Ouitsche Herder, Faillissements-UMoop Heeren-, Jongeheeren en Kir dercostuums 10 Juli, Vrijdag 11 eo Zaterdag 12 Jidj Buitenland Binnenland hieuws uit fïeusden, Advertentiën TE KOOP HEEREN-COSTUUMS. JONGEHEEREN-COSTUUMS KINDERPAKJES vanaf 5.90. m Dan brengt het toch meer op dan nu het 1 f 1.— per Mz nog heel wat geval is. Voorzitter. Ik zou het publiek ver- koopen, dan heeft men geen prijs vast te stellen. Van den Brand, Dat is goed maar dan de bepaling erbij dat het niet min der dan voor f 1.de M2 wordt ver kocht. Van Engelen Moet nu de heele zaak in vijf perceeien opgeveild worden. Ik doen. Voorzitter. Door tusschenkomst van de gemeente. Dobbelsteen. Neen, achterom. Voorzitter. Dat is 't beste. Dobbelsteen. U hebt \n een vorige vergadering wel een brief achter gehouden Daags van te voren had ik nog hier gevraagd of daaromtrent al iets was ingekomen en toen zei de Secretaris dat hij er niets van wist Secretaris. O, dat gaat over die zou met de helft beginnen en dan metlantaarn bij den burgemeester. Daar- de laatste helft, dat is beter. Voorzitter. Beter was heelemaal niet. Van Engelen. Dat was natuurlijk nog beter, doch dan blijft er nog wat tuin bij de school Voorzitter Ik denk dat men er later nog wel eens veel spijt van zal krijgen. Van Vrede. Het is belachelijk zoo weinig het heeft opgebracht. Het voorstel van den heer Dobbel steen hierna in omvraag gebracht wordt aangenomen met 4 stemmen en 1 tegen. Voor stemden de heeren Van Vrede, Dobbelsteen, Van Hemert en van den Brand Tegen de heer Van Engelen. Verzoek van J. van Bijnen tot ver koop van een perceel grond, gelegen in de Bernsche Hoeven. De-heer Dobbelsteen zou maar weer op dezelfde condities dien grond ver koopen. De heer Van Engelen is daar niet tegen doch geeft in overweging om voortaan vaste condities te maken op dat de menschen hun aanvraag direct aan Burg en Weth. kunnen richten. Anders moet de raad telkens worden gehoord. Voorzitter. Dus de bedoeling is om het aan dien prijs te verkoopen en ter breedte van 15 M. Van den Brand. Me dunkt dat daar niets tegen is Aldus wordt besloten. Bespreking begrooting. Voorzitter. Een vorige vergadering is dat aangehouden omdat de leden in beroep zouden gaan en nu zit men met een nog niet goedgekeurde be grooting te kijken. De heeren zouden zelf den brief wel opmaken en opzen den maar nu hebben ze de daarvoor vastgestelden termijn laten verstrijken en daarom wil ik de leden thans af vragen of ze heden de begrooting willen vaststellen als door Ged Staten aangegeven. Van Hemert Er is toen nog ge vraagd hoe lang een dergelijke termijn loopt en toen is gezegd van 30 dagen, Voorzitter. Daar is niet naar ge vraagd Na de vergadering moet daar wel over gesproken zijn, maar daar weet ik niets van af. 1 Dobbelsteen. Toen wij besloten hadden om in beroep te gaan is door mij nog tegen den Secretaris gezegd dat ik het schrijven op het laatst van de week wel even zou komen aanrei ken en toen zei hij nog dat we daar een maand tijd voor hadden. Voorzitter. Wat buiten de vergade ring om gebeurt, daar heb ik en wensch ik ook geen verantwoording 1 voor te dragen. Dobbelsteen Ik stel u ook niet ver antwoordelijk. Voorzitter. Dan moet u ook zoo niet spreken. Dobbelsteen. Volgens de wet is de secretaris verplicht goede inlichtingen te verstrekken. Nu heeft er misleiding plaats gehad. De Secretaris zegt dat, terwijl hij na afloop van de vergadering met den heer Van Hemert aan het praten was, de heer Dobbelsteen plotseling daar- tusschen kwam en de vraag stelde hoelang die termijn liep. Daarop heeft hij de wettelijk voorgeschreven termijn genoemd en gezegd dat ze het de vol