingericht dat er een afdeeling is voor zwemmers en een afdeeling voor hen die zich nog willen oefenen. Voorts zullen alle mogelijke reddingsmaterialen aanwezig De heer Plevier vraagt of geen rege ling is getroffen in de contributie als meerdere leden uit een gezin zich als lid opgeven, waarop de Voorzitter antwoordt dat daar later pas toe kan worden overgegaan. Staande de vergadering gaven zich hierna 60 aanwezigen als lid op. De heer van Zwol stelde voor het voorloopig comité bij acclamatie te benoemen, waarmede de vergadering door een krachtig applaus ten volle instemde. De Voc^zitter dankte voor dit bewijs van erkenning, doch was van meeniug dat het beter is de stemming geheel vrij te laten. Met bijna algemeene stemmen werd iet voorloopig comité tot definitief lestuur gekozen. Na nog eenige zaken van huishou delijken aard te hebben besproken, werd de vergadering met een woord van dank voor de goede opkomst gesloten. De heer G. van Imbeeck, leeraar aan de R. K. Hoogere Handelsschool alhier, is geslaagd voor het candidaats- examen Romaansche Taal en Letteren Fransch) aan de Universiteit te Amsterdam. Uitslag onderhandsche aanbeste ding door het Architectenbureau van Ree Bossaerts te Waalwijk, der betonwerken voor de machinekamer der Koninklijke Stoomschoenenfabriek A. H. van Schijndel te Waalwijk: J. den Teuling, Waalwijk f2500 Fa. van Waning Co., R'dam f2281 Fa. H. H. Martens Zn., O'houl f 1425 Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. De heer A. J H. M. van Delft, tot heden onderwijzer aan de R. K. Jongensschool in de parochie van O. L. Vrouw alhier en die men om zijn vele paedagogische capaciteiten hier zeer noode zag heengaan, is in functie getreden als hoofd der R.K. School te Made Hij blijft echter secretaris der Canisius-federatie en van den R. K. Onderwijzersbond in 't bisdom van den Bosch. Gisteren herdacht de Edelachtb. heer J. A J. van Heijst, oud-burge meester van voormalig Baardwijk en diens gade den dag waarop ze vóór 40 jaar door den echt werden verbon den. Dat het de geachte jubilarissen niet aan blijken van belangstelling heeft ontbroken, kan men begrijpen, daar heeft de oud-burgemeester te veel verdiensten voor. Naar wij vernemen zullen ook de Congreganisten haar directeur, den zeereerw. heer N van Riel, bij zijn zilveren priesterfeest op waardige wijze huldigen Deze plechtigheid zal plaats hebben op Zondag 1 Juni. In ons volgend nummer hopen we het volledige programma der feestelijk heden, die een waardig, doch geheel eenvoudig karakter zullen dragen, op te nemen. Ter bestrijding van de zuigelingen sterfte wordt door de vereeniging „Het Wit-Gele Kruis" en het „Groene Kruis" in een der lokalen van de R. K. Werk liedenvereeniging een consultatiebureau gevestigd, waarvan de opening op 3 Juni zal plaats hebben. Dit is het eerste bureau in de Lang- straat, wat onder leiding der Noord- Brabantsche gemengde commissie tot bestrijding van de zuigelingensterfte, waaraan mevr Dr. van Dijk te s' Bosch als medicus verbonden is, in het leven wordt geroepen. „Msbode". In dit nummer vindt men een programma van de gastèntoon- stelling Donderdag, Vrijdag en Zaterdag in Musis Sacrum te houden. Zooals men ziet zal deze Donderdagmiddag 3 uur door den Burgemeester worden