Kerknieuws Mieuws uit fieusder. Rechtzaken Gemengd-Nieuws. r SPORT. Nieuws uitKaatsheuvel. ingezonden M 0 de deelingen. Een door de Zon Verschroeide Huid, verzacht en geneest men met PUROL. plaats hebben van een lid van Ged. Staten in de vacature H. W. J. Mol. 2 4'/.-67. RAAMSDONKSVEER. Uit het ver slag van de Vereeniging „Oefening baart Kunst" blijkt dat deze vereeni 36 leden telt en 150 donateurs. De ontvangsten beliepen het afgeloopen Vereenigingsjaar f 490,3^ en de uit gaven t 357 07. Mej. Wed. Pr. viel en bezeerde haar schouder zoodanig dat genees kundige hulp moest worden ingeroe pen. Het bleek dat de schouder ont wricht was. De heer van Beek slaagde te Utrecht voor het Doctoraal Examen Geneeskunde en Chirurgie le en 2e gedeelte. Geslaagde en familie proficiat. Onze oud-dorpsgenoote Mej. S. B. de Haas slaagde te Zwolle voor het examen onderwijzeres. Van dhr. A. D, da Rooij brandde een hooischelf af. Oorzaak onbekend. Dhr P. Pruijssers Fz. werd ge kozen tot Voorzitter van het Chr. Mannenkoor, de heeren L. Heurter, Kuijten, D. Knaap, C van Beek en D. van Raamsdonk werden gekozen of herkozen als bestuurslid van genoemde Vereeniging. Een zekere v. D., stelde zich wel een weinig te vechtlustig aan volgens de Gemeentepolitie de Kloone en Waes zij vonden het dan ook maar het best hem gratis verblijf te verschaffen in het arrestanten-lokaal. Een kind van V., in de Koning straat viel in een vollen sloot. Toege snelde hulp wist de kleine te redden. Zondag gaf de Harmonie „de Eendracht" een welgeslaagd concert op de kiosk op het Heereplein. Ingezonden Mededeelingen. MIJNHARD T's Zenuw-Tabletten75 ct. Laxeer-Tabletten. 60 ct. Hoofdpijn-Tabletten. 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. emotie-vollen dag geweest. Er waren 5 personenbanken in het middenschip welke bijna f 300.opbrachten. Benoemingen. Z. D. H. de Bisschop van 's-Her togenbosch heeft benoemd tot pastoor te Beugen en deken van het dekenaat Boxmeer den zeereerw. heer J. Hessel- mans tot pastoor te Overloon den zeereerw. heer P, J. van Empel, kape laan te St Michielsgestel tot kape laans der parochie van den H Paulus te Einhoven (Boschdijk) de weleerw heeren E. H. van Mol en H. G. J. Sanders. De Hoogen Raad heeft vandaag ambtshalve vernietigd het arrest van het gerechthof te Arnhem, waarbij mevr. C P. D.—de W. wegens medeplichtig heid aan. poging tot moord op haren echtgenoot was veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf Deze uitspraak van den Hoogen Raad was gegrond op de overweging, dat art 391 Strafvordering geschonden was, doordat het Hof een oordeel van des kundige, dat niet met bewijzen was gestaafd, tot het zijne had gemaakt en mede op een dergelijk oordeel recht had gedaan. De zaak werd verwezen naar het ge rechtshof te Amsterdam van Budei die inmiddels ter plaatse kwam hield de beide aviateurs aan en liet hen overbrengen naar Hotel Schets waar zij thans, onder bewaking verblij ven. Ook het vliegtuig wordt door de politie bewaakt. Heusden, 1 Juli 1924. Zondagmiddag na het plechtig Lof van 3 uur hield het Genootschap der H Kindsheid zijn aangekondigden op tocht door de geheele stad. De stoet bestaande uit 18 groepen trok aller belangstelling en was dat overwaard. Bijzonder muntte uit de navolgende groepen H. Aloysius met pages, H. Johannes met herders en herderinnetjes,' Hulde aan het Kindje Jezus; Bloemenmand