gende week konden inzenden wijl het dan nog tijdig genoeg was. Over het tijdstip waarop die 30 dagen loopen is niet gesproken. Men wacht met der gelijke zaken toch niet tot het laatste nippertje. Eerst gaf men zelf toe dat men het vergeten had en als dan een stomme streek wordt uitgehaald, dan moet dat niet op den Secretaris wor den verhaald Misleiding is het abso luut niet, want het laat hem persoonlijk koud. Tegen de ambtenaren ter secre tarie heeft hij nog gezegd: ze zullen zeker niet in beroep gaan. De heer van Hemert wil onder eed verklaren dat door den Secretaris is gezegd tegen Dobbelsteen dat hij nog een maafid tijd had. Hij verklaart zulks gaarne omdat hij hier niet als leugenaar zit. Secretaris. Mijn eed is net zooveel waard als die van U Ik protesteer dan ook tegen dergelijk gedoe Hoe kan ik anders spreken dan van wat de wet voorschrijft. Voorzitter. We zullen verder gaan. Anders kennen de heeren de wet zoo goed. Van Hemert. Dus U beweert dat ik hier voor leugenaar zit. Secretaris. Dat zeg ik niet. Dobbelsteen. Er heeft gewoon mis leiding plaats gehad. Voorzitter Nou, die zaak is al weer genoeg besproken. Wat willen de leden. Van Vrede. Ik wil me vast houden aan wat we toen besproken hebben. Ik ben geen windwijzer. Voorzitter. Of willen de heeren op het voorstel van Ged. Staten ingaan. Dobbelsteen Daar zijn wij nu wel toe verplicht. Wij zullen de Kroon over behoefde ik niets te zeggen, dat zou buiten mijn boekje gaan. Van brieven, aan den burgemeester gericht, dus niet aan den raad, mag ik niets zeggen Voorzitter We zullen verder door gaan met de afhandeling van de agenda Secretaris Ik verzoek de heeren mij buiten alle kwesties te houden, zeg ik den een iets dan deugt het bij een ander weer niet. Ik heb mij al zooveel mogelijk daar buiten gehouden, maar zal dat nog strenger doorvoeren. Dobbelsteen U had rechtuit moeten zijn. Zoo was het misleiding. Secretaris. Er is hier absoluut van geen misleiding sprake geweest, althans van mijn kant niet. De heer Van Vrede zou gaarne voor lezing hebben van de zaak waarom het gaat aangezien hij niet goed meer weet hoe de zaak in elkaar zit. De Voorzitter zet hierna de zaak uiteen waarna hij in omvraag brengt of de begrooting zal worden gewijzigc in den geest als door Ged Staten voorgesteld. Dit wordt verworpen met 4 tegen 1 stem Tegen stemden de heeren v. Vrede Dobbelsteen, v. Hemert en van den Brand. Voor de heer van Engelen. Voozitter. Nu zullen Burg. en Weth de begrooting wijzigen. Dobbelsteen. Op dat punt wel. Voorzitter. Natuurlijk, meer niet Dobbelsteen. De Kroon heeft toen dat verhaal van 8'/2 pCt. op de Amb tenaren wel verworpen maar niet dat van 3'/2 pCt dat blijft nu 3J pCt. Voorzitter Neen Van Vrede. Wel verdikke nog toe Dobbelsteen. Als de 8* pCt. niet werd aangenomen, dan bleef toch van zelf de 3* pCt gehandhaafd. Voorzitter. Dat is zoo niet besloten Jullie besloten ineens 8* pCt. voor pen sioen te korten en dat is van de baan gewezen. Het beroep is niet ontvan kelijk verklaard, dus van 3* pCt te vej-halen was toen geen sprake. Van Hemert. In dien geest is toch gesproken. Van Engelen. Dat is volstrekt niet waar. Er is zoo maar ineens, zonder meer, gezegd om 8* pCt te gaan ver halen. Voorzitter. - Wij komen met geen leugens voor den dag. Trouwens de heele zaak kan niet anders loopen. Bij de rondvraag vraagt de heer Dobbelsteen of bij de laatste verpach ting het vischwater niet is verpacht De Voorzitter zegt dat dit gedeelte lijk is gedaan. In de Zooislagen is zulks achterwege gelaten, omdat de pacht f 1.