ÖÏWïiH Ril ZUIDEN Tweede Blad. Vóór 25 iaren. Provinciaal Nieuws Nieuws uitKaatsheuvel. Kerknieuws Rechtzaken. No 55 Woensdag 9 Juli 47e Jaarg Juni, Juli en Augustus 1899. 23 Juni. De heer J. Bolk wordt benoemd tot notaris te Amersfoort. 24 juni. Het herbouwde hotel „De Twee Kolommen" met Sociëteit „De Gezelligheid" wordt in gebruik ge nomen. 9 Juli. Bij de gemeenteraadsverkie- van „Waalwijks Belang zing worden herkozen de heeren J. J. avr0nd een concert geven in de kiosk van Dooren. jac. Gragtmans en J. op de Markt. Aanvang 8 30 uur. klasse Z.G en 3e prijs Openklas Z.G De Groenendaler Puff van den heer Jac. Eijkens le prijs Z.G. in de nationale fokkersklasse, le prijs Z.G. Lumiteklasse en le prijs ZG. open klasse met 2 speciaal prijzen De Groenendaeler Floretta van den heer A. H. Verdick 2e prijs G. open klasse. De Duitsche Herder Amadorus van den heer J Bakkers 5e prijs G. Jeugd- klasse. De Duitsche Herder Acis van den heer H. Kooijmans 3e prijs G. Nat fokkersklasse en 5e prijs G. open klasse. Zooals wij bericht hebben zal de harmonie „St. Crispijn" op uitnoodiging a.s Zaterdag fusie van den R.K. Lederbewerkers- bond met den R.K. Fabrieksarbeiders- bond. V Timmermans Wz en gekozen de heer Th. Hoffmans 12 Juli. De H O. wordt vastgesteld op f5996.061/.. De hoogste aanslag is f210; de laagste fl.ll/. Het inkomen wordt met pCt belast. 30 Aug. De stoomlederfabriek Van,| lersel Witlox Co. wordt in werking gesteld. Waalwijk, 8 Juli 1924. Mej. M. van Mackelenberg leerares aan de R K. Hoogere Handels school alhier, is geslaagd voor het candidaat-examen Germaansche Taal en Letteren (Engelsch) aan de Gemeente Universiteit te Amsterdam. De heer Jo. Spijkerman te Eind hoven legde aan de Universiteit te Amsterdam met gunstig gevolg het doctoraal examen af in de Germaansche Taal en Letteren (Engelsch). De heer Wim van Eupen te Nijmegen slaagde te Utrecht als tandarts. De Commissaris der Koningin in deze provincie brengt op Donderdag, 10 Juli a,s., een bezoek aan onze ge meente. Degenen die den Heer Commissaris over zaken, rakende de belangen der gemeente, wenschen te spreken, hebben daartoe op dien dag gelegenheid ten raadhuize om 1,30 u. namiddag. Wij hadden wel goed gezien toen we in ons vorig nummer schreven, dat het onnoodig was nog veel te schrijven over de Credo-film, de faam ervan en de reclame ervoor was reeds van andere plaatsen vooruitgegaan, maar ook anderzijds is weer bewezen wat 'n goede film en doelmatige reclame vermogen. De film heeft een buiten gewoon succes gehad en zoowel van hier als van elders heeft hij zeer veel volk getrokken, zoodat het aantal bezoekers de 2500 overtrof, wat zeer zeker van groote beteekenis is. Wij mogen ons na zulk een bezoek ont slagen achten van het geven van een beschrijving van den inhoud, die heeft men gezien of vroeger reeds kunnen lezen, maar wel mogen we zeggen dat het een pracht film was wat strekking, opzet, ensceneering, actie enz. betreft. Het succes dat hij gehad heeft is dan ook om deze redenen alleszins ver klaarbaar, temeer als men een uitste kend amusant bijprogramma heeft, een mooi strijkje en als ook een goed gemengd koor, samengesteld uit de beste krachten der gemengde zang vereeniging onzer liedertafel, zijn mede werking verleent, zoodat het geheel een bijzonder cachet had, waardoor de ondernemende directie verdiend een succes heeft gehad, zoowel tnoreel als financieel en waarmede wij haar gaarne gelukwenschen. Als een opmerking gemaakt mag worden dan is 'tdeze, dat ons eenige klachten gewerden, dat de besproken plaatsen door anderen werden inge