Mood Tieh. Waalwijk. J. ELEKAN Sport. Correspondentie. Gemengd Nieuws Advertentlën één proeforder overtuigt U ingezonden Mededeelingen. Minder fraaie Handen door arbeid oi weersinvloeden, weer zacht en blank door PUROL. rechtbank veroordeeld tot 6 jaar ge vangenisstraf met aftrek van preven tief, ter zake dat hij in den avond van 27 Dec. 1923 te Eindhoven opzettelijk mishandeld zijne echtgenoote Cathari- na Pijnenburg, gewelddadig met een klomp en met een slijpplank heeft ge slagen en gestooten en haar met ge weld tegen den vloer en meubels heeft geworpen, waardoor - zij bloedend is verwond en na eenigen tijd door ver bloeding is overleden. Meer dan voor de rechtbank trad al het gruwelijke in het licht, waarmede het ontzettende drama zich heeft vol trokken, dat het gevolg is van zoo voortdurend en overvloedig drankmis bruik van den beklaagde, dat deze ont aardde tot menschen- en dierenbeul tegelijk. In den tijd dat beklaagde in Eindhoven woont werd hij 200 maal wegens openbare dronkenschap be keurd!. Beklaagde bekende voor de rechtbank de vrouw op den bewusten avond te hebben mishandeld, doch voor het gerechtshof kwam hij op die bekentenis terug en hield vol dat hij de vrouw niets had misdaan. Getuige Dr. Mettrop uit Den Bosch, verklaarde, dat de vrouw aan langza me verbloeding moet gestorven zijn, gevolg van de bekomen wonden. Getuige deskundige Dr. W. Hesse- link uit Arnhem, heeft de bloedspat- ten en vlekken en de haren die er aan vastgkeleefd zaten, deskundig onder zocht. Getuige verklaardè dat de tal- looze bloedspatjes op de kleeren van beklaagde en ook op de kast aange troffen, het gevolg moeten zijn van de slagen aldoor maar in een reeds ver wond lichaam toegebracht. De vrouw is op de allergruwelijkste manier doodgeslagen geworden. Getuige J. Schimmel, een buurman, had tot 's avonds 10 uur het grommen en slaan van beklaagde gehoord. Ten slotte was hij, getuige, naar bed ge gaan en sliep door het rumoer in buur- mans woning heen. Inmiddels moet de mishandeling van den razenden dronk aard op de weerlooze vrouw hebben voortgeduurd, totdat zij bezweek. Be klaagde heeft toen het lijk op het bed gelegd, om te doen voorkomen dat de vrouw dood gevonden was. Al het bloed, dat tot plassen op den grond lag, het heele huis door, heeft hij zoo goed als 't ging opgedweild. Daarna is hij 's morgens naar buiten gegaan, sprak met de buren over van alles, be halve over de vröuw, die toen al uren lang een lijk was. Later is hij naar buiten gekomen, onder den uitroep: „Ach, moeder ligt dood op bed!" Het gerechtshof en niet het minst de adv. gen. wees op de ontzettende af slachting van den man op de vrouw, met wie hij 46 jaar was getrouwd ge weest en die in den avond van haar door den wreedaard verbitterd leven, zoo droevig werd doodgemarteld. De eisch luidde 6 jaar met aftrek van preventief. De verdediger, jhr. Mr. van Nispen tot Sevenaar, pleitte lichtere straf, op grond van den hoogen leeftijd van be klaagde. Huurder en verhuurder. G. D., landbouwer te Schijndel was door de rechtbank veroordeeld tot 75 boete subs. 20 dagen hechtenis, ter zake van vernieling en mishandeling. Beklaagde had aan het land bij het huis dat hij in huur had van M. van Dijk, tegen den wil van den verhuur der in, de heg afgeknipt en daardoor onbruikbaar gemaakt. Van Dijk was naar de woning van beklaagde gegaan, om zijn ontevredenheid te luchten, doch werd er ontvangen met slagen op zijn hoofd, toegebracht met een stoel. De zaak diende in hooger beroep. De knecht van beklaagde, getuige