Antoon Tielen. Waalwp. hieuws uit lïeusden. Sport. Gemengd Nieuws. meeuwen voo, h.. Nieuws uitKaatsheuvel. één proeforder overtuigt U - De raad onze, gemeente zal mmZeterieg ook Soe~ openbare vergadering houden op Vrij- gedeelte van het examen voor Candid, dag 27 Juni a.s. des namiddags ten Gem.-Secretarls. 2 uur. DUSSEN. Het kasteel alhier is ver kocht voor f 17.000 aan zekeren Su- ringa uit Koudekerke. Zondag reed een motorrijder met een meisje op de duo tegen een boom, zoodat zijn band sprong en den boom flink ontveld werd. Beiden bekwamen letsel de bestuurder een wond aan zijn been terwijl voor het meisje genees kundige hulp moest worden ingeroe pen en zij het bed moest houden. De nieuwe aardappelen worden hier thans gerooid en verkocht voor 60 cent per vijf kop. Zondag j.l. is men van hier met 3 autobussen van de N. V. A. E A. D. naar Meerlsedreef geweest. Zaterdag droeg onder belangstel ling der gansche gemeente, onze dorpsgenoot, de Eerw. Heer L. van Herpt, die 14 Juni tot Priester werd gewijd, zijn eerste H. Mis In onze Parochiekerk op. Te z^ner eer waren enkele keurige versieringen aangebracht oabij zijn ouderlijke woning en de kerk. Gedurende de plechtige H. Mis werd bij geassisteerd door een tweetal gees telijken, terwijl een jongere broeder van den wijdeling fungeerde als cere- moniarius en de Pastoor der parochie, de Z-Eerw. Heer Timmermans, een Indrukwekkende predicate hield. Ook de Harmonie liet zich niet onbetuigd en bracht In den vooravond een serenade. candidaat gemeente-secretaris is slaagd de heer C. de R.aad, ambtenaar ter secretarie alhier. De geslaagde genoot zfln opleiding bij Mr. van Ommeren, kantonrechter te Heusden. ALMKERK. Tot Bestuursleden van de Herv. Schoolvereeniging zijn her kozen de aftredende heeren Branger en van Leeuwen. A.s. Zondag zal in de Ned. Herv. Kerk alhier een collecte worden ge houden ten bate der armen De j.l. gehouden collecte in de Geref Kerk a/d Voorsteeg bracht op f89. groot van stuk en tevens goed van smaak. Dezer dagen slaagde te Arnhem de heer v. d. Heijden werkzaam op de Coöp. Stoomzuivelfabriek alhier, voor diploma centrifugist Gepasseerde week hadden de heeren K. en M. alhier het genoe gen om ook eens in een kano te gaan varen op den „Alm", maar nau welijks waren zij in het bootje of 't kantelde, met 't gevolg dat beide in 't water terecht kwamen, gelukkig wisten zij onder een luid hoera fvan de toe schouwers) den wal te bereiken N1EUWKUIK. Zondag j.l Weid de posidulvenvereeniging »G.V.V. voor de eerste maal een wedvlucht met jonge duiven vanuit Tilburg. De prijzen werden als volgt behaald N. Merkx 1, 3, 5, 10, 11, P.; de Bont 2; Eisbout 4, 6; Van Steensel 1, 13; Coolen 8, 5M. van Noort 14, 12. Zaterdag j.l. had onder groote belangstelling het koningscbleten plaats van het kruisbooggezelscbap »De jonge Batavieren* gevestigd bij den heer F. Pulles Er werd over 't algemeen goed ge schoten om het koningschap te ver werven Na een hevigen strijd trad de heer Joh. Meijs met 84 punten gelauwerd met het koningskruis uit dezen str^d. De vooruitzichten van de teelt der bessen en frambozen beloven bier dit jaar een rijken oogst. Al9 de hoopvolle verwachting van rcndeerende prijzen voor dit gewas in vervulling gaan, zal het voor de meeste tuinders het dubbele van 't vorige jaar opbrengen. De nummers, waarmede onze lledertafel op het a.s. concours te Til burg in de 3e afdeellng zal uitkomen zQntZomeravond* van Olmann en Goeden nacht* van Roeske. R AAMSDONK. Door den heer J.H. Leijten is vergunning aangevraagd tot uitbreiding van z^n timmerwlnkel, door plaatsing van 2 electromotoren. Bij