— opbracht en het gevaar groot is, dat het grasgewas wordt plat ge loopen. De schade zou op zoo'n ma nier veel grooter zijn dan wat men er voor krijgt. Dobbelsteen. Vroeger is dat toch altijd gebeurd. Voorzitter Toen is nooit zoover na gedacht en trouwens was het toen geen bezwaar omdat de pachter nooit daar ging visschen. Die pachten het maar om achter vrijer te zijn. Nu ik hoorde zeggen dat er meer liefhebbers waren en er dus gevaar voor het gras land kwam. heb ik het niet verpacht Van den Brand. Dat is het beste want dat platgeloop van al het gras is niets Vervolgens wijst de heer Dobbelsteen nog op een open put hier in de buurt en vraagt of deze aan de gemeente behoort. De Voorzitter antwoordt ontkennend en zegt dat die put daar vroeger waar schijnlijk door de buurtbewoners is gemaakt. Dobbelsteen. Het is beslist voor die kleine schoolgaande kinderen gevaar lijk. Er moet eens opgewezen worden dat hij dicht gemaakt wordt. De heer van Hemert wijst op den slechten toestand waarin de weg ver keert in Hedikhuijzen. Slechts door het dichtmaken van de sporen zou reeds eene goede verbetering zijn te ver krijgen. Voorzitter. Het is daar spoedig ge meente Herpt. Van Hemert Dat deel niet en er wordt van dien weg veel gebruik ge in akt door de menschen die naar het land moeten om te gaan melken. Dobbelsteen. Is het te veel betaal de schoolgeld al gerestitueerd. Voorzitter. Ja, tegen van Hemert is ook gezegd dat hij het maar schrifte lijk moet indienen. Dobbelsteen Dezer dagen ben ik door van Geffen aangehouden. Die heeft voor de gemeenfe gewerkt en kan nu daarvoor zijn centen niet krijgen. Voorzitter. Ik heb hem niet aan het werk gezet. Dobbelsteen. Hij zei dat hij het jaren stilzwijgend heeft gedaan dat werk. Van Vrede. Hij heeft het wel 15 jaar lang gedaan. WARMIS DAGEN! VRUCHTEN WA F ELS DE LINDEBOOM IJSWAFELS (i„ 4 natuurlijke vruch- tensmaken.) Zéér vérfrisschend MANDRI MANDARINO- VOOR DE LUNCH BIJ DE AARDBEIEN MOCCA-TRIC-TRAC, Van Engelen, Hij heeft mij ook ge zegd het oudergewoonte te hebben gedaan. Voorzitter. Hij heeft mij totaal niet gesproken en als er iets gedaan moet worden, moet hij toch zeker bij mij zijn. Dobbelsteen. Hij is bij den Secretaris geweest. Secretaris. Om centen, maar er stond geen post voor op de begrooting, Dobbelsteen. Men had de man „moeten waarschuwen dat hij dat werk niet moest verrichten. Zoo is het iemand zijn loon onthouden Voorzitter. Dat zaakje zal wel aan kant komen. Dobbelsteen. Dan wil ik nog eens terugkomen op die hatelijke uitdruk kingen in een vorige vergadering gedaan. Van bandiet en bandieten streken is er gesproken. Voorzitter. Door mij niet. Dobbelsteen. O, anders zóu ik mè ook tot den officier van Justitie hebben gewend. Voorzitter. Dat kan ik begrijpen. Dobbelsteen. Dat zijn geen uitdruk kingen die te pas komen. Voorzitter. Daarom heb ik mij in het begin van de vergadering ook tot de pers gewend. Dobbelsteen. Ik zie ook weinig uitvoering geven aan besluiten Voorzitter. Grint is, er al lang besteld. Van Vrede Daar bij ons worden andere jaren de lantaarns van de palen gehaald, wat goed is, maar waarom wordt het nu niet gedaan. Ze gooien ze nu heelemaal stuk. Hoe veel heeft de verpachting opgebracht. Voorzitter. Totaal f4536. Dobbelsteen En hoeveel was de raming Voorzitter, f 7000 en f 30 het nagras. Daarna wordt de vergadering ge sloten. Wij hebben ons verslag er nog eens op nageslaan en mogen gerust I zijn omdat wij, naar het schijnt, tijdig- hebben gehoord wanneer door den Voorzitter tot schorsing van de ver gadering is overgegaan. Door het hevig tumult mag dit meer] geluk dan wijsheid heeten. Alleen hebben wij den Voorzitter in den mond gegeven het woord bandiet. Dit nu is niet, zooals thans