M. Schuurmans, had voor de rechtbank verklaard, de mishandeling gezien te hebben. Echter het had veel moeite gekost den jongen te bewegen de waar heid te zeggen. In hooger beroep kwam hij op die verklaring terug en beweer de niets anders te hebben gezien, dan dat zijn baas en diens vrouw samen een stoel vast hadden. Schuurman, die reeds bij de behandeling der zaak voor de rechtbank van meineed verdacht werd, bleef bij wat hij voor het ge rechtshof verklaarde. Beklaagde werd er door het gerechts hof nadrukkelijk op gewezen, dat hij den knecht slecht maakt en liegen leert, door hem die houding voor het gerechtshof te doen aannemen. Beklaagde hield vol dat de jongen de waarheid zeide. De eisch luidde 100.boete, subs. 1 maand hechtenis en betaling van 45.— schadevergoeding. De verdediger, M. Hengst uit Den Bosch, voerde de gronden aan waarop door pleiter vrijspraak werd verzocht. WAALWIJK. Quick naar Gorinchem. Zondag as. gaat Quick een vriend schappelijke wedstrijd spelen tegen S. V. W. Gorinchem, Westelijke 2de klasse. Voor deze gelegenheid heelt Quick een fietstocht georganiseerd waaraan iedereen kan deelnemen. Naast de ^circa tachtig Quick-leden, welke de reis meemaken, verwachten we een dub.bel aantal supporters om de Quickers te vergezellen. In Gorinchem zullen 2 wedstrijden gespeeld worden. Om half twee speelt een Quick supporters XI-tal tegeneen dito van S.V.W., terwijl om half drie de wedstrijd Quick tegen S.V.W. aan vangt. Bij gunstig weer zal het dan ook een gezellige dag worden, want 1 er is niets gezelliger dan met een groot gezelschap zoo'n fietstocht mee 1 te maken. Het vertrek uit Waalwijk is vastge steld op de Markt om 9 uur, zoodat men circa 11 uur in Gorinchem kan zijn. W.S.C. - Zondag j.l. trok W.S.C.1 naar Leerdam voor een te spelen bekerwedstrijd, doch kon hoewel er goede wedstrijden gespeeld werden, hoofdzakelijk door pech geen prijs be machtigen. Om 2 uur ving voor haar de eerste wedstrijd aan tegen Sliedrecht hetgeen een forsche vlug spelende ploeg was. Heel spoedig nam W.S.C. na een mooi sluitend samenspel de leiding en liet het zich aanzien, dat met flinke cijfers gewonnen zou worden. Van dien tijd af lukte echter niet veel meer, en wer den kort achter elkander de mooiste kansen gemist. Bij een der aanvallen van Sliedrecht weet dan even voor rust hun rechts buiten mooi door te breken, zet goed voor, en de linksbinnen maakt met een zuiver schot in den linkerbovenhoek gelijk. Na rust is W.S.C. zeker weder niet de minste. Het gemis van hun rechts buiten, die niet van de partij had kun nen zijn, voelde men echter terdege en werden op den rechterwing nu vele kansen, vooral door offside staan ver knoeid. Eenmaal weet dan nog de linksbuiten op z'n bekende manier door te breken, doch op een paar meter voor goal gaat er een geweldige harde pil juist naast. Hier had hij met een kalm geplaatste bal zeker succes gehad. Het einde komt dan met gelijken stand, ook na 2 x 7'|, min. verlenging en moest dus geloot worden. W.S C. was hierbij niet de gelukkige en kwam zoodoende in de verliezersronde tegen L.SV. Deze wedstrijd moest om .tijdig ge reed te zijn, direct weder worden aangepakt waardoor W.S.C er ook het slechts aan toe was, daar L.S.V. reeds van 'smorgens af rust had gehad. Toch werd nog goed partij gegeven, vooral halflinie en achterhoede hadden 't hard te verantwoorden, wat hen als gewoonlijk weder niet slecht afging Met 2—0 werd deze wedstrijd, waarbij oververmoeidheid een groote rol speel de, niet oneervol Verloren. W.S C. kreeg nu