geopend. Het doel van deze tentoon stelling is de bevordering van 't gas verbruik voor verwarming, maar ook voor 't koken Door demonstraties zal men tevens laten zien, hoe voordeelig op gas kan worden gekookt, hoe spaarzaam men handelt door gas voor verwarming aan te wenden en dan hoe hygiënisch tevens. De directie onzer gasfabriek wil en zal het ver bruik van gas doen toenemen, opdat; de capaciteit onzer fabriek tot haar maximum worde opgevoerd en de prijs verlaagd kan worden. Het is dus ons aller belang daaraan mee te werken. Tal van installaties als gasmachines, kachels, geijsers enz. zullen geëxpo seerd en gedemonstreerd worden, terwijl aan aankleeding der expositie alle zorg wordt besteed. Ook voor de noodige afwisseling en attracties is gezorgdzoo zal het bekende strijkje van den Akker zich doen hooren, onze oer-komiek Didden z'n medewerking verleenen en is eene verloting aan de tentoonstelling verbonden die Zaterdag avond zal uitspelen. Ook zullen ver schillende bezoekers geschenken ont vangen. Wij moedigen allen aan er zeker heen te gaan, men zal er kunnen leeren, men zal er kunnen zien wat voordeel men bereiken kan in 't huis houden enz. en wij wenschen de ondernemende directie en onze gas fabriek een zeer groot succes. Zaterdagavond ging in Musis Sacrum „De Koopman van Venetië" met Louis Bouwmeester in de hoofdrol. De zaal was niet zoo bezet als we hadden mogen verwachten, maar ook Kleedje 9 no. 1645presenteerblad no. 1741kleedje 21 no. 1993 doos zeep no. 1747 kleedje 10 no. 935; dames parapluie uo. 1873; neeren horl. gouden cijfers no. 1946; kleedje 2 no. 1211dameshorloge 1 no. 825colier 8 72; H. Hart no. 560; etui lepels en vorken no. 270kleedje 7 no. 786kleedje 29 no. no. 1174kleedje 15 no. 507dameshorloge 5 no. 383rozenbool (bloemvaas met koper) no. 468Idem met zilver no. 1822zaklan taarn (Donker) no. 246doos zeep 2 no. 964 fietsvoetpoinp no. 1143kleedje 6 no. 206 kleedje 11 no. 888; etui met suikerlepeltjes no. 425kleedje 30 no. 1386kleedje 19 no. 771; flesch boerenjongens uo. 859; varken of fiets no. 772glazen tafelcoupe no. 931 kleedje 17 no. 1486kleedje 7 no. 408idem 4 no. 1889beddensprei no. 6kleedje 18 no. 1544; idem 14 no. 1951 idem 16 no. 739; tabakspot no. 1720beeld herderin no. 928 kleedje 28 no. 1660dameshorloge 3 no. 1528 beeldje manneke met pijp no. 1963kleedje 8 no. 261colier 2 no. 1860doos zeep no. 1233; dameshorloge 2 no. 1009; borstelhan ger 1977kleedje 24 no. 1449tafelschuier no. 1476dameshorloge 4 no. 1556fiets- handpomp no. 1409; zaklantaarn gekl. no. 1235kleedje 3 no. 1548dameshorloge 6 no. 1691hoedje 13 no. 1825kistje sigaren 1 no. 442zilveren roomstel no. 1931hoedje 100 no. 407; kleedje 27 uo. 1704; beeldje Avondgebed no. 1428kistje sigaren 2 no. 1472; kleedje 1, no. 318; idem 5 no. 1423; idem 26 no. 1294; telraam no. 1778; schilderij Johannes no. 941eierstel no. 2rookstel no. 1921kleedje 20 no. 1010heerenparapluie no. 345doos pudding no. 636pendule met coupes no. 1536collier 1 no. 1186schilderij Emmaüs 869hoedje 11 no. 1422kleedje 13 no. 1413idem 22 no. 1991lampenkap no. 419kleedje 25 no. 282waschstel no. 1432 kleedje 23 no. 1870heerenhorloge zilver no. 1726koffiestel no. 1566zilveren armband no. 1997.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 5