duidelijk blijkt, door hem gezegd. Wij moeten hieraan toevoegen dat wij dit woord wel hebben hooren uiten, doch door het doorelkaar schreeuwen konden wij niet constateeren wie het zei. Daarom vroegen wij het aan onzen collega die vlak bij den Voorzitter zat en wien wij hebben Ieeren kennen als een zeer eerlijk man. Op diens gezag, dat de Voorzitter dit woord gebruikt heeft, hebben wij het neergeschreven te meer wijl na woorden als: die wil altijd zoo'n braaf katholiek zijn, maar hij deugt niet. Wil ik eens zeggen wat hij is „Een echte pharizeeër", enz enz. het nu niet zoo'n wonder zou zijn als een dergelijk woord de lippen ontglipte Dit ter rectificatie. Even moeten wij de correspondent van den „Bosschen Courant" nog opmerkzaam maken dat door den Voor zitter geen enkele naam van een courant is voornoemd, ergo had hij er ook geen kunnen en mogen noemen. Verslaggever Wegens de onwettige stakingen van den laatsten tijd heeft de regee ring van Noorwegen verscherpte straf bepalingen voorgesteld tegen personen die zulke stakingen begunstigen óf De hoogste straf, die wordt voor gesteld, is drie jaar gevangenisstraf. Ramsay MacDonald heeft Herriot, den Franschen premier, doen weten, dat hij heden te Parijs zou aankomen tot het houden van besprekingen. Een Havas-bericht voegt hieraan toe, dat MacDonald hedenmiddag om vier uur te Parijs komt en met Herriot zal confereeren. In de eerste drie maanden van dit jaar zijn er in Frankrijk 77.088 huwelijken gesloten tegen 70.656 in 1923. Het aantal levend geboren kin- I deren is bijna stationnair gebleven, nl. 195.006 tegen 195.105 in 1923. Ook de kindersterfte is stationnair gebleven. Het algemeen sterfte cijfer is echter in het eerste kwartaal van dit jaar aan merkelijk grooter geweest dan in de drie eerste maanden van verleden jaar, nl. 219 045 tegen 190.036 in 1923 In Juni zijn op het vliegveld Schip hol. de luchthaven van Amsterdam, 212 vliegtutgen van het internationale verkeer aangekomen en vertrokken, en hebben 105 militaire vliegtuigen de haven aangedaan. In dezelfde maand zijn op Waalha ven, de luchthaven van Rotterdam, 223 verkeersvliegtuigen aangekomen en 220 vertrokken 65 militaire vliegtuigen deden dit terein aan. Er werden 84 bijzondere vluchten op Waalhaven uitgevoerd. Het aantal be- zoekers op dit vliegveld bedroeg 2629. Naar de Meier. Ct. verneemt is het faillissement van mr. dr. J. van I Best aangevraagd. De Federatie der Werkgeversor- ganisatiën in het Boekdrukkersbedrijf heeft zich, naar aanleiding van het ont werp Tariefwet met een request tot de leden der Tweede Kamer gewend, met het verzoek het drukwerk dat de I Nederlandsche afnemer in het buiten land laat drukken, te belasten, opdat de voorsprong, welken de buitenland- sche drukker heeft, doordat hij het papier zooveel goedkooper kan krij- gen worde weggenomen. Wij vernemen, dat de „Bureau vergadering van het R.K. Vakbureau met algemeene stemmen besloten heeft, niet in te gaan op het voorstel tot samenwerking haar namens het N V. V. geworden. Van het hoogere personeel der posterijen en der telegrafie zullen na genoeg alle ambtenaren, die in 1863 of vroeger geboren zijn, op wachtgeld worden gesteld. Onder diegenen, die Nederland verlieten, om zich in het buitenland te gaan vestigen, waren er ook die in gebreke bleven voor hun vertrek de door het verschuldigde belastingen aan te zuiveren en die te dier zake eveneens in gebreke bleven om aan hunne verplichtingen te voldoen nadat zij reeds buitenslands woonachtig wa ren geworden. Naar het Centr. verneemt zijn hier tegen door de Regeering maatregelen genomen. Blijven dezulken in gebreke te voldoen aan