de arbeidsbeurs waren in de afgeloopen week geen werkzoekenden ingeschreven Gisteren zijn de buizen voor de waterleiding in de Donge nabij de Bergsche brug neergelaten. Naar men on9 meldt kunnen een 30-tal grondwerkers in Belgte werk krügen. Heusden, 24 Juni 1924. -—Te 's Bosch slaagde voor onder wijzer onze stadgenoot J.W. Verhoeven, leerling der R. K, Bisscbopp. Kweek school. - Het concert, Zaterdagavond door de Heusdensche Harmonie gegeven op de Vischmarkt, werd begunstigd door heerlijk zomerweer. Aan de verwachting van een keurig uitgevoerd programma te kunnen genieten, werd ruimschoots voldaan, zoodat èa Harmonie èa publiek ten volle tevreden kunnen zijn. Mej. P. -Knoop, onderw^zeres en den 'Heer J. van Deijl, hoofd aan de Muloschool, hebben zitting in de examen-commissie voor bet betreffende diploma. HERPT. De Heer P. de Wilt Pzn. 5. Verzoek van de vereeniging „Kaatsheuvels Belang" tot het toeken nen in principe van een subsidie voor de omlegging van de tramlijn via Kaats heuvel. 6. Adres van de Vereeniging „Ons Middelbaar Onderwijs in Noord-Bra bant" verzoekende de subsidie ten be hoeve van de R. K. Hoogere Handels school te Waalwijk te brengen op 100 gulden per leerling. 7. Vaststelling kohieren straat- en rioolbelasting. 8. Bespreking wegverbetering Tele foonstraat. 9. Wijziging begrooting 1923 met at en overschrijvingen. 10. Besloten vergadering (Bespre king Bouwvereeniging „St. Lconardus" te Berkdijk). Nog nooit is de belangstelling voor de Sacramentsprocessie zoo groot geweest als dit jaar. Reeds bij den aan vang van 't Lof was onze groote kerk tot in alle hoeken bezet. Na een plech tig lof en een prachtige predicatie van den WelEerw. heer Sloots zette de stoet zich onder de tonen der muziek in be weging. Het kerkhof kon bijna de menigte niet bevatten. Op 't Kerkhof werd het Allerheiligste op 't rustaltaar ter aanbidding uitgesteld. De harmo nieën bliezen onder leiding van den heer Norb. van Rooij het bekende „Pa- nis Angelicus". De geheele menigte zong hierna een lied voor het Allerh. Sacrament en het Tantum ergo waarna de zegen gegeven werd en ordelijk weer den \veg naar de kerk werd inge slagen. Hier werd nog gezongen 't „Te Deum" van Kriiger, een Tantum ergo van Marinus en door de geheele kerk „Aan U, o Koning der Eeuwen". MADE. Zondag j.l- hield de postduiven vereniging »De Luchtbode* een wed vlucht vanuit Vlissingen. De duiven werden aldaar losgelaten om 9 u. 30 m. De eerste duif bereikte haar hok om 11 u. 10 m de laatste om 12 u. 9 m. 4 s. en verder als volgtP. Renters 1 j. Thtjssen 2, 5P. v. B'agt 3, 9J v. Dongen 4, 6; P. Diepstraten 7, 8 en C. Sins 10. V erslagen Catal o gi Kant o orboeken Cou r anten Aan d eelen B r iefhoofden Circ u laires Brief k aarten Liniëerwerk Etik e tten r egisters Re k eningen Prijsnot e eringen Loo n lijsten H andelsdrukwerk E nvelopen T abellen Memor a ndums Tij d schriften Fo r muiieren Bonbo e ken Obligatie s enz. enz. Aanbevelend, Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. Wij hebben indertijd een bericht geplaatst omtrent de ontvoering en den moord pp een millionairs-kind in New- York. Een onzer abonné's in Amerika (n.l te Roseland, Chicago) is zoo vrien delijk ons eenige bijzonderheden over deze vreeselijke gebeurtenis te zenden, welke wij hier laten volgen: In uw blad van 28 Mei jl. dat wij heden ontvingen zagen wij een bericht omtrent eene kinderontvoering in New- York; omdat het geval hier in Chicago heeft plaats gehad en geheel of onge veer geheel anders dan daarin vermeld en omdat de geschiedenis reeds meer dan 14 dagen geheel de stad en omstre ken bezig