van L.S.V. de toe zegging dat zij op Zondag 20 Juli e.k, een vriendschappelijken wedstrijd in Waalwijk zou komen spelen. Zooals wellicht bij de meesten bekend zal zijn behaalde L.S.V het afgeloopen seizoen een plaats in de westelijke 2e klasse, waaruit wel blijkt dat deze ploeg steeds vooruitgaande is. Hedenavond speelt op het terrein van W.S.C. het 111e elftal een vriend schappelijke wedstrijd tegen R.W.B. III. Dit zijn twee aan elkaar gewaagde ploegen, die zoowat hetzelfde spel leveren dat werkelijk het aanzien over waard is. W.S.C. II speelde Zondag bij Iuliana Baardwijk vriendschappelijk daar de tegenpartij niet was opgeko men en komt nu Zondag in de finale tegen S.V.V Sprang. Duivensport. KAATSHEUVEL. De postduivenvercen. >De Getrouwe Duif» hield Zondag een wedvlucht met jonge duiven vanuit Roermond. De uitslag was als volgt 1, 12, 21 P v Heesch 2, 29 A Pijnenburg3, 7, 30 W v Best 4, 14, 20 M Zwaans 5, 33 Fi Michael J 6, 26 M Donders 8, 36 M Kogels j 9, 22, 35 J v d Linden 10, 16 M Gtoudle11, 32 W v d Velden; 13, 15, 25, 37 W Kemmeren 17, 34 P v d Velden; 18 Jac de Wit} 19,31 J Stokkermans23 P de Beer24, 38 L v Mosselveld27, 28, 41, 42 A Snoeren 39, 40 F Moonen. Zondag hield de postduivenver. „de Luchtvaart", gevestigd bij J. Tref fers, een wedvlucht met jonge duiven vanuit Wouw; de duiven werden om 8 uur in vrijheid gesteld. De uitslag was als volgt: A. J. Versteeg 1, 12, J. Versteeg 2, A. van Moergestel 3, A. Zwart 4, 6, 8, J. Verduin 5, J. Hulst 7, W. Versteeg 9, C. Nerings 10, 11. Aankomst le duif 8-43-51. Ie over- duif B. Wittenbol 8-49-53. WASPIK. De postduivenvereniging D.V.W. te Waspik-Boven, hield een wedvlucht vanuit Bordeaux. De le duif "werd ge constateerd Zaterdag 6 u. 46 m. 11 sec., de laatste Zondagmorgen 8 u. 28 m. 57 sec. Uitslag als volgt: 1, 7 D. Rozenbrand, 2 A. Rekkers, 3, 6 C. van Tilborgh, 4 J. Timmers, 5. A. van Tilborgh, 8 H. van Iersel, 9 C. Smits, 10 J. Fijneman. MADE. Zondag hield de postduivenver. „De gevleugelde Vrienden" een prijs- wedvlucht vanuit Bordeaux, afstand 890 K.M. De prijzen werden als volgt behaald: G. van Gils 1, 18, J. Weiten 2, 10, P. van Gils 17, Hoevenaar 4, 8, Ivorput 5, H. de Laat 6, H. Weiten 7, 19, A. de Reijer 9, R. Weiten 11, 12, P. de Laat 13, 16, J. Norbart 14, van Oorschot 15. Op Zondag 6 Juli hield de post- duivenvereen. „De Reisduif" een wed vlucht vanuit Nijmegen, waar de dui ven om 9 uur werden vrijgegeven. De eerste duif bereikte haar hok om 11 u. 19 m. 15 sec., de laatste om 12 u. en verder als volgt: J. Avontuur 'l, 8, 14, 15, 16, 20, 22, J. de Jong 2, 4, 5, 9, 10, 12, 23, P. Thijs- sen 3, A. van der Zanden 6, 7, 8, 13, 17, 18, 21, P. van der Made 19, 26, B. van Meel 24, 25. Zaterdag 5 Juli hield de postdui- venvereen. „Prinses Juliana" een wed vlucht uit Bordeaux, afstand 870 K.M. Aldaar werden de duiven om 6 u. 40 m, vrijgegeven en er bereikten denzelfden dag nog 14 duiven hare hokken. De eerste duif om 6 u. 32 min. 41 sec., de laatste om 9 u. 10 m. 48 sec., de overige Zondagmorgen 9 u. 8. m. 17 sec. Uitslag: Jac. Vos 1, 10, 17, D. J. Kop 2, 3, 9, 12, 13, Broeders 4, 14, 15, Broeken 5, C. Rullens 6, 8, J. van der Ven 7, 21, B. van Dongen 11. 