Kiwi Hi! Mil Derde Blad. Rechtszaken. Provinciaal nieuws SPORT. Ingezonden Stukken. No. 43. Zaterdag 7 Juni. 47e Jaarg. Waalwijk 7 Juni 1924. Het schilderen der kiosk van „Waalwijks Belang" Is opgedragen aan den heer Piet Dekkers voor de somma van f 275.— Verschenen is thans het officieel programma van het groot festival dat ter gelegenheid van het I2'ia-jarig bestaan der Harmonie „St. Crispijn" der R.K Werkliedenvereeniging in onze gemeente wordt gehouden op 22 en 29 Juni a.s. Na een voorwoord waarin de wor dingsgeschiedenis der harmonie op een aangename wijze is beschreven, krijgen we de vermelding van 't Eere comité Regelingscommissie, uitvoerend comité bestuur en werkende leden. Het algemeen programma luidt als volgt Zaterdag 21 uni 7'|a uur. Officieele opening van het festival door den Edelachtbaren Heer E. C. J. Moonen, Burgemeester van Waalwijk. 8 uur. Groot concert door de feest vierende vereeniging. met welwillende medewerking van de Chr. Gemengde Zangvereen. „Hallelujah". Zondag 22 Juni. 12 uur. Officieele ontvangst der deelnemende vereenigingen op het gemeentehuis en aanbieding van den eerewijn. 12'i» uur. Uitvoering van de festival marsch rondom de kiosk op de Markt. 1 uur. Muzikale wandeling door de gemeente. 3' |2 uur. Aanvang der uitvoeringen door de deelnemende vereenigingen. 8 uur, Groot Avond-Concert door de Kon. Erk. Harmonie „Apollo" van Kaatsheuvel, Zondag 29 Juni. 12 uur. Officieele ontvangst der deel nemende vereenigingen op het ge meentehuis en aanbieding van den Eerewijn. 12'Ij uur. Uitvoering van de festi* valmarsch rondom de kiosk op de Markt. 1 uur. Muzikale wandeling door de gemeente. 31 uur. Aanvang dc: uitvoeringen doojc4«-~deelnemende vereenigingen. /""{f uur Groot Avond-Concert door de Koninklijke Harmonie „Euphonia" van Kaatsheuvel. Voorts bevat de officieele feestgids de uitvoerige programma's van de dagen, met de door de deelnemende gezelschappen uit te voeren nummers De deelnemende vereenigingen zijn de volgende: Zondag 22 Juni- 1. Harmonie „St Crispijn", Waalwijk, 2 Harmonie „Opwaarts", Tilburg 3. Waalwijks Gemengde Zangvereeni- ging, Waalwijk. 4. Mannenkoor „St. Jan", Kaatsheuvel. 5. Koninkl. Erk. Hawionie „Apollo", Kaatsheuvel. 6. Harmonie „Volksvlij en Volksver maak", Waspik 7. Gem. Koor „Vooruitging zij 0ns Doel", Waalwijk. 8. Harmonie „St Jan", Kaatsheuvel. Zondag 29 Juni. 1. Harmonie „St. Crispijn", Walwijk. 2. Harmonie der Jongens Congregatie, Drunen. 3. Liedertafel „Oefening en Vermaak", Waalwijk. 4. Zangvereeniging „Echo van het Zelden". Tilburg. 5. Kon. Muziekgezelschap „Euphonia" Kaatsheuvel. 6. Harmonie „De Volharding", Drunen 7. Gemengd Koor der Liedertafel i „Oefening en Vermaak", Waalwijk. 8. Liedertafel „Tot bloei der Toon kunst", Waalwijk. 9. Harmonie „Concordia", Vlijmen. Voor verdere bijzonderheden ver wijzen wij naar den feestgids die aan den zeer billijken prijs van f 0.25 verkrijèbaar *is en waarvan ieder natuurlijk een exemplaar in zijn bezit wil hebben. Uit den feestgids blijkt tenslotte dat de opstelling en regeling van een en ander uitstekend in elkaar zit en in goede handen berust en dat wij dan ook een paar mooie feestdagen tegemoet gaan, als een gepaste hulde aan deze sympathieke vereeniging. Naar wij vernemen hebben de plannen tot herdenking van het hon derdjarig bestaan van het Hotel Verwiel thans vasteren vorm aangenomen en zal op Dinsdag 10 Juni a.s, des avonds uur eene vergadering worden gehouden in de achterzaal van hotel Verwiel tot keuze van een uitvoerend comité enz. Men verzoekt ons de speciale aandacht op deze vergadering te vestigen en wij twijfelen er niet aan of zeer vele belang stellenden zullen aan den oproep ter vergadering door deze gevolg geven. Het bericht in