Dagmeisje. Rechtszaken. Nieuws uitKaatsheuvel. Gemengd Nieuws. 435e STAATSLOTERIJ. Adverentlën. Notaris Jansen vsrpaehten ROL I flieuws uit Reusden Sport. PU Hótel OER RIS vraagt I Ingezonden Medsdeelingen- I Tegen Slapeloosheid, Overspanning, Gejaagdheid, Prikkelbaarheid en Examenvrees, I gebruikt men de Zenuwsfillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten. nog steeds voort. Tot heden zijn reeds 53 veestapels aangetast. Den laatsten tijd is er in onze plaats een groote ambitie ontstaan voor de nutpluimveeteelt, hetgeen blijkt uit de raskippen die men gaat houden en de zorg voor een moderne huisvesting voor deze hoogst nuttige dieren. Naar we vernemen bestaan er ook plannen tot oprichting van een kippenbond RAAMSDONKSVEER. De hees Joh. G. Linkhuijsea Pz. werd gekozec tot lid va» het Bestuur van den San» doelschea Poider. Algemeen Is de klacht over de rupseaplaag die voorkomt ia kruis bessen- ea aalbessersstruikes, waarvan velen geheel bladerloos staan. Op de scheepswerf-der N. V. Scheepsbouwwerven vh. P. es A. Rui tenberg alhier, werd de kiel gelegd voor ces slespschlp, groot 850 ton, voor rekening van des beer W. van Geenc to Vlijmen. Voor de klsdsrea dec R. K. joegens- es meisjesscholen wssd einde vorige week een vertconiog gogevea met de poppenkast. Of de scholieren gesoien hebben I Vrijdag reed een auto tegen een muur en bekwam zoodanige averij da*, de reis niet voortgezet kon worden. De hser P. Pfullssens Fzö. werd door dea Chr. Nst. Warkm. Bond ge kozen als afgevaardigde voor één jaar naar de verschillende vergaderingen van het Prov. Comi voo; Noord- Brabant e» Limburg. MADE. Men verneemt dat de Qe mengde Zangvereeniging „Onze Vrije Uren" te Drimmelen, Directeur den heer M. Knoop, zal deelnemen aan het Zangconcours dat in Augustus te Tilburg zal gehouden worden Het Ingenieurs-bureau van J. van Hasselt en de Koning te Nij megen, besteedde dezer dagen aan namens de Centr. Suiker-Maatschappij Neder-Betuwsche, Beetwortelsuikerfabr „Oeldermalsen" het maken van een haven met houten schoeiïng en bij komende werken op het fabrieksterrein te Geldermalsen. Ingeschreven werd o m door Th Blijievens voor f 32 300 en door André Verhagen voor f29.150, aannemers te Made. Vanwege de gemeente Tilburg is dezer dagen aanbesteed, de weg verharding van de Meeistr. en Mozart- straat. A f 2736 en B f 2866 beide inschrijvingen door P. van der Veeken, aannemer te Made. Te Haarlem werd dezer dagen door de Rijks Waterstaat aanbesteed, het bouwen van 6 houten bergplaatsen voor de gemeenten Vegtdocht en Weespercarspel. Hiervoor werd o m. ingeschreven door Th Blijievens Az. bouwkundige te Made en 1 eri 2de vanwege dezelfde aanbesteedster, het uitnemen, schoonmaken, verven en weder inhangen van 2 ijzeren moer- deuren en het herstellen van 4 jukken te Weespercarspel, ingeschreven o m. door Th. Blijievens, aannemer te Made voor f 4680. Op Donderdag (Hemelvaartsdag) zal Ds. Jansen alhier om 10 uur voorm. in de Herv. Kerk voorgaan. MADE. Op Donderdag 22 Mei werd ten Raadhuize te Prinseohage aanbs- steed de rloleerlng van de Voorstraat, Dreefstraat en Duiteohulsstraat. Isge- schreven werd o.m. door C. Verwater voor f 8666, Th, Blijievens voor f 9000, J. van dea Heuvel voor f7475, P, uao der Veeken voor f6390, Aadré Ver hagen voor f6126, allee aannemers re M^de, M. IJzerman voor f 4950, te Prinsenhage, aan wlen hei werk is gegund, Mrj. S. Llgtvoet alhier kwam ongelukkig van