nomen, wat door de groote drukte mogelijk, maar toch voor betreffenden onaangenaam is. Vrijdag arriveerde per auto uit Rotterdam om een bezoek te brengen aan de Koninklijke Stoomschoenqn fabriek A. H. van Schijndel alhier, de consul van Frankrijk te Rotterdam, met mevrouw en zoon, attaché van het Fransche Consulaat-generaal te Neuw-York en de directeur van het scheepvaartkantoor Worm Co. te Rotterdam, de heer Edouard Car- boneaux. Het gezelschap werd ten kantore ontvangen door de directie en heeft daarna met de grootste belangstelling deze model-inrichting bezocht en gaf herhaalde malen zijne groote inge nomenheid met het bezichtigde te kennen. Na alles minitieus te hebben bekeken en eenige ververschingen gebruikt, vertrok men weer per auto naar Rotterdam. De leden onzer Kynologen- vereeniging „Waalwijk en Omstreken" zijn op de 1.1. Zondag te Boxtel gehouden internationale eendaagsche Hondententoonstelling wel zeer geluk kig geweest. De volgende prijzen werden be haald De gordon-setter Egon van den heer W. Eibers le prijs Z.G. in open klasse met speciaal prijs. De Holl. Herder Mippie van den heer Jos. Pulles le prijs G. in puppy-klasse. De Holl. Herder Hebe van den heer Jac. Henkelman le prijs Nat. fokkers klasse Z.G., le prijs Z.G. Nieuwelings klasse en een speciaal prijs. De Belg. Herder Picard van den heer H. Driessen 2e prijs> Limite- Het programma luidt als volgt 1 The Gladiators' Farewell, H. L Blankenburg. 2. Fianfailles, Ouverture, G. Lulsens. 3. Euterpe, Fantaisie, Louis Bajus. 4. La Fée aux yeux bleus, A. Govaert Pauze. 5 Vers 1' Avenir, Marche, SamVlessing. 6. Dans la Bruyère, Ouverture, A Govaert. 7. Die Helgolander, Suite de Valses, Ed. Kiesler. 8. La Marche des Artistes, Pas-redoublé J. B Minne. Gisteravond ongeveer 11 uur had tusschen Kaatsheuvel en Sprang een ernstig motorongeluk plaats. Toen de heer P. K. alhier met zijn motor, waarachter de heer J v. d. H. was gezeten, van Tilburg kwam ge reden, slipte even voor het kerkhof van Sprang zijn motor, tengevolge van het daar liggende mulle zand. P. K. werd over de keien geslingerd en bleef bewustenloos liggen, uit mond, neus en ooren bloedend. J. v. d. H. bracht het er doordat hij in het zand terecht kwam, beter af. Slechts eenige kleine verwondingen aan hand en voeten had hij bekomen Gelukkig passeerde kort na het ongeval de heer S. uit Kaatsheuvel, alsook eenige fietsrijders, die aanstonds dokter v. d. M. te Sprang gingen waarschuwen; welke spoedig ter plaatse verscheen en een lichte hersenschudding constateerde Spoedig werd hij per auto huis waarts gebracht Naar wij vernemen is hij heden tot bewustzijn teruggekeerd en is zijn toestand, naar omstandigheden, vrij goed. Zondag 1.1. maakten de leerlingen van den Maandagschen en Woensdag schen gymnasliekcursus een wandel tocht naar Heusden. Om negen uur s morgens werd de wandeling be gonnen. In opgewekte stemming trok de jongensstoet, in hagelwitte uniform gestoken, door de Grootestraat tot aan den Hoek. Verder ging de tocht langs Stoomgemaal en Doeveren. Om elf uur was het doel bereikt en in café Centra' op de Markt werd de inwendige mensch versterkt en eene verfrissing genoten Na een half uur werd de terugreis aanvaard. Thans over Oud-Heusden Elshout en Drunen. Ongeveer halfdrie waren ze weer in Waalwijk terug. De meesten waren nog frisch, maar enkelen toonden teekenen van inspanning en klaagden over pijnlijke voeten. Bij de nieuwe kerk werd de stoet ontbonden Alles ging in goede orde. Alleen he gemis van een trom werd sterk gevoeld.