een ander blad dat reeds een feestcomité was benoemd enz. berust natuurlijk op louter fantaisie. Op het kermisterrein zullen dit jaar standplaats vinden een Verge- noegingspaleis, een Electrische Zweef molen, een open draaimolen, een Luchtschommel, een lachspiegeltent, een schiettent, suiker, gebak-, paling zuur- en galanteriekramen. In voormalig Baardwijk zal een draaimolen met gebakkraam geplaatst worden. Naar wij vernemen heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken van den Minister van Waterstaat, naaraanleiding van haar adres betreffende de omzet ting van postkantoren in hulppost- kantoren, het bericht ontvangen dat door de ingestelde commissie tot reorganisatie van het Staatsbedrijf nog geen verslag is uitgebracht. Bij het treffen van eventueele maat regelen zullen evenwel de belangen van hét platteland zeer zeker in het oog worden gehouden, schrijft Z.Ex. Minister Van Swaaij. Tegen een zekeren J. v. W., voermansknecht, is door de politie procesverbaal opgemaakt wegens het verrichten van onzedige handelingen in het bijzijn van minderjarige kinderen. Aan het besluit van de Kamer van Koophandel alhier om aan de Hoogere Handelsdagschool alhier een subsidie te verleenen van f500, is door den Minister goedkeuring verleend. Door de Liedertafel '„Oefening en Vermaak" zal Zondag len Pinksterdag des middags ten 12 uur in de zaal Musis Sacrum een groot volksmatinée worden gegeven. Een zeer mooi samen gesteld programma zal ten gehoore worden gebracht, zoodat den liefhebbers van de vocale kunst een hoogst aan genaam uurtje staat te wachten. SPRANG CAPELLE (voorm Sprang.) Zondag a.s des voormiddag 9.30 uur hoopt in de Geref. Kerk in den Dienst des Woords voor te gaan Ds. G. H de Jonge. CAPELLE. Gedurende de maand Mei werd in de Rijkspostspaarbank op het hulppostkantoor alhier ingelegd f3908,26 en terugbetaald f 3316,91 Het aantal inlagen bedroeg 37, dat der terugbetalingen 20. Er werden 65 tele grammen behandeld, waarvan 29 ver zonden en 36 ontvangen, terwijl 248 telefoongesprekken gevoerd werden, waaronder 22 celgesprekken, benevens een telefoonoproepbericht Ons muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" hoopt 2en Pinksterdag deel te nemen aan het nationaal concours te Loonopzand en wel in de vierde af- deeling, met als verplicht nummer „Petit Ouverture" van J.vanTricht en als eigen gekozen nummer „Ciel d'Automme" van J. Martin. Wij wen- schen den directeur A. Christ met zijn vereeniging dien dag veel succes toe. Bij het spelen kwam het vierjarig kind van J. B. in de Nieuwstraat athier te vallen, met het noodlottig gevolg, dat de kleine een arm brak. Genees kundige hulp werd ingeroepen. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer M. Ramsteijn, rijksambtenaar te Afferden, is in gelijke betrekking be noemd te Gemert. Als een bewijs dat er in onze gemeente beste paarden gefokt worden moge dienen, dat den landbouwer A. v. S. voor een veulen, dat 7 weken oud is, dezer dagen f 250 geboden werd. De schoenmaker W v. d S. alhier had op de fabriek het ongeluk met zijn duim bekneld te geraken" in de stans machine, zoodat geneeskundige hulp noodzakelijk was, welke door Dr. Kohier verleend werd. Voor de Ned Herv Gem. alhier hoopt a.s. Zondag des voorm. half tien uur en des nam half drie uur op te alhier op te treden. Maandag (tweeden Pinksterdag) des voorm 9.30 uur, gecomb. Dienst met Sprang in het kerkgebouw alhier, waarin Ds. G. H. de Jonge hoopt voor te gaan. Gedurende de maand Mei werd er op het hulppostkantoor alhier in de Rijkspostspaarbank ingelegd f 9334,32, terugbetaald f5562,31. In hetzelfde tijdvak werden 170 ge sprekken gevoerd, terwijl 34 telegram men werden behandeld. DRUNEN. Zondag j.l. hield de Vrijw. Landstorm