heeft gehouden, wil ik U in 't kort een en ander daarover vertellen Op zekeren avond kwam het zoontje van den multi-millionair Jacob Franks, na schooltijd niet thuis, hij studeerde niet ver van huis aan eene school waar vele rijke kinderen studeerden. Kort na den tijd dat de jongen vermist was, kwam er bij zijn vader een huurauto voor, waarvan de chauffeur vroeg of mijn heer Franks gereed was om mee te rijden, (volgens opdracht moest hij n.l. den heer Franks afhalen, om hem naar het station te rijden). De heer Franks begreep van de zaak niets en reed niet mee, waarop de chauffeur wegreed. Echter kort daarop ontving Franks een brief, met de machine ge schreven, waarin hem gemeld werd dat Waalwijk. Lang scheen het dat belde par- ooaenblikkeliik 10000 doll, moest tfjen even sterk waren. De Tilburgsche ploeg lnJ J beschikt over vele uitmuntende krachten deponeeren, daar en daar, alles goea omschreven. Men meldde hem uit -wel ke biljetten de som moest bestaan, en daf deze niet met eenig teeken mochten gemerkt zijn enz., in welke soort doos ze moesten gepakt zijn en zoo meer. Er zou een huurauto van den huurauto- dienst komen waarmee hij naar het station moest rijden, die en die trein nemen en daar en daar het pakje geld vanaf den achtersten wagen aan de rechterzijde zoover mogelijk wegwer pen, n.l. uit den voortrijdenden trein. Zou hij niet aan deze voorschriften voldoen of de politie met de zaak be kend maken dan zou zijn zoon een pijnlijken dood sterven en zou zijn dochtertje ook niet gespaard blijven. Deze brief kwam echter te laat, de auto waarmee Franks had moeten gaan was weg. Direct werd de politie nu met met geval in kennis gesteld, en den volgenden dag stonden de bladen reeds vol over de verdwijning van den jongen van den multi-millionair Franks. 5000 dollar uitgeloofd door den vader, voor hem of hen, die tot de ontdekking van de ontvoerders kon den leiden 5000 doll, van den Herald en Examiner 5000 doll, van de Chicago Tribune en 1000 doll, van het politie bureau, samen 16000 doll. Je begrijpt alles op stelten, alle detectives en ver dere politie op zoek. Na ongeveer een week van onzekere gissingen en onver moeid speuren is de zaak aan het licht gekomen en zijn de ontvoerders en tevens moordenaars van den jongen gearresteerd. Twee studenten van 18 en 19 jaar oud met name Nathan Leopold en Ri chard Loeb, de laatste een neef van den vermoorden Robert Franks nog wel, beiden eveneens zonen van multi-mil- lionairs. Dagelijks de bladen vol, heel de stad over het geval in opschudding. De heeren hebben alles bekend en zit ten voorloopig in de stadsgevangenis opgesloten en binnenkort zal de zaak voor het gerecht worden behandeld. Wat hunne bekentenissen betreft? Vanaf 1 December hadden ze reeds plan gehad om een jongen op te lich ten om zoodoende aan geld te komen, op den bewusten avond waren ze met een auto nabij de school en zouden ze hun plan uitvoeren, ze lokten den jon gen in hun auto en een der twee heeft hem spoedig daarop met een stuk ijzer op zijn hoofd geslagen, maar ieder der twee beweert dit niet gedaan te heb ben, 't is tot nog toe duister, overigens bekennen ze alles samen te hebben ge daan. Na dien hebben ze den jongen gewurgd en na hem te hebben ontkleed, hebben ze zijn lichaam in een duiker in een sloot onder een spoorbrug, ver stopt. Dat wurgen heeft ook een der twee gedaan doch zoo ik zei ieder werpt deze schuld op zijn medeplich tige, of hun zulks iets zal baten is moeilijk te gelooven wijl overigens alle bewijzen en bekentenissen van hunne schuld overeenstemmen en voorhan den zijn. Iedereen ziet met spanning den