* In andere pletsen hebben de turn vereenigingen meestal hun eigen tam boers, de patronaten verheugen zich soms in het bezit van een eigen muziekkorps. Daar onze jongensclubs geen eigen middelen bezitten, zal het bezit van een trom wel tot de vrome wenschen blijven behooren. Op het politiebureau te Waalwijk zijn inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen Een zilveren kruis, een lipssleute No 88 een portemonnaie met inhoud een vulpenhouder met veer, een R K Kerkboek, een huissluitel, een bruin bontje, een heeren pet, een centuur, een vulpenhouder met gouden pen een rozenkrans in koperen busje, een gouden oorknopje, een portemonnaie met inhoud, een damespantalon met een fleschje odeur, een sleutel van een rijwiel, een grijze broodzak, een gouden oorknopje, een gouden broche, een zilverbon van f 2.50, een boodschappen zak, een ceintuur met zilveren ketting een medaille (H. Hart) met zilveren kettingtje, een geldzakje met inhoud een gouden ring met groen steentje een lipssleutel No. 209, een nikkelen vulpotlood, een sigarettendoos inhou dende twee rijwielkaarten, een heeren horloge met gouden medaillon, een zilveren kinderarmbandje, een rente kaart, een dameshalsketting me medaillon, een gummie regenjas, een zilveren armband, een bruin lederen voorschoen, een gouden armbanr enkele adreskaarten, een zilveren medaille, een zilveren rozenkrans in étui, een rozenkrans met armband in étui, twee coupons winstaandeelen Jurgens B 1923 No. 13056 en No. 75302, een gouden ring met wit steentje, een zilveren armbandje, een schroefsleutel, een touw, een doublé dameshorloge Merk A. J., een doublé broche, een zilveren dameshorloge, een zilveren armband, twee zilveren vorken. Z D. H. Mgr. A Diepen, bis schop van Den Bosch, heeft zijn goed keuring gehecht aan het besluit tot De weleerw. heer L Simonis, gees telijk adviseur van den RK. Lederbe werkersbond, heeft door het volgende hartelijk schrijven afscheid genomen van de organisatie Aan het Hoofdbestuur van den Ned. R.K. Lederbewerkersbond. Geachte vrienden, Van harte wensch ik u geluk met de verkregen bisschoppelijke goedkeu ring op de tot stand gekomen fusie. Thans is voor mij het uur van scheiden geslagen. En in dit uur her inner ik mij met vreugde én dankbaar heid de prettige samenwerking, welke steeds tusschen u en mij heeft plaats gevonden. In lief en leed zijn wij één geweest. Ons streven was immers ge richt op de verheffing der Roomsche ederbewerkers zoowel onder gods dienstig zedelijk als maatschappelijk economisch opzicht. Onder Gods zegen is onze gezamenlijke arbeid niet vruch teloos geweest. Moge er op worden voortgebouwd 1 Het doet mij werkelijk leed, dat ik schriftelijk afscheid van u nemen moet en dit niet persoonlijk doen kan, daar k met 1 Juli den Bosch verlaat, om noodzakelijk rust te gaan nemen op voorschrift van den geneesheer Ik roep u uit de verte een hartelijk vaar wel toe met den oprechten wensch, dat het u allen en een ieder van u *oed moge gaan, onder elk opzicht. In dankbare herinnering zal ik dit stuk van mijn priesterleven en mijn werk met u blijven gedenken. Ik ver trouw dat gij uw oud-adviseuj; ook in uwe gedachten zult willen houden Met hartelijken groet! Uw oud-Bondsadviseur en steeds blijvende vriend, L. SIMONIS, Pr. DRUNEN. Vellingberlcht van 7 Juli Aardbeien ld. v. Export Amazone Kersen Zwarte bessen Roode id. Witte id. Erwten Stoksnijboonen Wagenaars Sulkerboonen Tuinboonen Peulen Peen Bloemkool Spitskool VLIJMEN. Aan 830 c'. p. K.G 28'/j 33—42 38 16'/a 10'/, 1616 V» 53 49 38 5—8'/a 8'|a—11 2029 per 10 bos 6'/j lö'/a stuk 6'|, het postkantoor en de daaronder