een vergadering in de zaal der Jongelingencongregatie. De voorzitter, de heer J Smits deelde mede, dat binnenkort aan alle leden- het prachtige portret van H. M. de Konin gin zal worden uitgereikt. De banen voor de schietoefeningen zijn weder gehuurd en binnenkort zal de schiet wedstrijd beginnen. Er is f 60 be schikbaar voor prijzen, de helft wordt uitgeloofd in geld, de andere helft in voorwerpen. De wedstrijd zal plaats hebben te NieuwJfuik. B. en W. hebbem -toestemming ver leend voor het houden eener loterij ten bate van de verbouwing van 't Jon genspatronaat. Maandagmorgen gaf de harmonie der jongeüngencongregatie onder lei ding van den directeur H. Brok een uitvoering ter gelegenheid van de ker mis. De zaal was tjokvol. De muziek-, nummers werden keurig uitgevoerd. Ook de liedertafel onder leiding van den heer J P. v. Rooij, liet zich op verdienstelijke wijze hooren. De heeren v. d. Wiel hadden met hun komische scènes veel bijval, terwijl om het blij spel hartelijk gelachen werd. Het was er zeer gezellig. De nummers, waarmede de harmo nie „De Volharding" onder leiding van den heerA.v Huiten aan het concours te Loon op Zand op 2en Pinkster dag zal deelnemen in de 2e afd. zijn „Sympathie" ouverture, als verplicht nummer, en „La Montagnarde" als eigen gekozen nummer. Deze nummers zullen ten Pinksterdag op het volks concert in café Vissers om 12 uur ook worden uitgevoerd. Ook de kermis uitvoering is als naar gewoonte schitterend geslaagd. LOON OPZAND. Vele en groote verwachtingen hadden wij van het ter gelegenheid van het 60 jarig jubileum der Sophia's-Vereeniging op 8 en 9 Juni (Pinksteren) en 15 Juni uitge schreven muziekconcours, doch dat Loon op Zand zulk een feest zou gaan vieren had niemand, met de stoutste verwachtingen, kunnen veronderstellen Alleen een bezoek aan het door de natuur reeds zoo schitterend gevormde feestterrein onder de eeuwen oude beuken van het kasteel, is de moeite waard en gedurende acht dagen al zijn bedrijvige handen hier bezig. Een prachtkiosk verrijst in het midden ter bevordering van het klank gehalte aan de achterzijde gesloten. Tegenover deze kiosk ziet men de tent der jury en van het comité en nabij de kiosk zijn de buffetten opgeslagen en geeft een keurig versierde over dekte ruimte van 20 x 10 M2 een aan genaam plaatsje zelfs bij een mogelijke regenbui. Het geheele terrein zal bij avond baden in een zee van licht, honderden lampjes zijn aangebraeht in diverse kleuren, terwijl op de kiosk acht groote lampen branden en in het mid den óp een hoógen pilaar staat een groot electrisch licht van duizend kaars. Alle lanen zijn versierd met guir landes, waartusschen honderden lam pions. Aan den ingang prijkt een eere boog, artistiek en kunstig uitgevoerd in hout, welker kleuren aangenaam aan doen bij al het groen der prachtige beuken. Bovendien zijn vele natuur- bloemen aangebracht. Des avonds komt deze triomfboog schitterend uit, wijl alle lijnen zijn gemarkeerd met vele kleurige electrische lichtjes. Wat een feeëriek effect zal alles geven1 De geheele week kwamen zware wagens aanrijden, bespannen met vier „Walen" of een tractor, en beladen met benoodigdheden voor de Kermesse d'été. Op het terrein, apart ter beschik king gesteld voor de Kermesse d'été, verrijzen dagelijks al meerdere tenten en in het midden staat een hoogen toren van de zweefcaroussel Nu reeds konden wij 23 diverse vermakelijkhe den tellen en moeten er nog meerdere deelnemers komen. Het geheel belooft een muziekconcours te worden zoo grootsch opgezet als men zelfs in geen enkele stad zal aantreffen en dit con cours overtreft wis en zeker elke fan tasie. De moeite is het waard den 70 bid. rijken en goed verzorgden feestgids te raadplegen. Het Comité