haar fiets te vallen, daï ze haar rechterpols op twee plaatsen brak. Na voorloopig medisch gelegd verband, is zij naar het ziekenhuis re Breda gebracht. Zaterdag hield de afdeellag West hoek» van de R. K. Oadee wijze* sbosd een madg bezochte vergadering. Twee nieuwe leden, n.l. de heeren A, van Delft en G. Llgthart, -reap, hoofd der school en onderwijzer alhier, werden geïnstalleerd. Een geanimeerde be spreking volgde over de voorstellen voor de algemeese vergadering. Tot afgevaardigde werd gekozen de heer W. Tieten, tot plaatsvervanger de heer G. Dgthart, Besloten werd de »West- hoek< tot een bloeiende afdeelieg te maken. De heer A. van Delft nam op zich op de volgende vergadering een inleiding te houden over het lees onderwijs. MADE. Hedenmorgen viel het 5 jarig zoontje van J. v Gils „Boerenhoek" te Made op een kanrad van een z.g, rosmolen, met het gevolg dat hij diepe hoofdwonde opliep, zoodat genees kundige hulp. hetwelk door Dr. J. H. Klijn verleend werd ingeroepen moest worden Heden werd de 7-jarige W. Kooij- man, Kloosterstraat te Made, zoodanig met een steen gegooid, dat hij een groot gat in 't hoofd bekwam. Hevig bloedend moest geneeskundige hulp worden ingeroepen, het welk door Dr. J. H. Klijn verieend werd door de wond te naaien. Op Zondag 17 Juni zal Ds. Ver meulen te Moerdijk in de Herv. Kerk te Ter'neijden (N.-Br.) des voorm. 10 uur aldaar in een vacature voorgaan. Een 4'|rjarig meisje van den landbouwer Smits-Trappenhuis te Made werd gisteren plotseling onwei en ondanks spoedig ingeroepen genees kundige hulp overleed het na eenige uren Hedenmiddag 4 uur brandde het huis met schuur en inboedel van den heer Kanters tot den grond af. ALMKERK. De heer A. F. deu Boeff, ouderwijzer aan de Bijz. school j te Nleuwcndijk (gem. Almkerk), is la gelijke betrekking benoemd aas de Calvijoschooi te Rotterdam. Ged, S'4'tB deze? prov. hebbers j het beroet) van het Bestuur der Chr. Schoolste*. a-.a den Vsrlaatscheadijk alhier (inzake het met de gemeeste gerezen verschil over de afrekening der koste» voor des bouw vae eess nieuw schoollokaal) niet ontvankelijk verklaard. A.s. Donderdag (Hemelvaartsdag) hoopt Dj. Rö h voor de Herv. Gem. alhier des 's morgens 10.30 uur op te trede». ter processie naar O. L. V. van den Elshout. Heusden, 28 Mei 1924 Op de scheepswerf werd deze week te water gelaten de stalen motorboot Serphine, gebouwd voor F. de Nijs te Terneuzen. Hierna werd de kiel gelegd voor een schip bestemd voor het Rhein- Herne kanaal groot 1360 tons, metende 80 bij 9 5 bij 2.5 M. Op het terrein van St. Blasius had Zondag het Bondsconcours plaats voor scherpschutterijen met den volgenden uitslag: 1. St. Chrispijn (Besoijen) 2. St. Jan Baptist (Kaatsheuvel)3 [uliana (Dongen)4 Prinses Juliana (Vlijmen)5 St Joris (Nieuwkuik) en 6. St. Blasius (Heusden) Kaatsheuvel, 28 Mei 1924 De Harmonie van het Kon. Mu ziekgezelschap „Euphonia" gaf Zon- dagmorgen een matinée in de zaal van het gezelschap. Ofschoon 't programma een keur van nummers bevatte was de opkomst zooals we dat reeds geruimen tijd gewoon zijn, bij uitsluitend har monie concerten niet bijzonder schit terend. Toch werd er zeer goed ge- j musiceerd. Met marche Léna'nique van E. Lame werd geopend, La Muette de Portice Ouverture van D. Auber blijkt een zeer geschikt concert-nummer. De bou- lesque Fantaisie van L. Montagne „Cortège du Prince Carnaval" evenals de sentimenteeie Strauss' Walzer i „Oeschichten