ressorteerende hulppost kantoren alhier, werd gedurende de maand Juni 1924, ingelegd f 15012 16. Terugbetaald f 17908.68. WASPIK. Onze geachte dorpsge noot, de heer G. Akkerman Chz. slaagde aan de universiteit te Amster dam voor het le en 2e natuurkundig gedeelte. De kinderen der Chr. School zullen op Vrfidag 11 dezer een uitstapje maken naar den Haag en Schevenlngen, die der Katholieke Jongensschool maken a.s. Donderdag een boottochtje naar Rotterdam. In een drietal auto's vertrokken hedenmorgen de pelgrims van deze en naburige gemeenten naar Tiiburg, om van daar uit per spoor de bedevaart reis naar Scherpenheuvel voort te zetten. A,s. Donderdag om 10 uur, zal ztln Excellentie de Commissaris der Koningin deze gemeente bezoeken. Voor belanghebbenden zal hij om half elf aud'ë tie verleenen. RAAMSDONK Bij de gemeentelijke arbeidsbeurs was in de afgeloopen week maar een werkzoekende inge schreven Vrijdag a.s zal de Commissaris der Koningin dezer provincie, onze gemeente bezoeken, Om 130 zal Z. H. E. ten gemeente huize audiëntie verleenen aan ingeze tenen, die over de belangen der ge meente wenschen te spreken. Hedenmorgen viel de hond van v. d. V. een brievenbesteller, aan en bracht hem een wond toe aan het been. Tot onderwijzeres ean de R. K. Meisjesschool op het Dorp is benoemd Mej. A. M. van Onzenoort De kinderen van de N. H School op het Dorp hebben op 't laatst der vorige week een reisje gemaakt naar Arnhem en omstreken. Dit schoolreisje is zoowel den onderwijzers en oud leerlingen als de scholieren uitstekend bevallen. RAAMSDONKSVEER. Naar wfi vernemen zal de Harmonie »De Een dracht* deelnemen aan het Nationaal Concours te Geertruldenberg in de afdeellng uitnemendheid. Wij vernamen dat het Mannen koor »Sr. Cecilia* opgeheven is. Het Concoursbtpplque van de alhier bestaande Rt)verf>eniging zal of 15 of 30 Augustus gehouden worden. Door de firma D. P. van Sufile- kom en Zn. werd vergunning aange vraagd tot het plaatsen van 6 electro- motoren, respectievelijk van 2, 2, 4, 4, 4 en 5 P.K. Vrijdag zullen ongeveer 80 leer lingen der Herv. School op 't Veer onder geleide een uitstapje maken naar den Haag en Schevenlngen. Naar ons medegedeeld werd was het mond- en klauwzeer alhier geweken, doch brak weder uit onder het vee van Mej. Wed. A, Lankhuijzen. Mej. A van Onzenoort legde met goed gevolg het examen voor Onderwijzeres af. Geslaagde en familie proficiat. Bi] den landbouwer K. stierf een koe aan de T.B.C. Het kadaver moest begraven worden. Bij dhr. Klootwijk werden deur, kozijnen, ramen en muren begoten met olie. De politie heeft die zaak In onderzoek. MADE. Op de heden gehouden veemarkt waren 43 stuks hoornvee en 40 a 45 stuks biggen aangevoerd. De prijzen golden als volgtVetvee f 1.— h 1.10 per K G. Kalfkoeien f425 a f475. Kalfvaarzen f350 èf400 Mun tigen f 190 a f230 Hokkelingen f 100 f 125. Kalveren f60 f75. Biggen f9.— a 12 per stuk Handel vrij goed. De Duitsche herdershond „Ermalda" uit de kenqel Enstrasse, eigenaar de heer H. Kerremans alhier, behaalde Zondag 6 juli den eersten prijs op de hondententoonstelling te Boxtel, be nevens een speciale prijs voor de beste herder in de puppy klasse. Alhier is dezer dagen een politie verordening in werking getreden voor het rijden met een maximum snelheid in de kom der gemeente luidende voor Vrachtauto's 15 K.M. en voor luxe auto's 25 K.M per uur. MADE. De heer Heesbeen te Helvoirt is alhier benoemd tot onderwijzer aan de R K. Bijz. Jongensschool. Dezer dagen liep het derde ijzeren motorschip >De Pieternella III* genaamd, draagvermogen 140 ton en gebouwd op