heeft alle eer van zijn werk en van harte gunnen wij dat het weder medewerken mag, dan zal het feest zeer zeker alle denkbaar succes hebben en in alle opzichten slagen. Als men nog weet, dat op de con- (vorig jaar 2.565.288 kub. M.) Op 31 December 1923 waren aange sloten 12 406 perceelen tegenover 11 380 op 31 December 1922. De balans en winst- en verliesreke ning over 1923 werden goedgekeurd. Het winstsaldo bedraagt f185 692 (vorig jaar f 170.329). Na afschrijving, storting op vernieuwingsrekening en tantiemen werd het dividend vastge steld op f67.50 per geheel aandeelen, f 33 75 per half aandeel en f 72.30 per oprichtersaandeel. De heer N. A, Blom, periodiek als lid van den raad van beheer aftredende, werd ais zoodanig herkozen BREDA, 2 Juni. Gedeputeerde Staten van Noord Brabant brachten heden een bezoek aan de gemeenten Princen- hage Ginneken en Teteringen, die be trokken zijn in de grenswijzigingsplan nen van Breda. In ieder der gemeentehuizen had, na een plaatselijk onderzoek, een vergade ring plaats van Ged Staten met de dagelijksche besturen der gemeente. treden Ds. A. Meijers, terwijl dezelfdeC0Ursdagen en het festival van afl2u op tweeden Pinksterdag des morgens half tien zal optreden. in de Ned. Herv. kerk aan den Loonschendijk zal op den eersten Pinksterdag, des morgens half tien uur leesdienst worden gehouden, terwijl des nam. 2 uur Ds. Ewolt van Raams- donk een spreekbeurt zal vervullen. Wegens niet opkomen van den scheidsrechter speelde de korfbalclub' „Juliana" alhier j.l. Zaterdag op haar terrein een vriendschappelijken wed strijd tegen O N.A uit Tilburg, welke match eindigde in een gelijk spel 9—9 VRIJHOEVE-CAPELLE Geref kerk Zondag a.s. des nam. 5 30 uur hoopt Ds. H. G. de Jonge van 's Gravenmoer 's middags tot des 's nachts 1 uur extra trammen rijden en van alle plaat sen in de omgeving een autodienst wordt ingesteld, kan men de drukte bedenken der feestdagen. Van harte het beste succes ge- wenscht Aan de bedevaart naar Brielle namen uit deze parochie slechts 7 pelgrims deel. TILBURG. In de op 3 Juni te Am sterdam gehouden algemeene vergade ring van aandeelhouders der Tilburg - sche Waterleiding Maatschappij, werd het jaarverslag uitgebracht over 1923. Daaruit blijkt, dat in 1923 aan water werd opgepompt 2.311.750 kub. M. Roekeloos omgaan met revolver te Waalwijk. Op 27 Febr. 1924 richtte A, D. hor logemaker te Waalwijk spelender wijze een met 5 scherpe kogels geladen revolver op M. Russo. Hij stond op een meter afstand van Russo, trok den haan over en trof Russo zwaar en zelfs levensgevaarlijk. Voor die hoogst roekelooze en grovelijk onvoorzichtige j daad werd D voor de rechtbank ge- j roepen: Beklaagde ondervraagd verzekert j dat hij in de overtuiging was, dat het j een ledige patroon was die hij afschoot terwijl hij voor de grap zeide „Mari- j nus je gaat er aan", Russo was bij beklaagde in de kost i en was altijd goed behandeld geworden. Getuige Russo had niet den indruk gekregen dat beklaagde iets verkeerds voor had. Getuige-deskundige dokter Van Moorsel gaf verklaringen over de zeer gevaarlijke operatie welke onver mijdelijk tot gevolg was van het schot j dat Russo in den buik getroffen had. In den oorlog bezweek 92 pCt van de gewonden indien ze in den toestand verkeerden waarin Russo geraakte. Volgens dokter Van Moorsel had de getroffene het behoud van zijn leven alleen te danken aan het doortastend optreden van dokter Langemeijer te Waalwijk, die de eerste hulp had ver leend. Getuige was door eene Vereeniging voor Kinderbescherming uit Rotterdam in Waalwijk uitbesteed. De vereeniging had alle kosten ver goed ten bedrage van ruim f 300. De president wees den beklaagde op het vreeselijke van zulke „grappen". De eisch