aus dem Wiener Wald" zijn innemende nummers, ook voor 't minder muzikaal geschooide publiek. Met beide nummers kan Euphonia bij alle gelegenheden met succes uitkomen. De heer W. Koisteren zong zeer ver dienstelijk, ook al kunnen we hem nog geen bas-solist noemenhei „Ave Maria" van L. Bordése en „Vaarwel lief t'huis" van W. Haijs. Nogmaals moeten we het zeggen 't Is Jammer, dat onze keurige concerten, die vele muziekliefhebbers uit groote steden ons zouden benijden, niet meer belang stelling genieten. „Kaatsheuvels Belang" kan hier andermaal uit concludeeren hoe brood- noodig het is, we zoo spoedig moge lijk over een geschikte kiosk beschik- ken, die onze gezelschappen in staat zal stellen een meer dankbaar en grooter publiek van hare kunstzinnige I muziek te doen proiteeren, immers tot onze vreugde hebben we tot heden nog steeds kunnen constateeren, dat de buiten-concerten meer toehoorders trekken dan ergens elders Moge de werkzaamheden van „K. B." op dit gebied met veel succes be kroond worden 1 Door 't afbreken der verbinding tusschen de zijspan en de motor reed de heer M. Swagemakers alhier giste ren in de Berkdijk in een grooten sioot Gelukkig liep alles zonder ongelukken af, zelfs aan den motor haperde niets. Zondagavond om bijna half acht read ds Wavl 9589 van Tilburg naar Kaatsheuvel. Op dea Loooschen weg ongeveer bij de laatste woningen vao T lbu?e kwftm een huurauto No. 11157 den Wavi achterop gereden. De huur- au o gaf bethaaldthik sein om te pas- seareu, wat volgers verklaring van den chauff' ur van de Wavl niet gehoord werd. V Herhaaldelijk seineo moede lijdt de huurauto op een gegeven oogenbilk langs de Wavl, doch door plotseling omgooien van 't 9tuui wordt de Wavl op 't laatste moment dooi den huuTing geraakt ess In «es sloot rechts van den weg gesmeien. Was de roekelooze waaghalzerij een tiental meters verder gebeurd, zoo was de au obus tegen een telefoonpaal ver pletterd geworden. Dat 'c geheel zosder ongelukken afliep is ook nu nog te verwonderen. ()e wagen had even goed kunnen kantelen dan hij au overeind bleef staan. Een tiental passagiers maakten de autorit mede. Om een bewijs te geven dat de auto goed kon passeeren, moge dienen dat «en der autobuspassagiers onder ge tuigen opaam, dat de minste afstand vóór en tijdens de aanrijding, tusschen de liakerwielen van de auto en de rechter tramrail nog meer dan 75 cM. was, terwijl zoowel da strook tus-sches ds tramrails en de keiweg als tussches de tramrails onderling uitmuntend te berijden waren. De zaak is in handen va» de politie gegeven. Met Hemelvaartsdag gaat een groote congreganlsten-processis van ruim 400 personen met een extra-tram Uitspraak Gerechtshof. Het gerechtshof uitspraak doende !n hooger beroep tea aanzien van de beklaagden in den roofmoord op den laedbouwer A. Naalden te Etten, ver oordeelde Peters Bal9 tot 15 jaar, Johannes Verstijlen en Andreas de Bleijzer, ieder tot 6 jaar gevangenis straf, conform en met bevestiging vac het vonnis der rechtbank te Breda. Uitspraken Bossche Rechtbank. De rechtbank uitspraak doende veroordeelde A H. te Sprang, diefstal, 3 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk J, B. te Looaopzand, overtreding Jachtwet, vonnis vaa her Kantongerecht te Wsülwitk vernietigd, vrijgesproken A. v. B te Kaatsheuvel, geheel alsvoor C. v. d. B, te Vught, diefstal, 1 maand gevangenisstraf H J. d. B. te Kaatsheuvel, overtre ding Jachtwet, vonnis va» het