de scheepswerf te Bolnes voor reken'ng van den heer W. de Wijs Mzn. te Made de haven van Drimmelen binnen, waar het prachtig afgewerkte schip veel bezoek en nog meer bekijks had. De schepen Pieternella I, II en III zijn ia hoofdzaak bestemd ter vervoer van hooi en stroo. Op elk schip is een z.g. zetschlpper geplaatst. In den iaatsten tijd zijn te Made zeer mooie en doelmatige huizen ge bouwd, w.o. twee landhuizen en een vüla genaamd »Mtdden Made* en bewoond door den heer Burgemeester van Made c a. De landbouwerszoon J. de G. uit onze naburige gemeente Wagenberg had het ernstig ongeluk met zijn voet in een zeis te t'appen, met het gevolg dat daarbtl verschillende peezen werden doorgesneden, zoodat de ontboden dokter het zeer wenscheliik achtte dat de getroffene naar het R.K. Zieken huis te Breda overgebracht werd. Ter verfrlsschlng wilde een land bouwer, die van den hooibouw thuis kwam eens een borrel nemen hij dronk bij vergissing uit een flesch gevuld met azfin-extract, zoodat hij zich inwendig brandde. Da ontboden dokter achtte 't tot verdere verpleging aoodig over brenging naar het R.K. Ziekenhuis te Breda. gekozen de heer B. j.t. Zaterdag Kraaiveld. De heer W. I. C. van Veelen slaagde heden voor 't examen Civiel Ingenieur. De collecte gehouden in de Ned. Herv. Kerk, ten bate voor den Armen bracht op ruim f 164. Mej. J. van Vugt alhier slaagde dezer dagen voor 't examen onder- I wijzeres. I Door C. Colfin werd alhier een beurs met f 225 verloren, een zekere C. D. en van H. waren de gelukkige en eerlijke vloders, waarvoor zij ter belooning f2.50 ontvingen. Het ophoogen van een loswal voor rekening van de Coöp. Graan- maalderij is aanbesteed en gegund aan den laagsten inschrijver den heer A. v. d. Steen te Hank (gem. Dusscd). De collecte gehouden j 1. Zon dagavond in de Geref. Kerk alhier ten bate van de zending bracht ruim f 112 DUSSEN. Bij I. v. T. is dezer dagen een zijner beste paarden in de wèi gestorven. Het dier was op den rug in een greppel terecht gekomen en door het probeeren weer op te komen heeft het zich zoodanig overtobd dat de ingewanden gebersten waren. Deze week is alhier een Rijksveld wachter gevestigd. De heeren L. Timmermans en L. Stupers zouden deze week eens probeeren om volk bijeen te krijgen voor eene bedevaart met Autobussen naar de Meerlsche dreef en het mocht hun gelukken niet minder dan 5 bus sen bij elkaar te krijgen. Deze bede vaart zal plaats hebben op Zondag 29 Juli a.s. Dus nogal animo. Zondag j.l. is men van hieruit met 2 autobussen van den Autodienst N. A. B. O. naar de H. Landstichting te Nijmegen geweest. MEEUWEN. Vrijdag j.l. hield de afd. *Lsed van Heusden en Alteoa* der Ned. Pom.-verecnlging een leden vergadering in het Café Smits alhier Voorzitter de heer D. Brandei horst. Secretaris de heer P. W. Sprong. Vastgesteld werd de rekening 1923 met een batig slot van f 181.64. Als bestuurslid werd herkozen de heer D. Branderhorst te Eethen. In de door ontslagname van den heer C. J. Branderhorst te Genderen ontstane vacature werd voorzien door benoeming van den heer H. v. d Heuvel te Genderen. Verder werden nog In overleg met 2 afgevaardigden van den Fruitkoopers- bond de algemeene voorwaarde voor de fiultvelllng vastgesteld. De datum der veiling werd bepaald op Donderdag 7 Augustus a.s. De netto-opbrengst van de in Mei j.l. alhier gehouden Bazaar ten bate van het Groene Kruis Is thans vastgesteld en bedraagt niet minder dan f 2209 50 De Naalvereenigtng »Helpt el kander» zal Donderdag a.s. per »Alad" een plezierreisje maken naar Nijmegen. ALMKERK. Tot bestuurslid