uitslag van dit drama voor het ge recht tegemoet. De één zegt dit, de ander dat, er zit veel geld achter zegt men, en geld kan zooal niet alles, toch veel. Ik meld U dit geval te meer omdat het een zoo geheel bijzonder geval is, waar in n.l. drie schat en schatrijke Israëli tische families zijn betrokken. Iedereen voelt naast de grootste ver achting voor deze schurken, mede het grootste medelijden met de ongeluk kige ouders, welke naar de berichten luiden, als het ware aan den wanhoop ten prooi zijn. Nu hebben de ouders van de moordenaars een brief in de bladen geplaatst, met het opschrift: „No battle of millions" dat ze nl. geen kapitaal willen beschikbaar stel len, om hunne zonen op eene onrecht vaardige wijze te trachten vrij te krij gen, (door beiden onderteekend). Doch het volk trekt dit weer in twij fel. De spanning met betrekkingtot den uitslag van het proces, is verba zend. Nu is ten slotte gebleken dat deze heeren nog twee misdaden welke het vorige jaar zijn gepleegd, op hun ge weten hebben. Hunne portretten in de couranten hebben tot de ontdekking daarvan ge leid, en naar in de bladen is medege deeld, hebben ze bekend ook daarvan de bedrijvers te zijn. Ook hebben ze naar de berichten luiden, te kennen gegeven, indien deze zaak was gelukt, nog meerdere dergelijke daden te be drijven. 't Is alles wel sterk vindt u niet? Fijne millionairs-zoontjes 1 GOEDE RECLAME IS EEN UITSTEKENDE GELDBELEGGING. Kaat«beu"el, 24 Juni 1924. Vrijdag 27 Juni a.s. om 7 uur n.m. houdt de raad onzer gemeente een openbare vergadering ter behandeling van de volgende agenda. 1. Vaststelling notulen der vorige vergadering welke ter visie liggen. 2. Schrijven Gedep. Staten inzake de gemeentebegrooting over het dienst- jaar 1924. 3. Schrijven Ged. Staten inzake be paling heffingspercentage voor de ge meentelijke inkomstenbelasting 1924/ 1925,-met voorstel tot wijziging dezer Gepasseerde week werden door I verordening, den heer V. d. P. alhier de eerste 4. Schrijven van den keuringsraad nieuwe aardappelen gerooid, ze waren voor vee en vleesch te Waalwijk, met aangezien het nog zeer vroeg is, zeer voorstel tot verlaging der keurloonen. De beide muziekkorpsen stelden zich na de plechtigheid voor de pastorie op, waar zij den dank ontvingen van den HoogEerw. heer Pastoor Mgr. Völker, vooral hierom, dat ze dit jaar bewezen hadden God vóór de wereldsche ver maken te willen dienen. Gastentoonstelling Kaatsheuvel. Op 26, 27, 28 en 29 Juni a.s. zal in de zaal van den heer Johan Smit, Peper straat eene tentoonstelling worden ge houden op gasgebied. Deze tentoonstelling zal den gasver bruikers in de gelegenheid stellen op de hoogte te komen wat er op het ge bied van gasartikelen te krijgen is. Er zal eene uitgebreide keuze zijn van gas fornuizen, gastafels, gascomforen enz van de nieuwste constructie en van ver schillende modellen, zoodat een ieder hiermede kan kennis maken en zal tevens aangeduid worden de groote voordeelen van gasverbruik die men bereiken kan bij gebruik van prima gasbranders. Aan deze tentoonstelling zal eene be langrijke kookdemonstratie verbonden zijn welke wordt gehouden op Zater dag 28 Juni des avonds om half 8 uur Hiervoor is aangezocht Mej. Vermeu len, Leerares in koken en Inspectrice aan de gem. gasfabriek te Amsterdam die op eene zeer eenvoudige en duide lijke wijze zal aantoonen hoe men op gas moet koken en hoe men de ver schillende toestellen moet gebruiken. Er zal n.l. gekookt worden een vol slagen diner voor 4 a 6 personen be staande uit soep, aardappelen, vleesch en groenten, pudding en gebak, terwijl men direct op een gasmeter kan af lezen hoeveel gas hiervoor gebruikt is Het is dan ook in ieders belang en vooral voor de Dames, om deze zoo Voetbalsport. waalwijk. W.S.C.