en Kindje Jezus, omringd door pause- lijkezouaven, Groep Heiligen, H. Maria, Cecilia, Catharina en Agnes met maagden, H. Vincentius met weesjes en H. Elisabeth omringd door armen, Chineesche jongens en meisjes met Witte Zusters en Paters en Mandarijn. De Fanfare zorgde natuurlijk voor tal van opgewekte marschen, wat veel tot welslagen bijdroeg. Ook was on danks de voorteekenen het weer uit stekend, zoodat ruimschoots aan de verwachting is voldaan. De Eerw. H. Geestelijken, Zusters en de Zelatricen hebben prachtig succes gehad Dezer dagen zagen we bij den heer V. 4 aardbeien met een gezamen lijk gewicht van 2 Hectogramde zwaarste woog 75 Gram. Onze scherpschutters van „Sint Blasius" behaalden Zondag op het concours te Helvoirt den 4en corpsprijs (er waren 32 gezelschappen) benevens twee persoonlijke prijzen. De heer R Verhoeven slaagde deze week te Utrecht voor zijn doc to raal-examen in de medicijnen. NEDERHEMERT. Zaterdag van 8- 10 30 uur (zt.) zal op 't eiland bij O. v. d. Werken een concert worden gegeven door de Heusdensche Har monie. XIEUWKÜIJK. Door de harmonie' ..De Eendracht" werd in haar jongst gehouden vergadering besloten tot het bouwen eener kiosk. Behalve de ge wone jaarlijksche winteruitvoeringen, zullen dan voortaan ook des zomers concerten worden gegeven. Zondag j.l. vierden onder zeer groote belangstelling de echtelieden Jan de Bont-van Hnlten hun zil veren huwelijksfeest. Des namiddags 7 uur werd door- de liedertafel en de harmonie eene serenade gebracht. Door de presidenten der vereenigingen resp. de heeren W. v. d. Leede, harmo nie en Arn. Mostermans, liedertafel, werd het jubileerende paar namens de vereenigingen geluk gewenscht. Door een der zoons werden de vereenigingen namens zijn ouders dank gebracht voor de gebrachte hulde en aangeboden ge- lukwenschen. Wij sluiten dit kórt re laas met den wensch, dat het het ge achte jubelpaar gegeven moge zijn eens in Makenden welstand hun gou den huwelijksfeest te vieren. Zaterdagavond gaf Mej. Vermeu len uit A'dam een kookdemonstratie ter gelegenheid der gastentoonstelling bij den heer Joh. Smit. Voor een diner van 6 personen werd slechts 750 Liter gas gebruikt, tegen den middelprijs gerekend dus slechts voor 9 ct. Maan dagavond werd gedemonstreerd met een apparaat ter verwarming van een bakkersoven, welwillend afgestaan door den heer v. d. Water uit Waalwijk. De Directeur der Gem. Gasfabriek te Waalwijk, de heer Plevier, gaf een duidelijke explicatie van het voordeel en gebruik van het toestel in de tegenwoordige bakkerij. Alle bakkers uit Kaatsheuvel en Sprang-Capelle waren tegenwoordig Door de directie der Gasfabriek werden de verststrekkendste tegemoetkomingen bij aanschaffing en aanleg van gasver- warming in uitzicht gesteld. Andermaal is de verpachting der kerkbanken alhier voor velen een Zondagavond daalde te Budei een bewapend Belgisch Militair Vliegtuig. Rijks en gemeentepolite was spoedig ter plaatse. De vliegeniers waren naar het schijnt verdwaald. De Burgemeester GOEDE RECLAME IS EEN UITSTEKENDE GELDBELEGGING. EEN ïING. DRUNEN. VeiU&gborfcht van 30 Juol Aardbeien 5—28 c\ p»KG Gedopte aardbeien (voor de fabriek) 18— 23'/2 Kersen 35—44 Peulen ?