luidde 3 maanden hechtenis Het O, M. stelde de roekeloosheid van zulk onverantwoordelijk „spel" streng in het licht. Beklaagde deed een beroep op de clementie der rechtbank omdat hij het zoo hard vond dat zijne vrouw moest medeboeten in armoede voor de fout van haar man. Uitspraken Politierechtbank. De politierechtbank veroordeelde L. V., Sprang-Capelle, wedersp. f 20 sub. 14 dagen hechtenis. Strooperij. H. v. d. P. te NieuwendiJk, gemeente Almkerk, had zich voo; de politie rechtbank te verantwoorden wegens strooperij van zand. Het O. M. eischte f 10 boete sub. 5 dagen hechtenis. De uitspraak luidde evenzoo. Beleediging. A. B. te de Werken-Steeuwijk stond terecht wegens beleediging. Beklaagde verontschuldigde zich dat de beleedl- gende woorden waren uitgelokt door den veel joogeren H. T.» die niet zou hebben willen uitwijken met de fiets, terwijl B. met eenlge koelen den weg moest passeeren. Van belde kanten waren trouwens minder liefelijke woor den gevallen. Het spreekwoord «spreken ls zilver en zwijgen Is goud» zou in dit geval al heel wel op zijn plaats zijn geweest Indien 't ware toegepast, maar helaas 1 De elsch luidde f 5 boete sub. 2 dagen hechtenis, de uitspraak f 3 boete. Mishandeling. A S. te de Werkcn-SIeeuw^k bad zich te Almkerk schuldig gemaakt aan mishandeling. Beklaagde bekende, maar brengt ter zijner verontschuldiging in 't midden dat er eenige dagen tevoren aanleiding was gegeven tot de mishandeling 1 De heele kwestie draaide om bet hondje van beklaagde. Nou, als je buren ook je hondje beleedlgen en van 't erf jagen dan moet men z'n rechten ook maar eens laten gelden 11 En zoo gebeurde het dat bekl. den jongen, die z'n hondje verjaagd had, dat volgens zijn verklaring >zoo lief was en waarvoor bij belasting betaalde», eens flink afranselde, toen hij 's avonds van 't werk naar buis ging. De bewuste jongen verklaarde >dat de klappen veel pijn hadden gedaas» en nog begonnen z'n mondhoeken zenuwachtig te trillen bij z'n vertelling. Bij slot van rekening wist bekl. niet eens of z'n hondje ook p^nljjs: geraakt zou zijo, 't Is de moeite waard om zóó driftig te wordenMaar men ziet de gevolgen I Elsch en uitspraak luidde f 15 sub. 10 dagen hechtenis. De rechtbank te Breda veroor deelde den chauffeur De R. uit Tilburg, die op 24 Maart j.l. met zijn auto op een bakkerskar reed, waardoor de be stuurder doodelijk werd verwond, tot eene maand hechtenis. De eisch was drie maanden voorwaar delijk. Hij en Zij. Tlieresia de G. was dienstbode bij de familie C. Bernard te Teteringen. Ze had verkeering met N. B., een tim merman uit Amsterdam, 't Meisje maakte zich ten nadeele van haar pa troon schuldig aan diefstal van een armband, een zilveren damestasch, een gouden broche, twee gouden kettin gen, een camera, een gouden ringket- tingtje, twee zilveren kettingen en an dere sieraden. Toen den diefstal uit lekte trachtte den timmerman het meisje te redden door de schuld op zich te nemen als had hij den diefstal bedreven. Doch toen hij in de gevan genis zat ging zij er met een anderen jongen man van door naar Antwer pen. De timmerman schudde toen 't pak af en paste er voor zijn rol te blij ven spelen, 't Meisje werd toen nader wegens diefstal boven omschreven, door de rechtbank te Breda veroor deeld tot 8 maanden gevangenisstraf, terwijl de jonge man in liooger beroep werd vrijgesproken met last tot zijn onmiddelijke invrijheidstelling. Het meisje bleef ontkennen en be weerde dat haar vroegere verloofde uit wraak haar had beschuldigd. 