de door de- belasting administratie tot hen gerichte aanma ningen, dan zal worden overwogen de hen verstrekte paspoorten in te trekken, waardoor hen het verblijf in het buitenland wellicht onmogelijk zal blijken en waardoor de belasting- land in de gelegenheid zal komen hen tot nakoming hunner verplichtin gen te dwingen Naar het „Vad B meedeelt zal de Rijwielbelasting waarschijnlijk op 1 Augustus ingaan De plaatjes, waarvan er 1.700 000 zijn gemaakt, zijn reeds naar de Postkantoren verzonden. De minister van arbeid, openbare gezondheid en sociale voorzorg, Justin Godart. heeft aan madame Auguste Monnier. die gelijk gemeld, moeder is geworden van een vierling, de bron zen medaille van het Fransche huis gezin toegekend, als teeken van natio nale dankbaarheid, benevens 10 000 francs. In het Saksische grensplaatsje Seifhennersdorf heeft een vreeselijk ongeluk plaats gehad. In een schoen- fabriek aldaar werd een 60-jarige arbeider door een vliegwiel gegrepen. Den ongelukkige werden beide voeten afgeslagen, terwijl zijn rechterarm ver brijzeld werd. Ook werden hem door de machine de kleeren van het lijf ge rukt. Naakt viel de man op de grond neer en bekwam daarbij, behalve de andere zware verwondingen, nog een gebroken rib en inwendige kneuzingen. Een zoon van het slachtoffer, dat ondanks alles nog bij kennis bleef, legde zijn vader een noodverband aan, tot de arts ter plaatse verscheen en hem naar het ziekenhuis deed vervoe ren Heusden, 9 Juli 1924. Zondagavond gaf de Fanfare de H, Familie haar le concert op de Vischmarkt, Daar het programma uit stekend vertolkt werd en 't weer zich goed hield, heeft het muzieklievend publiek een recht aangenamen avond gehad, waarvoor het de vereeniging door een welgemeend applaus zijn dank overbracht. In de vacature Chr. de Jongh is door het hoofdstembureau tot lid van den Raad gekozen verklaard de heer F. H. Verhoeven INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. MIJNHARDT's Staal-Tabletten 90 cf. Maag Tabletten 75 cti Zenuw-Tabletten. 75 ct. Laxeer Tabletten. 60 ct. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. De Heer en Mevrouw H. HOFFMANS-van der Schoot geven kennis van de geboorte van een Dochter. ANTOINETTE Waalwijk, 5 Juli 1924. 33007 aan billijken prijs, een raszuivere reu, oud 1 jaar. Waar zegt de Uitgever 33008 GROOTE van in het Stationskoffiehuis van den Heer A. v. VUGT te Waalwijk. Door aankoop van een groote partij COSTUMES uit het Faillissement van een der grootste zaken te Rotterdam zijn wij in staat gesteld deze goederen voor de helft der gekost hebbende waarde te verkoopen. De goederen zijn gemaakt van prima Fransche en Engel- sche stoffen, geheel gevoerd met zijde en bewerkt met paardehaar. DE PRIJZEN ZIJN: Van 27.50 30.- 32 50 37 50 45- 13.60 15.- 47 50 50. 16 50 18.75 22.50 54.58.60.— enz. 25.- 26.50 27.— 28 50 30 50. met korte en lange pantalons vanaf 8.90. Alle goederen kunnen gepast worden. DE VERKOOP HEEFT PLAATS: 33000 van 's morgens 11 uur tot 's avonds half acht. ZONDAG van 11 uur tot 's middags 4 uur. Profiteert van deze extra gelegenheid en haast U allen naar het Stationskoffiehuis van den Heer A. v VUGT te Waalwijk. Kg* VRIJ ENTRÉE zonder verplichting tot koopen. (WED. B. VAN DOESBURG) wafels (gevuld met de natuurlijke mandarijnvrucht, geen essence.) Bijzonder lekker als het heet is. een paar pakjes ESPERANTO- WAFELS (voedzaam, croquant, edel van smaak. Hyg. verpakt.) smaakt verrukkelijk DE OR1GINEELE FROU-FROU (met den Lindeboom) gevuld met slagroom. pikante koffiesmaak-wafel, juist geschikt voor 't warme seizoen. m

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 2