—21 Tulaboonen 7'/212/a Kruisbessen H'/ï 16'/z—17 Witte bessen 42 Framboozeo 46 Bloemkool 1 srt 12'2 18'/a s'u'i Savoilekool 2 5 HEDIKHUIJZEN. De raad dezer gemeente wa9 wederom bijeengeroepen tegen Dinsdag 1 Juli. Zij kon echter wederom wegens ouvoitalligheid niet doorgaan. Te*en heden Woensdagmiddag 2 uur is wederom eene vergadering van den gemeenteraad bijeengeroepen met aanhaling van art. 49 der Ge meentewet, n.l. dat al komen nog zoo weinig leden op, de vergadering door gaat en besluiten kunnen worden genomen. WASPIK. Zondig werd hier aan het veerhuis der beeren Gebr. de Graaf aan bet Oude Maasje, de z.g. Keetsche kermis gehouden. AU naar gewoonte ging het er gezellig toe, terwijl van roei- en zeilbooten een goed gebruik gemaakt werd. RAAMSDONK. De jongens van de St. Theodoiusscbool hebben een reisje gemaakt naar Hoek van Holland. Het boottoch'je is hun uitstekend bevallen. Bij het lossen van een wagon biels kreeg de werkman J. v. d. K, door een noodlottig toeval een slag van een biel tegen zijn kaak, die zoo aankwam, dat hij pas zijn bewustzijn terug kreeg, nadat een dokter hem in 't verband bad gestoken, v. d. K. was nog geen kwartier bij zijn nieuwen werkgever in dienst en had uitzicht gedurende een zes maanden werk te hebben. Oaze dorpsgenoot de heer Jos van Iersel slaagde dezer dagen voor eindexamen gymnasium te 's Bosch. Voor bet klaverhooi, eerste snede, wordt gemiddeld slechts betaald een prijs van f 13 per 500 K.G. Ia aan merking genomen dat het gewas goed is, woidt dus maar een matig pr^sje besteed. Maar wij vernemen zullen binnen kort de kinderen van de R K. Meisjes school op 't Dorp een schoolreisje gaan maken naar Nijmegen. Zij zulle n dan in hoofdzaak de H. Landstichting bezoeken. MADE. De R.K. Werkllédenveree- nlglng »St. Jozef* te Made viert op Zondag 13 Juli de herdenking vao haa» 12'/3-jarig bestaan. Dat dit op feestelijke wijze geschiedt spreekt wel vanzelf. 's Morgens om half zeven zal de •Geestelflke Adviseur, Kapelaan Klerks de H. Mis opdragen voor de leden der R, K. Weikliedenvereenlglng. Onder deze H. Mis algemeene H. Communie der leden. 's Middags om half drie zal efco plechtig Lof geschieden, waarna een een groots Opeoluchtmeetlng plaa s heeft. Een tiental Werkiiedenvereeni- glngen uit den omtrek zijn ultgeaoodlgd aan deze demonstratie deel te nemen De bekende redenaar Pater Henricus O. C. uit Helmond zal op het Mee tingsterrein een feestrede houder, De stoet maakt de volgende route Opstelling op het Oude Molenpleic nabij de Kerk, vervolgens langs Markt straat, Dreef, terug langst Marktstraat, Nieuwstraat, Gotschalkstraat, Adelstraa' Kloosterstraat naar het M«etingterrelo naast het Klooster. De Harmonie van Made, Den Hout en Wagenburg zullen de Meeting opluisteren. 's Namiddags om zes uur zal in her gewone vergaderlokaal eene feestver- gaderlng gehouden worden voor alD vrouwen uit den arbeidersstand. Ook hier zal Pater Henricus eene feestrede uitspreken, terwijl de heer C, Smits uit Tilburg de vergadering op enkele komische nummers zal vergasten. Moge alle Katholieke arbeiders ui' Made medewerken aan het welslagen van dit feest en moge goed weer deze Roomsche demonstratie begunstigen. Vrijdag 27 dezer hield het bestuur en de leden der O öp. S'oomzuivel- fabrlek »S'. Barnardus* alhier, directeur de heer J. GeersN een huishoudelijke Jaarvergadering in het calé »Hof van Holland*. Ia 't kort kan gezegd worden dat de besprekingen en uitkomsten van 't bedrijf zeer bevredigend waren. De fabriek gaat fiaandeel vooruit, dank zij het goede beheer. Voor het bereiden van ijs zijn bijgebouwd een flmke werkplaats, koelkelders, ecz, enz. In de maanden Juli, Augustus en September zal alhier 2 malen per maand en wel den eersten en derden Maandag dier maanden, behoudens wijziging vee markt gehouden worden. Op Zondag 6 Ju'i zal Ds. Koster te Geertruidenberg in de Herv. Kerk des nam. ten half drie te Made een vacaturebeurt vervullen. Op Zondag 6 Juli zal Ds. Vlak des vooral. 