't Was het chique gekleede meisje wel aan te zien wat de oorzaak was geweest tot den diefstal van al die sieraden. De eisch luidde bevestiging van het vonnis. Als verdediger trad op Mr. Van de Poll uit den Bosch. Uitspraak 16 Juni a.s. NIEUWKUIJK. Zondag j.l. hield de postduiven vereniging „G. V. V" alhier een wed vlucht vanuit Compiegne. De eerste duif werd geconstateerd om 10.1433, de laatste om 10 29 57. De prijzen werden als volgt behaald W. v. Falier 1 C. Coolen 2, 4, 5, 8P. de Bont 3, 9N. Merkx 6M. v. Noord 7. Zondag a.s. wedvlucht vanuit Cor- beille. KAATSHEUVEL. Buiten verantwoordelijkheid der Red. Mijnheer de Redacteur. Mijnheer de Redacteur. Moge ik U beleefd verzoeken om opname van onderstaande regelen, waarvoor bij voorbaat mijn vtiende- lijken dank. Nu de nieuwe naambordjes der ver schillende straten zijn geplaatst rijst de vraag of met de naam »Bssoijensche Steeg» deze zoo zeer in opbloei zijnde straat geen oneer wordt aangedaan. Zou het geen aanbeveling verdienen om deze straat een nieuwe naam te geven. Daar de opkomst van deze straat voor een groot deel te danken is aan Burgemeester Verwiel zou de na8m »Burgemeester Verwlelstraat» eventueel verdedigbaar zijn. Een Pewoner van de Fesoijensche Steeg. Stadsschoon van Groot Waalwijk. M. de 'Redacteur. Het is ongeveer een jaar geleden, dat ik van uwe gastvrijheid gebruik heb gemaakt, om een en ander te ver tellen over de laatste jaren gebouw de kantoren,' fabrieken, enz. Wederom kom ik uwe gastvrijheid inroepen om de na dien tijd nieuw opgerichte ge bouwen aan een gezond oordeel te on derwerpen. Laat ik dan beginnen met het goede en wel de verbouwing van de slagerij van v. Loon in de Groote Straat. Dat bier 'n aesthetisch voelend ontwerper aan bet werk is geweest ziet men direct aan de verhoudingen, die over bet geheel goed zijn te noemen. Wanneer dit het ontwerp van een aan nemer is geweest, dan proficiat boor. Tweeden», het landhuis van den heer Timmermans. Direct kan men merken dat een bekwaam architect hier de leiding had. Wat een grootsch geheel kan men hier aanschouwen, vooral de daklijnen zijn prachtig in hun verhou ding ten opzichte van den onderhouw. Beziet men het landhuis vanaf den hoek Groote Straat—Mr. v. Coothstr. staande bij het huis van den gemeente secretaris, dan doet de hoeklijn van het dak aan den achtergevel wel iet wat te zwaar aan. Mooier was geweest ook den achtergevel in een punt met desnoods een kleine afschuining tc la ten eindigen. Denkt men dit landhuis in zijn om geving (een landhuis behoort thuis midden in een grooten tuin of op het land tussehen boomengroepeering en niet in een aaneengebouwde straat), dan kan men geen mooier ontwerp denken. Daardoor is ook de smalle voortuin aan de zijde der Gr, Straa t als mislukt te beschouwen. Het geheel SCHOENENWETJE. Men seint ons uit den Haag Naar wij vernemen is dezer dagen aan den Raad van Staten om advies toegezonden een ontwerp van wet tot nadere verlenging van den geldig heidsduur der Schoenenwet welke met ingang van 1 Juli komt te vervallen. Gelijk de Minister van Handel en Nijverheid onlangs in de 2e Kamer heeft medegedeeld zal binnenkort het geldende invoerverbod kunnen wor den ingetrokken. Het wetsontwerp beoogt om de be voegdheid aan de Kroon te geven, om bij een eenvoudig Koninklijk Besluit een invoerbeperking in het leven te roepen, nog eenigen tijd te handhaven zulks ten einde snel ingrijpen mogelijk te maken voor het geval de invoer bin nen korten tijd weder abnormale af metingen mocht gaan aannemen, het geen bij de tegenwoordige economi sche verhoudingen in het buitenland niet denkbeeldig wordt geacht. Ook met het oog op hare preventieve werking zal een verder voortduren dier bevoegdheid, groot nut kunnen heb ben. Naar wij vernemen heeft de Mi nister van Onderwijs en Kunsten voor het te houden eindexamen aan de Hoo- gere Handelsschool alhier goedge keurd de benoeming der volgende hee- ren als gecommitteerden: N. van