20, P. Kooijmans 16, 17, 18, J. de Heijde 22. Tilburgsche Wielerbaan. De directie van de Twem rekeot het zich een eer en plicht de bezoekers op 13 Jnti wederom een wedstrijd aan te bieden, die, zooals nu reeds blijkt, duizenden naar de baan zal trekken. Ze is er thans in geslaagd den kampioen van Nederland aan de baan te binden. Met hem moeten natuurlijk sterke krachten uitkomen. Die vond men In den kampioen van 1921 nl. Snoek en tevens in Schlebaum. Wat deze presteert, weten de Zuidelijke sportliefhebbers. Hfl zal strijd leveren. Op verzoek treedt ook op de Tllburger- Paijmans. Deze wedstrijd achter groote motoren wordt er een van de grootste spanning, daarvan Is het publiek overtuigd. Vandaar, dat er nu reeds veel plaatsen besproken worden. Voor afwisseling wordt gegeven een afvalrace en een inhaalrace, benevens een koppelwedstrijd. Juist wedstrijden, die het meest in den smaak vallen, D. Haarsteeg. .Ingezonden stukken, in andere bladen reeds eerder ge plaatst, worden door ons niet meer opgenomen. Red. Vrijdagavond is het te Leiden op de Breestraat, vlak voor de Studenten sociëteit Minerva, zeer rumoerig toe gegaan, Twee studenten waten met elkaar aan het vechten geraakt, waarbij messen werden gebezigd. Er ontstond een groote oploop. Een agent van politie trachtte de vechtenden te schei den, wat oorzaak was dat het een relletje werd. Inmiddels was er ver sterking van de politie gekomen en> toen werd het een formeele veldslag. Uit de studentensociëteit werden stoe len en tafels naar politie en publiek geworpen en het publiek smeet deze voorwerpen weer door de ramen der studentensociëtéit in. Toen vond de politie het noodig de sabels te trekken verschillende studenten liepen klappen op en een hunner werd zoodanig aan het hoofd verwond, dat hij zich bij een geneesheer moest laten verbinden Oojc verschillende politiemannen kre gen klappen. Tenslotte is de politie er in geslaagd de studenten in de sociëteit terug te dringen. Een rechercheur, die een klap had opgeloopen en daarom de sociëteit wilde binnenkomen om den dader te arresteeren. werd, toen hij zich aan de deur vervoegde, naar binnengetrokken en onder handen genomen. Later zijn de commissaris van politie en de mishandelde rechercheur de sociëteit binnen gegaan, teneinde den dader op te zoeken. Het was toen weer kalm. De student, die den rechercheur zou hebben mishandeld, was echter niet te vinden' N. R. C. Dezer dagen heeft in een trein uit Aken een berooving plaats gehad van de militaire post. Behalve de cor respondentie werd voor een waarde van zeven millioen francs gestolen Een der dieven en een postambtenaar zijn reeds gearresteerd. De militaire recherche zoekt het spoor van twee andere dieven. Een chéque van onge veer 100.000 frs. is reeds aangeboden bij een bank in de Belgische zöne Een Chineesche zeeman, thuis- behoorende op het schip, dat in de Rotterdamsche haven ligt, is daarbin nen gedrongen in een huis in de Atjeh- straat op Katendrecht. Hij heeft daar twist gezocht met een daar wonende Lee Thsee en dezen doodgestoken. De Chineesche zeeman is gearresteerd. Een Antwerpenaar, die bij de bokswedstrijden in den Circusschouw burg te Rotterdam uitkwam tegen den Nederlander Van Vliet, is door dezen knock out geslagen. De Antwerpenaar stond niet weer op. Hij moest naar het ziekenhuis worden vervoerd, waar bij hem een hersenschudding is gecon stateerd. Hedenmorgen had nabij Wierden een aanrijding plaats, die gelukkig zonder persoonlijke ongevallen is afge loopen. Tusschen Wiejden en Almelo wilde de landbouwer H. Michel met twee aaneengekoppelde wagens den onbewaakten overweg passeeren. Te laat bemerkte hij dat uit de richting Almelo trein no. 1736. die om 9.48 te Zwolle arriveert, zoó nabij was, dat oversteken niet mogelijk bleek Hij trachtte te redden wat te redden viel, doch een aanrijding van de beide paarden was niet meer