10 uur te Drimmelen in de Herv. Kerk voorgaan, om des nam. 3 uur te Lage-Zwaluwe een vacature beurt te vervullen. Op verschillende plaatsen doet zich hier tongblaar voor, vermoedelijk veroorzaakt doör het drinken van on gekookte melk. Het zoontje van C v. Bragt, oud 12 j aar, zat achter op een boerenwagen, hij wilde een makkerfje er optrekken, met het gevolg dat van Bragt er af gleed en zijn linkerbeen brak. Per auto van den heer van Beek is de knaap op advies van D&. Houpst naar het Ziekenhuis te Breda overgebracht. ALMKERK, Tot onderwijzer aan de Bijzondere School te Nieuwecdijk (Gem. ASmketk) Is benoemd de heer j, de Keizer te Souburg. Het fanfare-corps »Cresendo> te Nieuwendijk (Gem. Almkerk) is voor nemens deel te nemen aan het G'OOt Nationaal Concours voor Fanfare- en Harmoniegezelschappen te! Geertruiden berg en wel in de Hoogste Eere- afdeellng. Met ingang van 1 Juli is de heer P. Thevisse, Rijksveldwachter te Nieuwendijk (Gem. Almkerk) over geplaatst naar de gemeente Dussen. J.l. Donderdag toen de heer A. v. d. Stelt terugkeerde met paard en wagen van 't meiken, schrok het paard zoodanig dat het in een sloot terecht swam. Ongeveer 80 L. melk ging verloren. Dezer dagen geraakte de 71 -jarige echtgenoot® van den heer v. d. P. lo een volle boezem met water. Gelukkig wist dit krasse oudje zichzelf te redden. SPRANG-CAPELLE. (V oormalig Sprang). Aan het Hulppostkantoor alhier werd gedurende de maand Juni 1924 voor de Rijkspostspaarbank Ingelegd 5816.30. Terugbetaald 1681.10. Dé lieer J. Klis, Caféhouder al hier, is aangesloten aan het Rijks- telefoonnet, onder 110. 1, kantoor te Sprang. De heer Jac. Vos alhier, slaagde voor het eind-examen der Hoogere Handelsschool met 5-jarigen Cursus te Waalwijk. Geslaagde en familie hartelijk gefe liciteerd. LOOX-OP-ZAND. De herdenking van het 25-jarig bestaan van het St. Gerlachus gesticht alhier, is waardig gevierd. Vóór het klooster was een mooie eere-boog met versiering aange bracht. Vlaggen wapperden van vele huizen. Zondagnamiddag brachten van half zes tot 7 uur de 3 muziekgezel schappen bij afwisseling eene serenade en werden de Eerw. Zusters door de respectieve presidenten gehuldigd. Maandag vóór- en namiddag hadden de meisjes der bijzondere school feest en gaven den genoodigden aardige toe spraken, liedjes en gymnastische oefe ningen te zien. Heden worden de kinderen getrac- teerd. De opbrengst der collecte werd onder couvert aangeboden; de Eerw. Zusters kunnen hiervoor zelve een her- i tmeringsgescheuk koopen. Het feest had in elk opzicht een mooi verloop. Hier in 'tdorp zal in September een eskadron huzaren ingekwartierd worden, daar hier in de omgeving ma noeuvres worden gehouden. De kwar tieren zijn reeds geïnspecteerd en aan gewezen. - De Mijnramp bij Glogynitx. De Oostenrijksche bladen bevatten nog tal van uitvoerige bijzonderheden over de mijnramp te Hart bij Gloggnitz, waarbij 29 mijnwerkers, o.m. een redder het leven hebben