Kanton gerecht te Waalwijk vernietigd, ver oordeeld tot f 10 boete subs. 10 d. h. Voor da rechtbank te Utrecht werd tegen den agent vaa politie te Baam, inzake de bekende insluiting van een zwerver, 1 maand gsëischi. Het gerechtshof te 's-Hertogen- bosch deed heden uitspraak inzake den roofmoord te Etten op A. Naaiden en veroordeelde P. Bals tot 15 jaar en Verstylen en A. de Blijzer tot 6 jaar De Öredasche rechtbank had hen ook tot die straffen veroordeeld Nabij Tijnje is de metselaar S. met zijn motor tegen een boom gere den en met eene hersenschudding op genomen. Zondag werd bij den onbewaakten overweg Groote Voorde tusschen Zwol le en Mastenbroek door trein 1372 (motorrijtuig) aangereden het 4-jarig meisje genaamd Daniella Westerhof. Het kind werd met denzelfden trein naar Zwolle vervoerd, doch bleek bij aankomst reeds overleden De New-Yorksche politie houdt zich bezig met het onderzoek inzake een ontvoering op Woensdag j.l. van 'n 14 jarigen zoon van Jacob Franks den millionnair-horlogefabrikant. Toen de knaap de school verliet, werd hij on verhoeds opgetild en in een auto weg gebracht. Zijn lijkje werd later in een moeras gevonden. Toen men het ontdekte, wachtten de onders juist op het bezoek van de ont voerders om dezen een som van 10,000 dollar te overhandigen die zij als osprijs hadden geëïscht. In een fabriek te Grenoble (Fran crijk) was een electricien aan het werk, toen hij bij ongeluk met een hoog spanningskabel in aanraking kwam. 3e man werd op slag gedood. Terwijl het personeel der fabriek zich haastte om hem te hulp te komen raakte een andere arbeider tusschen twee fabriekswagons bekneld. Den on gelukkige werd de borstkas ingedrukt en hij bezweek kort daarop. Hoogstwaarschijnlijk zal deze maand nog de vermoedelijke gunstige beslissing over den vliegtocht naar Indië vallen. Het geld is bij elkaar, de regelingen met de stations Engeland werkte welwillend mede, zijn getroffen en het wachten was enkel nog op den Fokker VII. Ten einde vertraging te voorkomen heeft men eerst, toen Fokker zoo talmde, nog sterk over een C IV ge dacht. maar de overweging dat dit vliegtuig hoogstens twee personen kon dragen, terwijl men den vlieger van der Hoop liefst twee mechaniciens wil meegeven deed besluiten tot het wachten op den Fokker. Volgt ten deze geen nieuwe teleur stelling dan zal het vertrek niet lang meer duren. Bij de Oranje Nassaumijn te Heerlen heeft Zaterdagmorgen een ernstig on geval plaats gehad. Een zandtreintje, hetweik door een locomotief werd voortgeduwd, was be mand met twee jeugdige arbeiders. Een 15 Meter voor een wissel sprong de 18 jarige J. de Weert van het treintje om de wissel om te zetten. Hij kwam echter te val en en geraakte onder het treintje De ongelukkige werd geheel verminkt opgenomen en was onmidel- 1 ijk dood, Zaterdagavond gebeurde op den Rijksstraatweg nabij Rust en Vreugd te Wassenaar een ernstig motorongeluk De heer G. kwam met groote vaart uit den Haag gereden Nabij genoemde buitenplaats vloog de band van het voorwiel met het gevolg dat de motor over den kop sloeg en de berijder tegen den weg werd geslingerd. Door voorbijgangers werd hij bewusteloos en met gapende wonden aan hoofd en armen opgenomen. Nadat hem in het gebouw van het Groene Kruis de eerste hulp was verleend, werd hij in zorg. wekkenden toestand naar Leiden ge. Iransporteerd De 16-jarige sleeper J. de Weerdt is Zaterdag bij het aankoppelen van een locomotief