te voorkomen. Een der paarden werd doodelijk ver minkt van den spoordijk gegooid, terwijl het andere paard geen letse' bekwam, doch aan den haal ging. De landbouwer kwam met den schrik vrij. Na een kort oponthoud vervolgde de trein zijn weg. Op den Schelsberg nabij Heerier- heide, onder de gemeente Heerlen heeft Zondagavond een ernstige aan rijding plaats gehad tusschen een auto bus van den ondernemer S. en een motor met zijspan waarin gezeten was de heer S. uit Hoensbroek, met vrouw en kind. De auto werd van voren ernstig beschadigd Mevr. S. en haar kind bekwamen lichte verwondingen. De heer S. was er leelijk aan toe. Hij had verschillende ernstige kwets uren opgeloopen en werd in zorgwek- kenden toestand naar het hospitaal te Heerlen vervoerd. Een vierjarig kind van den bakker van Wegen te Oosterbloker, kwam bij het oversteken van de straat onder de passeerende vrachtauto van Gebr. Rui ter, Enkhuizen—Hoorn terecht. Het slachtoffer is in deerniswekkenden toe stand opgenomen en bij aankomst in het naburige Hoornsche ziekenhuis overleden. Naar wij vernemen, treft den chauffeur geen schuld. Aan de Smildevaart, nabij Meppel is de schippersknecht J de Lange Zon dagavond op zijn rijwiel door een auto aangereden en zwaar gewond naar het ziekenhuis vervoerd. Een doodelijk ongeval heeft plaats gehad op de zandgroeve Behrenbach van de Domaniale mijn te Kerkrade. Een arbeider stortte met het hoofd naar beneden, van een flinke hoogte af. Hij werd eenige oogenblikken later levenloos opgenomen. De getroffene is de gehuwde arbeider J. W. B., uit Haanrade en laat een vrouw met zeven kinderen achter. Te Stad Vollenhove wilde de landbouwersknecht J. H. Pleiter eenig gras en ander vuil verwijderen tusschen de messen van een grasmaaimachine Terwijl hij bezig was zetten plots de paarden aan met het gevolg, dat zijn been door de messen werd gegrepen en het vleesch van zijn been gerukt van P. is naar het ziekenhuis te Zwolle overgebracht, waar zijn been onder de knie geamputeerd moest worden. Zondagmiddag is de heer J. Ben- nink nabij Delden met zijn moter tegen een boom gereden. Met een schedel fractuur is hij opgenomen en naar het ziekenhuis te Delden gebracht, waar hij in den avond overleed. Abonneert U op en Adverteert in }tDE ECHO VAN til ET ZUIDEN het meest gelezen blad in de Lang straat en Omgeving. Een Parijsche taxi chauffeur vond in zijn taxi een klein handtaschje. Hij opende het en vond er een hoeveelheid juweelen in. De eerlijke man haastte zich, zijn vondst op het naastbijgele- gen politiebureau te deponeeren - Intusschen ontving de politie bezoek van Senora Zevallos. Deze dame bleek heel haar juweelenbezit ter waarde van meer dan 2 millioen francs in de auto te hebben achtergelaten. De luchtballon van den heer W. Pottum te Rotterdam, die Zaterdag middag halfdrie te Hellevoetsluis Is opgestegen en een half uurtje later te Nieuwenhoorn is geland, is door on voorzichtigheid van een der toeschou wers, die een lucifer moet hebben aangestreken, in vlammen opgegaan. Vijf personen kregen vrfy ernstige brand wonden, tien kinderen lichte brand wonden in het gelaat. De heer Pottum kreeg geen letsel. - De 56-jarlge mejuffrouw S. te Apeldoorn is Zaterdagmiddag tegen 5 uur, ter plaatse waar de Stationstraat en de Deventerstraat aldaar elkaar kruisen, door een auto uit Bilthoven aangereden- Korten tijd daarna Is zij In het ziekenhuis overleden. Maandagnacht is onder Oestgeest een man door de eiectrlsche tram ScheveningenKatwijk overreden en gedood. - Zondagavond 9 uur is