gelaten. De trekken van bijna alle slachtoffers zijn vreedzaam, zoodat werd vermoed, dat de arbeiders onmiddelijk door het instroomende gas zijn bedwelmd. Zoo dra de eerste geruchten van de mijnramp de ronde deden, daalden tien arbeiders af om hun kameraden te hulp te snellen. Een ge vaarlek werk, wijl In de mijngangen tegen de zoldering ongeveer een meter vergiftig gas hing en de mijnwerkers op hun buik zich moesten "voortbewegen. Betrekkelijk snel waren twee slachtoffers bereikt, van wie men er een in het leven heeft weten te behouden. Daartegen werd een der redders door het gas bedwelmd en gedood. De red ders hadden spontaan hun hulp verleend, maar waren zonder gasmasker of bijzondere hulpmiddelen afgedaald. Hun taak werd later overgenomen door de reddingsbrigade van Griinbach. De oorzaak van de ramp is_ nog niet offi cieel vastgesteld, doch de mijnwerkers be weren, dat een afdamming van een nog brandende mijn te vroeg is weggenomen, waardoor een geheel gangencomplex in vlam werd gezet. Bij de mijn speelden zich ontroerende tooneelen af, toen talrijke vrouwen en kin deren den dood van hun man" en vader of broer vernamen. Bijzonder tragisch is deze ramp voor de familie Spruzina, daar een meer dan 60 jaar oude vader met twee zoons het leven verloor, terwijl voor enkele weken een schoonzoon in dezelfde mijn door gas- bedwelming is omgekomen. De hulpverleening voor slachtoffers en nagelaten betrekkingen is in vollen gang, zoowel van den kant der mijndirectie als van de bene.den-Oostenrijksche regeering. Ook bondskanselier mgr. Seipel heeft zich natuurlijk niet onbetuigd gelaten. De „Reichspost" had onder den titel „Bloemen voor den rijkskanselier" een inschrijving geopend. Daags na de ramp ontving de ad ministratie van liet blad een verzoek van den kanselier om van de giften onmiddelijk 10 millioen kr. aan de achtergeblevenen dei- slachtoffers te doen toekomen. Zaterdag Is deze som verdeeld. Kaa'8heU"el, 2 Juli 1924. Duivensport SPRANG. De Postduivenvereniging „De Zwaluw" alhier, hield j.l. Zaterdag een wedvlucht vanuit Eijsden. Afstand 104 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: le prijs A. van Zeist, 2e prijs T. Vos, 3e prijs J. Kuijsten. WASPIK B3 de Zondag door »Nog Sneller» gehouden wedvlucht met onde duiven werd gevlogen vanuit Orleans. Gelès» uur onbekend. 1 pr. P Ijpelaar 12 u. 1 min. 45 sec. 2 Th. d. Grasuw 12 14 32 le overdulf H. v. d. Vleuten. Me» jonge duiven, gelo«t te Etten 8 u, 1 pr. Tte. d. Graauw 8 u. 83 min. 23 sec. 2 8 38 23 3 P. d. G'aauw8» 40 5 4 Th. d. Graauw 8 41 26 5 8 41 26 6 8 41 26 le overdulf H. v, d, Vleuten. Wedvlucht vanuit Noyon door »D.V W.» gevestigd bij den heer J. van Ierse!. De prijzen werden als volgi behaald 1 en 5 Chr. v. Etten 2 J. Fijneman 3 A. Rekkers4 A, Poppe6 j. Timmers. MADE- Zondag hield de postduivenvereen. »De Reisduif* een wedvlucht met jonge duiven van uk Vlijmen. Ze kwamen aan als volgt Adam van der Zanden 13—41011 1724, J. dejongh 2_5_6—7—8-14-20-21, J. Avor- uur 9-13-15-22—23—26-27—78 P. Thijssen 16, H. van Meel 17-25-29 B. v. der Made 18 en 19, Zondag hield de postduiveover. »Pfioses Juliana* met pl.m. 100 jonge duiven een eerste proefwedvlucht van uit Wouw. De duiven werden sldaa» vrijgelaten om 9 uur. De eerste duif bereikte haar hok om 9 u- 35 m., de laatste om 10 u. 12 mzoodat de proefvlucht geslaagd mag heetea. Zondag hield