op de Oranje Nassau mijn no, 4 bij Heerlen van een koien wagen gegleden. Hij kwam onder de wielen en werd dood opgenomen. Te Maastricht is gisteravond de burger M. Jiro, uit de Kleine Looijer straat aldaar, bij een twist met vier militairen levensgevaarlijk met een mes in het hoofd gestoken. Twee militairen Gr en J., zijn aangehouden. Dezer dagen is te Leiden de echigenoote van den heer Z. overleden onder omstandigheden, welke op ver giftiging wijzen. In verband hiermede zal morgen het lijk gerechtelijk worden geschouwd. Een telegram uit Moskou meldt dat de communist Tsukoy, een der vroegere magistraten van de Poltawa— Tsjeka en thans verzorger van de politiehonden is gearresteerd wegens aanklacht, dat hij kinderen door ster vende boeren aan hem toevertrouwd zou ontvoerd en vermoord hebben. De politie heeft de lijken van 22 kinderen van 9 tot 13 jaar gevonden. De aangeklaagde zou reeds bekend hebben den moordenaar van een der kinderen te zijn. De 35-jarige werkman J. Mulder te Meppel is op het stationsemplace ment tusschen het stootblok en een rangeerenden trein geraakt en zoodanig gewond, dat hij is overleden. 5e klasse 5e lijst. Trekking 26 Mei. Prijs van f 150019049 1000: 8354 13807 16314 16545 400: 284 20274 22615 200: 3587 100: 2509 6522 6809 8163 8407 9967 11004 11199 12247 13054 14088 16659 20201 Duivensport WAALWIJK Zondag 18 Mei hield de V6reeui' ging »De Postduif» alhier een wedvlucht vanuit Moes. De prijzen werden be haaid als volgt A. v. Eetik 1 Jac. Simons 2, 22 Th. v. d. G leedt 3 Adr. Hensen 4, 15 Alb. v Eeten 5,19J. v. Delft 6 J. v. BladeS 7; J. v. d. Velde 8; Am. Bakkers 9. 13, 24; A. Pijnenburg 10; P. Schoemaes 11} W. v. Schijcdel 12 G. Sars 14 Govaarts 16,17 J. Alessie 18; Leijtens 20; hok »D« Luchtbode» 21, 25 A. S.okwlelde? 23. Wedvlucht vanuit Poet St. Macence Heijmatis 1, 4, 14, 17 J. Alessit 2 Alb. v. Eeten 3, 21G. Sars 5, 8, 11, 13, 27; P. de Jong 6, 12; Adr. Hessen 7, 28A. Stokwialder 9J. v. Bladel 10, 20 J. v. Delft 15, 22 Maskess 16 W. v. Mutlekoai 18 P. Schoemans 19 J*c. Simons 23, 24; Th. v. d, Griendt 25H. v. d. Pennen 26. MADE. Zondag hield de postdulveaver- eenigisg »De Reisduif» een wedvlucht vanuit Assen. De eerste duif bereikte haar hok om 12 u. 41 m. 45 s., de laatste om 4 u. 42 ai. 30 s. ea verder al9 volgt J, Avontuur 1, 15, 16; H. van G is 2, 10, 19; J. de Joeg 3, 4, 7, 13; P. van der Made 5, 11, 12 B. van Meel 6, 20 Adsm vaa der Zanden 8, 9, 14, 17, 21 en P. Thijssen 18. De postduivecvereecigisgen »Prln- ses Juliana» en »De Gevleugelde Vrien den» van Made vlogen tn een op j.l. Zondag gehouden concours mede, uit gaande van Oosterhout, waar de aldaar gevestigde postduivenverenigingen aan deelnamen. Ditmaal was 't wedvlucht om geldprijzen. De vlucht geschiedde vanuit Pont-Salnt-Maxeese, afstand tot Oosterhout 305 K.M. De snel heid der duiven was verrassend want gemiddeld was de snelheid 120 K.M, per uur, hetwelk een record-snelheid kan genoemd worden. Dientengevolge kun nen geen vaste tijdstippen aangegeven worden. WAALWIJK Zondag j.l. nam een Juliana combinatie deel aan de H.E.C.-Beker wedstrijd en wist een verdiende 21 overwinning te behalen op W.S.C. 11, zoodat deze combinatie Zondag a s. in de finale komt tegen R.W.B. II. Aanvang der wedstrijd 3 uur. W. S. C. Doordat onverwachts voor Don derdag (Hemelvaartsdag) voor LS.V. een promotiewedstrijd ingelascht is i geworden, kan de voor morgen vast gestelde ontmoeting W.SC.