—De Roodborstjes 3—2. In een bij uitstek door beide ploegen zeer mooi en enthousiast gespeelden wedstrijd, wist W.S.C. j.l. Zond.ag eene besliste 3—2 overwinning te' behalen op haren ouden te genstander, de Roodborstjes, thans 2e klas- ser. Wat zijn de wedstrijden tusschen deze twee felle tegenstanders toch steeds aan- aantrekkelfjkook j.l. Zondag bewees dit wederom ten duidelijkste. Beide tegenstan ders hadden ieder voor zich een reputatie op te houden. De Bosschenaren moesten n.l. ditmaal toonen, dat zij als 2e klasser werkelijk sterker waren dan de Waalwjjk- sche Sportclub, W.S.O. daarentegen, dat zij geenszins de mindere was dan haren groot sten concurrent van het vorig seizoen. Een en ander was dan ook oorzaak, dat wij wederom op een zeldzamen wedstrijd vergast werden, zooals alleen een wedstrijd W.S.C.—De Roodborstjes geven kan. Beide 'ploegen gaven elkander niets toe. Toch wis ten de bezoekers na ongeveer een kwartier spelen de leiding te nemen, daarbij profi- teerend van een weifeling in de W.S.C. ach terhoede. Tot rust bleef de stand onveran derd, alhoewel W.S.C. grootere druk op het vijandelijke doel uitoefende dan omgekeerd. In de tweede helft sloot het verband in de voorhoede der thuisclub aldra beter. Langzamerhand toofndei^ de izwarthemden, hare meerderheid en na tien minuten spe- lens wist Lugters uit een algemeen opbren gen en uit een combineeren der voorhoede, zoo mooi. als wij hier zelden aanschouwd hadden, met een venijnig en onhoudbaar schot den stand op 1—1 te brengen. Even daarna maakte Simons er 21 van, terwijl Vink hierbij nummer 3 voegde. Zooals steeds, gaven de Bosschenaren den moed geenszins op, dapper vochten zij door en het gelukte hen even voor tijd nog een tweede tegenpunt te maken, waarmede het einde kwam van dezen wederom zoo pret tig en vlug gespeelden wedstrijd. W.S.C. heeft voor deze'week aardige en daarbij zeer interessante wedstrijden op het programma staan. Hedenavond (Woens dag) speelt n.l. een elftal, uitsluitend be staande uit gehuwde leden der vereeniging, een wedstrijd tegen een andere W.S.C.-ploeg en laten we hierbij de namen der heide te genstanders volgen. Jan Pulles Frans Pulles—Jacq. Spijkerman E. Verdurmen—Jos. de Folter—A. Collard H. de Ruijter J. Knepflé Hub. Blok J. KoolsHub. van Laarhoven. met een prima doel verdediger. Na geruimen tijd spelen nam Tak de leiding. Quick wist vlak voor 't einde hierop gelijk te maken. In de verlenging van 15 minuten wist Quick van de vermoeidheid der Tilburgsche Ama teursclub gebruik te maken om nog twee maal te doelpunten, zoodat Waalwijk met 3 1 won en Zondag a.s. tegen N.O.A.D. in de Finale zal komen. - Zondag speelde de voetbalver. B. V. V. op de Oosterhoutsche seriewedstrijden dei- Boys. Bfj loting kwam B.V.V. tegen het sterke Juliana Oosterhout. B.V.V. was voort durend in de meerderheid, doch wist vöór rust geen enkele maal het net te vinden. Na rust maakte de rechtsbuiten een doorbraak met een goaltje. Juliana vocht om een ge lijkmaker doch de B.V.V.