de postdulvenver »de Luchtbode* met een groot aantal jonge duiven een oefenvlucht. De duiven waren te Vlijmen vrij gegeven, Ailen bereikten binnen het uur hun hokken. De eerstvolgende keer zullen ze vao eea verder gelegen station alsnog tot proefvlucht worden beproefd. Heden werd door de postduiven vereen. »P'lsses Juliana' een vrij groot asn al duiven voor verren aBtaod vliegend gezonden, ditmaal naar Bor deaux, afstand 890 K M Hiervan kan den uitslag vermoedelijk Vrijdag 4 dezer b«"ieb' wo'dee. Ernstig auto-ongeluk. Twee dooden en drie gewonden. Maandagmorgen liad de heer Hagedoorn uit Almelo het ongeluk nabij Delden met zijn auto tegen een boom te rijden. De heer Fortmeijners en mevr. Bierens-de Haan uit Almelo, die In de auto waren gezeten wer den gedood. De heer-Hagedoorn eb de drie overige in zittenden werden licht gewond. Aanrijding. Maandagmiddag omstreeks half 5 heeft een aanrijding plaats gehad op den Raam- weg, dicht hij den Waalsdorperweg tusschen een personenauto, die uit de richting van den Haagschen dierentuin li wam en de elec- trische tram uit Scheveningen. De weg is daar ter plaatse breed genoeg, en het uit zicht wordt niet door hoornen of bosch be lemmerd. Bovendien staat er een groot waar schuwingsbord, daar de weg smaller wordt hij het Artellerieperk. Het ongeval moet zich ongeveer als volgt hebben voorgedragen. Aan het stuur van den personenauto zat de 34-jarige D. v. J„ directeur van een nachtveiligheidsdienst te Rotterdamde inzittenden waren de heer M. Coremans, lid van den Rotterdamsclien gemeenteraad, diens broer G. C., de 15-ja- rige mej. C. H. uit den Haag en de Rotter- damsche rijwielbandelaar J. H. W. De laatste was eigenlijk de chauffeur, maar bij had het stuur overgegeven aan L. van .T, die pas kort het chanffeeren kent. Van .T. reed met een flinke vaart over den -weg en wilde de tramrails oversteken. Volgens zijn bewering heeft liij de tram niet gezien en merkte bij ook liet waarschu wingebord te laat op. Toen de tram kwam aanrijden en van ,T. het ongeluk zag aan komen, trachtte hij vergeefs den wagen tot stilstand te brengen. Deze gleed door en de tram reed met volle vaart op de flank van de auto in. De scliok was zoo hevig, dat de bestuurder uit de auto werd geslingerd en met een gecompliceerde lieenbreuk werd op genomen; J. H. W. liep ernstige inwendige kneuzingen op en het meisje werd in den rug gewond, terwijl G. C. ongedeerd bleef. Alle vier personen werden door den ge neeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den zuidwal in Den Haag gebracht. Van den heer M. Coremans is na het ongeluk niets meer gezienmen vermoedt dat hij ongedeerd is gebleven. Het voorloopig politioneel onderzoek wijst uit dat het ongeval was te wijten aan on ervarenheid en grove onvoorzichtigheid. Den bestuurder van de tram treft in elk geval geen schuld. Zooals begrijpelijk* is, trok het ongeval veel publiek. Politie zorgde voor afzetting van de plaats des onheils. Nadat er eenige foto's waren gemaakt, reed de tram achter uit, waarna de auto door politie en brand weer weggesleept kon worden met de kraan wagen. Het zwaar beschadigde voertuig is in beslag genomen. De tram is niet ernstig beschadigd. De hoofdcommissaris van politie, de heer van 't Sant en commissaris Kramer waren op het terrein van liet ongeval aanwezig.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 7