—L.SV. niet gespeeld worden. In ieder geval blijft deze wedstrijd gehandhaafd, zoo dra L S.V hare promotiewedstrijden achter den rug heeft. Wij zullen der halve nog even geduld moeten hebben Naar wij vernemen zal a.s Vrijdag avond 30 Mei ten 7 ure het zomer- elttal van W.S.C een wedstrijd spelen tegen een elftal, waarvan de spelers uitsluitend uit de gezinnen Chr. en Frans Klerkx alhier gekozen zijn, het geen wel een unicum mag worden genoemd in de voetbalwereld. SPRANG. De S.V.V. bekerwedstrijden. De voetbalvereen. „S.V.V." alhier geeft ter gelegenheid van haar 5 jarig bestaan op morgen (Hemelvaartsdag) groote bekerwedstrijden. Gezien het programma belooft het heel wat te worden. O.a. neemt hieraan deel de kampioen van den B. V. B. „Devo" uit Den Bosch. Devo is hier voor velen een onbekende, maar het is een stevige ploegzij wist beslag te leggen op het kampioenschap van den B.V.B. en dat zegt genoeg om te weten dat er met deze club niet vait te spotten Het is immers de beste club uit den B.V.B. T.S.C. uit Oosterhout is ook van de partij. Iedereen die T.S.C heeft zien spelen, zal van deze vereeniging een goeden indruk gekregen hebben T S.C. speelde dit seizoen in de 3e klasse N V.B. in de Langstraat en was in Maart nog een sterke concurrent naar de eerste plaats, waar de Roodborstjes nu echter mee zijn gaan strijken. De Waalwijksche clubs H.E.C. en R W.B nemen er ook aan deel. Dit zijn twee vereenigingen die genoeg bekend zijn en wij hopen dat zij haar dag mogen hebben, dan zal eenieder kunnen genieten van mooie wedstrijden, zooals op het terrein van S.V.V. nog niet zijn te zien geweest. R.W.B. zal met twee nieuwe spelers uitkomen (Th, Snoeren en C; v. Wan- rooij), wat naar gemeend wordt een flinke versterking is, Het iaat zich dan ook aanzien dat het Donderdag een pracht-voetbaldag zal worden. Dus allen naar het S.V.V.- terrein om deze wedstrijden bij te wonen. De entrée-prijzen zijn als ge woon, 25 cent. Prijzen zijn: le prijs Zilveren Beker, 2e prijs Zilveren Voetballer. De wedstrijden vangen aan om 2 uur. Het terrein is gelegen op het Oosteinde. KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel I speelde Zondag haar laatsten competitie-wedstrijd in de 3e klasse N. V. B. Ofschoon 't spel dat Vucht leverde niet op hoog peil stond, konden het de onzen niet verder brengen dan een gelijk spel 1—1. Verschillende prachtkansen werden gemist. Kaatsheuvel kwam met een zeer gewijzigde opstelling uit, waar niet steeds het verband behouden bleef. Het Nederlandsche Voetbal-elftal wint van Roemenië op de Olympiade te Parijs met 6—0. te WAALWIJK, zal in het openbaar op Donderdag 5 Juni 1924, te lO'/a uur, na afloop der ver pachting door Not. Canters, in de Veldtent in het voormalig Baardwijk, Voor de Gemeente WAALWIJK, Familie VAN HEIJST, VAN BREUGEL, MUSKENS, VAN SON, e.a Op Donderdag 5 Juni 1924, te 3 uur in het Café van JOS. v. D. SANDEN in het voorm. Besoijen. Voor den ALGEMEENEN ARME VAN UDENHOUT e.a., Op Vrijdag 6 Juni 1924, te 11 uur in het Café van den heer GOVAERTS te Waalwijk, namens de Gemeente WAAL WIJK, de Heeren TIMMERMANS q.q., de heeren J v. IERSEL, DE KORT, SMULDERS, PIGGEN, familie RIBBENS e.a. Zie biljetten. 32842 Verkrijgt), bij Apolh.en Pröqïüin^F voor direct EEN NET (Desgewenscht dag en nacht.) en doorloopen der huid en schrijnende plekken.Gebruik en der huid en jlekken.Gebruik I

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 3