Riel, pastoor; E. Moonen, Burgemeester; J. van Iersel-Holtus; B. Timmermans-Verschure, Voorzitter K. v. K.M. A. van Lieinpt, Secretaris K. v. K.H. Wiesman, Secretaris van de Comm. van Toezicht op het Middel baar Onderwijs en Mr. H. Loeff, burge meester van Drunen. Het schriftelijk examen zal plaats hebben in de week van 11—18 Juni en het mondelinge op Woensdag 25 en Donderdag 26 Juni. 17 A. Hendriks, 19 W. Remmeren, 20, 22 A. Glouclie, 21 A. Snaphaan. De postduivenvereen. de Luchtvaart, gevestigd bij J. Treffers, hield Zondag een wedvlucht vanuit Compiègne. Uitslag: 1 A. Zwart (9 u. 58 m. 27 sec.), 2 P. de Koon, 3. B. Wittenbol, 4 J. Versteeg, 5 Nieuwen- huizen (10 u. 6 m. 49 sec.). te overduif J. Versteeg 10-7-35. Tilburgsche Wielerbaan. Op den tweeden Pinksterdag geeft de Twem een rijk program. Vooreerst een koppelwedstrijd voor ama teurs, waaraan o.a. de volgende koppels deelnemenCocquitDaenen Dugelinkx SchreursDekkersLeijGebr. Kerkhof. De motorracer Brinkhof zal trachten zfjn reputatie te handhaven tegenover Bande- locque, die het vorig jaar tegen hem ver loor. Twee amateurs zullen (tegen elkaar kam pen. Tenslotte zullen achter groote motoren tegen elkaar kampen: Luycken en Verha gen (Belgen) en Beckering en Schaft (Hol landers.) Paardensport. Uiit Londen wordt gemeld Lord Derby, die gisteren met Sansovlne den Derby heeft gewonnen, heeft aan den trainer van zijn paard, George Lambton, 10.000 pond sterling geschonken. WAALWIJK. Seriewedstrijden H.E.C. Tweeden Pinksterdag beginnen de serie- wedstrijden uitgeschreven door HE.C. Een viertal sterke vereenigingen némen hier aan deel, n.l. Quick I, 's-Bosch, Zomerelftal B.V.V. 's-Boseli, R.W.B. I Waalwijk en KS.V. I Kaatsheuvel. De loting bracht de volgende ploegen tegen elkaar om drie uur B.V.V.K.S.V. I, om 5 uur Quick IR.W.B. I. Als prijzen zijn beschikbaar gesteld een gouden medaille en een beker. Iedere vereeniging zal zicli dus tot het uiterste inspannen om zich iu de finale te. plaatsen. Wie dit echter zullen zijn, valt nog niet te zeggen. Voor den eersten wedstrijd geven wij B.V.V. de beste kans, maar als Kaatsheuvel er alles opzet, zou dit wel eens anders uit kunnen komen. Wat de tweede wedstrijd betreft, dit zal voor R.W.B. opppassen worden, want de Bossche R.K. Club, met Kling aan het hoofd is niet voor de poes. Veel zullen de partijen echter niet in kracht verschillen, wat na tuurlijk de spanning verhoogt. We ver wachten daarom dat den Tweeden Pink sterdag vele voetballiefhebbers op het H E.C. terrein aanwezig zullen zijn om van een paar mooie wedstrijden te genieten. W.S.C.—Ü.S.C. J Morgen, eersten Pinksterdag, zal W. S.C. bezoek krijgen van eene, voor onze plaats wellicht, onbekende vereeniging, en wel de tweede klasser U.S.C. uit Rotterdam. Omtrent deze gasten kunnen wij derhalve weinig mededeelen. Toch blijft het spel van eene westelijke vereeniging steeds aantrek kelijker dan dat van ons zuiden; het is doorgaans fijner en steeds iets aparts. Wat W.S.C, tegen deze, wellicht voor haar te sterke tegenstander zal presteeren, blijft voor ons eene vraag. Volgens traditie speelt zij juist tegen dergelijke vereenigingen haar beste spel en morgen zal dit wel eveneens het geval zijn, zoodat hare aanhangers, die sedert den wedstrijd tegen de .Roodborstjes de zwarthemden niet meer. in den strijd zagen, dan ook van eene zeer aantrekke lijke en interessante ontmoeting verzekerd kunnen z|jn. S Het publiek gelieve er rekening mede te houden, dat bovenstaande wedstrijd eerst om half vier zal aanvangen. W.S.C.Dongen. Deze wedstrijd, welke op tweeden Pinksterdag vastgesteld wa's, is op verzoek van Dongen enkele weken uit gesteld en zal dan op 22 dezer gespeeld worden. Zondag 1ste Pinksterdag gaat Quick I naar Tilburg om deel te nemen aan de serie wedstrijden uitgeschreven door Achilles te Tilburg, welke wedstrijden echter worden gespeeld op het Gudok-terrein. Het lot heeft beslist dat Quick speelt, tegen Achilles, dus een flinke partij. De wedstrijd welke Quick speelt, vangt aan on) 12 uur. De afrit per fiets heeft plaats om 10 uur, bij eenkomst voor spelers en supporters aan het station. Wij vertrouwen dat een groot aantal supporters de Quick'ers zullen verge zellen ter aanmoediging in den wedsjtrijd. 