een auto, waarin Hoornsche voetballers, komende uit Volendam, zaten, bij de Galgen bocht, onder Hoorn, bij het uitwijken voor een motorrijder, die geen ruimte gaf, gekanteld, Een der voetballers, A. van der Gracht, gehuwd en vader, Is in het Stadsziekenhuis te Hoorn op genomen. Gisterenmorgen was het vrij goed met hem. Te 's Hertogenbosch is Zaterdag middag een zoontje vanx v. H. spelen derwijs in de Zuidwillemsvaart gevallen en verdronken. Het lijkje werd eenige oogenblikken later door de politie opgehaald, Bit Deldeo is Z Jodagoamlddag de motorrijde' J. Beooiok uit Deldeo, tegen een boom gereden. Mst een hersenschudding en een schedelfractuur werd hij in het ziekenhuis opgenomen, waar hi) na enkele uren is overleden. Het 7-jarige zoonije van den heer Van der Helde te Steggerda (Friesland) is gisteren door het kantelen van een waschmachlne, waaraan hij was gaan hangen, gevallen en met den hals op een waschtobbe terecht gekomen. De halswerwel brak en de jongen was dadelijk dood. In een hotel te Roermond is de Duitscher L. uit Miiachen-Gladbach gearresteerd, die verdacht wordt, zes goudsmidswinkels, te Koblentz, Essen, Dusseldorf en Aken, voor groote be dingen te hebben opgelicht, o.a. voor een juweel ter waarde van 240,000 goudmark, dat hij te Müachen-Gladbach goedkoop van de hand zou hebben gedaan, Het Junkersvllegtulg dat Zaterdag van D<-ssau via Boedapest en Konstan- tinopel naar Aogora is vertrokken, is aldaar behoorlijk aangekomen. Het heeft de reis in 27 uur volbracht. Op de spoorbaan Bayreuth-Turnau is Maandag nabij het station Roehrensee een auto, welke de rails oversteken wilde, door een trein gegrepen en vermorzeld. Vijf passagiers, 3 heeren en 2 dames, waren op slag dood. De chauffeur werd zwaar gewond naar een ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is hopeloos. Alleen een dame, de vrouw van den chauffeur, kwam er met lichte wonden van af. De chauffeur schijnt verantwoordelijk voor de ramp te zyn. Acht personen, allen leden van één familie, werden gedood en een negende persoon werd ernstig gewond bi) een botsing tusschen hun automobiel en een trein van de Chlcago-and- Western-Express bij Minneapolis. De auto werd totaal vernield. De politie te Hannover doet steeds nog nieuwe ontdekkingen inzake verdere misdrijven van den groot-moordenaar Haarmann te Hannover. Door het vinden van de kleederen van vermisten in diens woning, is men thans reeds tot 22 moorden geaomen. V erslagen Catal o gi Kant o orboeken Cou r anten Aan d eelen B r iefhoofden Circ u laires Brief k aarten Liniëerwerk Etik e tten r egisters Re k eningen Prijsnot c eringen Loo n lijsten Handelsdrukwerk E nvelopen T abellen Memor a ndums Tij d schriften Fo P muiieren Bonbo c ken Obligatie s enz. enz. Aanbevelend, Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Helen. KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR. Havenstraat 5 nabij 't Station) 'b-Hirtoginbosch. Adviezen en bijstand met be- trekking totprocessen, straf zaken, faillissementen, nalaten schappen, boedelscheiding, voog- djj, curateele, echtscheiding, ar beidscontract enz. Behandeling van alle voorko mende Rechtszaken, zoowel bjj Rechtbank als bjj Kantongerecht, innen van Schuldvorderingen, regeling zaken van debiteuren mot hunne schuldeisehers, maken van contracten, requesten enz. Degelijke en prompte afwerking. Billijke conditiën. N.B. Bij niet inkomen der schuldvorderingen in der minne, worden geen kosten in rekening gebracht. 2290

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 6