der Herv. Chr. Schoolvereeniging alhier is Kaatsheuvel, 8 Juli 1924. J.l. Zondag gaf de harmonie van het Kon. Muziekgezelschap >Euphonla» een uitmuntend geslaagd maticée. Niet alleen, dat we over de muziek met grooten lof moeten gewagen, doch ook 't bezoek was zoo dan al niet schitterend doch beter dan we het voor onze matlcée's gewoon zij». Het was een schitterend programma dat de harmonie ons deed hooren. Zoowel de groote ouverture uit La Muette de Porticl van Auber als de 12 variatie's naar de bekendste meesters op het Duitsche liedje >Es kommt ein vogel geflogen» hadden zeer veel belang stelling, De klarinet-solo »La Pluie d'otkon door een euvel aan 't instru ment van dhr. M. Kleijo, jammer, niet gegeven worden. Da Mignon Fantaisie en de Btulesque Fantasie >La Cortege du Prince Carnaval* waren zoowel in stemming als samengang en tempo onveibeterlfik. Met Marsch Colonel Boijen kwam een waardig slot. Als we ééae opmerking zouden willen maken, die men algemeen met ons deelde, zou het deze zijn, dat in 't geheele programma meer nuanceering te krijgen was, zoo naast een massaal fortissimo ook een subtiel fijn pianissimo gegeven we'd. Vooral voor een zaalconcert kunnen we hier niet genoeg de aandacht op vestigen. De harmonie »St. Jan* in den Berkdijk gaf Zondagavond in den tuin van den heer P. Wagenmakers een mooi concert. Het corps dat momenteel eeds uit meer dan 20 leden bestaat, gaf blijk van ernstige studie en voor uitgang. Het geheele programma werd keurig afgewerkt en oogstte van het talrijke publiek een welverdiend applaus. Berkdijk laat zien dat het met zijn gezelschappen meeleeft en er alles voor over heeft om ze te doen groeien en bloeien, De R K. Gymnastiekvereniging »K.G,V.» geett Zondag 13 Juli een groote ultvoeriog op het terrein van den heer Jan van Berkel aan den Horst. De harmonie vao het Kon. Muziek gezelschap >Euphonla> zal de uitvoe ring met muziek opluisteren. Naar wij vernemen is door de bewoners der Telefoonstraat een adres den raad gezonden om ten spoe- aan digsten een wegverbetering te krijgen, zooals die door B. en W. in de vorige raadsvergadering werd voorgesteld. Een honderdtal handteekeningen komen op het rekest voor. Naar wij vernemen zal de voor zitter van het permanent comité voor de Eucharistische congressen, mgr. Heylen, op 21 dezer per vliegtuig te Amsterdam arriveeren. Op het vliegveld Schiphol zal Z, D. H. een feestelijke ontvangst worden bereid. Zondag werd in de kathedraal van St. Jan te 's Hertogenbosch de aloude groote luisterrijke processie gehouden ter eere der Zoete Lieve Vrouwe van Den Bosch. Alle R. K. corporatiën der stad, ten getale van ruim honderd, namen aan den stoet deel, waarin ook het wonder beeld der Lieve Vrouwe werd omge dragen. Ook de commissaris der koningin in Noordbrabant en de bur gemeester van 's Hertogenbosch gingen in de processie mee. Het Allerheiligste werd gedragen door Mgr. Diepen, bisschop van 's Hertogenbosch. De plechtigheid, welke steeds vooraf gaat aan den 9-daagschen „Stillen Omgang" door de stad, werd besloten met het Volkslied van O. L. Vrouwe van Den Bosch. De jaarlijksche vereering der Zoete Moeder zal worden besloten door den openbaren „Plechtigen Omgang" op Zondag 13 Juli a.s., welke dit jaar in verband met het Internationaal Eucha ristisch Congres aan Maria wordt toe gewijd onder den eeretitel „O. L. Vrouw van het H. Sacrament". Z'n vrouw doodgeslagen. In hooger beroep stond voor het ge rechtshof terecht Willem Coppens, 66 jaar, koopman te Eindhoven, door de op.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 5