2den Pinksterdag spoelt Quick thuis te gen Emma uit Dordrecht. Het is haast on- noodig om de capaciteiten dezer vereeni ging op te sommen, want Emma is een wes telijk elftal, dat zeker zoo sterk is als een zuidelijke tweede klasser. Quick zal dan ook met een zeer sterk elftal in het veld komen, waarin enkele nieuwe krachten, wat voor de voetbalsupporters eeu aansporing is dezen wedstrijd bij te wonen. Daar Emma om 2.15 met de trein arri veert, vangt de wedstrijd om 3 uur aan. Dus tweeden Pinksterdag naar het Quick- terrein. KAATSHEUVEL. De voetbalvereeniging Kaatsheuvel schreef een serie wedstrijd uit op 15 en 22 Juni. Daar evenwel 15 Juni het Festival der Sophia's vereeniging te Loon-op-Zand gevierd wordt, is aan de N.V.B. vergunning gevraagd de datums te mogen veranderen in 22 en 29 Juni. ZWEDEN—ZWITSERLAND (1—2) Parijs, Donderdagavond. Vandaag is do eerste halve eindstrijd ge speeld tussehen Zweden en Zwitserland, te Colombes. Zwitserland doelpuntte 15 minu ten na het begin. Even voor de rust kwam uit een vrijen schop de gelijkmaker. Tien minuten voor het einde nam Zwitserland andermaal de leiding (1—2)In dezen stand kwam geen verandering meer. Duivensport WAALWIJK. Zondag hield de postduivenvereen. „de Postduif" alhier een wedvlucht vanuit Com piegne. De prflzen werden behaald als volgt Hok de Luchtbode 1, W. Govaarts 2, 20, J. van Delft 3, 14, Jac. Simons 4. 13, 17, Th. v. d. Griendt 5, 15, Arn. Bakkers 6, 19, A. v. Eijk 7. 18, G. Sars 8, W. van Muilekom 9, J. v. d. Velden 10, P. de Jong 11, Alb. v. Eeten 12, Adr. de Kloe 16. Do postduivenvereen. „De Getrouwe Duif", gevestigd in Euphonia, hield Zoudag een wedvlucht vanuit Compiegnè. Uitslag: 1, 9 J. van Boxel, 2, 7 J. van Esch, 3 W. van Best, 4, 14, 24 Th. Ligtvoet, 5 J. Bergmans, 6, 11, 18 J. Pijnenburg, 8 12 Jac. de Wit, 10 A. Snoeren, 13 F. Moo nen, 15, 25 A. Pijnenburg, 16, 23 F. Monté. Mogen wij U (beleefd verzoeken om >pnsma van het onderstaande la Uw eelgelezen blad, waarvoor bij voor baat onzen weigetneeaden dank. In de laatste raadsvergadering van Waalwijk is een besluit over de huwe lijksvoltrekking gevallen, die uit eea dgemeen menschelijk oogpunt niet te verdedigen en daarom zeer te betreu ren valt. De opgenomen bepaling, dat men 'oortaan alleen ten overstaan van den Burgemeester zal kunnen trouwen, wanneer men zich een groot fiaantleel ffer kan en wil getroosten, sluit een groot gedeelte der burgerij hiervato eenvoudig uit, hetgeetf kwetsend is voor het rechtsgevoel. Tegen het bepalen van een dag, waarop tegen een hoo? tarief getrouwd wordt, al zou dat f 1000 zijn, hebben wij geen bezwaar, maar dat daaraan de persoon van het boofd der gemeente wordt verbonden kan naar ons aan voelen principieel niet door den beugel. Voor de Gemeente hebben alle bu'gers gelflke rechten en men mag niet aannemen, dat de fisantieel zwak kere minder nu'tig zou zijn in de gemeenschap en dus op minder respect a inspraak kan doen geiden- Om deze redenen betreuren wij ds gevallen beslissing en hopen, dat de aad in zijn eerstvolgende vergadering op deze beslissing zal terugkomen. U, Mijnheer de Redacteur, nogmaals dank voor de opname, Eenige Ingezetenen van Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 9