-verdediging- stond pal. Vlak voor 't einde weet B.V.V., door goed combineeren van rechtsbuiten met de middenvoor nogmaals te doelpunten. B.V.V. komt alzoo Zondag in de finale tegen Her cules. Duivensport. WAALWIJK. -Zondag houden de Jeugdige Vliegers een wedvlucht vanuit Oreans. Afstand 494 K.M. Ie prjjs zilveren lauwerkrans, 2e en 3e prijs een medaille. Een speciale prijs wordt nog beschikbaar gesteld door den heer M. v. Helvoirt. KAATSHEUVEL. A.s. Zondag houdt de P.V. „De Lucht vaart", gevestigd bij J. Treffers een wed vlucht vanuit Orleans, om een prachtige zilveren beker en twee bronzen medailles. J. Moonen—J. Klerks—Vink—G. Simons— 1 Zeckendorf. M. KleijnL. MoonenP. v. Eethen A, van DraanenJ.Beerens A Trommelen. Voorts speelt morgenavond (Donderdag) het derde elftal van W.S.C. tegen Internos uit Sprang. Voor beide wedstrijden, welke om half acht zullen aanvangen, zal een kleine intrée geheven worden. Tenslotte speelt het lste elftal a.s. Zater dag tegen de Zomerploeg van B.V.V. den Bosch, welke ploeg op de voor enkele weken in onze plaats gehoudeir seriewedstrijden zoo'n succes wist te behalen. QUICK—T.A.C. Tilburg, 3—1. Zondag 1.1. nam Quick deel aan de serie wedstrijden uitgeschreven door Wilhelmina Kaatsheuvel en kwam te staan tegenover de Tilburgsche amateursclub T.A.C. Deze vereeniging, welke een prettige en faire wedstrijd speelde, hield tot het laatste oogenbik vol en pas in de verlenging wist Quick de winnende goals te maken Als Quick om ruim zes uur aftrapt, gaat het direct op het Tac-doel af, waar de ver dediging reeds handelend op moet treden:. Er wordt een vlug spel vertoond en hoe wel Tac sporadisch over de helft komt, zijn hun aanvallen niet van gevaar ontbloot. Eenmaal denken we de Tiburgsche de lei ding te zien nemen, als Meeth uit het doel is en een hard schot wordt gelost, maar juist komt een der backs redding brengen om den bal uit het doel te trappen. Na ver schillende wederzijdsche aanvallen, echter zonder succes, wordt met blanco stand ge draaid. Na de hervatting begint Quick er alles op te zetten om te winnen. Aanval op aanval wordt ondernomen maar de Tac-doelman is onverbiddelijk en retourneert alles. En dan komt het succes wat niet verwacht wordt want het is Tac, die bij een plotselinge door braak de leiding neemt. Dat was Quick een beetje te bar, nog harder wordt er aange pakt en niet lang duurt het of de stand is gelijk, waarmede ook het einde kwam. In het kwartier van de verlenging vlotte het beter in de Quick-voorhoede, want in minimum van tijd weet Quick tweemaal te doelpunten, zoodat het einde kwam in een 31 overwinning voor Waalwijk. Maar nu Zondag! Dan krijgt Quick we derom het sterke N.O.A.D. uit Tilburg tegen Quick weet maar al te goed, wat dat zeggen wil, wat zij op de zilveren bal-wed- strijden in Tilburg ondervonden heeft Maandag j.l. speelde een versterkt Ju- iana elftal een vriendschappelijken wed strijd tegen een elftal uit Besoijen en na een goed gespeelden wedstrijd wisten de jongste Juliana-spelers met 82 te zegevieren. Ju liana zal iederen Donderdagavond haar al- gemeene oefeningsavonden houden, dus Ju liana-spelers, allen present en eens flink ge traind. Op uitnoodiging van de R.K.V.V. D. V. O. te Drunen zal Juliana II Zondag a.s. deelnemen aan de Bekerwedstrijden al daar. KAATSHEUVEL De groote T wem wedstrijden in Tilburg en de muziekfeesten in Waalwijk in aanmer king genomen, had onze voetbalvereeniging Wihelmina Zondag op haar eerste seriewed strijd niet over belangstelling te klagen. Vier vereenigingen waren opgekomen, om aan de wedstrijden deel te nemen. Eenigs- zins later dan aangegeven was, om wille der groote processie, werd aangevangen Eerst kwam in 't veld een N.O.A.D.-elftal uit Tilburg tegen H.E.C uit Waalwijk. Bei de ploegen werkten met zoowat gelijke krachten tegen elkander op, met H.E.C. zoo nu en dan wat in dè meerderheid. Toch moest de Waal wij ksche club met 3—2 van Tilburg verliezen. De amateursclub T.A.C. uit Tilburg verscheen daarop tegen Quick

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 3